Financieele volmachten voor de Fransche regeering. Thijs IJs en de booze kabouter Verwarring heerscht te Bilbao. Philips op de Parijsche tentoonstelling. WOENSDAG 16 JUNI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Kamer aanvaardt het wetsontwerp. De Fransche Kamer heeft het wetsontwerp tot het verleenen van volmachten aan de regeering met 346 tegen 247 stemmen aangenomen. De tekst van het ontwerp dat door de re geering was voorgelegd aan de Kamer luidt als volgt: „De regeering wordt gemachtigd tot 31 Juli 1937 bij decreet, besproken in den minister raad, de noodzakelijke maatregelen te nemen tot herstel van de openbare financiën en tot bescherming van de spaargelden en het open baar crediet. Deze decreten zullen binnen drie maan den worden voorgelegd aan het parlement ter bekrachtiging, of in ieder geval in de eerste vergadei-ing van de buitengewone zit ting van 1937". In de vergadering van de Kamer, die gis termiddag werd gehouden, heerschte geen buitengewone opwinding. Minister Vincent Auriol diende het wetsontwerp in en verzocht onmiddellijke behandeling. Namens de re geering verzocht hij de vergadering te schor sen tot de debatten over het ontwerp. Mar cel Héraud stelde voor de vergadering tot Donderdag te schorsen, doch dit voorstel werd met 358 tegen 230 stemmen verworpen. Ter motiveering van het verzoek om vol machten, heeft de regeering een uiteenzet ting opgesteld van hetgeen zij in het afge- Ioopen jaar tot stand heeft gebracht. Zij wijst hierbij op het financieel herstel en de econo mische ontwikkeling van het land. De sociale wetten hebben kalmte gebracht en de con sumptie is gestegen. Verder heeft de aanpas sing van de munt het contact tusschen de Fransche markt en de buitenlandsche mark ten hersteld. De regeering zet vervolgens uiteen, dat fi nancieele maatregelen onmiddellijk genomen moeten worden en dat bovendien gedurende Vele jaren steun moet worden geboden. In het derde gedeelte van deze uiteenzetting verklaart de regeering de wijze, waarop zij de staatsfinanciën wil regelen. Met kracht en voorzichtigheid, moet ge leidelijk het evenwicht tusschen inkomsten en uitgaven worden hersteld, waarbij rekening moet worden gehouden met de noodzakelijke aanpassing aan nieuwe omstandigheden en de normale ontwikkeling van het economisch leven. Er zullen geen maatregelen worden ge nomen welke de onmisbare levensbehoeften treffen of welke de productie zullen vertragen. Het tekort bij de spoorwegen is sedert jaren vermeerderd, doch de regeering wil dit door reorganisatie in twee of drie étappes verbete ren, o.a. wil de regeering de tarieven der spoorwegen verhoogen. Verder zal aan de Kamer een ontwerp wor den voorgelegd tot hervorming van de ge meentelijke en departementale financiën, ten einde de voorschotten, welke de staat ieder jaar moet geven, te beperken. Ook zal een commissie, waarin alle par tijen uit de Kamer vertegenwoordigd zullen zijn, een diepgaande hervorming van de directie beslastingen bestudeeren, opdat de Het minste tandbederf, Indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 cl. Doo* 20 cl. IVOROL (Adv. Ingez. MedJ Expresstrein Weeneii—Parijs ontspoord. Negen wagons uit de rails geloopen. De expres-trein WeenenParijs, is Dins dagmorgen bij het passeeren van het Station Daalas in Arlberg ontspoord. Negen wagons, waaronder de restauratiewagen, liepen uit de rails. Zeven passagiers werden licht ge wond, terwijl een achtste ernstiger kwetsuren opliep. Het ongeluk schijnt te moeten worden toegeschreven aan het slechte functioneeren van een wissel. Gelukkig had de trein zijn vaart geminderd. Het spoorwegverkeer loopt voorioopig over Beieren. BRAND AAN BOORD VAN EEN TURKSCH SCHIP. ISTANBOEL, 15 Juni (Havas-A.N.P.) Aan boord van het regeeringsvaartuig „Inexoenoe" is voor de haven van Bodroem brand uitgebroken. Daar men het vuur niet meester kon worden, heeft de gezagvoerder het schip aan den grond doen loopen om pas sagiers en bemanning te redden. De oorzaak van den brand is