ECHTE WALES ANTHRACIET NaUuliPRIJSVERHOOGING! E. van der Wall, Haarlem's nieuwe Wethouder. WITTOP KONING WOENSDAG 23 JUNI 1937 H A A REE M'S DAGEEAD 2 Zomerkampen der V. D. J. O. Vier kampen in Twente. Evenals vorige jaren worden ook dezen zomer door de Vrijzinnig Democratische Jon geren Organisatie zomerkampen gehouden. Door de voortdurend stijgende belangstel ling voor deze kampen heeft het hoofdbe stuur besloten dit jaar vier kampen te hou den op hetzelfde terrein in het tijdvak van 18 Juli tot 15 Augustus. De kampen worden gehouden op een prach tig gelegen terrein aan de Buurserbeek, ach ter den ouden watermolen, bij Haaksbergen, te midden van het prachtige Twentsche boschland, van waar uit naar alle richtingen fiets- en wandeltochten gehouden kunnen worden. Daarbij zullen bezoeken gebracht worden aan een van de Twentsche steden, terwijl excursies naar een van de Twentsche industrieën op het programma staan. De kampen zullen onder hoofdleiding van den heer J. C. Deering. leeraarM.O. te Utrecht staan. Naast leden van de organisatie zullen ook geestverwante jongeren, zoover de ruimte toelaat, kunnen deelnemen. Tenslotte is ook dit jaar weer een kampfonds gevormd, waar uit gedeeltelijke of geheele reductie verleend kan worden aan werklooze leden of aan anderen, die door de tijdsomstandigheden niet in staat zijn den vollen kampprijs te betalen. VLIEGDEMONSTRATIE OP SCHIPHOL. De Amsterdamsche Aero Club organiseert in samenwerking met de N.V. (Nationale Luchtvaartschool een vliegdemonstratie op Schiphol op Zaterdag 26 Juni a.s. voor de leden en introducé's van de club, alsmede voor de leerlingen en genoodigden van de Luchtvaartschool. De demonstratie begint om 8 uur 's avonds en wordt gehouden voor het clubhuis van de Aeroclub. Aan de toeschouwers zal door mid del van een luidsprekersinstallatie alles ver klaard kunnen worden. Begonnen wordt met een modellenwed- strijd welke gehouden wordt door leden van de A.M.V.J., daarna volgt een escadrille- vlucht door de instructeurs van de N.L.S. en hierna een lesdemonstratie. Op het nieuwe Lambach 11 vliegtuig, speciaal gebouwd voor acrobatiek, zal door een instructeur een kunstvlucht uitgevoerd worden. Na het inval len der duisternis zal een verlichte parachute worden uitgeworpen uit een vliegtuig terwijl daarna nog een andere „lichtgevende" ver rassing op het programma staat. Ongetwij feld zal het een interessante demonstratie worden. DE STAATSLOTERIJ. 3000 Slaapnummers. Ingaande de 475ste Staatsloterij loopt de nummering tót 24000. Hierdoor ontstaan der halve 3000 z.g. slaapnummers. Deze wijziging maakt het de particuliere Loterij-Maatschappij en onmogelijk van de Staatslijst gebruik te maken. Zijn inzichten over de toekomst, de financiën en de belastingen van Haarlem. De gemeenteraad van Haarlem heeft heden middag, in de vacature W. Roodenlburg, tot wethouder gekozen den heer E. van der Wall, ontvanger der rijksbelastingen, werk zaam gesteld bij de inspectie te Haarlem. Deze heeft de benoeming aanvaard. Nadat de heer van der Wall door de Rechtsche Raadsfractie candidaat gesteld was, hebben wij reeds een overzicht gegeven van zijn levensloop. „baet" is dan ook met zekerheid te verwach ten. In den crisistijd heeft de Haarlemsche industrie ook veel geleden. Daarom zal het streven van het gemeentebestuur er op gericht moeten zijn, hier nieuwe industrieën te krij gen. Vandaar dat ook aan het Noorder Spaar- ne een haven met industrieterrein zal wor den aangelegd. Maar die nieuwe vestiging zou bevorderd worden als de bestaande lasten die op de industrie gelegd zijn verlaagd zouden worden. Natuurlijk is er nu nog geen denken aan de zakelijke belasting op het bedrijf af te schaffen, maar ook in deze moeten wij doordrongen zijn van de waarheid van de „cost" en de „baet". Er moet naar gestreefd