y ZEILEN ZWEMMEN WATERPOLO ATHLETIEK LAWNTENNIS HONKBAL HENCELEN WIELRIJDEN MAANDAG 21 JUNI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 7 Op de internationale marine-bekerzeilwedstrijden te Kiel won het Nederlandsche jacht „Algenib" met luitenant Poortman aan het roer. Op de boeg liggend zijn medezeiler Van Duim. Zeilwedstrijden van de Z. en R. V« „De Nieuwe Meer". Borgerhoff Mulder wint in de Olympiajollen-klasse. Op de Westeinderplassen te Aalsmeer zijn Zaterdag de nationale zeilwedstrijden aan gevangen, welke door de Zeil- en Roei Ver- eeniging „De Nieuwe Meer" zijn uitgeschre ven. In de Olympiajollenklasse kwamen dit maal niet monder dan 6 booten uit. Winnar werd Borgerhoff Mulder na fraaien strijd met Lemstra. De wedstrijden van Zondag. Zondag is de tweede en laatste dag van de nationale zeilwedstrijden, welke door deizeil- en roeivereeniging „De Nieuwe Meer" op de Westeinderplassen zijn georganiseerd, gehou den. Nadat de wind des ochtends goed door gekomen was, zoodat de zeilers in den mor genwedstrijd met ruimenden wind konden starten draaide de wind in de middaguren. Hierdoor kregen de zeilers bijna twee kruis- rakken te verzeilen, hetgeen de wedstrijden natuurlijk ten goede kwam. De uitslagen waren: (gezamenlijke punten telling van ochtend en middag) Handicapklasse C: 1. „Noordster 2" van Berghoef (Nieuwe Meer) 32 pnt. 45 M2. krui serklasse: 1. „Walta" van Vermaat (De Kaag) 27 pnt. 2, „Benati 2" van Fenenga (Het Spaar- ne) 24 pnt. Vrijbuitersklasse: 1. „Thedo" van D.V.V. (Bergkloosdrecht) 30 pnt. Regenboog klasse, af deeling A: 1. „Hollandia" van van Staveren (Braassemermeer) 34 pnt. Afdeeling B- 1. „Sirocco 2" van Jongkind (Nieuwe Meer) 46 pnt. Drakenklasse: 1. „Zilvermeeuw" van Moret (De Kaag) 30 pnt. 12 M2. sharpieklasse, afdeeling A: 1. .Aeolus" van Visser (H.N.D.) 31 pnt. Afdeeling B: 1. „Dada 2" van Vollebregt (De Kaag) 52 pnt. 16 M2. Noordnederlandsehe klasse: Afdeeling A: 1. „Weterwille" van Jelle- ma (Amsterdam) 34 pnt. Afdeeling B: „Remus" van Hommelt (Amsterdam) 37 pnt. Olympia- jollen; 1. „Daphinia" van Borgerhoff Mulder (De Kaag) 32 pnt. Pampusklasse met bijzeilen: 1. „Norremeer" van ir. Hofkes (De Kaag) 30 pnt. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1. „Spriet" van Schrama (De Kaag) 28 pnt. B.M. klasse, Afdeeling A: 1. „Beneventum 2" van Scholtens (De Koenen) 38 pnt. Afdeeling B: 1. „Zinea" van Borra (De Koenen) 42 pnt. Twaalfvoets- jollenklasse, afdeeling A: 1. „Vagebond" van Helvert (De Kaag) 55 pnt. Afdeeling B: 1. „Lucky Rascal" van van Eek (De Kaag) 53 pnt. R. K. FEDERATIE. Om het landskampioenschap: Brabantia.Treffers 91 Door deze overwinning is Brabantia weder om kampioen van de R.K. Federatie. WA-RKWL 5—2 Nationale Zwemwedstrijden te Doetinchem. De Doetinchemsche Dolfijn heeft gisteren in het strandbad Groenendaal te Doetinchem nationale zwemwedstrijden georganiseerd, waarvoor groote belangstelling bestond. De wedstrijden leverden verschillende ver rassingen op. In de eerste plaats het falen van Rie Mastenbroek op de 100 M. borst- crawl voor dames. Zij scheen niet geheel fit te zijn en toen zij op de andere deel