HULMAN Het congres der A.N.V.V. te Zandvoort. EEN GOED CORSET DE VRIND BUS D 0 N D E R D A G 10 J U NI 1937 KSA'RL'EM'S DAGBLAD 2 Voortzetting der algemeene vergadering. Geslaagd vuurwerk besluit den tweeden dag. De middagzitting. Iii de middagzïtting van het congres van de Algemeene Nederl. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, deelde baron Krayen hoff mede. dat de heeren T. H. de Meester, mr. J. Milius, J. Lamsveld, gen.-majoor L. C. A. van de Kasteele en Jos. Crolla waren ge kozen als leden van het hoofdbestuur. Vervolgens kwam punt 7 van de agenda aan de orde: mededeelingen betreffende den arbeid der A.N.V.V. De voorzitter baron Krayenhoff deed en kele mededeelingen betreffende den stand van de A.N.V.V. op de Leipzïger Messe, de mooie stand op de wereldtentoonstelling te Parijs en het vaste bureau in Londen. Spr. zag de toekomst iets vroolijker in. De heer Wesselman noemde de Kronings feesten te Londen, de Parijsehe wereldten toonstelling en de Jamboree als oorzaken van een levendiger vreemdelingenverkeer. Vooral de Jamboree is voor Nederland van groote beteekenis, daar gerekend kan wor den op een bezoek van 20.000 a 25.000 vreem delingen. De A.N.V.V. stelt al het mogelijke in het werk. om door advertenties en artike len in buitenlandsche bladen de aandacht van de buitenlanders op Nederland te vesti gen. De A.N.V.V. poogde verder de moeilijkhe den. die verschillende landen het vreemde lingenverkeer in den weg leggen, op te rui men. Hoewel het bestuur ten opzichte van Duitschland wel eenig succes had gehad, was het vreemdelingenverkeer met dit land nog wel voor verbetering vatbaar. De Engelschen zijn zoo welwillend, om rei zigers naar Zwitserland toe te staan, hun reis in Nederland enkele dagen te onderbre ken. Nog wees spreker op de reclame die ge maakt werd in N.- en Z.-Amerika. De afgevaardigde van de afdeeling Leeuwar den deed het voorstel om het congres in 1938 in Leeuwarden te houden, inplaats van te Oisterwijk. In verband met een besluit van de vorige algemeene vergadering en het feit, dat de afdeeling Oisterwijk in 1938 haar 30-jarig bestaan viert werd besloten Oisterwijk als congresplaats te handhaven. De rondvraag gaf aanleiding tot een aan gename en levendige gedachtenwisseling, waarbij tallooze onderwerpen ter sprake kwamen. Nadat nog enkele afgevaardigden een lans hadden gebroken voor de Nederlandsche jeugd, die volgens hen niet zoo baldadig was als sommigen wel willen doen voorkomen, sloot de voorzitter, met een woord van dank het congres. Toespraken aan het diner. Aan het diner dat Woensdagavond werd gehouden zaten niet alleen vele congressis ten: doch ook verschillende autoriteiten aan. We noemen slechts burgemeester Van Al phen en echtgenoote; de heeren Plesman en Van der Paauw, van de K.L.M., den heer Drewes, voorzitter van de Kamer van Koop handel te Amsterdam, den heer Swens. voor zitter van de Kamer van Koophandel te Haarlem, wethouder C. Sleger. den heer Jellema, en den heer Mr. Reyinga. De heer C. R. T. baron Krayenhoff fun geerde als tafelpresident en bracht dank aan mevrouw Van Alphen, voor haar belangstel ling. Hij bracht verder dank aan den bur gemeester voor de toewijding, waarmede hij werkte in het belang van het vreemdelingen verkeer. Hij herinnerde in dit verband aan het tot stand komen van de electrificatie van de spoorlijn ZandvoortHaarlem, en com plimenteerde de gemeente met een burge meester, die zoozeer op de bres stond voor de belangen van zijn gemeente die nauw sa menhangen met die van het vreemdelingen verkeer. Tenslotte bracht spr. hulde aan de De Eerste Lichte Engelsche Stroom lijn wagen- FIRMA M. GATSONIDES ZANDVOORTSCHE LAAN 4 - HEEMSTEDE TELEFOON 26534. