BLONDONA- BRUNETTA POND ERDAG 24 JUNI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 9 MOTORSPORT. DE MOTORBOOTWEDSTRIJDEN DER K. N. M. C. De op 4 en 11 Juli e.k., resp. op de Vecht te Weesp. en op de Boschbaan te Amsterdam te houden motorbootwedstrijden der Kon; Ned. Motorboot-Club, zullen een feestelijk karak ter dragen, daar tegelijkertijd het 30-jarig bestaan der K.N.M.C. zal worden gevierd. Het bestuur en de wedstrijd-deelnemers zullen zich op Zaterdag 3 Juli vereenigen aan een feestmaaltijd in Hotel ..De Roskam" te Weesp waarbij tevens feestelijk herdacht wordt het eerste lustrum der motorbootwedstrijden op de Vecht. Aan het uitgebreide programma voor de beide wedstrijddagen ontleenen wij het vol gende: Ten eerste hebben de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland (I en II) plaats, voor open booten met ingebouwde motoren. Voorts wedstrijden voor buitenboords-mo- torbooten, waarbij o.a. bepaald is, dat de booten met de motoren het eigendom van Nederlanders moeten zijn. Dan de keerpunt- en voorgift-wedstrijden, waarbij de eerstgenoemde onderscheiden worden in wedstrijden voor snelle buiten- boords-booten en voor langzame fouiten- boords-runabouts. DAMMEN. DAMVEREENIGING „D.O.S." Het bestuur van D.O.S. is thans als volgt ge wijzigd: C. Vrolijk, 1ste voorzitter; J. Spijker, 2de voorzitter; E. F. W. Borger, Harmenjans- straat 30, 1ste secretaris; G. A. Ottonini. 2de secretaris; H. Kol, penningmeester; W. Dijkhof en P. C. K. Heidweiller, commissarissen. WINTERSPORT. Het conflict tussehen I. O. C. en F. I. S. De Olympische Winterspelen in gevaar. .,Het bestuur van den Ned. Skibond heeft zijn standpunt reeds bepaald", aldus de secre taris, de heer H. J. A. Schintz, aan een ver slaggever van het A.N.P. mede, toen deze hem vroeg naar zijn meening inzake het geschil tussehen het Int. Olympisch Comité en de Fédération Int. de Ski, een en ander in ver band met het besluit van het I.O.C., op zijn laatste vergadering te Warschau genomen, dat skileeraren niet mogen deelnemen aan de Olympische Winterspelen, handhavende een beginsel, dat reeds tijdens de Olympische win terspelen te Garmisch Partenkirchen van kracht was. „Het bestuur van den Ned. Ski- bond staat", zei de heer Schintz, "„in deze aan gelegenheid geheel aan de zijde van de F.I.S. Het I.O.C. dient zijn amateursbepalingen zoo danig te wijzigen, dat skileeraren aan de Olympische winterspelen kunnen deelnemen. Helaas kunnen wij geen afgevaardigde sturen naar het F.I.S.-congres, dat op 21, 22 en 23 Februari a.s. te Helsingfors zal worden gehou den en waar deze belangrijke kwestie opnieuw In behandeling zal komen." „Denkt u dat het Helsingforsche congres tot toenadering bereid zal zijn?" „Alvorens deze vraag te beantwoorden is het misschien wenschelijk, eerst een korté "histo rische uiteenzetting te geven over het ontstaan van het conflict", meende onze zegsman, wij zende op de groote gevaren, welke er uit kun nen voorspruiten ten aanzien van het voort bestaan der Olympische winterspelen. Nog versch in het geheugen ligt het F.I.S.-congres te Garmisch Partenkirchen. Daar verklaarden o.a. Zwitserland. Oostenrijk, Duitschland, Frankrijk en Tjecho-Slowakije zich tegen het I.O.C.-besluit inzake de skileeraren. Ik heb toen het Nederlandsche standpunt, overigens meer een persoonlijke meening, daar de Ned. Skibond er zich toen niet over had uitgespro- kne, uiteengezet, Ik verklaarde, dat het beter zou zijn indien de aangesloten bonden zich door middel van hun nationale Olympische comité's in verbinding zouden stellen met de andere sportbonden, ten einde gezamenlijk aan het I.O.C. voorstellen te doen. Bovendien wees ik er op, dat de winterspelen nog altijd de beste propaganda voor de skisport zijn. Deze aangelegenheid zal in Februari te Helsingfors dus wederom aan de orde komen. Mijn over tuiging is, dat het F.I.S.