STALIN EN DE OPPOSITIE. WEK DE GAL IN UW LEVER OP Koerswijziging in Rusland Thijs IJs en de booze kabouter RADIO, ir—ni UUNDERDA G 10 J U NI 1937 ii k i i- i) a i; i; i. A L> RUSLAND. Maarschalk Toechatsjefski uit zijn functie gezet. „Zuivering" van hef Russische leger? Maarschalk Toechatsjefski, de voormalige chef van den generalen staf van het Russi sche leger, die kort geleden in ongenade ge vallen en als chef van het militair bestuur naar het. Wolgagebied was gezonden, is thans uit zijn functies gezet en vervangen door generaal Estremof, meldt Havas. Deze afzetting schijnt het gerucht te bevestigen, volgens hetwelk de maarschalk gearresteerd zou zijn. Tevens schijnt het in ongenade val len van Toechatsjefski de opvatting te. ver- j sterken, die in zekere kringen uitgesproken wordt en volgens hetwelk het Sovjetregime van een politiedictatuur zou worden tot een militaire dictatuur, en aan ,te duiden, dat Stalin niet meer aarzelt een zuivering van het leger ten uitvoer te leggen, gelijk hij dit reeds heeft gedaan met de politie en alle an dere bestuursdiensten. Alles wat van nabij of verre in contact staat met het Trotzkisme wordt onverbiddellijk uit den weg geruimd. Onder de legercommandanten zijn er velen, die Trotski gekend hebben, of die de gelegen heid hebben gehad samen te werken met den vroegeren commissaris van oorlog en stich ter van het Roode Leger. Het gerucht, dat de ronde deed over de ar restatie van maarschalk B'lücher heeft tot dusver geen enkele bevestiging gekregen en lijkt weinig waarschijnlijk, aangezien Blücher eerst kortgeleden benoemd is tot lid van het Executief Comité van de Partij in het Verre Oosten. De afzetting van generaal Gaffir, die ont heven werd uit zijn functies op den zelfden dag als Toechatsjefski, heeft verrassing ge wekt, aangezien hij eerst kortgeleden be noemd was tot commandant van het mili taire district Leningrad. Ook hecht men eenige waarde aan de geruchten over de ar restatie van generaal Eideman, chef van de Ossoaviachim, generaal Kork, garnizoens commandant van Moskou en Vil, militiechef van Moskou. Tenslotte wordt vernomen, dat dr. Pletnei, een bekend medicus en leider van een medi sche instelling te Moskou gearresteerd is on der beschuldiging betrokken te zijn geweest bij een zedenzaak. De felle strijd tusschen de groep-Stalin en de oppositie wordt op alle gebieden voortgezet, in de politieke, zoo wel als wetenschappelijke en letterkundige wereld, aangezien de oneenigheden in den boezem van de partij noodzakelijkerwijze hun weerslag hebben op alle terreinen) van werk- Langste zonsverduistering gedurende 1200 jaar. Geslaagde waarnemingen. NEW-YORK, 9 Juni (D.N.B.-A.N.P.) De bladen melden, dat de gisteren verrichte waarnemingen van de volledige zonsverduiste ring gunstige resultaten hebben opgeleverd. De waarnemingen geschiedden door expe dities uit de Vereenigde Staten, Japan en Peru in het zuidelijk deel van den Stillen Oceaan in hoofdzaak van de bergtoppen in het westelijk deel van de Andes. Deze zonsver duistering was van langer duur dan in de laatste 1200 jaar bekend is geworden. Zij duurde 7 minuten en twee seconden. DE MOEDER VAN STALIN OVERLEDEN. Naar het te Tiflis verschijnende blad Sar ja Wostoka meldt is de moeder van Stalin, Katharina Sjoegasjwili aldaar op 4 Juni op 77-jarigen leeftijd aan .longontsteking over leden. Zij is op staatskosten begraven. De Moskousche bladen hebben tot nu toe omtrent dit overlijden nog niets gepubli ceerd. BRUNO MUSSOLINI NEEMT DEEL AAN DEN FRANSCHE LUOHTWED