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: DONDERDAG 10 JUNI Lokaal Parklaan 21: Samenkomst Supra Nationale Gebedsbond, 8 uur. Gebouw de Nijverheid: Psychometrische séance Harmonia. Groote Kerk: Orgelbespeling 3—4 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Massa-Justitïe", Van Fritz Lang. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „The Music goes round" met o.a. Rochelle Hudson, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Kay Francis in „Il lusie". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „We zijn toch alle maal geen engelen" met Heinz Rühmann. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 11 JUNI Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscopen nieuw programma. heeren Van Raalte en De Vries, die zoo on vermoeid en met zooveel succes hebben ge werkt aan de voorbereidingen van het con gres. De heer Groeneveld Meyer, regeeringscom- missaris, bracht hulde aan baron Krayen hoff, waarop een ovatie volgde. Spr. prees het organisatie-talent en de groote toewij ding waarmede baron Krayenhoff voor V.V.V. werkte. Nu minister Gelissen, die het V.V.V. een warm hart toedraagt, een ruime subsidie heeft toegestaan, kon het niet anders of het moet goed gaan. Op voorstel van baron Krayenhoff werd aan minister Gelissen een telegram gezon den, waarin de dank der congressisten werd uitgesproken. Burgemeester Van Alphen bracht dank aan baron Krayenhoff voor de zeer waardeeren- de woorden tot hem gesproken en maakte van deze gelegenheid gebruik om de zoo vaak onoordeelkundig geuite bewering: .Neder land is duur", te bestrijden. Nederland kon, volgens spreker, wat de prijzen van de ho tels, enz. betreft zeker een vergelijking met het buitenland glansrijk doorstaan. Geslaagd vuurwerk Ter gelegenheid van het congres werd Woensdagavond op het strand voor het Groot-Badhuis een vuurwerk ontstoken, dat in alle opzichten geslaagd mag heeten. Wel ontlastte zich omstreeks 9 uur boven Zandvoort een onweersbui, gepaard gaande met hevige slagregens, doch aan het vuur werk heeft deze regen blijkbaar weinig na deel berokkend. Wel is deze bui waarschijn lijk van invloed geweest op het aantal be zoekers uit Haarlem en omstreken, hoewel de belangstelling groot was. Tijdens het vuurwerk kwam een tweede bui opzetten en gedurende het laatste deel van het vuurwerk begon het steeds harder te regenen. Niet alleen de zeer fraaie kunstbommen. bouquetvuurpijlen, cobra's, draaiende Juliana kronen, Vesuvius-zonnen en de felle bliksem schichten, ook het lichten der zee vroeg de aandacht van het publiek. Het was jammer, dat de intens groen-blauwe of -paarsachtige tint hierin ontbrak. Het -bijna witte licht van de omslaande golfjes was vooral voor vreem delingen, niet opvallend. BEZOEK AAN HAARLEM. vanaf f 1075.- Zuitiig - Snel - Betrouwbaar Vraagt Catalogus en Proefrit N.V.Gebr.H.& F. Kimman Wagenweg 8-10 Plein 23-25 Telef. 13850 Telef.11578 (Adv. Ingez. Med.) Officiëele ontvangst ten Stadhuize De deelnemers aan het congres van de Alge meene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer hebben hedenmorgen een bezoek aan Haarlem gebracht. Daartoe vertrokken zij hedenmorgen half negen per auto van Zandvoort via Schiphol naar Haar lem. Onder de deskundige leiding van den heer C. S. Th. van Gink, directeur van de Stichting Haarlem's Bloei, werd een bezoek aan eenige karakteristieke hofjes gebracht, zooals het Proveniershuis, het Hofje van Staat, het Hofje van Noblet en het Hofje van Loo, Hiervoor bestond een zeer groote belang stelling. Vervolgens ging het gezelschap naar