BLUM AFGETREDEN. Thijs IJs en de booze kabouter Franco's troepen Bilbao binnengerukt. RADIO, PROGRAMMA MA A N D A G 21 JUNI 1937 HAAELE M'S DAGBLAD Kabinetscrisis in Frankrijk. Tweedaagsche strijd tusschen regeering en Senaat. Regeering bleef tweemaal in de minderheid. Als gevolg van het resultaat der stemmingen in den Senaat heeft Leon Blum in den afgeloopen nacht zijn ontslag bij president Lebrun inge diend. Tegenover de journalisten zeide Blum: „Xa een langdurige beraadslaging heeft de regeering besloten af te treden. Het onderzoek naar de stem ming over 't voorstel Perrier liet geen enkele hoop over in den senaat goed keuring te verkrijgen voor het Zon dagochtend door de delegatie der lin kerzijde der Kamer uitgewerkte wets ontwerp, dat in haar oogen een uiter ste poging beteekende een schikking tot stand te brengen. Ontdaan van de middelen te handelen op een wijze als wij onontbeerlijk achten, trekken wij ons terug. Aleer wij uiteen gaan, geven wij uitdrukking aan onze innige er kentelijkheid van de Kamer en onze vrienden in den Senaat, die onze poging met volharding en toewijding- steunden. Léon Blum. Wij doen op allen, die gegroepeerd waren in het Volksfront een zeer drin gend beroep volledig hun kalmte en koelbloedigheid te bewaren. Wij vra gen al onzen vrienden in geheel Frankrijk ons te begrijpen en ons dit nieuwe bewijs van vertrouwen te wil len geven! De eerste zitting van den Senaat begon Zaterdagmiddag. Rapporteur, Abel Gardey nam het woord en verweet de regeering, dat •haar ontwerp-volmachtenwet veel te vaag was. Vincent Auriol, de minister van Financiën, die vervolgens namens de regeering het woord kreeg, zette in een langdurig betoog uiteen, welke de moeilijkheden waren, waarvoor de regeering was gesteld. Behalve op de militaire uitgaven, die bijzondere eischen aan de schat kist stelden, wees Auriol op de enorme kapi- taalvlucht. Daartegen vooral was het, dat de regeering volmachten eischte. De tekst, welke de Senaatcommissie had opgesteld, gaf de regeering echter geen enkele handelingsvrij heid. Nadat vervolgens het ontwerp van de Senaatscommissie was voorgelezen, benevens een amendement van den sociaal-radicaal Perrier, waarbij de tekst van de Kamer werd hersteld, welke de regeering had aanvaard, nam de minister-president het woord. Blum zeide, dat 't ontwerp van den Senaat weinig minder dan een motie van wantrouwen van den Senaat was. Hij herinnerde aan de vele malen, dat de Senaat volmachten had toegekend, die vrij wat verder gingen, dan welke de regeering thans eischte. Het is echter thans meer dan ooit noodig, dat de regee ring stabiel is, zeide Blum. Hij stelde den Se naat de vraag, of een kapitaalstaking kon worden goedgekeurd, waar werkstakingen werden afgekeurd. Caillaux, voorzitter van de financieele com missie. verweet daarop de regeering, dat zij enkel lapmiddelen aangaf, die het leven van het kabinet zouden rekken, maar geen duur zame oplossing zouden geven. Caillaux trok in twijfel, of het mogelijk zou zijn, de kapitalen tot terugkeer naar het vaderland te bewegen. „Die dwang, die gij wilt uitoefenen", zeide Caillaux, „zal de laatste kapitalen doen ver dwijnen". Na' Caiilaux' rede werd de eerste stemming- gehouden, namelijk over het amendement- Perrier, dat met 188 tegen 72 stemmen werd verworpen. De regeering had hierbij niet de kwestie van vertrouwen gesteld. Vervolgens nam de Senaat met 238 tegen 52 stemmen de tekst der financieele commissie aan. Om tien uur 's avonds kwam de Kamer bijeen, die in een korte zitting zich opnieuw met 346 tegen 248 stemmen uitsprak voor de Volmachtenwet, zooals deze in de Kamer zelf was aangenomen. De Kamer verklaarde zich dus één met de regeering. De Zondag werd geopend met een korte vergadering van den Senaat, welke voorna melijk was gewijd aan de aanneming van de wet op de staatsbegrafenis voor den oud-pre sident Gaston Doumergue. Vincent Auriol diende tevens de Volmachtenwet opnieuw in, zooals zij m de Kamer den vorigen avond was aanvaard. Daarna ging de