STRIJD. lAan den wedstrijd, die door het Fransche ministerie van luchtvaart is uitgeschreven voor het traject LstresDamascus—Parijs zullen negen Italiaansche vliegers deelne men. Een van deze toestellen zal worden be- sturud door Bruno Mussolini, een zoon van den duce. Autobus met verpleegsters verongelukt. Twee inzittenden gedood. Uit Nantes, 9 Juni: Hedenmiddag is een autobus waarin 41 religieuze en leekeverpleeg- sters van het ziekenhuis hier ter stede in botsing gekomen met een andere auto. Een religieuze en een leekeverpleegster zijn om het leven gekomen, verscheidene anderen werden ernstig gewond. (Havas). Een proces van den negus tegen Italië? Om de aandeelen van den Abessynischen spoorweg. De „Paris Soir" bericht, dat de negus de Italiaansche regeering een proces wil aandoen voor een Fransche rechtbank. Hij verlangt, dat hij in de gelegenheid zal worden gesteld de aandeelen van den Fransch-Ethiopischen spoorweg, ter waarde van dertig millioen franc, welke hij bij zijn vlucht heeft medegenomen, te verkoopen. Deze aa'ndeelen werden bij de oprichting van den spoorweg aan keizer Menelik geschonken en werden door Haile Selassie geërfd. De Italiaansche regeering beweerde, dat deze aan deelen haar toebehooren nu zij geheel Abes- synië in bezit heetf genomen en verbood den verkoop. De negus is van meening, dat de spoorweg een Fransche maatschappij is en dat dus de aandeelen verkocht kunnen wor den, aangezien de Fransche regeering geen nieuwe regeering in Abessynië erkend heeft. zaamheid in de Sovjet Unie en zelfs in den boezem van de Gpoe, waarvan zekere belang rijke leden ook in arrest zouden zijn genomen. Leiders der garenindustrie in staat van beschuldiging. Nader verneemt Havas uit Moskou: In de eerste maanden van dit jaar was de hoeveelheid garen die op de Russische markt werd aangeboden, te gering, doordat het plan voor de spinnerijen niet werd doorgevoerd. De raad van volkscommissarissen heeft thans den directeur van de katoenindustrie in de districten Moskou en Leningrad bij het commissariaat voor de lichte industrie, Korotkof, den directeur van de garentrust van Leningrad, Sosnin en Grogorief, direc teur van de meubelindustrie van het com missariaat van de houtindustrie, in staat van beschuldiging gesteld, de laatste omdat hij geen zorg heeft gedragen voor voldoende spoelen. Bovendien zijn verscheidene lagere amb tenaren in staat van beschuldiging gesteld. De raad van volkscommissarissen heeft verder den procureur van de Unie gelast den volkscommissaris voor de lichte industrie, Lioebimof, verwijten te doen inzake deze kwestie. Bezoek van Himmler. De Duitsche SS-leider, Himmler, is te Dantzig aangekomen, waar hij een onder houd heeft gehad met Albert Forster. leider van de N.S.D.A.P. in de vrije stad. Tijdens een revue over de S.S.-afdeelingen van Dantzig richtte Himmler het woord tot de manschappen, die hij aanspoorde 'trouw te blijven aan Hitier en het „,Deutschtum". In de stad doen geruchten de ron de, volgens welke Burckhardt, de Volkenbondscommissaris, den senaat met nadruk zou hebben verzocht op helderingen te verstrekken omtrent de verdwijning van den soeialisti- schen afgevaardigde Wichmann, die op 25 Mei door de politie in hechtenis was genomen. De aankomst van Himmler zou hiermede in verband staan. Frannkirijlk Fransche Sociale Partij weigert tot het „vrijheidsfront" toe te treden. Het buitengewone nationale comité der Fransche Sociale Partij heeft besloten de uit- noodiging tot toetreding tot het „vrijheids front" van de hand