Het Spaansche Wespennest. Thijs IJs en de Brullende Berg Geen nieuwe Duitsche oorlogsschepen in de Middellandsche Zee. België V R IJ D A G 25 JUNI 1937 HAARLE M'S DAGBLAD 4 Toestand naar Britsch oordeel gekalmeerd. Fransche kringen minder optimistisch. Te Londen heeft men volgens Reuter geen énkele aanwijzing gekregen, dat de Duitsche oprlogsschepen in de Middellandsche Zee in ae toekomst voor andere doeleinden zullen worden gebruikt dan de wettige bescherming der Duitsche koopvaardijschepen. Er zijn geen berichten binnengekomen van de aan komst van nieuwe Duitsche oorlogsschepen in de Middellandsche Zee en aan de Britsche oorlogsbodems, die voor de Spaansche kust gestationneerd zijn, zijn geen nieuwe instruc ties gezonden. Da lezing, dat de jongste Duitsche vlootbe- wegingen hun oorzaak vinden in de noodza kelijkheid de schepen, die reeds langen tijd patrouillediensten hebben verricht, af te los sen, wordt in Britsche kringen niet onaanne melijk geacht. Er bestaat dan ook op het oogenblik geen enkele reden, zich bijzonder ongerust te maken en de algemeene atmosfeer beschouwt men als gekalmeerd. Fransche kringen te Londen zijn daaren tegen geneigd den huldigen toestand als duis ter te beschouwen. Alvorens maatregelen wor den genomen om de leemte in het controle plan op te vullen, zouden deze kringen nadere inlichtingen willen hebben over de bedoelin gen van Duitschland en Italië ten aanzien van hun oorlogsschepen in de Spaansche wateren. Duitschland en Italië zullen opnieuw de gelegenheid hebben hun standpunt uiteen te zetten, alvorens de nog niet geformuleerde voorstellen inzake het overdragen van hun controlezones, aanvaard worden. Beide landen alleen zouden echter geen invloed kunnen uit oefenen op een door een meerderheid in de niet-inmengingscommissie genomen besluit. Havas meldt voorts uit Parijs: In gezagheb bende kringen geeft men hedenavond te ver staan, dat Frankrijk voorstellen heeft doen toekomen aan de Engelsche regeering, strek kende tot het uitbreiden van de aan de Fran sche en Engelsche vloten toevertrouwde con trole op de niet-inmenging tot de Spaansche kusten, welke tot dusverre door Duitsche en Italiaansche schepen gecontroleerd werden. Neutrale waarnemers zouden aan boord ge plaatst kunnen worden van deze schepen, ten einde aan deze controle een .maximum van waarborgen te geven. Men doet opmerken, dat een eenzijdige controle van den kant van Duitschland en Italië gelijk zou staan met een Oakland—Moskou zonder tussclienlanding Plan van James Mattern. James Mattern, de bekende Amerikaansche vlieger, heeft medegedeeld dat hij over een week of drie van Oakland zal vertrekken voor een vliegtocht zonder tusschenlanding naar Moskou. ITALIANEN MOGEN GEEN HUWELIJKS - BETREKKINGEN MET INBOOR LINGEN ONDERHOUDEN. Havas meldt uit Rome: De staatscourant bevat een decreet, waarbij wordt bepaald, dat Italianen, die huwelijksbetrekkingen onder houden met bewoners van Oost Afrika, ge straft kunnen worden met een tot vijf jaar gevangenisstraf. TREINBOTSING TE RIO DE JANEIRO. In een voorstad van Rio de Janeiro zijn twee forensentreinen op elkaar gebotst, doordat een der treinen door een stopsein reed. Vier passagiers werden op slag gedood. Twintig zwaargewonden en ongeveer vijftig lichtgewonden zijn naar de nabijgelegen zie kenhuizen vervoerd. Militairen hebben hulp moeten verleenen bij het bergen der veronge lukten en het vrijmaken van de spoorlijn. IRAK HEEFT EEN NIEUWE REGEERING. De gedeeltelijke mi nister crisis in Irak is snel geëindigd. Het aftreden van de ministers