-besluit van Garmisch stellig gehandhaafd zal blijven. Misschien zullen vijf of zes landen het standpunt van het I.O.C. kiezen, omdat men de winterspelen niet zal willen missen. Doch de groote meerderheid der F.I.S. zal naar haar beginsel wat dit onder deel betreft, niet willen laten vallen. En toch kan ik het standpunt van het I.O.C. niet zon der meer veroordeelen. Zoolang het I.O.C, zijn amateursbepalingen niet heeft gewijzigd, zie ik in, dat het, als het I.O.C. de skileeraren toe laat, voor de andere sporten geen anderen maatstaf tegenover de sportleeraren kan aan leggen. De kloof tussehen het I.O.C. en de F.I.S. zal voorloopig wel niet worden overbrugd. Ik geloof, dat I.O.C. noch F.I.S. tot concessies bereid zal zijn, lettende op het jongste War- sehausche congres van het Int. Olympisch Comité en de stemming, welke er op het oogen- blik in de F.I.S.-kringen heerscht. Bij de Olympische Winterspelen in 1940 te Sapporo zal dan niet worden skigeloopen. Er blijven over de ijswedstrijden, als hardrijden, kunstrijden en ijshockey en voorts het bobben. De Olympische winterspelen hebben dan ech ter veel van hun waarde verloren". „Waarom is een skileeraar amateur? Daar zullen toch wel argumenten voor moeten zijn?" „Inderdaad, argumenten zijn er genoeg. De skileeraar verdient geen geld met skiloopen, maar met lesgeven; hij zou ook onderwijs kun nen geven in algebra of geschiedenis. Dat het nu toevallig skiloopen is, maakt hem niet tot prof. Bij zijn onderwijs loopt de leeraar in den regel heel weinig zelf ski en zeer zeker kan hij als zoodanig niet zelf trainen voor wedstrijden. Integendeel: hij heeft een groote handicap tegenover de niet-skileeraren, die op eigen kosten of op die van anderen veel, langdurig en kostbaar kunnen trainen. Niet de amateur, maar de leeraar is in het nadeel. Het contingent wedstrijdskiërs bestaat voor een zoo groot gedeelte uit skileeraren, dat zonder laatstgenoemde categorie de wedstrijden veel van hun belangrijkheid zouden verliezen. Ten slotte zijn de leeraren onze beste kameraden, die met de grootst mogelijke liefde en enthou siasme heel veel hebben gedaan en nog doen voor de propaganda van de sport en die wij in alle opzichten op één lijn stellen met niet- skileeraren. Het beginsel van het I-O.C. is mooi, doch het is niet te handhaven. Het schijn- amateurisme op de Olympische Spelen breidt zich uit; de voorbeelden daarvan zijn voor het grijpen. Het I.O.C. moet de sport -dienen moet meegaan met de ontwikkeling van de interna tionale en nationale sportbewegingen. Verzet het I.O.C. de bakens niet, dan gaan de Olym pische Spelen ten gronde omdat het I.O.C. achter de feiten aanlooot. Mocht er geen op lossing worden gevonden, en I.O.C. en F.I S. staan op het oogenblik zeer ver van elkaar, dan heeft waarschijnlijk het laatste uur der Plympische Winterspelen LAWNTENNIS. De Int. Kampioenschappen van Wimbledon. Van Swol uitgeschakeld. Uit Londen: Waren er Dinsdag drie over winningen voor onze landgenooten, Woensdag werden het twee nederlagen. Van Swol werd, zooals verwacht mocht worden, in de tweede ronde uitgeschakeld door Boussus. In drie sets, met de cijfers 6-2, 61, 62 werd onze land genoot geslagen, zonder dat de overwinning van den Franschman ook maar een moment in gevaar is gebracht. De Nederlandsch-Hongaarsche combinatie Hughan en mej. Baumgarten had een set noo- dig om ingespeeld te geraken. Hoewel Ellmer en