De Olympische dag in het Stadion 5 SPORTBLAD VAN HAARLEM'S DAGBLAD De Olympische dag Centraal-Europa wint van West-Europa (3-1 Bakhuijs doelpunt voor West-Europa De voetbalwedstrijd. De athleten in actie. MAANDAG 21 JUNI 1937 HAARDE M'S DAGBE'AD" P. iDe Olympische Dag is Zondag te Am sterdam gehouden, voor de vijfde maal, en hij is uitstekend geslaagd. De organisatie was af, waardoor alles zonder eenige hapering of ver traging verliep, er waren, althans naar mijn zeer officieuse schatting tusschen de 40 en 45 duizend toeschouwers en het weer werkte ten slotte nog boven verwachting mede. Een dergelijk gevarieerd sportprogramma blijft tenslotte toch een groote attractie voor de sportliefhebbers, ook al is natuurlijk steeds een aantrekkelijke voetbalhoofdschotel noodig om werkelijk groote massaas naar het Olym pisch Stadion te trekken. Het is wel interessant uit de reacties van de groote drommen pu bliek, die feitelijk alleen hiervoor komen, na te gaan, wat de andere takken van sport, die zij vrijwel nooit of heelemaal nooit gaan zien, op hen voor indruk maken. En na den dag van gisteren mogen we wel constateeren, dat de athletiek en de paardensport de belangstelling- sterk trekken en dat hockey, hoezeer ook ge demonstreerd door haar beste vertegenwoor digers, het publiek weinig „doet". De oorzaak is natuurlijk niet moeilijk te vinden. De groo te drommen gaan niet naar hockeywedstrijden en zij kennen eenvoudig de spelregels niet, met het gevolg, dat zij vele overtredingen niet be grijpen en niet weten, wat de daarop volgende sancties beteekenen. Hetzelfde publiek dat de winnaars en winnaressen in de hardloopnum mers van dezen Olympischen dag op een har telijk applaus kon onthalen en zijn bewonde ring voor de prestaties der ruiters niet onder de Stadionbanken stak, bleef akelig lauw bij de vaardige snelheid en snelle vaardigheid der hockeyers van oranje en van de kampioens club Amsterdam. Het lachte hoogstens om het glijden van de spelers, over de door een malsch regentje glad geworden toplaag van het terrein of over het trappen van den doelman van de oranjeploeg, het waardeerde even de zeer snel en zuiver gescoorde goal van Esser en het Am- sterdamsche contingent maakte zich tegen het einde nog even warm voor de aanvallen der hoofdstedelijke club uit locaalpatriottïsme. Verder vond de hockeywedstrijd weinig waar deering, stellig minder dan hij verdiende. Maar ja, hockey is voor den leek dan ook veel moeilijker te volgen dan een hardloopen- den Osendarp (figuurlijk gesproken natuur lijk) dan een hoogspringenden Brasser, of een suizende speer, 64 meter ver gegooid door v. d. Poll. Het is ook minder schilderachtig dan het kranige rijden van de officieren met luitenant Greter aan het hoofd en het elegante springen der volbloeds. Slechts zij, die geregeld hockey wedstrijden bezoeken, hebben kunnen smullen van deze partij, waarin de oranjeploeg zeer verdiend van Amsterdam won. Dit gezegd zijnde over de wedstrijden die de voorgerechten en naspijzen van het welvoor ziene menu vormden, komen wij aan den hoofdschotel, de noeh-nie-dagewesene kracht meting tusschen elftallen der beste spelers van West Europa en Centraal Europa. Over de samenstelling der ploegen zal ik het maar niet meer hebben, aangezien onze medewerker Groothoff u hierover in ons nummer van Za terdag reeds heeft beziggehouden. De sterkst denkbare ploegen van de beide gebieden ston den te Amsterdam stellig niet tegenover el kaar. Even zeker kan gezegd worden, dat