HULMAN EZ 1 De Bilt voorspelt: ZOMERJUMPER. 794 m.44 ZATERDAG 19 JUNI 1937 HAARDE M'S D A G B E 'A D VOOR DEN- -POLITIERECHTER Spraakgebruik. Een groenteboer uit Zaandam had een buur vrouw woorden toegevoegd, die haar tot in het diepst van haar ziel kwetsten, waarom zij bij den commissaris ging klagen en het gevolg was, dat zij en de groenteboer een uitnoodiging kregen dagvaarding heet dat om bij den politierechter te komen. De groenteboer las de uitnoodiging, lachte schamper en zei tegen zijn buurvrouw: „Ik kom niet en doe ze de groe ten maar". De juffrouw kwam dus alleen, zon der de groeten over te brengen en de groente boer werd bij verstek tot een maand gevan genisstraf voorwaardelijk veroordeeld. Maar dat was niet naar zijn zin en hij teekende verzet aan, zoodat hij en de juffrouw opnieuw een uitnoodiging kregen en nu haastte hij zich om te komen. We hoorden nu vertellen, dat de twee goede vrienden waren geweest en de juf frouw zou. zoo beweerde de groenteboer, van zijn vrouw zelfs het koken hebben geleerd, om dat zij wel een huishouden had opgezet maar zonder de vereischte huishoudelijke bekwaam heden. Nu was van de vriendschap niets meer over, waardoor weten we niet en de groenteboer ging de juffrouw plagen zoo beweerde zij althans door zijn vrachtauto voor haar ramen te zetten en er uren te laten staan. Toen die auto er weer een stond en de juffrouw haar ramen lapte, ging zij lachen, toen zij den groenteboer zag. Dat klopt niet zou men zeg gen, want de juffrouw was nijdig als een spin over den auto en dus niet in een stemming om te lachen, allerminst tegen den groenteboer. De juffrouw zei dan ook, dat ze niet had ge lachen, maar de groenteboer hield vol van wel en was van maling geweest, dat het lachen allerminst ewi uiting was van genegen heid of vroolijkheid, maar dat het een sata nische lach was. Hij was van meening, gezien de kooklessen, dat hij die lach niet verdiende en ging schelden, wat een andere Purmerender hoorde en wat de man ook wel toegaf, zoodat het bewijs was geleverd en de officier bij de maand voorwaardelijk volhardde, gezien het feit. dat de groenteboer al eenige malen voor mishandeling en vernieling was veroordeeld en een flinke stok achter de deur hem tot kalmte zou manen. Maar dien stok wilde de groenteboer juist niet, want hij was veel te bang, dat die hem spoedig op het lijf zou ko men. immers hij was groenteboer, zei hij en op de groentemarkt doen ze niets dan mekaar uitschelden en daar zou hij ongetwijfeld aan meedoen en dan zat hij er in voor een maand, als iemand ging klagen. Hij had liever een paar gulden boete gehad, want dan kon hij weer naar hartelust op de groentemarkt schelden. Hij kreeg zijn zin in zooverre, dat de politie rechter hem f 8 boete gaf maar bovendien de maand voorwaardelijk; misschien is het van goeden invloed op de omgangstaal op die groentemarkt. De groeten mag hij in 't vervolg achterwege laten. De mattenklopper. Een juffrouw in Purmerend hing haar kar pet over de lijn op haar binnenplaats en liet er den mattenklopper op spelen. Ze had geen De Eerste Lichte Engelsche Stroomlijnwagen> AUTORIJLES in moderde, verzekerde auto's, per uur ƒ1.50 FIRMA M. GATSONIDES ZANDVOORTSCHE LAAN 4 - HEEMSTEDE TELEFOON 26534. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. Heden: ZATERDAG 19 JUNI Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „Het gaat om mijn leven", met Carl Ludwig Diehl. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Lil Dagover in: 16 jaar. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Golddiggers 1937. Joan Blondell, Dick Powell, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: His brother's Wife met Robert Taylor en Barbara Stanwyck. 2.30 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags Toegang vrij. Kunsthandel „Pictura" Gierstraat 31: Tentoonstelling van 19 Juni t/m. 9 Juli. Dage lijks van 1019 uur. ZONDAG 20 JUNI Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Zandvoort: NoorderbadClownerie en Kindertheater. MAANDAG 21 JUNI Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Zandvoort: Raadsvergadering ten raad- huize, nam. 7.30 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te sluiten, ls door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 19 Juni 's avonds 8 uur tot en met Vrijdag 25 Juni zijn de volgende apo theken op Zondag, 's avonds na acht uur en des nachts geopend. P. Th. van Rijn, Kleine Houtweg 15. Tel. 10539. S. G. Beckeringh. Apotheek Loomeyer, Zijl- weg 34 Tel. 12495. F. C. Kuipers Azn.. Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19, Tel. 12711. stofzuiger en zag dus geen kans het op andere wijze grondig te reinigen. De juffrouw van ernaast hoorde het geklop en zag stofwolken, die in haar richting dre ven en dat vond ze heel onplezierig, want haar natte wasch hing op de lijn. Nu meende die juffrouw men is licht geneigd iets kwaads te denken dat haar buurvrouw opzettelijk het kleed klopte, omdat de natte wasch er hing en zij zoodoende het waschgoed viel wou maken. Zij grondde die verdenking hierop, dat de buurvrouw een week te voren ook het karpet had geklopt en achtte het een over dreven zindelijkheid om het kleed elke week te kloppen. Met zulke dingen moet men wach ten tot er rookwolken uit het tapijt komen, zoodat men de buren niet kan zien. De juffrouw van de wasch deelde haar ver moedens aan haar vader mee en die stapte over het hekje, ging naar de kloppende buur vrouw en sommeerde haar op te houden. Zoo vertelde thans de oude heer en hij zei, dat, in antwoord op zijn sommatie, de buurvrouw hem. in plaats van het kleed, wou gaan uit kloppen. Zijn dochter, haar vader aldus be dreigd ziende. sprong uit kinderliefde over het hekje, ontrukte haar buurvrouw den matten klopper en deed dezen met kracht op hoofd en schouders van de vijandin neerdalen, waar na vader en dochter via het hek den terug tocht naar eigen terrein aanvaardden. Dit alles was niet in alle stilte verloopen, want de geslagene had moord en brand geroepen en nieuwsgierige burvrouwen hadden de halzen gerekt en zoodoende de afrossing gezien. De juffrouw van het kleed ging niet neerzit ten om te weeklagen, maar begon na den vij andelijken aftocht terstond weer haar kleed met den mattenklopper te bewerken. Dat was voor burman en zijn dochter zooveel als een uitdaging; ze sprongen allebei tegelijk over het hek en de dames vlogen mekaar in de haren, terwijl ook de mattenklopper weer in 's vij- ands handen overging, met het gevolg, dat er weer moord en brand werd geroepen, maar de vechtenden waren achter het schuurtje ge rold en al hadden de buurvrouwen halzen als giraffen gehad, zoo hadden ze nog niets kunnen zien. De kleedenklopster bleef met uitgetrokken haren en blauwe plekken achter het schuurtje liggen en er werd niet meer ge klopt. Nu moesten vader en dochter zich ver antwoorden over den inval op eens anders grondgebied en het toebrengen van slagen, krabben en het uittrekken van haren. De vader zei, dat hij niet geslagen had en