de Groote Kerk, waar de heer George Robert het orgel zou bespelen. Door onvoorziene omstan digheden waren de congressisten echter een half uurtje verlaat, Zbodat de heer Robert, die naar een crematie op Westerveld moest, on mogelijk langer kon wachten. Het orgel kon dus niet bespeeld worden. Hierop werd de kerk bezichtigd. De ontvangst ten Stadhuize. Te kwart over elf werd het gezelschap in de fraai met groen en bloemen versierde hal van het Stadhuis officieel door het gemeentebe stuur ontvangen. Deze plechtigheid werd o.a. bijgewoond door de wethouders A. G. Boes. W. J. B. van Liemt en M. A. Reinalda; door den gemeentesecreta ris, Mr. Th. A. Wesstra; eenige raadsleden en door den burgemeester van Zandvoort, den heer H. van Alphen. De burgemeester van Haarlem de heer C, Maarschalk, sprak een rede uit, waaraan we het volgende ontleenen: „Hoewel het congres van de Algem. Vereen, voor Vreemdelingen-Verkeer niet in Haarlem wordt gehouden, stelt het gemeentebestuur het op prijs, dat de deelnemers daaraan toch eeni- gen tijd in onze stad hebben willen vertoeven; het is mij een aangename taak u hier namens de gemeente te mogen begroeten. Gij moet dit niet beschouwen enkel als een uiting van be leefdheid, waarmede de gemeente de bezoe kers in alle oprechtheid pleegt te ontvangen, maar tevens als een teelcen van belangstelling voor uw vereeniging en datgene wat zij be oogt. Ik zou zelfs verder willen gaan en daar ik meen te weten, dat uw congres in 1938 en 1939 respectievelijk in Oisterwijk en Leeuwarden zal worden gehouden u vrien delijk willen verzoeken, toch in 1940 Haarlem vooral niet te vergeten. Ook in Haarlem immers is in den laatsten tijd de belangstelling van het gemeentebe stuur en van verschillende groepen der bur gerij voor het vreemdelingenverkeer in den meest ruimen zin levendig geworden. De al gemeene aandacht en instemming, die het rapport Baron Krayenhof in den lande heeft gewekt, mag doen veronderstellen, dat, al blijkt het thans nog niet mogelijk den daarin uitgewerkten opzet geheel tot uitvoering te brengen, in de toekomst toch in die richting zal worden voortgegaan. Het is duidelijk, dat ook de plaatselijke overheid bij dezen gang van zaken niet kan volstaan met een welwil lend toezien naar de verrichtingen van de or ganisaties, die op dit terrein werken; daarom doet het mij genoegen hier te kunnen zeggen, dat de gemeente nog niet lang geleden haar volle medewerking heeft verleend bij het tot stand komen van de Stichting „Haarlem's Bloei", die de thans opgeheven plaatselijke vereeniging voor vreemdelingenverkeer heeft vervangen. Zij heeft dit gedaan door in verband met de financieele omstandigheden zooveel mogelijk toelaatbare subsidie en haar vertegenwoordi ging in het bestuur van die Stichting. Tus- schen de gemeente en de Stichting is alzoo een nauw contact gelegd. Het gemeentebe stuur heeft groot vertrouwen, dat de werk zaamheid van Haarlem's Bloei zich gunstig zal ontwikkelen en het verwaacht mede een goeden invloed daarop van het contract, dat via uw vereeniging met andere organisaties op dit gebied tot stand komt. Ik hoop, dat de kennismaking of hernieuwde kennisma king met onze goede stad Haarlem uw be langstelling zal hebben gaande gemaakt of verhoogd, zoodat gij uit eigen ervaring zult kunnen beoordeelen, welke plaats zij in het vreemdelingenverkeer kan innemen. Staat mij ten slotte toe, mijn beste wenschen uit te De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Noordoostelijken tot Zuidoostelijken wind. gedeeltelijk be wolkt, droog warm weer behoudens kans op onweer. BAROMETERSTAND Hoogste 766.5 m.M. te Memel. Laagste 745.5 