Cen traal Europa reeds bij voorbaat op papier ster ker en beter was samengesteld. Welnu, er is gebleken dat de papieren indruk in de practijk op het veld volkomen gelijk kreeg. Centraal Europa was ontegenzeggelijk een sterker ploeg, die beter voetbal speelde en vooral veel beter verband toonde. De West Europeesche combi natie schoot in onderling begrip van eikaars spel zeer tekort en was verder in zuiverheid van plaatsen verre inferieur aan de tegenpar tij. Ook dit is alweer geen wonder. De spelers van Centraal Europa, die wij hier met elkaar in dezelfde partij zagen, ontmoeten elkaar samen spelende of als tegenstanders telken jare meermalen in landenkampen en wedstrij den om den Mitropa Cup. Zij kennen eikaars methoden veel beter en spelen bovendien meer in denzelfden stijl. Dit feit kwam wel heel sterk tot uiting in dezen strijd. De wedstrijd was ongetwijfeld voor den voet balliefhebber zeer interessant en er werden vele staaltjes van prachtig voetbal vertoond. Maar er ontbrak iets, of eigenlijk twee dingen. Dat waren de aansporing voor de nationale lauweren en het enthousiasme van het publiek. De toeschouwers gaven wel herhaaldelijk uiting aan hun bewondering voor knappe staaltjes van techniek en tactiek tegen het einde klonken warme aanmoedigingen voor de West Europeanen, maar dit was toch alleen omdat in deze ploeg nu eenmaal drie van onze landgenooten meespeelden en -omdat het elf tal zoo duidelijk het zwakste bleek te zijn. Er was niets te bespeuren van de frenetieke op winding ter wille van de nationale sporteer. En dat kon er uiteraard ook niet zijn. De spelers konden zich al evenmin tot uiterste krachtsinspanning opschroeven en het gevolg- was, dat de strijd aan snelheid en spanning- tekort kwam, wat overigens weer de goede zijde had, dat er sportiever werd gespeeld, dan men -anders van vele spelers had mogen ver wachten. Wanneer mij gevraagd wordt, de helderste sterren uit dezen rijk voorzienen sterrenhemel te pikken, dan zou ik voor Centraal Europa willen kiezen Sesta (Oostenrijk)Piola (Italië) en Sas (Hongarije). Eerstgenoemde toonde zich eens te meer een achterspeler, die bijna niet te passeeren is en een bijzonderen kijk op de juiste opstelling paart aan een bewonderens waardige trapvastheid. Piola is een zeer bij zonder middenvoor. Deze Italiaan is eenigszins van het Bakhuystype, naar mijn smaak een nog verbeterde uitgave daarvan. Niettegen staande de klitachtige bewaking door Gold- brunner deed hij nog zeer vele prachtige din gen en hoewel hij niet zelf scoorde, bereidde hij twee goals voor Centraal Europa voor. Sas Prins Bernhard tegenwoordig Amsterdam stond gisteren weer in het tee- ken van den Olympischen dag, het groote jaarlijksche sportfestijn, dat steeds tiendui zenden binnen de muren van het stadion pleegt te vereenigen. Het weer liet zich Zon dagmorgen in de hoofdstad niet van zijn beste zij-de kennen. Een bewolkte hemel en voor de zen tijd van het jaar vrij frisch, De zon, die tot voor een week zich zoo krachtig heeft doen gevoelen, ontbrak volkomen en een regenjas bij de hand getuigde niet van overdreven pes simisme. Toch is het weer geen spelbreker ge worden. Wel sputterde het af en toe en een half uur voor het begin zag het er, toen de lucht zwaar bewolkt was, en de regen neerviel, iets dreigender uit, maar daar bleef het bij. Voor het eerst vertoonde het Stadion zich in zijn nieuwe vergroote -gedaante aan het pu bliek. Uitgegroeid tot een capaciteit van circa 60.000 toeschouwers, vormde