Til INGOTEN Koninklijke familie bezoekt Gala-Concert. Beëediging van leden. Mensch en vermaken op Scheveningen. DONDERDAG 10 JUNI 1937 HA'A RE EM'S DAGBEAD 3 Concertgebouw-Orkest onder leiding van Prof. Dr. W. Mengelberg. De Koninklijke Familie heeft Woensdag avond in het Concertgebouw te Amsterdam een gala-concert bijgewoond, dat onder lei ding van prof. dr. Willem Mengelberg ter gelegenheid van het bezoek van H. M. de Koningin en het eerste officieele bezoek van het Vorstelijk Echtpaar aan de hoofdstad werd gegeven. Hieraan werkten behalve het Concertge bouw-orkest het ikoor van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst afdeeling Amsterdam, de Koninklijke Mannenzangver- eeniging .Apollo" en mevrouw Suze Luger als alt-soliste mede. Reeds geruimen tijd voordat de leden van het Koninklijk Huis .zouden uitrijden hadden zich langs de geheele route van den Dam naar het Concertgebouw vele duizenden op gesteld en vooral in de directe omgeving van het Concertgebouw had zich een groote me nigte verzameld. De politie had uitgebreide maatregelen ge nomen, zoowel om het publiek op voldoen den afstand te houden als om het drukke verkeer van de genoodigden voor het gala concert naar het Concertgebouw te regelen. Tegen acht uur was de groote zaal geheel gevuld. Niet alleen door de vele uniformen, de kleurige avondtoiletten der dames en het stemmig zwart van de heeren, doch boven al door de aangebrachte versieringen bood de zaal een feestelijken aanblik. Achter in de zaal was een podium voor de leden van de Koninklijke Familie en het ge volg gebouwd, aan den voorkant over de volle breedte met rozen versierd, terwijl aan beide zijden de initialen „J.-B." waren aan gebracht in roode ranonkels op een bed van witte pioenrozen. Het heldere wit werd hier en daar door een gele roos gebroken. Voor het geheele podium, waar het orkest en de koren zaten, was een prachtige hoog- opgaande versiering van klimrozen aange bracht. Over de balcons ten slotte hingen fraaie tapijten. Te ruim kwart over acht arriveerde de Ko ninklijke Familie. Op Irt moment, dat zij de groote Concertzaal betrad, verhieven alle aanwezigen zich van hun zetels en zette het orkest het praeludium over het oude Wilhel mus, voor orkest en orgel, gecomponeerd door prof. dr. Willem Mengelberg, in. Op het i-vaeludium over het oude Wilhel mus volgden drie coupletten van het Wilhel mus, gezongen door het koor van de Maat- happij tot bevordering der Toonkunst. Daarna werd onder groote aandacht van ie vorstelijke personen en genoodigden het programma uitgevoerd, bestaande uit de Ijvierde symphonie van Tschaikowsky Psalm (Romeinsch) van Franz Schubert, Gesang Ier Geister über .den Wassern van Franz ihubert, Standschen van denzelfden com- mist voor vrouwenkoor en orkest, waarin alt-solo werd gezongen door mevrouw 5uze Luger, Ferpetuum Mobile van Johann Strauss en Les Préludes van Franz Liszt. Aan het slot van het programma zongen wren en zaal, begeleid door het oi-kest, het lerste couplet van het Wilhelmus. H.M. de Koningin, de Prinses en de Prins ïerlieten daarop de zaal. Autotocht naar het Ooster park en naar „Frankendael". Woensdagmiddag heeft de Koninklijke Fa milie per auto een rijtoer door de hoofdstad gemaakt, waarbij een bezoek werd gebracht aan de openluchtschool in het Oosterpark en aan het landgoed „Frankendael". Onder luide toejuichingen van de vele honderden, die langs den langen weg van de Dam naar het Oosterpark een goede plaats hadden kunnen bemachtigen, werd gereden angs Mozes- en Aaronstraat, N.Z. Voorburg- val, Spui, Singel, Koningsplein, Heerengracht iïtrechtsche straat, Frederiksplein, Sarphati- Sfcraat en Mauritskade naar het Oosterpark. lij de H. B. S. werd uitgestapt voor het bezoek lan de nabijgelegen openluchtschool. Met het iet hoofd^ dezer school, de heer P. van Lee- was' de wethouder van onderwijs ter rerwelkoming