Erres STOK's Nieuwe Uitgaven Te Huur vrij Huis Gem. of gestoft. Suite Te koop een bouwterrein Secretaresse Steno-Typïst(e) Boekh Corresp Sust, PONT De drukkerij van I Haadms GEVRAAGD EN AANGEBODEN FLINK MEISJE GEVRAAGD Aankomend Tandtechnikei Wit J. en R. Gasfornuis U proeft daüÊiad Drukwerk jMi Limonade- bonbons 2 ons 15 ct. Geslaagd? DE ROOY PONDERDAG 24 JUNI 1937 HAAKLE M'S DAGBLAD 13 Het autobusongeluk te Beek bergen. Een der gewonden overleden. (Zie ook elders in dit nummer.) Omtrent het ongeval met een autobus der Rotterdamsche turingcar-onderneming, dat Woensdagavond even voor zes uur te Beekber gen heeft plaats gehad, vernemen wij nog het lolgende Een der drie ernstig gewonden uit de auto- us, de heer Hesselink van Suchtelen uit s-Gravenhage is, in den afgeloopen nacht, aan iijn wonden bezweken. De beide anderen, me- irouw de Ruiter en mej. van der Drift, beiden ïveneens uit Den Haag, zijn thans in het Ju- [ianaziekealhuis te Apeldoorn ter verpleging opgenomen. De vijf overige inzittenden van de aiitobus, die allen minder ernstig gewond wer den, zijn hedenochtend per taxi naar hun res pectieve woonplaatsen vervoerd. De autobus is door de politie te Apeldoorn Ij beslag genomen. MARGUéRITE COUPERUS TE LONDEN. Dezer dagen is mevrouw Marguerite Cou- oerus te Londen aangekomen om er een reeks jltvoeringen te geven. Eind October zal onze lindgenoote te Londen een zevental program ma's van haar oude volksliederen brengen, selke onder bescherming van de leden der Sngelsche Koninklijke Familie zullen worden ftgëvoerd. In Boedapest is Marguerite Couperus uitge- coodigd tijdens de Internationale Vrouwen reek, welke begin Augustus wordt gehouden, programma van volksliederen uit verschil de landen te geven. Tevens is zij uitgenoodigd, op het tuinfeest ran den eersten burgemeester van Boedapest, wd-mmister Zlacbcy, eenige Nederlandsche rangen, Indrukken gevend van de Nederland sche historie, cultuur en folklore, voor te dra- Van een buitenplaats en een schilder. Hoe de schilder het buiten betaalde. In het Rijksarchief te Haarlem vonden we Wider no. 581 van Heemstede de volgende acte 24 Nov. 1648 waarvan we slechts het begin «ven „Wij Hendrick de Gager, Schout, Dirclc Florisz. Backer én Floris Euwout van Bourgon- llën, Schepenen in de Heerlicheyt van Heem- oirconden ende kermen, dat voor ons »ecomen ende gecompareert is. Sr. Sinjeur) odewijk de Bas, welcke mits desen bekende ende wettelick tot een vrijen eygedom op dragen ende getransp or teert te hebben aen ten behoeve van Sr. Johannis Molenaer, lonstschilder, derzelver erfgenamen ofte zijns echten vercrijgende, seeckere Hoffstede Lam) huysinge, beplantinge ende de gront laer deselve Hoffstede, huysinge ende beplan- inge in de Bercklaan onder de voorn. Heer- cheyt van Heemstede op stad zoo groot ende leyn als deselve gelegen is. Belendende ten losten voorn. Berckweck, ten Suyden eensdeels Wildernissen van den Heere van Heemstede nde eensdeels de Hofstede ofte boomgaert van roenendaal, gecomen van Franchois Tierens, toebehoorende Johannes Boots, met een imeene houtten heyninge, die eeuwichlick ten allen tijden bij den voorn, coper ende en eygenaer van de voorn. Hofstede van Groe- mdaal indertijt half ende half gemaect ende derhouden moet werden, ten westen de wil- imisse van de duinen van den welgemelten feere van Heemstede ende ten noorden de we- iroe of ergenamen van wijlen heer Phillips