Genoeglijke Hockey wedstrijd. De Hippische sport. Diner in het Carltonhotel. MEDAILLES - INSIGNES HANDBAL KAATSEN HENCELEN AUTOMOBILISME SCHAKEN MAANDAG 21 JUNI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 5 Mr. A. baron Sckimmelpenninck van der Oye, voorz. van het N.O.C. noteerd werd. Mej. Van Balen Blanken moest wegens herhaaldelijk te vroeg vertrekken uit vallen. Bij de demonstratie speerwerpen bereikte Van de Poll den uitstekenden afstand van 64.05 meter, waardoor hij slechts 30 centimeter onder het Nederlandsch record bleef. Ook Lutkeveld levesrde een goede prestatie met een worp van 62.15 meter. De hoogspringers kwamen tot 1.85 meter. De uitslagen luiden: 100 meter hardloopen heeren: Eerste serie: 1. Osendarp (Trekvogels) 11 sec.; 2. Boersma (A.A.C.) 11.l sec.; 3. K. Baum- garten (Trekvogels); 4. Martini (Vlug en Lenig). Tweede serie: 1. Van Beveren (A.V. 1923) 11 sec.; 2. De Haas (Vlug en Lenig) 11.2 sec.; 3. Berger (A.A.C.); 4. H. Baumgarten (Trek vogels) Eindstrijd: 1. Osendarp 10.7 sec.; 2. Van Beveren 10.8 sec.: 3. Boersma: 4. De Haas. 110 meter horden, heeren: Eerste serie: 1. W. Kaan (Haarlem) 16.2 sec.; 2. A. Jansz (Vlug en Lenig) 16.3 sec.; 3. Schim melpenning (Haarlem). Tweede serie: 1. Brasser (A.A.C.) 15.6 sec.; 2. Balhan (Trekvogels) 16.1 sec.; 3. Van Leeu wen (A.A.C.)4. Spanjerdt (Philips). Eindstrijd: 1. Brasser 15.1 sec.; 2. W. Kaan 15.2 sec.; 3. Jansz; 4. Balhan. 100 meter hardloopen dames: Eerste serie: 1. Fanny Koen (Sagitta) 12.5 sec.; 2. Ter Braake (Ada) 12.7 s.; 3. J. Bolwidt (Gita Haarlem) 4. M. Koster (Uda Utrecht). Tweede serie: Alie de Vries (Ada) 13.3 sec.; 2. A. Doorgeest (Ada) 13.3 sec. Finale 1. Fanny Koen 12.4 sec.; 2. K. ter Braake 12.7 sec.; 3. A. Doorgeest. 80 meter horden: 1. K. ter Braake (Ada) tijd 12.2 sec.; 2. A. Doorgeest (Ada) zelfden tijd; 3. D. de Bruyne (Odia), 4. M. M. Koetsier Knyff (Uda). Speerwerpen: 1. J. F. van de Poll (P.S.V., Eindhoven» 64.05 M.: 2. N. B. Lutkeveld (A.A.C. Amsterdam) 62.15 M. De Rest wint met 20. Na de eerste athletieknummers was het woord aan de hockeyers. Voor deze demonstra tie stelde Amsterdam zich op tegen een Neder landsch elftal, dat dus den steun van enkele Amsterdammers moest missen. Het is een genoeglijke wedstrijd geworden. In de eerste helft wogen de partijen, vrijwel tegen elkaar op. Amsterdam werd het eerst gevaarlijk met een schot, dat juist naast het Nederlandsche doel ging. Na vijf minuten kreeg Bromberg een fraaie kans, toen de Oranje-voorhoede doorbrak, en met een goed schot gaf hij Nederland de leiding (10). Amsterdam gooide er toen een schepje op en eenige malen ontstonden er voor het natio nale doel gevaarlijke situaties, doch tot doel punten kwam het niet. Daarvoor had de Am- sterdamsche voorhoede vandaag een te slecht schot, terwijl de Nederlandsche verdediging een goede partij speelde. In het veld was echter van overwicht geen sprake en de rust kwam met een 10 voor sprong voor Nederland. Na de hervatting kwam de oranjeploeg ge leidelijk in de meerderheid en de Amsterdam- sche verdediging moest zich geducht weren. De Nederlandsche middenlinie leverde goed beheerschen. In de voorhoede waren het vooral de buitenspelers en De Roos(B.M.H.C.) die de aanvallen opzetten en De Waal en Overing druk werk verschaften. Na ongeveer tien minuten (beide speelhelften duurden slechts 20 minuten) kreeg Esser den bal in goede positie. Met een zeer fraai, hard schot bracht hij de stand op 20 voor