één keer Dankbetuiging. l/aot Wijnen Tandarts v. d. Wa! Uitloting 5°t° Pandbrieven Prachtige Apartementen van bakker veranderen MAANDAG 21 JUNI 1937 HAARLE M'S DAGBLAD 11' De moeilijkheden in het slagers- bedrijf. Zijn te wijten aan de structuur van het bedrijf, zegt min. Deckers. De minister van Landbouw en Visscherij, dr. L. N. Deckers, heeft naar de Tel. meldt, aan belangstellenden in het slagersbedrijf, die verzocht hadden om afschaffing van crisis heffing op rundvleesch, medegedeeld dat deze heffing v.oorloopig moet worden gehandhaafd. Het is volgens den minister niet juist, den oorsprong der moeilijkheden in het slagers- bedrijf te zoeken in de crisisheffing op rund vleesch. „De oorzaak dezer moeilijkheden", aldus de bewindsman, „dient voornamelijk geweten te worden aan de structuur van het slagers- bedrijf. Deze opvatting wordt door den secretaris van den Kath. Slagershond, den heer Van Ee- den, blijkens diens op 10 Mei j.l. voor slagers en grossiers te 's-Gravenhage gehouden rede, volkomen gedeeld. Uiteraard ligt een wijziging van de structuur van het slagersbedrijf buiten het terrein mijner bemoeiingen. Daar voorts de inkomsten uit de onder havige heffing door het Landbouw-Crisisfonds niet kunnen worden gemist, kan ik voorshands geen vrijheid vinden tot afschaffing dezer heffing te besluiten". In kringen van het slagersbedrijf hcerscht over deze opvatting van den minister eenige ontstemming, zoo zegt het blad. Algemeen wordt onjuist geacht, diens standpunt, om aan de structuur van het slagersbedrijf de oorzaak der moeilijkheden in dat bedrijf toe te schrijven. Het handhaven der crisisheffing geschiedt h.i. alleen, omdat zooals de Mi nister zelf toegeeft de inkomsten uit deze heffing door 't landbouwcrisisfonds niet kun nen worden gemist. Te meer heeft deze meening in genoemde kringen postgevat, omdat eerst nu, in de twee de helft van Juni, brieven en telegrammen beantwoord werden die begin Maart en April j.l. zijn verzonden. Zij meenen daarin een verzwakking te zien van de opvatting van den minister van Land bouw en Visscherij, vooral waar deze zinspeelt op een op 10 Mei j.l. te 's-Gravenhage gehou den vergadering van slagers en grossiers. Nader verneemt het blad nog, dat niettemin de regeering overtuigd is, zeer binnenkort het slagersbedrijf te moeten helpen. Aanvankelijk lag het daarom in haar voornemen om een groot kwantum Deensch- en bevroren Argen- tijnsch vleesch extra te doen invoeren, voor- loopig tot een maximum van naar verluidt 150.000 ton. Daar echter ernstige moeilijkheden ter zake dezen vleeschinvoer kunnen worden verwacht, en het slagersbedrijf directe verlichting van lasten dringend noodig heeft hopen de samen werkende organisaties en in deze richting gaat ook haar actie dat deze omstandig heden aanleiding zullen zijn, dat zeer binnen kort de heffing op rundvleesch zal worden af geschaft. ALGEM. NED. VROUWENVREDEBOND. Jaarvergadering. Op 19 en 20 Juni hield in de School voor Wijsbegeerte te Oud-Leusden de Algem. Ned. Vrouwen-Vredebond zijn algemeene vergade ring onder leiding van mevr. M. v. d. Colk— Schmidt uit Haarlem. Uit het verslag van den secretaresse bleek, dat het ledental van den bond ruim 9000 be draagt en dat de oplaag van het orgaan is gestegen tot 11.000 exemplaren, terwijl vier nieuwe afdeelingen werden opgericht, zoodat het aantal afdeelingen thans in totaal 47 be draagt. Besloten werd tot statutenwijziging. Na