VICTOR IA-WATER AMSTERDAMSCHE BEURS LAAT/TE BERICHTEN 3% WOENSDAG 16 JUNI 1937 HASRLE M'S DAGBCAD 7 De volmachten van de regeering' Blum. (Zie ook pag. 4). Over het verloop der zitting van de Pr an sche Kamer, waarin de financieele volmach ten voor de regeering goedgekeurd werden, meldt Havas nog: Flandin verklaarde er zich ongerust over te maken, dat de volmachten zouden worden gebruikt om de belastingen en de prijzen van tabak en lucifers te verhoogen en de spoor wegen te reorganiseeren. Paul Reynaud oefent ernstige critiek op de geheele financieele politiek der regeering. De regeering heeft gedevalueerd, maar heeft er het financieele en oeconomische voordeel van verbeurd. Door haar politiek heeft de regeering niet een terugkeer van kapitaal mogelijk gemaakt. Volgens Reynaud heeft de regeering het land reeds '25 milliard fran ken aan ,goud gekost. Spreker vraagt zich af of de regeering geen inflatie op het oog heeft. Minister-president Blum betrad vervol gens de tribune. Hij gaf een overzicht van de goud verschepingen in de laatste acht dagen. De minister-president wees er op, dat de kwestie der volmachten een constitutio- neele en politieke kwestie is en wel, omdat diegenen, die er vandaag tegen zijn, er altijd vóór gestemd hebben. Ten aanzien van de volmachten kent men de regeering bedoelin gen toe, welke zij nimmer heeft gehad. Om zijn arbeid te kunnen voortzetten vroeg Blum de geheele republikeinsche meerder- heid hem te steunen. De socialisten brachten Blum een ovatie. De vergadering werd daarna geschorst. Tijdens de schorsing hebben de communis ten besloten, in antwoord op een beroep van Blum, te stemmen voor de verleening der volmachten. Na de hervatting betrad de communist Duclos het spreekgestoelte om de stem der communisten toe te lichten. Hij verklaarde, dat de communisten bereid waren te stem men voor de teksten, welke der regeering uitgebreide volmachten geven tegen de spe culanten. Duclos herinnerde er aan, dat de commu nisten werden gekozen als reactie op de fi nancieele politiek van Doumergue en Laval. Duclos las een dagorder voor van het Cen trale Comité en de communistische groep en voegde hier aan toe: indien wij voor de re geering stemmen, geschiedt dat, omdat wij de eenheid van het volksfront willen hand haven". Nadat de radicaal-socialist Potut had ver klaard niet voor het wetsontwerp te zullen «temmen, werd dit (gelijk reeds gemeld) aangenomen met 346 tegen 247 stemmen. Sikhs door Mohammedanen overvallen. Eenige honderden Mohammedanen hebben bij Ala (Indische provincie Pensjab) met spe ren, bijlen en messen ean aanval gedaan op een groep Sikhs, die een religieuze bijeen komst hielden. De politie heeft, tot herstel van de orde, van de vuurwapenen moeten gebruik maken. Drie personen wprden gedood. Er zijn verscheidene gewonden. De voorrangswegen. De IA.N.W.B. schrijft ons: Met ingang van 4 Juli a.s. zal de voor rangsregeling voor een groot aantal rijks wegen van kracht worden. Dat de voorbereiding tot de regeling, in den vorm van het aanbrengen van de voor- rangs-wegteekens, veel tijd vereischt spreekt vanzelf. Hier en daar ziet men reeds de paaltjes met oranje koppen langs de rijkswegen ver schijnen. Evenwel blijken dan niet steeds ook de voorgeschreven waarschuwingsborden, in den vorm van een omgekeerden driehoek, op de dwarswegen geplaatst te zijn. Daar deze volgorde in het aanbrengen der aanduidingen het gevaar medebrengt, dat de rijders op de wegen met oranje koppen zouden kunnen veronderstellen, dat de be treffende wegen reeds voorrangsweg zijn, terwijl het verkeer op de zijwegen geen aan leiding tot deze opvatting