mevr. PleydellBouverie ook geen ideale combinatie vormden, sloot het hier toch beter. Na 61 ging het in de tweede set gelijk op, doch na 55 gaven enkele missers van het HongaarschNederlandsche paar en goed af maken aan het net van Ellmer de set aan het Engelsch-Zwitsersche dubbel. Verrassingen kwamen op dezen derden dag niet voor. Von Cramm won vlot en snel van Tuckey; Henkei won met heel wat meer moeite van Tinkler. Budge won, zooals hij wilde van Hughes en Austin ondervond weinig tegenstand van den Amerikaan Sabin. Ook in het damesenkelspel vielen geen ver rassende resultaten te noteeren. Van mej. Horn had men meer verwacht dan de 26, 06 nederlaag tegen mevr. Sperling; Anita Lizana moest een set afgeven aan de Engel- sche speelster mej. Lumb, die zeer vast bleek zijn. De voornaamste uitslagen waren: Heeren-enkelspel. tweede rondeVon Cramm slaat Tuckey (Eng.) 62 6—0 64; Crawford (Austr.) slaat Andrews (N. Zeeland) 64 86 61; Kukuljevic (Zuid-Slavië) slaat Surface (Am.) 5—7 6—3 2—7 6—3 9—7; Austin (Eng.) slaat Sabin (Am.) 62 63 60; Bromwich (Austr.) slaat Kirby (Z. A.) 75 26 64 63; Parker (Am.) slaat Brugnon (Fr.) 60 6—3 61; Henkei (Duitschland) slaat Tinkler (Eng.) 2—6 7—5 3—6 6—0 6—3; Bousus (Fr.) slaat van Swol (Ned.) 62 61 61; Budge (Am.) slaat Hughes 62 62 62; McGrath (Austr.) slaat Coombe (N. Zeeland) 6—3 63 5—7 6—2. Voorts komen in de derde ronde: Yamagishi (Japan), Mako (Amerika), Lacroix (België). Bernard (Fr.), Stedman (N. Zeeland), Prenn, Shayes (Eng.), Nakano (Japan), Pallada (Z.- Slavië) en Hecht (Tsj. SI.). Dames-enkelspel, tweede ronde: mej. Jedrzejwoska (Polen) slaat mej. Beazly (Eng.) 61 61; mej. Scriven (Eng.) slaat mej. Scott 62 62; mevr. Mathieu (Fr.) slaat mej. Kovac (Tsj. SI.) 62 62; mej. Lizana slaat mej. Lumb (Eng.) 16 61 >62; mej. Nuthall sl. mej. Thomson 64 63. Derde ronde: mevr. Sperling slaat mej. Hom 62 6—0. Voort kwamen mevr. Andrus (Am.), mevr. King (Eng.), mej. Saunders (Eng.) mej. McOstrich (Ierl.) en mej. Wright (Eng.) in de tweede ronde. Gemengd dubbelspel: mej. Marble en Budge slaan mej. Wright en Bay ley 62 26 62; mevr. Pleydell Bouverie en Ellmer slaan mej. Baumgarten en Hughan 61 75. Heerendubbelspel: Menzel en Hecht slaan Crawford en McGrath 63 63 62. COLLECTE-BLOEMPJES CLUB-SPELDJES Wijnands v. Rensen Medaillehuis Schoterw. 78 o. kazerne tel. 17256 (Adv. ingez. Med.) GENEESKRACHTIGE ZOUTWATERBRONNEN voor lijders aan Rheumatiek, Ischias, enz. Met succes werden ook hardnekkige gevallen behandeld B Al I Alle Sporten - Badhotel-Orkest y Opgewekt strand-en badleven (Adv. Ingez. Med.) HONKBAL. DE WEDSTRIJDEN DER U. L. O. SCHOLIEREN. Woensdagmiddag speelden vier negentallen van de Openbare Haarlemsche U. L. O. scho len honkbalwedstrijden op het sportterrein aan de Kleverlaan. De eerste wedstrijd ging tussehen het eerste negental van de U. L. O. B en het tweede ne gental van U. L. O. A. Naar later bleek won U. L. O. B zelfs met gemak van het eerste negental van U. L. O. A zoodat het tweede negental heelemaal geen kans maakte. Het kreeg dan ook geen voet aan den grond, bijna zelfs geen voet op de honken. In drie beurten kwamen slechts elf spelers aan slag en niet een bereikte het thuishonk. Door beter slaan en zwakker bowlen en veldwerk van de tegen partij bracht U. L. O. B het tot liefst negen en twintig runs, waaronder twintig in één beurt. Hierna kwamen in het veld U. L. O. I en U. L. O. C. De jongens van U. L. O. A genoten al in de eerste beurt van vele keeren vier wijd en wisten ook nog al eens raak te slaan. Daarmee behaalden zij elf runs. Hierna ging het echter zoo hard niet meer. Het werpen van U. L. O. C bleef 'wel zwak maar de