worden, dat aan de industrie zoo weinig mo gelijk belemmerende bepalingen en lasten worden opgelegd, want het is van veel betee- kenis voor den bloei onzer stad, dat er werk gevonden wordt voor onze werkloozen. Haar lem zit thans met een teveel aan arbeids krachten en kan daarvan slechts afkomen als voor de in de crisis weggevallen industrieën nieuwe ondernemingen in de plaats komen. HET AFVLOEIEN VAN DE 60-JARIGEN. Bespreking ïn het overleg. Wij vernemen, dat het georganiseerd over leg zich Vrijdag zal bezig houden met be sprekingen over reorganisatie van enkele diensten der gemeente Haarlem, waardoor afvloeien van een aantal 60-jarige ambte naren en werklieden mogelijk wordt. VEREENIGING VAN REINIGINGS- DIRECTEUREN. Te Deventer is Dinsdag de j aarlij ksche vergadering van de Vereeniging van Reini gingdirecteuren begonnen, onder voorzitter schap van den heer Noppen. De heer J. Wansink, directeur van den rei nigingsdienst te Deventer, hield een inlei ding over den dienst te Deventer in de laatste 25 jaren. De heer A. van priel, directeur der ge- meentereiiging te Haarlem, sprak over de beteekenis van medezeggenschap voor de be drijfsleiding. Medezeggenschap, aldus spreker, beteekent medeverantwoordelijkheid. Spreker verklaarde, dat de arbeiders in het algemeen nog niet rijp zijn voor het overleg. Het orga nisatiewezen in Nederland staat echter op hoog peil en het instellen van commissies kan moreele voordeelen hebben. Samenwerking met de arbeiders werpt zeer gunstige resulta ten af voor het betreffende bedrijf. O.a. a f 2.IS Harmenjansweg 67a - Haarlem TELEFOON 16100 (Adv. ïngez. Medj AGENDA. Heden: WOENSDAG 23 JUNI Statenzaal, Prinsenhof, Raadsvergadering, 1.30 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „Het gaat om mijn leven", met Carl Ludwig Diehl. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Lil Dagover in: 16 jaar. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Golddiggers 1937. Joan Blondell, Dick Powell, 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: His brother's Wife met Robert Taylor en Barbara Stanwyck. 2.30 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags Toegang vrij. Kunsthandel „Pictura" Gierstraat 31: Tentoonstelling van 19 Juni t'rn. 9 Juli. Dage lijks van 1019 uur. DONDERDAG 24 JUNI Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Kunsthandel „Pictura", Gierstraat 31: Tentoonstelling van 19 Juni t/m. 9 Juli. Dage- rol. Voor de lijks van 10—19 uur. luut E. VAN DER WALL. Toen het als een vaststaand feit kon wor den aangenomen, dat de heer E. van der Wall iChristelijk Historisch) door den Raad van Haarlem tot wethouder zou worden ge kozen, zijn wij met hem gaan praten over enkele belangrijke Haarlemsche aangelegen heden, overtuigd dat onze lezers het op prijs zullen stellen te vernemen hoe de opvattin gen van het nieuwe lid van het Dagelijksch Bestuur daarover zijn. Ieder zal begrijpen zoo begon de heer Van der Wall dat er door mijn verkiezing tot wethouder weinig verandering zal komen in de politiek van het college van B. en W. Ik zal immers de plaats innemen van mijn partijgenoot den heer W. Roodenburg, wiens opvattingen ik in het algemeen natuurlijk deel. Alleen zal het mij ongetwijfeld veel Inspanning kosten het werk van dezen hoogst bekwamen man, wiens heengaan niet alleen voor mijn partij, maar ook voor de gemeente een groot verlies beteekent ,op waardige wijze voort te zetten. De heer Roodenburg heeft als wethouder van financiën van Haarlem zeer moeilijke jaren meegemaakt. -Juist toen er eenig licht aan de kim ging schemeren en de eerste verschijnselen van herstel zich gingen af- teekenen, werd zijn werk afgebroken. Wij hadden hem zoo gaarne gegund ook dit herstel mee te maken doch dit heeft niet zoo mogen zijn Het zou onjuist zijn den indruk te wekken dat de