heeft, waarschuwt de A.N.W.B. de weggebruikers ernstig, uit de aanwezigheid van oranje koppen op de af standspaaltjes niet op te maken, dat zij reeds nu voorrang hebben. Een vergissing ten dezen zou de meest noodlottige gevolgen itunnen hebben. Behoudens op het gedeelte Voor- bu/g-Zoetemeer van den rijksweg Den HaagUtrecht en enkele pro vinciale wegen in Groningen, heeft tot4 Juli a.s. de van rechts komende nog onder alle omstandigheden voor rang. Eerst met ingang -van dien da tum treedt het voorrangswegen be sluit in werking. BLOEMBOLLENCULTUUR Dinsdagavond vergaderde onder voorzitter schap van den heer J. M. C. Hoog in Café Brinkman alhier de afdeeling Haarlem der Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur. In de eerste plaats werden enkele wijzi gingen aangebracht in het Huishoudelijk Reglement der Afdeeling, noodig na die aangenomen in de vorige algemeene vergade ring der Vereeniging. Daarop maakte een onderwerp van drukke bespreking uit het voorstel van het hoofdbe stuur voor de op 21 dezer te houden algemee ne vergadering omtrent het vraagstuk der saneeringsmaatregelen. Met 13 tegen 12 stemmen en 2 stemmen blanco sprak de vergadering zich uit tegen handhaving dier maatregelen. Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering werden aangewezen de heeren Th. Hoog en dr. ir. M. D. Dijt en als plaatsver vangers de heeren J. Mooy Jr. en J. van Zadel. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 17 Juni 1937 des namiddags van 34 uur door den heer George Robert. Programma. 1 Suite gothique L. Boëllmann Introduction-Choral Menuet Prière Toccata. 2 Cinq Pieces A. Samuel Entrée GraduelTrait Offertoire Sortie. 3 Rapsodie pastorale Th. Salomé 4 Messe de Mariage Th. Dubois. Entrée du Cortège Bénédiction nuptiale Offertoire Invocation Laus Deo (Adv. Ingez. Med.) Eischen in „Patria"-zaak. Tegen twee directeuren resp. acht maanden en twee maanden geëischt. Van de reeks ingewikkelde strafzaken, die verband houden met de onregelmatigheden bij de gefailleerde N.V. „Patria" Verzekerings- maatij., is Dinsdag in de aandeelenzwendel waaraan o.a. de hoofddirecteur der „Patria" J. H. en de directeur dr. R. L. uit Den Haag, zich zouden hebben schuldig gemaakt, de eisch gevallen. Deze beide verdachten, die in dertijd tegen borgstelling in vrijheid zijn ge steld, hebben voor de Rotterdamsche recht bank terecht gestaan. In zijn requisitoir herinnert de Officier de rechtbank er aan, dat verdachte H. met zekere K., die als een onbetrouwbaar persoon bekend staat, samenwerking had gezocht. Dit geeft te denken. Ook wees hij er op ,dat het wel eigenaardig is, dat twee ondergeschikte em ployés het gevaarlijke van de destijds aange gane transacties met buitenlandsche groepen begrepen, terwijl de directie en commissaris sen hier niets dan goeds inzagen. De zekerheid dat de crediteuren betaald zouden worden, liep terug tot niets, hetgeen hierop neer komt, dat men met handen en voeten gebonden was aan die buitenlandsche groepen. De valsch- heid in geschrifte acht de officier bewezen, te meer daar verdachte H. door Mr. Nauta reeds gewaarschuwd was. Wat de verdachte dr. L. betreft, meende de Officier, dat hij het geheel met verdachte H. eens was, wat de aandeelen en chèque be treft. Hij was ook strooman en kreeg voor zijn werk f 1000 als belooning. Medeplichtigheid aan verduistering achtte de officier dan ook bewezen. Daar beide ver dachten zich tijdens hun bedriegelijke prac- tijken hadden laten leiden door juristen, za: de officier een reden om hen niet zoo zwaar te straffen als men gewoon is te doen in zulke gevallen. Daarom eischte hij tegen verdachte