het Olympisch Soortoark gisteren een extra attractie. Toch scheen het min of meer dreigende weer nog velen van een gang daarheen te hebben afge houden. Of waren het de hooge prijzen? Een feit is in ieder geval, dat alle 60.000 toe schouwers, die het Stadion kan bevatten, niet aanwezig waren en dat vooral de hoeken van het nieuw gebouwde -gedeelte der noorde lijke tribune groote open plekken vertoonden. Precies om half twee werd met het program ma van den Olympischen dag een aanvang gemaakt, nadat het Tweka-orkest vroolijke -muziek had laten hooren. Juist brak de zon even door, toen het schot weerklonk, voor de eerste serie der 110 M horden heeren en terwijl 't athletiek-gedeelte verder afgewerkt werd, steeg plotseling van de officieele tri bune gejuich op, en zag men Prins Bemhard verschijnen, in gezelschap van zijn secretaris, jhr. Dedel en zijn adjudant, jhr. ir. Röell. Het was juist kwart voor twee. Even plantte het gejuich zich voort. De Prins drukte ver schillende personen de hand om vervolgens plaats te nemen tusschen den heer heer Jules Rimet president van de F.I.F.A. en den heer Mr. A. Baron Schimmelpenninck van der Oye, voorzitter van het Nederlandsch Olym pisch Comité Bij Z.K.H. namen verder plaats de Burgemeester van Rotterdam,, de heer Mr. Droogleever-Fortuyn en de heeren dr. D. van prooye, voorzitter van den K.N.V.B. De spelers. Deze wedstrijd heeft me doen" denken aan de ontmoetingen tusschen Uruguay en Ar gentinië in 1928, aldus vertelde ons na af loop een bekend Nederlandsch voetbal-official. Toen voetbal van superklasse en ook van middag heb ik vaak genoten van prachtig technisch hoogstaand spel, dat wij in Ne derland slechts heel zelden krijgen te aan schouwen. Er schuilt toch heel veel waars in dit oor deel. Deze ontmoeting "tusschen Centraal en West-Europa was geen gewone landenwed- strijd vol spanning en sfeer, zooals wij die kennen in de Nederland-België-serie. Hier (Hongarije) scoorde twee doelpunten en toon de zich een uitzonderlijk opportunist. Wat West Europa betreft, zou ik speciaal Raymond Braine, Delfour, Kitzinger en Cal denhove willen noemen. Braine is toch een wonderlijk vaardig speler en het was werkelijk zijn schuld niet, dat zijn niet aan hem gewen de medespelers zijn bedoelingen vaak niet ble ken te begrijpen. De Franschman Delfour is door velen aanvankelijk beschouwd als een speler, die alleen maar opgesteld was, omdat Frankrijk toch ook een pleziertje gedaan moest worden. Misschien is dit waar, maar zeker is waar, dat geen tweede speler op het veld zoo enorm werkte als hij. En deksels goed ook. Delfour verdient ongetwijfeld een speciale pluim. De Duitscher Kitzinger speelde een su blieme partij op de rechtsmiddenplaats en ten slotte was het een Nederlandsche voldoening, dat Caldenhove ook in dezen strijd buitenge woon goed op dreef was en van de eerste tot de laatste minuut zijn mannetjes stond. Over Bakhuys en Smit konden wij helaas niet zoo verrukt zijn. Zij hadden het in dit ongewone gezelschap natuurlijk zeer moeilijk, maar zij bezondigden zich ook nogal eens aan fouten. Smit werd na de rust veel beter dan ervoor en tenslotte maakten de twee Nederlanders vijf minuten voor het eind nog wat goed door samen het West Europeesche tegenpunt te scoren. Bakhuys trapte den bal er van vlak bij in, maar Smit had, uit een wonderlijken hiel-pass van Braine hem den bal voor de voeten gespeeld. Zoo heeft Amsterdam dan een unieken wed strijd beleefd. Ik weet niet of zulk een ontmoe