van de hooge gasten aanwezig. Het gezelschap begaf zich door de keurig gedekte eetzaal langs de klaslokalen waar de essen gewoon voortgang vonden. Met groote belangstelling namen zoowel de koningin als de Prinses en de Prins van een in ander kennis. Na den heeren Boekman en van Leening iank te hebben gezegd voor hun voorlichting, Ferliet het gezelschap de school door het hek jan de achterzijde. Daar betrad men het Oosterpark, waar een talrijk publiek zich langs de paden en vijvers had opgesteld en ie vorstelijke personen bij het voorbijgaan ïeestdriftig toejuichte. Te voet begaf men ïich naar de muziektent, waar vierduizend schoolkinderen uit geheel Amsterdam-Oost ie Koninklijke familie met een golf van jubel begroetten. Een veld van vierduizend vlagge tjes wuifde en deinde tot de bezoekers de muziektent hadden bereikt. Nadat verschillende personen waren voor gesteld, zongen de kinderen enkele liederen.. Daarna nam men weer plaats in de auto's iii werd het Oosterpark nabij de van Swin- ienstraat verlaten 0111 via Linnaeusstraat en Middenweg het landgoed „Frankendael" te bereiken. j Daar hadden de Oranjevereeniging „Oud- iVatergraafsmeer 1937" en de buurtvereeni- ;ing „Oud-Watergraafsmeer" in het open luchttheater een kinderfeest georganiseerd 'iat werd onderbroken, toen de koninklijke stoet naderde. Zij werden toen met hun vlag gen in de laan geplaatst, welke de auto's zou den doorrijden. Nadat men het landgoed had rondgereden, ging men naar het paleis op den Dam terug. Gelden voor Indië-reis ingezameld Het geld werd hier echter opgemaakt. j Door de Amsterdamsche politie is aange houden en naar Rotterdam overgebracht de b het Algemeen Politieblad gesignaleerde 29- larige J. A. A.. gedomicileerd te Bandoeng, die lich te Rotterdam heeft uitgegeven als kunst- ichilder of als koopman, maar die er zijn werk Fan maakte, bij een groot aantal goed gesi- lueerden aan te kloppen onder voorwendsel, lat hij gelden inzamelde voor zijn terugreis laar Indië. Op deze wijze heeft de man bij rerschillende personen geldbedragen en goe- ieren weten los te krijgen, niet alleen te Rot- jerdam, maar ook in andere plaatsen, als den lïaag en Arnhem. De man heeft in totaal zoo- reel geld verzameld, dat hij de reis naar Indië pel eenige malen had kunnen maken. Maar bij moest ook leven, weshalve hij het geld laartoe bestemde. f MENGELBERG Onze eenige hoogleeraar die een groot dirigent is. En onze aenige dirigent die een groot wereldburger is. Een toovenaar met den kleinen electriseerenden staf. Sim-Sala-Bim.en de vonken spatten over naar zijn groote instrument, dat Concertgebouw-orkest heet, naar de harten van de Amster dammers, die aan zijn voeten zitten; naar het hart van de wereld die aan den luidspreker te luisteren zit. De jeugd vindt Bill Mixmountains and his boys niet hot genoeg. Arme jeugd! Groote Willem de Groote! Die zoo goed weet hoe groot Willem de Groote is. Esperanto op de Jamboree. De Directeur-Generaal der P. T. T. heeft bepaald, dat de aanwijzingen voor het gebruik der telefoontoestellen, die op het jamboree- terrein zullen worden geplaatst, naast de ge bruikelijke talen, ook in het Esperanto zul len worden aangebracht. Voorts ligt het in zijn voornemen, om zoo wel in de telefoonafdeeling als in de post en telegraafafdeeling van het tijdelijke post kantoor op het Jamboree-terrein, voor de lo ketbediening eenige ambtenaren aan te wij zen, die het Esperanto machtig zijn. EXAMENS RADIO-AMATEUR. Op Donderdag 1 Juli 1937 en zoo noodig op volgende dagen zal wederom examen worden gehouden voor het verkrijgen van een ama teur-radiozendmachtiging of een verklaring van bevoegdheid tot het bedienen van een amateur-radiozendinrichting. De schriftelijke aanmelding kan uiterlijk Dinsdag 22 Jvfii 1937 geschieden en wel voor het eerstgenoemde examen bij den minister van binnenlandsche zaken en voor de verkla ring