velders had den eenige keeren succes. Ook met slaan had den de leerlingen van U. L. O. niet veel succes. Wel kregen zij in de vierde beurt nog een kans doordat de werper van A er uit raakte. Dat bracht hun negen runs op maar dat was nog niet voldoende om den achterstand in te ha len. U. L. O. A won met 1811 en een slag beurt. Nu kwamen de winnaars van de vorige wed strijden U. L. O. A I en U. L. O. B tegenover elkaar te staan. En dat is een wedstrijd ge worden, die het aanzien alleszins waard was. Jammer was alleen dat het werpen niet een beetje meer gelijkwaardig was. Nu over- heerschte de werper van U. L. O. B en slechts twee maal werd deze geslagen. Wel gaf hij ook eenige keeren vier wijd, maar niet iedere spe ler die een vrijen loop kreeg naar het eerste honk bracht het ook tot een punt. Want ook de achtervanger van U. L. O. B was prima en zeer actief. U. L. O. B sloeg veel vaker raak en genoot ook veel vaker van een vrijen loop. Zoo werd al spoedig een voorsprong verkregen die na vier innings tot een groot verschil was uit gegroeid. Tijdens de vierde slagbeurt van U. L. O. B was de tijd verstreken en werd de wedstrijd gestaakt. Toen was er nog maar één nul gevallen De stand was toen 173 voor U. L. O. B. Door den heer D. Baas werd namens den N. H. B. aan den aanvoerder van U. L. O. B een medaille overgereikt. WIELRIJDEN. DE TOUR DE FRANCE. (Van onzen correspondent). Binnenkort zal weer in de vroege morgen uren een ongewone stoet door de straten en langs de boulevards van Parijs trekken, een stoet, die door de politie begeleid wordt. De Tour de France is wel de wegwedstrijd, die het meest tot de verbeelding van het groote publiek spreekt. 4.400 K.M. in twin tig ritten rondom het land van Frankrijk, beklimming van Alpen en Pyreneeëntoppen, ritten over de hobbelige „kinderkoppen" van het Noorden, door de droge, gloeiend-heete vlakten van het Zuiden, ritten in stroomen den regen, tegen gierenden wind, onder bla kerende zon, al naar gelang de natuur het grillig decreteert! Zijn deze natuurlijke moeilijkheden op zichzelf reeds voldoende om de belangstel ling van alle wielerliefhebbers in den Tour de France op te wekken, die belangstelling- is nog veel grooter geworden sinds deze mon sterwedstrijd verreden wordt volgens de for mule der landenploegen. Nu immers speelt het nationaal chauvinisme een rol; het is niet meer de prestatie alleen van dezen of genen renner, die den geestdrift opwekt, maar de eendrachtige strijd van de lands- ploeg om één van de kameraden overwinnend Parijs te doen bereiken. Meer nog dan anders zal ook in ons land dit jaar met belangstelling de Tour de France gevolgd worden, want voor het eerst zal ditmaal een Nederlandsche ploeg in vol komen gelijkwaardige condities aan dien grooten wielerwedstrijd deelnemen. Verleden jaar verschenen voor het eerst sinds het be staan der Ronde van Frankrijk vier Neder landsche renners aan den start, doch zij wa ren nog niet waardig geoordeeld in de groote categorie der „azen" mede te rijden en met nog enkele kleine landen tot een afzonder lijke groep samengesteld. Die vier Holland- sche jongens echter vielen zoo op en werden soms zulke lastige concurrenten voor de meer geroutineerde Belgen en Franschen, dat dit jaar hun aantal tot zes is uitgebreid en zij opgenomen zijn in de gelederen der groote landen op wegrengebied: Frankrijk, België en Italië. Wat hen dit voor voordeel brengt? Zeer veel, want per slot van zaken rijden die Hollandsche jongens evenmin als de anderen voor hun plezier mee, maar om behalve roem en grooten naam een aardige duit te verdienen. En dat kunnen zij nu vol op, daar zij gelijkelijk