VERKADE'S VACANTIE 1937 MAANDAG 2S JUNI 1937 HAARDE M'S DAGBCAD 2 De vuilnisemmers der Haarlem- selie Reiniging. 1 Voor zakenvuil moet betaald worden. I Eenige dagen geleden namen wij een inge zonden stuk op van den heer N. Franken. Ostadestraat, die er zich over beklaagde, dat hem als zakenman geen kostelooze emmer door de Haarlemsche Reiniging werd ge geven. Met de inlichting die door den Di recteur der Reiniging daarop als bijschrift gegeven werd, is de heer Franken niet te vreden. Hij zendt ons een nieuw ingezonden stuk, waarin hi.i zijn klacht handhaaft. Dit was voor ons reden om nog wat dieper op de zaak in te gaan. In een nader onderhoud dat wij met den Directeur hadden, wees deze er op, dat de gemeente alleen kosteloos het huisvuil ophaalt. De zakenmenschen worden bij verordening, door den Raad vastgesteld, verplicht aan de Reiniging te betalen voor het weghalen van zakenvuil. Als de gemeen te dit niet deed. zou de Reiniging kosteloos karren puin bij den metselaar en krullen bij den timmerman moeten weghalen. Sommige zaken zouden elke week wel 20 emmers vol hebben. Dat gaat toch niet. Als er een klein zakenmannetje is. dat bij zijn zaak woont en zijn beetje zakenvuil bij het gewone huisvuil doet, waardoor de Rei niging geen extra werk krijgt, wordt door den vuilnisophaler een oogje dicht gedaan. Maar als iemand niet bij zijn zaak woont, krijgt hij ook geen kosteloozen emmer voor zijn zakenvuil. Het aanschaffen van den emmer moet hij als bedriifsonkosten reke nen, waarvoor hij niet de gemeenschap (in dit geval de Reiniging die door de gemeente bekostigd wordt) kan laten opkomen. Feite lijk zou de verordening hem nog verplichten om ook te betalen voor het weghalen van het vuil, maar dat is in gevallen waar het kleine zaken betreft moeilijk uit te voeren. De winkelier die niet bij zijn zaak- woont krijgt aan zijn woning kosteloos een emmer voor het huisvuil. De heer F. schreef in zijn laatste ingezon den stuk ook, dat aan perceelen waar twee gezinnen wonen slechts één emmer kosteloos wordt gegeven. De directeur deelde ons mede, dat dit in één geval zoo is beslist, maar dat berustte op een vergissing. Twee gezinnen die i" één huis wonen krijgen twee emmers kosteloos. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 29 JUNI 1937. Progr. I. Hilversum I. Pro gr. II. Hilversum n. Progr. ni 8.— -Keulen. 11.20 Droitwich, 12.35 Vlaamsch Brussel. 2.20 Parijs Radio. 3.20 Droitwich. 4.20 Keulen. 5.50 Vlaamsch Brussel 6.50 London Regional. 7.20 Vlaamsch Brussel 7.50 London Regional. 8.50 Keulen. 9.20 Rome. Progr. IV. 8— Vlaamsch Brussel. 9.20.Pauze 10.35 London Regional. 4.50 Droitwich. 11 Londen Regional. 11.20 Droitwich. Progr. V. 8.00—7.00 Diversen. 7.— Eigen gramofoonplatenconcert: Populaire muziek. 1. Song of the brave, Xylofoon. 2. Casino Parade. Blue Hungarian Band. 3. The big hit Parade, le deel. 4. Dizzy fingers le deel. Jack Wilson. 5. Two" hearts in waltztime. Scott Wood. 6. The fight somebody to love, Miss Joy. 7. By the blue Hawaiian waters, Grena dier Guards. 9. Dizzy fingers 2e deel, Jack Wilson. 10. Amoretten Tanz, Blue Hungarian Band. 11. At the codfish ball, Miss Yoy. 12. Jungle drums, Grenadier Guards. 13. The big hit parade 2e deel. 14. Tokayer, Adalbert Lutter. 15. Irela, Scott Wood. 16. With sword and lance, Xylofoon. 8.0012.00 Diversen. Haarlem's Dagblad GRATIS naar Uw vacantieverblijf in Nederland. Ten gerieve van onze abonnés zullen wij „Haarlem's Dagblad" één week zon der verhooging voor portokosten naar hun vacantieadres zenden. Blijft U langer dan een week dan kost elke dag meer slechts l'/i cent voor portikosten boven den gewonen abonnementsprijs. De voordeelen hiervan zijn le. U blijft óók in Uw vacantie op de hoogte van het gebeuren in Uw woonplaats en de geheele wereld daarbuiten. 