van bevoegdheid bij den directeur-gene raal der P. T. T. De examens worden afgenomen in het ge bouw Scheveningseheweg 6 te 'sGravenhage en beginnen te 19 uur. Landelijke Federatie Ziekenfonds wezen. De landelijke federatie ter behartiging van het ziekenfondswezen heeft Dinsdag en Woensdag onder voorzitterschap van den heer C. J. van Lienden in het jaarbeursgebouw te Utrecht zijn vier en twintigste algemeene ver gadering gehouden. In zijn openingsrede betoogde de voorzit ter, dat het afgeloopen jaar voor het zieken fondswezen van den baan te werken. De deratie in het bijzonder zeer belangrijk is ge weest. Dank zij de federatie is het gelukt het dreigende wetsvoorstel inzake het zieken fondswezen van den ban te werken. De Tweede Kamer wees de behandeling ervan af. Ten slotte memoreerde spr. de vooruitgang in ledental der federatie vooral door aanslui ting van bestaande fondsen verkregen en constateerde, dat de onderlinge ziekenfond sen thans den wind in de zeilen hebben. De vooruitgang der federatie over 1936 bedroeg 110.173 leden, zoodat de federatie thans pl.m. 380.000 leden telt. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester werden met algemeene stemmen goedgekeurd. Een voorstel tot verhooging der contribu tie tot 6 ets. per lid en per jaar werd na dis cussie met algemeene stemmen aanvaard. Nadat de begrooting voor 1937 met alge meene stemmen was vastgesteld werden zon der tegencandidaten als bestuurders herko zen de heeren P. Bruin, Haarlem, C. J. van Lieden, Eindhoven en F. de Munnik, den Haag. In de vacature-A. j. Kelderman te Deventer werd gekozen M. IJssels te Bols- ward. Met algemeene stemmen werd de waar nemende secretaris C. Baay te Utrecht tot bezoldigd secretaris benoemd. Van het Binnenhof. Voorzitterschap Tweede Kamer. Van de 99 gekozen verklaarde leden de invaller in den derden graad voor Ir. Mussert had pas zijn geloofsbrieven ingezonden, die nog onderzocht moesten worden waren er liefst 98 op het appel. Achtereenvolgens hebben zij, nadat zonder hoofdelijke stemming op grond van het onderzoek hunner papieren tot hun toelating besloten was, den zuiveringseed (belofte) en den eer op de Grondwet afgelegd. Eerst moesten de 98 een voor een, zich elk op zijn beurt verheffend van zijn zetel, verklaren geen gift te hebben gegeven, belofte te hebben gedaan om verkozen te worden enz., en daarna bezwoeren zij, weer een voor een, de Grondwet. Of beloofden datgene, wat anderen in eedsvorm verklaarden. De meeste niet tot de christelijke politieke groepen behoorende afgevaardigden legden de belofte af: tot de zwerenden behoor den o.m. de vrijzinnig-democraten Mr. Oud en Ebels, de sociaal-democraten Mr. v. d. Goes en Ds. Faber, de liberaal Mr. Wendelaar. Het eenige wat de Kamer dezen middag nog te doen had, was het opmaken van de nomi natie voor het voorzitterschap. Verrassingen leverde dit niet op. De huidige President Mr. Aalberse (R.K.) kwam weer met vlag en wim pel no. een te staan (van de 97 uitgebrachte stemmen haalde hij er 89), terwijl ook de eerste on'der-voorzitter de heer v. Dijk (a.r.) opnieuw voor die functie werd voorgedragen, doordat hij no. 2 kwam. Nu de heer Vliegen niet meer op het Binnenhof is teruggekeerd was het zijn partijgenoot Drees, die men num mer drie zette, plaats al sinds een aantal jaren door een sociaal-democraat ingenomen. Van hun kant zijn de socialisten hiermee eigenlijk niet tevreden, wat weer tot uiting kwam, door dat 25 afgevaardigden voor den heer Drees als no. twee hadden gestemd. Omgekeerd ontbrak het ook nu wederom niet aan een 25-tal leden, welke zelfs het tweede ondervoorzitterschap niet aan een sociaal-democraat wenschen toe te vertrouwen, met het gevolg, dat Mr. de Geer (c.h.) 8 stemmen haalde en behalve eenige verspreide stemmen er bovendien 13 blanco werden uitgebracht. Lang duurde de bijeenkon\st niet, maar ze bood den