toubleth en Meester Adriaan de Kies". Ziezoo, nu weten we wie de buren van onzen onstschilder ware en waar zijn buiten, het am, was, nl. ter plaatse waar Heemstedes kerk- of is. Door de woorden wildernis en duinen erden we herinnerd aan een toestand van tie eeuwen terug, trouwens elk lezer zal in hoogten en hellingen van Groenendaal, losbeek en Meerenberg de duinen en wilder - van het binnenduin herkennen. Dan rijst vraag: Hoe kon Sinjeur Molenaer dat doen? timers, de armoede der „constschilders" is ireekwoordelijk. Iedereen kent om drie alge- teen bekende namen te noemen, de financiee- moeilijkheden van Jan Steen, Rembrandt Trans Hals. Wel, laten we dan de volgende acte lezen, aarin we zien: „Johannis Molenaer bekent thuldig te zijn aan Lodewijk de Bas f 8200, betalen in drie termijnen. En dat deed thilder Jan ook prompt blijkens de volgende ausule in de marge: „Op huyden den 18 Oc- ber 1649 is mij, onderget., Schout en Secre- iris gebleken dat de darde termijn aan Lod. eBas zijn betaelt soo in geit als schilderijen." Maar nu weten we nog niet, hoe het is ge aard. Daartoe lezen we: 'oorts zijn conditiën, dat den comparant den x>m. eersten en de gerede termijn ter somme n 2733 gulden ses stuyvers acht penningen 1 mogen betalen en aen den copèr voldoen, een helft met geld en de tweede helft met hilderij tot taxatie van neutrale goede man en bij partijen te eliqeren tot keuze bij den rcoper uyt te kiesen van die den coper bij ch sal hebben ofte die den coper zelf zal aecken. Op welcke wijse ende manieren de veede termijn mede, half met gelt endt half et schilderije sal worden betaelt. doch de etste termijn, vervallende den XXIIII No- mber 1649 aencomende, die alsdan in goeden anckbare gelde betaelt zal moeten worden, 1 de coper vermogen tot zijn keuze en belie- n op interesse te behouden, mits betalende erlicx aen handen van de vercoper ofte der- -ver gemagtigde daervan interest tegen vier ii hondert in 't jaer ende dat gedurende tte aflossinge ende eyntlicke betalinge toe. Wij voegen hier nog aan toe, dat Jan Mole- aer gehuwd was met Judith Leyster, de ge arde schilderes der 17e eeuw. huwde met haar 1 Juni 1636. Zij stierf gin Februari 1660. Nog is aanwezig het be- afenisbriefje met de uitnoodiging tot aan- «zigheid „Sur la ferme, nommee het Lam, es du bois de Monsieur Paeuw, om als vriend komen in huis met de langhe Mantel. En van ai en van Judith zijn in 't Frans Halsmuseum hilderijen. Indertijd wist wijlen de heer C. J. onnet een schoorsteenstuk te bemachtigen, lorstellende de offerande van Abraham. Er as een cirkelvormig stuk uitgesneden om de achelpijp door te laten. Natuurlijk heeft de eer Gonnet dit stuk laten restaureeren, dat on een prachtwerk bleek te zijn. Hij stierf September 1668 en ligt begraven in 't mid- inschip van de Sint Bavo. Volgens 't Graf- oek waren de kosten f 15. MOTORSPORT. DE T.T.-RACES TE ASSEN. Ley vestigt een nieuw ronderecord. Uit Assen: Woensdag heeft men een be ta gemaakt met de training voor de aan bande T.T.