het Neder landsch elftal. De laatste tien minuten boden hetzelfde beeld: een meestal aanvallend oranje-team tegen een verdedigend Amster dam. Nog eenige keeren kwam het doel van Amsterdam in gevaar, doch het bleef bij 20 voor het nationale team. De opstelling der elftallen was als volgt: Doel: Anjema (T.O.G.O.). Achter: Wibbens (T.O.G.O.) en Westerkamp (1I.D.M.). Midden: De Looper (Hilversum), Caviët (Gooi) en Cuperus (S.C.H.C.). Voor: Gunning (B.M.H.C.). Bekink (Union), Bromberg (H.H.IJ.C.), De Roos (B-MH.C.) en Esser (T.O.G.O.). Amsterdam: Doel: Koelesmidt Achter: De Waal en Overing. Midden: Groenendijk, Berghuis en Sacht- leven. Voor: Rodenburgh, Van Leuven, Bartlema, De Lange en Hazewinkel. Scheidsrechters waren de heeren Van 't Lam en Simmens. Het springconcours voor Luit. Greter. Het slot van het rijke programma op den Olympischen Dag was gewijd aan de paarden sport. Aan het springconcours namen zeer be kende ruiters en paarden deel. die reeds ver scheidene malen ons land op internationale wedstrijden hebben vertegenwoordigd. De hin dernissen hadden een hoogte van 1.20 tot 1.40 meter. De fraaiste prestatie werd verricht door Luitenant Greter, die op Carina geen enkele fout maakte in den fraaien tijd van 1 min. 3 3 sec.; 2. Luitenant De Perez (Kestrelle) 0 fou- de Kruyff reden een foutloos parcours, de eerste echter in een iets beteren tijd. De volledige uitslag luidt als volgt: 1. Luitenant Greter (Carina) 0 fouten 1 min. 3 sec.: 2. Luitenant De Perz (Kestrelle) 0 fou ten - min. 5.4 sec.; 3. Ritmeester De Kruyff (Giovinerza) 0 fouten 1 min. 7 sec.; 4. Rit meester v. d. Voort v. d. Zijp (Sunday) 4 fou ten l min. 2.6 sec.; 5. Luitenant De Bruine (Ernica C. F.) 4 fouten 1 min. 4 sec.; 6. Lui tenant Vann Reede (Jimmy R. P.) 4 fouten 1 min. 8.6 sec.; 7. Ritmeester Sirtema van Gro- vestins (Isard C. F.) 7 fouten 1 min. 21.4 sec.; 8. de heer E. Kahn (Espoir) 8 fouten, 1 min. 9 sec.; 9. res. luitenant Van Schaik (Santa Bell) 12 fouten, 1 min. 11 sec.; 10. de heer D. H. Pasman (Selloe) uitgebeld. In het Carltonhotel had na afloop van den Olympischen dag een diner plaats, aange boden door de F.I.FA., waaraan behalve de bestuursleden dezer organisatie aanzaten, verschillende bestuursleden van het Neder landsch Olympisch Comité, bestuursleden van den Kon. Ned. Voetbalbond, bestuursleden van den Engelschen, den Schotschen, den Ierschen Voetbalbond, ook die van Wales; de spelers van West- en Centraal Europa, hun verzorgers en enkele andere genoodigden. Voor het begin wijdde de F.IJF.A.-voorat- ter, de heer Jules Rimet. een dronk aan H.M. de Koningin. Hij ibracht dank aan allen, die hadden medegewerkt tot het tot standkomen van dezen middag; herinnerde aan de prach tige dagen van het Olympisch voetbaltour- nooi te Amsterdam; roemde den K.N.V.B. voor zijn arbeid: prees de voetbalkunstenaars van West- en Centraal Europa, was vol lof over den scheidsrechter. - Tenslotte suralt de F.LF.A.