belangstellenden om niet te zeggen nieuwsgierigen journalisten toch ruimschoots gelegenheid om acht te slaan op onder-onsjes tusschen hoofdpersonen in het drama van de kabinetsformatie. Daardoor was het schouwspel in de Tweede Kamer bepaald interessanter dan aan de overzijde van het Binnenhof, waar vandaag eveneens de beëedigingen plaats von den en waar voorts een loting van beteekenis werd gehouden. Immers het lot maakte uit, de senatoren gekozen door de Statengroepen I (Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht, Limburg) en III (Noord-Holland en Friesland) het eerst aan de beurt van aftreding zijn, d.w.z. reeds in 1940: de overige leden blijven behoudens tusschentijdsche ontbinding tot 1943 hun zetels innemen. E. v. R. j Op zulke héérlijk warme Zondagen als we er nu al eenige van den vroegen zomer ten geschenke gekregen hebben stróómt het naar Scheveningen. Den Haag vloeit leeg naar de zee en zoodoende geeft het u de gelegenheid den mensch, uw broeder, in zijn geschakeer de verschijningsvormen des levens in de hitte te betrappen. Hoe de één in de koelte en de ingetogenheid van de rustige café's op het Gevers Deynootplein, hooghartig de zee en de drukte den rug toekeert en den verrukkelij- ken dag viert op zijn wijze en hoe de ander het plat-gezeten op het gloeiende zand doet. Hoe er zijn, die de gemeenschappelijkheid zoeken en dicht en warm opeengedromd, niet dan warme lichamen rondom zich „p'rdon dame, mag ik u even plagen?"; „is deze stoel bezet, meneer?"de zee niet meer zien, de zon niet meer voelen, doch zich aan een wonderlijk soort genoegen overgeven: al maar dezelfde gezichten en hoedjes te bekij ken. Terwijl anderen vér voorbij de drukte, op het strand, de stilte zoeken, alléén met hun hond, die door de branding dartelt, dat de spetters Noordzee 'm om zijn dartelen staart en z'n lachende kop slaan. Niets verseliillender dan menschen in hun gedrag en hun pleizier op een vol-zomer- schen Zondag. En de proviandeering! De broodjes-vleesch- paleizen, de croquettenveemen, de rosbief- met-aardappelen-en-groenten-a zestig cents stations afgestampt vól! Dicht op elkaar ge drongen bunkert de menigte leeftocht. Maar zij bergt ook oude boterhammen-van-giste ren in strandstoelen. En anderen eten weidsch op het terras der hotels, de zee als requisiet voor de hors d'oeuvre en de blauwe hemel expres-besteld om zich te spiegelen in den wijnkoeler. Elders geniet men van poffers en ijs in honderdduizend zalig-belikte hoorn tjes van kouden-overvloed. De limonadetent jes met vazen en namen die u uw jeugd doen hèrkleven: tutti-frutti, Meiwijn, Waldmeister. Er zijn zoowel ruime, zonnige en luchtige heerlijkheid van het Solarium als het knus tezamenzitten met glimmend en honderd maal afgeveegd voorhoofd in de tenten langs de „Plank". Tusschen de complete rijsttafel van Waroong-Djawa en het cadetje met kaas is de Scala gebouwd van 's menschen wil tot voortbestaan. De scala van dit Zondagsche eet- en drinkgenoegen van de geschakeerde menschheid. Grenadine en champagne zijn mijlpalen van velerlei genieting. De spullen zijn vele. Hebt ge reeds getracht met drie nerveuze celluloidballetjes twee juweelgroene parkie ten te veroveren? Vereeuwigdet gij, aan den zoom der zee. uw stem op een gramofoonplaatje tot stichting en weemoed van uw treurend nagelacht? Gij kunt uw hand op een nikkelen plaat leggen en de toekomst lezen uit haar lijnen. Zakelijk, technisch, economisch: dubbeltje in de gleuf, iknop indrukkenUw groot mama ging daarvoor naar een zwart-oogige Zigeunervrouw. Gij kunt het te lezen krijgen uit een machien met véél nikkel en technisch vernuft. Tempora mutantur et grootmama's in illis. Maar wat gebleven is van die oude dagen is behalve de Meiwijn de foto grafietent. De mensch is nog zoo ijdel ge bleven dat hij zich zeiven voor de eeuwig heid bewaren wil. En .zoo humoristisch, dat hij het leuk