2e. Doordat Uw abonnement blijft door gaan, behoudt U het recht op een eventueele uitkeering uit de aan ons blad verbonden hooge Gratis Ongevallen Verzekering. Een en ander geldt alléén voor vacantie- adressen in Nederland. DIRECTIE „HAARLEM'S DAGBLAD". AGENDA. Heden: MAANDAG 28 JUNI Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Oké, Don Juan" met George Brent en Beverly Roberts. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Muiterij op de Bounty, met Clark Gable, Francis Tone en Charles Laughton. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Première, met Zarah Leander. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De Romantische Senorita, met Ida Lupino. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaame 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Kunsthandel .Pictura", Gierstraat 31: Tentoonstelling van 19 Juni t/m. 9 Juli. Dage lijks van 1019 uur. Haarlemmerlied e: Raadsvergade ring. 7 30 uur. DINSDAG 29 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling 8.15—9.15 uur Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds Kunsthandel „Pictura", Gierstraat 31: Tentoonstelling van 19 Juni t m. 9 Juli. Dage lijks van 1019 uur. Heemstede: Vergadering van den ge meenteraad, 8 uur. OP UW TOCHTEN: KOR.STJ ES ■jy.wnHtvvT.i^ii.rg (Adv. Ingez. Med.) Brandstichting met voorbedachten rade. Bewoner zat rustig in de bioscoop terwijl zijn huis in brand werd gestoken Verzekeringsmaatschappij keerde 1200 uit. Twee jaar geleden was in een filiaal van een chemische wasscherij in de Voorting- straat een ernstige brand uitgebroken, die het pand bijna geheel verwoestte. De bewoner van het huis, de 31-jarige T., zat op den avond dat de brand uitbrak rustig met zijn vrouw in de bioscoop. De man vertelde aan de politie dat, toen hij naar de bioscoop ging, hij niets verdachts had bemerkt; omdat het echter regenachtig was, was hij naar huis teruggegaan om zijn parapluie te halen; mis schien dat door het afstrijken van een luci fer Door het bovengenoemde verhaaltje gelukte het hem om eerst 200 en later nog eens 1000 van de verzekeringsmaatschappij los te krijgen. Thans is echter vast komen te staan dat de zaak zich eenigszins anders heeft toegedragen. In verband hiermede is T. gearresteerd, ver dacht van uitlokking tot brandstichting. T. ontmoette op de Botermarkt een ouden bekende, De K„ die hem, zooals dat gewoonlijk gaat, vroeg hoe het met de zaken ging. En of schoon T. niet geheel en al ontevreden was, moest hij toch de uitlating van De K., dat hij nog best wat gebruiken kon, beamen. Van het een kwam het op 't ander tot tenslotte De K. voorstelde om het huis van T. in brand te ste ken en het geld van de verzekering te verdee- len. T. zou alleen maar naar de bioscoop gaan en De K. met zijn vriend Van A. zouden wel voor de rest zorgen. Op dit eerste onderhoud volgden nog ver schillende andere, waarbij T. tenslotte een schuldbekentenis teekende voor aan hem be wezen diensten door De K. en Van A. Dit eenigszins plechtige feit had plaats ten huize van De K., terwijl achter het gordijn een ze kere B. het tafereel gadesloeg. Alles was dus nu goed geregeld en het spel kon beginnen! Zooals wij hierboven reeds meldden liep alles vlot van stapel, alleen T. weigerde om het geld aan zijn medeplichtigen uit te keeren. Van de eerste 200 gulden kregen De K. en Van A. nog ieder 25, doch toen T. 1000 in han den kreeg kocht hij een autotje en ging met zijn vrouw een reisje door Duitschland ma ken! Zoo gemakkelijk lieten zijn „vrienden" zich echter niet opzij zetten. Toen T. uit Duitsch land terugkeerde gelukte het aan De K., Van A. en den bakker B. om hem zoodanig in het nauw te drijven, ze drongen hem op een donkeren avond met z'n drieën langzaam maar zeker het Spaame in dat T. ieder van hen nogmaals 25 gaf. De zaak lekte echter uit met het bovenge noemde gevolg. Het behoeft wel geen betoog dat ook de da ders en de bakker B. gearresteerd zijn. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen 8.97 3/8. Berlijn 72.90. Parijs 8.11. Brussel 30.72V2. Zwitserland 41:67_ New York 1.81 7/8 HET GROENE KRUIS. De Algemeene Nederlandsche Vereeniging „Het Groene Kruis.' houdt 29 en 30 Juni haar tweedaagsch congres te Utrecht. Een 3-tal in leidingen staan op het programma. Dr. Joh. v. d. Spek. directeur van „Maasoord" te Poortu- gaal, psreekt over „De sociale zorg vóór lijders aan epilepsie": Zuster J. E. Romijn, te Rotter dam, spreekt over „Mijn ervaringen als Maatschappelijke Zuster bij de bestrijding der geslachtsziekten" en de heer E. Geerts Wen., uit Haarlem, over: „Op welke wijze kan de Sociaal-Paedagoog medewerken aan de zorg voor het onvolwaardige kind". De Bilt voorspelt: Aanvankelijk zwakken veranderlijken wind later toenemende wind uit Weste lijke richtingen, toenemende bewolking, met later kans op regen, met wellicht onweer in het Zuiden, aanvankelijk warm, later koeler. BAROMETERSTAND Hoogste 764.3 m.M. te Brest. Laagste 736.9 m.M. te Andaenes. Het uitgestrekte gebied van lagen luchtdruk bedekt nog het geheele Noorden. Een laag minimum ligt in het Noordwesten en brengt regen op de Faroer en Shetlandeilanden, Schotland en Ierland. Het hoofd-minimum veroorzaakt nog storm en regen langs de Noor- sche kust benoorden den zestigsten breedte graad, het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan wijkt een weinig naar het Zuiden terug en heeft nog steeds een uitlooper over Noord-Duitschland en het Oostzeegebied. Op dezen rug van hoogen luchtdruk heerscht mooi zomerweer met hooge temperaturen en onbe wolkt weer met windstilte. Over het Zuiden van het waarnemingsgebied ligt een zwakke depressie, die in Zuid- en Oost-Frankrijk zware onweersregens veroor zaakte (Toulouse 43 m.M.), en thans zware bewolking met regen geeft in Oost-Frankrijk en West-Zwitserland. De sterke barometerdalingen in Schotland en Ierland, ten bedrage van 10 m.M. in den nacht, vormden een ernstige bedreiging in onze omgeving, zoodat toenemende bewolking en later afkoeling waarschijnlijk is. BAROMETERSTAND Vorige stand 769 m.M. Stand van heden 763 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN.. Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Maandag -v.m. 5.36 uur; n.m. 17.46 uur. Strand berijdbaar van 10.3015.45 uur. HAARLEM'S LUISTERVINKEN KOOR. Het Haarlem's Luistervinken Koor gaf Za terdag een concert op „Brederodeduin". Mede werking werd verleend door de declamatrice Mevr. Riek Boncet—Horst. Het was een ge slaagde avond. /CUEEP/ LTJEWCENI HOLLAND—AMERIKALIJN. Volendam, 26 v. N.-York n. Rott. Rotterdam, 25 v. W.-Indië te New-York. Veendam 26 v. Rott. .n. New-York. Delftdijk, 26 v. Vancouver te Rott. Lochgoil, Vancouver n. Rott. p. 26 Dunge- ness„ Leerdam, Rott. n. N.-Örleans 24 te Houston. Nebraska, 26 v. Rott. n. Vancouver via Lon den. HOLLAND AFRIKA LIJN. Jagersfontein (thuisr.) 25 van Marseille. Bloemfontein, 27 van Beira n. Aott. Springfontein, 26 v. Amsterdam n. Beira. Heemskerk (uitr.) 26 van Mombassa. Springfontein, 26 van Amst.. naar Beira via Antwerpen HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 27 v. Hamburg n. Amst. Jaarstroom (thuisr.) 26 te Liberia. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 26 te Sydney. Almkerk. 