Senaat uiteen teneinde de commissie gelegenheid te geven de situatie opnieuw te bespreken. In een bijeenkomst van de Linksche Dele gatie werd een tekst opgesteld, bevattende één artikel, dat de regeering machtigt, ge durende de huidige zitting bij decreet alle maatregelen te nemen, zoo noodig ter voor koming en onderdrukking van manoeuvres tegen het crediet van de staat, voor het op peil houden van de franc zonder gebruik te maken van controle op de wisselkoersen, voor het weder in orde brengen der staatsfinan ciën en voor de bescherming van de spaar ders. Deze tekst heeft de regeering des middags aan de financieele commissie van den Senaat heeft aangeboden, nadt des morgens zoowel Blum als Vincent Auriol reeds met de com missie hadden onderhandeld, zonder resul taat evenwel. Toen de commissie 's middags echter bijeen kwam, bleek, dat zij deze nieuwe tekst niet wilde aanvaarden. Na herhaaldelijk te zijn uitgesteld, vond des avonds om tien uur de opening van de Senaatszitting plaats. In de regeeringsban- ken zaten Blum, Vincent Auriol en verschil lende andere ministers. Abel Gardey nam wederom het woord. Hij verzette zich tegen den tekst der Linksche Delegatie. Daarna nam de minister van Financiën, Vincent Auriol, vervolgens het woord. Hij ver klaarde zich niet te kunnen neerleggen bij den tekst van de commissie voor financiën, te minder, daar Zaterdag ernstige woorden geuit waren. Auriol besloot met de woorden „ik heb mijn plicht gedaan. Ik heb er naar gestreefd een beroep te doen op internationale medewer- king.Ik heb de driemogendhedenovereenkomst geteekend, welke thans door allen wordt op geroepen en die de kiem in zich draagt van een nieuwe politiek. Ik heb er de laatste da gen naar gestreefd een plan voor de toekomst op te stellen tegenover het gevaar. Ik kan noch wantrouwen, noch een beperkend ver trouwen aanvaarden. De voorzitter van de Senaat, Jeanneney, diende daarop het ontwerp in, dat door de commissie was opgesteld, benevens een amen dement van Perrier, dat het compromis be vatte, tijdens de onderhandelingen van de Zondag door de Delegatie van Links opge steld. Voor dit compromis voerde vervolgens Blum het'woord. Hij zeide o,a. ,,Ik heb mij de gevoelens van den Senaat tegenover de re geering niet veerheeld. Of men dit nu wil of niet; wij zijn een regeering van het Volks front en de meerderheid van den Senaat is niet populair. De Senaat heeft nooit de rich ting van de regeering goedgekeurd. Zij ver wachtte verloocheningen van ons, maar het land stond achter ons. Blum wees met na druk op den steun van de Kamer. Hij gaf een overzicht van de resultaten van één jaar Volksfrontregeering en stelde de vraag: „Wil de Senaat op dezen arbeid terug komen? „Wil men de nieuwe wetten vernieti gen of er het resultaat van opheffen? Daar over heeft de Senaat te beslissen." Caillaux bestreed daarop nog de opvatting van Blum, dat de Senaat de regeering stelsel matig zou hebben aangevallen. Daarop hadden de stemmingen plaats. Het nieuwe volmachtenont- werp van de Senaatscommissie voor de financiën, dat door de regeering onaanvaardbaar was verklaard, werd aangenomen met 198 tegen 82 stem men, Het tegenvoorstelAPerrier, dat de steun van de regeering had, werd verworpen met 168 tegen 96 stem men; de vertrouwenskwestie was hierbij niet gesteld. Na dit resultaat achtte de regeering het onmogelijk aan te blijven. Om 2.25 uur in den afgeloopen nacht heeft minister-president Blum besloten het ontslag der regeering aan den president der republiek aan te bieden. Japan Hervorming van de Minseito. De commissie voor politieke kwesties van de Minseito heeft een verklaring afgelegd, welke een ommekeer zal brengen in de parlementaire geschie denis van Japan. De commissie verklaart, dat het leidend be ginsel bij de administratieve hervorming van het land moet zijn de organisatie van een to- talitairen staat, aangepast aan de traditie. Als beginsel worden de vijf volgende stellingen aangegeven: 1. Mobilisatie van alle politieke krachten van het land. 2. Wijziging van het huidige kapitalistische systeem door de slechte kanten hiervan te verwijderen en het nationale leven te stabi- liseeren. 