m.M. te Thorshavn. Het hooge drukgebied in het Oosten hield stand. Het centrum van de Oceaan-depressie, dat gisteren over IJsland lag, trok Zuidoost waarts. In het Westen op den Oceaan nadert een nieuw daalgebied. De depressie over de Golf van Biscaye breidde zich naar het Oos ten uit en werd dieper. De beide lage druk- gebieden worden gescheiden door een rug van hoogen druk, welke over de Noordzee en Mid- den-Engeland ligt. Het Noorden van de Brit- sche eilanden en de Noorsche kust staan onder invloed van de depressie in het Noord-Westen. Er waaien krachtige tot stormachtige Weste lijke winden met zwaar bewolkte lucht en plaatselijk regen. In Frankrijk is de lucht® zwaar bewolkt met meest zwakken Noord- Oostelijken wind. In het overige waarnemings gebied waaien meest zwakke tot matige win den met helder tot licht bewolkte lucht. De temperatuur steeg sedert gisteren belangrijk in onze omgeving. Frankrijk en Duitschland. Zij is in vrijwel het geheele waarnemingsgebied boven normaal. Voor onze omgeving mag.op aanhouding van dezen weerstoestand gerekend worden, waarbij evenwel nog vrij groote onweerskansen be staan. BAROMETERSTAND Vorige stand 768 m.M. Stand van heden. 765 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 t HOOG WATER TE ZANDVOORT: Vrijdag v.m. 4.15 uur; n.m. 16.46 uur. Strand berijdbaar van 9.15—14.45 uur. spreken voor een gunstig resultaat uwer be sprekingen en-besluiten, ter gelegenheid dit congres en voor een aangenaam verblijf in deze omgeving". - De voorzitter van Vreemdelingenverkeer, de heer C. R. T. b ar on Krayenhoff, be antwoordde deze rede. Hij deelde mede, dat deze vereeniging in den loop der jaren al heel wat vreemdelingen naar Haarlem gebracht heeft en zij waren altijd enthousiast over wat zij in Haarlem en haar omgeving gezien had den. „Alle aanwezigen hier", zei spreker, „zijn voor Haarlem waarlijk geen vreemdelingen. Zij zijn allemaal wel eens in Haarlem geweest en niet alleen om er slechts even te vertoeven, maar om met interesse kennis te nemen van alles wat hier te beleven valt. Wij stellen het buitengewoon op prijs, dat uw gemeentebe stuur, hoewel onze vereeniging niet in Haar lem vergadert, ons officieel wilde ontvangen. Bij elk bezoek aan deze mooie stad zien we telkens weer wat nieuws. En dank zij de voor treffelijke leiding van den directeur van Haar- lem's Bloei heb zelfs ik op mijn ouden dag nog wat in Haarlem gezien, wat ik nog nimmer zag. Uw gemeentebestuur geeft wel blijk van een breeden kijk. Dat bewijst o.a. de innige samenwerking, die er bestaat tusschen u en de stichting Haarlem's Bloei. En zelfs een wethouder, ik weet dat deze meneer dat is (spreker wees op den heer Van Liemt) is voor zitter van deze nuttige instelling. Het kan niet anders, of deze nauwe en sympathieke samenwerking moet goede resultaten opleve ren. Dit is de eenige goede manier om het be zoek van vreemdelingen aan Haarlem te be vorderen. Uw stad heeft den naam van bloe menstad. En dat is zij inderdaad, want overal waar men hier kómt, ziet men bloembakken. Iedereen hoort men dan ook zeggen: „wat is dat hier een aardige entrée, wat is het hier mooi!" Kijk, dat maakt reclame. Namens het gansche gezelschap zeg ik u hartelijk dank voor deze aangename ontvangst. Er zullen hier, dank zij de samenwerking tusschen uw gemeentebestuur en Haarlem's Bloei, nog wel meer congressen gehouden worden en ik kan u al wel de verzekering geven, dat ook de jam boree voor Haarlem niet onopgemerkt voorbij zal gaan. Ik heb namelijk vernomen, dat er ook eenige excursies naar Haarlem plaats zullen hebben". Beide redevoeringen werden met een vrien delijk applaus