-president als zijn oordeel uit, dat Nederland trotsch op een man als Lotsy mag zijn. Met hem is niets on mogelijk. Aan alle spelers werden vervolgens de spe ciale gouden herinneringsmedailles uitge reikt. De voorzitter van het N.O.C.mr. A. Baron Schimmelpennick van der Oye. herinnerde er aan dat. de banden tusschen de voetbal instanties en het Olympisch Comité in Ne derland altijd van zeer aangenamen aard zijn geweest. Hij dankte de F.I.F.A., dat deze be langrijke match, die de toenadering tusschen de volken ten zeerste heeft bevorderd, op Ne derlandsch grondgebied kon worden ge speeld. Namens de vier Britsche voetbalbonden voerde de heer Brook Hirst het woord. Hij dankte voor de vriendschappelijke ontvangst. De heer Dupuis (Zuid-Amerika) wijdde een dronk aan Z.K.H. Prins Bernhard. Aan het slot van den avond kreeg de heer Lotsy het woord. In gevoelvolle bewoordin gen herdacht hij den onlangs overleden Oostenrijkschen official Hugo Meisl. Allen, die hadden medegewerkt, aan het succes van dezen middag', werden door den heer Lotsy bedankt. Het is een groote dag voor Neder land geweest. Dankbaar memoreerde spr. de medewerking van Duitschland, Frankrijk en België, ondervonden bij de samenstelling van het voetbalelftal. NEDERL. CRICKETBOND. HAARLEM-V. O. C. Weliswaar heeft Haarlem ook den thuiswed strijd tegen V.O.C. verloren, doch het is ver rassend geweest, dat het niet, zooals de ver wachting was. aan de bowlers heeft gelegen. Ondanks het feit dat ook de beide stockbowlers Maas en de Ruig en zelfs de eerste change- bowler Allart niet van de partij waren, is het den Haarlemmers toch gelukt het vrijwel vol ledige Rotterdamsche battingteam voor een normaal totaal, namelijk 124, aan den kant te krijgen. Haarlem probeerde hier den vroegeren keeper van het eerste elftal R. Ton die regel matig in het derde elftal bowlt, als bowler. En met succes, niet alleen dat hij de batsmen dwong alle voorzichtigheid in acht te nemen, maar bovendien wist hij de belangrijkste wickets te veroveren en tenslotte met de fraaie cijfers 6—47 uit den strijd-te komen. Een keu rige prestatie en het is te hopen dat Haarlem in het vervolg op zijn geregelde medewerking kan rekenen; het zal het elftal zeer ten goede komen. Jammer was het echter dat daarna het ge- heele battingteam faalde, een gevolg van het feit dat de meeste spelers bang waren voor het fastbowlen van Terwiel. Kleefstra had voor Haarlem den toss gewon nen en eerst fielden verkozen. Van Herwaarden en Nieuwenburg openden op het bowlen van de Lugt en Ton en al dadelijk bleek, dat de bowlers niet zoo eenvoudig te bespelen waren als aanvankelijk werd verondersteld, want beide batsmen gaven reeds een kans zonder dat er nog gescoord was, welke kansen echter niet werden geaccepteerd. Zoo brachten de Rotterdammers het door zeer gelukkig spel tot 30 alvorens het eerste wicket viel doordat Ton van Herwaarden gevangen kreeg. Een run latei- nam Ton ook zijn tweede wicket door Terwiel op eigen bowlen schitterend met een hand te vangen, terwijl op 32 Ton wederom succes had en Nieuwenburg door Voogd gestumped kreeg voor 12. Hierna moest eenigen tijd worden ge stopt voor den regen. Na de hervatting was Beijers al spoedig het slachtoffer van onoordeelkundig runnen en goed veldwerk van Kleefstra en het leek er op of de bowlers de overhand zouden behouden, doch in deze periode werden eenige eenvoudige kan sen gemist, waarvan Gibb een dankbaar ge bruik maakte door er even flink op los te gaan slaan en zoodoende de score snel omhoog te brengen. Zoo werd de Lugt in een over voor 16 runs weggeslagen, nadat eerst een eenvou dige vang op hem was gemist. Op 91 deed Kleefstra in de slips echter een prachtige een- handsche vang, waarmede een einde kwam aan de hardgeslagen doch gelukkige innings van Gibb, die inmiddels 42 runs achter zijn naam had gekregen. Hierna werd weer veel kalmer gespeeld en was het alleen nog Dubru, die door eenige goede slagen aan de leg-side voor wat runs