met de anderen dee- len in de bijna 800.000 francs aan prijzen en premies! De Tour de France-1937 is heel wat zwaar der dan die van het vorige jaar, omdat in de eerste plaats in het parcours een aanzien lijke verandering is gebracht en vervolgens omdat er heel wat meer ernstige mededin gers zijn. Die verandering in het parcours betreft de weder-instelling van de vroeger zoo beruchte Pyreneeën-étappe, waarin in één ruk al de hooge toppen van deze zware bergketen overgetrokken moeten worden. Een verschrikkelijk zware étappe van 325 KM., die om drie uur in den nacht begint en pas dertien en een half uur later, om half vijf, eindigtvolgens de officieele bereke ning, want praktisch zullen er heel wat zijn, die ver na. dien tijd zullen binnen komen. Doch nog heel wat zwaarder zal de strijd worden door het grooter aantal ernstige con currenten. Verleden jaar Immers ontbraken de Italianen op het appèl, doch dit iaar zul len zij weer met een volledige équipe van tien man verschijnen en onder die tien vindt men knapen, die, zoÖals Martano, hun sporen als internationaal wegrenner ruimschoots verdiend hebben. Eén is er, die ongetwijfeld Frankrijk op meei' dan waardige wijze had vertegenwoor digd, nl. Antonin Magne, maar deze heeft verleden jaar reeds besloten niet meer aan den Tour de France deel te nemen en dit be sluit is hij niettegenstaande velerlei ver lokkelijke 'aanbiedingen getrouw gebleven. Een tweede reden, waarom wij niet aan een Fransche overwinning gelooven, ligt in het feit, dat de Franschen uiterst individualis tisch zijn en maar moeilijk elkaar ondersteu nen mét opoffering van eigen kans. Wat zullen onze Hollandsche jongens te gen deze grootmogendheden kunnen pres toeren, die bovendien nog aangevuld zijn met ploegen uit Luxemburg, Spanje en Zwit serland en een dertigtal individueelen? De gebroeders Van Schendel en Middelkamp hebben verleden jaar bewezen, dat zij er zijn mogen. We kunnen slechts hopen, dat Van der Ruit, Braspenninx Jr., en Van Nek tot dezelfde en zoo mogelijk nog betere presta ties in staat zijn. Of zij kans hebben te win nen? Wat van hen gevraagd wordt, is een eervolle prestatie en een plaatsje in het al gemeen klassement, dat dichter bij No. 1 dan bij No. laatst staat. En dat kunnen ze! Dus.dat moeten ze! GRAND PRIX DE PARIS. Arie van Vliet is hedenochtend met den trainer Guus Schilling naar Parijs vertrok ken om aan den Grand Prix de Paris te gaan deelnemen. De amateurs B. Leene, C. Buehly, en J. Duyn, allen uit Den Haag, en de beroeps rijders Van Egmond en v. d. Heuvel hebben gebruik gemaakt van de vrije inschrijving; ook zij zullen, doch op eigen gelegenheid, aan den Grand Prix deelnemen. H. S. V. „DE KAMPIOEN". Onder groote belangstelling hadden weel de clubwedstrüden plaats on de Heemsteed- sche wielrbaan. Er verschenen 38 renners, uitsluitend clubleden, aan den start. Voordat de wedstriiden begonnen, werd C. de Best op hartelijke wijze toegesproken door den heer G. Veerman, directeur der wielerbaan in verband met zijn prestatie in de „Ronde van Haarlem". Luide toegejuicht en getooid met bloemen reed De Best daarna ziin eereronde. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: Klassementwedstrijd: 1 Drogtrop, 2 Keizer. 3 Laan, 4 Sietsma. 5 J. Bos, 6 v. d. Pais. 7 S. Bos. 8 Vonk. Inhaalrace: 1 Veen. 2 Slpma. Koppelwedstrijd 80 ronden: 1 de Lang- Terburg. op 1 ronde 2 Drogtrop-Schenk, 3 Winter-Bakker. 4 Krom-v. Halst. 5 v. Noor- den-Huijg. Olympische ploegachtervolging: l de Best- v. Dijk-Th. Drost, 2 v. d. Heyden-D. Drost- J. Breij. Klassementwedstrijd 150 vonden: 1 de Best 19 p., 2 Schaper 5 p., 3 Esveld 3 p.. 4 Th. Drost 2 p., 5 Opbroek en Burger op 1 ronde. 