Thijs IJs en de Brullende Berg Het kabinet Chautemps samengesteld, Frankrijk's nieuwe minister-president. WOENSDAG 23 JUNI 19.17 Socialistische partij sprak zich vóór steun aan de nieuwe regeering uit. HAARLEM'S DAGBLAD Blum vice-president van ministerraad. den Het nieuwe Fransche kabinet is gisteren definitief als volgt samengesteld: Minister-president: Camille Chautemps, se nator, radicaal socialist. Ministers van Staat: Albert Sarraut, Mau rice Violette, senatoren, van de Radicaal So cialistische Partij en de Socialistische Unie. Paul Faure, socialist, zonder parlementsze tel. Vice-minister-president: Léon Blum, Ka merlid. socialist. Landsverdediging: Daladïer, rad.-socia- list. Buitenlandsche Zaken: Delbos. rad. so cialist. Justitie: Vincent Auriol, socialist. Binnenlandsche Zaken: Dormoy, socialist. Financiën: Georges Bonnet, radicaal so cialist. Marine: Campinc^, voorzitter van de rad.- soc. Kamerfractie. Luchtvaart: Pierre Cot, rad. soc. Onderwijs: Jean Zay, rad. soc. Openbare Werken: Queuille, rad. soc., se nator. Handel: Chapsal, rad.-soc., senator. Landbouw: Monnet, socialist. Koloniën: Moutet, socialist. Arbeid: Févrïer, socialist Pensioenen: Rivière, socialist-. Posterijen: Lebas, socialist Openbare Gezondheid: Rucart, rad. soc. De radicaal-socialistische afgevaardigde Bertrans is tot onderstaatssecretaris van het minister-presidium benoemd. Zijn partij ge- nooten De Tessan en Aubaud werden respec tievelijk benoemd tot onderstaat-secretarïs- sen van Buitenlandsche en Binnenlandsche Zaken. Na mededeeling te hebben gedaan van de lijst van zijn medewerkers verklaarde Chau temps tegenover vertegenwoordigers van de pers o.m. het volgende: „Gij zult opmerken, dat ik het ministerie voor economische zaken heb afgeschaft. De minister van Financiën zal in het vervolg het comité voor nationale economie presideeren. Lk heb een ondersecretariaat voor buitenland sche zaken in het leven geroepen en eenige wijzigingen aangebracht in de verdeeling van de andere onderstaatssecretariaten. Zeer in het bijzonder wil ik uiting geven aan mijn dank jegens Blum, die mij zijn kostbare me dewerking heeft willen geven en jegens Da- ladier, die spontaan afstand heeft gedaan van het vice-premierschap. Het kabinet zal trouw blijven aan den bij algemeen kiesrecht uitgesproken wil van het volk en zal het program van het volksfront voortzetten in burgervrede en arbeid. De dringende taak is ongetwijfeld het financieel herstel. Ik heb niet geaarzeld Bonnet hier heen te roepen, die reeds mijn medewerker is geweest in een vroeger ministerie en wiens technische kwaliteiten niet betwijfeld kun nen worden. Met de vertrouwensvolle mede werking der beide Kamers hoop ik de zeer zware taak, die de president der republiek mij opgedragen heeft, tot een goed einde te brengen". Chautemps deelde nog mede, dat de nieuwe regeering zich Dinsdag a.s. aan de Kamer zal voorstellen. De minister van Financiën, Bon net, is op het oogenblik onderweg naar Frank rijk en zijn aanwezigheid is vereischt. Tevoren had de nationale raad van de socialistische partij met 3952 mandaten tegen 1369 bij 52 onthoudingen een motie aangeno men, die door Blum en Paul Faure was inge diend en waarin goedkeuring wordt ge hecht aan deelneming aan het kabinet-Chau- temps. De motie wijst er op, dat de regeermg geen enkele andere meerderheid moet nastreven dan die van de partijen van het Volksfront, geen beroep zal mogen doen op een politicus, Duitsclie ballons op Tsjechisch gebied. Gedwongen daling van de „Hildebrand"? Het ministerie van landsverdediging van Tsjecho Slowakije heeft een