ern stige besprekingen werden de door het bestuur opgemaakte concept-statuten, behoudens enkele wijzigingen, goedgekeurd. Voor het jaar 1938 zal een kalender worden uitgegeven door het Centraal Vredesbureau te 's-Graven hage voor de geheele vredesbeweging. De avondbijeenkomst werd opgeluisterd door zang van mej. Molsbergen en declamatie door mevr. J. van der' VeenWilson uit Alk maar. In de voortgezette vergadering werd door de voorzitster hartelijk dank gebracht aan de aftredende bestuursleden, de dames S. Ven huizen, J. M. Telders en H. de Kruijf, voor het vele werk door haar voor den Bond verricht. Tot 1ste penningmeesteresse werd gekozen mej. D. G. Telder, Bilthoven, tot 2de secreta resse mevrouw SchurerDe Vries uit Hen gelo en tot 2de peningmeesteresse mevr. Den Haan uit Hilversum. Tot lid van de redactie van het orgaan werd benoemd mej. Kiestra uit Amsterdam en tot buitenlandsch corres pondente mevr. S. StraubSchmidt van Am sterdam. In den Raad voor Federatieve Samenwer king met den Internationalen Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid werden benoemd na mens het hoofdbestuur mevr. C. Hagedorn Beijderwellen, Gouda en namens de leden mevr. Van Urk—Van der Veen. Laren en mevr. ColeBertoen, Utrecht. Als plaatsvervangster werd aangewezen mevr. Bommel jé uit Utrecht. Besloten werd voorts tot meer eenheid in actie door het geheele land. Een Propaganda-com- missie om dit voor te bereiden werd aange wezen. Evenals op de vorige jaarvergadering maak te ook ditmaal het geschiedenis-onderwijs een punt van ernstige bespreking uit. Een scholingskern zal worden gevormd, die den economischen en psychologischen kant van het vredesvraagstuk zal bestudeeren. IN EEN REGENPUT GEVALLEN EN VERDRONKEN. Zondagmorgen is mej. P. C. van Cuyck van de Ven, moeder van twee kinderen te Oirschot achter haar woonhuis in een regen put gevallen en met het hoofd op den bodem terecht gekomen. In de put stond ongeveer 70 cM. regenwater. Toen men de vrouw vond, was zij reeds verdronken. CHR WERKMANSBOND WENSCHT LIQUIDATIE CRISISMAATREGELEN. Het bestuur van het Verbond van Protes- tansch-Christelijke Werkgevers in Nederland heeft den tekst van het nieuwe program van actie voor 1937 thans definitief vast gesteld. Eenerzijds worde stelling genomen, aldus dit program tegen het liberale individua lisme in zijn klassieke en moderne scha keeringen, anderzijds tegen alle stroomin gen, welke langs den weg van steeds sterker overheidsingrijpen in wezen de zelfstandig heid van het bedrijfsleven en de vrijheid van het individu te ondergraven. Gestreefd wordt naar een spoedige liqui datie der bestaande crisismaatregelen in verband met de stijging van de wereld marktprijzen en de depreciatie van den gulden. Óp het terrein van handel en in dustrie worde gestreefd naar verruiming van het handelsverkeer, voor zoover de ge wijzigde omstandigheden zulks toelaten. Ter bestrijding van de werkloosheid en ter activeering van het Nederlandsche be drijfsleven voere de overheid een krachtige en doelbewuste economische politiek, met wegneming van alle onnoodige belemmerin gen voor de inheemsche industrie. De dubbele moord te Merkelbacb. De 64-jarige huishoudster staat in hooger beroep terecht. 