ting nog ooit herhaald zal worden, maar ik geloof, dat wanneer dit weer te Amsterdam zou plaatsvinden, er bij lange na niet meer zooveel menschen naar zouden komen kijken. Daarvoor ontbrak er teveel aan de sfeer. kon ook het publiek zich niet voor zijn favo riet uitspreken, al ging de meeste sympathie vanzelfsprekend uit naar West-Europa. Dus niet die spanning, die geladen atmosfeer van onze gewone landenwedstrijden. Maar wel voetbal, zoowel waar het samenspel als indivi dueel werk betrof, van zeer schoone kwalitei ten. Toen de wedstrijd tien minuten duurde hadden wij meer mooie staaltjes voetbal ge zien, zoowel in technisch als in tactisch op zicht, dan in alle landenwedstrijden van Ne derland in dit seizoen bij elkaar. Wij denken aan het schitterende defensieve werk van de achterhoede van West-Europa, waarin Cal- denhove vooral voor de rust schitterde. Wij memoreeren het phenomenale spel van Kit zinger, die voor ons een der allerbeste spelers van het veld is geweest. Wij zien weer voor ons het keurige samenspel tusschen Braine en Lehner, eveneens voor de pauze. In doel schitterde de Italiaansche keeper Olivieri, die heel wat lastiger werk heeft gehad dan Jakob, een bewijs, dat West-Europa in het veld zeker niet de mindere is geweest. Ook het aantal hoekschoppen 93 ten gunste van West-Europa spreekt in dat opzicht duide lijke taal. Vooral in verdedigend opzicht was de middenlinie van Centraal Europa zeer sterk en wie heeft niet genoten van het pittige, vlotte, enthousiaste, technisch onovertref bare spel van Piola, den midvoor, die zwaar gedekt werd en niettemin kans zag het spel te verdeelen, om beurten de vleugels aan het werk te zetten en het vooral met Sas, den besten vleugelspeler van den middag, goed kon vinden. Ziedaar enkele korte beschouwingen, welke toch reeds den indruk geven, dat deze ont moeting qua spel zeer hoog moet worden aan geslagen en een unicum in de geschiedenis van het wereldvoetbal zal blijken te zijn. Dat Centraal Eurpa gewonnen heeft en met 31 verdiend, heeft o.a. twee oorzaken. In de eerste plaats Was de Centraal Europee sche ploeg homogener dan die van West- Europa. De oefenwedstrijd, Donderdag te Milaan gespeeld, heeft resultaat gehad. Bo vendien kennen de spelers van Oostenrijk, Hongarije, Italië en Tsjechoslowakije eikaars spel door en door, gevolg van het uitgebreide, en veelvuldig contact tusschen die landen. Maar in de tweede plaats vertoonden alle spe- ders van Centraal Europa constant goed spel, het aantal foutjes, dat gemaakt werd, was zoo miniem, dat het niet storend werkte. West-Europa vormde een minder goed ge heel. Men kon duidelijk constateeren, dat de spelers elkaar veel moeilijker begrepen, dat ieder zoo'n beetje zijn eigen spel speelde en vooral de werkelijke kracht van de voorhoede is daarmede niet tot uiting gekomen. De combinatie BraineBakhuys vlotte niet goed. Meende Bakhuys dat Braine naar rechts zou plaatsen, dan ging het juist naar links, Leh- ner-Braine vlotte voor de rust wel, doch in de tweede helft was het een stuk minder. Stanley van den Eynde was in sommige pe rioden bepaald zwak. Hij kreeg veel te doen, vooral Smit speelde hem verscheidene ballen toe, doch in het duo Serantoni-Sesta had hij tegenstanders gevonden, die moeilijk te pas seeren waren. Ook de verrichtingen der spelers individueel waren niet gelijkmatig, zooals bij de Cen- traal-Europeesche vertegenwoordigers. Ver scheidene spelers hadden hun ups en downs, vooral Lehner, van den Eynde, Bakhuys en