communiqué ge publiceerd over het incident met den Duit- schen luchtballon „Chemnitz", die gedwongen zou zijn te dalen. In dit communiqué wordt medegedeeld, dat de luitenant-vlieger Franz Novak van den commandant van het vlieg veld Pilsen opdracht had de nummers van de ballons, welke van Duitschland kwamen, te registreeren. Novak heeft drie ballons gezien en groette de ballonschippers, doch noodzaakte hen niet te dalen. Volgens internationaal gebruik wordt last tot dalen gegeven door een lichtpa troon af te schieten. Luitenant Novak heeft dit signaal niet gegeven, noch heeft hij op eenige andere wijze de ballons gehinderd. Zonder twijfel heeft de bemanning van de „Chemnitz" hetzij door onbekendheid met de internationale gebruiken, hetzij om andere redenen, de teekenen van den luitenant ver keerd begrepen. Uit het feit, dat de overige ballons, welke Novak heeft gezien, rustig zijn doorgevlogen, blijkt, dat de vergissing ligt bij de bemanning Het D. N. B. verneemt verder uit Praag De Duitsche ballonvaarder Goetze, die met den ballon „Hildebrand" aan den wedstrijd om den Gordon Bennett-beker heeft deel genomen, heeft een uitvoerige verklaring af gelegd omtrent de wijze, waarop hij door een Tsjecho-Slowaakschen politievlieger gedwon gen is geworden te dalen. Toen de ballon van 2000 M. hoogte gedaald was tot 50 M. boven den grond, verdween de vlieger, waarop onmiddellijk weer ballast uitgeworpen werd, om den tocht voort te zetten. Zooals de vlieger later aan de Duitsche ballonvaarders mede deelde, werd hem dit telefonisch gemeld, waarop hij den ballon opnieuw achtervolgde, zoodat tenslotte de landing ten uitvoer moest worden gelegd. Een half uur later was de vlieger per auto naar de ballonvaarders ge komen en had hun medegedeeld, dat hij bevel had gekregen te beletten, dat de ballon verder vloog en hem in ieder geval tot landing te dwingen. Het Duitsche Nieuwsbureau teekent hierbij aan ten aanzien van dit ont zettende voorval moet nog het offi- ciëele rapport der bevoegde Duitsche autoriteiten afgewacht worden. die de afgetreden regeering heeft bestreden en als taak zal moeten aanvaarden algeheele uitvoering van het Volksfrontprogram. Wan neer de proefneming met een regeering van radicale richting zou mislukken, zou de so cialistische partij geen enkel afglijden buiten het Volksfront aanvaarden en opnieuw de lei ding vragen den bij algemeen kiesrecht uit gesproken wil te verdedigen. Ernstige ongeregeldheden op Trinidad. Brilsche kruiser zet manschappen aan wal. Uit Port of Spain (Trinidad) wordt gemeld, dat de „sit-downstaking" om loonsverhooging onder de arbeiders der petroleumvelden de oorsprong is geworden van een beweging, die zich thans uitbreidt tot Port of Spam, de hoofdstad van het eiland. De bouwvakarbei ders zijn in staking gegaan en hebben in op tocht door de stad gemarcheerd. In het dorp Penal heeft de politie zich gedwongen gezien het vuur te openen op betoogers, onder wie vier gewonden vielen. De spoorlijn zou opge broken en de telefoonleidingen zouden doorge sneden zijn. Ernstige ongeregeldheden hebben zich voorgedaan in Dan Fernando, waar een duizendtal stakers de winkels heeft geplun derd. Bij een botsing tusschen de politie en stakers van de petroleumbron bij het fort Co- mote zijn vier personen gedood en acht en twintig gewond. De gouverneur heeft draad loos verzocht een Britsch oorlogsschip te zenden. Nader verneemt Reuter uit Port of Spain, 22 Juni: Tijdens botsingen en relletjes tus schen de politie, stakers en het publiek in den afgeloopen nacht en in den loop van vandaag zijn 12 dooden gevallen en