's-HERTOGENBOSCH, 21 Juni. Het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch behandelde vandaag in hooger beroep de strafzaak tegen de 64-jarige huishoudster M. C. van H., die door de Rechtbank te Maastricht conform den eisch van den officier van justitie wegens doodslag tweemaal gepleegd tot vijftien jaar gevangenisstraf is veroordeeld. De vrouw en ook het O. M. zijn in hooger beroep gekomen. Een vreeselijk drama heeft zich op 22 No vember van het vorig jaar in de woning van den 73-jarigen M. A. F. Buijsers te Merkel bacb afgespeeld. Op dien Zondagochtend doodde de vrouw, die thans terecht staat en die door de bevolking „De heks van Merkel- bach" zou worden genoemd, den man, waar bij zij als huishoudster in dienst was en diens 71-jarige schoonzuster. De verhouding met de huishoudster liet te wenschen over; Er was herhaaldelijk geld ver dwenen en de huishoudster die men verdacht, had steeds „een man" in de nabijheid van het huis gezien. Zondagavond kwam de huishoud ster zeer opgewonden bij de woning van de buren. Er waren indringers in huis, zij had hulp noodigDe buren spoedden zich naar de woning van Buijsers en kwamen tot de ontstellende ontdekking, dat de schoonzuster van B. met afgesneden hals in de keuken lag. De huishoudster snelde naar boven en kwam even later vertellen dat ook Buysers vermoord was. Ook hij lag met afgesneden hals in bed. De huishoudster deed aan de politie een vreemd verhaal van een overval, die op haar zou gepleegd zijn door een ge wapenden man. Het verhaal vond weinig geloof bij rijks- veildwachten marechaussee. In de dagvaarding was aan verdachte ten laste gelegd, dat zij met het oogmerk om Buijsers van het leven te berooven, dezen met een Engelschen sleutel of iets dergelijks een slag op het hoofd heeft toegebracht waardoor een zoodanig ernstige wonde ontstond, dat dit met het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel valt gelijk te stellen, althans dat zij hem opzettelijk met een scheermes althans met een scherp voorwerp zoodanig in den hals heeft gesneden dat verscheidene teere dee- len daardoor op doodelijke wijze zijn ver woest. Ten tweede was aangevoerd, dat zij met het oogmerk om de schoonzuster Maria Senden van het leven te berooven, deze insgelijks met een scheermes of iets soortgelijks eenige malen in den hals heeft gesneden met een noodlottig gevolg als bij haar zwager het geval was. De belangstelling voor deze zaak was buitengewoon groot. De verdachte hoort onbewogen de uit voerige dagvaarding aan, die door den ad vocaat-generaal wordt voorgelezen. De president, mr. A. J. Vliegenthart, vraagt daarna aan de verdachte: „Waarom bent u in hooger beroep gekomen?" Verdachte: „Omdat ik onschuldig ben. Ik heb van die menschen geen haar op het hoofd gekrenkt". President: „Het wordt hoe langer hoe mooier. U hebt toch een bekentenis afge legd?" Verdachte: „Dat is zoo, maar dat heb ik ge daan om mijn schoonzoon te redden. Hij werd er van verdacht, de menschen te heb ben vermoord. Hij heeft zes kinderen en ik wilde niet, dat hij in de gevangenis kwam. Toen heb ik de schuld maar op mij geno men. Maar ik heb het niet gedaan". Zij vertelt dan nog, door een onbekende te zijn overvallen, deze man moet de dader geweest zijn. Voorproefje der Wereldjamboree. Jamboreeschouw te Utrecht. (Van onzen G.P.D.