vindt dit te doen in een karton nen vliegmachien, op een planken paard of in een bordpapieren bootje. Maar de piëde stal met papieren rozen is vieux-jeu. Afge daan en opgeborgen. Fotograaf Schaap denkt met weemoed aan het piëdestallen-tijdperk. De zon staat in het Zenith, de dag is op z'n hettigst en de jeugd bevindt zich schokkend op de hot-swing-toeteretoet. De heele week in een warm kantoor, zes dagen in een benauwd huis, acht uur per dag regelmaat en orde bin nen vier wanden en verlangend kijken naai den zomer in de boomkruinen, die boven het matglas wenken. En den zevenden dag. met den zomer zóó voor het grijpen en genieten, met z'n honderden lijf aan lijf en arm m arm zwijgend deinen op het gekreun der saxopho- nen en de neusvel-koudheid van het koper. Ge moet die deinende jeugd met de blakerende zon op Scheveningen, in de duisternis der danslokalen zien om te weten, dat Terpsichore groot en de jongste bediende haar profeet is. En dat de eeredienst van den gesyncopeerden afstandsmarsch over tien vierkanten meter parket nog in volle fleur is. Eén zoo'n zonnige Zondag op Scheveningen ontelbare indrukken. Ontelbare menschen- gedaanten. Ontelbare soorten van geluk. On telbare redenen tot noteeren van kleinighe den, die den mensch den mensch vertoonen. Maandag zitten we weer achter het matglas van de werkzame werkelijkheid. De boom kruinen vertellen van den zomer. Nog zes da gen 11a zulk een Zondag, dan komen de ranja, de ijshoorn, de foxtrot en de zon weer. Niets verscheidener dan de verzaligde mensch, uw broeder. Eert uw broeder, opdat het u welga! Mr. E. ELI AS. Op het kantje af Hachelijk avontuur van twee hengelaars. In het Buiten IJ nabij Schellingwoude zijn Woensdagmiddag twee hengelaars op het nip pertje aan den dood ontsnapt. De beide man nen, De Vries en Kelner, beiden omstreeks 60 jaar, hadden gevischt en begaven zich per roeiboot in de richting van de Oranjesluizen. Op dat moment was evenwel de spuikolk in werking hetgeen een sterke strooming deed ontstaan. Het bootje ging met een vaart dooi de spuikolk. De Vries sprong overboord en wist zich aan een hulpbrug vast te klampen. Door een agent van politie werd de man uit zijn benarde positie bevrijd en aan wal gebracht. Inmiddels was de boot tegen de spuikolk ge worpen, waardoor Kelner eruit sloeg en verder met de zuiging meeging. Door schippers en sluispersoneel werden den man reddingsboeien en haken toegeworpen, doch hij slaagde er niet in ze te grijpen. Hij schreeuwde om hulp, hetgeen door hen gelaars in het Binnen-IJ werd gehoord. Zij roeiden onmiddellijk den man tegemoet en slaagden erin hem op te pikken. Na van droge kleeren te zijn voorzien, gingen de 60-jarigen, die zeer onder den indruk van het avontuur waren, huiswaarts De Haagsche zedenzaak. Tegen beide verdachten zes maanden geëischt. 's-GR.AVENHAGE, 9 Juni. Vanmorgen diende de bekende Haagsche zedenzaak, waar bij indertijd eenige hooggeplaatste ambtena ren betrokken zijn geweest, in hooger beroep voor het gerechtshof hier ter stede. Op 2 Maart j.l. hebben vier verdachten voor de Haagsche rechtbank terecht gestaan, aan wie het in 248 bis Wetboek van strafrecht ge noemde misdrijf ten laste was gelegd. Twee hunner werden voorwaardelijk veroordeeld, de twee anderen, de chauffeur C. van der Z. en de kleermaker W. G. werden vrijge sproken. Van beide laatste vonnissen is de officier van justitie in hooger beroep gekomen, welke zaken heden voor het hof werden behandeld. In beide zaken waren door het O.M. drie getuigen gedagvaard, terwijl door de verdedi ging in de zaak tegen Van der Z. één getuige was opgeroepen, n.l. een oud-insp. van politie, die indertijd een onderzoek naar de betrouw baarheid van de getuigen a charge in deze zaak heeft Ingesteld. De behandeling, welke ruim twee uur duur de, geschiedde met gesloten deuren. De procureur-generaal eischt tegen beiden een