talrijke gewonden, onder wie 24 ernstige verwondingen bekwa men. De Britsche kruiser „Ajax" heeft 150 manschappen aan wal gezet, waar zij mitrail leurs in stelling hebben gebracht, teneinde de petroleuminstallaties te beschermen. Er wordt nog een tweede Britsch oorlogsschip ver wacht. Sautander tot overgave aan gespoord. Franco's troepen zetten den opmarsch in Biskaje voort. Vliegtuigen van de luchtmacht van gene raal Franco hebben, naar Havas uit Vitoria verneemt, manifesten boven Santander om laag geworpen, waarin de bevolking wordt aangespoord zich over te geven. In het ma nifest wordt gewezen op de overwinningen van de rechtschen. niettegenstaande de sterke verdediging van Bilbao. De verdediging van Santander zou dus evenmin succes hebben. Reeds hebben talrijke Basken, zoo gaat het manifest verder, ingezien, dat de strijd nut teloos is; zij hebben zich overgegeven en zij konden naar hun haardsteden terugkeeren. De rechtsche autoriteiten beloven de in woners van Santander dat zij, „die geen mis drijven op hun geweten hebben," niets te vreezen hebben. Havas verneemt verder, dat de troepen van Franco thans stelselmatig de bezetting van de provincie Biskaje, voltooien, zonder an deren tegenstand te ontmoeten dan dien van geïsoleerde groepen. In den afgeloopen nacht zijn de dorpen Amurrio, Arreta en Llodio op den weg naar Miranda bezet. Deze dorpen liggen m een streek met belangrijke Nijver heid. Verder zijn de dorpen Barambio, Le- zama en Orezco zonder slag of stoot genomen. Het geheele gebied ten noorden van Orduna is dus zonder verzet in handen der rechtschen gevallen. Men merkt op, dat juist hier de Basken heftigen tegenstand boden zoolang de strijd om Bilbao duurde. Schip met vluchtelingen gepraaid. Uit St. Jean de Luz, 22 Juni: Het vracht schip „Mariana Molor" dat onder Britsche vlag vaart en dat 1700 uitgewekenen uit Santander vervoerde, is in volle zee gepraaid door een schip der opstandelingen. De com mandant van dit schip constateerde, dat zich militiesoldaten in burger onder de passa giers bevonden en deelde dit terstond mede aan den commandant van het Britsche pant serschip „Resolution", dat belast is met de controle van de kust. Een Engelsche torpe dojager vergezelde de „Mariana Molor" tot St. Jean de Luz, waar bij aankomst de Engel sche consul, vergezeld van een commissaris van politie aan boord ging van het vracht schip. Lid der Baskische regeering op reclitsch gebied geland. Volgens berichten van rechtsche Spaansche zijde is een vliegtuig, dat op de lijn Toulouse- Santander vloog en dat bestuurd werd door den Spaansehen piloot Jose Yanguas gedwon gen geweest, tengevolge van een defect, een landing te maken op 20 kilometer ten westen van San Sebastian, d. w. z. midden in door de opstandelingen bezet ge bied. Onder de passagiers van het toestel be vond zich de minister der Baskische regeering Espinoza en de Fransche reserve-luitenant Georges Rouge. Nieuwe generaiiteitsraad te Barcelona? Companys heeft gisteren verscheidene be zoeken van politiek karakter ontvangen. Men meente weten, dat daarbij sprake is ge weest van de vorming van een nieuwen ge neraiiteitsraad. Deze zou eind van deze of be gin volgende week definitief worden gevormd. Zal rechtsch Spanje worden erkend als oorlogvoerende partij? Uit Salamanca: In officieele rechtsche kringen verwacht men, dat het Spanje van Franco binnenkort door de meeste mogend heden zal worden erkend als oorlogvoerende partij. Dit is aan alle souvereine mogendhe den verzocht, waarbij er op werd gewezen, dat Franco meester is in tweederde van Spanje en de koloniën en