te wijzen. De Fransche Sociale Partij bevestigde bij deze gelegenheid opnieuw haar vijandige gezindheid tegenover de communistische actie en haar Stevige ge hechtheid aan het rêpublikeinsche regime. Oosten riijik Nieuwe poging tot verbetering der Duitsch-Oostenrijksche betrekkingen. De Duitsche ambassadeur te Weenen, Von Papen, is uit Duitschland, waar hij een on derhoud met Hitier heeft gehad, teruggekeerd. In diplomatieke kringen heeft men den in druk, dat binnenkort beide landen gezamen lijk de uitwerking van een soort modus vivendi zullen bestudeeren, dat er toe zal kunnen leiden, de factoren, die aanleiding kunnen geven tot incidenten tusschen beide landen, te beperken en de betrekkingen tusschen de landen verbeteren. Moscicki ontvangt de Roemeen- sche minderheden. De Poolsche president Moscicki heeft gis termiddag in 't Poolsche gezantschapsgebouw de vertegenwoordigers der Poolsche minder heid in Roemenië ontvangen. Hij gaf den ge delegeerden den raad, zich jegens Roennië, den bondgenoot van Polen, strict loyaal te gedragen. Aan het noenmaal, dat de Poolsche gezant ter eere van Moscicki beeft aangeboden, zaten en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter gal in de inge. wanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding on voldoende is. wordt Uw voedsel niet verteerd, het be derft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen een geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet. weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zorgen voor de vrije toevoer van gal. waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apo thekers en drogisten in flacons van ƒ0.75. (Adv. Ingez. Med.) o.a. aan koning Carol, kroonprins Michael, minister-president Tatarescu, de Poolsche mi nister van buitenlandsche zaken Beek en zijn Roemeensehe collega Antonescu. Na het noenmaal begaf de Poolsche presi dent zich in gezelschap van koning Carol en prins Michael met den koninklijken trein naar Sinaia, waar hij o.a. een bezoek bracht aan koningin-moeder Maria. De koning heeft ter eere van Moscicki een diner doen aanrichten, waaraan ook koningin Maria aanzat. Hertog van Windsor blijft drie maanden in Karinthië. Amerikaansclic en Engelsche journalisten op Wasserleonburg. De hertog en de hertogin van Windsor heb ben Woensdagmorgen op het slot Wasserleon- burg de correspondenten van de Britsche en Amerikaansche pers ontvangen. De secretaris van den hertog deelde mede, dat het hertoge lijk paar van plan is, drie maanden op het slot Wasserleonburg door te brengen. Gasten uit Engeland zijn den eersten tijd niet te ver wachten. Oud-strijders betoogen te Brussel. Oorlogsdecoraties op het graf van den Onbekenden Soldaat geworpen. Gistermiddag poogden de leden van den bond van oudstrijders „Vuurkruis" in de om geving van het parlementsgebouw te betoogen tegen de politieke amnestie. De toegangswegen naar het parlementsgebouw werden evenwel door een sterke politiemacht bewaakt, zoodat deze poging' mislukte. Vervolgens kwamen de oudstrijders bijeen op het congresplein, waar zij hun oorlogsdeco raties op het graf van den Onbekenden Sal- daat wierpen wierpen. Het graf thans omringd door een politïecordon. Een delegatie van de „Vuurkruisen" is door den voorzitter van den senaat en den vice- voorzilter van de Kamer ontvangen. De dele gatie overhandigde de eischen van den bond, waaronder het verwerpen van de amnestiewet. Duitsche pelgrims bij den Paus. Overal desorganisatie en corruptie. „Tijd is droevig en dreigend voor Duitschland". CASTEL