moeilijke tijden voor de gemeente Haarlem reeds nu tot het verleden be- hooren. Het herstel gaat slechts zeer, zeer langzaam. Ik ben dan ook overtuigd, dat den eersten tijd door den nieuwen wethouder van financiën geheel in de lijn van den heer Roodenberg zal moeten worden voortgewerkt; De uiterste zuinigheid betrachten, maar toch zóó, dat daarbij gelet wordt op de nieuwe mogelijkheden voor de gemeente als schemerende beloften van betere tijden werkelijkheid gaan worden. Haarlem moet er naar streven zóó door de crisis heen te komen, dat het in de jaren van het herstel zich volledig kan ontplooien. Daarbij zal onze stad moeten kunnen rekenen op den steun van het Rijk. Het is bekend, dat de begrooting van Haar lem voor 1937 een tekort aanwees van f 400.000, waarvoor aan de Regeering een extra-uitkeering uit het Werkloosheidssub- sidiefonds is gevraagd. Daarbij verkeerde onze stad reeds in buitengewone omstandigheden, want ons is immers niet de eisch gesteld, dat wij, om die uitkeering te krijgen, eerst de belastingen tot het maximum moesten op voeren. heer Roodenburg was het met de andere leden van het college van B. en W. eens, dat Haarlem, om eenigszins weerstand te kunnen bieden aan de concurrentie der randgemeen ten. die lagere belastingen hebben, alles moest doen om aan een dreigende belastingverhoo- ging te ontkomen. In den Haag heeft men gelukkig getoond ook inzicht te hebben in de bijzondere positie van Haarlem. Het zal voor ieder duidelijk zijn, dat Haar lem er niet gemakkelijk aan zal kunnen denken reeds voor 1938 een sluitende be grooting te maken. Ook voor het komende jaar zal vermoedelijk weer een beroep op de Re°"eering gedaan moeten worden. Elk raads lid voelt dit; er zou al veel gewonnen zijn als het te ramen tekort over 1938 kleiner zou zijn dan over 1937. Het is evenwel voor Haarlem een noodzakelijkheid, dat zoo spoedig mo gelijk gestreefd wordt naar een verla ging van belastingen. Ook al is het wettelijk maximum niet bereikt, de thans te Haarlem geheven belas tingen zijn, vooral in verband met de concurrentie der randgemeenten, te hoog. De geringste kans om tot verlaging te komen moet onmiddellijk worden aangegrepen. Zooals ik nu nog de zaken als bui tenstaander beschouw, zou ik, ge steund door mijn ervaring als be lastingman, er veel voor te zeggen vinden, als het rijk Haarlem wilde steunen om tot belastingverlaging te komen voor het geheele tekort op de begrooting is weggewerkt. De kerktoren van Spaarndam gesloopt. Wegens bouwvalligheid. Het spitse houten torentje op het oude kerkje der Ned. Herv. gemeente te Spaarn dam is wegens bouwvalligheid gesloopt. Wan neer de toren zal worden herbouwd, schijnt nog niet met zekerheid te zeggen. De finan ciën der gemeente Haarlem spelen ook hier weer een rol. De Spaarndammers missen hun kerktoren-met-uurwerk, en zij wenschen een herbouwden toren terug. Het pittoreske kerkje aan den voet van den hoogen dijk met zijn spitse torentje behoort tot de oudste ge bouwen van Spaarndam en het torentje voor al gaf aanzien aan het landelijke dorpje. De toren moet spoedig herbouwd worden! Gouden huwelijksfeest. N. Z. H. De conferentie tusschen directie en vakvereenigingen. De gebruikelijke driemaandelij ksche con ferentie met de vakvereenigingen. erkend door de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij, heeft op Dinsdagmiddag, 22 Juni 1937 plaats gehad in het hoofdkantoor der Maatschappij aan de Leidschevaart te Haarlem. Het eerst wordt ter sprake gebracht de ontwikkeling van de ontvangsten. De direc teur acht, in het bijzonder wat de vervoers bedrijven betreft, een verbeterden toestand nog verre en acht zich niet verantwoord, om reeds thans eenige verbetering met betrek king tot de arbeidsvoorwaarden in het voor uitzicht te stellen. O.m. is rekening te houden zoowel