van financiën, economische zaken, justitie en op voeding werd aangenomen en zij werden ver vangen door respectievelijk Mohamed Ali Mahmoed, Abas Mendi, Mahmoedsjel Kali en Jafar Amandi. Men vermoedt, dat deze hernieuwing van de regeering voortkomt uit het verlangen om de besprekingen met Turkije over de economi sche politiek voort te zetten. De stakingen in de Ver. Staten. Stakingsbeweging in den staat Ohio mislukt. Een te Warren in den Amerikaanschen staat Ohio door het industrieele vakverbond uitgeroepen algemeene staking is mislukt, aangezien slechts de arbeiders van twee fa brieken aan het stakingsparool gevolg heb ben gegeven, aldus een Havas-bericht. Groepen stakers trokken in optocht door de stad, in een poging de werkwilligen over te halen zich bij hen aan te sluiten, doch het gros der arbeiders liet zich niet overreden. Het kwam tot eenige incidenten, die evenwel niet van ernstigen aard waren De staking was bedoeld als een protest tegen het feit, dat werkwilligen onder bescherming der na tionale garde de fabrieken konden binnen gaan en verlaten. Verscheiden honderden arbeiders der Re public Steel hebben het werk hervat. Te Youngstown, het centrum der staalstaking, heerscht rust. Te Niles in Ohio zijn de arbei ders van vier fabrieken in staking gegaan.. Te Johnstown in den staat Pennsylvania is in de bladen een advertentie van een pagina gepubliceerd, waarin ..een commissie van burgers uit Johnstown" er in scherpe bewoor dingen tegen protesteert, dat Earle, de gou verneur van den staat, het betreden der Cambria-staalfabrieken, waar een staking heerscht. verboden heeft. Boven de adverten tie staat in letters van 10 cM. hoog: „Wij pro testeeren" en daaronder: ..Elke arbeider heeft het recht, ongehinderd de fabrieken te be treden". De advertentie wijst er op. dat de arbeiders als gevolg van de staking 500.000 dollar loonen per week derven. blokkade en in strijd zou zijn met het inter nationale recht. De mogendheden, die belang hebben bij den status quo in de Middellandsche Zee zouden die eenzijdige controle niet kunnen toestaan. Delbos en Eden houden trouwens permanent contact, teneinde in volledige overeenstem ming de recente moeilijkheden, welke men hier met kalmte en koelbloedigheid blijft be schouwen, op te lossen. Accoord tusschen Rex en Vlaamsch-Nationalisten geschorst Het was den laatsten tijd duidelijk gewor den, dat het tusschen Rex en het Vlaamsch Nationalistische Verbond niet goed boterde, aldus de Brusselsche corr. van de Tel. Bij den verkiezingsstrijd van 11 April j.l. zat Leon Degrelle tusschen twee vuren, n.l. zijn Belgi sche nationale aanhangers niet te misnoegen en zijn Vlaamsch-nationalistische bondgenoo' ten te ontzien. Deze houding was niet moge lijk zonder aan weerszijden ontstemming te wekken. Over dr. Borms en de activisten b.v. liet hij zich smadelijk uit, terwijl hij in de amnestiekwestie al evenzeer een politiek van zwart en wit moest voeren. Aan de Woensdag gehouden anti-amnestie- betooging van de Vuurkruisers namen ook Rex-senatoren deel, terwijl „Le Pays Réel" de betooging van gisteren niet alleen tegen de regeering, maar ook tegen de amnestiegedachte trachtte uit te spelen. De V. N. V.-leider, Staf de Clereq, heeft deze gelegenheid aangegrepen om aan Degrelle een telegram te zen den, waarbij de toepassing van het Rex-V. N. V.-accoord wordt geschorst, totdat de betrekkingen tusschen Rex en V. N. V. zullen zijn herzien. De Rex- leider heeft hierop instemmend ge antwoord. De „grootste historische gebeurtenis sedert 1830", zooals Degrelle het sluiten van het Rex- V. N. V.