neemsters terrein verloor, spande zij zich in het geheel niet meer in. De jeugdige Rietje van Veen werd winnares met 1 min. 114/5 sec. Tini Wagner moest zich met de tweede plaats tevreden stellen met 1 2/5 sec. verschil Bij de 200 M. schoolslag werd de wereld recordhoudster Jopie Waaiberg eerste in den tijd van 3 min. 6 3/5 sec., terwijl Jopie Stroomiberg met bijna zes seconden achter stand als tweede aantikte. De uitslagen luiden: 200 M. borsterawl voor heeren: 1. Van der Kuil (S.Z.C.) 2 min. 28 1/5 sec. 2. Scheffer (D.J.K.) 2 min. 28 3/5 sec. 100 M. borsterawl dames: 1. Rie van Veen (R.D.Z.) 1 min. 11.4/15 sec. 2. Tini Wagner (Het IJ) 1 min. 13 1/5 sec. Rie Mastenbroek ver achter. 200 M. schoolslag- heeren: 1. Smitshuizen (A.Z.) 2 min. 57 2/5 sec. 2. Kruithof (R.Z.C.) 3 min. 1 sec. 200 M. schoolslag- dames: 1. Jopie Waaiberg (A.D.Z.) 3 min. 6 3/5 sec. 2. Jopie Stroomberg (Het IJ) 3 min. 121/5 seconde. Sclioonsprmgen heeren: I 1 Lotgering (het IJ) 104.86 punten. 2. Ka- pelle (A.Z.C.) 104.42 punten. 100 M. rugslag dames: 1. Nida Senff (A.D.Z.) 1 min. 18 3/5 sec. 2. Ida van Feggelen (het IJ) 1 min. 201/5 seconde. 100 M. rugslag heeren: 1. Van Schouwen (D.J.K.). 1 min. 14 sec. 2. Scheffer (D.J.K.) 1 min 16 2/5 sec. Schoonspringen dames: 1. Mej. Tholen (H.D.Z.) 86.47 pnt. 2. Mej. De Hooge (RjD.Z.) 72.11 pnt. Waterpolo: ApeldoornArnhem 33 (Rust 20). KikvorschenBelgisch zevental 3 1 Xrust 1—J), WATERPOLOCOMPETITIE. D. W. R. HEEFT DE LEIDING IN DE EERSTE KLASSE A. Voor de meeste clubs uit Haarlem en omge ving is de afgeloopen week bijzonder gunstig geweest. D.W.R. bijv., welk team dit jaar voor het eerst in de hoogste klasse uitkomt, heeft door twee overwinningen de leiding in de eerste klasse A veroverd. Kollerie c.s. hebben nog geen enkel verliespunt. Zelfs de ontmoe ting tegen het Y leverde twee punten op, het geen wel niemand verwacht zal hebben. De Y-ploeg kwam met slechts zes spelers op en kreeg daardoor een achterstand te boeken, die niet meer kon worden ingehaald, toen de ze vende man aan het spel ging deelnemen. D. W. R. won met 4—3. J.l. Vrijdag werd Dolfijn met 4—1 in eigen huis door de uitstekend spe lende Haarlemmers geklopt, een resultaat dat bewondering afdwingt en dat het beste voor de rest der competitie doet verwachten. „Haarlem" heeft kans gezien tegen het ster ke Zian gelijk te spelen (3—3), doch twee da gen later kreeg deze ploeg een nederlaag te slikken tegen het Y, die weinig hoopgevend is. Met 12—0 werd verloren, hetgeen voor de „Haarlem"-ploeg een record-nederlaag betee- kent. Het is te hopen, dat de tweede helft der competitie gunstiger verloopt, daar wij anders vreezen dat „Haarlem" degradatie-wedstrijd den moet spelen. De dames van H. P. C. sloe gen Zignea met 4—0 en blijven daardoor ern stige candidaten voor de bovenste plaats, ter wijl de heeren met hun sterk gewijzigde team, waarin slechts Braam en Leyenaar gehand haafd zijn, in Groenendaal hun tweede over winning boekten. U. Z. C. werd met 2—0 ge klopt. De tweede klassers deden ook uitstekend werk. V. Z. V. won den lastigen uitwedstrijd tegen A. Z. 1870 met 2—1, terwijl H. V. G. B. in Koog