3. Meer eenheid brengen in de verschillen de meeningen en in de buitenlandsche poli tiek. 4. Hernieuwing van de landsverdediging en het instellen van een gecoördineerde nationale economie. 5. Vrije invoer van grondstoffen en het zoe ken naar een oplossing voor het vraagstuk der overbevolking door maatregelen, welke een einde maken aan de werkloosheid en door het aanmoedigen van emigratie Framfaijlk Doriot verslagen De uitslag der gedeeltelijke gemeente raadsverkiezingen te Sint Denis luidt: Volksfrontlijst 10.524 stemmen, lijst Doriot 6.966 stemmen. In verband met dezen uitslag heeft Doriot den voorzitter van de Kamer zijn ontslag als afgevaardigde gezonden, teneinde, zooals hij zegt, „al zijn tijd te besteden aan de ver- eeniging van de anti-communistische krach ten in den lande". Amelia Earliart tien minuten vlugger dan de K. L. M. Twee weddenschappen gewonnen. Uit SINGAPORE, 20 Juni. Amelia Earhart is hier, komende uit Ran goon, geland. Zij was tien minuten eerder hier dan het K. L. M.-toestel. de „Ibis". De beide lijnvliegtuigen van de K. L. M. en de Imperial Airways zijn op hetzelfde oogenblik gestart. De koene vliegster vertelde, dat zij een weddenschap aangegaan had met de piloten der verkeersvliegtuigen den afstand van Bangkok naar Singapore het vlugste te zullen afleggen. Lachende nam zij een foto van de „Ibis" toen dit toestel na haar op het vliegveld neerstreek. Amelia Earhart op weg naar Bandoeng. SINGAPORE, 20 Juni. Ter voortzetting van haar vlucht om de wereld is Amelia Earhart hedenavond om 10 uur 05 G.M.T. naar Bandoeng, in Ned.- Indië vertrokken. STRIJD OM DEN GORDON BENNETT- BEKER BEGONNEN Twaalf ballons, vijf landen vertegenwoor digende, zijn Zondagmiddag opgestegen om den strijd aan te binden om den Gordon- Bennett-beker. Volgens de lotingslijst steeg als eerste de Poolsche ballon „Polonia II" op om 16 uur 55, de laatste ballon, de Duitsche „Chemnitz" startte om 18 uur 05. Aanval van Spaansche duikbooten op de „Leipzig"? Duitsche démarche bij de controlemogendheden. Het D. N. B. meldt uit Berlijn, 19 Juni. Officieel wordt medegedeeld: „Op den 15den Juni werd in zekere buitenlandsche kringen het gerucht verspreid, dat de „Leipzig" getor pedeerd en gezonken zou zijn. De comman dant van het schip meldde, dat de „Leipzig" noordelijk van Or an des morgens te 9.35 uur, te 9.26 en te 9.58 door een torpedo werd be dreigd. De loop der projectielen werd met be hulp van luisterinstrumenten gevolgd. Daar het schip echter niet getroffen werd, leek het voor het doen van verdere stappen doelmatig, eerst een onderzoek in te stellen naar de ge ruchten, die reeds van een torpedeering spra ken, ofschoon van Duitsche zijde over het voorval gezwegen was. Het vermoeden, dat ontstaan was uit de overeenstemming dezer geruchten met de mededeeling van den com mandant, werd versterkt door een nieuw voor val op 18 Juni. Op dezen dag namelijk werd op de „Leipzig" duidelijk waargenomen, dat voor de vierde maal een duikboot- aanval op het schip werd gedaan. Verscheidene personen hebben de tor- pedobaan gezien en door het luister toestel kon men waarnemen, hoe een der torpedo's langs den boeg ging. Ook deze vierde aanval mislukte dus. Het zal de taak der vier mogend heden zijn, thans de maatregelen te nemen, die noodig en in overeenstem ming met de gesloten overeenkomsten zijn. De Duitsche regeering is in ieder geval niet bereid, zoolang werkeloos toe te zien bij de pogingen der Spaansch-bolsj ewistische duikboot-pi raten, tot tenslotte wellicht een tref fer gelost wordt. De ambassadeur Von Ribbentrop heeft vanmorgen de verte genwoordigers der drie andere met de controle ter zee belaste mogendheden te Londen met nadruk van het ge beurde op de hoogte gesteld. Rijkskanselier Hitler is in den nacht per vliegtuig van Godesberg aan den Rijn naar Berlijn teruggekeerd. Reuter meldt nader uit Londen: Naar