AMSTERDAMSCHE BEURS - MAANDAG 28 JUNI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 9 lAAT/TCJBEflCHTIN Mevrouw Roosevelt spreekt tot de j'-'W1- En roemt het gebruik van schoonheids middelen. In een radiorede voor collegeleerlingen, heeft mevrouw Roosevelt, de echtgenoote van den President, als haar overtuiging te kennen ge geven, dat eens een vrouw Presidente der Ver- eenigde Staten zal zijn. Zij voegde er evenwel aan toe „dat deze dag nog in het verschiet ligt". „Wij, vrouwen," zeide zij, „moeten nog be wijzen wat wij kunnen." Zij geloofde niet, dat op het oogenblik het land in zijn geheel ge noeg vertrouwen in een vrouwelijken Presi dent zou stellen. Mevrouw Roosevelt sprak voorts goedkeu rend over het gebruik van schoonheidsmidde len en roemde de gezondheidscursussen op de scholen, waarbij de meisjes geleerd wordt, hoe zij zich behoorlijk moeten kleeden en hoe zij zich moeten opmaken. De vrouw van den president drong er bij de leerlingen op aan, in hun vrijen tijd meer te lezen. Naar zij verklaarde, had zij onlangs op een partij in het Witte Huis tot haar ver- wondering vastgesteld, dat niet een der aan wezige jongens en meisjes iets van Kipling gelezen had. De staking op Trinidad. Uitbreiding naar het eiland Tobago. Uit Port of Spain (Trinidad) wordt gemeld, dat de staking onder de arbeiders in de pe troleumindustrie zich thans van Trinidad heeft uitgebreid tot het nabijgelegen eiland Tobago. Een Engelsch oorlogsschip is naar Tobago onderweg om daar mariniers aan land te zetten. Gecompliceerd auto-ongeluk in België. Twee dooden en acht zwaar gewonden, Nederlandsche medicus met zijn gezin onder de slachtoffers. Zondagochtend omstreeks half twaalf zijn op deii weg tusschen Namen en Brussel in de gemeente Nyl Saint Vincent drie auto's en een motorrijder in 'botsing gekomen. Een zware wagen van een garagehouder uit Nyl Saint Vincent, raakte in het passeeren een kleine auto, welke langs den kant van den weg stond en kwam vervolgens in botsing met een anderen wagen, die uit de richting Brus sel naderde. Hierna greep de auto een motor rijder. Deze werd enkele meters ver wegge slingerd en was op slag dood. Tenslotte kwam de wagen in botsing met de auto bestuurd doof dr. B. uit Den Haag. In deze auto zaten, behalve dr. B., zijn echtge noote, en beide kinderen, een verpleger en een verpleegster, beiden in dienst van den dokter. De verpleger werd op slag gedood, de overige inzittenden werden levensgevaarlijk gewond naar het Sint Elisabeths Ziekenhuis te Namen vervoerd. Een dér kinderen van dr. B. bleef ongedeerd. In totaal werden bij dit ongeluk twee per sonen gedood en acht zeer ernstig gewond. De laatste opstand in Albanië. Vier personen ter dood veroordeeld. TIRANA. 28 Juni. (Stefani) De politieke rechtbank te Argirocastro heeft vonnis ge veld tegen een aantal personen, die beschul digd waren van deelneming aan den opstand, welke eenigen tijd geleden in het Zuiden van het land was uitgebroken. De vier hoofd- beschuldigden zijn terdood veroordeeld. De rechtbank legde den anderen beklaagden ge vangenisstraffen van verschillenden duur op. Sneltrein in Engeland ontspoord. Vier passagiers gedood. Gisteravond is de sneltrein van Ashford naar Londen nabij Swanley op een zijspoor gereden en ontspoord. Vier personen werden hierbij gedood en twaalf gewond. Amelia Earliart in Port-Darwiu. In 3Vï uur over de Timorzee. BATAVIA, 28 Juni (Aneta-A.N.P.) Ame lia Earhart, die Zaterdag van Bandoeng naar Soerabaja vloog, vertrok 27 Juni om 6.30 uur naar Koepang waar zij om 12.00 uur arriveerde. Zij vertrok heden om 6.30 uur naar Port-Darwin. Bij haarvertrek te Soerabaja verklaarde zij dat