aan de Zaan tegen Nereus een gelijk spel bevocht. Overeenkomstig onze verwachtingen wonnen de D, W. R. dames den wedstrijd te gen de Alkmaarsche Waterratten. De Zignea-dames spelen Dinsdag thuis te gen het sterke Nereus. Dat wordt waarschijn lijk de tweede nederlaag der Haarlemsche da mes. Donderdag d.a.v. wordt in Alkmaar tegen D. A. W. gespeeld. Hier staan de kansen voor onze stadgenooten beter. Wordt deze ontmoe ting gewonnen, dan behoeft er voor de onder ste plaats weinig vrees te bestaan. De D.W.R.- dames spelen Woensdag aan de Houtvaart te gen de reserves van Nereus; wij verwachten een flinke zege voor de thuisclub. Voor H.P.C. staat er Donderdag veel op het spel, want de Nereus dames, die zich het vorige seizoen juist even sterker toonden dan de dames Kann c.s,, komen op bezoek. Bij een overwinning zou H. P. C. reeds een eind op den goeden weg zijn. Dat wordt een interessante strijd tusschen twee gelijkwaardige ploegen. Dinsdagavond komt het Y reeds zijn return match tegen „Haarlem" spelen. Veel kans op revanche hebben Zeeman c.s. niet, al gelooven wij niet, dat het Y wederom met dubbele cij fers zal winnen. H. V. G. B. speelt op hetzelf de tijdstip in het bad aan de Kleverlaan tegen Neptunus uit Zaandam, De bezoekers schijnen ons de zwakste ploeg uit deze afdeeling. Wij verwachten derhalve een zege van H. V. G. B. De heeren van D. W. R. kunnen zich door a.s. Woensdagavond aan de Houtvaart te win nen van Zian van een goede plaats in de A- afdeeling verzekeren. Kollerie c.s. zullen zich deze fraaie kans niet laten ontgaan, al zal Zian zich niet onbetuigd laten, nu de Hage naars weten over welke capaciteiten de Haar lemsche ploeg beschikt. v De Nederlandsche kampioenen, die vorige week Zwemlust met 12—2 verpletterden, krij gen Woensdag bezoek van Maas. De Rotter dammers zullen er weinig beter afkomen dan de andere ploegen uit de B-afdeeling. Zondag a.s. wordt in de open inrichting bij de sluisput in IJmuiden de ontmoeting V.Z.V.- H. V. G. B. gespeeld. Hoewel deze ploegen reeds tallooze malen tegen elkaar gespeeld hebben, is dit de eerste competitie-wedstrijd. De jonge tweede klasser heeft de beste kansen op een kleine overwinning. KORFBAL NED. KORFBALBOND Indeeling Korfbalcompetitie 1937-1938. Op de Zaterdag gehouden Districtscommis sie zijn de afdeelingen samengesteld voor de competitie 1937'38. De 2e klassen bevatten 9 clubs, de 3e klassen zijn uitgebreid tot 8 clubs. Voor zoover er Haarlemsche clubs aan deel nemen zijn zij als volgt samengesteld: 2e klasse B: Sport Vereent I (Santpoort); Oosterkwartier I (Haarlem); Z. K. V. I (Zaan dam); Westerkwartier EL, Blauw Wit IEL, Oosterpark I, Amsterdam Zuid I, Rohda I en Allen Weerbaar (allen Amsterdam). 3e klasse E: Haarlem I, Oosterkwartier H (Haarlem), Sport Vereent EE (Santpoort), Westerkwartier Hl, Rohda Hl, Blauw Wit IV, Amsterdam Zuid II, Zuiderkwartier of D. T. V. II (allen Amsterdam). 3e klasse F: Haarlem II, Flora I, T. H. B. I< (allen Haarlem), District V, Amstelodanum I, Swift EL, De Wester I en Volharding H (allen Amsterdam) HAARL. KORFBALBOND D S. V. Gespeeld op T. H. B.-series: D. S. V. 1 Oosterkw. 