-races, welke Zaterdag 26 Juni P het Circuit van Drente worden gehouden. Otto Ley slaagde er in, een ronde af te leg- on in den tiid 6 minuten 40 sec., d.w.z. met on gemiddelde snelheid van 148 K.M. per Kir, wat een nieuw ronderecord beteekende. fct oude record stond op 6 minuten 47 2/5 toe. (146 K.M. per uur). CRICKET IN ENGELAND. De stand van de Woensdag begonnen wed strijden is: Surrey 3414 (Fish-lock 156x) tegen Oxford 171. Yorkshrie 428—3! Sutcliffe, (189) scoorde zijn eerste en de jonge door hem opgeleide Hutton (153) zijn 6e century van het seizoen. Essex 119 en 663 tegen Somerset 94. Sussex 317 tegen Cambridge 732. Glamor gan 2805 (M. J. Turnbull 192x) tegen Wor cester 123; Gloucester 279 (Barnett 103) tegen Kent 104 en 90. Northants 168 tegen Lancs 1398. Derby 460 tegen Hants 340 (Pothecary 115). Norfolk 165 en 100 tegen de Nieuw Zeelanders 122. GOLF. ZWEDEN—NEDERLAND (5—4). Woensdagavond werd uit Falsterbo aan de NR.Ct. gemeld: De Nederlandsche golfploeg heeft de verre reis naar Zweden niet met een overwinning beloond gezien, doch de nederlaag met de geval eervol. In twee singles verloren onze kleinst mogelijke cijfers (54) is in ieder spelers juist op de laatste green met 1 down Als geheel kan het team met genoegen op den wedstrijd terugzien. Het spelpeil stond veel hooger dan vorige week tegen de Belgen. De gedetailleerde uitslagen luiden: Foursomes: mr. A. Kerkhoven en O. van Zinnicq Bergmann winnen met 1 up van C, Rybeck en S. Boström; jhr. mr. A. Calkoen van Lhnmen en M. Wetselaar, verl. met 4 en 2 van H. Runfeit en E. Runfeit; W. Loornan en B. Carp winnen met 1 up van E. Bengtson en G. Edstrand. Singles: Kerkhoven wint met 4 en 2 van Rydbeck; Calkoen verl. met 2 en 1 van Bos tröm; Bergmann verl. met 1 dwon van H. Runfeit; Wetselaar verl. met 4 en 2 van Bengtson; Looman wint met 4 en 2 van E. Runfeit; Carp verl. met 1 down van Edstrand. Totaaluitslag: ZwedenNederland 54. De firma van Holkema en Warendorff N.V. te Amsterdam zette haar serie goedkoope her drukken van de werken van mevr. G. van Nes- Uilkens voort met de uitgave van Ingrid, de dochter van Duikelaartje (elfde druk) en Lichte Vensters (vervolg en slot van Duike laartje en Ingrid (negende druk). Bij de N.V. A.W. Bruna en Zoon's U. M. te Utrecht en de N.V. Noordhollandsche U. M. te Amsterdam verscheen van H. Spencer Jones, directeur der Kon. Sterrewacht te Green wich, in de geautoriseerde vertaling van dr. J. van der Bilt, observator aan de Sterrewacht te Utrecht „Uit de diepten van het heelal", een boeiend boek over de samenstelling van ons heelal, de maan, de zon, de sterrenstelsels, dat besloten wordt met een interessant hoofd stuk onder den titel „Hoe was het? Hoe zal het worden?" Het boek bevat een groot aantal in structieve illustraties. De uitgeversmaatschappen W. J. Thieme en Cie te Zutphen gaf een beknopte uiteenzet ting van de nieuwe regeling van de pacht, ten gerieve van den pachter uit, geschreven door den heer C. D. Grijns, beëedigd rentmeester en secretaris der vereeniging „Het Grondbe zit" te Utrecht. Een boekwerkje, dat vooral door de behandeling van deze wet in de Sta- ten-Generaal bijzonder actueel is. De Wereldbibliotheek-vereeniging te Am sterdam bood haar leden als Pinksterpremie een boekwerkje aan, dat tevens bedoeld is als herdenkingsgeschrift bij den 350sten sterfdag van den „Prins der Nederlandsche dichters'!. Het boekje, dat samengesteld werd door den bekenden Vondel-kenner, den heer Joh. Vorrink, bevat en welgekozen bloemle zing uit de werken van Vondel, geïllustreerd met een aantal reproducties en facsimilés. De heer Frits Kuiper, doopsgezind-predi kant, die gedurende twee jaren na den bur geroorlog en hongersnood in Rusland werk zaam was bij de hulpverleening en bovendien in 1936 een rondreis maakte door Europeesch Rusland, heeft