-redacteur) Zestienhonderd padvindsters en pad vinders hebben Zaterdag in het, bijna geheel gevulde, Utrechtsche Stadion een „Jamboreeschouw" gehouden, waarbij een veelomvattend beeld werd gegeven van hetgeen men op de Wereldjamboree te Vogelenzang zal kunnen zien. De 8 a 9000 aanwezigen hebben hun mede leven met de padvinderij niet onder stoelen of banken gestoken. Elk onderdeel van het vrij omvangrijke programma werd luide toege juicht, te beginnen met het vlagge-escorte en défilé, tot de Rally aan het einde toe. De deel nemers aan het „Spel" hebben onder leiding en regie van H. M. Rozendaal, districtscom missaris N.P.V. en leider der demonstraties van het Hollandsche Contingent der Jamboree getoond, dat zij de voorbereiding van dit grootsche evenement in de padvinderij ern stig aanpakken. Alle deelnemers waren leden van het district Utrecht van de Vereeniging „De Nederland sche padvinders" waarbij aangesloten de Ned. Chr. Ver. van Padvinders en De Katholieke Verkenners") de Padv. Vereeniging „Neder land" en het „Nederlandsche Meisjesgilde". Het is geen gemakkelijke taak geweest om de 1600 padvinders naar behooren te leiden. Maar dank zij de goede discipline die er heerschte en dank zij de microfooncapaciteiten van den Jamboreekampvuurleider A. E. van Voorthui- sc i Jr., slaagde men hierin volkomen. Er waren in dezen Schouw verschillende hoogtepunten aan te wijzen. Stellig mag men, behalve den massalen opmarsch der deel nemers, daaronder het opslaan van tenten met kampvuur, de volksdansen door de pad- vindsters en de seindemonstratte rangschik ken. Toen uit de 4 hooge lichtmasten een zee van kunstlicht op het groene veld geworpen werd, was het een fantastisch gezicht, al die seinvlaggen, op de maat van de muziek door de lucht te zien zweven. Elk onderdeel van het gebodene te bespreken is overbodig. Volstaan wij er mede het geheel, een prachtige propaganda voor de Jamboree, te loven. Alle bezoekers gaven op de vraag, of zij naar Vogelenzang zouden gaan, met een luid, driewerf herhaald „ja", een ondubbel zinnig antwoord. Verschillende autoriteiten hebben dezen schouw bijgewoond. Onder hen bevonden zich de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch Ridder van Rosenthal en de burgemeester van Utrecht mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk, benevens verschillende hooge functionarissen uit de Padvinderswereld, o.m. generaal H. Behrens, waarnemend voorzitter van het Jamboree- bestuur en mr. Martin, directeur van het In ternationale Bureau te Londen. De Commissaris der Koning in de provincie Utrecht besloot den schouw met een korte toespraak, waarin hij dank zegde voor het ge bodene en een driewerf hoera op H.M. de Koningin uitbracht. DE GROENE AMSTERDAMMER EN DE FOTOGRAFIE. De Groene van deze week bevat een belang wekkende serie artikelen over de fotografie. P. Schuitema behandelt „Fotograafstukken 1937", C. J. Tirion „Wetenschappelijke Foto grafie", B. Hilman „Vreugden van den ama teur", K. H. Broekhoff, commissaris van po litie te Amsterdam, behandeld de fotografie in den strijd tegen de misdaad, terwijl de persfotografie vertegenwoordigd is in dr. Erich Salomon „Het onbescheiden oog", beroemd heden voor de lens. Zonder bepaald nieuwe gezichtspunten te openen slagen de schrijvers er toch wel in aantrekkelijk te blijven in hun beschouwingen. Wie de vakliteratuur geregeld volgt zal mis schien zeggen: dat heb ik al eens meer ge lezen, doch het blijft een verheugend feit voor de fotografen dat een tijdschrift als „De Groene" vrijwel een geheel nummer aan hun vak, respectievelijk liefhebberij, wilde wijden. De Fransche Kabinetscrisis. Chautemps belast met. de vorming van een nieuw kabinet. (Zie ook pag. 4). PARIJS, 21 Juni (Havas-A.N.P.) De