6 D. Drost 16 pnt.. 7 J. Breij 4 p., 8 v. Rooge 1 punt. Premies werden gewonnen door de Best (2). Schaper (2), de Breij, D. Drost en Scheidier elk 1 en in de B-klasse wonnen De Lange en Terburg elk een premie. VOFTRAL. POLEN—ZWEDEN (3—1). ■Jit. Warschau: De landenwedstrijd us- chen Polen en Zweden is gewonnen door het Poolsche elftal met 31. Rust kwam met 2—0. Zi-j heeft het geheim ontdekt. Het geheim van charme! Ook U kunt grotere aantrekkelijkheid verkrijgen, door Uw haar met Blondona of Brunetta te wassen. Beide zijn alkali- vrij en geven het haar een prachtige glans. Blondona is het enige van alle bestaande haarwasmiddelen, dat het J beroemde Kamilloflor bevat, dat donkerder gewordei blond haar weer de oorspronkelijke lichte tint geeft, terwijl Brunetta Hequil bevat, waardoor donker haar een prachtige, diepe glans krijgt. U zult nooit meer iets anders voor het wassen i Uw haar willen gebruiken! WAARBORGEN VOLMAAKTE HAAR VERZORG ING VH52-0S31A (Adv. Ingez. Med.) DAMMEN. De match Springer—Raichenbach. De 17de partij wordt remise. Woensdagavond werd te Amsterdam de 17e partij van bovengenoemde match gespeeld. Het verloop was als volgt: Wit: Raichenbach. Zwart: Springer. 3429 Opening. I. 34—29 19—20; 2. 39—34 14—19; 3. 44—39 10—14; 4. 50—44 5—10; 5. 31—26 20—25; 6. 37—31 1420 7. 41—37 20—24; Een normale opening. Ook zwart zou hier 1014 hebben kunnen spelen en het op de tempi kunnen laten aankomen. Hij besluit echter tot vereenvoudiging om tot tempiwinst te kunnen geraken. 8. 29x20 25x14; 9. 35—30 17—22; 10. 46—41 22—28. Zwart neemt nu een ruil, die beoogt wit het nadeel van een randstuk op 26 te laten. Het is een ruil, die heel wat stukken van het bord doet verdwijnen, doch Springer hecht blijk baar ook aan het meest minimale voordeeltje de theoretici zijn het er nog niet over eens, of een stuk op 26 inderdaad nadeel beteekent waarde. II. 33x22 18x27; 12. 31x22 23—29; 13. 34x23 19x17; 14. 36—31 12—18; 15. 41—36 7—12; 16. 3127 Thans reeds de voorbereiding van den „Raichenbach-ruil" met 2721, waardoor het nadeel van de positie van schijf 26 reeds twij felachtig wordt. 16. 13—19; 17. 30—25 8—13; 18. 40—35 2—8; 19. 27—21 De ruil waarop wij reeds doelden, en die door den wereldkampioen ook tegen Keiler en Vos dikwijls werd genomen. Hoewel de zet vroeger afgekeurd werd, heeft de wijze, waarop Rai chenbach de consequenties er van wist te aan vaarden. tot nieuwe studie aanleiding gegeven. Nu zwart reeds 28 speelde, is de voortzetting verre van zwak. 19 16x27; 20. 32x21 19—23; 21. 21—16 1—7; Wit heeft nu drie randstukken op 16, 26 en 36 a la Lochtenberg, doch de oorspronkelijke vorm, waarin de wereldkampioen zijn zetten weet te gieten, garandeert ook nu een van te voren berekende consequentie van het aan vaarden van de stelling. 22. 37—32 14—19; 23. 42—37 10—14; Zwart vormt een massief centrumhlok. 24. 37—31 15—20; Het is interessant om te zien hoe wit zijn omtrekkende manoeuvre zal uitvoeren. Alles is ingesteld op een combineeren op zwart's korten vleugel.. 25. 39—33 20—24; 26. 44—39 4—10; 27. 47—42 10—15; 28. 33—28 Het ontbreekt zwart aan de tempi om blij vend de positie van schijf 26 uit te buiten. En wit houdt zijn stand steeds zoo, dat de mogelijkheid van ruilen van genoemd stuk bliift bestaan. 2814—20; 29 25x14 9x20; 30. 49—44 3—9; Een afwachtende zet van diepe beteekenis, waarover Springer een kwartier nadacht. Men verwachtte hier direct 23—29, of .eventueel 2430 en 19x30. doch Springer geeft er de voorkeur aan om eerst eens te zien met welke variant Raichenbach wil voorzetten. Rechts is de kroonschijf niet noodig, zoodat de Neder lander nu alle stukken, die naar links kunnen, daarheen dirigeert als inleiding van een aanval en als steunbasis. 