protectoraten. Het leven is hier normaal, de rechtbanken func- tioneeren en een strenge discipline heerscht in leger en vloot Zes mogendheden hebben de regeering van Burgos erkend als de eenig wettige regeering en verscheidene landen hebben met deze re geering handelsovereenkomsten gesloten. Overleg der controle- mogendheden zonder resultaat, Demonstratie der Duitsche vloot voor Valencia? Reuter meldt uit Londen 22 Juni: In een communiué van liet Foreign Office wordt medegedeeld, dat het in de nieuwe bijeenkomst, die Eden en de ambassadeurs van Frankrijk, Duitschland en Italië in het Foreign Office hebben gehouden om het inci dent met de „Leipzig" te bestudee- ren, helaas onmogelijk is gebleken tot overeenstemming te geraken ten aanzien van de in dit geval te ne men maatregelen. Eenerzijds was men van meening, dat een onderzoek naar de omstandigheden van het incident diende vooraf te gaan aan eenigen maatregel tegen de betrokken partij in Span je. Aan den anderen kant achtte men de feiten duidelijk en vaststaand en was men van oordeel, dat de incidenten onmiddellijke krachtige maatregelen eischten, ten einde de solidariteit der mogendheden te handhaven en een herhaling dezer incidenten te voor komen. Het voorstel, waaromtrent geen overeenstemming kon worden be reikt, was, dat ter hoogte van de kust voor Valencia onmiddellijk een vlootdemonstratie, waarbij de vlag gen der vier mogendheden zouden worden getoond, zou worden gehou den. Naar men te Londen meent te we ten, hadden de Duitsche vertegen woordigers in de bijeenkomst van de vier mogendheden eveneens voorge steld: le een waarschuwing tot de Spaan sche regeering te richten. 2e neutralisatie van de Spaansche on derzeebooten. Het eerste voorstel is naar men ge looft door de vier mogendheden aanvaard, doch het tweede heeft Duitschland laten varen. Uit Berlijn: De weigering van Engeland en Frankrijk om deel te nemen aan een gemeen schappelijke vlootdemonstratie voor Valen cia. in toepassing van het verdrag van 11 Juni heeft in leidende kringen te Berlijn ontstemming gewekt. In politieke kringen geeft men te verstaan, dat Duitschland thans, met in acht nemen van de overeenkomst van 11 Juni, zijn vrij heid van handelen zal hernemen en de maat regelen zal nemen, welke het dienstig acht om te antwoorden op den aanval op den kruiser „Leipzig". Men verwacht thans minstens een indruk wekkende demonstratie van de Duitsche vloot in de Middellandsche Zee. Het is evenwel op het oogenblik niet mo gelijk een nadere aanduiding te verkrijgen omtrent den aard van deze demonstratie en het is dus op zijn minst genomen voortijdig om te spreken van een bombardement op Valencia, het nemen van een schip der Spaansche regeering of een krachtige blok kade van de Spaansche Middellandsche zee kust. Toch deden al deze geruchten in den middag de ronde te Berlijn. Men verwacht in den loop van den nacht een officieele mededeeling van de Duitsche regeering. Volgens Havas zou de door de Duitsche regeering uitgedachte demonstratie tegen de regeering van Valencia zoo ver gaan, dat Valencia zal worden gebombardeerd. Men verwacht een ander soort vlootbetooging, welke echter een „ernstige waarschuwing zou vormen voor de roode zeeschuimers". Men acht het mogelijk, dat Duitschland in overleg met Italië zal besluiten zich uit het noninterventie-comité terug te trekken. Het besluit, dat Duitschland thans zal nemen wordt in diplomatieke kringen te Berlijn als uiterst ernstig beschouwd, aangezien het in de huidige phase van het Spaansche conflict belangrijke internationale reactie moet wek ken. Italië is het eens