Pre sident der Republiek, Albert Lebrun heeft Chautemps, den senator der democratische lin kerzijde, belast met de vorming van een nieu we regeering. Emille Chautemps heeft deze opdracht in beginsel aanvaard. Motie van de socialistische Kamerfractie. PARIJS, 21 Juni (Havas-A. N. P.) Na de vergadering van de kamer is de socialistische fractie bijeen gekomen, die met algemeene stemmen de volgende motie heeft aangenomen „Op het oogenblik dat het land door in drukwekkende stembusuitspraken zijn ge hechtheid aan het volksfront en zijn vertrou wen in de regeering bevestigt, komt de meer derheid van den Senaat in verzet tegen het algemeen kiesrecht. De regeering en de republikeinsche meer derheid hebben alles gedaan om de crisis te voorkomen. Zij hebben de uiterste grens van verzoening aangegeven, de grens, welke niet kon worden gepasseerd zonder dat gesproken zou kunnen worden over capitulatie. De Senaat heeft er de voorkeur aan gegeven bij zijn stemming weerklank te geven aan de bedreigingen der genen, die zich niet konden schikken in de sanctie van den wensch van het volk. Het proces van de reactie en dat van het kapitaal, waartegen het land in Mei 1936 zijn stem heeft uitgebracht, hebben in de hooge vergadering dezelfde medewerking teruggevon den, welke zij er 12 jaar geleden vonden, toen op 10 April 1925 de meerderheid van den Se naat de eerste regeering van het kartel, welke werd gepresideerd door Herriot, omverwierp. Sinds een jaar heeft de regeering met dui delijk zichtbare vasthoudendheid en moed, gesteund op de trouwe meerderheid, het ar beidsrecht uitgewerkt en den vrede gehand haafd. Fransche persstemmen over de Kabinetscrisis. Sévérac schrijft in de „Populaire": „Kan een groot vrij volk, dulden, dat de vergadering, welke geen uitdrukking geeft aan zijn wil, de vergadering welke de regeering die het geko zen heeft, steunt, lam slaat? De Senaat zou de daad, welke zij zoojuist heeft verricht, duur te staan kunnen komen". Duclos schrijft in de „Humanité": Wij zien ons geplaatst tegenover een waar complot der hooge financieele kringen. Wij zijn er zeker van, dat alle tegenstand kan worden overwon nen door de handhaving van de eenheid van het Volksfront in het land en in het parle ment. De regeering is, het is te betreuren, af getreden tengevolge van de vijandige stemming van den Senaat. Maar het land elscht, dat men de noodzakelijke actie voortzet om den druk van het kapitaal te breken en om de door het algemeen stemrecht gewenschte politiek te doen triomfeeren. Omtrent de kabinetscrisis schrijft verder de „Echo de Paris" dat de Senaat thans zijn uitspraak heeft gedaan. Zonder overdrijving kan men zeggen, dat het land zijn beslissing met gemengde hoop afwachtte. Het zal onge twijfeld oordeelen, dat de Senaat eens te meer zijn renommee van wijsheid heeft ver diend. Volgens „1' Epoque" ziet President Lebrun zich thans geplaatst voor de meest formida bele crisis, welke hij ooit moest oplossen. Wladimir Dormesson verklaart in de „Figa ro", dat men zich ernstig zou vergissen, in dien men zou meenen, dat zij die nog gisteren tegenstanders der regeering waren, op welke wijze dan ook zouden probeeren de kwestie dei- afgewikkelde sociale hervormingen opnieuw aan de orde te stellen. De Duitsche kruiser „Leipzig" die door Spaansche duikbooten zou zijn beschoten. EEN SCHIP VOL JONGE MEISJES. De leerlingen van de Meisjes-H. B, S. vertrokken hedenmorgen naar Schiphol, waar een bezoek zal worden gebracht aan het vliegveld. Het vertrek van den Koudenliorn. LEBRUN ONTVANGT BLUM. PARIJS. 