Paverick en later Joacim waren niet con stant goed. Deze factoren hebben tenslotte den door slag gegeven. In technisch opzicht was er overigens ook nog wel wat bij West-Europa aan te merken. Het koppen, uitmuntend ver zorgd bij Centraal Europa liet bij West-Euro pa zeer veel te wenschen over. Ook het weg trappen van de Centraal-Europeesche spelers geschiedde gewoonlijk vlotter en gemakke lijker. In het West-Europeesche- elftal vonden wij Kitzinger, den rechtshalf den beste. Ook Delfour heeft uitstekend gespeeld, evenals GoMbrunner, die speciaal belast was met de bewaking van Piola, een taak waarvan hij zich als stopper spil uitstekend gekweten heeft. Verder waren Smit en Braine goed op dreef. De laatste soms iets te langzaam, maar technisch niet te overtreffen. Zijn spel blijft echter moeilijk te begrijpen, dat hebben wij dezen middag wederom kunnen constateeren. Jakob heeft prachtig werk in het doel laten zien. Het tweede doelpunt had hij misschien kunnen voorkomenomdat hij het juiste mo ment voor zijn uitloopen verkeerd had geko zen. Paverick voor de rust en Joacim na de rust hebben niet onverdienstelijk gespeeld, de eerste was echter veel beter dan zijn plaatsvervanger. In de voorhoede wisselde Lehner goede dingen met slechte af. Bak- i huys kan niet in de schaduw staan van Piola, en voorts kan van hem gezegd worden, dat hij zijn ouden vorm zeker nog niet terug heeft. Men verwachtte veel van hem, mis schien wel iets te veel en aan deze hoogge- stelde verwachtingen heeft hij niet voldaan. In de Centraal Europeesche ploeg was geen zwakke plek te ontdekken. Alleen Meazza en Sarosy vielen niet zoo op, zij hebben inder daad niet hun allerbeste spel gegeven. Ne- jedly als linksbuiten was geen mislukking en zijn doelpunt was zeer fraai. Maar Sas aan den anderen kant was heel wat beter op dreef. Nejedly is geen buitenspeler, in het binnen- trio had hij zeker beter voldaan. Andreolo was goed zonder meer, Serantoni minste van de drie uit de middenlinie, waarin K. J. J. Lotsy, die als organisator trotsch kan zijn met het uitstékende resultaat van dezen dag. vooral ook Lazar magnifieke dingen heeft ver richt. Sesta was de beste back, goed bijgestaan door zijn landgenoot Schmaus, voor wien later de Italiaan Rava de zesde in de ploeg inviel. Olivieri is ean spectaculaire doel- verdediger, die er overigens heel wat moeilijke schoten heeft uitgehouden. Het spelverloop. Over het spelverloop kunnen wij kort zijn. In de eerste helft was West-Europa veelvuldig in den aanval, getuige ook het aantal hoek schoppen op het doel van Olivieri, niet min der dan 7. Olivieri heeft er gevaarlijke scho ten van Van den Eynde, Lehner, Braine en Kitzinger uitgehouden. Na zeventien minu ten wist Sarosy den bal bij de doellijn vrij te spelen, zijn voorzet werd door. Sas onhoud baar ingekopt. Schmaus moest voor de rust door Rava vervangen worden. In de tweede helft wist Sas den voorsprong van Centraal Europa na 3 minuten te ver- grooten, toen Sas'op een through pass van Piola doorliep, Jakob liep uit, had het mo ment verkeerd gekozen, terwijl Sas Calden- hove te vlug af was. Met een kalm boogschot over het hoofd van den keeper lag numero twee in het net. West-Europa antwoordde met enkele vin nige aanvallen, waarbij vooral Smit zich on derscheidde. Na twintig minuten viel Pa- verik uit, hij werd vervangen door Joacim, die links ging staan en Caldenhove rechts. Na een half uur maakte Nejedly er met een scherp schot 3—0 van. Tegen het einde werd