met den teruggang gedurende ver scheidene opeenvolgende jaren, als ook met de omstandigheid, dat een vervoersbedrijf er niet toe kan overgaan, om thans zijn tarieven te doen stijgen. Langdurige bespreking heeft plaats over de gewijzigde positie van de remise-beamb ten in verband met het te werkstellen van conductrices. De directeur doet in hoofd zaak uitkomen, dat de remisebeambten, sinds de voorziening in de vacatures, vrijwel even veel rijdienst verrichten als voorheen, doch stemt er in toe, dat hun kans, om in de z.g.n. vaste rouleering te komen, geringer is ge worden. Hij zegt toe, dat getracht zal wor den, zooveel mogelijk de belangen van de remïsebeambten te behartigen. De directeur deelt mede, dat de verstrek king van leeren jekkers aan de monteurs van de bovenleiding geschiedt naar gelang van het gebruik, dat daarvan wordt gemaakt; terecht, omdat dit in overeenstemming is met het desbetreffend reglement, hetwelk in dit geval een onbepaalden draagtijd voor schrijft, alsmede omdat geen loonkorting te dezen opzichte plaats heeft. Niet voor inwilliging vatbaar acht de di recteur het verzoek van het werkplaatsper- soneel, om in geval van overwerk de overuren te vergoeden gedeeltelijk door het toekennen van vrije uren, gedeeltelijk in geld. Nadat nog enkele minder belangrijke on derwerpen zijn besproken en een ruim ge bruik van de rondvraag is gemaakt, sluit de directeur de bijeenkomst. Op 6 Juli a.s. hopen de heer en mevrouw M. WestbroekVeldkamp den dag te her denken, dat zij voor 50 jaar in het huwelijk; zijn getreden. Het echtpaar verheugt zich in een goede gezondheid; de belangstelling was Dinsdag bij den ondertrouwdag zeer groot. Centrale werkplaats voor jeugdige werkjoozen. Verbouwing van het schoolgebouw door de deelnemers. Sinds het begin van 1936 werd de Centrale Werkplaats door 796 jeugdige werkloozen be zocht. Daaronder zijn niet begrepen de deel nemers die meer dan eenmaal op de Centrale Werkplaats werkzaam waren. De volgende vakken kunnen op de Centrale Werkplaats worden beoefend: bankwerken, smeden, draaien, electro-techniek, loodgieters- werk, timmeren, meubelmaken. In den loop van 1936 en 1937 werden ook nog andere vakken uitgeoefend, in verband met de verbouwing- van school tot werkplaats. Daardoor was er ook nog plaats voor metselaars, stucadoors en schilders, Naast de werkzaamheden noodig voor den verbouw, werden in de werkplaats verschillende jereedschappen vervaardigd, die onder be kwame leiding de deelnemers vertrouwd maak ten met allerlei nauwkeurige bewerkingen van staal, ijzer, hout. Om daarvan eenig beeld te geven zij vermeld, dat op de C. W. door de eugdige werkloozen werden vervaardigd: ha mers, zaagbeugels, hamerstelen, passers, dre vels en blokhaken. Bovendien werden, eveneens voor eigen gebruik een handpons-machine, ratelboor en verschillende beitelhouders, als mede een aantal takels vervaardigd. Op de timmerafdeeling werden schrijftafels, teekentafels en stoelen vervaardigd, die voor de inventaris van het kantoor en de teeken kamer der Centr. Werkpl. noodig waren. De afdeeling electro-techniek verzorgde de lichtinstallatie, die noodig was in verband met de verbouwing en de doelmatige verlichting der werkplaats, alsmede de installatie der mo toren en de krachtleïding voor het aandrijven der machines en draaibanken. Door de medewerking van verschillende be drijven en instanties werd de Centr. Werkpl. voorzien van verschillende gereedschappen en materialen, die anders door de hooge aan- schaffingskosten niet zouden verkregen zijn. Ook bij de verbouwing zijn er verschillende objecten vervaardigd, die ieder op zichzelf een uitstekend middel zijn om vaardigheid in een of ander vak op te doen. Als voorbeelden kun nen worden genoemd: het maken van brand leidingen, brandtrappen, ijzerconstructies, hou