31. 39—33 Ook Raichenbach dacht hier lang na. 319—14; 32. 31—27 17—21; Een ruil. die wit's positie links losser maakt, twee randstukken doet verdwijnen, en onge twijfeld voor zwart niet ongunstig is. Ook de stukken van Springer's korten vleugel komen nu in het spel. 33. 26x17, 11x31; 34. 36x27, 6—11; Brengt dit stuk nu meteen in het spel. 35. 43—39, Een zware partij, die veel vergt van het voor stellingsvermogen en van de combinatiekracht der beide spelers. Springer heeft den strijd nog niet opgegeven en vecht nog voor het inhalen van zijn achterstand. 3511—17; Ook 2025 kon, daar de z.g. coup royal met 27—22 tot geen resultaat voert. 36. 44—40. 17—22; Op 17—21 volgt 39—34 met de dreiging 34—29 waarna wit's stand zeer sterk wordt. Wanneer zwart dan b.v. na 3934 2429 zou spelen, volgt na den slag 4034 en 35x15 en wit wint een stuk. 37. 28x17 12x21. 38. 33—28 20—26; De strijd is zeer vinnig en wordt door een zaal vol belangstellenden met de grootste spanning gevolgd. Raichenbach houdt de mo gelijkheid van een coup royal-dreiging in het spel, ook met zijn thans volgenden zet. 39. 42—37 Zwart mag nu niet 2126 spelen wegens 27—22 32x21, 40x18 en 18—13. 39. 14—20; 40. 48—43 21—26; 41. 39—33 8—12; Het is een strijd met wisselende kan sen. Leek het eerst)- alfsof Springer eenig positievoordeel had behaald, thans komt zijn positie rechts niet bijster sterk voor. Beslis send in alles blijft het surplus aan tempi, dat een der partijen kan behalen, doch de bereke ning hiervan is uiterst moeilijk en juist daar door is deze partij positioneel de meest inge wikkelde van alle tot nu toe gespeelde. 42. 43—39 7—11; 43. 16x7 12x1; 44. 28—22 1—7; 45 22—17, Zet den aanval krachtig door 45. 7—12: 46. 17x8 13x2; 47. 39—34 Natuurlijk. Springer staat nu niet fraai. Er ontbreekt hem een steunbasis op veld 13, en Raichenbach's aanval wordt nu zeer krachtig. 47. 2—7; 48. 27—22, 18x27; 49 32x21 26x17; 50. 34—30 25x34; 51. 40x18 Zwart staat zeer slecht. Zijn positie op den langen vleugel is geheel krachteloos. Wit's stuk op 18 staat nu ijzersterk en houdt twee zwarte sch'jven vast. Er is weinig hoop meer 51 ...,20—25:52.38—32 52. 17—21: 43. 45—40 25—30; Om 4034 te verhinderen. Wit heeft, na ech ter de mogelijkheid van 4034 of 33—29 ge forceerd. 54. 33—29, Wel het sterkste. 4034 en 32x14 geeft Zwart nog remisekansen. 54. 24x33; 55. 35x13 33—39; 56. 40—34 39x30; 57. 13—8 7—12; 58. 8x26, 58. 30—34; Een noodschot. Springer houdt nog vol 59. 18—12 34—39; 60. 12—7, 39—44; 61. 7—1 44—49; 62. 32—28 Zwart 49—32 gaat nu niet wegens I23 en 23625'.... 49—27; 63. 28—23, 15—20; 64. 1—6 20—24; 65. 6—50 Remise. Een remise van Springer, zoo ongelooflijk sterk gespeeld, dat men niet anders dan diepe bewondering kan koesteren voor de meester lijke behandeling. De stand is nuRaichenbach 19 en Springer 15 p. De achttiende partij wordt heden Donderdag in Dordrecht gespeeld. De 19e partij. De 19e partij, waarvan tot nu toe niet be paald was, waar zij gespeeld zou worden, is thans toegewezen aan het Haagsche comité. Deze partij zal a.s. Zaterdag worden gespeeld in de zalen van De Galerij", Laan van Meer- dervoort 419, en zal beginnen des avonds 8 uur. SCHAKEN. Het tournooi te Keraeri. Eerste overwinning voor Landau. Uit Kemeri: De uitslagen van de partijen in de zevende ronde luidden: LandauRellstab 10. FelginMikenas 01, Flohr—Aljechin Vz—Vz. Reshevski—Apsche- nek afgebroken, TartakowerSteïner 0—1, OsolsBerg V2Vz, StahlbergFine afgebro ken, BoevekHasenfuss 10, PetrovKeres Vz-Vz- De afgebroken partij uit de derde ronde tussehen Aljechin en Rellstab werd remise. De stand na de zevende ronde luidt: 1. Reshevski 5Vz pnt plus een afgebroken partij, 2. Apschenek 4*4 pnt plus een afgebroken partij, 3, 4. en 5. Steiner, Flohr en Petrov 4*4 pnt, 6. Tartakower 4 pnt. 7. en 8. Keres en Aljechin 3*4 pnt plus een afgebroken partij, 9. Berg 3*4 pnt., 10. en 11. Mikenas en Fine 3 pnt. plus een afgebroken partij, 12. Osols 3 pnt., 13. Boevek 2*4 pnt., 14, Stahlberg 2 pnt., plus twee afgebroken partijen. 