AlS U uitgaat om een genoeglijken avond te hebben, vergeet vooral Uw Uiltje Sigaren nietl Zonder het genot van deze lekkerste aller sigaren kan geen avond geslaagd heelen. Heer lijkaroma, fijnen smaak, gelijkmatigen koelen brand, kortom, hoogstaande kwaliteit biedt U elke Uiltje Sigaar, in welken prijs dan ook. UILTJE HJD.-V ertellmi SAXIFRACA'S. lei g®ed examen W O TC N S D A G 30 T U NI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 6 De regen kan ons niet deren Het Vredespaleis in den Haag. AT is nu jammer! Vandaag wilde ik met ai door de Zuid-Hollandsche duinen gaan dwalen, en nu re gent het. Met bakken komt het uit de lucht die loodzwaar is en niet van plan schijnt, om de eerste uren wat vriendelijker te gaan kijken. Het weerbe richt vertelt wel, dat het straks op zal gaan klaren en dat de avond zelf goed zal zijn, maar dan is het te laat geworden voor m'n plan, want ik had nu eens een fietstocht in den zin. Peinzend kijk ik naar buiten, waar een enkeling haastig voortstapt onder een be schuttende parapluie; auto's schieten heen en weer. maar bij de hoeken zijn ze voorzich tig, het is zoo lang droos geweest en nu op eens die glimmende wegen, dat beteekent slipgevaar; een tram vermindert vaart, glijdt uit tot vlak voor m'n raam. waar de halte is. Uit een portiek springen een paar menschen te voorschijn, die op een holletje naar den wagen loopen. Vandaag niet veel klanten, denk ik bij mezelf, wat is dat ncu voor weer? Maar als ik verveeld daarover doorsoss, komt de gedachte boven: ..maar waarom eigenlijk niet?" Als je het goed be kijkt is thuis blijven gekkigheid. In de verte begint de lucht al te breken, over een. twee uurtjes is het zeker droog en in dien tijd kan lk me laten rijden waarheen ik maar wil. Scheveningen? Noordwijk? Op zoo'n dag moet je nooit te lang dralen, want dan kom je er niet toe. Een boterham meenemen? Je kunt ze onderweg anders ook goedkoop genoeg koopen, wat je het gesjouw bespaart. Ziezoo, m'n regenjas. Parapluie? Welnee, dat oude petje! Veel gemakkelijker, dat stop je in een zak als het droog wordt. Gelukkig, daar komt al een tram. Gezellig zit je hier voor het raam. Wat zijn de hoo rnen zwaar van het water, nu is het nog droog er onder, maar als straks de regen heeft opgehouden, zul je daar in een stort bui loopen, iederen keer als de wind het minste zuchtje slaakt. Dan is het toch wel prettig om je zoo veilig en droog binnen te weten. Een aardig vaartje heeft de tram er in, heelemaa! niet het slakkegangetje dat ik verwacht had! Bennebroek zijn we al voor bij, nu ikomt Hillegom en straks Lisse. Mid den door de bollenvelden gaat het; in het voorjaar moet het een prachtige tocht zijn, bloemen, bloemen, bloemen aan alle kan ten. Maar ook zonder de bloeiende bollen heb ben deze velden een groote bekoring. Je kunt er de moeite en zorg aan aflezen, die aan dezen grond wordt besteed. Hier en daar staat een hooiberg en je meent den krachtigen geur on te kunnen snuiven, want na zoo'n bui is alles frisscher en levendiger geworden. Na zoo'n bui? Ja werkelijk, het is droog geworden, hoewel de lucht nog grauw is. zoo'n lichtend grauw, dat wij alleen in Holland kennen en waartegen je je oogen dicht moet knijpen. "JVT AAR het strand en de duinen ga je eigenlijk alleen met mooi weer en de lof van de blinkende toppen in den zonnegloed en de zonnestralen op een blauwe zee onder een glanzenden hemelkoepel is al in duizend toonaarden bezongen. Je weet het niet zoo dat een eentonig grijze lucht, die alles anders kleurt, een heel nieuw landschap toovert. waar je den adem bij moet inhouden om het intensiever te kunnen opnemen. Alles lijkt zwaarder te worden, het water is bijna zwart in de slooten en vaarten, de huizen staan ernstig, de boomen lijken in aandachtig luisteren verstard. Ginds zie je de