26 v. Rott. n. Hamburg HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitr. 26 van Singapore. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Chr. Huygens (thuisr.) 26 van Port Said. Bengkalis, 25 v. Batavia n. Amst. HALCYON LIJN. Stad Arnhem, 25 v. Oxelosund te Lulea, voor Rotterdam-Vlaard. Stad Vlaardingen. Wabana 11. Rott.-Vlaard. 25 (2.1 v.m.) 540 mijl W. van Land's End. KON. PAKETVAART MIJ. Sipora, 25 van Rangoon te Belawan KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon. 25 v'. S. Domingo n. Queenst vo. Alkmaar, Chili n. Amst. via Liverpool 25 (12 midd.) 420 mijl Noord v. Azoren. Aurora, 25 van Genua n. Palermo. Rerenice, 26 van Livorno te Genua. Deucalion, 25 van Lissabon n. Olhao. Euterpe, Bordeaux 11. Amst. 26 v. La Pallice Hercules, 25 van Algiers n. Lissabon. Juno, 25 van Cavalla naar Luxiri. Mars, 24 van Limni n. Izmir. Orpheus, 25 v. Gothenburg n. Aarhuis. Perseus, 25 van Napels n. Barcelona. Venus, Sfax n. Plymouth pass. 25 Gibraltar. Poseidon, 26 v. Hamburg te Amst. Orion, 26 van Rott. n. Tanger. Ajax, 26 v. Rott. n. Gibraltar. Oberon, 26 v. Rott. n. Oran. Fauna, 26 v. Amst. n. Hamburg. Hebe, 26 v. Amst. n. Kopenhagen. Breda, 26 v. Amst. n. Chili. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki, 26 v. Rott. te Buenos-Ayres. ROTTERDAMSOHE LLOYD. Sitoebondo (thuisr.) 25 van Sabang. Weltevreden (uitr.) pass. 26 Dover. Kota Agoeng (thuisr.) 25 v. Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Flintshire, Japan n. Rott. 25 v. Shanghai. Benarty, Japan n. Rott. 25 v. Kohsichang. Euryades, Rott. n. Japan 25 v. Hongkong. Menestheus, Japan n. Rott. 26 v. Penang. Aeneas, Japan n. Rott. 26 v. Shanghai. Glenshiel, Dairen n. Rott. 24 v. Colombo. Glengarry, Dairen n. Rott. 25 v. Taku Bar. Voor den inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatstwordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Spaansclie enHollandsche kinderen. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik U opneming van onder staande in uw veelgelezen blad, u bij voorbaat dankzeggend. Reeds vele malen mocht ik in uw blad artikelen aantreffen over en voor de Spaan - sche kinderen, alsmede verzoeken om steun. Op zich zelf is dit een zeer mooie daad, om kinderen welke in nood zijn te helpen en te steunen zooveel men maar kan. Doch ik vraag mij af en velen met mijn „Van waar komt in eens die activiteit, om zooveel geld en midde len bij elkaar te brengen om deze noodlijdende buitenlandsche kinderen te helpen. Ik weet wel dat vele lezers en lezeressen zullen zeggen: „Het is ieder plicht te helpen daar waar hij kan, en vooral wanneer het de jeugd betreft. Inderdaad kan dit alles juist zijn, doch ziet men alleen de plicht in het te hulp snellen van buitenlandsche kinderen? De buitenlandsche jeugd helpen! Goed, maar dan moet men toch eerst kunnen zeg gen: „Onze Hollandsche jeugd is gezond en sterk en het ontbreekt hun aan niets!Is dit waar?? Het tegendeel!! Men moet hoorende doof en ziende blind zijn, om niet te kunnen constateeren dat ook hier in ons kleine Neder land nog honderden zoo niet duizenden kinde ren gebrek lijden en niet eens het noodzake lijkste kunnen krijgen. Men denke aan Drente! Hoeveel kindertjes zullen 's avonds naar hun bedje gaan terwijl zij nog graag een boterham zouden lusten, doch die niet kunnen krijgen, omdat vader of moeder geen geld hebben om deze te koopen. Hoeveel kinderen moeten door den invloed van deze crisis niet uitgezonden worden naar een herstellingsoord! En nog erger, hoeveel moeten achterblijven omdat de noodige financiën er niet voor aanwezig zijn! De opbrengst van collectes voor de T.B.C.