-accoord nogal grootsprakerig noemde, wordt hiermede tot nader order te niet ge daan. Velen gelooven zelfs, dat het niet zoo gauw meer zal worden hernieuwd. Amerika Uitbreiding van leger en luchtmacht. Op de legerbegrooting van 663 millioen dollar is een bedrag van 33.756.561 dollar uit getrokken voor de aanschaffing van nieuwe vliegtuigen. Het staande leger zal op een sterkte van 165.000 worden gebracht. Brltsch^Indië Botsingen in liet Noordwesten duren voort Uit Simla wordt gemeld, dat Woensdag bij de Britsche troepen in een gevecht met aan hangers van den opstandigen. 'fakir van Ipi zeven dooden en vierendertig gewonden te betreuren vielen. De verliezen der andere zijde zijn niet bekend, doch deze zouden zeer hoog zijn. (D. N. B.) Duitschlaiid Duitsche Volkskerk99 verboden reeds De chef der Duitsche politie, Hïmmler, heeft op grond van de verordening tot bescherming van volk en staat de .Duitsche Volkskerk" (be weging van Dinter) voor geheel Duitschland ontbonden en verboden. Dit besluit is onmid dellijk van kracht geworden. Arthur Dinter, de leider der ontbonden be weging. heeft gedurende de laatste jaren ge tracht een religieuze beweging op te bouwen, waarbij gestreefd werd naar een van Joodsche bestanddeelen ontdaan christendom op den grondslag der rassenleer. (Het is pas acht -dagen geleden, dat de „Duitsche Volkskerk" als godsdienstige bewe ging door den rijksminister van binnenland- sche zaken erkend werd. Red. A.N.P.) Polen Actie tegen de houding van aartsbisschop Sapieha Het Poolsche Telegraaf;agentschap meldt: De houding van den aartsbisschop van Krakau in het conflict met het staatshoofd heeft tot een heftige reactie bij de openbare meening in Polen geleid. Talrijke organisaties, o.a. van oudstrijders, hebben een proclamatie gepubli ceerd, waarin het optreden van aartsbisschop Sapieha in scherpe bewoordingen gelaakt wordt. O.a. wordt een bijeenkomst aangekondigd om te protesteeren tegen de beleediging, die den president der republiek en de nationale gevoelens is aangedaan. Spaansche provinciën verliezen liun economische voorrechten. Terechtstellingen in Baskenland. Havas verneemt uit Salamanca 24 Juni: Generaal Franco heeft een decreet uitgevaardigd, waarbij de economi sche overeenkomst van de regeering met Biskaje en Guipuzcoa wordt op geheven. In rechtsche klingen verklaart men te dien aanzien, dat hiermede in de eerste plaats beide provincies worden gestraft en in de tweede plaats een daad van rechtvaar digheid wordt verricht. Het bestaan van twee soorten Spanjaarden wordt hiermede beëindigd. Men wijst er op. dat juist de be woners van die gebieden, welke het meest door de natuur en hun aardrijkskundige ligging waren gezegend, een bevoorrechte positie innamen door een groote verlaging van zekere belastingen, zoodat zich in dit gebied industrieele maatschappijen wisten te ontwikkelen, die met succes een oneerlijke concurrentie konden voeren tegen de indus trieën in het overige deel van Spanje. Bij het uitgeven van leeningen werden deze voor een groot deel in deze gebieden geplaatst. De economische j«)orrechten van Navarra en Alava zullen worden gehandhaafd als be looning voor hun trouw aan de zaak van Franco. Volgens inlichtingen van het persbureau van de Baskische regeering hebben de recht sche autoriteiten in Guipuzcoa den raads heer voor openbare gezondheid der Baski sche regeering, dr. Vespinosa, diens secre taris, de kapitein der Baskische artillerie Aguirre, een raadsheer van de Baskische le gatie te Parijs, Urgoiti, ter