welving der duinen en hun toppen zijn boven de groene glooiingen van een wonderlijk goud bruin. Men zou dit landschap zwaarmoedig kunnen noemen, maar dat i= het niet. Wel gaat er ernst van uit, maar het is de ernst die eigen is aan welbewuste kracht, de ernst die nast bij scheppen en wrochten. Uitstappen voor Warmond? Zou er hier en daar een wit zeil moedig blinken tegen het grijze luchtmasker? Een volgende keer, nu eerst maar doorrijden naarja. waar naar toe? De keus is zoo groot. Laten we maar een van de badplaatsen nemen. Een badplaats op een regenachtigen morgen is weer eens iets anders dan de overbekende boulevards met elegante menschen en zomerzon. Nu zal het er nog stil zijn. in elkaar gescholen tegen den regen, die nog maar nauwelijks voorbij is. Zie je wel, de straten liggen eenzaam en glimmen met valsche lichtjes, de lucht zal nog lichter moeten worden, voor men zich in de nieuwe zomertoiletles buiten waagt. Een enkele dappere jongeling stelt z'n grijs flanellen onderhelft aan een eventueele nieuwe bui bloot, maar hij heeft deskun dig omhoog gekeken en gezien dat de lucht al scheurt, zoodat hij het risico aanvaard baar acht. Het Huis ter Duin houdt z'n gasten nog gevangen, de tennisbanen liggen doelloos en doen hun best om met hun vochtig rood dan ten minste kleur te brengen in het donkere groen. De boulevard gaapt na het morgenbad en bekijkt met welgevallen zijn schoone huid. Goen stofje meer te zien en hii knikt beha- geliik naar het strand, dat ook glad en strak ligt, zonder de kuilen en bergen, die een ot>- t'mMirohe leu^d p>- met veel Vr8eM.v<""snil- liog in heeft, geemvcn en opgeworoen. In lange streepen komen de schuimkoppen aangerold om met steeds weer aanzwellend en afnemend geruisch tegen het strand dood te loopen. Het grijs trekt zich in de verte samen. Een frissche wind jaagt spelend onwillige grijze achterblijvers weg en langzaam aan wordt de lucht blauwer en blauwer, wat zich het duidelijkst manifesteert in voetengeschuifel, fietsgebed en een waarschuwenden claxon- roep als een auto komt aanzwenken. De ter rassen loopen vol. koffie geurt uit de por- celeinen kopjes. In de blauwe lucht komen witte wolkjes aandrijven met een zilveren krans, deuren gaan overal open, radioklan ken komen naar buiten gewaaid, samen met luchtige zomerkleedjes, het wordt het beeld van een Hollandschen zomerdag. Mooie open wagens flaneeren als coquette jonge dames en de eigenaar of het kwieke jonge meisje achter het stuur doet schijn baar nonchalant met een paar vingers op het volant, terwijl de andere hand achteloos een cigaret houdt. Och beste kinderen, we zien er allemaal doorheen, maar toch is het prettig om er naar te kijken en we oogen neg even naar het gladgekamde jongenshaar met de flinke portie brillantine of turen de wapperende strik om het kruillïge meisjes haar na. Zullen we benijdend zuchten? Och welnee, het is immers ook goed om rustig te zitten en de show voorbij te laten trekken. De sherry is goed. de muziek is zacht en streelend. mein Liebchen, was willst du noch mehr? De lucht betrekt weer, een grijze kille adem kruipt over de zee op ons toe. De da mes huiveren in hun dunne toiletjes en als het er naar uit gaan zien, dat de zon voor- loopig weg zal blijven, dan gaan ze gauw naar huis om met een wollen truitje aan te zuchten over dat „hondsche klimaat". Maar ik heb m'n regenjas weer aangeschoten en met den neus .in den wind been ik den boule vard af. met genot happend in de zilte lucht die me zoo jeugdig en vroolijk maakt En als ik leunend tegen een hekje uitkijk over die eindeloos deinende watermassa, dan vraag ik me af waar m'n lichte hoofdoiin en luste loosheid van dien morgen is gebleven. Maar die gedachte is meteen weggevaagd in de vreugde om ja, om wat? In een soort van driepas herinnering