- bestrijding loopt achteruit, wat beteekent minder uitzendingen van kinderen!! Het moge verschrikkelijk zijn dat kinderen onder een burgeroorlog als in Spanje zooveel te lijden hebben, doch men verlieze niet uit het oog „het leed in eigen land"! Het kan toch niet waar zijn dat men door naar het leed in een ander land te kijken, het leed in eigen land vergeet!!! Men denke aan een liedje gezongen in den oorlogstijd, waarvan het refrein was: „O Holland, O Holland, wat zijt gij toch goed. Waarom niet eerst uw eigen kinderen gevoed". VERLEENDE HULP. Grant Corbin, de jonge Amerikaansche ver tegenwoordiger van de Cupaiba Company, zat met een somber gezicht aan het ontbijt in de lichte serre van zijn huis in Guatamala. Den geheelen nacht had hij liggen denken over Sandra Graham's voorgenomen huwelijk met Jim Saunders. „Er is een dame om u te spreken", deelde zijn donkerkleurige bediende mede. Grant draaide zich om en sprong met een kreet van verrassing op, toen hij het meisje in de deuropening zag staan. „Sandra!" „O, Grant ik móét je spreken!" Ze kwam naderbij en liet zich in een stoel vallen. Haar oogen verrieden sporen van tra nen. „Er is iets verschikkelijks gebeurd! Jim is gevangen genomen! Hij werd gisteravond gearresteerd wegens mishandeling van een ambtenaar." Grant hoopte, dat zijn gezicht de plotselin ge vreugde, die zich van hem meester maakte, niet weerspiegelde. „Hoe gebeurde het?" vroeg hij ernstig. „Gisteravond ging hij naar hotel Grande om een vriend op te zoeken. Pedro Martinez zat in het restaurant. Hij was dronken en pro beerde zijn hond een paar kunstjes te laten doen. Om een of anderen reden wilde het dier niet en Martinez sloeg en trapte het beest meer dan verschrikkelijk. Toen Jim er zich mee ging bemoeien, beleedigde Martinez hem, met het gevolg, dat Jim hem tegen den grond sloeg. Toen werd de politie gehaald en Jlm gearresteerd. Wat moet ik nu doen? Dat dit juist moet ge beuren. nu Jim die tijdelijke betrekking heeft gekregen. We waren al zoo blij over zes maanden zouden we zooveel hebben overge spaard, dat we de reis naar de Vereenigde Staten hadden kunnen betalen...." „Ben je al bij den Amerikaanschen consul geweest?" vroeg Grant. „Ja. Tenminste ik heb hem opgebeld. Hij zei. dat wanneer die hond inderdaad het eigendom is van Martinez, Jim wettelijk in zijn onrecht staat. Natuurlijk sympathiseerde hij met Jim, maar hij zei ook, dat hij niets kon doen voor het onderzoek was gesloten. Je weet hoe ze hier opzien tegen regeerings- ambtenaren. Die arme Jim krijgt misschien wel twee jaar gevangenisstraf! Zou het hel pen als ik naar rechter Fuentes ging?" „Dat kan ik wel voor je doen", stelde Grant voor. „Hij is een goeie vriend van me. Ik zal hem nog van morgen opzoeken." „O, Grant, wil je dat?" zei Sandra vol vuur. ..Ik kan je niet genoeg bedanken." „Och het heeft niets te beteekenen" weerde hij af. „Ik ben blij, dat ik je misschien kan helpen. Ik zal je, nadat ik Fuentes heb ge sproken, onmiddellijk opbellen en vertellen of ik iets heb bereikt". Toen Grant het kantoor van den districts- rechter binnentrad, begroette Fuentes hem hartelijk. „Ik heb gehoord", begon Grant, „dat Jim Saunders gisteravond in moeilijkheden ls ge raakt". Fuentes bleek pijnlijk getroffen. „Ja het is een beroerd geval. Onder gewone omstan digheden zou hij een flinken duw krijgen maar omdat hij een goed vriend van jou is „Een vriend van mij?" herhaalde Grant. „Is hij dat dan niet?" „Wel nee! Ik zou je maar weinig goeds van hem kunnen vertellen". „Daar hoor ik werkelijk van op", zei Fuentes verbaasd. „Ik dacht, dat hij wel een beetje nou, laten we zeggen opvliegend was, maar dat er voor het overige niets op hem aan te merken viel." „Hij vormt een uitzondering in de Ameri kaansche