niet bekend. Roemlooze dood bedreigt de Sint Bernliardshonden. Internationaal Bureau voor Dierenbescher ming poogt het leven der moedige dieren te redden. De Kath. Wereldpost verneemt uit Genève, 12 Juni: Zoodra het bericht bekend werd, dat de 1 eroemde honden van het klooster op den Grooten Sint Bernard afgemaakt moesten worden op last van de politie, omdat een der dieren een kind heeft aangevallen en ver scheurd, zijn er van diverse zijden onmiddel lijk pogingen in het werk gesteld om deze honden, die zooveel menschen het leven heb ben gered in het leven te behouden. Het In ternationaal Bureau voor Dierenbescherming heeft thans aan de monniken van het klooster het volgende telegram gezonden: „Met het oog op het handhaven van de roemruchtige tra ditie van de monniken van den Grooten Sint Bernhard, die het leven van zooveel in de sneeuw vermiste personen hebben gered, biedt het Internationaal Bureau te Genève u een bedrag aan van 15,000 Zwitsersche francs, ten einde u in staat te stellen ruime goed ver warmd kooien te bouwen en zoodoende het leven te redden van uw dappere honden". De voorzitter van de Ver. van Dierenbescherming, Mr. Hageby, heeft als zijn vaste overtuiging uitgesproken dat de Sint-Bernardshonden, wanneer ze in ruime doelmatige kooien wor den gehuisvest, hun kwaadaardigheid zullen verliezen, daar deze een gevolg is van een al te langdurig verblijf in een te beperkte ruimte. opbrengst groote wordt zonder de lasten te vermeerderen. In het belang van den kleinen handel de kleine Industrie en den kleinen landbouw zal spoedig een crediet op middel baren termijn worden ingesteld, alsook een crediet voor den buitenlandschen handel. De toeksten van deze voorstellen zijn gereed. Bovendien is een plan opgesteld om voor de komende jaren de uitgaven van de begrooting zooveel mogelijk aan te passen aan de in komsten, teneinde zoo weinig mogelijk een beroep te hoeven doen op het volk. Daetzig Het lijk van Wichmann gevonden? Ha va s meldt uit Warschau, 15 Juni: Uit Dantzig wordt vernomen, dat in een bosch bij de stad een lijk is gevonden. Men ver moedt, dat dit het stoffelijk overschot is van den socialistischen afgevaardigde Wichmann. die sedert 25 Mei, den dag dat hij door de politie werd gearresteerd, vermist wordt. Het lijk is evenwel nog niet herkend. België Reorganisatie van Rex. De voorzitter van de Rexistische Kamer fractie, Pierre Daye, heeft zijn ontslag inge diend. Degrelle heeft dit ontslag aanvaard en Legros aangewezen om hem te vervangen. In Rexistische kringen verklaart men, dat Daye zijn ontslag heeft genomen om De grelle volledige vrijheid te laten om de Rexistische parlementsfractie te reorgani- seeren. Om dezelfde reden zou de politieke raad van de partij afgetreden zijn. Ierland! Nieuwe verkiezingen op 1 Juli. Na de ontbinding van den Ierschen Dail, zullen nieuwe verkiezingen worden uitge schreven op 1 Juli. De nieuwe Dail zal 21 Juli bijeen komen. Men verwacht algemeen, dat De Valera her kozen zal worden. Rusland Rosenberg en Joerenef niet gearresteerd In het buitenland heeft het gerucht de ronde gedaan, dat o.a. de gezanten Rozenberg eri Joerenef gearresteerd zouden zijn. Dins dag zijn beiden evenwel nog in de straten van Moskou gezien. Het pers-departement deelde mede, dat het niets wist van andere arrestaties. Verder wordt ontkend, dat te Wladiwostok onge regeldheden den dood van vijftien personen zouden hebben veroorzaakt. Alles is hier rustig. Engel am d Von Neurath sal te Londen over een nieuw Westelijk pact spreken Naar te Londen vernomen wordt, zullen de besprekingen, die Von Neurath te Londen zal voeren, voornamelijk gewijd zijn aan de mo gelijkheid een nieuw westelijk pact te sluiten, ter vervanging van het Locarno-pact en aan den toestand in Spanje. Men legt er den nadruk op, dat het bezoek van Von Neurath niet beteekent, dat speci- V "ka Britsch-Duitsche onderhandelingen van welken aard ook zullen worden gevoerd. De besprekingen zullen echter ongetwijfeld een uitgebreid gebied