zorgde. De anderen brachten er niet veel meer van terecht, zoodat, toen eindelijk ook het wicket van Dubru viel. het totaal sloot op 124, een totaal dat toen voor de Haarlemmers wel bereikbaar moest worden geacht, Inderdaad deed het begin ook slechts het beste verwachten toen het openingspaar de Lugt en Kleefstra het bowlen langen tijd met vertrouwen bespeelde. Weliswaar werd toen Kleefstra voor 6 runs dubieus uitgegeven, doch ook De la Mar Jr. en later Healey hielden eenigen tijd stand terwijl zij daarbij niet ver gaten voor de runs te zorgen. Doch toen het Haarlem-totaal op 49 was gekomen scheen alle tegenstand gebroken want op dit fatale totaal vielen maar liefst 5 wickets, namelijk van Healey 18, H. de la Mar 0, Voogd 0, de Lugt 9. en Wessel 0. Alleen Rijpma wist ten slotte nog eenigen tijd stand te houden en door aanvallend spel het totaal nog op 69 te brengen, waarmede het einde kwam aan een wedstrijd waarin Haarlem de kans om einde lijk weer eens een paar winstpunten in de wacht te slepen, jammerlijk heeft laten voor bij gaan. Haarlem verloor dus met 55 runs op de eer ste innings. De volledige scores waren: Innings van V.O.C. Van Herwaarden, c. Abendanon. b. Ton 15. Nieuwenburg, st. J. Voogd, b. Ton 12, Terwiel, c. and b. R. Ton 1, Beijers, run out 6, Gibb, c. B. Kleefstra. b. Ton 42, Luttik, c. Abenda non. b. Ton 8. Dubru, l.b.w. De la Mar 20, Kettlitz, l.b.w. De la Mar 6, v. d. Eb, c. and b. De la Mar 5, Konert, c. J. Voogd. b. Ton 2, Kramer, not out 0, Wides 3, Byes 4. Totaal 124. Bowlingcijfers: O. M. R. W. P. de Lugt 15 3 50 0 R. Ton 18 3 47 6 H. de la Mar 7 5/6 2 12 3 O. Abendanon 3 0 8 0 Innings van Haarlem: P. de Lugt, l.b.w., b. Terwiel 9, B. Kleefstra, C. Kramer, b. Terwiel 6, J. J. de la Mar, c. Beyers, b. v. Hei-waarden 7, H. Healey. c. Nieuwenburg, b. Gibb 18, H. de la Mar, c. Kra mer, b. Terwiel 0, J. J. Voogd, c. and b. Gibb 0, H. D. Wessel, c. Nieuwenburg, b. Terwiel 0, K. Rijpma, not out 16, O. Abendanon, l.b.w.. b. Gibb 0, V. J. v. d. Lijke, c. Nieuwenburg, b. Gibb 4, R. Ton, c. Beyers, b. Terwiel 0. Wides 7, No balls 2, Totaal 69. Bowlingcijfers: O. M. R. W. A. Terwiel 20 2/3 9 29 5 F. v. Herwaarden 8 5 13 1 Th. Dubru 10 3 0 T. Gibb 12 6 15 4 H. C. C. II—Rood en Wit. Rood en Wit trok met een drietal invallers voor van Bueren, Menalda van Schouwen burg en Kramer naar Den Haag, waar de strijd aangebonden werd tegen een niet ge heel volledig H.C.C. n. O.a. ontbraken de Beus en Gallois. Mr. Davidson won de toss en verkoos eerst te batten: j. van Baasbank en P. Freni open den de innings op het bowlen van iSodder- land en Neuerburg. Beide batsmen speelden met vertrouwen en scoorden in een vrij snel tempo, wat mogelijk was door het slechte fielden der Hagenaars. Op 47 moest. J. v. Baasbank verdwijnen voor 25; z'n opvolger Yates begon onzeker, doch herstelde zich spoedig waarna de runs snel op het scoring- bord kwamen. Intussehen heeft v. d. Togt, P. Freni (20) vervangen, waarna op 113 voor 2 voor de lunch gestopt wordt. In de eerste over na de lunch deed Dankelman een prachtvang in de slips, waardoor Yates voor een nuttige 47 moest vertreken, v. d. Togt en A van Baasbank voerden door goed cricket den stand op tot 161. op welk totaal het wicket van v. d. Togt viel, als slachtoffer van den slow-bowler Edersheim. Hierna gaf Ha genaar een demonstratie hoe een slowbowler gespeeld moet worden, hij sloeg Edersheim in 1 over voor 21 runs, waaronder 2 enorme zessen. Kort