met Duitschland. De houding van de Duitsche regee ring ten aanzien van de kwestie van de .Leipzig" en de motiveei-ing hier van worden, naar in welingelichte Italiaansche kringen te Rome ver luidt, door Italië als volkomen lo gisch beschouwd. Italië is het geheel met deze houding eens. Kabinetszitting te Berlijn. Uit Berlijn: Naar van goedingelichte zijde op desbetreffende vragen wordt medege deeld. zijn de in het buitenland verspreide geruchten, volgens welke in verband met de recente gebeurtenissen in Spanje heden het kabinet bijeengeroepen is, niet in overeen stemming met de feiten. De kabinetszitting, Camille Chautemps. (Van een bijzonderen medewerker.) Na een bewind van ruim een jaar heeft Léon Blum bij den president der Fransche Republiek het ontslag van zijn kabinet ingediend. De radicaal-socialist Camille Chau temps, die minister van staat was in het afgetreden kabinet, aanvaardde de opdracht tot vorming van een nieu we regeering. Opnieuw beleeft de Fransche Republiek een kabinetswisseling. Nadat het door de regeering-Blum voor niet-aannemelijk ver klaarde volmachten-project van de senaats commissie voor de financiën met 198 tegen 92 stemmen was aangenomen, terwijl bovendien een door de regeering ondersteund tegenvoor stel werd verworpen, heeft het kabinet Zon dagnacht den stap gedaan, die in de gege ven omstandigheden te verwachten was: het besloot niet langer aan te blijven en diende zijn ontslag in. Door deze demissie van het kabinet-Blum is de politieke belangstelling weer eensklaps ge richt op de bekende figuur van Camille Chautemps, die door den President met de vorming van een nieuw kabinet belast werd. Chautemps is geen onbekende in de wereld der Fransche politiek, zijn naam wekt onmid dellijk de herinnering op aan den tijd der be ruchte Fransche financieeïe schandalen, met name dat van Stavisky, in het voor Frankrijk zoo hachelijke jaar 1934 Van 27 November 1933 tot 28 Januari 1934 beleefde het ministerie Chautemps drukke da gen. Als opvolger van het overgangskabinet Sarraut, trachtte Chautemps de basis van zijn regeering door het opnemen van vertegen woordigers van het centrum en van de z.g.n. neo-socialisten uit te breiden. Dit streven mis lukte tengevolge van de principieele tegen stellingen tusschen deze beide vleugels. Daar om stelde Chautemps zich den 2en Decem- die vanmorgen bijeen zou komen, was reeds geruimen tijd geleden bijeengeroepen ter be handeling van problemen der binnenland sche politiek. Talrijke Duitsche oorlogsschepen in de Spaansche wateren. Naar uit Gibraltar wordt gemeld, zijn gis termiddag te Algeciras de Duitsche oorlogs bodems Koeln, Tiger, Fuchs en Leopard aan gekomen. Andere Duitsche oorlogsschepen o.a. de „Leipzig" werden gisteren ter hoogte van Ceuta gesignaleerd. Solidariteit der vier mogendheden zou niet verbroken zijn. Reuter meldt uit Londen, 22 Juni: Ofschoon thans in het geval van de „Leipzig" het over leg, voorzien in het accoord van 12 dezer, op niets is uitgeloopen, wijst men er in bevoegde kringen op, dat het mechanisme dat door dit accoord is geschapen, blijft bestaan en voor eventueele toekomstige incidenten van kracht zal zijn. Men meent te weten, dat Engeland en Frankrijk verlangden, dat ten aanzien van den aanval, die op de „Leipzig" zou zijn gepleegd, een onderzoek werd ingesteld, alvorens zich te verplichten deel te nemen aan eenige demon stratie. Duitschland en Italië wenschten daar entegen een onmiddellijke uiting van solidari teit der vier mogendheden. De vier mogendheden waren het er echter, naar men gelooft, over eens, dat afgezien van dit incident, en