zijn ervaringen en inzichten vastgelegd in een boek, dat onder den titel „Sovjet-Rusland en het Christendom", door de Uitgevers-Maatschappij Holland te Am sterdam werd uitgegeven. Dr. P. G. C. van Ooit: Stroomlijn- verhaaltjes. In een aantal vlotte schetsen soms luchtig van karakter, soms heel fijntjes, vertelt dr. Van Ocrt van de humor en de romantiek uit de auto-wereld. Dr, van Oort geniet in Indië als verteller veel bekendheid, ongetwijfeld zullen zijn verhalen ook bij het Nederlandsche publiek in het bijzonder de auto- en motormensehen in den smaak vallen. Uitgeefster van het boekje is de Koninklijke Nederlandsch-Indische Motorclub. De Nederlandsche Zionistenbond gaf een brochure uit, getiteld „Een weg en een doel" waarin het ontstaan en het streven van het Zionisme op heldere en duidelijke wijze uit eengezet wordt De Inspecteur der indirecte belastingen, in voerrechten en accijnzen te Zutphen, de heer B. A. C. Ballintijn, schreef onder den titel „Inkomsten en Vermogensbelasting" een boekje dat zonder twijfel een antwoord zal geven op vele vragen betreffende de belas ting naar het inkomen en het vermogen. Het werkje verscheen bij den uitgever W. J. Thie me en Cie te Zutfen. Bij L. J. Veens Uitgevers Mij te Amsterdam verscheen een 4e druk van de Beknopte Be- lastinggids" samengesteld door Dr. M. J. H. Smeets en J. H. Meihuizen. Onder den titel ..Wezen en Taak der Kerk" verscheen bij de uitgevers Van Gorcum en Comp., Assen, een bundel opstellen van D. Bakker, Dr. C. J. Bleeker, Prof. dr. J. Linde boom, F. W. J. van der Poel, dr. J. N. Seven- ster, J. M. van Veen, D. A. Vorster en dr. H. de Vos, onder redactie van D. Bakker. „Cootje zet zich schrap", door A. M. Nachenius-Roegholt, met platen van Hans Barrebach. Uitg. Gebr. Kluitman, Alkmaar. Van dezelfde schrijfster een genoegelij'ke geschiedenis over een clubje schoolvriendin nen en -vrienden, hun werk cn hun pretjes, hun vriendschappen en hun afkeer, hun vreugden en verdrietelijkheden. Cootje zet zich schrap tegen de moeilijk heden die op haar weg komen en tegen een liefde met Bart, in wien zij niet meer dan een vriend wil zien. Bart blijft trouw en ein delijk gaan Cootjes oogen ook op dat punt open. Bandteekening en illustraties van Hans Eorrelbach voldoen uitstekend. Alleen de cmclagplaat lijkt meer iets voor een trein- vomannetje dan voor een verhaal voor an dere meisjes en zal mi. dan ook niet tot het verdiende succes van dit boek bijdragen. Voor den mhoua dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, ge-plaatst of niet geplaatstwordt de kojjij den inzender niet teruggegeven. De nieuwe vuilnisemmers. Vandaag is men vanwege de Gemeente- Reiniging begonnen met de distributie van de nieuwe vuilnisemmers, waarmede Haar lem inderdaad een goed figuur slaat. Indien nu alles geschiedt zooals de Ge meente-Reiniging dit voorschrijft zullen de straten in onze goede gemeente een fraaier aanzien verkrijgen op de dagen dat de vuil nis aan de huizen wordt afgehaald dan voor heen, want allereerst is dan een uniformi teit van emmers verkregen maar bovendien moeten de emmers eerst dan buiten gezet worden zoodra de vuilnisman zijn komst heeft aangekondigd en dan moeten ze nog wel netjes aan den rand van het trottoir ge plaatst worden. Ik schrijf „.indien nu alles geschiedt enz." want hoe moeten de inwoners van Haar lem handelen, die hun bezigheden buitens huis moeten verrichten? Misschien