beloond. Baron Krayenhoff drukte ook wethouder Van Liemt onder luide toejuichingen de hand. Burgemeester Maarschalk betuigde zijn leed. wezen, dat de orgelbespeling om de hierboven genoemde reden niet door is kunnen gaan. In de oude raadszaal werden hierop ver- verschingen aangeboden. Te twaalf uur zou de autotocht naar Schip hol worden voortgezet, waar het gezelschap aan een Hollandsche koffietafel zou aanzitten. DIJBEEN GEBROKEN.. Woensdagnamiddag vijf uur reden in de Stuyvesantstraat twee jongens van twaalf jaar per fiets, waarvan de één den ander aan een touw voorttrok. Plotseling verloor de ach terste, C. Maas de macht over het stuur, waar door hij viel en het linker dijbeen brak. Door leden van den Ongevallendienst werd hij verbonden, waarna hij per ziekenauto naar het Diaconessenhuis 'werd vervoerd. De gekenterde walvischvaarder. Nachtelijke brand op stationsemplacement. Vijf arbeiders van nachtploeg omgekomen. HALLE, 10 Jnni (D.NH-AN.P.) In den afgeloopen nacht is brand ont staan in een der loodsen op het sta tionsemplacement van Halle. Het vuur greep zeer snel om zich heen. Van de 80 man tellende nachtploeg kwamen vijf personen om het leven, terwijl eenige personen gewond werden. Het aantal vermisten kan nog niet worden vastgesteld. De brand werd met 53 slangen op de waterleiding aangetast. Het was evenwel niet mogelijk het ongeveer 25.000 vierkante meter beslaande complex gebouwen waar op zes laadperrons ongeveer 300 goede renwagens zoomede tal van vrachtauto's stonden, te behouden. Voortdurend kwamen benzinetanks tot ontploffing. De geweldige warmteontwikkeling en de aanhoudende in stortingen maakten het onmogelijk de bran dende gebouwen te naderen. Alle opslagplaat sen zijn totden grond toe afgebrand. Slechts enkele kantoorgebouwtjes van de spoorwegen en van de douane konden worden behouden, Van de overnge gebouwen staan nog slechts enkele muren overeind. Over de oorzaak van den- brand is nog niets bekend. De bergings werkzaamheden zullen nog geruimen tijd in beslag nemen. H. V. A. lieeft goede resultaten in 1936 geboekt. Winstcijfer verdubbeld. De Handelsvereeniging „Amsterdam" heeft in 1936 goede resultaten bereikt. De winst, inclusief de reserve 1936 f 1.500.000 en het saldo AoPo ad f 60.807 (2.308) bedx-aagt na afschrijving op de kapitaalreke ning onzer diverse cultuurondernemingen van f 1.201.446 (v. j. nihil) en na reserveering van f 2,500.000 (v. j. nihil) ten gunste van de bui tengewone reserve en f2.500.000 (1.500.000) ten gunste van de reserve 1937 f 6.749.234 (v. j. f3.353.813) welk bedrag een uitkeering van 16 pet. (v. j. 8 pet.) dividend toelaat. Aan het jaarvex-slag ontleenen wij verder: De exploitatierekening sluit met een voor- deelig saldo van f9.774.963 (vorig jaar f4.170.540). Na vele ongunstige jaren, wordt hiermede weer een matig rendement van het in „diverse cultuurondernemingen" gestoken kapitaal vex'kregen. Java. In exploitatie waren de tapioca- en vezelondernemingen Bendoredjo, Djexxkol- Kalassan en Galoehan, de tapioca-onderne- ming Toeren en de rubberondernemingen Soember Petoeng en Redjo Agoeng. Sumatra. In exploitatie waren de thee- ondernemingen Balimbigan, Pagar Djawa, Si- damanik en Kajoe Aro, de vezelondernemin gen Lolok Ilir, Laras en Bandar Betsy, de ve- zel_ en oliepalmonderneming Bah Djambi, de rubberondernemingen Bangoen, Aloer Djam- boe/Poelau Tiga en Gohor Lama en de olie- palmondernemingen Tindjowan en Dolok Si- noembah. De kapitaaluitgaven bedroegen in 1936 f 542.973, zoodat de kapitaalrekening per ulti mo December 1936 debet stond voor f 18.801.446. Wij - stellen voor hierop af teschrijven f 