een mogelijke actie van Duitschland, solidariteit tusschen hen niet mocht worden verbroken. Men verwacht dan ook niet. dat het mis lukken der besprekingen verstrekkende gevol gen zal hebben. ber met een bijkans zuiver radicaal-socialis tisch kabinet aan de Kamer voor, terwijl hij» tegelijkertijd een nieuw financieel wetsont werp indiende. Na wekenlange beraadslagingen gelukte het hem in de Kamer en in den Senaat succes te behalen; met Kerstmis was de regeering in staat het land een door de beide Kamers goedgekeurde financieeïe wet voor te leg gen, welke het deficit met 4 milliard francs verminderde. In dit verband verkreeg de re geering de machtiging tot uitgifte van een lee ning van 10 milliard francs. Maar de behan deling van de ontwerpbegrooting 1934 stond voor de deur en liet duurde maar kort of de omstandigheden dwongen Chautemps af te treden. Tengevolge van de financieeïe schandalen, (o.m. dat van de beruchte Stavisky-affaire, die indirect in Januari '34 al aanleiding was geweest tot de ontslagneming van minis ter Dalimier), waren op Chautemps' mi nisterie vele aanvallen gedaan, waardoor Chautemps het kort daarop raadzaam achtte, af te treden, ook al sprak de Kamer haar ver trouwen in het kabinet uit. Een verzoek tot vorming van een nieuwe regeering wees hij van de hand. Camille Chautemps werd in 1885 geboren als zoon van den ondervoorzitter van den Senaat, die reeds eerder minister van kolo niën was. Hij studeerde rechten en vestigde zich als advocaat te Tours, waarop hij in 1910 voor het eerst tot afgevaardigde verkozen werd. Tot zijn 'eerste ministers-portefeuille werd hij in 1924 geroepen; hij werd minister van Binnenlandsche Zaken in het kabinet Herriot. In het er opvolgende kabinet-Painlevé had hij aanvankelijk geen zitting, totdat hem bii da vernieuwe samenstelling daarvan de porte feuille van Justitie werd toevertrouwd. In 1929 volgde zijn verkiezing tot voorzitter der radicale Kamerfractie, waarop hij een jaar later minister-president van het kabinet werd, dat uitsluitend uit radicalen was sa mengesteld. Maar reeds op denzelfden dag dat het kabinet zich aan het parlement voor stelde, werd het ten val gebracht. Daarna werd Chautemps nog minister van Onderwijs en later, in het laatste kabinet Herriot, minis ter van Buitenlandsche Zaken, welke functie hij ook bekleedde onder het minister-presi dentschap van Paul Boncour, Daladier en Sar raut. Toen kondigde Chautemps aan dat hij ingrijpende bezuinigingen wilde, waarbij hij zijn ministerie er een van „Salut public" noemde Thans is Camille Chautemps geroepen een nieuwe regeering te vormen, een opdracht, die hij inmiddels ten uitvoer heeft gebracht. TWEE DOODEN BIJ VLIEGTUIGONGELUK. HSINKING, 22 Juni Hedenochtend is het passagiersvliegtuig van de geregelde lijn van Korea naar Moekden in Noordwest Antoeng verongelukt. Twee passagiers werden op slag gedood, zeven anderen werden min of meer ernstig gewond. RADIO __H1f™===J PROERAMMA ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs dacht een oogenblik diep na. Toen zei hij„Hoe kan men in het land van Boeli-Boeli-Bom komen? Want je begrijpt wel. dat ik er gauw heen ga, want ik vertrouw dat zaakje niet." Baardenspons keek hem benauwd aan. „Als je dat doet, dan ben je een dwaas. Het is veel te gevaarlijk daar. En daarbij komt, dat je door het land van de Zeven Bergen moet, dat is ook al zoo'n gevaar lijke buurt! En dan nog wat, in Boeli-Boeli-Bom wonen de Kobolden, dat is een akelig soort kabouters. Pas daar goed voor op. Kom, dan zal ik je den weg toonen." Ze liepen een tijdje voort en eindelijk zagen ze heel in de verte de Zeven Bergen liggen. „Nu ga ik weer gauw naar het bosch terug," zei Baardenspons huiverend. „Het beste, ik hoop, dat ik je levend terug zie!" DONDERDAG 24 JUNI. HILVERSUM I 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Hand werkles. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbel lezing. 4.45 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.15 Het Rotterdamsch Pianokwartet en solist. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over Christ. Lieh. Opv. 7.30 Cau serie over zeereizen. 7.45 Reportage. 8.00 Be richten ANP. Herhaling SOS-berichten. 8.15 Causerie over den bouw van de Maastunnel te Rotterdam. 8.45 Christ. Radiokoor, mmv. solisten en het NCRV-orkest. 9.50 Gramofoon muziek. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 NCRV- orkest. 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.00 Gra mofoonmuziek, hierna schriftlezing. HILVERSUM II. 301 M. AVRO-uitzending'. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (Gr. pl.) 10.30 Solisten concert en declamatie. 12.00 Kovaes Lajos' or kest. 12.45 Gramofoonmuziek. 1.30 Kovacs Lajos' orkest. 2.10 Literaire causerie, declama tie en gramofoonplaten. 3.00 Omroeporkest en solist. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 De Palladians. 6.30 Sportpraatje. 7.00 AVRO- Dansorkest. 7.30 „Fietstochten door Neder land", causerie. 7.45 Gramofoonplaten. 8.00 Be-' richten A. N. P. Mededeelingen. 8.15 Omroep orkest, Toonkunstkoor en solisten. 9.05 Gra mofoonmuziek. 9.30 Massazang met orkest begeleiding. 10.00 Omroeporkest en soliste. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Berichten ANP. Damnieuws. Hierna tot 12.00 AVRO-dansor- kest en gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.2511.50 Gramofoonplaten. 12.15 BBC- Welsch-orkest, en soliste. 1.05 De BBC-Zangers. 1.35—2.20 Het Willoughby Strijkkwartet. 3.10 Causerie „It occurs to me" 3.30 Gramofoon- plaaten. 4.35 Sportreportage. 5.20 Gramofoon muziek. 5.35 Roy Fox' Band. 6.20 Berichten. 6.40 Boekbespreking. 7.00 Zang. 7.20 BBC- orkest. 8.05 „My day's work", causerie. 8.20 Revue-programma. 9.20 Berichten. 9.40 Volks- dansenprogramma. 10.20 Kerkdienst. 10.40. Het Londensch Blaaskwintet en solist. 11.35 Het Chalet Club Dansorkest. 11.5012.20 Dans muziek (gr. pl.) RADIO PARIS. 1648 M. 7.10, 8.20 en 11.10 Gramofoonmuziek. 12.50 Orkestconcert. 1.35 Zang. 2.05 Vervolg orkest concert. 2.20 Gramofoonmuziek. 4.10 Dito. 5.05 Radiotooneel. 7.23 Pianovoordracht. 8.05 Viool voordracht. 8.50 Zang. 9.20 Pianovoordracht. 10.5011.05 Gramofoonmuziek. KEULEN. 456 M. 6.50 Het Leipziger Omroeporkest. 8.50 E. Börschel's orkest. 9.50 Gramofoonmuziek. 10.20 Volsliederenconcert. 12.20 Orkest van spoor wegpersoneel. 1.35 Het Kurhessiche Landes- Theaterorkest. 2.35 Solistenconcert. 4.20 E. Rambour's orkest. 5.40 Zang en piano. 6,20 Blaasorkest. 7.20 Solistenconcert. 8,30 Orkest concert. 9.20 Radiotooneel met muziek. 10.50— 12.20 Populair concert en dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Liedjes. 1.00 Salonorkest. 1.30 Omroeporkest. 1.50 Liedjes. 2.002.20 Gramofoonplaten. 5,20 Kleinorkest. 6.50 en 7.23 Gramofoonplaten. 8.20 Omroepor kest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Salonorkest. 1.50 Gramofoonplaten. 5.20 Salonorkest. 6.35 Kleinorkest. 7.35 Gramofoon muziek. 8.20 Nationaal orkest en solisten. 10.30 1120 Omroeüdansorkest. DEUTSCHE ANDSEND ER. 1571 M. 8.30 Omroep-Amusementsorkest en solist. 10.20 Berichten. 10.50 Viool en piano. 11.05 Weerbericht. 11.20—12.20 Dansmuziek (Gr. pl.).

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6