4 20; D. S. V. 1Meervogels 1 1—1; D. S. V. 2—T. H. B. 3 1—0. Andere wedstrijden afgelast. Te spelen: Woensdag 23 Juni te 7 uur: Alw. Ready comb.D. S. V. comb. Seriewedstrijden „The Haarlem Boys". Op Zondag 27 Juni wordt op het terrein de tweede serie wedstrijden gespeeld voor twaalftallen uit de tweede en derde klasse N. K. B. Deelnemende vereenigingen zijn in afd. I OosterkwartierT. H. B.; LutoD. D. V., Oosterkwartier—Lu to; T. H. B.D. D. V.; OosterkwartierD. D. V.; T. H. B.—Luto. Afd. H: K. Z.—District V; Watervliet^-Flora; K. Z.Watervliet; District VFlora; K. Z. Flora; District VWatervliet. De wedstrijden van Zondag werden wegens het slechte weer afgelascht. Mikaelsson verbetert weer een wereldrecord. Uit Stockholm: De Zweedsche athleet John Mikaelsson, die dezer dagen een nieuw wereldrecord op de 10.000 meter snelwan delen vestigde, heeft thans ook het wereld record op de 5000 meter verbeterd door dezen afstand af te leggen in 21 min. 15.5 sec. Het record stond sedert een week op naaan van den Noor Brunn met een tijd van 21 min. 41.9 sec. Internationale wedstrijden te Antwerpen. Snelvoetersploeg samengesteld. Op Zondag 27 Juni a.s. organiseert de Royal Beerschot Athletic Club te Antwerpen haar jaarlijksche internationale wedstrijden De K.N.A.U. zal bij deze wedstrijden verte genwoordigd worden door 'n ploeg athleten, welke onder den naam van „De Snelvoeters" zullen uitkomen. Deze ploeg is als volgt samengesteld: 100 M.: Chr. Berger (A.A.C.)„De Haas' (Vlug en Lenig, A. Martini (Vlug en Lenig) en A. G. Wunderink (Olympia). 200 M.: Chr. Berger (A.A.C.) en H. Eikema (A.A.C.) 800 M. J. Zaal (A.A.C.) Verspringen met anloop: H. H. Geul (Vlug en Lenig) en J. J. Houtman (A.V. 1923) Hoogspringen met anloop: G. Carlier (A.V.) 1923). Competitie K. T. K. De eerste wedstrijd van de athletiek-competi- tie voor dames uit den Kennemer Turnkring- heeft het met het weer niet getroffen. Onge veer een derde van de deelneemsters kwam daardoor niet op. Wordt dus de tweede wedstrijd bij goed weer gehouden dan zijn in de rangorde verschui vingen te wachten. Zeker is evenwel, dat in de le klasse de Bloemendaalsche G. V. weer met groote meerderheid kampioen wordt. Nu reeds behaalde zijn 5519 p.; tegen no. 2, Con cordia, 3810 p. Niet ver beneden laatstge noemde vereeniging kwamen het voor 't eerst in de le klasse uitkomende Olympia met 3363 p., O.S.S. met 2943 p. en Turnlust B met 2" p. De rij wordt gesloten door B.G.V. H met 1660 p. en Concordia II met 692 p. De prestaties stonden reeds op vrij hoog peil: 100 M. hardloopen 13.2 sec., hoogspringen 1.40 M., vèrspring 4.52 M., kogelstooten 8.45 M. en discuswerpen 26.38 M. Dertien ploegen bonden den strijd aan in de 2e klasse. Stevig aan het hoofd staan daar Turnlust H. met 2590 p. en Ba to met 2317 p. Verder is de volgorde: 3 B.G.V. III 1780 p., 4. O.S.S. n 1641 p., 5. T.V.S. 1563 p., 6 Rapiditas I 1538 p., 7. Turnlust B EL, 8 Olympia II, 9. Bato H, 10. O.S.S. m, 11. Rapiditas II, 12 Turnlust B III, 13. Turnlust H II. De beste verrichtingen waren hier: 100 M. hardloopen 14.5 s., vèrspringen 4.29 M., kogel stooten 8.20 M., discuswerpen 27.42 M. SCHOOLWEDSTRIJDEN. DE 2e H.B.S. B WINT. De Zaterdag op het uitstekend verzorgde Haarlem-terrein gehouden schoolathletlek- wedstrijden leverden het bewijs, dat de ani mo voor schoolathletiek langzaam stijgende is. 