betreffen. Eden en Von Neurath zullen spreken over de mogelijkheden tot verbetering van het stelsel der controle in Spanje en over de eva cuatie van de buitenlandsche troepen, doch te dien aanzien wijst men er nogmaals op. dat hier alleen van gedachtenwisselingen gespro ken kan worden, aangezien werkelijke onder handelingen slechts door de commissie van nietinmenging kunnen worden gevoerd. Ten aanzien van het nieuwe Locarno ver wacht men geenerlei belangrijke ontwikkeling, buiten een wederzijdsche uiteenzetting van de standpunten van Engeland en Duitschland. In het Britsche standpunt is, naar men meent te weten, niets gewijzigd, de Britsche regee ring blijft de totstandkoming van een nieuw westelijk pact beschouwen als de eerste schrede op den weg naar een algemeene Euro- peesche regeling. Engeland heeft, naar vernomen wordt, de Fransche regeering van het bezoek van Von Neurath op de hoogte gesteld en in groote trekken aangegeven, waarover de besprekin gen waarschijnlijk zullen loopen. Dreigt een nieuwe bus-staking in Londen? Personeel ontevreden. LONDEN. 15 Juni. (Havas-A.N.P.) Het per soneel van verschillende garages der Lon- densche autobusonderneming beklaagt er zich over. dat de reglementen strenger dan vóór de staking worden toegepast. Men heeft reeds gedreigd opnieuw den arbeid te zullen neerleggen. AMELIA EARHART'S WERELDVLUCHT. De Amerikaansche aviatrice Amelia Ear- hart is op haar vlucht om de wereld van Massaoea naar Assab gestart. Zij hoopt van daaruit bij gunstig weer zonder tussohen- landing naar Karachi te vliegen. DERTIG GEWONDEN BIJ VERKEERS ONGELUK IN MEXICO. MFXIOO-CITY. 14 Juni (Havas). Te At- lico in den staat Pueblo js een autobus in botsing gekomen met een tankwagen. Een- en-dertig personen werden gewond: van 29 hunner is de toestand ernstig. Weerstand niet meer mogelijk geacht. Britsche regeering richt zich tot Franco. De Fransche consul te Bilbao, Casteran, is gisteren te Saint Jean de Luz aangekomen. Omtrent zijn indrukken van den toestand der stad vertelde hij, dat de rechtschen uit sluitend oprukken over de bergtoppen en Bilbao bijna omsingeld hebben. Eenige heu vels, die nog door de regeeringstroepen be zet worden, worden uiterst ihevig door Vic- kersvliegtuigen gebombardeerd. De regee ringstroepen hebben gebrek aan luchtstrijd krachten, waardoor de taak van hun tegen standers wordt vergemakkelijkt. Iedere weer stand lijkt onmogelijk. De bevolking verkeert in de grootste verwarring. Er is geen enkele organisatie meer. De kruiser Almirante Cer- vera, dien de consul sinds lang niet had ge zien kruist voor Bilbao. Een andere ooggetuige, heel't den corres pondent van Reuter verklaard, dat een on beschrijfelijke toestand te Bilbao heerscht, doch Dinsdagochtend hield de stad nog stand. Den geheelen dag vlogen toestellen van de rechtschen op geringe hoogte boven de stad, In de breede straten mitrailleurvuur openend en handgranaten werpend in de nauwe stra ten. waardoor vele slachtoffers vallen. De stad staat bloot aan geweer en mitrail leurvuur van de chanda-hoogten. De weg naar Castro Urdiales en Santander wordt onophoudelijk door zware bombarde mentsvliegtuigen bestook. Op verscheidene plaatsen is de weg geheel vernield, tzoodat een eventueele terugtocht van Bilbao op Santander onmogelijk is Uit Vitoria verneemt Havas: Om zes uur gistermiddag heeft de generale staf van het rechtsche leger te kennen gegeven, dat de in het buitenland verspreide geruchten over in neming hij verrassing van Egona en over een 'binnenrukken van de rechtschen in Bilbao voorbarig zijn. Hetzelfde werd gezegd van de bezetting van Deusto. Radio Requetes heeft o.m. medegedeeld, dat de opstandelingen Galdacano, de daar ge vestigde springstoffen fabriek en de groote industrieel© bedrijven, bezet hebben. Zij trokken de stad binnen door de aribei- derwijk, die op een hoogte ligt en die voor de verdediging georganiseerd wes. Om vijf uur gistermiddag werd Archanda bezet en het geheele terrein tusschen Mervion en de