slechts een vermanen rol had gespeeld. .,'t Is niet waar", zei de buurvrouw, „hij wou mijn kleed stuk snijden en heeft me met de vuisten geslagen". Buurman lachte meelijdend; hoe kon men van hem zoo iets denken! De dochter steunde pa in zijn onschuld en nam alle verantwoordelijkheid op zich en omdat de buurvrouwen den ouden heer niet hadden zien slaan, werd hij vrijgesproken. De dochter kreeg f 10 boete. „Is daar wel meer ruzie in de buurt?" vroeg de politierechter. „Ja," zeiden de buurvrouwen, „zoo nu en dan." TRINITEITS LYCEUM TE HAARLEM. Eindexamen H. B. S. B, 15, 16, 17 en 18 Juni. Geëxamineerd 17 candidaten. Geslaagd E. M. A. Burcksen, J. A. Butter, J. H. Hoger- heijde. P. H. van Hooijdonk, G. Koot, W. N. Koot. J. J. M. Lohman, T. F. M. Mattaar, C. T. M. Middelkoop, E. M. Middelkoop, H. P. J. van Oosten, C. F. M. Robbers, P. J. de Ruyter, W. Staphorst. A. van der Zande en afgewezen 2 candidaten. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN ROZEKRUISERS GENOOTSCHAP, Bakepes- sergracht 13. Nam 7.15: Tempeldienst 'met Lezing. Spr. Z. W. Leene. Onderwerp: De Roode Koe. Woensdag naon-.-7-.15: Genezingsdienst. NED. CHR. BLINDENBOND. De Ned. Chr. Blindenbond houdt zijn 13e algemeene vergadering dit jaar op Woensdag 7 Juli a.s. in café-restaurant „Dreefzieht". Ds. B. J. C. Rijnders uit Hilversum zal spre ken over het onderwerp „De noodzakelijkheid dat Christenen zich organiseeren en dit ook propageeren". Aan de orde komt voorts o.a. een bestuurs verkiezing door het periodiek aftreden van de le secr.sse mej. M. Stödel en den 2en voorzit ter, den heer H. J. Kruithof van Kampen. Laatstgenoemde stelt zich niet meer beschik baar. Candidaten zijn: N. Boeren (Ermelo), H. B. Lokerse (Middelburg), G. van Schie (Rotterdam). Na de morgenvergadering is te drie uur een middag-bijeenkomst, waarin door het uit voeren van een nader vast te stellen pro gramma voor de noodige afwisseling zal worden gezorgd. EEN WANDELCLUB. Het Instituut voor ontspanning en ontwik keling „Schakels" heeft, naast de reeds be staande fiets-, reis en dansclub, thans ook een wandelclub opgericht. Na eenige trai- ningsmarschen, waarvan de eerste bereids op Woensdag 16 Juni jl. heeft plaats gehad, zal de wandelclub „Schakels" ook deelnemen aan afstandsmarschen en wandeltochten van andere clubs en ook zelf marsehen or ganiseeren DE RONDE VAN HAARLEM. Zooals wij reeds meldden heeft mevrouw Eden ter gelegenheid van het wielercriterium der Haarlemmerhout, een étalage gemaakt van prijzen en tropheeën die door Jaap Eden indertijd gewonnen zijn. De étalage is te bezichtigen in de Tempe liersstraat. KENNEL ..FAUNA". Zooals wij meldden is het heden 25 jaar geleden clat de Kennel „Kauna", thans aan de Friesche Varkensmarkt, werd opge richt. Bij deze gelegenheid ontving de directeur de heer Klaassen, hedenmorgen reeds zeer vele bloemstukken en tal van schriftelijke gelukwenschen van dierenvrienden en rela ties. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het bureau van Politie, Smedestraat. Uitsluitend tusschen 11 en 13 u. Terug te krijgen bij: Handschoenen en ceinturen, slagersmessen nummerplaat, bril, Politiebureau, Smedestr.; badpak met handdoek, Janus, Hof van Eg- mond 28; cape, v- Doorn, v. d. Vinnestraat 1; étui, inh. fotolensje, Burggraaf, Oudeweg 45; foto's, Naeskens, Lange Molenstraat 42 rood; damespolshorloge, v. d. Deijl. Elzenplein 27; sportjas. Bakker. Barbarossastraat 20; hals ketting. Zonneveld, Amsterdamschevaart 126 zwart; portemonnaie met inhoud. Braeh- huizen. Kleverlaan 75 te Bloemendaal; por tefeuille met inhoud, v. Marie, Anthoniestr. 