'Zeven jongens- en vier meisjesploegen bonden den strijd aan. Hoewel Haarlem met vier scholen vertegenwoordigd was, kan dit aantal nog heel wat opgevoerd worden. De heer H. van der Mey, die na afloop de prijzen uitreikte, sprak dan ook in die rich ting tot de aanwezigen. Bij de jongens gelukte het >aan de 2e H. B.S. B uit Haarlem, ditmaal de R.H.B.S. uit Hoorn onder zich te houden en als nummer één te eindigen. De le H.B.S. B leverde even eens verdienstelijk werk door de tweede plaats te bezetten. De winnende ploeg bestond uit Oosterveld, Normann. Krijn en Vlug, die op elk nummer steeds een goed gemiddelde wisten te beha len, zonder op een bepaald onderdeel uit te blinken. Bij de andere deelnemers vielen eenige mooie prestaties te noteeren, zooals 100 M. van Dekker (Chr. Lyceum) in 11.7 sec., een verte-sprong van Joustra (R.H.B.S. Hoorn) van 6.30 M.. terwijl het Chr. Lyceum (Haar lem) bij de 4 maal 100 M. estafette kans zag. den snelsten tijd nl. 48.1 sec. te maken, niettegenstaande ze alleen over de baan moest gaan. Een extra applaus was de be looning voor dit keurige werk. Bij de meisjes wist de U.L.O. uit Zand- voort met grooten voorsprong zich opnieuw in het bezit van den wisselprijs te stellen. De 3 andere ploegen behaalden evenveel pun ten, zoodat de plaatsen „zusterlijk" gedeeld werden. Ook hier waren eenige mooie prestaties. Een 80 M. van Bolwidt (Zandvoort) in 10.6 sec. en een kastiebalworp van Sjouwerman (U.L.O. b Haarlem) van 59.04 M. De volgorde der ploegen luidt: Jongens: 1 2e H.B.S. B Haarlem 23 punten. 2e le H.B.S. B Haarlem 19 punten. 3 R.H.B.S. Hoorn. 18 punten. 4 Chr. Lyceum Haarlem 17 punten. 5 U.L.O. Zandvoort 16 punten. 6 R.HB.S. Alkmaar 11 punten. U.I. O B Haarlem 8 punten. Meisjes: 1 U.L.O. Zandvoort 16 punten 2, 3 en 4 U.L.O. B Haarlem, Chr. Lyceum. Haarlem, 2e H.B.S. B Haarlem. J T. C. H.—Enschedé (2—8) Heerenenkelspel Knoop verliest van Wisselink 26, 26. Erdman slaat ter Kuile 60, 63. v. Driessum verliest van Menko 06, 26. Damesenkelspel Mej. Renses verliest van mej. C. Menko 0—6, 2—6. Miss Webster verliest van mej. A. Menko 3—6, 3—6. Gemengddubbelspel Miss Webster en Knoop slaan mej. C. Menko en Wisselink 64, 63. Mej. Renses en Blom verliezen van mej. A. Menko en Menko 06, 16. Heerendubbelspel Knoop en Blom verliezen van Wisselink en Borgerhoff Mulder 911, 46. Erdman en v. Driessum verliezen van ter Kuile en Menko 46, 75, 46. Damesdubbelspel Mej. de Jong en miss Webster verliezen van mej. C. Menko en mej. A. Menko 46, 86, 2—6. Het is T. C. H. dus niet gelukt zich te hand haven in de eerste klasse. De promovendus van de overgangsklasse, Enschedé, toonde zich vooral in de enkelspe len zeer sterk. De dubbelpartijen gaven aan Enschedé meer moeite. Had Erdman in zijn heerendubbel niet een totaal van slag zijndén Van Driessum naast zich gehad, dat had dit nummer even eens een Haarlemsch winstpunt kunnen op leveren. Bij het heerendubbelspel konden Knoop en Blom niet voldoende vastheid in hun slagen leggen, zoodat te vaak het „out" gehoord werd. Uitslagen. Eerste klasse; D.D.V.Leimonias 2 3—3 afgebr. A.T.V.