H. acht maanden en tegen verdachte L. twee maanden gevangenisstraf. Maatschappij der Nederlandsclie Letterkunde. Dr. Wijnaendts Francken-prijs voor mevr. dr. A. M. H. RomeinVerschoor. Vandaag werd te Leiden in het Nutsgebouw de jaarvergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde gehouden. Tijdens de vergadering werd medegedeeld, dat de dr. Wynaendts Franckenprijs 1937 toe gewezen was aan mevr. dr. A. M. H. Romein- Verschoor voor haar studie „Vrouwenspiegel". Tot gewone leden zijn benoemd: dr. J. van Belonje, dr. S. F. H. J. Berkelbach van den Sprenkel, D. A. M. Binnendijk, F. A. Borde wij k, dr. W. C. Braat, dr. H. Brugmans, dr. H. E. Buiskool, J. R. T. Campert, Mr. J. H. Donner, Henriëtte van Eyck, B. van Eysselsteyn, dr. H. T. Fokker, dr. P. H. G. van Gilse, Chr. de Graaf f, S. H. Hamburger (Herman de Man), M. M. J. Hammacher, dr. K. K. Heeroma. Mr. R. Houwink, dr. J. H. Kernkamp, W. E. Keuming (Willem de Mérode), Jef Last, dr. O. Noordenbos, L. Polak, dr. H. J. Pos, prof. K. R. Post, dr. W. van Ravensteyn, G. van Regteren Altena, prof. B. J. O. Schrieke, P. van den Sigtenhorst Meijer, mr. H. F. Wijnman. Tot buitengewone leden zijn benoemd dr. A. Hackel te Berlijn en dr. Karl Jaberg te Bern. DE RESTAURATIE VAN HET GRAF VAN GASPARD DE COLÏGNY. De onthulling van het gerestaureerde graf van Admiraal Gaspard de Coligny, vader van Louise de Coligny, laatste gemalin van prins Willem den Zwijger, moeder van stadhouder Frederik Hendrik, te Chatillon, zal op 20 Juli plaats vinden. Behalve Z.E. dr. J. Loudon hebben het voor nemen te kennen gegeven om bij deze plech tigheid van hun belangstelling te doen blij ken, vertegenwoordigers van het Fransche mi nisterie van buitenlandsche zaken en van het ministerie voor tourisme, de eigenaren van het kasteel Chatillon, graaf en gravin Filleul, de prefect van het departement Loiret, waarin Chatillon is gelegen, de sous-prefect van het departement Loiret, de burgemeester en de gemeenteraad van Chatillon, vertegenwoordi gers van de Vereenigmg van protestanten in Frankrijk „Le Demeure Historique en France". CONGRES VAN EUROPEESCHE SUIKER BIETEN-VERBOUWERS. Dinsdag is in het Palace-hotel te Scheve- ningen de vergadering begonnen van de con federatie der Europeesche suikerbietenver bouwers (Confederation Internationale des Betteraviers Européens) welke heden zal worden voortgezet. De vergaderingen der betteraviers hebben, voorzoover dit mogelijk is, steeds plaats vóór het internationaal landbouwcongres, het welk dit jaar in Scheveningen wordt gehou den en Donderdag a.s. zal worden geopend. Dr. P. J. H. van Ginneken, secretaris van den bond van Coöperatieve suikerfabrieken, hield een voordracht over „La situation de la production Betteravière dans les Pays- De heer van Ginneken wees daarbij op het belangrijk aandeel, dat de coöperaties in de verwerking der bieten in Nederland heb ben. Hij zette uiteen, hoe de tegenwoordige toestand in Nederland ontstaan is, waarbij 60 pet. der bieten door coöperaties wordt ver werkt en 40 pet. door de Centrale Suiker- maatschappij. Na een kort overzicht te hebben gegeven van de steunmaatregelen zette hij het Ne derlandsche standpunt uiteen ten opzichte van steun aan landbouw en industrie. Hij legde er den nadruk op, dat volgens het Ne derlandsche standpunt een dergelijke steun op den duur slechts zin heeft, indien de be treffende productietak in het wereld-pro ductiesysteem reden van bestaan heeft, en toonde aan, dat de Nederlandsche suikerpro ductie uit bieten aan dezen eisch voldoet. De Nederlandsche kostprijs is laag. Men kan de wereld niet van suiker voorzien zonder sui