verluidt heeft Von Ribbentrop duide lijk omschreven opdrachten ontvangen inzake de verlangens en inzichten van de Duitsche regeering in verband met de aanvallen op den kruiser „Leipzig" door een onderzeeër. Duitschland zal zeker geen repressailles ver zoeken zooals Almeria, doch in welingelichte kringen wordt vernomen, dat garanties zul len worden gevraagd tegen een herhaling van een dergelijken aanval. Dit verlangen zal wor den gesteund door Italië. Onderzoek door vier controle mogendheden. Volgens de eerste inlichtingen uit diploma tieke kringen over de poging tot torpedeering van den kruiser „Leipzig", schijnt men te Londen van meening te zijn, dat deze kwestie geregeld moet worden door de vier mogend heden welke controle ter zee uitoefenen, over eenkomstig het accoord en overeenkomstig het verzoek van Duitschland. Deze vier mogend heden zullen derhalve terstond, en wel langs diplomatieken weg, de beraadslagingen hier over aanvangen. De besprekingen zullen ten doel hebben de getuigenissen na te gaan, wel ke de Duitsche beweringen staven en de te nemen maatregelen vast te stellen. Aangezien de kruiser geen schade heeft opgeloopen, schijnt de te ondernemen stap niet verder be hoeven te gaan dan een protest bij de schul dige partij. Echter is dit een punt, dat alleen de raadpleging tusschen de vier mogendheden definitief zal kunnen vaststellen. Tegenspraak van minister Prieto. De minister van defensie, Prieto, ontkent ten stelligste, dat het Duitsche oorlogsschip „Leip zig" in Juni twee keer door onderzeebooten der regeering is aangevallen. Op 15 en 18 Juni waren alle duikbooten der regeering binnen, hetgeen, naar hij verklaarde, gemakkelijk be wezen kan worden. TREINONGELUK EISCHT VIJFTIG GEWONDEN. Uit Boedapest, 20 Juni: Vandaag is het nieuwe vliegveld onder groote belangstelling ingewijd. Na afloop zijn in de buitenwijken twee treinen met elkander in botsing geko men. Voor zoover tot dusverre kon worden nagegaan zijn daarbij vijftig personen ge wond. Een slechte gelaatskleur. Witte Purol houdt dc huid gezond en verbetert de teint. Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.J Nog tegenstand in de stad? Opmarsch der Nationalisten voortgezet. De correspondent van Havas be richtte Zaterdagmiddag uit Bilbao, dat de troepen van Franco om half twee de stad binnentrokken. Uit San Sebastian wordt gemeld, dat de detachementen, welke het eerst de stad binnenrukten, de eerste, tweede, derde, vijfde en zevende brigade uit Navarra en de Bandera Phalanxisten uit Navarra waren. De opmarsch van de rechtschen werd daarna voortgezet in de richting van den weg van Bilbao naar Santander. Te vijf uur meldde Radio Requetes in een speciale uitzending, dat Bilbao door de recht- sche troepen was bezet. Verder werd er op gewezen, dat generaal Mola deze overwinning had voorbereid en dat zijn opvolgers deze heb ben voltooid. Omstreeks vier uiur vernam men aan de Fransch-Spaansche grens, dat het hoofdkwar tier van de rechtsche legers had medegedeeld, dat Bilbao door de troepen van Franco was bezet. Onmiddellijk lieten de commandanten van de Spaansche plaatsen langs de grens de klokken luiden. Voetzoekers werden afgesto ken en voor den avond weiden feesten ge organiseerd. Volgens berichten uit San Sebastian heb ben de verdedigers van Bilbao slechts ge ringen tegenstand geboden. Alleen in het Zuid-Westen van de stad bestaat nog een centrum van verdediging. De Basken hebben versterkingen inge richt op de hoogten van Baracaldo, Zorroza en Zababide, ten Noord-Westen van Bilbao. Radio Requetes heeft Zaterdagavond het volgende communiqué van het hoofdkwar tier van Franco gepubliceerd: „Te vijf uur in den middag was de toe stand aan het front van Biskaje als volgt: De rechtsche troepen zijn Bilbao binnen gerukt, hun vlag waait thans van het mi nisterie van binnenlandsche zaken en van het stadhuis. Afdeelingen Guardia Civil en andere bataljons, welke zich in de stad be vonden, hebben zich overgegeven. De pers en de radio van den vijand heb ben het gerucht