dood veroordeeld. Zij bevonden zich in een vliegtuig, dat op weg naar Santander, in het door de recht- schen bezette gebied een noodlanding moest maken. Het lot van den piloot, den mecanicien, en den Franschen reserve-officier, die eveneens in het toestel zat, is nog niet bekend. Alleen weet men, dat zij niet ter dood werden ver oordeeld. De strijd aan het noordelijk front. Het persbureau der Baskische regeering deelt mede, dat de regeeringstroepen in het mijngebied van Biskaje, waar de vijand, ge bruik makende van vele bombardementsvlieg tuigen, zwaren druk uitoefent, krachtigen tegenstand bieden. De opstandelingen trachtten door te dringen tot La Ar-boloda en in deze streek werd hevig gevochten. De dag was niet gunstig voor de luchtmacht van Franco. De regeeringstroepen veroverden een belangrijke stelling te Idubeltza bij den weg van Arciniaga naar Gordejuela. Bij deze krijgsverrichtingen, aldus het persbureau, heeft de vijandelijke luchtmacht opnieuw een bewijs van barbarisme gegeven door machi negeweervuur te openen op de wegen, waar langs de burgerbevolking vluchtte. Te Bar- racaldo en Portugalete werd geweervuur ge wisseld: men heeft de aanwezigheid van Duitsche en Italiaansche soldaten waargeno men. Het noordelijke leger wordt thans vol komen gereorganiseerd. Uit Santander wordt gemeld, dat alle le gercorpsen in het noordelijke Baskenland. Santander en Asturië zijn samengevoegd tot een leger onder bevel van generaal Gamiz Uribarri. Uit Bilbao verneemt Havas: De weg langs den linkeroever van de Ner- vion, die door de terugtrekkende regeerings troepen was vernield, is door de manschap pen van Franco hersteld. Het gebied van Portugalete, dat snel werd ingenomen, heeft weinig geleden, de Basken hebben hier ge ringen tegenstand geboden. De rechtsche troepen hebben thans stellingen betrokken aan de zeekust Sovjet-Russisch schip met krijgstuig buit gemaakt? Uit St. Jean de Luz, 24 Juni, Naar van rechtsche Spaansche zijde verluidt, heeft de tot Franco's strijdmacht behoorende kruiser „Almirante Cervera" aan de Middellandsche Zeekust het Sovjet-Russische koopvaardij schip ..Kuban" gepraaid en naar Malaga op gebracht. De voor de regeering te Valencia bestemde lading zou uit 20 vliegtuigen, 44 tanks. 9.000 geweren. 1.100 machinegeweren. 2 millioen patronen en 4.500 ton ander oorlogsmateriaal hebben bestaan. Wapendepot te Madrid ontdekt. De Madrileensehe politie heeft bij een huiszoeking in een particuliere woning een mitrailleur met twee reserveloopen. acht kisten munitie, 35' geweren, zes buksen. 286 dubbelloopgeweren, 315 karabijnen, vier kis ten dvnamiet en twee pakken liehtpatronen ontdekt. Amerikanen omgekomen bij het vergaan van de „Ciudad de Barcelona". Uit Valencia: De autoriteiten van Valencia hebben een vertegenwoordiger van Havas medegedeeld, dat bij het vergaan van de „Ciudad de Barcelona" welk schip werd ge torpedeerd, voor de kust van Catalonië, ver scheiden Amerikanen om het leven zijn ge komen. Het juiste aantal der slachtoffers is nog niet bekend. Companys treedt niet af. De president der Catalaansche generaliteit heeft naar Havas meldt de journalisten ontvangen van een blad. waarvan hij eertijds medewerker was, en bij die gelegenheid naar aanleiding van de geruchten omtrent zijn af treden verklaard: de president is niet ge deserteerd op 6 October, noch op 19 Juli en hij zal ook thans niet deserteeren. Hij bepaalde zich ertoe, zijn plicht te vervullen en de orders van zijn geweten op te volgen. Engeland zegt: neen. Onze Londensche correspondent