30; rozenkrans. Sjoerds, Kleverparkweg 67; rijwielplaatje, Thöne, Crayenestersingel 65: tasch met inhoud Dijn, Jansstraat 16: id«m. Vijlbrief, Adr. Loosjesstraat 47: idem, v. Welt Oranjestraat 100; vijl. Overzet, Vrouwehek- straat 21: vulpotlood, Zwemmer, Kennemer- straat 9 rood. Zwakken tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt, kans op regen of onweersbuien, iets warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 769.3 m.M. te Vardö. Laagste 759.7 m.M. te Blaavandshoek. De stationnaire depressie op de Noordzee is nog steeds aanwezig, doch vult langzaam op. Niéuwe minima vormden zich over het Kanaal en West-Frankrijk. Het gebied van hooge luchtdruk op den Oceaan neemt geleidelijk in beteekenis af, dat over Scandinavië en Fin land breidt zich naar het Zuidwesten uit en reikt reeds tot het Kattegat. Tusschen beide gebieden ligt een lang strookvormig gebied van lage luchtdruk dat reikt van IJsland over de Noordzee en West-Frankrijk tot het Westelijk deel der Middellandsche Zee. Aan de Oostzijde begint de continentale warmte zich weer over het Oostzee-gebied en Scandinavië naar het Westen uit te breiden. Over Engeland en het continent bewegen zich met matige snelheden nog arctische koude luchtmassa's. Op vele plaatsen in West- en Centraal-Europa is de ochtend-temperatuur 5 tot 6 graden onder normaal. Op IJsland werd het veel koeler. De Alpen-stations melden thans heldere lucht en zwakke winden, echter nog met zeer lage tem peraturen. (Jungfraujoch minus 10 graden). De sneeuwval is er thans geëindigd (Saentis meldt nog 7 m.M. in den nacht). In Finland bedraagt de ochtend-temperatuur 24 tot 25 graden, langs de Noorsehe kust binnen den Poolcirkel 16 graden. Voor onze omgeving is een geringe tempera tuurstijging waarschijnlijk, aanvankelijk ech ter nog met onstabiel weer. BAROMETERSTAND Vorige stand 763 m.M. Stand van heden 764 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 11.54 uur; n.m, uur. Strand berijdbaar van 17.0022.15 uur. Zondag v.m. 0.18 uur; n.m. 13.02 uur: Strand berijdbaar van 5.1511.00 uur. Maandag v.m. 1.05 uur-; n.m. 13.41 uur. Strand berijdbaar van 6.0011.45 uur. STRUKWASCH 0.30 per K.G. Alles gestreken en keurig gevouwen. WASSCHERIJ R H E E, HEEMSTEDE TELEFOON 28201 (Adv. ingez. Med.) Per autobus naar de Wereld tentoonstelling. Verschillende bepalingen door Fransche autoriteiten uitgevaardigd. De K.N.A.C. deelt ons de bepalingen mede. waarmede de organisatoren van reizen per autobus naar de Wereldtentoonstelling reke ning moeten houden, teneinde in Frankrijk geen moeilijkheden te ondervinden. Nederlandsche autobushouders mogen op hun reizen naar Parijs uitsluitend in Neder land thuis behoorende personen vervoeren. Deze bepaling geldt zoowel voor de heen- als voor de terugreis. De reizen moeten ook inder daad de Wereldtentoonstelling tot doel' heb ben en elk der inzittenden moet voorzien zijn van een carte de legitimation. De autocars mogen voor niets anders dienst doen, dan voor het vervoer van de toeristen. Te dien einde moet de chauffeur van de autobus in het bezit zijn van een volledige lijst, bevattende de na men van de reizigers met de aanduiding van het nummer van hun legitimatiekaart. De rei zigers zijn verplicht op aanvraag hun kaarten aan de autoriteiten te toonen. Zoodra bij de douane blijkt, dat een dei- toeristen niet in het bezit is van een legiti matiekaart wordt door de