15. Rellstab 2pnt„ plus een afgebroken partij. 16. Feigin 1*4 pnt plus een afgebroken partij 17. en 18. Landau en Hasenfuss lVz pnt. WATERPOLO. D. W. RZIAN (1—2). De Waterratten hebben een invaller voor Van Viersen, voor wien Pieters meespeelt. De eerste aanvallen zijn voor de Waterratten, doch het verband in de ploeg is er eenigszins uit. Wanneer Kollerie een ver schot van Hegl verkeerd beoordeelt, neemt Zian de leiding. (0—1). Eenige Haarlemsche .aanvallen leveren niets op. De Hagenaars weten door v. d. Voet nog voor rust den voorsprong te vergrooten. (0—2). Na de hervatting vallen de Waterratten onmiddellijk aan, maar het wil niet lukken. Aan den anderen kant ontsnapt het Wa terratten-doel eens ternauwernood aan een doorboring. Wanneer Kollerie een strafworp krijgt te nemen, is het 12. Luide aangemoedigd doen de gastheeren nu alle moeite om gelijk te maken, doch er wordt van ten grooten afstand geschoten, zoodat het einde komt met ongewijzigden stand AUTOMOBILISME. HERKULEYNS START TE PéRONNE. Hans Herkuleyns zal Zondag 27 Juni deel nemen aan den grooten prijs van Picardië te Péronne, met zijn M. G. 750 c.c. in de klasse tot 1500 c.c. inhoud. De beste coureurs heb ben voor deze klasse ingeschreven. DE CLUBREIS DER K. N. A. C. NAAR JOEGO-SLAVIë. De K. N.. A. C. schrijft ons: De deelnemers aan de clubreis van de K. N. A. C. naar Italië .en de Dalmatïsche kust zijn, na een schitterenden tocht vol afwisseling, in het vaderland teruggekeerd. In het laatste sa menzijn, vóór dat ieder zijn woonstede weer opzocht, zijn hartelijke woorden gesproken door de enthousiaste reisgenooten. die niet moede werden K. N. A. C. en leiders van den tocht lof toe te zwaaien voor de uitstekende wijze, waarop de reis was georganiseerd. Enthousiast was men over de vriendelijke ontvangst door de verschillende zustervereni gingen vooral in Zwitserland, waar men zich buitengewoon veel moeite heeft gegeven om den Nederlandschen automobilisten een goe den indruk van land en gastvrije bevolking te doen medenemen. Ten aanzien van de ervaringen, opgedaan in Frankrijk, welke vooral van belang zijn in verband met geruchten van minder prettige ondervindingen, welke buitenlandsche auto mobilisten zouden hebben opgedaan, als af persing van bedragen voor steun aan de Spaan- sche regeering, e. d., zij er op gewezen, dat op den heen- noch op den terugweg beide ma len voerde de route door een groot gedeelte van Frankrijk ook maar iets werd" onder vonden, dat deze geruchten zou rechtvaardi gen. De leiders van de reis verklaarden, dat geen enkele tochtgenoot ook maar den minsten overlast van welken aard ook had onder vonden. De K. N. A. C. stelt er prijs op in dit verband te wijzen op het feit, dat haar herhaaldelijk vragen bereiken over deze geruchten en dat zij steeds heeft getracht positieve gegevens te verkrijgen, gesteund door controleerbare fei ten, waarin zij echter niet mocht slagen. In gevallen waarin haar personen met name wa ren genoemd, die overlast zouden hebben on dervonden, bleek na onderzoek, dat hun niets onaangenaams was overkomen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13