schijft: 2 eerste dag van de nieuwe week bracht ook de eerste teekenen van verlies van geduld bij de Engelsche regeering over de meer dan slordige handhaving van het beginsel van non-interventie Spanje. Het Spaansche conflict heeft helaas het vermogen buitenstaanders in den verst mo gelijken omtrek heftig partij te doen kiezen, In Engeland is dit verschijnsel zeker even sterk als elders waar naties in haar geheel niet gedwongen worden haar zedelijken en stoffelijken steun aan een der partijen te geven. De manier waarop Eden in het Lagerhuis nu al weken lang de protagonisten van beide Spaansche kampen van antwoord heeft ge diend is een model van onpartijdigheid ge weest en tevens een tractatie voor hen die gevoelig zijn voor de fijne wendingen repliek en redekunst. Maar Maandag heeft minister Eden voor het eerst willen erken nen dat de non-interventie wellicht iets minder ijverig wordt gediend door Duitsch land en Italië, dan door Frankrijk en Rus land. Gedurende langen tijd is de moraal van zijn uitlatingen in het Lagerhuis geweest, dat van de voornaamste vijf landen die de afspraak voor non-interventie hebben ge maakt slechts een, Groot-Brittannië, er zich stipt aan gehouden heeft en dat de andere vier in de schending er van met elkaar wed ijverden. Maar nu is hij verschil gaan maken, Nu heeft hij Duitschland en Italië met name genoemd als leveranciers van mannen en materiaal. Hij is blijkbaar nolens volens tot het in zicht gekomen dat Italië en Duitschland de non-interventie averechtscher uibleggen dan Rusland en Frankrijk het doen dat eerstgenoemde landen den Euro- peeschen vrede in Spanje ernstiger in gevaar brengen. Dat hij en de Britsche re geering. dat inzicht hadden gekregen, bleek ook uit de waarschuwing die Lord Plymouth denzelfden dag in in de Non-Interventie- Commissie deed hooren. Deze nieuwe Britsche houding zal wel een keerpunt blijken te zijn in de ontwikkeling van den toestand. Of de draai den toestand meer of minder Spaansch zal maken, dur ven wij niet voorspellen. In de non-interventie zaak heeft Engeland nu duidelijk gemaakt dat het genoeg had van de schendingen. „It lias put its foot down", zooals men het hier uitdrukt. Wat de Leip zig-affaire betreft heeft het aanleiding ge vonden „neen" te zeggen. Het „neen" sloeg op het Duitsche voorstel om een vlootbe- toogrng voor Valencia te houden. Men meent hier dat dit „neen" en niet de onmis baarheid van Baron von Neurath in Ber lijn de ooi-zaak is van het uitstel van het bezoek van den Minister aan Londen. De Engelsche houding heeft Hitier wrevelig gemaakt- en als bij een vorige gelegenheid getuigt hij er van met een onheuschheid aan het adres van den Engelschen Premier, die de uitnoodigin-g had doen zenden. Gelukkig is Engeland's geduld, wat betreft Duitsche onvriendelijkheden tegen veel be stand. Men mag althans voorspellen, dat de wijze waarop Berlijn weer eens zijn gebelgd heid heeft getoond, Londen er niet van zal weerhouden te blijven streven naar een betere Duitsch-Engelsche verstandhouding. De teleurstelling over dit Duitsche' besluit is echt. De verwachting over dit bezoek wa ren wel niet hoog gespannen, maar er werd toch wel vrij veel waarde aan toegekend, omdat men geloofde dat het de zaak der De interviewers hadden den indruk, dat indien de militaire situatie, vooral tengevolge van den val van Bilbao, niet zoo ernstig was ^eweest, Companys wellicht eraan gedacht zou rebben, zijn ontslag te nemen. Onder de te genwoordige omstandigheden behoeft men echter niet te verwachten, dat hij zal aftreden. ZES