douane de autobus aangehouden en de gendarmerie gewaar schuwd die nader regelend zal optreden. Bij het verlaten van Frankrijk moet de chauffeur aan de douane een copie kunnen toonen van de hierboven vermelde naamlijst, welke door de grensbeambten bij de binnen komst in Frankrijk is geviseerd, zoodat kan worden aangetoond, dat in de autocar dezelf de personen zijn gezeten die op de heenreis deel van het gezelschap uitmaakten. Bovenstaande regeling is niet van toepassing op besloten gezelschappen, als sportgezelschap- pen en dergelijke, doch deze zijn teneinde mis bruik te voorkomen gehouden zich van te vo ren in verbinding te stellen met den prefect van het arrondissement, waar zij Frankrijk denken binnen te komen. Men moet dan nauw keurig opgeven wanneer de reis wordt ge maakt. waar de grens zal worden gepasseerd, het doel van de reis, het aantal passagiers en de naam en het adres van het gezelschap. De leider hiervan moet bij de Fransche douane een door den prefect geteekende verklaring kun nen overleggen. GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woens dag 23 Juni 1937, des namiddags ten lV-> ure, zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 ure in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Beëediging en installatie nieuw lid. 2. Benoeming Wethouder. 3. Mededeelingen en ingekomen stukken. Verzoekschrift van B. de Boer om eer vol ontslag als leeraar Geon.. Avondschool voor Handelsonderwijs. 4. Balans, enz. 1935 en 1936 woningstichting „Het Oosten". 5. Ruiling grond Kenaupark. 6. Verkoop grond: a. Palamedesstraat (N.V. Vondelkwar tier „Haarlem"). b. Delftlaan (Spook en Kuiper). c. Lingestraat (W. Thunnissen). 7. Aanschaffing enz. meubilair gebouw ge neeskundige dienst. Benoeming: a. tijd. leerares 2e H.BS. B. met 5-j.c. b. tijd. leeraar Gem. Avondschool v. Handelsonderwijs. KON. NEDERLANDSCHE TOONKUNSTE NAARS VEREENÏGING. Na de jaarvergadering der K.N.T.V. heden avond te houden in gebouw „Zang en Vriend schap" zal de heer Karei de Jong een voor dracht houden over Liszt en zijn werk spelen. PROTESTANTSCH CHRISTELIJKE NIJVERHEIDSSCHOOL Het diploma „Kinderverzorging" werd uit gereikt aan: E. C. Brinkman, Haarlem, A. H. Enderman, Haarlem, J. C. Faber. Haarlem, W. Franken, Haarlem, J. J. Greve, IJmuiden, J. Groenendijk, Heemstede, M. Hoos, Haarlem. L. Kisjes, Haarlem, J. van Os. Haarlem, A. W. Ott, Haarlem, W. Rot, Bloemendaal, D. Veen- stra, Zandvoort, G. C. Visse, Overveen, S. Wensing, Haarlem, M. M. van Dijk, Haarlem. 8 van deze leerlingen gaven zich op voor het examen der Vereeniging „Tesselschade". 7 hiervan behaalden het diploma „Hulp dei- Moeder" van deze Vereeniging, nl. M. M. van Dijk, Haarlem, A. II. Enderman, Haarlem, W. Franken, Haarlem, J. Groenendijk, Heem stede, M, Hoos, Haarlem, G. C. Visse, Over veen, S. Wensing, Haarlem. BOND VAN CHR. GEREF. MANNEN- VEREENIGINGEN Naar we vernemen zal de bondsdag van den bond van Chr. Geref. Mannenvereenigin- gen Woensdag 14 Juli a.s. te Haarlem-Noord worden gehouden. DE RONDE VAN HAARLEM. Gisteren vermeldden wij reeds dat mevrouw Eden ter gelegenheid van het wieler-criterium in de Haarlemmerhout een etalage heeft ge maakt van de prijzen die door den beroemde Jaap Eden gewonnen zijn. De etalage is te bezichtigen in de Tempeliersstraat. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur: Londen 8.98 1/4. Berlijn 72.90 1/2. Parijs 8.10. Brussel 30.70 1/1. Zwitserland 41.69. New-York 1.81 7/8. Bij de vele mantelcostuums, die de mode ons voorschrijft dit jaar te dragen, hooren na tuurlijk verschillende soorten jumpers. Hierbij ziet u een lichtblauw jumpertje, gebreid van blauwe frotté wol in open par troon, zeer ge schikt bij een mantelcostuum. Voor maat 42 gebruiken we 7 knotten wol en pennen no. 3. Het open patroon in ruitvorm wordt als volgt gebreid: le toer: 1 r. omslaan, 3 r. omslaan, dubbel minderen (dit is le steek afhalen, 2 te samen breien en de afgehaalde over de saamgebreide steken halen) omslaan, 3 recht, omslaan, dub bel minderen, omsl. 3 r. omsl. enz. 2e, 4e, 6e, 8e toer averecht. 3e toer: 1 recht, omslaan, 2 te samen, l r.f 2 te samen, omsl., 1 r., omsl., 2 te samen, omsl., 1 r., omsl., enz. 5e toer: 2 r, omslaan, dubbel minderen, omsl. 3 r. omslaan, dubbel minderen, omsl., enz. 7e toer: 1 r., 2 te samen, omsl., 1 r. omsl., 2 te samen, 1 r. 2 te samen, 1 r., omsl. enz. Men maakt dus van l st. 3, van 3 5, van 5 weer 3 en dan weer 1. Dit patroon blijft de heele jumper door, ook wanneer we bijmeerderen of afminderen. Vanwege het aardige splitje beginnen we onderaan met het halve voorpand, opzetten 50 st. en 8 pennen breien. Daarna met het patroon beginnen maar aan den kant van het splitje telkens 5 st. gewoon recht breien. Als we aan dezen kant 18 ribbels hebben, breken we de draad af en beginnen met het andere stuk voorpand, natuurlijk spiegelbeeldig. Zijn de twee stukken even lang, dan doen we ze op een naald, breien in patroon verder (zorg door afminderen dat het boven het splitje uit komt!) maar breien om de 4 pennen de le en laatste 2 st. te samen. Als er nog 80 st. op de pen zijn meerderen we aan het begin en eind door van l st. er 2 te maken tot er 106 st. op de pen zijn. We zijn dan aan 't armsgat en verdeelen het werk in tweeën voor het splitje boven. Voor het armgat kanten we 11 st. af (4-3-2-2) en we breien aan den splitkant nu telkens weer 6 st. gewoon recht. Zoo breien we door tot het splitje 24 ribbels telt, waarna we voor de hals, vanaf het splitje te beginnen, eerst 6, daarna 5, dan 4, dan 3, dan2, dan 1 st. afkanten. Er blijven nu nog 22 st. voor de schouder over. Weze breien we 4 maal, waar na we in schuine lijn opbreïen: van den hals af eerst 15 st., dan 7 st. Dan afkanten. De andere kant natuurlijk spiegelbeeldig. Rug: Voor den rug zetten we 90 st. op. Eerst 8 pennen recht breien, dan patroon. We minde ren naar de taille toe, als bij den voorkant, weer af tot 80 st. en meerderen bij boven de taille tot 96 st., telkens om de 4 pennen. Voor fret armgat kanten we 8 st. af (4-3-1) en breien op tot den hals. We kanten voor den hals 36 st. af en breien de 22 st. van den schouder als boven. Mouw: We beginnen deze moderne kopmouw weer aan den kop en wel met 42 st. We breien 20 pennen met telkens om de 4 pennen voor en achter l st. bijmaken, dan nog 20 pennen met ditzelfde om den anderen toer. Nu in een keer voor en achter 10 st. bij opzetten en deze ver kregen 92 st. minderen we heel sterk af, n.l. om de andere pen voor en achter 2 st. samen tot er 58 st. opstaan, dan om de 4 pennen tot 48 st. Als de mouw de vereischte lengte heeft nog 8 pennen recht, dan afkanten. We rimpe len het rechte gedeelte heel sterk in en zetten dat bij den schoudernaad. Kraag: Voor de kraag die onder aan begint, zetten we 110 st. op. Bij de 2e en 4e pen meerderen voor en achter 1 st. en breien dan tot de kraag 15 ribbels telt. Nu strak afkanten en vóór het opzetten het kraagje rond strijken. Een aardige sluiting en ceintuur voltooien het geheel. Sp.