personeel aanstellen die de voorschriften van de Gemeente precies op volgen? Deze oplossing is natuurlijk zeer eenvou dig gezien uit het gezichtspunt van de Ge meente-autoriteiten, want klaarblijkelijk wordt door deze heeren niet op geld geke ken, getuige het feit dat ,bij de distributie van de emmers slechts zegge en schrijve ze ven man personeel aanwezig was. De heeren moeten de theorie nog een beetje uitwerken. Doch het fraaiste komt nog. Een winkelier die niet bij zijn zaak woont, eooals b.v. on- dergeteekende, wordt vanwege de Gemeente geen emmer gratis verstrekt, doch kan bij de Gemeente een nieuwe emmer koopen. Men is wel verplicht een emmer te koopen want de bestaande emmers mogen niet meer gebruikt worden en zoo wordt al weer de handeldrijvende middenstand met nieuwe onkosten bezwaard. En dan tenslotte hoe gaat het met de za ken in huishoudelijke artikelen, waar moe ten die met hun emmers heen, want er wordt geen een meer verkocht. Deelt de ge meente misschien in deze strop? Mocht dit stukje er toe bijdragen dat de autoriteiten hun ingevoerde nieuwigheid nog eens onder de loupe nemen en vooral de on billijkheid inzien van het niet verstrekken van emmers aan die winkeliers die elders hun woning hebben. N. FRANKEN, Haarlem, 22 Juni 1937. Ostadestraat 6. (Wij informeerden naar aanleiding van deze klacht bij de Gemeente-Reiniging, waar ons werd medegedeeld, dat zij, die hun bezig heden buitenshuis hebben, de emmers aan het trottoir zullen moeten plaatsen, vóórdat zij hun woning verlaten. De beide andere klachten kon men in 't algemeen wel toegeven, maar er is nu niets meer aan te doen. Toen de, emmers besteld werden, zoo zeide men ons nog, was er geen enkele Haarlemsche industrie, die ze concur- reerend kon leveren). Commissie „Hulp aan het Spaansche kind". Een dezer dagen werd tot oprichting van bovenstaande commissie besloten, die zich speciaal ten doel stelt de directe hulpverlee ning aan de Spaansche kinderslachtoffers in Spanje. Deze hulp zal inhouden het zenden van le vensmiddelen, kleeren. medicamenten en wat verder noodig is tot leeniging van de over- groote ellende en het allernoodzakelijkste voor levensonderhoud. Sinds 11 maanden woedt in Spanje de bur geroorlog met al zijn verschrikkingen en gruwelen. Steden en dorpen zijn verwoest, ter wijl de burgerbevolking in vertwijfeling vlucht. Meer dan 1 y2 millioen vluchtelingen w.o. 300.000 kinderen, zijn van have en goed beroofd. Het gebrek aan levensmiddelen etc. verergert de ellende onder deze menschen en kinderen aanzienlijk. Vooral de kinderen heb ben ontzettend te lijden onder deze om standigheden. Zij zijn wel degenen, die het meest door den burgeroorlog getroffen wor den. Zonder tehuis, zonder toevlucht, zonder voedsel, ja, dikwijls zonder ouders, bevolken deze onschuldige kinderslachtoffertjes de we gen van Spanje met hun wreede ellende. De Spaansche regeering doet alles wat maar mogelijk is, maar staat dikwijls machteloos in de hulp, welke zij wil verleenen door het ge brek aan levensmiddelen, enz. Een aantal Haarlemsche vrouwen, met het lot van deze arme stakkerds begaan, heeft zich ten doel gesteld, althans te trachten een gedeelte van den nood helpen lenigen Door verschillende bijdragen waren wij reeds in staat onze eerste zending levensmiddelen en kleeding, nl. 5 groote kisten, naar Spanje te zenden, terwijl bovendien voor f 100 aan jeneesmiddelen werden