rivier de Plencia.. Drie colonnes bevinden zich thans op enkele honderde meters van Bilbao en wachten op het moment, dat de andere haar doel bereikt zullen hebben om de stad in overeenstemming met de plannen van de legerleiding binnen te rukken. Overgave van Bilbao verlangd. Rechtsche vliegtuigen hebben gistermiddag boven Bilbao duizenden strooibiljetten uitge worpen, waarin de bevolking van de Baskische hoofdstad wordt uitgenoodigd zich over te geven. In deze biljetten wordt er op gewezen, dat Bilbao elk oogenblik onder het geweervuur der rechtschen kan komen te liggen, en dat de nuttelooze tegenstand slechts zou kunnen leiden tot verwoesting van het gebied. Dengenen, die geen misdaad hebben bedre- vemen zich overgeven, zal niets worden ge daan, aldus de mededeeling, „gij zijt", zooe wordt dan verder gezegd, „op laaghartige wijze verraden door uw leiders, die u aan hun lage hartstochten hebben opgeofferd. Gij hebt van onze rechtvaardigheid niets te vreezen, slechts zij zullen voor hun verraad boeten. Laat geen oogenblik verloren gaan, want als de strijd eenmaal vegonnen is, is het moeilijk hem te staken. Dwingt uw wil op, en gij zult bijdragen tot de edelmoedigheid van het nationale Spanje". De Italiaansche vrijwilligers. De Italiaansche pers stelt de rol in het licht, welke de „zwarte pijlers" dat zijn de Italiaansche vrijwilligers, spelen bij den op- marsch naar Bilbao. Zij hebben Dario bezet. Volgens de Ita liaansche correspondenten zou dit punt een groote tactische waarde hebben. De „zwarte pijlers" zouden 6000 krijgsgevangenen hebben gemaakt. Britsche regeering richt zich tot Franco De Britsche regeering heeft een afschrift van het op haar door Aguirre gedaan beroep gezonden aan den Britschen ambassadeur te Hendaye met het verzoek het ter kennis te willen brengen van generaal Franco en tege lijkertijd tegenover de rechtsche autoriteiten uitdrukking te willen geven aan de ver wachting en de overtuiging der Britsche regeering, dat de bedreiging Bilbao te ver woesten, niet ten uitvoer zal worden gelegd. Groot-Brittannië blijft voortgaan met ter zee, buiten de drie-mijlszone, bescherming te verleenen aan schepen, die behulpzaam zijn bij de evacuatie van vluchtelingen uit Bilbao, mits deze vluchtelingen vrouwen, kin deren, grijsaards of gijzelaars zijn. Geen an dere categorie zal worden toegelaten. Britsche consul moet Santander verlaten. Ook de Britsche consul te Bilbao, Steven son, is gisterochtend te St. Jean de Luz aan gekomen. De Britsche consul te Santander heeft op dracht ontvangen te vertrekken. Vliegtuig neergeschoten in het Eupliraatgebied. Ontevredenheid onder de bevolking. Uit Alzaridjieh (Midden-Euphraat-gebied) 15 Juni: Een militair vliegtuig is in dit gebied omlaag geschoten, waarbij de bemanning om het leven kwam. Tijdens het reddingswerk bleven de aanvallers vuren, en werd een offi cier gewond. Naar wordt medegedeeld, heeft de officier verklaard, dat deze aanval zijn aanleiding vindt in de „zuiveringsactie", die voor kort werd ondernomen en den aanleg van forten in het Beneden-Euphraat-gebied, hetgeen ontevredenheid bij de bevolking ver oorzaakte. (Havas.) Vrachtauto tegen trein opgereden. Negentien arbeiders gedood. Bij Bagdad is een vrachtauto, waarop zich een groot aantal Arabische arbeiders bevond, tegen een sneltrein opgereden. Negentien per sonen werden gedood. De kerkstrijd in Duitschland. Ds. Nicmoeller door de Gestapo verhoord. Ds. Martin Nicmoeller, de bekende predikant uit BerlijnDahlem is in de laatste dagen eenige malen door de Gestapo verhoord. Ook andere leden van de confessioneele kerk zijn in verhoor genomen. Drie van hen, waaronder ds. Fritz Mueller van Dahlem, zijn niet naar hun woning teruggekeerd, hun familie weet niet waar zij zich bevinden. Bovendien heeft men de passen van de leden van de confessioneele kerk, die naar het Evan gelisch congres te Oxford in Juli a.s. wilden gaan, ingetrokken. Nader meldt Reuter uit Berlijn: Ds. Niemoeller is door de Gestapo bij zijn verhoor