aan de gymnastiekles uit m'n jeugd loop ik terug, neuriënd en stralend van goed humeur. Pas als ik ver moed dat menschenoogen me critiseerend zouden kunnen zien. kruip ik terug in de domino van welvoeglijkheid, maar in m'n hart blijft de zon schijnen, al tikkelen buiten de regendruppels. HELEN. SCHOOLVEREENIGING „AERDENHOUTBENTVELD". Met 1 September a.s. zal den heer B. de Boer, sinds 1928 hoofd van de Schoolver- eeniging „AerdenhoutBentveld", wegens gezondheidsredenen zijn functie neerleggen. Voor de vacature hadden zich circa 90 solli citanten aangemeld. De keuze van het bestuur gevallen op den heer R. Reinalda. tot dus ver leider van de opleidingsklasse van de Nieuwe Schoolvereeniging te Amsterdam (directeur van de heer C. Vrij). Met nieuwe hoofd zal met den aanvang van den cursus in September zijn functie aan vaarden. Uitbreiding automatisch telefoonverkeer. In Haarlem en Santpoort zijn na 1 Juli ver schillende interlocale netten op te bellen. Met ingang van Donderdag 1 Juli 1937 te 13 uur wordt voor de aangeslotenen aan de tele foonnetten Haarlem en Santpoort de mogelijk heid geopend de aangeslotenen aan de nage- noemde netten rechtstreeks automatisch op te bellen. Deze netten zijn: Amsterdam, Aals meer, Amstelveen, Baarn, Bussum, Hilversum. Hollandsche Rading, Huizen. Lage Vuursche, Landsmeer, Loosdrecht, Nes a/d. Amstel. Ouderkerk. Soest, Sloten, Uithoorn en Zaan dam. De tusschenkomst van de telefoniste is hier bij dus niet meer noodig. Hoe te handelen De gesprekken worden op dezelfde wijze tot stand gebracht als nu reeds voor het auto matisch interlocaal verkeer gebruikelijk is. Na de telefoon van den haak te hebben genomen wordt dus, na het vernemen van den zoem toon, het kengetal van het gewenschte net ge kozen. Vervolgens wordt weder de zoemtoon afgewacht waarna het abonnénummer gekozen kan worden. Hoort men tijdens of na het kie zen de bezettoon, dan legt men de telefoon weer op den haak en kiest na eenigen tijd op nieuw; hoort men na het kiezen van het vol ledige abonnénummer elke 5 seconden een toon, dan wordt de opgeroepene gebeld. De kengetallen zijn: Amsterdam Aalsmeer Amstelveen Baarn Bussum Hilversum Hollandsche Rading Huizen Lage Vuursche Landsmeer Loosdrecht Nas aan de Amstel Ouderkerk Soest Sloten Uithoorn Zaandam K 900 K 977 K 970 K 954 K 959 K 950 K 957 K 952 K 956 K 908 K 958 K 974 K 973 K 955 K 978 K 975 K MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT IN ITALIë. ROME. 29 Juni (Havas). Nabij het vlieg veld Novi Liguria is een militair vliegtuig neergestort en in brand gevlogen. De bestuur der en een werktuigkundige kwamen om het leven. Deze kengetallen staan eveneens vermeld in de Interlocale Naamlijst. Het gesprek vangt aan als de telefoon van het opgeroepen nummer van de haak wordt genomene en eindigt wanneer de aanvrager de telefoon op den haak legt. Zooals bekend kan bij het automatisch in terlocaal verkeer een gesprek ten hoogste 9 minuten duren. Tien seconden voordat de eerste termijn van 3 minuten is verst-eken wordt automatisch een waarschuwingstoon ge geven. Dit signaal wordt eveneens vernomen tien seconden voordat de termijn van 6 res pectievelijk 9 minuten is verstreken. Nadat het gesprek 9 minuten heeft geduurd wordt het automatisch verbroken. Desgewenscht kan men dan weer opnieuw kiezen. Evenals voor het reeds bestaande automa tische interlocale verkeer gebruikelijk is, wor den de verschuldigde gesprekkosten in ge sprekseenheden van 2 cent op de gesprekken- teller van den oproependen aangeslotene ge registreerd. Voor een gesprek van 3 minuten met b.v. Amsterdam worden dus 10 gespreks eenheden van 2 cent in rekening gebracht. Daar de locale gesprekken eveneens door dezen teller worden aangegeven, kan specificatie van op automatische wijze tot stand gekomen interlocale