West-Europa sterker. Braine tikte den bal met zijn hak keurig naar Smit, deze plaatste over het hoofd van Sesta op doel. Bakhuys was doorgeloopen en voor dat Olivieri gele genheid kreeg zich op den bal te werpen, had Bakhuys reeds ingetrapt 13. Met dezen stand kwam het einde. De opstelling der elftallen was: West-Europa: DoelJakob (Duitschland) Achter: Paverick (België) en Caldenhove (■Nederland) Midden: Kitzinger (Duitschland), Gold- brunner (Duitschland) en Delfour (Frankrijk) Vóór: Lehner (Duitschland), Braine (Bel gië), Bakhuys (Nederland)Smit (Nederland) en van den Eynde (België). Centraal Europa: Doel: Olivieri (Italië). Achter: Sesta (Oostenrijk) en Schmaus (Oostenrijk) Midden: Serantoni (Italië), Andreolo (Italië) en Lazar (Hongarije). Vóór: Sas (Hongarije). Meazza (Italië), Piola (Italië), Sarosy (Hongarije), Nejedly (Tsj echoslowakije) Meening van officials en spelers. Centraal Europa was veel gevaarlijker voor doel, aldus was de meening van scheidsrech ter Jewell, toen wij hem na afloop in de kleed kamer opzochten en hem zijn indrukken over den wedstrijd vroegen. West Europa speelde Engelsch, terwijl Cen traal Europa meer het Schotsche spel liet zien. Het was overigens een zeer sportieve ontmoe ting met hoogstaande momenten. Geen last heb ik ondervonden van het feit, dat ik de spelers niet kon verstaan. Ik weet werke lijk niet wat zij allemaal tegen elkaar gezegd hebben. Enkele malen hebben de spelers ge vraagd hoelang het nog duurde, dat begreep ik wel, en dan wees ik naar mijn horloge. In het West-Europeesche elftal vond ik Smit een van de uitblinkers. Hij demonstreerde een type spel, dat in Engeland volkomen thuis zou hoo ren. In elke eerste divisie club zou een speler als Smit worden opgenomen. Niet alleen in het veld is hij uitstekend, maar voor het doel heeft hij getoond, dat hij kan schieten. Dat veld was prachtig bespeelbaar, niets op aan te merken. Bakhuys zag ik niet voor de eerste maal spelen. Hij was niet de oude, ik heb hem wel eens beter gezien. En ook over Del four was deze EngeLsche scheidsrechter best te spreken. Een der beste spelkenners van Midden Euro pa, de Hongaarsche official dr. Fodor vond het een prachtigen propaganda wedstrijd voor het voetbal. Het verschil in speltype tusschen Cen traal Europa en West Europa was hier toch wel duidelijk tot uiting gekomen. West Europa dekte de tegenstanders uitstekend, daarom was het ook zoo moeilijk voor het Centraal Europeesche binnentrio gevaarlijke situaties te scheppen. Het is dan ook niet te verwon deren, dat de doelpunten van Centraal Euro pa alle drie door buitenspelers zijn gemaakt. Sas en Piola vond dr. Fodor de besten van het team, bij West-Europa blonken Braine, Lehner en alle drie spelers der middenlinie uit. Bakhuys heb ik wel eens beter gezien. Ik ben zeer tevreden, niet alleen over den. voetbalwedstrijd, maar over den geheelen dag, 'was het antwoord van den heer Lotsy, toen wij hem een dergelijke vraag voorlegden. On danks critiek van andere zijde, vooral uit het buitenland, is dit experiment uitstekend ge slaagd, In dezen wedstrijd kon men toch staaltjes spel genieten, die men dit seizoen nog niet had aanschouwd, De uitslag 30 zou niet juist zijn geweest, 31 geeft de verhou ding beter weer. En dan moet men niet ver geten, dat West-Europa niet van te voren een oefenwedstrijd heeft kunnen spelen. En niet temin was er een aardige homogeniteit in de ploeg, hetgeen ook met spelers van hooge klasse niet anders te verwachten is. Centraal