1.201.446, waarna het saldo zal bedragen f 17.600.000 (18.258.473). Wij maakten in 1936 een aanvang met de ontginning van het Perceel Bah Tonggoeran Hilir voor de cultuur van oliepalmen. Deze uitbreiding ressorteert onder de onderneming Dolok Sinoembah. Met ingang van 1 Januari 1937 werden de gecombineerde rubberonder- nemingen Aloer Djamboe en Poelau Tiga we der gesplitst. ZANDVOORT Modeshow in Noorderbad. Hollandsche degelijkheid in de modellen. Woensdagmiddag was in het Noorderbad een modeshow georganiseerd waarvoor groote be langstelling bleek te bestaan. Een zestal mannequins vertoonde op aan trekkelijke wijze badpakken, strandkleeding en japonnen. Het bleek dat de Tweka-fa- brieken zich dit jaar minder hebben toege legd op het ontwerpen van nieuwe modellen, dan ook variatie in kleux-' en weefsel. Evenals vorige jaren zagen we ook thans de goed passende modellen met laag uit gesneden of geheel open rug, sommige alleen met een bandje om den hals, anderen, met een kruisband of een stevig koord aan een enkele ring opgehouden. Het koord werd bij enkele modellen tevens als ceintuur gebruikt. In het weefsel van de meestal effen ge kleurde badpakken was een groote verschei denheid. Nieuw waren de zoogenaamde Jacquard badpakken, waarbij allerlei figuren: visschen, bloemen, stippen, strepen in ver schillende kleuren in het weefsel zijn ge breid. Geheel nieuw was ook het Meteoor-badpak dat vrij -hoog aan den hals is gesloten. Ondanks of wellicht door deze Hollandsche degelijkheid gaat er toch een bepaalde gratie van uit. Van de strandkleeding is betrekkelijk weinig nieuws te vertellen. De bi'oekjes zijn misschien iets langer en de snit is zeker veel verbetei'd, de versieringen zijn sober en be staan bijna uitsluitend uit ingeweven fi guurtjes, de kleuren vax-ieeren in hoofdzaak tusschen wit, hel rood en blauw. De vrij onpraetische veel wind vangende grooten strandhoeden schijnen weer vrijwel uit de mode. Thans werden bijna uitsluitend gebreide 'bandjes of heel kleine, nauwsluiten de kapjes op het achtei'hoofd gedragen. De strandjurken, meestal met gesloten rug gen, waarspiegelden een. zekere degelijkheid. De Hollandsche dames zullen zich in deze jurken op hun weg naar en van het strand zeker behaaglijk voelen. In de pauze werden door een gi-oep kleine meisjes onder leiding van Lily Orgodet een aardig dansje en eenige rythmische oefe ningen uitgevoerd, waarvoor de kleintjes een hartelijk appplaus van de talrijke aanwezigen ontvingen. zoo groot, maar, ook al als gevolg der uit breiding van Heemstede, nam het steeds toe, zoodat het noodig bleek den tocht meer or ganisatorisch voor te bereiden. Op initiatief van mevr. Quarles van Ufford is er thans ter plaatse een permanent comité tot het orga- niseeren en houden van autotochten voor ouden van dagen opgericht. Hierin hebben zit ting mevr. Quarles van Ufford te Vogelen zang, px-esidente en als leden mevr. Tierx-y de Bije-Dolleman en de heeren H. H. C. Goede, E. J. v. Lent, Jac. Roest Jr. en L. Timmers al len alhier. De plannen voor den tocht en de datum zullen nog nader bekend gemaakt wor den. BLOEMEN DAAL BLOEMEND AALSCHE REDDINGSBRIGADE. De Andijker reddingsbrigade had aan de Bloemendaalsche zustervereeniging verzocht kennis te mogen maken met haar reddings middelen en de reddingswijzen uit de zee. Woensdagmiddag 2 uur arriveerden 20 leden uit Andijk zij het strandhuis der B.R.B. De vice-voorz. de heer Meijerink ontving het gezelschap en gaf uitleg van de zwinnen en m_ien langs de kust. Na deze theoretische be schouwingen nam de hoofd-leider der brigade, de heer Buddingh, de verdere leiding van den middag op zich. Uitleg