alle instrumenten weer „o.k." waren. Nader wordt gemeld, dat de aviatrice in 31/2 uur de Timorzee is overgestoken en om 3.03 uur te Port Darwin is aangekomen. VEREENIGING „HAERLEM". Op Vrijdag 2 Juli, des avonds om 8 uur, houdt de vereeniging „Haerlem" in het ver- eenïgingsgebouw .,De Hoofdwacht", Groote Markt, een algemeene vergadering. Op de agenda staat o.m.: verkiezing van twee be stuursleden, wegens het periodiek aftreden van de heeren J. C. Tadema en P. A. Dijkema, die beiden herkiesbaar zijn. AANRIJDING OP DE SPANJAARDSLAAN. Zondagmorgen 10 uur heeft op de hoek SpanjaardslaanZuiderhoutlaan een aanrij ding plaats gehad tusschen een personenauto bestuurd door een studente uit Leiden en een personenauto bestuurd door een heer uit de Haarlemmermeer. Beide auto's werden ernstig beschadigd en moesten worden weggesleept. Tegen de chauffeur uit de Haarlemmermeer is procesverbaal opgemaakt wegens het niet verleenen van voorrang. DE VERJAARDAG VAN PRINS BERNHARD. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bernhard hebben Dinsdag te Haarlem geen feestelijkheden plaats. Wel ligt het in de bedoeling alle scholen, ook de Middelbare scholen en het Gymnasium, des middags te sluiten. PERSONALIA. Zaterdag slaagde voor het examen voor civiel ingenieur aan de Technische Hooge School te Delft, G. Hekket, alhier. Iets over den Haarlemschen Beiaard. Een 270 jaar oud gebruik. Het is Maandag en even over twaalven. Een heele rij menschen staat onder de boomen bij den vischafslag op de Groote Markt te wach ten op onze beide openbare vervoermiddelen, de tram en de bus. Het wachten duurt lang, maar geen nood: onze stadsbeiaardier, de heer Hofmeester is zoo'n dertig meter hooger druk in de weer om al die menschen bezig te houden en hun den tijd te korten door het spelen van allerlei vroolijke liedjes. En niet alleen die aspirant tram- en autobuspassa giers daar op de Markt, doch ook de dienaren van Vrouwe Justitia in de Jansstraat en de pennisten van de Stadhuisdiensten aan den overkant, worden door hem opgevroolijkt. Hij wee.t, dat op Maandag- en Vrijdagmorgen velen op al die bureelen zitten te verlangen naar het oogenblik, waarop zijn spel begint en dat heel wat keeren vingers in vestjeszak ken zijn gedoken en horloge-étuitjes zijn ge opend om te zien of het uur van twaalven al was aangebroken. En nu is het eindelijk zoover en wordt er overal meegezongen, hoewel dat op de kan toren tot neuriën afzakt, terwijl het op straat gepaard gaat met fluiten. Zooals onze beiaardier daar nu speelt, zoo gebeurt dat nu al ruim 270 jaren, week in, week uit. Thans is het Maandag en Vrijdag van 12 uur tot 12.30 uur; vroeger zal het wel meermalen per week bespeeld zijn geworden. In 1661 kreeg de toen reeds om zijn zuivere klokken beroemde gieter Francois Hemony de opdracht tot het leveren van een nieuw „klockenspeelwerck" voor den toren van de St. Bavo. Blijkbaar had hij reeds een aantal klokken voorradig, want 18 van de door hem gegoten exemplaren dragen naast den naam F. Hemony het jaartal 1660. In de latere tijden is hieraan slechts weinig veranderd. De samenstelling van onzen beiaard is thans als volgt: Totaal 35 klokken, waarvan 30 als bun ma ker Francois Hemony eeren, 3 door zijn broer Petrus werden gemaakt en de overige 2 resp, uit de gieterijen van Petit en Fritsen uit Aar- le-Rixtel en van Gebrs. van Bergen uit Hei- ligerlee stammen. De beide laatste zijn niet oud; zij werden in het begin van deze eeuw gegoten. De firma B. Eijsbouts te Asten leverde voor jaren een Mechelsch klavier. Tevens werd het carillon toen grondig gerestaureerd, In het jaar 1933 vonden belangrijke herstellingen plaats. De