kolonie hier", antwoordde Grant. „Een nietsnut, die een betrekking hoogstens een paar weken houdt. Als ik je een raad mag geven, Fuentes. dan zou ik met hem een voor beeld stellen. Bovendien ken ik Martinez heel goed en ik ben er bijna van overtuigd, dat die geschiedenis met den hond gelogen is dat Saunders op die manier probeert een ex cuus te vinden. De waarheid is, dat hij dit land en heel de bevolking altijd heeft ge minacht. Hij zocht natuurlijk ruzie met Mar tinez om „Zoo, zoo" zei Fuentes peinzend. „Dat stelt de zaak in een heen ander licht. Ik zie nu ook in, dat we hem flink dienen aan te pakken". Grant verliet het kantoor met een gevoel van triomf. Er viel niet aan te twijfelen Jim zou minstens twee jaar de gevangenis indraaien. Sandra zou natuurlijk vreeselijk overstuur zijn en hij, Grant, kon dan optre den als vriend en trooster. Twee jaar was een-lange tijd en hij hoopte dat zij in die periode Jim zou vergetenGrant grinnikte vergenoegd. Hij belde Sandra op en vertelde haar, dat hij had gedaan wat in zijn vermogen lag, maar dat Fuentes hem geen definitief antwoord kon geven voor den volgenden dag. „Ik weet niet, hoe ik je moet bedanken, Grant", antwoordde Sandra hem. Den volgenden middag zocht hij Fuentes weer op. „Vriend", begroette de districtsrechter hem, „ik moet je nogmaals bedanken voor de in lichtingen, die je mij hebt verstrekt over Saunders. We hebben onze maatregelen al genomen." „Nu al!" riep Grant uit, werkelijk verbaasd over zooveel voortvarendheid. „Ja, Afgaande op jouw inlichtingen", ging Fuentes voort, „hebben we besloten dat ge vaarlijke sujet uit te wijzen en terug te bren gen naar de Vereenigde Staten. Op één punt slechts hebben we toegevendheid getoond en wel op het smeekende verzoek van een jonge dame, die „Een jonge dame?" riep Grant verschrikt uit. „Ja Saunders' verloofde miss Graham. We hebben er in toegestemd, dat ze van tevo ren nog trouwden, zoodat zij, als zijn vrouw, evenals hij op kosten van den staat, naar de Vereenigde Staten kon terugkeeren." Fuentes zweeg. „En het gekste van het ge val is, dat ze mij bij het vertrek vroeg vooral jou te bedanken voor je hulp", besloot hij. Als men dan even nadenkt dat Hollandsche vrouwen handschoenen breien voor kinderen in het buitenland, terwijl in den afgeloopen winter, vele kindertjes van werkloozen met verkleumde handjes naar school gingen. Mogen deze regels bijdragen tot leniging van het leed van het Hollandsche kind, wat door de campagne voor het Spaansche kind wel een beetje op den achtergrond wordt geduwd. U mijnheer de Redacteur, nogmaals beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte ver blijf ik, G AL J AARD. (Natuurlijk behoeft door de zorg voor het Spaansche kind die voor het Hollandsche niet vergeten te worden. De hulp aan de nood lijdende jeugd is echter niet aan grenzen ge bonden en daar het Spaansche kind deze hulp momenteel dringend noodig heeft, gelooven wij niet dat door het verleenen van deze hulp het kind in eigen land gedupeerd zal worden. Red.) HEEMSTEDE ACTIE TEGEN STICHTING VOLKSBOND GEBOUW. Van de Dreefbewoners. Een aantal bewoners van de Heemsteedsche Dreef en aangrenzende straten verzoeken in een adres aan den gemeenteraad de stichting van een Volksbond-gebouw voor vergaderin- genenz. op de voorgenomen plaats, Dreef hoek Jacob van Campenstraat, te willen voorkomen. Adressanten meenen dat een dergelijk gebouw op dit punt allerminst op zijn plaats zou zijn en „dat dit aan onze zoo hooggeroemde Heem steedsche Dreef en omgeving zeer veel schade en afbreuk zou doen". OPBRENGST ZONNESTRAAL-COLLECTE De j.l. Zaterdag gehouden collecte voor Zonnestraal heeft in totaal f335.03 172 opge