van de reddingsmidde len, stok met grijpklossen, van de Bergman- kar met haspel en van de reddingsflotteur „Evaneha" werd gegeven. Dr. d'Arnaud, voor zitter van Andijk was verrukt over den flot- teur en bovenal over de practische inrichting der Bergman-kar. Na dezen uitleg ging men naar de zee. Een lid van Andijk fungeerde als drenke ling, die in nood verkeerde. Spoedig werd „een levende ketting" gevormd en weldra was het slachtoffer veilig aan den wal. Hierop volgde nog meer reddingen. Aan het strand werd den gasten door den heer Meijerink het opnemen en vervoeren van schijndoode drenkelingen uitgelegd. Toen was het de beurt aan de Andijkers, om van het zeebad te genieten en dat deden zij met volle teugen. Men vex-eenigde zich daarna in het strand- j gebouw waar een kopje thee werd gebruikt, j Dokter d'Arnaud bracht hartelijk dank aan de B.R.B. voor den zeer leerrijken middag. Veel publiek woonde met belangstelling de demonstratie bij; nu gold het slechts een demonstratie, maar dat de leden der B.R.B. paraat zijxx en bekwaam voor hun werk hebben zij j.l. Zondag nog bewezen, toen zij twee manxxen, die door den opkomenden vloed in moeilijkheden geraakten, veilig aan wal brachten. POSTDUIVEN. DE LUCHTBODE. Wedvlucht van af Orleans, afstand 540 KM. B. C. v. d. Meer 1 3 18 77, Lasschuit 2 7, 12 15 17. F. J. Koedijk 42, A. Zegwaart 5, T. v. Gelder 6 11, A. Groen 8, H. Lasschuit 9, H. v. Oldemark 10 13 16 21 22. P. Kramer 14 19. Wedvlucht van Pont St. Maxarise, afstand 383 K.M. F. J. Koedijk 1, J. J. Lasschuit 2 8 10 12, H. v. Oldenmark 3 9 11, P. Kramer 4, B. c. v. d. Meer 5—7, H. Lasschuit 6. H. v. d. Broek 13. Eerstgetoonde duif 13.45.12; laatst getoonde duif 14.36.35. WATERPOLO. D. A. W.—H. P. C. (0—2). ((DAMES). iDe eerste competitie-wedstrijd voor de H. P. C.-dames is een suces geworden. Geheel volledig trok de H.P.C,-ploeg naar Alkmaar Reeds direct xia het begin heeft mej. R. Bak ker met een goed schot succes (01). Hierna gaat de strijd meer gelijk op; de Alkmaarsche dames komen er langzamerhand beter irx; de HP.C. achterhoede is echter in goeden vorm. Rust komt met onveranderden stand. Na rust is H.P.C. sterker, doch voorloopig blijven doelpunten uit. Toch is het wederom mej. R. Bakker, die met een boogschot den H.P.C.-voorsprong vergroot (02) Wel tracht D.A.W. den achterstand te verkleinen, maar i het schieten is te slecht om succes te heb ben. Spoedig komt het einde met een verdiende 20 overwinning voor H.P.C. DAMMEN. HAARL. R.K. DAMGENOOTSCHAP Voor de onderlinge clixbcompetitie werden de volgende partijen gespeeld: C. Heesakkers—G. Bozelaar 2—6 G. Kraak—T. v. Wort 2—0 G. Zeeuwe—J. Lucas 1—1 M. HerbenG. Kraak 11 T. v. Wort—Jac. Bosse 0—2 G. Bozelaar—Th. Bandsma l—1 Voor den onlangs gespeelden nederlaag wedstrijd D. I. D.H. R. K. D. te Amsterdam behaalde laatstgenoemde den 2den prijs. Evenals in Den Haag tegen O. D. B. den 5den px-ijs. Maandag a.s. voortzetting der oxxderlinge I clubcompetitie. HEEMSTEDE Twaalf opvarenden verdronken. Naar Havas uit Breinexx verneeixit zijn bij het kapseizen van dexi walvischvaarder „Rau III" in de Weser twaalf opvarenden om het leven I te maken. gekomen. J In het begin was het getal gegadigden niet COMITé VOOR AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Reeds verschillende jaren worden ouden van dagen alhier in de gelegenheid gesteld op een dag in den zomer een uitstapje per auto UW PUN is het te gaan koopen Voert dit plandan op de juiste wijze uit,doorll onmid dellijk te wenden tot een vakkundig adres. KOOPT DAAROM BIJ ONS Cr. Houtstr. 135 Tel. 15499

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2