ARBEIDERS BIJ EEN SPOORWEG ONGELUK OMGEKOMEN. Uit New York 24 Juni: Te Stalbans in den staat Vermont werden zes wegwerkers verrast door den treint MontrealNew York. Allen werden gedood. ONZE DACELiJKSCHE KINDERVERTELLING non-interventie vooruit zou brengen en ver ademing en ontspanning geven in den door den oorlog in Spanje zoo ontaarden interna tionalen toestand. Als Duitschland, zooals hier den laatsten tijd werd geloofd, werkelijk genoeg begon te krijgen van het Spaansche avontuur (en dat geloof was voor een goed deel aanleiding tot de uitnoodiging) had het, meent men in Londen, in het geval met de Leipzig eerder aanleiding kunnen vinden Von Neurath's komst te verhaasten. Nu het effect van het incident omgekeerd is geweest, vindt men reden te twijfelen aan de juistheid van de voorlichting over Duitschland's houding met betrekking tot Spanje. Wat- het Leipzig-incident zelf betreft is het Duitsch-Engelsch misverstand schijnbaar zoo compleet als het maar zijn kan. In Engeland kan men de hevigheid van den Duitschen toorn niet verklaren, zelfs niet uit de eenige, eenzijdige voorstelling van de feiten die door Duitschland is gegeven. De Duitsche houding kan alleen worden verklaard uit een on weerstaanbaar verlangen. Franco tot eiken prijs bij te staan. En dat is geen non-inter ventie. Men stelt hier vast dat het vermeende in cident met de Leipzig in elk geval veel min der ernstig is, dan dat met de Deutschland. In Londen blijft men geheel in het duis ter verkeeren over deze zaak. Men heeft het woord van Duitschland, dat de Leipzig aan torpedo-aanvallen bloot heeft gestaan en het woord van Valencia dat men er daar on schuldig aan is. Misschien is een Russische duikboot de schuldige.? Misschien heeft een Italiaansche duikboot, die het bezoek van Von Neurath aan Londen moest torpedeeren, de deuk gemaakt in de romp van den Duit schen kruiser? Misschien is de heele zaak een verzinsel? Hoe de vork ook in de steel zit, men heeft hier gauw leeren beseffen, dat de Duitsche regeering de aangelegenheid zeer ernstig opvat en men heeft hier noch tans „neen" gezegd toen Duitschland haar af wilde doen op een wijze, die overeenkwam met zijn opvattingen. Het is het eerste „neen" dat Whitehall de Wilhelmstrasse van dezen tijd heeft toegevoegd. Dat is belangrijk en het effect er van wordt met belangstel ling tegemoet gezien. PROGRAMMA Hij volgde het trapje naar beneden. Nou, dat was hoog, hoor. Maar eindelijk was hij toch aan het eind gekomen en nu stond hij in een diep ravijn, waar de zon niet kon doordringen. Dit was nu het land der Zeven Bergen. Het was er eenzaam en verlaten, maar Thijs was toch niet bang en liep stevig door. Plotseling bleef hij als aan den grond genageld staan. Wat was dat? Hij zag een bronzen ring. heel groot en daarnaast stond een zware hamer. Nieuwsgierig trad hij wat naderbij en toen viel zijn oog op een stuk papier, dat er bij hing. ..Geef met den hamer één slag op de gong, en wij. de berg-reuzen, komen te voorschijn. Maar doe dit alléén in oogenblikken van gevaar!" „Mooi," dacht Thijs, „dat zal ik onthouden." ZATERDAG 26 JUNI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.15 Reportage TT- Races. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.20 Vervolg reportage. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.00 Gods dienstig halfuur. 11.30 Vervolg reportage. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Berichten. 12.45 KRO-orkest. 1.35 Gramofoonmuziek. 1.45 Voor de rijpere jeugd. 2.15 Reportage TT-Races. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.30 Vervolg reportage. 4.00 Kinderuur. 5.00 Vervolg reportage. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramo foonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over R.K. Blindenzorg. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelïngen. 8.15 Over peinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Geva rieerd programma. 10.20 De KRO-Boys solist. 10.40 Internationale Sportrevue. 10.55 Vervolg KRO-Boys. 11.15—12.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM II, 301 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 „Fantasia", VARA-orkest en Orgelspel. 12.001.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Causerie over de Friesche beweging. 2.15 Melody Circle. 3.15 Causerie over de 3de Arbeiders-Olympiade. 3.30 De Flierefluiters en solist. 4.30 Esperanto- uitzending. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.40 Decla matie. 6.00 Orgelspel. 6.30 De Ramblers. 7.00 Filmland. 7.30 Causerie „Van Evangelie tot _emeente". 8.05 Herhaling SOS-Berichten. 8.07 Berichten A.N.P. VARA-Varia. 8.15 Fantasia. 8.45 Radiotooneel. 9.00 Zang. 9.15 VARA-orkest. 9.40 Causerie over het a.s. VARA-Zomerfeest. 9.50 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 VARA-orkest. 11.0012.00 Gramofoon muziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.40 Sportreportage. 11.55 BBC-Northern orkest en soliste. 12.50 BBC- Dansorkest. 1.20 Commodore Grand-orkest. 1.35 Sportreportage. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.05 Sportreportages. 5.35 Dansmuziek (gr.pl.), Berichten. 6.35 Sportnieuws. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 BBC-Vrouwenkoor en BBC- orkest m.m.v. soliste. 7.50 ABC-Cabaret. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. 9.40 Toe spraak voor Padvinders. 9.50 BBC-Theater- orkest en solist. 10.55 Zangvoordracht. 11.2 Ambrose en zijn Band. 11.50 Berichten. 12.00— 12,20 Ambrose en zijn Band. RADIO PARIJS, 1645 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 en 12,50 Orkestconcert. 1.35 Zang. 2.05 Vervolg orkestconcert. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.00 Hoorspel. 3.40 Zang. 5.20 Poulet-Siohan-orkest. 7.55 en 8.10 Zang. 8.50 Het Omroepkwartet en solisten. 10.05 Het Omroeporkest. 10.50 Gra mofoonmuziek. 11.20 Het Bouillon-dansorkest. KEULEN, 456 M. 6.50 E. RambouFs orkest. 8.50 Landessym- phonieorkest Saarpalts. 9.50 Gramofoonmu ziek. 12.20 Omroeporkest. 2.35 Gramofoonmu ziek. 4.20 Gevarieerd programma. 6.25 Het Qm- roepkamerkwintet. 7.20 Het Frisca-kwartet. 8.30 Reportage. 9.20 Kringbijeenkomst van de N.S.D.A.P. 10.50 Ad. Lutter's dansorkest. 12.10 —1.20 Populair concert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. 1.30 Kleinorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Pianoduetten. 3.50 Gramofoonmuziek. 4.20 Viool en piano. 4 55 Gramofoonmuziek. 5.20 Guetta Milano's orkest. 6.20 Salonorkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.35—12.20 Omroepdans- orkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.23 Ed. Loiseau's orkest. 3.20 Accordeonmuziek. '3.35 Vervolg van 2.23. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.35 Omroeporkest. 6.35 en 7.45 Gramofoonmu ziek. 8.20 Omroepsymphonieorkest en soliste. I. d. pauze: Radiotooneel. 10.30 Omroepdans- orkest. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Gevarieerd programma. 10.20 Berichten. 10.50 Fluit en piano. 11.05 Weerbericht. 11.20— 1.15 G. Hoffmann en H. Raue met hun dans- orkesten

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6