—Thor 6—4 Tweede klasse A, N.W.: SharpT.C.H. 2 7—1 HeemstedeBeverwijk 53 EnkhuizenHaarlem 2 35 Sharp—T. C. H. 2 7—1 Tweede klasse B. N.W.: Heemstede 2Joy 2 (gewonnen gegeven door Heemstede) Derde klasse N.W.: Heemstede 4—L.T.V. Zaandam 35 Promotie-degradatie Overgangsklasse/Eerste klasse T.C.H.—Enschedé 2—8 Promotie-wedstrijden. Derde klasse A N.W. Hilversum 4Duinlust 2 62 T. C. G. 5Rhynauwen 4 1- Tweede klasse A N.W. HeemstedeBeverwijk 53 EnkhuizenHaarlem 2 35 Derde klasse A N.W. Heemstede 4Zaandam 35 Tweede klasse B N.W. Heemstede 2—Joy 2, gewonnen gegeven door Heemstede 2 Nuesslein verslaat Cochet. Uit Parijs: De eindstrijd in het enkelspel van het tournooi voor beroepsspelers is ge wonnen door den Duitscher Nuesslein, di< den Franschman Cochet met 62, 86, 63 versloeg. In het tournooi der beroepsspelers is de eindstrijd van het dubbelspel gewonnen door Tilden en Stoefen (Ver. Staten), die Cochet en Ramillon (Frankrijk) versloegen met 64, 3—6, 6—2, 6—3. H. H. C. II-R. C. H. Het is R. C. H. Zondagmiddag niet meege- loopen in den wedstrijd tegen H. H. C. H. In de eerste plaats al ontbraken Van Thiel, Van Geloven en Metten, zoodat R. C. H. met drie invallers in het veld verscheen. Tijdens den wedstrijd kwam daar nog bij dat de derde nul bij R. C. H. tweemaal viel, terwijl drie honken bezet waren. Voor H. H. C. stond Kleve op de werpplaat en het is voornamelijk aan hem te danken dat deze wedstrijd door de roodwitten gewon nen is. Wel produceerde H. H. C. een paar hohkslagen meer dan R. C. H., maar daarte genover werden in het veldwerk ook een paar fouten meer gemaakt. R. C. H. noteerde in de vierde beurt een dubbelspel, doordat Kaestner op het tweede honk een goede vang deed, waardoor De Ruy- ter uit was. In de laatste beurten was Kleve wat minder goed. Van Dijk stond nog even te werpen, maar dat duurde niet lang. R. C. H. sloeg eeni ge keeren goed en kreeg ook nog al eens vier wijd. Zoo werden dat beurten die nogal wat punten opbrachten. Echter niet voldoende om den achterstand in te halen, zoodat H. H. C. de negende beurt niet eens behoefde te slaan en toch nog met 15—12 won. De cijfers der innings zijn: R. C. H. I: 2 0 0 0 1 1 0 4 4 totaal 12 H. H. C. II: 6 0 2 0 0 0 1 6 x totaal 15 De Uitslagen. Het Karpertje 66 st.. 4. Onder Ons 64 st., 5. De Florel 57 st.. 6. De Ruischvoorn 50 st., 7. De Dageraad H.-N., 49 st., 8. De Grundel 42 st., 9, Visc-hlust 39 st., 10, D. Z. V. 36 st. 11, De Morgenstond H.-N. 29 st., 12, Haarl. Hengel- bond 23 st-., 13. S. N. S. 22 st. en De Vrije Hen gel met 18 st. In het geheel werden 669 stuks verschalkt. „Held van den dag" was Schmidt Jongbloed van het vischcollege „Morgenrood", met 62 stuks. Extra-prijs voor het laatst gevangen vischje J. Schouten, eveneens van het college „Mor genrood" H. H. C. Hl: 0 2 2 1 2 3 0 1 totaal 11 R. C. H. n: 1 0 10 5 0 2 0 x totaal 18 Schoten I: 7 8 9 6 1 totaal 31 R. C. H. IV: 2 1 0 0 5 totaal 8 T H. B. n: 2 1 0 2 1 1 0 0 0 totaal 7 