gevangenisstraf van zes maanden, dezelfde straf, welke de officier van justitie in eerste instantie heeft gevorderd. Weet U wbt gemakkelijk zit? Kijk dan naar Van den Brul op pag. 8 (Adv. Ingez. Med.) Zwaar weer boven West-Nederland Feestvreugde te Amsterdam ontijdig geëindigd. Een hevig onweer, gepaard met een kleine wolkbreuk, dat zich kort voor middernacht boven de hoofdstad ontlastte, heeft Woens dagavond een ontijdig einde gemaakt aan de feestvreugde, aangezien de velen, die in den vooravond het minder gunstige weer getrot seerd hadden, een goed heenkomen moesten zoeken, zoodat de binnenstad, de café's uitge zonderd, in minder dan geen tijd geheel ver laten was Kortsluiting aan den gevel van den Stadsschouwburg. Om kwart voor twaalf, tijdens het noodweer werd de omgeving van het Leidsche Plein op geschrikt door sirenegeloei van de roode voer tuigen der brandweer, die zich van alle kanten naar het gebouw van den Stadsschouwburg spoedden. Er bleek gelukkig niets ernstigs aan de hand te zijn. Het alarm betrof een kortslui ting, welke door de groote hoeveelheid regen veroorzaakt was in een contact v an een schijnwerper, welke bevestigd is aan een bal- con aan den zijgevel van den schouwburg in de Harnixstraat en dient voor verlichting van het aan de overzijde ge^gen American hotel. De brandweer kon evenwel dadelijk weer in rukken, nadat zij den electrischen stroom had uitgeschakeld. De hulp van de brandweer werd overigens in verschillende aeelen van de stad ingeroepen in verband met vele dakgooten, die de water massa niet konden verwerken. Klachten over ondergeloopen kelders zijn echter niet inge komen. Wel konden vele putten het water niet snel genoeg afvoeren, waardoor overstroomin gen ontstonden. Dit was b.v. het geval op het Frederik-Hendrikplantsoen, dat na korten tijd geheel blank stond. De dienst der stadsreini ging was onmiddellijk paraat om het euvel zoo snel mogelijk te verhelpen. De versieringen schijnen zich over het alge meen goed te hebben gehouden. Te ongeveer half één was de onweersbul afgedreven. Storingen in het electrisclie treinennet. Op de spoorlijn DordrechtRotterdam en op de lijn RotterdamHoek van Holland, is, tengevolge van den bliksem storing ontstaan, die weliswaar niet van ernstigen aard was en den treinenloop niet stagneerde, maar die toch voor verschillende treinen eenige minuten vertraging met zich meebracht. De bliksem deed n.l. eenige zekeringen der electrische lei ding doorslaan, zoodat op de gedeelten, die via deze zekeringen van stroom voorzien worden, zeer langzaam door de passeerende treinen moest worden gereden. Behalve in de electrische leiding is de blik sem ook nog ingeslagen in het motorrijtuig van den gereedstaanden boottrein, die aan sluiting geeft op de nachtboot, die Donderdag morgen binnenkomt. Het motorrijtuig werd daardoor onbruikbaar, weshalve in allerijl een ander motorrijtuig uit Amsterdam naar Hoek van Holland werd gedirigeerd. Villa afgebrand. Te Naaldwijk is de bliksem in de villa van den heer V. P. Valstar, geslagen en heeft brand veroorzaakt. Het vuur begon in den nok en deelde zich weldra mede aan de geheele bovenverdieping. De Naaldwijksche brandweer tastte met vier stralen op de motorspuit de vlammen aan. Later werd zij geassisteerd door een motor spuit van de brandweer te Honselersdijk, die met twee stralen hulp verleende. Aan blus- schen viel evenwel niet -neer te denken. Wel bleven door het krachtig optreden der brand weerlieden de aangrenzende perceelen ge spaard. Dè heer en mevrouw Valstar vertoeven bui tenslands en de villa was onbewoond. De schade, die door de verzekering wordt ge dekt, wordt op 35.000 geraamd. Ook in het dorp Naaldwijk werden verschil lende woningen door het hemelvuur getrof fen met het gevolg, dat lichtleidingen werden vernield en dakpannen afgerukt.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5