21 Juni (Havas/A.N.P.) Om drie uur vannacht zijn Blum en zijn medewerkers op het Elysee aangekomen, waarzij oogenblïk- kelijk door President Lebrun werden ontvan gen, wien zij het ontslag van het kabinet aan boden. De president der republiek verzocht hun zich met de afwikkeling der loopende zaken te wil len bezig houden. Om kwart over drie verlieten de demissio naire ministers het Elysee. Sir James Barrie overleden. Verdienstelijk Britsch roman- en tooneel- schrijver. Zondag is de bekende Engelsche schrijver Sir James Matthew Barrie overleden. Barrie werd geboren te Kirriemuir in Forfarshire (Schotland) op 9 Mei 1860 en is dus 77 jaar oud geworden. Vóór hij de school bezocht begon hij al te schrijven en als stu dent aan de universiteit van Edinburgh vol- toonde hij bijna een roman van drie deelen. Ais medewerker van de St.-James' Gazette kwam hij in 1885 naar Londen. In 1887 verscheen zijn eerste boek „Better Dead", dat in 1888 gevolgd werd door „When a man's single", een werk uit het journalistieke leven. Zijn boek „My lady Nicotine", verscheen in 1891, behoort tot de amusantste litteratuur op het gebied van rooken. Omstreeks dezen tijd begon hij ook voor het tooneel te schrijven en zijn eerste stuk „Walker", geschreven in 1893, bleek terstond een succes, Met zijn werk „The Little White Bird" 1902 geeft hij een inlei ding tot de fantastische wereld van Peter Pan. Zijn stuk Peter Pan (1904) is te beschou wen als een soort dichterlijke Pantomime. „Pe ter and Wendy" (1911) was een soort pendant op Peter Pan. In „A Kiss for Cinderella" komt tot uiting hoezeer Barrie eenerzijds dicht bij Hans Andersen staat en anderzijds dicht bij Charles Dickens. Evenals Andersen vermengt hij het leven van allendag met de sprookjes wereld en evenals Dickens brengt hij ons in het „land van een lach en een traan". Zijn grootste successen behaalde Barrie met zijn tooneenstukken. In 1903 verrastte Barrie de tooneelwereld met niet minder dan drie stukken, t. w. „Quality Street", The Admirable Chrichton" en .Little Mary", waarvan het eerste onder den naam van „Deftige Straat" ook hier te lande vele malen is opgevoerd. Getrouwd: TH. M. S. L. SCHNEEMANN en M. G. NIEUWENHUYS De heer en mevrouw SCHNEEM ANN-NIEU WENHU YS danken, mede namens de weder zij dsche familie, voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ontvangen. Haarlem, 19 Juni 1937 Aufgebot Es wii'd zur allgemeinen Kennt- nis gebracht, dass 1. der Musiker Hermann Georg Rückert, wohnhaft in Duisburg, Lessingstrasse 29a (Hamborn), 2. die Hausangestellte Klara Le- wandowski, wohnhaft in Duis burg, Nahestrasse 34 (Beeck), vordem in Haarlem, die Ehe miteinander eingehen wollen. Duisburg, am 16 Juni 1937 DER STANDESBEAMTE Door een noodlottig on geval nam de Heiland tot Zich onzen innig gelief den Man en Vader Petrus Abraham Elisa Sillevis Smitt predikant bij de Gerefor meerde Kerk i. H. V. te Haarlem, in den ouderdom van 35 jaar. Haarlem, 20 Juni 1937 A. SILLEVIS SMITT— BLOKHUIS LISA, LODI en WOLTER De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 24 Juni a.s. om 13 uur op de Algemeene Begraaf plaats a. d. Kleverlaan. Geen bloemen. Door een droevig ongeval nam God heden, na een bijna 10-jarigen arbeid onder ons, tot Zich, on zen geliefden herder en leeraar Ds. P. A. E. Sillevis Smitt. „Hij