bracht tegenover f 290.27 1/2 het vorige jaar. GOEDKEURING GEMEENTE-BEGROOTING. Bij het gemeentebestuur is bericht ingeko men van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, dat dit college de gemeente-begroo ting voor 1937 heeft goedgekeurd. AFWIJZEND PRAE-ADVIES. Door den heer J. J. de Schepper te Amster dam wordt aan den gemeenteraad toestem ming verzocht, het bestaande, doch naar zijn meening onverhuurbare winkelhuis Binnen weg 11 te mogen verbouwen tot een tweetal winkels met dagverblijven. Burgemeester en Wethouders adviseeren, op dit verzoek afwij zend te beschikken. SERENADE BIJ DEN BURGEMEESTER. Zaterdagavond bracht het fanfarecorps „Excelsior" burgemeester Jhr. J. p. w. v. Doorn een serenade ter gelegenheid van diens ver jaardag. Het mooie weer was oorzaak dat honderden belangstellenden mee marcheerden en zich bij de villa van den burgemeester verzamelden om van de muziek te genieten. Noorderbad - Zandvoort. Morgen: PRINS BERNHARDFEESTEN Gala-Bal. - Schitterend Vuurwerk. Haarl. Fanfare-Orkest „Kunstgenot", Dir. HENRI SCHULPZAND. (Adv. Ingez. Med.) BLOEMENDAAL HAARLEM'S FANFARECORPS. Donderdagavond 1 Juli zal Haarlem's Tram. Fanfarecorps een muzikale rondgang maken door Aerdenhout. Het corps zal zich om acht uur bij de tramhalte Aerdenhout opstellen. DE ZONNESTRAAL COLLECTE. De Zonnestraalcollecte die Zaterdag te Bloe- mendaalSantpoort gehouden werd bracht f433.16 op. ONDERWIJS. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Bornwater- schcol alhier is benoemd de heer H. Banning, tot nu toe aan de Julianaschool werkzaam als volontair. ZANDVOORT HOTEL D'ORANGE VERKOCHT. Het hotel d'Orange, dat nu reeds vier jaar niet geexploiteerd werd, is thans door de Buf fet-Maatschappij E. Plurebus Unum verkocht aan een combinatie te Amsterdam, die het innerlijke van het hotel gaat verbouwen tot flat-woningen. De geruchten, dat er een groot sanatorium zou worden ondergebracht, en dat op de ter rassen aan de zeezijde lighallen gebouwd zool den worden, bleken bij nadere informatie on juist. Uit den aard der zaak is het thans nog niet juist te zeggen hoe het Oranje-hotel er na de verbouwing uit zal zien., daar zelfs de plan nen nog niet geheel vast staan. Het feit, dat het groote gebouw in het cen trum van het dorp weer een bestemming krijgt, weer bewoond zal worden, is al een zeer verblijdend teeken. Daar het gebouw voor 15 Juli a.s. geheel ontruimd moet zijn, is men thans met man en macht aan het werk om de geheele hotel in ventaris in te pakken. Waarschijnlijk zal het grootste deel van de inventaris naar Amster dam gaan, een ander deel naar Egmond, ter wijl het dan nog overblijvende te Zandvoort zal worden verkocht. ZONNESTRAAL-COLLECTE. De Zonnestraal-collecte, die Zaterdag te Zandvoort gehouden werd bracht precies f 200.— op. EEN HUIS VOL HERRIE. Zaterdagavond werd in Monopole voor de derde maal „Een huis vol herrie" opgevoerd door het tooneelgezelschap De Komedianten. De zaal was ook thans weer zoo goed als uit verkocht. Dat de aanwezigen ook dezen keer weer hebben gelachen tot ze niet meer konden, behoeft zeker geen betoog. AFGANG NAAR HET TENTENKAMP. De nieuwe afgang van den Zeeweg naar het tentendorp begint zijn voltooiing te nade ren. De ruime los- en laadplaats aan den Zeeweg is reeds gereed. De politiepost is bijna klaar. Als de schilder gauw voortmaakt, is het zelfs mogelijk dat deze post reeds a.s. Zon dag betrokken wordt. Hoewel de afgang nog niet is voltooid, heeft men door het leggen van een breed plankier, de Noordelijke afgang reeds bruikbaar ge maakt en Zondag werd er reeds een zeer druis gebruik van gemaakt ook.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2