Europa heeft een oefenwedstrijd van te voren gespeeld, dat was duidelijk merkbaar. Bij professionals is dat nu eenmaal mogelijk, maar amateurs, die in de week hun werkzaam heden hebben, kunnen moeilijk dagen van te voren bijelkaar worden gebracht. Piola in het Centraal Europeeschr elftal was voor mij de beste speler en ook Ras, de rechtsbuiten blonk uit in dit millieu. Sesta, de pittige aanvoerder kreeg er in de tweede helft zin in. In het West-Europeesche team hebben Braine, Kitzinger, Goldbrunner en Smit uitstekend voldaan. Bakhuys heeft nog steeds zijn ouden vorm niet terug. Men zal zeggen, dat West-Europa meer kansen heeft gehad, doch in het veld was Centraal Europa toch beter. En daarom is de uitslag 31 vol komen aanvaardbaar. En de heer Lotsy eindigde met de woor den: het experiment is uitstekend geslaagd, misschien dat wij over enkele jaren opnieuw een dergelijke ontmoeting zullen organiseeren. De aanvoerder van de West-Europeesche ploeg, doelman Jacob verklaarde ronduit, dat West-Europa ongelukkig gespeeld had. Een gelijk spel had beter de verhouding weerge geven, b.v. 22. West-Europa vond ik in de tweede helft beslist beter. Ook Jacob had niets dan woorden van lof over Piola, een speler, naar zij zeide, dien men slechts zelden op de velden aantreft. In het West-Europeesche elftal was Braine prachtig op dreef, en verder vond hij Smit en Kitzinger uitblinkers. Smit had het een fijnen wedstrijd gevonden. Je speelt veel rustiger in een dergelijke ont moeting, er hangt niet zoo veel van af als een landenwedstrijd, was zijn meening. Caldenhove noemde het resultaat niet juist. Vooral voor de rust heeft West-Europa uit stekend gespeeld en een verhouding l—l was toen beter geweest. En wat een kansen heeft West-Europa gehad. Bakhuys deelde mede, dat het doel van Cen traal-Europa te klein was geweest en dat er daarom niet meer dan één doelpunt gemaakt was. Allen spraken van een fairen wedstrijd. De ongelukjes met Schmaus en Paverick waren van toevalligen aard. Osendarp wint de 100 M Osendarp. Van de athletieknummers was de 100 meter voor heeren het belangwekkendste. In de eer ste serie won Osendarp vóór Boersma en K. Baumgarten, terwijl Van Beveren in de tweede serie de eerste plaats bezette vóór „de Haas" en Berger. De eindstrijd gaf een uitstekende race tus schen de beide seriewinnaars te zien. Osendarp kreeg een kleinen voorsprong, maar Van Beve ren gaf geen kamp en bedreigde zijn tegen stander zelfs een oogenblik. .Met gering ver schil ging Osendarp als eerste over de eind streep. Zijn tijd, 10.7 sec., kan voor deze zware baan zeer goed genoemd worden, terwijl ook de prestatie van Van Beveren (10.8 sec.) er mag zijn. Boersma eindigde vóór „De Haas" op de derde plaats. Op hetzelfde nummer voor dames stak mej. Koen met hoofd en schouders boven de andere deelneemsters uit, zoowel in haar serie als in den eindstrijd bleef zij gemakkelijk voor mej. Ter Braake. Mej. De Vries die haar serie won, faalde in den eindstrijd. Mej. Koen maakte een tijd van 12.4 sec. De 110 meter horden bracht een goede over winning voor Brasser, die in de finale W. Kaan versloeg. Hij had deze zege te danken aan zijn goed vertrekken, want den kleinen voorsprong dien hij daarbij behaalde, wist hij tot het einde te behouden. De Hagenaar Jansz bezette de derde plaats. Mej. Ter Braake won het nummer 80 meter horden met miniem verschil vóór mej. Door geest, voor wie dezelfde tijd (12.2 sec.) ge-

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9