GANDOLFO, 9 Juni. Z. H. de Paus heeft heden een groep Duitsche pelgrims ont vangen. De Heilige Vader zeide tot hen: „De tijd is op het oogenblik voor Duitschland niet aileen ernstig, doch ook treurig, zoo droevig en drei gend, dat wij er om moeten weenen. Wij heb ben evenwel de troost, dat wij met u kunnen weenen en u kunnen troosten als een vader zijn kinderen. Wij hebben steeds ons best gedaan het droeve lijden te verzachten en we zullen hiermede voortgaan, wat men er ook van zal zeggen. Het eenige wat ons nog over blijft, is met u, uw priesters en uw bisschop pen te bidden. De goede God kent zijn we gen, doch ook wij moeten onzen weg kennen om hem te kunnen bewandelen. Deze weg wij zen uwe herders u bijna iederen dag. Het is de weg van den Heer en het oude geloof, dat alleen het geluk kan schenken." Het transpireeren van oksels, voeten en andere lichaamsdeelen wordt door Purolpoeder tegengegaan en het stukloopen wordt er door voorkomen. Werkt verkoelend, opdrogend en reukwegnemend. Bussen 40 en 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNC. Thijs was doodsbenauwd, hij kreeg dan ook een groote schrik, toen hij hoorde, wat Paddekwist te vertellen had. Dickie moest oppassen, als hij te dicht bij zoo'n gevaarlijk web kwam, konden de spinnen hem ook wel eens te pakken nemen, dus het ventje mocht hier in geen geval alleen gaan wandelen. Dickie had al een tijdje staan kijken naar een groot spinneweb, maar gelukkig was.hij er niet aangekomen. Gelukkig liep het dus nog goed af, maar Dickie mocht nu niet meer van Thijs weg loopen. Stalin, de eenige man in wien het volk nog vertrouwen stelt. Desorganisatie en corruptie: dit is het beeld dat wij, heden ten dage, van Rusland krijgen. De instituten, opgericht om den staat te steu nen, blijken alle door en door corrupt te zijn, terwijl menschen, die een leidende rol in de Regeering speelden, als verraders en misdadi gers ontmaskerd worden. Het begon met Jagoda, den gevreesden chef van de geheime, politieke politie. Hij ensce neerde massa-processen in Moskou, zoowel tegen buitenlanders als hooge Russische ambtenaren. Hij scheen een steunpilaar van den Communistischen staat te zijn. In werke- lijkhied had hij plannen beraamd voor een helschen aanslag tegen Stalin. Jagoda had een geheim archief met compromiteerende documenten aangelegd, dat hij via Wladi- wostok naar het buitenland wilde smokkelen. Zijn zwager Auerbach, voorzitter van 'den Bond van Sovjet-Russische Auteurs, had dit geheime archief van Jagoda reeds naar hotel Central in Wladiwostok gebracht. Met behulp van den Japanschen spionagedienst stond men op het punt de documenten naar Mandsjoe- rije te brengen, toen de agenten van het Rus sische Volkscommissariaat van binnenlandsche zaken het hotel bezetten en het archief in be slag wilden nemen. Hierop heeft Auerbach de papieren in brand gestoken. De vlammen ver spreidden zich met groote snelheid, zoodat het geheele hotel verwoest werd. Auerbach,. 30 Wit- gardisten, die voor de Japanners werkten en 13 Russische ambtenaren, die hadden medegehol- pen, werden gearresteerd en gefusileerd. Toch blijft men volhouden, dat eenige vrienden van Jagoda met gewichtige documenten naar het buitenland ontkomen zijn. Jagoda zelf ligt ernstig ziek in de ziekenzaal van de Butyrka-gevangenis te Moskou. Hij was verslaafd aan morfine en cocaïne en lijdt ver schrikkelijk nu hij die niet meer kan krijgen. Behalve dat hij^een hartkwaal heeft, zijn ook zijn nieren zwaar aangetast. Hij heeft Stalin om een audiëntie