E. D. O. III: 2 2 12 5 7 1 4 1 x totaal 34 Swastika: 2 0 5 0 4 0 totaal 11 R. C. H. m: 6 3 5 4 0 6 totaal 24 Haarlem III: 3 2 1 3 2 2 totaal 13 Schoten II: 3 3 0 11 4 x totaal 21 JUNIORES. Swastika: 3 2 5 2 1 3 6 totaal 22 E.D.O. b: 2 1 0 0 1 0 0 totaal 4 Nederland wint het Parijsche tournooi. Het honkbaltournooi, gehouden ter ge legenheid van de wereldtentoonstelling, is door Nederland gewonnen. Tweede werd Frankrijk, derde België. De Vrije Hengel. Zondagmorgen had het visohconcours plaats, uitgeschreven door het vischcollege ,X>e Vrije Hengel". Er werd gevischt op wit- visch in de Ringcaart tusschen Bennebroek en Hillegom. Na tweemaal V/> uur gevischt te hebben, vertrok men naar het clublokaal „Vriendenkring", Lange Veerstraat. Daar werd door den voorzitter van „De Vrije Hen gel", de heer IJs Doves, de volgende uitslag bekend gemaakt: le prijs Morgenrood met 112 stuks, 2. De Dageraad, Heemstede 67 st., 3. Weckerling wint de Ronde van Duitscliland. KUTSCHBACH WINNAAR VAN DE LAATSTE éTAPPE. Gisteren is de ronde van Duitschland on der ongunstige omstandigheden met de laatste étappe van Hamburg naar Berlijn, een afstand van 280 KM. geëindigd. Gedu rende deze geheele étappe reden de renners in een zwaren regen, terwijl het vrij koel was. De Duitschers Kutschbach en Sieronski on dernamen kort voor het eindpunt uit een uitlooppoging, welke met succes bekroond werd. Met 41 seconden voorsprong op hun achtervolgers gingen zij over de eindstreep, waarbij Kutschbach zijn mededinger in den eindsprint drie lengten achter zich liet. In het eindklassement kwam geen veran dering meer. De uitslag luidde: 1'Kutschbach (Duitschland) 7 uur 45 min. 38 sec. 2 Sieronski (Duitschland) op drie lengten. 3 De Caluwe (België) 7 uur 46 min. 19 sec. 4 Oberbeck (Duitschland) 7 uur 46 min. 53 seconden. Eindklassement: 1 en winnaar: Wecker ling, 96 uur 50 min. 37 sec. 2 Geyer, 96 uur 57 min. 44 sec. 3 Diederichs, 96 uur 57 min. 58 sec. 4 Bautz, 97 uur 0 min. 35 sec. 5 Roth 97 uur 2 min. 8 sec. 6 Kiejewski, 97 uur 2 min. 29 sec. 7. Thierbach, 97 uur 4 min. 7 sec. (allen 8. De Caluwe (België) 97 uur 13 min. 52 sec. Duitschland) Excelsior. „Excelsior" hield haar eersten wedstrijd voor de zomercompetitie, een record over 60 K.M. voor A en B-kl. Tevens gold deze strijd voor den Wijnands- en v. Rensen-beker: De C-kl. reden 50 K.M.; Juniores 25 K.M. voor de zomercompetitie en Excelsior-bekers. De uitslag luidt voor de Wijnands en v. Ren sen-beker, A en B-kl.: 1 Jas 1 uur 45 min., 2 H. Kleef 1.46.111/5, 3 B. Matzen 1.47.1/5, 4 J. Walgien 1.47.15, 5 v. Dokkum 1.47.44, 6 B. Fennis 1.48.7 1/5, 7 Kort hals 1.48.45, 8 G. Jansen 1.48.52, 9 Banken 1.49.45, 10 H. v. Dijk 1.50.5, 11 J. Lasschuit 1.50.34, 12 F. de Nijs 1.50.55, 13' T. Handgraaf 1.51.43, 14 R. Taverne 1.52.5 1/5. De uitslagen van de zomercompetitie luidt, A-kl. 60 K.M.: 1 Jan Jas 1 uur 45 min. 6 p., 2 H. Kleef 1.46.111/5, 5 p., 3 B. Matzen 1.47.1/5, 4 p., 4 B. Fennis 1.48.7 1/5, 3 p., 5 P. Korthals 1.48.45, 2 p., 6 J. Lasschuit 1.50.34, 1 p., 7 T. Handgraaf 1.51.43, 1 p., 8 R. Taverne 1.52.5 1/5, 1' p., W. Koekenbier door pech uitgeschakeld. Uitslag