afgeleverd. Hoe dank baar wij voor dit alles, in zoo korten tijd be reikte, ook zijn, de verkregen hulp is onvol doende. Wij doen een dringend beroep op allen, om giften, groot en klein, in geld of in natura, Waar de ontzaglijke ellende der Spaansche kinderen na deze uiteenzetting tot u zal spreken, gevoelen wij, en zeker met een en kele gedachte aan onze eigen kinderen, dat hier met milde hand gegeven worden moet. Wij vertrouwen dan ook, niet tevergeefs een beroep op u te hebben gedaan. Aan een ieder die ons werk. steunt en daar toe den wensch te kennen geeft, wordt maan delijks een overzicht gezonden, waarin alle giften en bijdragen volledig zullen wor den verantwoord. Uw gaven in geld kunt u storten op postrekening 19442, ten name van mevr. Voorzanger—4e Graaff. Voor bijdragen in natura wende men zich tot onderstaande adressen van mevr. Brandenburg en mevr. Plas. Voor uw spoedige en intensieve hulp zeg gen wij u bij voorbaat hartelijk dank. Commissie „Hulp aan het Spaansche Kind": Voorzitster: mevr. Branbenburg. Bispincklaan 12, Bloemendaal. Secret.-penningmeesteresse: Mevr. Plas. Zandvoortschelaan 64 a, Zandvoort. Commissie van Aanbeveling: Dr. J, Bartstra, mevr. Billing v. Besouw, Mej. E. C. Knappert. Joh. E. Post, mevr. Henr. RolandHolst, J. D. Rutgers v. d. Loeff, Arch. A. Verspoor, mevr. Voorzangerde Graaff, B. J. Chapon, mevr. E. de Ronde— Weinholt. Getrouwd: A. HECK en W. KRUIJER Haarlem, 24 Juni 1937 Toekomstig adres: Bosch en Vaartstraat 28 rood Getrouwd: E. VAN VOOLEN en HETTY KEESING die, mede namens wederzijdsche familie hartelijk danken voor de ondervonden belangstelling. Amsterdam, 24 Juni 1937 Getrouwd: JAC. FAHRENFORT en GRETHA MEUFFELS die hiermede dank zeggen voor de vele blijken van belangstel ling, bij hun huwelijk ondervon den. Amsterdam, 24 Juni 1937 Toekomstig adres: Aerdenhout, Verbenalaan 4 Heden overleed zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Hermine Caroline Maria Engelgeer, geb. Bremer, in den ouderdom van 85 jaar. Amsterdam: C. ENGELGEER M. S. H. ENGELGEER A. G. C. ENGELGEER Haarlem: A. G. C. ENGELGEER M. ENGELGEER— STAM COR KEES Amsterdam-Z., 23 Juni '37 Achillesstraat 112 H De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 26 Juni a.s. tegen 1.30 uur op de Nieuwe Oosterbe- graafplaats. Vertrek van het sterfhuis te 1 uur. Heden overleed na een kortstondig lijden onze geliefde Echtgenoot en zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder en Behuwdbroeder de Heer Johannes Verbeek in den leeftijd van 71 jaar. Haarlem, 23 Juni 1937 Saenredamstraat 68 Uit aller naam, Wed. W. C. VERBEEK- VOSSHARD De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 26 Juni a.s. te 12 uur op de Algemeene Begraafplaats, ingang Kleverlaan. Vertrek van het sterf huis te 11.30 uur. Te Huur een Bovenhuis Molenaerstr., huur 26 p.m. of 6 p. w. Te bevr. Jaeger's Won. Bur. Zaanenstr. 45 tel. 10912 Te Huur voor kl. gez. tegen Sept. mooi huis m. fl. tuin, gelegen Zaa nenstr.. Huur 32.50 p. m. Te bevr. Jaeger's Won. Bur., Zaa- nenstraat 45, tel. 10912. omg. Rijksstraatweg, hr. 32.50 p. m. Te bevr. Jaeger's Won.Bur. Zaanenstr. 45, Tel. 10912. TE HUUR een pracht bovenwoning, gele gen Zaanenstraat, huurpr. 21 p. m. Te bevr. Jaeger's WonJ3ur. Zaanenstraat 45, Tel. 10912. evtl. 3e kamer .voorzien van alle modern comfort, met volledig pension aangeb., Dreef, tegen over Hertenkamp, tel. 14166 Te koop Vrije Huizen voor geldbelegging. Te bevr. Jaeger's Won .Bur. Zaanenstr. 