bekende firma J. H. Addicks en Zoon zorgde voor een betere ophanging van de klokken. De kleinste klokken kregen een nieuw frame, de draadverbindingen werden ver nieuwd en een rek met tuimelaars voor 23 bellen werd aangebracht. Door een en ander werd het carillon belangrijk beter bespeelbaar. Ook de firma B. Eijsbouts was in dat jaar flink aan den slag; de toren werd voorzien van een nieuw torenuurwerk met electrische zelfopwinding. De speeltrommel, die ieder kwartier de klokken automatisch hun liedjes laat spelen, werd toen ingericht voor recht streeks electrische aandrijving, waardoor het gewicht van 800 kilogram wat eerst met de hand moest worden opgewonden is verval len. Tevens werden toen nog eenige andere ingenieuze constructies aangebracht. Al moge er dus in den loop der jaren veel veranderd zijn aan ons carillon, de prachtige Hemony-klokken zijn gebleven en van hun prachtigen klank en groote zuiverheid kunt: u a.s. Woensdag; weer genieten, wanneer, beiaardier Willem Créman uit Zwolle zijn reeds eerder in ons blad aangekondigd con cert geeft. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Het slot der jaarvergadering. Na de rede van prof. mr. P. Lieftinok, welke wij in ons blad van Zaterdag reeds hebben opgenomen, sprak de voorzitter, ir. A. Plate een slotwoord, waarin hij wees op de gelukkige keuze van sprekers, die tot gevolg had gehad, dat op deze vergadering een aantal moeilijke, doch zeer belangrijke vraagstukken van dezen tijd behandeld konden worden. In het bijzon der bracht spr. een woord van hulde aan prof. Lieftinck, voor het hooge peil, waarop zijn voordracht heeft gestaan. Vervolgens werd bij acclamatie besloten, ge volg te geven aan de uitnoodiging van de de partementen Almelo en Hengelo, om de vol gende jaarvergadering in die beide plaatsen te houden. Tenslotte sprak de heer Plate nog woorden van dank tot de scheidende, en woorden van welkom tot de nieuw-gekozen hoofdbestuurs leden, waarna de vertegenwoordiger van het departement Amsterdam de dankbaarheid der vergadering jegens de af deeling Haarlem, we gens de voortreffelijke ontvangst die deze den deelnemers heeft bereid, vertolkte. Na de lunch in café-restaurant Brinkmann werd een bezoek gebracht aan verschillende Haarlemsche Hofjes op uitnoodiging van de stichting Haarlem's Bloei. HET SNEEUWRUIMEN. Door den Dienst van Maatschappelijk Hulp betoon werd Zaterdag van hen die zich bij den laatsten sneeuwval niet gemeld hebben, of niet tijdig gemeld hebben, een bepaald bedrag van de uitkeering ingehouden welke inhouding- totaal 2.35 zal bedragen. Over deze inhouding is nogal eenige ontstemming daar ook inhou ding plaats vond van hen die een doktersbe- wijs overlegden en voorts van een aantal die zich wel gemeld hebben en daarvoor een stem pel ontvingen van den ambtenaar der Ge meente Reiniging. Volgens verschillende van de z.g. niet sneeuwruimers hebben zij zich wel tijdig gemeld en is de inhouding dan ook ge heel ten onrechte. „LILULI" Wegens overvloed van kopij moeten wij het artikel van den heer J. B. Schuil over het lustrumspel van het Amsterdamsche Studen tencorps „Liluli" een dag uitstellen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 28 Juni. Bevallen 24 Juni; P. W. Heeringv. d. Man- dele, z.; C. B. FranssenHuijboom, z.; 25 Juni: M. M. de GraaffStam, d.; C. M. Schaaf Wassenaar, z.; 26 Juni: B. A. P. Hendriks Bouwens, d.; C. Nootenboomv. Blitterswijk, d.; A. A. v. EedenKrul, z.; 27 Juni: A. A. van MaasBos, z.; D. M. J. Heerkensde Leuw, d.; A. A. Booms—Stam, d.; L. WesselmanGaupp, d.; C. J. MeureImanse, d.; M. de Smalen Bakker, d. Overleden 25 Juni: C. Hart, 16 j„ Wilgen straat; 26 