B-kl. 60 K.M.; 1 J. Walgien 1 uur 47 min. 15 sec. 6 p., 2 v. Dokkum 1.47.44, 5 p., 3 G. Jansen 1.48.52, 4 p., 4 Banken 1.49.45, 3 p., 5 H. v. Dijk 1.50.5, 2 p., 6 F. de Nijs 1.50.55, 1 p. Uitslag C-kl. 50 K.M.: 1' Zweers 1 uur 33 min. 7 1/5 sec., 6 p., 2 F. Jansen 1.34.38, 5 p., 3 de Jong 1.38.12, 4 p„ 4 de Vries 1.38.31, 3 p., 5 de Klerk 1.40, 2 p., Overige renners pech. Uitslag Juniores 25 K.M.: 1 Kleinhout 47 min. 37 sec., 2 G. van Dijk 50.17, 3 P. de Nijs 51.35, 4 v. Sinderen 51.59, 5 H. Jas 52.18, 6 Nodelijk 52.48. Achilles. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedstrijd over 55 K.M. Ondanks dat ver scheidene onzer renners in „De Ronde van Roozendaal" startten, was de opkomst der renners bevredigend. Na 20 K.M. werd een premie verreden, welke bij de A-klasse Toon Buijs, B-klasse Claas- sen, C-klasse v. Sprundel, en de Junioren door Portegies werd gewonnen. De uitslag over 55 K.M. was: Klasse A: 1. A. Buijs, 2. B. de Vries, 3. H. v. Beugen, 4. D.' Groenendijk. Klasse B.: 1. T. Janssen, 2. Schrama. 3. C. de Veer. Klasse C.: 1. H. Koelemij, 2. v. Sprundel, 3. Bouwman, 4. W. Rijneveld, 5. J. Stet. Junioren: 1. Portegies, 2. Hoogland, 3. T. v. d. Enden. Tevens moeten wij nog even memoreeren het schitterend rijden van ons lid H. Schijf bij de amateurs in de ronde van Haarlem, die zich twaalfde wist te plaatsen. Jammer was het dat ons lid T. Peetoom bij de profs te val len kwam. waardoor hij een mooie kans ver speelde. Heden Maandagavond om 8'/2 uur vergade ring laatste gelegenheid om in te schrijven voor onze invitatiewedstrijd op Dinsdag a.s. De Jonge Kampioen. Baanwedstrijd op de Halfwegsche Wieler- aan. Afvalwedstrijd Junioren: 1. de Groot, 2. Gerritsen, 3. K. Meijer, 4. K. Neeft, 5. Ruin. Afvalwedstrijd C-klasse: 1. C. Bijster, 2. Da- miaans B.M. 3. Tichelaar; Afvalwedstrijd A-klasse: 1, J. Smit, 2. H. Veerman, 3. de Vries, 4. J. Munk, 5. v. d. Meer, Juniorenwedstrijd 25 ronden: 1. de Groot, tijd 9 min. 2. K. Meijer, 3. K. Neeft, 4. Gerritsen, 5. v. Duin. C-klasse 15 ronden: 1. C. Bijster, tijd 4 min. 40 sec., 2. Weijers, 3. Tichelaar, 4. v. d. Meer, 5. Damiaans. Achtervolging: H. Veerman haalt de Vries in na 10 ronden, tijd 20 mm. 2 sec. J. Munk haalt J. Smit na 7 ronden, tijd 2 min. 20 sec. De koppelwedstrijd werd na het 1ste klas sement afgelast wegens de regen. Zondag 20 Juni vond de 5de rit van de Voorjaarscompetitie plaats. Totaal uitslag: Sprint 500 meter Junioren, l. Gerritsen. 2. K. Meijer, 3. K. Neeft, 4. de Groot. C.-klasse sprint 500 Meter: Totaal uitslag: I. C. Bijster 2. Weijers. B-klasse: Sprint 500 Meter. Totaal uitslag: 1. H. Veerman, 2. De Vries. 3. Tichelaar, 4. Damiaans B.M. 5. Vermeer B.M. Na deze sprints werd nog een trainingsrit gereden. Junioren 25 K.M., B-klasse 37V2 K.M. Uitslag Juioren 25 K.M.: 1. Gerritsen, tijd 54 min. 30 sec., 2. K. Meijer, 3. de Groot, 4. K. Neeft, B. Klasse: 37>/2 K.M. 1. H. Veerman. Tijd 1 uur 10 min., 2. de Vries, 3. Damiaans, 4. Veer man. Hedenavond vergadering in ons clublokaal Donderdavond baanwedstrijd Halfwegsche wielerbaan. Aanyang 7 uur.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11