na elkaar vielen de wickets van A. v. Baasbank (20) en van Hagenaar (35) waar na de staartwicket nog snel eenige runs aan het totaal toevoegen en op 229 voor 9 sloot Mr. Davidson de innings. H.C.C. n opende met Kien en Henny, die onmiddellijk tot den aanval overgingen en een grondslag legden voor een hoog totaal. Met de thee was het openingspaar nog niet gescheiden en was de 75 reeds op het sco- ringbord verschenen. Met nog 2 uur 20 min. te spelen zag het er voor Rood en Wit niet rooskleurig uit. Op 82 krijgt Yates Henny eindelijk l.b.w. voor een goede 27. Wttewaal van Stoetwegen scoorde slechts 1 run. Op 108 viel het wicket van Kien voor een prachtige 61. Sillevïs en E. Neuerburg brachten- het voor deel weer aan Haagsche zijde met een stand van 91 runs. Als deze batsmen op 200 ver dwenen zijn voor een gelukkige 75 en een goede 33 begint het duchtig te spannen. De laatste Haagsche batsmen trachtten het spel te forceeren in verband met den speeltijd. De spanning nam zeer toe, ook al doordat de wickets regelmatig bleven vallen. Ten slotte waren nog 13 runs noodig toen de laatste 2 overs aanbroken. Op v. d. Togt, die in deze periode uitstekend bowlde, werden in de voorlaatste over slechts 6 runs gesla gen, zoodat de laatste over aanbrak en de Haagsche nog 7 runs noodig had voor de overwinning. A. van Baasbank nam met zijn eersten bal het wicket van Niks, die goed ge vangen werd door Gob ets. Eders-heim en de Wolf slaagden er niet in de benoodigde runs te maken, zoodat de speeltijd verstreken was met den stand van 225 voor 8 wickets. De volledige scores luidden: Rood en Wit: J. v. Baasbank c. Henny b. Sodderland 25 P. Freni c. de Wolf b. Sodderland 20 W. Yates c. Dankelman b. Neuerburg 47 A. v. d. Togt c. Sillevis b. Edersheim 44 A. v. Baasbank bowled Dankelman 20 P. Hagenaar bowled Dankelman 35 L. Reydon e. Niks b. Dankelman 4 F. Davidson l.b.w. Sodderland 4 P. Ligtenstein not out 9 F. Freni c. de Wolf, Sodderland 0 R. Gobets not out 11 Extra's 10 Totaal 229 De bowlingcijfers: K. Neuerburg 137, Sodderland 4r—92, Sil levis 032, Edersheim 1.33, Dankelman 3—25. H. C. C. II: Kien c. A. van Baasbank ib. Yates 61 M. Henny l.b.w. Yates 27 Wttewaal v. Stoetwegen c. Hagenaar b. A. v. Baasbank 1 Sillevis c. Davidson b. A. v. Baasbank 75 E. Neuerburg c. Hagenaar b. A. vanBaas- bank 33 K. Neuerburg bowled A. v. d. Togt 0 Edersheim not out 13 L. Sodderland stumped Gobets b. A. van Baasbank 2 P. Niks c. Gobets b. A. van Baasbank 2 A. de Wolf not out 1 Dankelman did not bat 0 Extra's 10 Bowlingcijfers: Yates 278; Hagenaar 025. v. d. Togt 1so, v. Baasbank 561. Reydon 01. V. V. V.-H. C. C. I. Gewonnen door H.C.C. 1 met 88 runs op de le innings. II. C. C. 1 le innings: E. G. A. Schill l.b.w.b. Roodenburg 1 R. Hagedoorn b. Roodenburg 4 Jhr. G. v. d. Bosch c W. Engel b. Rooden burg 37 Mr. H. van Manen c. Alandt b. Rooden burg 44 C. W. V. Bakker b. Roodenburg 59 Mr. P. ten Bosch b. Roodenburg 0 M. van Oven not out 8 G. G. v. d. Luur not out 49 P. Niks. mr. J. J. Koeleman en J. G. Vestdijk did not bat Extra's 7 Totaal of>9 voor 6 wicV^- (geslof-pn) bowlingcijfers V.V.V.: Van Stuyvenberg 051 Roodenburs 6 van Wermerskerken 058. Alders 028. W Engel 0—11. V. V. V. le innings: W. Roodenburg c. J. v. d. Bosch b. P. ten Bosch 56 A. van Stuyvenberg b. Bakker 43 Chr. Engel l.b.w.b. Van Manen 0 W. Engel l.b.w.b. Koeleman 9 W. v. d. Laan l.b.w.b. Van Manen 1 J. J. Alders b. Van Manen 2 C. E. Alandt not out 6 A. van