ker van dezen kostprijs mede in de produc tie en de consumptie te betrekken. Hij wees op den critischen en dikwijls vijan- digen geest, die de Nederlandsche bietsuiker productie voortdurend omgeeft en zette de oorzaken daarvan uiteen. Dat de regeering bij het vaststellen der steunmaatregelen steeds op een verlaging van den kostprijs aanstuurt is op zichzelf juist en moet wor den toegejuicht. Dat echter de productie noo- deloos wordt ingekrompen, waardoor de kost prijs hooger wordt gehouden dan nooidig is, daartegen moet worden opgekomen. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Gisteravond hield de afdeeling Haarlem van de Kon. Nederl. Maat schappij voor Tuinbouw en Plant kunde een buitengewone ledenverga dering in hotel Lion d'Or, ter bespre king van de candidaten voor het hoofdbestuur. Bij ontstentenis van den voorzitter, den heer J. L. Bouwer, opende de secretaris, de heer R. M. van der Hart de vergadering. Na het voorlezen van de notulen gaf de heer van der Hart een résumé van de lezing over de behandeling van planten met Rönt- genbestraling, gehouden op de vergadering van voorzitters en secretarissen te Alkmaar. Door deze bestraling worden vooral de erfelijke eigenschappen beïnvloed, doch een nadeel is, dat vaak ook goede eigenschappen vernietigd worden. Ook wegen de financieele voordeelen, die het verbeterde product af werpt,vaak niet op tegen de hooge kosten van de toestraling. Daardoor zal deze methode voorloopig al leen kunnen worden toegepast bij seizoen artikelen, die eeer hooge prijzen opbrengen. Voor algemeene toepassing zal deze werk wijze pas vatbaar zijn, wanneer de ihooge electriciteitstarieven verlaagd kunnen wor den. Het bestuur overweegt, dit onderwerp in het a.s. winterseizoen door een deskundige te laten behandelen. Vervolgens werd de candidaatstelling voor het hoofdbestuur behandeld. Als candidaten werden genoemd Prof. W. EDocters van Leeu wen te Leersum en de heeren J. L. Bouwer te Haarlem en PJ. F. Ch. Dix, te Heemstede. Aan de schitterende inzending Lathyrus van de Coöperatieve Tuinbouwvereeniging Eigen Tuin werden 10 punten toegekend, ter wijl uit de vergadering stemmen opgingen voor een extra-vermelding van het resultaat, dat deze leeken wisten te toereiken. De inzending Aloëes van den kweeker Hoppenbrouwer verwierf 10 punten, terwijl aan het mooie sortiment van de kweekerij De Teunisbloem 9 punten werden toegekend. Hout en Plantsoenen oogstte veel lof voor haar fraai sortiment botanische rozen in 28 variëteiten, waarbij door den heer Dorre- steijn eenige toelichtingen werden verstrekt. De Tweede en de Derde Internationale. 's-GRAVENHAGE. 16 Juni. De heer ir. J. W. Albarda deelt mede dat het bericht, dat de Tweede en Derde Internatio nale zouden hebben besloten, een eenheids front te vormen, teneinde de Spaansche re geering bij te staan, niet juist kan zijn. Het bestuur der Socialistische Internationale heeft tot dusver elk eenheidsfront en elke gemeenschappelijke actie met de communis ten afgewezen. Wel is in de vergadering van 12 October 1935 te Brussel erkend, dat de voorzitter en de secretaris natuurlijk „de vrijheid bezitten om in hun functies,^ yqorzoover hun dat goed dunkt, informatieve besprekingen te houden met personen en vertegenwoordigers van internationale arbeidersorganisaties en andere organisaties,- die een actie tegen den oorlog voeren'. Echter zijn de heeren De Brouckère en Adler niet bevoegd eenige ver bintenis aan te gaan, met wie ook. In zijn telegram van 4 Juni 1.1. aan Dimitrof heeft De Brouckère dit laatste uitdrukkelijk vastgesteld. Het bestuur der S. A. I. heeft ook na den 4den Juni