gesmeekt, maar dit verzoek is afgewezen: Stalin verklaarde daarbij, dat hij geen misdadigers ontving In de tweede plaats heeft in Rusland ook de degradatie van maarschalk Tuehatschewski sterk de aandacht getrokken. Als militair ver tegenwoordiger van Sovjet-Rusland zou hij met de kroningsfeesten naar Engeland reizen. Plotseling heette het echter, dat hij kou had gevat en in zijn plaats werd de opperbevelheb ber van de Russische vloot, Orlow, naar Enge land gezonden. Op 11 Mei besloot de Raad van Volkscommissarissen maarschalk Tuchat- chewski te ontzetten uit zijn ambt van plaats vervanger van Worosjilof, den Volkscommis saris van oorlog en hem. te benoemen tot gar nizoenschef in het Wolgagebied. De degrada tie van Moskou naar het onbeduidende pro vinciestadje Samara (dit is thans herdoopt in Kujbyschew) heeft den rooden maarschalk zoo aangegrepen dat hij een poging tot zelf moord deed. Hij werd naar een ziekenhuis overgebracht waar hij dag en nacht, bewaakt wordt omdat men bang is voor een nieuwe zelfmoordpoging. Door zijn zenuwinstorting heeft Tuehatschewski zijn nieuwe post als gar nizoenschef in het Wolgagebied nog niet kun nen aanvaarden. Toen Jagoda gearresteerd werd heeft men onmiddellijk de gangen van Tuehatschewski, die intiem met Jagoda bevriend was, nauwkeu rig nagegaan. Uit dit onderzoek is gebleken, dat er niet voor niets blauw bloed in zijn aderen stroomt. Tuehatschewski stond in verbinding met de organisaties van de Russische emigran ten in het buitenland. Hij zou zelfs van plan zijn geweest om zelf naar het buitenland te vluchten. Naar alle waarschijnlijkheid zou hij van de kroningsfeesten in Engeland niet meer naar Moskou teruggekeerd zijn. De Volkscom missaris van binnenlandsche zaken, Jesjof, wilde Tuehatschewski aanklagen. Maar de maarschalken Worosjilef en Jegorof namen hun vroegeren kameraad in bescherming. Zij brachten zijn militaire successen in herinne ring: hij toch had de witte legers vernietigd; hij had de Polen tot aan de Weichsel terugge slagen; jaren geleden was er een tijd, dat men in Europa bang was, dat Tuehatschewski het zegevierende Roode Leger, tot aan den Rijn zou brengen. Ook Stalin schaarde zich aan de zijde van de beide maarschalken en besloot, dat Tuehatschewski, wegens zijn verdiensten in het verleden, niet aangeklaagd mocht worden als hoogverrader. Tegelijk met de ontmaskering van Tuehat schewski is er een grondig onderzoek ingesteld in het Roode Leger. Daarbij is gebleken, dat vele duizenden officieren onbetrouwbaar wa ren. Of men dezen nu gelegenheid geeft zich „in Siberië te vestigen", of eenvoudigweg pen sioneert, doet niets ter zake. In ieder geval wordt hierdoor bewezen, dat de geest van op stand in het Roode Leger diep wortel gescho ten had. Men heeft plotseling ontdekt, dat er talrijke burgerlijke elementen in het leger zijn doorgedrongen. Om het nu weer nauw te ver binden aan de Bolsjewistische Partij heeft de Regeering te Moskou een decreet uitgevaardigd, waarbij een militaire raad in elk der dertien districten in Rusland in het leven geroepen wordt. Deze militaire raden hebben tot taak de jeugd, voor zij dienstplichtig is, op te leiden, terwijl zij tevens èn voor de voorbereiding en opleiding van de recruten èn voor de keuze, opleiding en bevordering van de officieren ver antwoordelijk zijn. In het kort: aan de mili taire raden is „de geheele constructieve arbeid van het Roode Leger" toevertrouwd. Heeft men zich in de laatste vijf jaar hoofdzakelijk om de militair-technische opleiding van