Wermeskerken b. Van Manen 0 W. Sehoevaart b. Van Manen 0 G. Th. Keulemans b. Van Manen 0 G. C. Grootmeijer c. v. b. Koeleman 1 Extra's 3 Totaal 121 Bowlingcijfers H.C.C. 1: C. Bakker 1,43. P. ten Bosch 1,122, G. Koeleman 2—24, P. Niks 0—11, H. van Ma nen 618. A. C. C. I-C. V. H. Gewonnen door A.C.C. 1 met 11 runs op de eerste innings (nog 1 wicket in handen) C.V.H. le innings 105 (G. Zeeuwe 13, O. J. Keizer 27. A. J. Roodt 20. A. van Saase 14) Oliver 5—41. Sanders Sr. 1—30, Lapierre 2—8. D. Prent 2—11. A.C.C. le innings 116 voor 9 (gestaakt) (Staats 17. de Baare 22, H. Immig 25, San ders Sr. 1-2). Zeeuwe A—4H. Roodt 3—35, Keizer 1—1-1. V. R. A. II—Rood en Wit II a. Gewonnen door V.R.A. 2 met 78 runs op de eerste innings. Rood en Wit. le innings 90 (L. Groen 52: G de Vries 1-3). J. Peters 4—32, H. van dei- Kuil 2—15, Teilegen 3—0, P. Kluyver 1—10. VR.A. le innings 168 voor 6 (gesloten). (H. van der Kuyl 37, J. de Koster 34. J. Pe ters 35, W. Kummer 16, P. Kluyver 24 n.o., C. Jiibben 10 n.o.), J. Francke 2—43, K. de Bouwmeester 270. R en W. 2e innings 70 voor 4 (gestaakt), (J-hr. B. Th. Elias 23, C. Poederbach 20 n.o., H. Everard 10). J. Peters 1—12, F. Poppins 3-1-2. CRICKET IN ENGELAND. De stand van de Zaterdag begonnen wed strijden is: Op Lord's: Cambridge 218 (Sims 6—80) te gen M. C. C. 28—1. Op den Oval: Gloucester (6) 174 tegen Surrey (11) 117—9. Te Shef field: Derby (4) 145 (Turner 5—45) tegen Yorkshire (1) 182—1. Te Worthing: Sussex (2) 288 tegen Hants (13) 29—0. Te Pontyp ridd: Glamorgan (7/8) 326—6 (E. Davies 140) tegen Warwick (5). Te Bath: Somerset (14) 344 (Luckes 121x) tegen Kent (15) 23—0. Te Leicester: Leicester (16) 3133 (Berry 120, zijn 4de century) tegen Lanes (7/8). Te Pe terborough: Essex (12) 207 (V. W. C. Jupp 5—39) tegen Northants (17) 26—2. Te Worces ter: Worcester 87—1 tegen Oxford 195 (Perks 5—60). Te Nottingham: Notts 163 tegen de Nieuw-Zeelanders 101—7. Gentlemen of Ire land 227 tegen Gentlemen of Scotland 76—5. H. PRITCHARD 144 NOT OUT. Het Australische dames-team scoorde te Littleborough op den lsten dag tegen het Noordelijk XI 330 voor 3! H. Pritchard 144 not out, de eerste century van een Australische dame in Engeland. Er werd buitengewoon snel gescoord. Noordelijk XI: 1197. Het Engelsche test-team gekozen. Zaterdag 26 Juni begint op Lord's de 1ste testmatch EngelandNieuw Zeeland. Het En gelsche team is als volgt samengesteld: R. W. V. Robins (Middlesex) captain Barnett, Hammond (Gloucester), Hardstaff, Voce (Notts), Verity, Hutton (Yorkshire). Ames (Kent), Paynter (Lanes), Gover (Surrey); Parks J. (Sussex). K. Fames (Essex) is wegens verhindering- niet gekozen. HAARL. CRICKETBOND. Rood en Wit 5—Haarlem 5 Op Woensdag 16 Juni speelden de laagste elftallen van Rood en Wit en Haarlem tegen elkaar. Rood en Wit scoorde 78 punten. Klein de Groot 12, J. Sanders 13, H. Ligtenstein 19 en H. Guldemond 18 n.o. Bowlingcijfers: J. El- singer in 15 overs 1 voor 24. P. Kruijt 3 voor 27. J. Nijsten 4 voor 13, Huib. Boeree 1 voor 10. Haarlem bracht het tot 54 runs, waarvan J. Elsinger 15. Het bowlen van Klein de Groot was van goede kwaliteit en veroverde dan ook 6 wickets voor 21 runs. H. Kleintjes 1 voor 11. G. Schraa 2 voor 8 en L. Boogerd 1 voor 9. Rood en Wit won deze zeer prettige match met 24 punten. Rood en Wit 3—Rood en Wit 4 Rood en Wit 4 eerst ingaande maakte 54 runs, Hackenitz 21. Van Duijnen 14 n.o. L. Reij- don, die weer de flanellen aangetrokken had, was het nog niet verleerd en bowlde 6 voor 24. Faber 1 voor 9. De veteraan A. J. Stürmann 1 voor 2. H. Kleintjes 2 voor 15. Rood en Wit 3 scoorde op een makkelijke aanval 152 pun ten voor 5 wickets. M. Kruijff 12, W. Kruijff 32, M. A. V. Slingenherg 52, L.. Reijdon 22 en A. J. Stürmann 11 n.o. De Jong bowlde 4 voor 56. H. Thon 1 voor 36. R. C. H.