45 Tel. 10912 lste Hypotheek beschikbaar, tegen 4 pCt. JAEGER'S WON. BUR. Zaanenstr. 45, Tel. 10912 groot 554 M2., gelegen aan vaar water. Te bevr. Jaeger's Won. Bur. Zaanenstraat 45, tel. 10912 OP REIS naar Buitenland? Wij zorgen voor UW VREEMD GELD of REIS- CHEQUES, tegen zeer voordeelige koersen. Effectenkantoor VanHalem&Co.N.V. Schoterweg 3 Telef. 13370 Tandheelkundige Inrichting IORDENS STRAAT 60 K. ACKEMA AFWEZIG v. 28 Juni tan. 10 Juli ZOEKT U een 2de handsch rijwiel? Komt u dan bij ons eens kijken. Wij hebben nog le klas merken w.o. Simplex, Humber, Rover, Osmond, Raleigh enz., alle in- en uitwendig als nieuw en gega randeerd. Zie ónze étalage. A. Koelemeijer, Breestraat 3 gev. sedert 1912 Verruilen, Verhuren, Herstellen Speciale vak- en exa- menopleid. voor jonge lui met 3-5 j. H.B.S., U.L.O. e. d. Inlicht, en aanm. dagel. Prosp. gratis op aanvraag. Oude Gracht 71 Tel. 14517 keuken-werkmeisjes, 2de, al leen en dagmeisjes, v. g. g. v. Boogaard's Plaatsingbureau Jansstr. 56 rd. tel. 14170 met 1 Juli in een klein gezin, v. dag en nacht, goed kunn. w. en koken, v. g. g. v. Aanm. na 8 u Verspronckweg no. 16 Jongedame z. z. g. gepl. als tandarts-assistente j., spreekt mod. talen, hoog loon geen vereischte. Br. no. 7050 bur. van dit blad Gevraagd: DAGMEISJE van 8—4 uur, zelfst. k. werken, v. g. g. v. Aanm. Plantsoenlaan 19. Kinheimpark Bloemendaal Gevraagd: Slagersbediende DE BOER, Breestr. 13, Haarlem kan geplaatst worden. Br. no. 7054 bur. van dit blad te koop, 4 vl. met 2 ovens 25. Keukengeyser 15. Jaarsma- haard 27.50, badkuip 10. Kampersingel 42, Tel. 16009 Rendeerende Winkelzaak te koop gevr. v. dame. Sigaren of andersz. Br. no. 7055 bur. van dit blad aan ons brood dat wij er de beste en fijn ste meel- en graansoorten voor gebruiken. BIJ VEKO SLAAGT U ZIJLSTRAAT 98 HAARLEM Voor: Vereen.-Drukwerk Handels-Drukwerk Familie-Drukwerk Massa-Oplagen Periodieken Uitilait«nd g d vorivrfd •p das lijd dien wij b«lov«a TEGEN BILLIJKE PRIJZEN Stofzuigers 100 pCt. Nederl. fabrikaat. Zeer groote zuigkracht en gemakkelijk hanteerbaar. Prijzen 45—, 65.—, 70.— en 90.—. Vraagt geïll. prijsert. of gratis demonstratie in een van 7 ZAKEN KAMPERVEST 1 Vol .179 tl Amsterdam! ZES Zaken. Bet. desgew. 75 ct. per week. Ook op de warmste dagen kunt U Uw levensmiddelen versch en Uw dranken heer lijk koel houden! Bij ons zijn in werking te zien „KELVINATOR" KOEL KASTEN Vol-automatisch electriscli. Uw ideale gekoelde provisie kast. Levert tevens blokjes ijs, voor limonades enz GAS-KOELKAST „Koude door warmte". Met een klein gasvlammetje ver krijgt U in de koelkast de juiste temperatuur. Bedrijfs kosten slechts enkele centen per etmaal. Prijzen vanaf155 Desgewenscht ook in huur koop. IJSKASTEN Voor vulling met gebroken ijs. In diverse practische mo dellen en moderne uitvoering vanaf 17.25 een£ outstrgg aarCem Mag. open: v.m. 8-n.m. 6 u. Zaterdags tot 9 uur. Dan een VULPEN van ANEGANG14, HAARLEM - Tel. 11963 Salon-Vleugeltje TE KOOP GEVRAAGD. Br. m. merk no. 7052 bur. v.d. bi. WIJ VRAGEN TE KOOP, omtrek Station MIDDENSTANDSWONING met flinken tuin, vrije ligging. Kan eventueel groot huls zijn. 2 KLEINE MIDDENSTANDS- of ARBEIDERSWONINGEN, liefst omtrek Station. Aanbiedingen onder Makelaarscondities aan SNOECK BOXS, Stationsplein 13, Telefoon 17145.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 3