de soldaten bekommerd, van nu af wil men ook de politieke scholing energiek doorvoeren, om het Roode Leger met de Bolsjewistische Partij te kunnen samensmelten. Welke beteekenis aan deze militaire raden toegekend wordt blijkt wel uit het feit, dat maarschalk Jegorof als chef van den generalen staf afgetreden is, om de leiding van de militaire raden in handen te nemen. Om de opengevallen plaatsen van Tuehat schewski en Jegorof aan te vullen, werd 'de opperbevelhebber van het militaire district rond Leningrad, Boris Michailowitsch Scha- loshnikof tot chef van den generalen staf van iet Roode Leger benoemd. Schaposhnikof werd in het jaar 1882 geboren, doorliep de cadetten school te Petersburg en bekleedde gedurende den wereldoorlog verantwoordelijke posten aan het front. In 1918 nam hij dienst in het Roode Leger, waar hij spoedig leider werd van de af- deeling van den generalen staf, die de krijgs operaties leidde. Hij heeft ook een aantal mi litair-wetenschappelijke boeken geschreven. In het jaar 1930, naar verhouding dus betrekke lijk laat, trad hij toe tot de Bolsjewistische Partij. Nu uitgekomen is dat het Roode Leger ge reorganiseerd moest worden, heeft men ook de communistische jeugdvereeniging, de zooge naamde Komsomol, grondig onderzocht. Daar bij zou zijn gebleken, dat bijna de helft van het aantal functionarissen Van deze jeugdvereeni- 'ging geen sympathie koesterde voor de Bo wistische Partij. Vooral in het Zuiden van! land zouden de leiders van de Komsomol menzweren tegen de Sovjetregeering. Vele ders hebben zich als ware samenzweer doen kennen, daar zij teleurgestelde jonger meisjes om zich heen verzameld hadden nieuw opgerichte militaire raden, aan wi opvoeding van de jeugd is toevertrouwd een grondige reorganisatie van deze com nistische vereeniging beoogen Nu dergelijke afbrekende gebeurteniss? het Roode Leger en in de jeugdvereenj onthuld zijn, behoeft het geen verbazin wekken, dat ook in de communistische gemeenschappen in Rusland ten hemel sci ende misstanden zijn ontdekt. In April va jaar vond in Moskou het congres plaats va Vereenigde Werkgemeenschappen in Rus De leider van de zoogenaamde „Profsoj Shvernik, legde het congres een bericht dat de toestanden op dit gebied aan een nietigende crïtiek onderwierp. Het da voortvloeiende debat en het betreffend? richt zijn noch in de pers, noch door de t bekend gemaakt. In het congresbericht we echter ontstellende misbruiken onthuld: vele werkgemeenschappen is sinds jaren verantwoording gedaan van de ingekt gelden; de falsificaties zijn door een valschte boekhouding en door fictieve scl bekentenissen en kwitanties gedekt; ong de helft van de betaalde bijdragen zijn vel nen in de zakken van de functionarissen toen men den leider van het sociale ver; ringsfonds, Kotof, den leider van het arb bureau Sjarkof en 4 andere Werkgen schapsleiders in arrest nam, werden de a ders gewaar, 'dat zij voor millioenen en lioenen opgelicht waren. Deze schokkend) beurtenissen en onthullingen hebben, z vanzelf spreekt, het Russische volk, dat tuur lijk ook persoonlijk daaronder lijd opwinding gebracht. Het richt zijn blik eenige figuur, die zijn kalmte bewaart ei bewezen heeft een onvergelijkbare stam tigheid te bezitten. De jonge generatie, d; pas in het volle leven is komen te staan, Lenin, den stichter der Communistische I slechts van hooren zeggen. Maar Stalin alleen Stalin staat aan het hoofd van Communistischen Staat en belichaamt Stalin heeft thans zijn groote kans..Als hij zijn ijzeren vuist de