Juni: B. Wempe—Satllinga, 72 j.. Tempeliersstraat; D. A. v. Beek, 40 j., Wouwer manstraat; 27 Juni: A. G., 8 j., d. v. J. S. v Es, Frans Hals; P. v. d. Berg, 61 j., M. van Heemskerkstraat; 26 Juni: E. SminïaFlobbe, 66 j., Sperwerstraat.' Nieuw Nederlandscli record zweefvliegen. Drie uur en 41 sec. in de lucht. De heer Harry Sachs, instructeur van de Twentsche Zweef club. vestigde Zondag op het vliegveld Twente een nieuw Nederlandsch record zweefvliegen met lierstart. Hij bleef met zijn toestel drie uur en 41 seconden in de lucht, waarbij hij een hoogte van 2000 me ter bereikte. Ned. Maatschappij ter bevordering der Pliarmacie. Algemeene vergadering te Haarlem. De Ned. Maatschappij ter bevordering van de Pharmaci houdt morgen (DinsdagjWoens dag en Donderdag haar vergadering te Haar lem. De agenda vermeldt o.a. een voordracht van prof. dr. D. van Os uit Groningen over „Gal- zuren sterolen, vitaminen, hormonen en Digi talis glucorsida en hun chemische verwant schap". Dinsdagmiddag wordt het congres om 5 uur door het Haarlemsche gemeentebestuur op het stadhuis ontvangen. Dinsdagavond biedt het dep. Noord-Holland den congressisten een avond aan in „Duin en Daal" te Bloemendaal. Woensdagmiddag wordt een excursie ge maakt naar Schiphol, 's Avonds is er een diner in Groot Badhuis te Zandvoort. PROT. CHR. JEUGDWERK. Begunstigd door prachtig zomerweer had Zaterdagmiddag in den tuin van Oud-Zomer- zorg te Bloemendaal de laatste leidsterssa menkomst plaats van de plaatselijke Federa tie van Chr. vereenigingen van en voor Vrou wen en Meisjes te Haarlem. Uit Verb.ondskringen en uit M.M.C. clubs (driehoekwerk) waren 35 leidsters gekomen, die met groote belangstelling deelnamen aan de bespreking, ingeleid door mej. M. Tromp. Deze behandelde achtereen volgens verschil lende practische vereenigingspunten: de ver houding van Federatie tot Vrouwen-Crisis- Zorg, Ned. Jeugdleidsters Instituut, Nederl. Jeugdherberg Centrale, het Boeken-Centrum in Den Haag, het Eucumenisch Jeugdcomité van den Wereldbond der Kerken. Later voegde mevr. M. WaardenburgLindeyer daaraan toe een inleiding over liet Congres voor Geestelijke Volksgezondheid en over de Oxfordgroepen. Verder liepen de besprekingen over onderwer- pe, behandeld door de landelijke Federatie over toestanden op de clubs in verband met de zich wijzigende sexueele moraal, met nieuwe geestelijke stroomingen (massale en nationale), met verschillende vredesorganisa ties, zoodat het van stof tot bespreking wer kelijk niet onbroken heeft. Verschillende bui tenspelen onder leiding van mejuff. G. H. Ledeboer en mejuff. L. Westermann gaven de noodige afwisseling en de gezamenlijke brood maaltijd bracht veel gezelligheid. Het lustrumkamp van de N.M.C., het meis jeskamp van mej. E. v. Markesteijn zullen vele meisjes uit den Federatiekring dezen zomer doen genieten van het kampleven. VERSTREKKINGEN B-STEIJN. Door het Dag. Bestuur van het Plaatselijk Crisis Comité is besloten gedurende de zomer maanden de werkzaamheden eenigszins te verminderen en dientengevolge de verstrek king van costuums vanwege het Crisis Comité tot September niet meer te doen plaats vin den. Deze beslissing heeft tengevolge dat de on dersteunden welke hun ondersteuning van wege den Gemeentelijken Dienst der Werk loosheidsbestrijding ontvingen door dezen maatregel uitgeschakeld worden voor de hier boven vermelde aanvraag, terwijl degenen die van de Dienst van Maatschappelijk Hulpbe toon ondersteuning ontvangen voor de ver strekking van costumes wel in aanmerking kunnen komen. Op grond van het bovenstaande heeft het bestuur van den Haarlemschen Bestuurders Bond tot den Gemeentelijken Dienst der Werkloosheidsbestrijding het verzoek ggricht om gedurende de periode dat het Plaatselijk Crisis Comité geen costuums verstrekt, de verstrekking daarvan via de afdeeling B.