ten deuren, kozijnen enz. Ten slotte kan worden vermeld, dat van de plm. 400 deelnemers, die sinds Februari 1936 op de C. W. werkten, er 155 werk vonden door middel van de Arbeidsbeurs, 166 zelf werk vonden, 62 door werkgevers van de C. W. wer den betrokken. Gezien deze resultaten, zou uit eigen belang SCHOTEN'S CHR. GEM. KOOR. Schoten's Christelijk gemengd Koor met de onderafdeeling Chr. Kinderkoor „Zang- lust", dirigent Jac. Zwaan geeft op Maandag 28 Juni een concert in de Julianakerk aan de Kloosterstraat, Haarlem (N.). Welwillende medewerking verleenen mej. Nelly Keyiser (viool), Jac. Zwaan (orgel) Gosse Kroese (pianobegeleiding). Dit concert wordt gegeven ten bate van het bouwfonds der te stichten 2de Herv. Kerk te Haarlem (N.) De toegang is vrij doch er zal een collecte worden gehouden voor het bouwfonds. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.99 Berlijn 72.91 Vz. Parijs 8.11 1'8. Brussel 30.71%. Zwitserland 41.70. New York 1.81 7/8. 12 uur: Londen 8.99 1/16. Berlijn 72.92%. Parijs 8.11 3/4. Brussel 30.70%. Zwitserland 41.71. Kopenhagen 40.15. Stockholm 46.35. Oslo 45.15. New-York 1.81 7/8. Praag 6.33 OF ORGELBESPELING IN DE GROOTTE ST. BAVOKERK TE HAARLEM, op Donderdag 24 Juni 1937 des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert. Programma 1. Suite du premier ton, N. L. Clérambault (1676—1749) 2. Concert A. gr. t., G. F. Handel. Largo, Allegro, Menuet, Fuga. 3. a. Folk Tune, Percy W. Whitlock. b. Barcarolle. W. Faulkes. 4. Eerste Sonate, Felix Borowski. Allegro ma non troppo. Andante. Allegro con fuoco. EXAMENS L. O. Voor het eindexamen L. O. Rijkskweek school voor onderwijzers fessen) te Haarlem zijn geslaagd de dames B. Henderikse, Haar lem, A. H. Heyting, Heemstede, M. H. Keijzer. Heemstede, M. de Lange, Haarlem, JHR. MR. J. W. G. BOREEL VAN HOGELANDEN. Naad wij vernemen is de toestand van den oud-burgemeester van Haarlem, jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, onveranderd. De patiënt had een rustigen nacht. Juist in den komenden overgangstijd zal de positie van Haarlem zeer eigenaardig zijn. De kansen voor den wederopbloei van onze gemeente kunnen belangrijk bevorderd wor den als de regeering in deze zou willen mede werken. Ik ben overtuigd, dat wij in Den Haag op vollen steun kunnen rekenen. Haarlem is een mooi gelegen gemeente in wwt van Kpnnemerland Het streven van geen jeugdige werklooze, die op de Centr. het hart van Kennem.eriand. hct sirenen vaa Werkpl thuis hQort daar mogen ontbreken het gemeentebestuu mppr ^L^ceden Doch helaas is de wenschelijkheid van het I zijn te voorkomen, dat no= g werken op de C. W. nog maar tot weinigen naar de buitengemeenten verhuizen, terwijl dooraedrongen. i bovendien nieuwe draagkrachtige bewoners jeugdige werkloozen, die alsnog op de Centr. naar hier gehaald moeten worden. Daarbij werkïaats willen werken, kunnen zich iederen speelt de belastingpolitiek evenwel een groote da„ tusschen 912 en 1%3'-2 daartoe op-I De deelnemer; AUTORIJLES in verzekerde auto's, p. u. 1.50 FIRMA M. GATSONIDES ZANDVOORTSCHE LAAN 4 HEEMSTEDE TELEFOON 26534. (Adv. Ïngez. Med.) De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen veranderlijken wind, later uit Oostelijke richtingen, ge deeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer behoudens kans op onweer, iets warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 767.4 m.M. te Reykjavik. Laagste 752.3 m.M. te Ona. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Westen op den Oceaan hield stand. In het Oosten, over de randstaten en Oost-Europa steeg de luchtdruk, zoodat zich ook daar een gebied van hoogen luchtdruk ontwikkelde. De depressie, waarvan het centrum gisteren over Denemarken lag, trok naar het Noorden en breidde zich aanzienlijk naar het Noorden uit. Het centrum ligt thans over Zuidwest-Noorwe- gen. Over Zuid-Frankrijk ontwikkelde zich een nieuw gebied van lagen luchtdruk. Langs de Zuidwestkust van Noorwegen waaien matige tot krachtige Noordwestelijke winden, in het overige deel van Scandinavië is de wind matig tot krachtig uit Zuidelijke richtingen. De lucht is meest zwaar bewolkt tot betrokken met in het Zuiden regen. Op de Britsche eilanden is de wind matig uit Noordwest met half tot zwaar bewolkte lucht. In onze omgeving, Duitschland, Frankrijk en Oost- en Midden- Europa waaien zwakke winden uit uiteenloo- pende richtingen. De lucht is helder tot licht bewolkt, alleen in Zuid-Frankrijk valt regen. Aangenomen mag worden dat de depressie in het Noorden zich verder Noordwaarts zal verplaatsen, terwijl die in het Zuiden naderbij zal komen, zoodat de wind vermoedelijk uit Oostelijke richtingen zal gaan waaien. Voorts wordt droog weer met gedeeltelijk bewolkte lucht verwacht, behoudens onweerskansen. De temperatuur zal vermoedelijk nog verder stijgen. BAROMETERSTAND Vorige stand 764 m.M. Stand van heden 765 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Donderdag v.m. 3.09 uur; n.m. 15.30 uur. Strand berijdbaar van 8.0013.30 uur. Nog één week rest U slechts, 't is waar. Dat g' Uw brandstof kunt bestellen Tegen den goedkoopsten prijs van 't jaar* Zoudt U PERQUIN niet even bellen? (Adv. ïngez. Med.) VOOR EEN VERGADERGEBOUW TE HEEMSTEDE. Met een zaal voor 400 bezoekers. De Volksbond tegen Drankmisbruik, afdee ling Heemstede, heeft een adres gericht aan den Raad, waarin verzocht wordt medewer king te verleenen aan de tot standkoming van een gebouw voor vergaderingen, tooneel. en bioscoopvoorstellingen en derg. Deze medewerking van gemeentewege wordt gevraagd in den vorm van een hypothecaire leening, groot dertigduizend gulden. Het gebouw, dat eventueel zal komen aan de Heemsteedsche Dreef, hoek Jacob van Campenstraat, zal een zaal bevatten voor on geveer 400 bezoekers benevens twee kleinere vergaderzalen, koffiekamer en accomodatie. De vloer van de groote zaal komt lager te liggen dan de straat-oppervlakte. Uit de hal komt men in de groote zaal met tooneel en cabine voor bioscoop. Op dezelfde verdieping zijn kleedkamers en toiletten. Op den beganen grond komen koffiekamer, keuken en terras. Op de eerste verdieping ko men de vergaderij en cursuslokalen, die onder ling bijeengetrokken kunnen worden. De tweede en derde verdieping wordt in hoofgdzaak bestemd als woning voor den con cierge. De totale stichtingskosten worden begroot op f 51.500, waarvan zooals gezegd, f 30.000 aan de gemeente wordt gevraagd in de vorm van hypotheek. HAARLEMSCHE BRIDGE CLUB. Het groote succes van den eersten medaille wedstrijd gaf aan het betsuur van bovenge noemde club aanleiding voor de tweede maal een dergelijke drive te houden. Ook deze drive mag volkomen geslaagd worden genoemd. De koppels waren ditmaal in twee groepen verdeeld, de eerste groep (zes tafels) had tot resultaat: le prijs mevr. VogelpoelHr. C. A. de Keijzer (tevens medaille) 98 punten; 2e prijs Hr. Bosse—Hr. v. d. Belle 92 punten. 3e prijs Hr. d'Ancona met partner 90% p. Tweede groep (vijf tafels): leprijs Hr en mevr. de Groot (tevens me daille) 65% p., 2g prijs Hr en mevr. Ver- bruggen 611/2 p.. 3e prijs dames Hoogeboom 59 1/2 p. Dze drive, welke stond onder leiding van den heer C. Kluit, had ook een prettig ver loop. MARKT WOERDEN. (Woensdag). Aanvoer 453 partijen kaas: Met rijksmerk u üer. autotocht voor ouden jemeente geldt het hier abso- geven. Aan de deelnemers word' zakgeld uit- van dagen le Haarlem vertrekken van de I ie kw. f 23 a f 25.50. Met rijksmerk 2e kw. f 20 cost gaet voor de baet uit" maar de Igekeerd I Er tcinlaan in den Hout naar Scheveningen. Ja f 22. Zware f 26. Handel matig.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2