-C. V. H. 3 Van Musscher 102 n.o. Tegen een zeer onvolle dig C.V.H. sloeg R.C.H. 182 punten bijeen, voor het verlies van 6 wickets. G. van Musscher 102 n.o. J. Blankensteijn 28, C. Stol wijk 22 n.o., H. Zonneveld 11. De bowlingcijfers wa ren natuurlijk niet fraai. L. de Noo 3 voor 74, A. van der Sluis 2 voor 66 en P. Boekmeijer 1 voor 20. C.V.H. 3 faalde aan de wickets volkomen en Van Musscher. kwam tot 22 runs. A. Dress 12. H. Zonneveld 4 voor 8, C. Kamoen 2 voor 7 en Blankensteijn 3 voor 7. C. V. H. 4—Haarlem 3 De kampioen van 1936 boekte eindelijk z'n eerste overwinning en scoorde 62 runs. Van der Lijke 22, C. Dekker 18 en J. P. van Balen Blan ken Sr. 15. C. Feitz 2 voor 19, F. Vogelsang 4 voor 19, A. van Saase 1 voor 22. C.V.H. 4 bracht het tot 34 punten. Alleen F. Jacobs zag kans in de dubbele cijfers te komen en maakte 13 punten Han Boeree 1 voor 13. Van der Lijke 4 voor 11. Th. Hetem 3 voor 7 en C. van Vreeden 0 voor 2. Bloemendaal—Rood en Wit 5 Rood en Wit 5 speelde een prettige match tegen Bloemendaal, dat kampioensallures krijgt. R. en W. 5 scoorde 62 runs. Klein de Groot 22. J. 't Hart 10. J. Beijk 5 voor 24, G. Kesting 1 voor 10. Van der Meij 1 voor 18 en Strik 3 voor 4. Bloemendaal sloot op 77 voor 6. Het fielden der Rood en Witters was niet best geweest, want vele vangen zijn gemist. J. Beijk 34 n.o. H. Beijk 10, Klein de Groot 3 voor 43, L Boogerd 2 voor 26. S. de Groot 0 voor 6. voor elke sport Wijnands v. Rensen 't Medaillehuis Schoterw. 78 o. kazerne tel. 17256 (Adv. ingez. Med.) Concordia. Zondag nam „Concordia" met een elftsï jongens deel aan het Handbal-tournooi voor adspiranten op het „Lijnden"-terrein bij Half weg. Volgens loting moesten zij uitkomen tegen „Concordia" II Zaandam; dezen wedstrijd wonnen zij met 90. De Haarlemsche Concordianen waren ster ker dan hun Zaansche naamgenooten. Zij gaven blijk, van hun training te hebben geprofiteerd. Hun combineeren was goed en ieder hield uitstekend zijn plaats. De verdediging had het gemakkelijk, daar de bal meerendeels op de Zaansche helft bleef. Door deze overwinning zijn zij in de finale gekomen. A.s. Zondag wordt de eindstrijd om den len prijs gestreden te Zaandam tegen Achilles. Nat. wedstrijden te Koog a. d. Zaan Hibma wederom winnaar. Onder groote belangstelling had in de Zaan streek een groote nationale wedstrijd plaats vo:r de buitenaf deelingen, waaraan deelnamen Haarlem, Amsterdam, Zeist, Utrecht en de Zaanstreek. De Haarlemmers HibmaDe Graaf maakten in den tweeden omloop korte metten met Zaandam, zoodat laatst genoemd partuur geen half spel kreeg. Het ging dan om de prijzen, HibmaDe Graaf kwamen tegen van Dijk c.s. In dezen wedstrijd was eerstgenoemde partuur ver in de meerderheid. De eindstrijd ging tenslotte tusschen de Haarlemmers HibmaDe Graaf en Roedema en Brïjker van de Zaanstreek. Ook hier werden de Haarlemmers weer overwin naars. Stand: 5 488468024 9 846884888 De totale uitslag luidt als volgt: 1ste prijs R. Hibma, Haarlem, L. de Graaf, Haarlem, H. Bos, Amsterdam; 2de prijs K. Roedema, Zaan streek, H. Brijker, Zaanstreek, P. v. d. Sluis, Amsterdam; 3de prijs J. v. Dijk, Haarlem, Tj. v. Dalen, Zaanstreek, J. Wilke, Amsterdam; 4de prijs D. v. Dalen, Zaanstreek, H. Elzinga, Amsterdam, Sj. Harkema, Amsterdam. Met een toepasselijk woord reikte de voor zitter, de heer Vonk, de prijzen aan de win naars uit Vriendschap Zij Ons Doel. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar eersten onderlingen wedstrijd op wit- visch. Niet minder dan 205 stuks werden ge vangen. De prijzen werden als volgt gewon nen; le pr. P. H. van Woerkom grootste tevens koning van den dag met 67 stuks, 2e pr. H. Eerhart 33 stuks, 3e pr. Joh. Deen, 4e pr. Abel Eerhart, 5e pr. L. V. Nicolai, 6e pr. Antoon Deen, 7e pr. Theo Prins, 8e pr. de 64-jarige W. Broekhuizen, 9e pr. W. Broekhuizen Jr., ïOe pr. G. Benecker, 11e pr. Chr. Assendelft, 12e pr. H. v. d. Berg, 13e pr. J. Sieraad, 14e pr. J. Bïjteman, 15e pr. Joh. Augustin, 16e pr. Joh. Karpers, 17e pr. A. Bronkhorst. De heer Schouten, die bij de prijsuitreiking aanwezig was, stelde een armbandhorloge be schikbaar voor den kampioen van het seizoen 1937—38. Vrijstaande Hengelsportvereeni- gingen. Zondag hielden de Vrijstaande Hengelsport Vereenigingen van Haarlem en Omstreken een groot Concours op witvisch in de Ringvaart tusschen Bennebroek en Hillegom. De uitslag was als volgt: le pr. „Morgenrood" 112 stuks en. de ploeg R. v. d. Aar, F. Schmit Jongbloed, H. v. d. Schoot, J. E. Schouten en Stevenhagen, 2e pr. „Dageraad" Heemstede 67 stuks m. de ploeg C. v. Norden, H. Schoo, J. Schoo, P. Schoo en Peperkoorn, 3e pr. 't Karpertje 66 st., 4e pr. Onder Ons 65 st., 5e pr. de Forel, 6e pr. de Ruischvoorn, 7e pr. Dageraad H.N., 8e pr. de Grundel, 9e pr. Vischlust, 10e pr. D. L. N., 11e pr. Morgenstond H.N.. 12e pr. H. H. B., 13e pr. Sport na strijd, 14e pr. de Vrije Hengel. Held van den Dag was de heer F. Schmit Jongbloed met 62 stuks. Extra-prijs voor het laatste vischje, J. C. Schouten. De prijzen, welke voor dit concours geschon ken zijn door den heer IJ. Doves, zullen op Zaterdagavond 26 Juni feestelijk worden uit gereikt in café „de Vriendenkring" aan de Lange Veerstraat. K. N. A. C.-lellen op reis. In aansluiting aan vorige berichten ver neemt de K.N.A.C. uit Bellagio, dat de deel nemers aan den clubtocht naar Joego-Slavië en de Dalmatisehe kust Zaterdag aldaar zijn aangekomen. Na ook gedurende het laatste gedeelte van de bootreis langs de Dalmatisehe kunst te hebben genoten van ongerept na tuurschoon, onder een stralende zon, hebben de Nederlandsche automobilisten eenige da gen geleden van Venetië uit de terugreis naar het moederland aanvaard. Door Noord-Italië leidde de tocht, die in alle opzichten een voor treffelijk verloop heeft, naar de om hun schoonheid beroemde Italiaansche meren. Hier toefden de toeristen een dag om in het stadje Bellagio van de verkwikkende rust aan den oever van het wonderschoone Comomeer te genieten en om zich gereed te maken voor den sportieven rit, die nog te wachten staat en die hen over Europa's hoogste bergpassen en door Zwitserland's mooiste steden zal voe ren naar het lage land aan de zee. Het Internationale Tournooi te Kemeri. Landau verliest. De uitslag van de vierde ronde van het in ternationale schaaktournooi te Kemeri luid den: RellstabBoeoek 01 ^etrouwStahlberg 1o KeresOzols io 'TasenfussTartakower 1/21/2 "dneReshevsky afgebroken TergFlohr o1 "TemerFeigin afgebroken. \pschenek—Landau 10 liechinMikenas afgebroken.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10