in omloop gébracht, dat de rechtschen met een honderdtal vliegtuigen schrik hebben verspreid in Bilbao en vrouwen en kinderen hebben gedood. Deze berichten zijn absoluut onjuist en zijn een nieuwe laagheid van de slaven van Moskou, want sedert drie dagen heeft geen enkel vliegtuig boven Bilbao gevlogen. Aan het centrale front werd een aanval der regeeringstroepen op den weg naar Es- tremadura ontketend doch de aanvcallers wer den met aanzienlijke verliezen aan mate rieel en menschen teruggeslagen". Nader verneemt het D.N.B., dat de troe pen van Franco de stad bestormden van de Oostelijke en Zuidelijke hoogten, welke eerst vrijdag j.l. bezet waren. De troepen bezetten de voorsteden in het Noorden, Oosten en Zuiden der stad en maakten zich meester van de hier gevestigde groote fabrieken. Het stadhuis was het eerste der openbare gebouwen welke door de rechtschen werden bezet. De Basken gaven zich over. Later op den middag zijn sterke afdeelin gen een brug over de Nervion gepasseerd en hebben zich meester gemaakt van het stads deel aan de overzijde van de rivier. In de binnenstad bevinden zich nog afdeelingen Basken en men wacht tot zij zich over zullen geven. Gevangenen vrijgelaten. De directeur van de gevangenis van Bilbao heeft 1500 gevangenen, aanhangers van Franco vrijgelaten. Zij trokken naar Derrio. Hier verschafte men hen kleeren en levensmiddelen. Zij heb ben volgens Havas in de gevangenis veel ge leden. Naar van vluchtelingen uit Bilbao wordt vernomen, is Vrijdagavond een krijgsraad gehouden tusschen de Basken en de extre misten. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Baardenspons maakte dus het bosch weer vrij en al spoedig was er geen web meer te zien. Thijs en Paddekwist riepen nu al hun vriendjes bij elkaar en ook de elfjes kwamen aangedanst. Het kabou terorkest blies uit alle macht en allen dansten op de maat van de muziek mee. Men at samen de heerlijkste dingen, Baardenspons zat op een groote paddestoel en zat zich maar voortdurend op de knieën te slaan. „Th- blijf hier!" zei hij voortdurend. „Het bevalt me hier uitstekend tusschen al die vroolijke vriendjes." Het orkest ging maar steeds voort en de elfjes dansten hun mooiste dansen. En toen eindelijk het klokje van gehoorzaamheid sloeg en het maantje door de boomen begon te gluren, gingen ze allen weer naar huis toe. Ook Thijs en Dickie gingen naar huis toe en toen ze op een lekker verwarmde kamer waren gekomen, vielen ze allebei spoedig in een diepen, gezonden slaap. De eersten wilden de stad overgeven, de anderen wilden haar tot het uiterste verde digen. Het einde van de besprekingen was een schietpartij in de straten, waarbij velen wer den gewond. Zaterdagochtend scheen het, dat de extre misten de overwinning hadden betaald en dat zij voornemens waren de verdediging te concentreeren op den linkeroever van de Nervion. ST. JEAN DE LUZ, 20 Juni (Havas) Thans wordt in een bericht uit San Sebastian gezegd, dat Bilbao zich nog- niet heeft overgegeven. In sommige wijken der stad zouden ge vechten tusschen de rechtschen en regeeringstroepen worden geleverd. Russische vliegers in de Ver. Staten geland. Landing te Vancouver. De Sovjet-Russische vliegers, die voor een ononderbroken vlucht van Moskou naar San Fransisco waren gestart, zijn Zondagmiddag om 4.25 G.M.T. te Vancouver in den staat Washington, op 18 mijl van Portland, geland. Het vliegtuig USSR 25 heeft op 900 K.M afstand van de plaats van bestemming (San Francisco) haar non-stop-vlucht moeten on derbreken. Zondagochtend om 8.25 Pacïfic-zomertijd zijn de vliegers op 30 K.M. van Portland ge land te Vancouver, een klein plaatsje in den staat Washington, den Noordwestelij ksten staat der Unie. Tot de daling werd besloten wegens een defect in de benzineleiding en de uiterst ongunstige weersgesteldheid. Sinds haar vertrek uit Moskou heeft „De Mier" zonder onderbreking een afstand van 8700 K.M. gevlogen. Dus blijft het lange-af- standsrecord met 9.104 K.M. op naam staan van de Fransche vliegers Codos en Rossi. De drie mannen waxen bij hun aankomst op het militaire vliegveld te Vancouver vol komen uitgeput. Zij waren 64 uur in de lucht geweest en hadden in al dien tijd nauwelijks geslapen. Bruin, óók zonder zon, door de snelle huidbruinende werking van AMTT pPA-zonnebruinerëme, welke ook zonder zon, alleen reeds door den invloed van licht en lucht de huid mooi egaal bruint. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct, (Adv. Ingez. MedJ DINSDAG 22 JUNI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12— Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten en solist. 1Gramofoon muziek. 1.20 KRO-Orkest. 2.00 Vrouwenuur 3.KRO-Orkest en gramofoonmuziek. 5.- Gramofoonmuziek. 5.45 Felieitatiebezoek. 6.— KRO-Melodisten en solist. (Om 6.15 Zwem- cursus). 7.00 Berichten. 7.15 Luchtbescherming in groote steden, causerie. 7.35 Sporthalfuur 8.Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Gramofoonmuziek en aankondiging volgend programma. 8.20 Uitwisselingsprogramma RAVAG-KRO m.m.v. het Weensche Omroep orkest, het KRO-koor, de Koninklijke Mili taire Kapel, Matrozenkoor, de KRO-Melo disten en solisten. 9.20 Radiotooneel. 9.30 De a.s. Radio Missiedag, causerie. 9.35 De KRO- Melodisten. 10.30 Berichten en solist. 9.55 Radiotooneel 10.15 De KROO-Melodisten 1.30 Berichten A.N.P. 10.40 Bela Kiss' orkest 11.1512.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 6.30—7.00 R.V.U. 8.Gramofoonmuziek. 10.Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Orgelconcert. 11.Huishoudelijke wenken. 11.30 Kovacf Lajos' orkest. 12.30 AVRO-Dansorkest. l.OO Omroeporkest. 2.Gramofoonmuziek. 2.15 Omroeporkest. 3.Los Argentinos, solisten en gramofoonmuziek. 2.15 Omroeporkest. 3.Los Argentinos, solisten en gramofoonmuziek. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Het onderscheid tusschen dier en mensch. causerie. 7.00 AVRO-Dans orkest. 7,30 „De verzorging van dieren in den dierentuin, causerie. 8.00 Berichten A.N.P, Mededeelingen. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Renova- kwintet. 11.Berichten A.N.P. Hierna tot 12.Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.05 How I manage, causerie. 11.2011.50 Orgelspel. 12.10 Gramofoonmuziek. 12.35 BiBC- Northern Ireland-Orkest en soliste. 1.35—2." Het John Dickson (Apsley) orkest. 4.20 Eclipses of the sun, causerie. 4.40 Het Hunga- ria Zigeuner-orkest. 5.35 Ch. Ernesco's kwin tet. 6.20 Berichten. 6.45 BBC-Variété-orkest, 7.25 Zang. 7.50 Midsummer day, causerie. 8.10 Het „Telephone"-Trio. 8.20 Revue-pro gramma. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie over Amerika. 10.Benny Carter en zijn Band. 10.35 Radiotooneel. 11.35 Joe Loss en zijn Band 114.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Orkestconcert. 12.50 dito. 1.35 Zang. 2.05 Ver volg orkestconcert. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Radiotooneel. 4.05 Gramofoonmuziek. 5.20 Derveaux-orkest. 7.20 Zang en gramofoon muziek. 8.3512.05. Opera-uitzending. KEULEN, 456 M. 6.50 Militair concert. 8.50 Westduitsch Ka- merkorkest. 12.20 S.A.-orkest. 1.35 Münchener Omroepdansorkest. 4.20 Ali Alexander's orkest 5.45 Omroep-kleinorkest en solisten. 7.Ver- volgconcert. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.20 Ka mermuziek en declamatie. 11.1012.20 Het Hamburger Omroeporkest en soliste. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepor kest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gramofoon muziek. 5,20 Kleinorkest, 6.50 en 7.20 Gramo foonmuziek.. 8.20 Cabaret 9.20 Omroeporkest 10.3011.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest, 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gramofoonmu ziek. 5.20 Omroepdansorkest. 6.35 Gramofoon muziek. 6.50 Salonorkest. 7.35 Lezing met gra mofoonmuziek. 820 Reportage 9.20 Klein orkest en soliste. 10.3011.20 Gramofoonmu ziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.50 „Aïda", opera. 11.25 Weerbericht 11.40- 12.20 O. Fricke's dansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6