- steun ter hand te doen nemen. NED. ONDERWIJZERS GENOOTSCHAP. Donderdagavond 1 Juli houdt het Ned. On derwijzers Genootschap in hotel „Lion d'Or" een ledenvergadering. Op de agenda staat o.m. Verkiezing 4 afgevaardigden A. V. Rotterdam en een bespreking van de reorganisatievoor stellen openb. onderwijs Haarlem en de ver kiezing van een bestuurslid. LOTING 1939 Hedenmiddag is te 's-Gravenhage de loting gehouden voor de lichting 1939. Getrokken werd no. 2495, onder welk nummer in het Amsterdamsche lichtingsregister voorkomt P. J. Hoogendon. De aanwijzing der dienstplich tigen uit de verschillende gemeenten begint dus bij dezen naam of wanneer deze naam in die registers niet voorkomt, bij den alfabetisch onmiddellijk daarop volgenden naam. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 306 Vette koeien, waarvan de urijzen waren: le kwaliteit 7684, 2e kwaliteit 6474, 3e kwa liteit 5862 per K.G. Slachtgewicht. 110 Melk- en Kalfkoeien 185250 per stuk. 93 Vette kalveren; 2e kwaliteit 48—56, 3e kwaliteit 4046 per K.G. levendgewicht. 155 Nuchtere kalveren 712 per stuk. 30 Schapen 2836 per stuk, 11 Lammeren 1922 per stuk. 438 Varkens: Vleeschvarkens, wegen de van 90110 K.G. 5859, Zware varkens 5758. Vette varkens 5556 per K.G. Slacht gewicht. 3 Paarden 140170 per stuk. Aaangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. IJMUIDEN ERNSTIG ONGEVAL AAN DE PAPIERFABRIEK. Zaterdagmorgen ongeveer elf uur vond op het terrein van de Papierfabriek een ongeval plaats, dat gezien de omstandigheden, ern stige gevolgen had kunnen hebben doch ge lukkig beperkt bleef tot één persoon Eenige sloopers van de firma De Vries te Amsterdam waren bezig met het sloopen van de aan het bedrijf overbodig geworden gas- ketels, welke vóór het ongeval waren ge plaatst op eenige steunbalken. De arbeider Appel uit den Willemsbeekweg te iJmuiden-Oost was boven op één der ketels aan het branden, toen de steunbalken, welke onder de ketels lagen, doorbogen en twee de zer ketels naar elkaar overhelden met het ge volg, dat A. van den ketel naar beneden sloeg en juist tusschen de twee ketels terecht kwam, met het hoofd naar beneden. In zijn val bleef A. gekneld met zijn beenen tusschen de ketels hangen en kon eerst 11a veel werk bevrijd worden. Een kreet van schrik ging op onder de werk lieden die met dit werk bezig waren, omdat men dacht dat nog een arbeider onder een der ketels zat, hetgeen gelukkig niet het geval bleek. Van alle zijden stroomden arbeiders toe om hun collega te bevrijden, terwijl ook de ge- heele staf van het technisch personeel zich met de bevrijdingswerkzaamheden bezighield. Dr. R. W. Fierstra, die evenals Dr. Schukink Kool, spoedig ter plaatse was constateerde, dat het slachtoffer beide beenen had gekneusd. Appel werd ter verdere behandeling naar het Antonius Ziekenhuis overgebracht. Volgens het oordeel van Dr. Fierstra was dit ongeval bijzonder gunstig afgeloopen, want ware het slachtoffer een moment later geval len, dan zou dit zijn dood hebben kunnen be- teekenen. Naar uit een voorloopig ingesteld onderzoek bleek, was de ondersteuning van de ketels niet voldoende, terwijl bovendien weinig ge schikt materiaal voor het zware werk aanwezig bleek- Nader vernemen wij, dat het slachtoffer hedenmorgen overleden is. Nog een ongeval. Juist voor bovengenoemd ongeval gebeurde nog een ongeval van mindere beteekenis. De metselaar de Gr. werkzaam aan de Papier fabriek bij de cellusofabriek kreeg een steiger paal op het hoofd met het gevolg, dat hij eenige bloedende hoofdwonden opliep, terwijl het gelaat aan de linkerzijde tamelijk werd ontveld. Na door den portier te zijn verbon den, werd de Gr. naar Dr. Fierstra gebracht, die hem verder heeft behandeld. De Gr. kon later per auto huiswaarts keeren. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.70—50. Griet per 50 K.G. 2512. Tongen per K.G. 1.400.92. Groote schol per 50 K.G. 33. Middelschol per 50 K.G. f 31—26.50. Zetschol per 50 K.G. 3017. Kleine schol per 50 K.G. 25.507.5fc Pieterman 16. Schar per 50 K.G. 11—7, Tongschar per 50 K.G. 23—16. Vleet per stuk 1.701.40. Kleine poon per 50 K.G. 4.203.40. Groote schelvisch per 50 K.G. f 16—12. Middelscheivlsch per 50 K.G. 15—10. Kleine middelschelvisch per 50 K-G. f 11.50 -ƒ 7.70. Kleine schelvisch per 50 K.G. 93.60. Kabeljauw per 125 K.G. f 4819. Groote gullen per 50 K.G. 137. Kleine gullen per 50 K.G. 115. Wijting per 50 K.G. 42.70. Makreel per 50 K.G. 105.50. Heilbot per K.G. 1.20—0.76. Leng per stuk 1.60—1.40. Groote hake per 125 K.G. 50. Middel hake per 125 K.G. 47. Klem middel hake per 50 K.G. 1910. Kleine hake per 50 K.G. 12.509. BESOMMINGEN. Trawlers: Dirkje RO 53, 460 m. 3120. De Hoop, IJm. 46, 300 m. 2170. Limburgia. IJm. 54, 340 m. 2380. Adelante, IJm. 19, 580 m. 3150. Norma Maria, IJm. 530 m. 3380. Caroline, IJm. 26, 640 m. 4120. Sumatra, IJm. 253 445 m. 2440. Loggers: KW 175 500; KW 60 370; KW 169 530- KW 86 650: KW 112 280; KW 178 510; KW 177 520, KW 27 390; KW 91 500; KW 153 f 580; KW 46 490: KW 46 490; KW 104 490; KW 105 460; KW 33 420; KW 124 460; KW 51 320; KW 155 570; KW 50 420; KW 147 440. Besommingen van 11 loggers nog niet be kend. KOERS VAN HEDEN VORIGE KOERS plm plm pim plm 1.30 1.45 2.00 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 n 101% 4 pCt. Nederl. Indië 100% 3 pCt. Nederland 97 STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 6% pet. Duitschl. 1930 25 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring 33 V 337/8 33% 33% - BANR-INSTELLINGEN. 149 Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, van 191 f 250 Koloniale Bank 1(0 Ned. Ind. Handelsbank 164 Rotterd. Bank 142 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie.. 64S/, 65% 65% 65 65% v. Bei-kels Patent 51% - - - •- Calvé Delft Cert 85 85 - Ned. Ford ex 40 afst. 25814 - - - - Philips Gloeil.Gem.Bezit 3251/? 327 327 327 327% 160% 160% lt0% 160% INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel Anaconda Bethlem Steel Cities Service Gew. Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp PETROLEUM. Kon. Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Koninkl. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland HollandAmerika lijn CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vorstenlanden TABAKKEN. Deli Batavia Deli Maatschappij Senembah AMER. SPOORWEGEN Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic Milwaukee Missourri Kansas Texas RUBBERS Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Indische Rubber Kendeng Lemboe Serbadjadi Rotterdam apanoeli Bandar Rubber Preanger Rubber Java Caoutch Sumatra Rubber 'H,INBOUW. Alg. Explor Mij Redjang Lebong Billiton n "ROLONGATIE. 7% 39% 38% 38% ?8% 6% 61% 61% 61% 6i?„ 2% - - - 71'Jfei '/ÏR - 12% 73 - 71% 72% 72 4-% 41% 41% - 41% o% 427% 426% 426% 427 427 - 101 L. 100 101% 20% 20% 20% 20% 20% 13% 13% - 13% 13% 122 12584 138 127 H214 113% 114 125J4 125 524(4 520-522 520 522% 522 235 - 170 - z 171% 232% 232% 324 324 321 •22 22% 32% 4 I 5% 4% - - - - ••9l 2923/, 2913/, 291 <!24% 223J4 - 224T', 217 - '03% 47 1 li - - 273 - - - - 132 182 - - - - - 1

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7