ondervraagd over een resolutie, die naar men in kerkelijke kringen gelooft, onder teekend zou zijn door de oppositie van den broederraad der kerk met het doel openlijk de namen bekend te maken van allen, die formeel uit de kerk zijn getreden. Omtrent het verhooren van andere leden der kerkop- positie meldt Reuter nog, dat hun daarbij vragen gesteld zijn over hun houding jegens het gezag van den staat. DE GRAAF VAN COVADONGA ZEER ZWAK. Uit Havanna, 15 Juni. De verpleegster van den graaf van Covadonga heeft verteld, dat de zieke uiterst zwak is en dat de dokters voornemens zijn een nieuwe bloedtransfusie toe te passen. De graaf lijdt bovendien aan een ernstigen tumor aan het linkerdijbeen, die dagelijks in omvang toeneemt. Smokkelauto aangehouden. Door de rijkspolitie is gisternacht op den weg NijmegenGennep, ter hoogte van Mook, een groote vrachtauto aangehouden, welke later smokkelwaar bleek te bevatten. De chauffeur van den wagen, zekere T. van G. uit Amsterdam, reed met slechts één licht op den weg. De politie sommeerde hem te stop pen, waaraan hij geen gevolg gaf; hij reed met vol gas door. De Rijkspolitie ging vervolgens den wagen achterna en slaagde er in de auto aan te houden. Bij onderzoek werd een partij van 10.000 pakjes sigarettenpapier in den wagen gevonden, terwijl zich ook machine- onderdeelen in de auto bevonden. De chauffeur heeft, tijdens het onderzoek in den wagen, kans gezien te ontkomen. De vrachtauto werd in beslag genomen en naar Gennep getransporteerd. „De triomfale weg van het Licht en de Radio". (Van onzen correspondent.) De bezoeker van het Nederlandsch paviljoen op de Parijsche tentoonstelling zal misschien verbaasd staan nergens een onzer grootste industrieën vertegenwoordigd te zien: Philips. En hoe hij ook rondwandelt en zoekt en speurt in de paviljoens aan de electriciteit en de ra dio en alle producten, die door Philips ver vaardigd worden, gewijd nergens zal hij een stand van Philips ontdekken. Dus een eigen paviljoen? Neen, iets beters, een „Triomfale Weg van het Licht en de Ra dio", de decoratie van de machtige brug Alexandre III, die tusschen het Grand Paleis en de Invalides bij gelegenheid van een an dere tentoonstelling over de Seine gebouwd is. Philips neemt hiermede een buitengewone, we zouden wel durven zeggen, een bevoorrechte plaats in op de Parijsche tentoonstelling en alleen reeds het feit, dat de tentoonstellings commissie aan een Nederlandsche industrie deze plaats toewees ter decoratie, bewijst dui delijk hoe hoog Philips bij de Fransche des kundige kringen in aanzien is. Doch tegelijk was hiermede aan de inge nieurs van Philips een zeer moeilijke taak op gedragen: die brug, in den drukken stijl van het jaar 1900 gebouwd, om te tooveren in een modernen triomfweg van Licht en Radio, was niet gemakkelijk. Maar met ware Fran- schen kunstzin is dit Nederlandsche werk ten uitvoer gebracht. Twaalf groepen aluminium pylonen, die overdag in het zonnelicht schitte ren als de pijpen van een onmetelijk orgel, rijzen er op. Aan den voet worden ze om ringd door vitrines, waarin prachtige fotos het gebruik der zoo talrijke Philips-producten demonstreeren, terwijl de top bekroond wordt door drie ringen, symbool van de ra dio, die op huu beurt weer een ster dragen, symbool van het licht. Speciaal hiervoor uitgevoerde luidsprekers verspreiden welluidende muziek, waarbij op te merken valt, dat deze luidsprekers om rede nen van aestetischen aard geheel volgens de aanduidingen van den architect door de tech nici zijn uitgevoerd, een wel zeer frappant bewijs, dat architectuur en techniek zich vol komen aan elkaar kunnen aanpassen. Biedt overdag, wanneer het zonnelicht in het blinkende aluminium speelt, die triomfweg van Licht en Radio reeds een. prachtigen aanblik, 's avonds, wanneer de verlichting ontstoken is, is het een waar sprookjesbeeld. Met zachte tinten in afwisse lende kleuren gloeien die statige pylonen op, een poëzie van licht, een machtig brok harmo nische schoonheid, waar men onwillekeurig even stil van wordt om het geheel op te ne men. En meer nog dan te voren begrijpt men. dan. dat Philips zelfstandig moest uitko men. Philips is te groot, zelfs voor een na tionaal paviljoen. PRCEBAMMA DONDERDAG 17 Juni. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en Gramofoonmuziek. 2.00 Hand werkles. 2.55 Gramofoonplaten. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbel lezing. 4.45 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.15 Orgelspel. 6.15 Gramofoonplaten. 6.45 Enkrateira-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek weekoverzicht. 7.45 Repor tage. 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS-Berich- ten ANP. Herh. SOS-berichten. 8.15 Kamer orkest Ars Nova et Antiqua, en soliste. 9.00 „Voorkomen is beter dan genezen", causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Berichten A.N.P. Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 12.00 Gramofoonplaten. Hierna: Schrift lezing. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Omroeporkest. 11.00 Opening 17de Intern. Landbouwcongres. 12.00 Omroeporkest en solist. 1.00 Gramofoon platen. 1.15 Kovacs Lajos' orkest. 2.00 „Frank rijk in de 17e eeuw", causerie. 2.30 Orgelspel, ensemble J. Kroon, en gramofoonplaten. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Ensemble J. Kroon. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest en soliste. 6.39 Sportpraatje. 7.00 Orgelconcert en zang. 7.40 Literaire causerie. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Om roeporkest en solisten. 9.00 Reportage. 9.15 Vervolg concert. l.OO Avro-Dansorkest. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Gramofoon platen. DROITWICH, 1500 M. 11.2511.50 Dansmuziek (Gr. pl.) 12.10 BBC- Welsch-orkest en solist. 1.05 Sopraan en bari ton. 1.35—2.20 Het Sylvan-Trio. 3.10—3.30 Cau serie „It occurs to me". 3.35 Stedelijk Orkest Margate, en solist. 5.05 Variété-programma. 5.35 BBC-dansorkest. 6.20 Berichten. 6.40 „This and that", causerie. 7.00 BBC-Harmonie-orkest en solist. 7.50 BBC-orkest. 8.20 Al Collins' Band 9.00 Taalkundig causerie. 9.20 Berichten. 9.40 BBC-Theaterorkest. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Pianovoordracht. 11.10 Declamatie. 11.30 Jack Payne's Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.). RADIO PARIS 1648 M. 7.10, 8.20 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Orkestconcert en zang. 2.20 Gram. muziek. 2.50 Concert. 4.05 Zang. 5.05 Radiotooneel. 7.23 Gramofoonplaten. 8.05 Zang. 8.50 Nationaal Concert. 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Donath-orkest. 7.30 Orkestconcert. 8.50 E. Börschel-orkest. 9.50 Gramofoonplaten. 10.20 Volksliedenconcert. 12.20 Politlemuziek- korps. 1.35 Theaterorkest. 2.35 Gevarieerd con cert. 4.35 Bergisch Landesorkest. 5.50 Koor concert. 6.20 Omroepkleinorkest en solist en solist. 8.30 Omroeporkest en solisten. 10.50— 12.20 Landesorkest Gouw Baden, boerenkapel, en harmonicaorkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroepsymphonie-orkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuzeik. 12.50 Salonorkest. I.30 Kleineorkest. 1.502.20 en 5.20 Gramo foonplaten. 6.35 Kleinorkest. 7.35 Gramofoon muziek. 8.20 Omroeporkest. 9.35 Dito. 10.30— II.20 Salonorkest. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Zoo liepen ze een tijdje voort, zoekend om zich heen ziende. De booze Baardenspons mocht hen niet hooren, want dan was alles bedorven. Plotseling hoorden ze achter een groote struik voet stappen, en ze doken weg achter een dikken boom. Ja, het was Baardenspons. Oef, wat een zwart gezicht zette hij en wat keek hij kwaad. Hij droeg een grooten, zwaren zak op den rug en liep vermoeid verder. Thijs kroop voorzichtig naderbij. „Ik zal toch eens kijken, of ik de streken van dien kabouter niet kan afleeren. Het is gewoon een schandaal. Die zak zal wel weer vol ritten met allemaal voedsel, wat hij toch niet noodig heeft."

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6