zoodanige volmachten aan De Brouckère en Adler niet gegeven. Het moet dus uitgesloten worden geacht, dat tot een eenheidsfront zou zijn besloten. Vast staat in elk geval, dat de Nederland sche S. D. A. P. aan geen enkele gemeen schappelijke actie met de communisten haar goedkeuring zal hechten of haar medewerking zal verleenen. HEEMSTEDE Wesseling is er weer Poffertjes eten in de Groote Houtstraat. Wesseling en poffertjes eten dat zijn zoo langzamerhand synoniemen geworden. Voor de 126ste maal wordt thans den Haarlemmers gelegenheid gegeven om bij het zoo bekende en vertrouwde adres hun magen met deze ge liefkoosde lekkernij te vullen. Velen zullen in de komende vacanties ongetwijfeld deze gele genheid benutten en de gang naar Wesseling zal weer menig gezellig uitstapje besluiten. Het behoort tot een van die oude tradities, die in den loop der jaren burgerrecht ver kregen hebben om bij Wesseling poffertjes te gaan eten. Gezien de bekende kwaliteit van de poffertjes en het gezellige, intieme zaaltje, twijfelen wij er niet aan of ook dit jaar zal deze traditie ten volle gehandhaafd worden. De zaak is reeds heden geopend en met het bakken is bereids een aanvang gemaakt. De Haarlemmers weten dus waar zij terecht kunnen. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 16 Juni. Ondertrouwd 16 Juni: W. A. Jorna en C. J. Homringhausen; H. Woerde en W. E. J. Duyn; K. H. Bos en H. A. Spiering; J. C. Griffioen en W. C. M. Belt; A. C. L. Kaan en H. J. van Dansik; M. W. Need en W. L. Bauer; P. J. van Daalen en Chr. Knies; G. Willemse en F. J. Reinerie; P. Smits en A. Domin; A. van der Linden en A. J. Hammer; G. J. de Smidt en J. P. Willems; H. M. Wehnes en G. J. Reij- mers; A. Booij en A. M. Moerkerk; W. P. C. Zuurendonk en L. Th. Meijer; C. van der Leek en G. A. Weststeijn. Getrouwd 16 Juni: J. Geutskens en C. Prop; P. Dekker en C. H. van Voorden; W. J. Roe- lofsma en J. M. Welles; H. Breuker en L. Koe- dijker; A. C. Peterse en E. A. Rijneveld; V. G- M. Langemeijer en G. P. Busé; W. Marcusse en M. A. G. Horbach; J. M. G. van Seggelen en M. J. Meerman; C. Schmit en J. M. Roosen- hart; J. A. W. Kenselaar en S. Berkemeijer; G. Koonings en T. G. Bakker; D. W. Bakker en P. Chr. Smit. Bevallen 12 Juni: T. Otter-Pauw, d.; 13 Juni: M. E. Bakker—Molleman, z.; 15 Juni: J. C. C. JansenDekkers, z.; H. M. v. d. Berg— Smit, d. E. M. Hillenaar-Voorman, d.E. v. Gen- nipVerheek, z.; E. M. PolleOomen. z.: 16 Juni: P. M. v. d. Aar—v. Bakel, d.; P. T. C. M. SchellekensKamp, d.: Overleden 15 Juni:M. Berends, 65 j., Spaarn- wouderstraat. „EXCELSIOR". HEEMSTEEDSCH FANFARECORPS Programma voor het te geven concert op Zondag 20 Juni a.s., namiddags van 3 tot 5 uur in het wandelbosch Groenendaal. 1 Graf Zeppelin marsch van C. Teike. 2 De Beethoven Ouverture, Egmont arr. par Th. Dureau. 3 Caecilia -Fantasie, Renaud. 4 Marche du Sacre de l'Opera „Le Prophe te", G. Meyerbeer. Pauze. 5 Death or Glory, marsch. Blankenburg. 6 Espana Suite, de Valse par. E. Waldeufel 7 Fête de Nuit, Fantasie Ballet. R. Deneuf- bourg. 8 Voorwaarts Marsch, Potpourri, W. Ciere. Met de nummers 2 en 3 werd jl. Hemel vaartsdag een tweede prijs behaald op het concours te Baarn. NED. PROTESTANTENBOND. Het bestuur van de afdeeling Heemstede- Bennebroek van den Ned. Prot. Bond kan tot zijn genoegen mededeelen, dat de gehouden bazar een succes is geworden. Het netto saldo bedroeg bijna f 1000. Het ontbrekende aan deze som werd door een belangstellend lid van de afdeelingen tot dit bedrag aangevuld. CONCERT OP MEER EN BOSCH. Morgen (Donderdagavond) van 810 uur n.m. zal het Heemsteedsche fanfarecorps „Excelsior", directeur de heer R. van 't Hof een concert geven op het terrein van de Stichting Meer en Bosch alhier. Het programma dat uitgevoerd wordt, is gelijk aan dat van Zondagmiddag a.s. te ge ven in Groenendaal, en voorkomende in dit nummer. Ondertrouwd: H. Fuchs en A. Ch. Zaal. P. Visser en P. Sparrius. Bevallen: A. v. d. Berg-v. Roode d. A. G. C. den Bakker-de Hondt, z. H. A. M. Cuij- pers-Smit, d. Overleden: M. v. d. Boom 81 j. echt. van W. de Wilde. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.64—0.43. Griet per 50 K.G. 26—16.50. Tongen per K.G. 0.74—054. Groote schol par 50 K.G. 28—27. Zetschol per 50 K.G. 27.50—16. Kleine schol per 50 K.G. 203.10. Schar per 50 K.G. 10—2.10. Tongschar per 50 K.G. 22—17.50. Rog per 20 stuks 13.50—10.50. Vleet per stuk 3.700.75. Kleine poon per 50 K.G. 4.10—1.70. Groote schelvisch per 50 K.G. 2825. Middelschelvisch per 50 K.G. 2014. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 14.50 -ƒ 9. Kleine schelvisch per 50 K.G. 94.40 Kabeljauw per 135 K.G. 60—29. Groote gullen per 50 K.G. 17—10. Kleine gullen per 50 K.G. 135. Wijting per 50 K.G. 7—1.70. Makreel per 50 K.G. 11.50—5.50. Heilbot per K.G. 1.08—0.70. Leng per stuk 0.900.50. Koolvisch per stuk 0.40— 0.12. Pieterman 1513. Groote hake per 125 K.G. 54. Middel hake per 125 K.G. 59. Kleine middel hake per 50 K.G. 19—17.50 Klein hake per 50 K.G. 13—7.60. BESOMMINGEN. Trawlers: Bergen, IJm. 16. 450 m. 2370. Ancar, IJm. 135; 125 m. 1430 Irene, IJm. 89; 410 m. 2080. Limburgia, IJm. 54: 340 m. 2480. Maria v. Hattem, IJm. 1; 345 m. 2420. Dolfijn, IJm. 103. 95 manden 1290. Kotters: E 405 760. E 392 650. Loggers: RO 1 900; KW 23 480; KW 91 260; KW 46 460; KW 42 410; KW 35 470: KW 108 42. VORIGE KOERS STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 II 4 pCt. Nederl. Indië 3 pCt. Nederland BUI STAATS LEENINGEN TENLAND. 6V2 pet. Duitschl. 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, van f 250 Koloniale Bank _Ned. Ind.^Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie. v. Bei'kels Patent Calvé Delft Cert Ned. Ford ex 40 afst. Philips Gloeil.Gem.Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel Anaconda Bethlem Steel Cities Service Gew. Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Córp PETROLEUM. Kon. Petr. Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater 101^6 100% 96% KOERS VAN HEDEN plm. 1.30 pl-m. 1.45 pl.m. 2.00 piJL 2.15 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Koninkl. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland HollandAmerika lijn CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden TABAKKEN. Deli Batavia Deli Maatschappij Senembah AMER. SPOORWEGEN Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic Milwaukee Missourri Kansas Texas RUBBERS Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Indische Rubber Kendeng Lemboe Serbadjadi Rotterdam apanoeli Bandar Rubber Preanger Rubber Java Caoutch Sumatra Rubber MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Redjang Lebong Billiton n PROLONGATIE. 24% - 34 - 147 - 191% 162 167 1)9. - 64% 65% 65% 51H - 257 - 319% 320 317 321% 320 158s/* 159% 158% 158% 158% 7% 1% 7% 3^ 37% 37 37)6 6% 57% 5S% 58* 58*i 58% 2% - 70 68% 70 6 69% 39% 40 40 40% 6i/s - 419-420 4 18I/4 417% 417 418 98% - 99% 1%' 19% 19®. - 19% 12^6 12%, 12*, 12*. 12% 122H 124 126 126% 126% 189 110 - 124 126% 126% - 51034 512% 511 511 510 237 237 169 169 169 167% 168 36% - - - 234 234 236 314% 315% 315% 315% 316 34% 34% 34% 3% 3% 5% - 5% 56/g 4% 287% 280% ,80 280% 215% - - - 122 163% - - 166 235 114% 57 66 '37% 165 - - -

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9