verraders, samenzweei volksvijanden, dieven en lanterfanters jaagt en het leger, de politie, de werkgerc schappen en andere instituten, waar dez misstanden heerschen. vernieuwt en reor seert, dan zal zijn populariteit in Ruslani weldig zijn. Stalin is de eenige man in Ru die door het volk nog vertrouwd wordt. Lenin den Georgier Dshugaschvili beter 1( kennen, gaf hij hem den naam Stalin, hel „man van staal" beteekent. Welnu, Rui heeft thans een man met een onbuigbare kracht en een ijzeren vuist noodïg om de wroetende ontbinding een gebiedend hal te roepen. KARL TLANDJ De zware repetities en examens zijn er. Houdt nu zenuwen en met Mijnhardt's Zenuwtabletten volk! kalm en helder. Het maken der repej wordt lichter en het slagen zekerder* Buisje 75 ct. Bij Apothekers en Drogj (Adv. IngezMeI PROGRAMMA VRIJDAG 11 JUNI HILVERSUM I, 1875 M. Algem. progr. verzorgd door den S 8.009.15 en 10.Gramofoonmuziek Bijbelsehe causerie 12.Berichten 12.1} KRO-Melodisten, solist en gramofoonmj 2.Gramofoonmuziek 2.20 KRO-Orkesi gramofoonmuziek 4.Gramofoonmuziej pianovoordracht 5.15 Orgelspel en grama muziek (Om 6.— Land- en tuinbouwhalè 7.— Berichten 7.15 Luchtvaartkroniek Musica Catholica 8.Berichten ANP. l\j deelingen 8.15 Operetteconcert m.m.v. so| KRO-koor en KRO-orkest. 10.— Gramof, muziek 10.30 Berichten ANP. 10.40 Paul win's Orkest. 11.30—12.— Gramofoonmij HILVERSUM n, 301 M. 8.00 VARA 10.— VPRO 10.20 V 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 \t 9.— VARA 10.40 VPRO 11.— M, 8.Gramofoonmuziek 10.Morgenwij. 10.20 Declamatie 10.40 Zang, piano en gr foonmuziek 11.10 Vervolg declamatie Orgelspel 12.Kovacs Lajos' Orkest en mofoonmuziek 2.Declamatie 2.30 Qrgf en zang 3.15 AVRO-Dansorkest 4.— G«| foonmuziek 5.Declamatie 5.30 Org4 6.„Fantasie". 6.30 Politiek radiojouïi 6.50 Gramofoonmuziek 7.Kinderbed] ming, causerie. 7.20 Gramofoonmuziek,^ Berichten VGP. 7.35 Lezen in den Bijbel: Zang en piano. 8.30 Verwey's Vondeluitj] causerie. 9.VARA-Theaterorkest, du mannenkwartet „Smetana" en solisten. Gramofoonmuziek 10.30 Berichten ANP. Avondwijding 11.Jazzmuziek (gx.pl.) 12.Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Causerie over Babyverzorging 11 11.50 Pianosoli 12.10 Orgelconcert 12.50 Dansorkest 1.30 Sportreportage 1.50-t Gramofoonmuziek. 4.20 Gramofoonmj, 4.40 Reportage 5.15 Sportreportage 5.35 Hartley's Sextet. 6.20 Berichten 6.45 Het English Strijkkwartet en solisten 7.20 tuinliefhebbers. 7.40 BBC-orkest en s< 8,20 Revue-programma.. 9.20 Berichten, The Responsibilities of Empire, causerie BBC-Dansorkest 10.20 Het „English En ble" en soliste. 11.20 Jack Harris en lc Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) jj RADIO PARIS, 1648 M. 7.10 en 8.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Gfr orkest en zang. 4.20 Reitlinger-kwarteti] Pianovoordracht 6.05 Zang. 6.50 Pianofe dracht. 8.50 Piano, zang en viool. 10.50 fe mofoonmuziek 11.201.05 Orkestconcertfi KEULEN, 456 M. E 6,50 Militair concert 7.30 Gramofoonmih 8.50 Omroepschrammelensemble en een a foonkwintet 9.50 Gramofoonmuziek i Westduitsch Kamerorkest 2.35 Solisten eert. 4.20 Orkestconcert 5.35 Gramofood ziek 6.35 Omroepkleinorkest. 9.20 Solisten' eert. 10.50 Cembalo en altfluit. 11.30—1® A. Luther's dansorkest en pianotrio. J BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Kleinoif1 1.30 Salonorkest 1.502.20 Gramofoonml 5.20 Het Ghigo-orkest 6.20 Sal on orkest zang. 7.20 Gramofoonmuziek 8.20 „Clit operette 10.30—11.20 Gramofoonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6