heeft den goeden strijd gestreden, hij heeft het geloof behou den. Voorts is hem weg gelegd de kroon der rechtvaardigheid". (Timotheus 4:7-8) Haarlem, 20 Juni 1937 Rouwdienst Donderdag 24 Juni 10.30 uur, Blauwe Kruis. Gereformeerde Kerk (H.V..) Haarlem Volstrekt eenige en alge meene kennisgeving. Heden overleed tot onze droefheid onze beste va der, behuwd- en groot vader Lambertus Sabelis, Wedn. van Anna Cornelia Meerkamp van Embden, in den ouderdom van 86 jaren. Uit aller naam: L. J. SABELIS Verzoeke geen bloemen Zandvoort, 21 Juni 1937 Regentesseweg 3 Begrafenis te Haarlem 23 Juni 1937 te 12 ure. Het is tot ons leedwezen niet mogelijk allen, die ons van hun medeleven deden blijken tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen innig geliefden Echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer HEINRICH ALBERT KLEIN persoonlijk dank te zeggen. Wij betuigen U daarom langs dezen weg onzen hartelijken dank voor de belangstelling, die wij van U mochten ondervinden. Uit aller naam: Mevr. de Wed. M.C.A.W.KLEIN- DEUS Zandvoort, Juni 1937 Hotel „Beau Site". Voor de zeer vele blijken van belangstelling en gelukwen- schen bij het 25-jarig bestaan van onze zaak onzen hartelijken dank. IJ. KLAASSEN en echtgenoote Haarlem's Dierenasyl Fauna M. HERDINK f Arts Afwezig Waarn. doktoren: van Beers, v. d. Belt, Düsterbeck (vanaf 28 Juni), Floor, Leyh, Linden- bergh, Talsma, v. d. Schatte Oli vier (alleen partic.). JAGER GERLINGS Spaarne 86 Telei ïoiiz Praktijk hervat SCHOTERSINGEL 137 Voor direct gevraagd NET MEISJE v. d. en n., of v. d. dag. Aanm. 's avonds na 8 uur Verspronck- weg 66. FLINK MEISJE gevr., v. d„ zelfst. eenv. koken; teg. begin Juli; kl. gezin; zon der goede get. onnoodig aan te melden. Aanm. Dinsdagav. 7-8 uur Zijlweg 228. Druk fabriekskantoor vraagt JONGSTE BEDIENDE (vrouwelijk) Br. no. 7035 bur. van dit blad N.V. Algemeene Hollandsche Hypotheek- Credietbank te HAARLEM. 4af 1000.— nrs.001 025 067 en 113; 7 a 500.— nrs.: 384 A, 407 A, 407 B, 441 B, 452 A, 459 B en 471 B. 21 a 100.— nrs.: 502c, 504c, 506g, 508a, 513h, 522g, 526c, 530h, 534a, 535f, 545g, 547f, 549k, 566b, 556c, 557e, 557h, 557i, 558c, 559d, en 560c. De uitgelote stukken zijn van af l Juli 1937 betaalbaar ten kantore der Bank, en bij de Bankiers Petrie en Co. Omwis seling in nieuwe 5 pCt. pand brieven kan geschieden tegen den koers van 100 pCt. Gevraagd voor direct TYPISTE Aanb. schriftelijk met vermel ding van leeftijd, verl. salaris, diploma's (ev. steno) enz. aan N.V. Accountantskantoor Ned. bureau voor Adviezen, Park laan 27, Haarlem Huisbewaarders gevraagd voor kantoorgebouw. Brieven met uitvoerige referen ties onder no. 7038 bur. v.d. blad Voor direct gevr. een flinke jongen voor rijwielreparatie. Cronjéstraat 95—97. Te huur gevr. door dame alleen een op goeden stand gelegen BOVENWONING bev. 2 kamers en suite, slaapka mer en keuken, voorzien van str. water. Huurpr. pl.m. 300 per jaar. Br. no. 7037 bur. van dit blad Te Huur een beneden- en bovenwoning gelegen Vooruitgangstraat 123. Huurprijs billijk. Bevr. Barre- voetestraat 17zw. HEEMSTEDE (grens Haarl.-Z.) te huur met mod. comf. in par ticulier deftig milieu, m. of z. pension. Br. no. 7019 bur. van dit blad heeft menigeen 730 sma kelijker maaltijden per jaar bezorgd. U wordt nu toch óók klant van Van der Lin den's Bakkerijen??? Adverteeren doet verkoopen

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 3