—Th. ONS KNIPPATROON ELEGANTE JAPON UIT TWEE MATERIALEN TE VERVAARDIGEN Heel modern is het tegenwoordig een japon te dragen, die min of meer het voorkomen heeft van een overgooier met blouse, dus waarvan de mouwen en het kraagje uit een lichtere stof bestaan dan die van de rok en het lijfje. Wanneer men nu het plan heeft opgevat een dergelijke japon te vervaardigen, kunnen wij u het model op onze afbeelding ten zeerste aanbevelen. De japon is zonder ceintuur; de rok bestaat uit 6 banen en loopt naar onde ren een beetje klokkend uit. Mouwen en kraag je zijn van voile of crêpe georgette vervaar digd. Het patroon is geknipt op maat 44: boven wijdte 102 cM., taillewijdte 86 cM. en heup wijdte 110 cM. Door het al of niet aanknippen van n^den kan men het patroon passend ma ken voor het eigen figuur. Benoodigd materiaal: 3 M. van 90 cM. breedte voor de jurk en 1.25 meter voile van 90 cM. breedte. Prijs van het patroon 26 cent. Het is van heden af gedurende een week te verkrijgen bij de bureaux van dit blad, Gr. Houtstraat 93 en Soendaplein 37. ss^ffer drie minuten om te bedenken, \^j/of gij geen „Groentje" te plaatsen hebt in Haarlem's Dagblad. Offer dan een minuut om het op te schrijven en dertig cent om het te be talen. Geen zoo kleine offers zullen u ooit zoo groot voordeel gebracht hebben. PERSONALIA Geslaagd voor het Esperanto-examen. A de heer P. v. d. Wal, alhier. MAIL- EN LUCHTPOSTVERZENDING 21—27 JUNI 1937. Ned. Indië, zeepost via Rotterdam m.s. Wel tevreden 25 Juni gewone stukken 2.15; mail via Marseille m.s. Indrapoera 24 Juni gew. st. 14.15; vliegdienst AmsterdamBandoeng 23, 26 Juni gew. st. 2.15. Suriname, via Amsterdam/Trinidad 25 Juni gew. st. 3.25; vliegdienst via New York 22, 25 Juni gew. st. 19.10. Aruba, Curasao, Bonaire, zeepost via Am sterdam 25 Juni gew. st. 3.25; mail via Ant werpen 22 Juni gew. st. 2.15; via Liverpool 25 Juni gew. st. 10. Vereenigde Staten van Amerika, via Le Havre 22 Juni gew. st. 19.10; via Cherbourg 25 Juni gew. st. 19.10. Canada, via Le Havre 22 Juni gew. st. 16.45; via Southampton 23 Juni gew. st. 10.via Glasgow 25 Juni gew. st. 10. Brazilië en Argentinië, via Londen 25 Juni gew. st. 2.15; vliegdienst DuitsehlandZuid- Amerika 23 Juni gew. st. 11.40; vliegdienst FrankrijkZuid-Amerika 26 Juni gew. st. 11.40. China, Hongkong, Japan, via Siberië 21, 24 Juni gew. st. 18.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Irak (Mesopotamië) via Istanbul/Damascus 22, 25 Juni gew. st. 3.25. Palestina, via Piraeus 20 Juni gew. st. 22.30; via Marseille 24 Juni gew. st. 14.15; via Piraeus 25 Juni gew. st. 23.via Piraeus 27 Juni gew. st. 22.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Britsch Indië, via Marseille 24 Juni gew. st. 10.—. Vliegdienst als Ned. Indië. Ceylon, via Marseille 24 Juni gew. st. 14.15; via Napels 25 Juni gew. st. 10. Vliegdienst als Ned. Indië. Singapore, via Marseille 24 Juni gew. st. 14.15. Vliegdienst als Ned. Indië. Egypte, via Piraeus 22 Juni gew. st. 23. via Marseille 24 Juni gew. st. 14.15; via Piraeus 25 Juni gew. st. 23.via Piraeus 27 Juni gew. st. 22.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Oost Afrika, via Marseille/Aden, 24 Juni gew. st. 10.—. Vliegdienst als Ned. Indië. Zuid ATrikaansche Unie, via Southampton 24 Juni gew. st. 16.45. Vliegdienst als Ned. Indië. Australië, via Napels 25 Juni gew. st. 10. Vliegdienst als Ned. Indië. Nieuw Zeeland, via Cherbourg/VancouveB 25 Juni gew. st. 19.10.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2