gesprekken niet plaats vinden. Geen kosten zijn verschuldigd als de bezet- toon wordt gehoord of als de opgeroepene niet antwoord. In het geval van het krijgen van verkeerde aansluiting legge men zoo spoedig mogelijk weer neer. Men vermijdt dan, dat in terlocale gesprekkosten worden berekend. Voor het opgeven van gesprekken met voor- of oproepbericht of indien men in bepaalde gevallen de tusschenkomst van de telefoniste noodig heeft kieze men K 00. Uitdrukkelijk wordt er voorts de aandacht op gevestigd dat de mogelijkheid om automa tische gesprekken tot stand te brengen slechts geldt voor de gesprekken bestemd voor Am sterdam, Aalsmeer enz. Gesprekken in omgekeerde richting, dus uit gaande van Amsterdam, Aalsmeer enz., moe ten voorloopig nog door tusschenkomst van de telefoniste te Amsterdam worden afge wikkeld. GUNNING. Het bouwen van een kolenmagazijn met drie bovenwoningen voor den heer J. A. Zwart te Heemstede, onder arch. W. F. v. d. Rotte, is opgedragen aan J. J. de Korte, aannemer te Haarlem DE SANEERINGSMAATREGELEN IN HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. Het Tweede Kamerlid, de heer Bierema, heeft o.a. de volgende vragen gericht tot den minister van landbouw en visscherij a.i.: Heeft de minister kennis genomen van het verhandelde in de vergadering van de Alge- meene Vereeniging voor Bloembollencultuur, te Haarlem, welke vergadering zich met 137 tegen 79 stemmen tegen de geldende sane ringsmaatregelen voor de bloembollencultuur heeft uitgesproken? Vindt de minister in het feit, dat de groote meerderheid der belanghebbenden geen prijs blijkt te stellen op de handhaving der be doelde saneeringsmaatregelen, geen aanlei ding de regeeringsmaatregelen ten aanzien van de bloembollencultuur in te trekken, te meer, daar deze cultuur nooit eenigen geldelïjken steun van overheidswege heeft genoten? MET LOF 6 ct. 'n Puike sigaar! (Adv. Ingez. Med.) ORGELBESPELING. in de Groote- of St.-Bavokerk te Haarlem op Donderdag 1 Juli 1937, des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert, Programma 1. Derde Sonate, J. S. Bach. Andante Adagio Vivace. 2. a. Siciliana, b. Gavotte. Padre Martini. 3. Variaties „The harmonious blacksmith", Handel-Karg-Elert. 4. Lamentation, A. Guilmant. 5. In Paradisum, Th. Dubois, 6. Pastel, S. Karg-Elert. Aan den verjrisschejiden stroom. De beslissing. Rrrrrt, rrrrt, irriteerend lang en hardnekkig ging de telefoon, zoodat Peter, die zich zelf juist beloofd had er nu eens een echt rustigen avond van te maken, met een diepen zucht uit z'n fauteuil oprees en met een verveeld „Hallo" de hoorn oppakte. Doch ziet, nauwe lijks had hij vernomen wie zoo moedig was om zijn kalm avondje te storen, of zijn indolente houding verdween schielijk, te schielijk voor een opmerkzaam toeschouwer! Een aanmin nige grijns en 'n schooljongensachtig blosje bewezen het. Peter had teedere herinneringen aan die stem. Het scheen er naar uit te zien dat de stem aan den anderen kant zich ook een en airder herinnerde. Peter's grijnslach werd ten minste al breeder en breeder, totdat z'n mond tenslotte onheilspellende afmetingen aan ging nemen. Maar, (jammer toch dat er altijd 'n maar moet zijn) de rimpels, die Peter's ove rigens lang niet onaardig gezicht ontsierden, voorspelden dat niet alles ging, zooals dit jongmensch zich dat wenschte. „Wat je hebt dien vlegel toch ook niet ge vraagd?" „Ja Peter, arme jongen, het is 't beste voor je om je er maar in te schikken; doe je je smoking aan, die staat je zoo goed. Tot straks dus hè?" Met een beduusd gezicht bleef Peter even bij het toestel staan. Wel verduiveld, als je ooit iets van die vrouwen snapte. Had Mary hem pas nog gezegd, dat ze er niet aan dacht met hem te trouwen en nu vroeg ze hem te dineeren, weliswaar had ze gezegd, dat die melkmuil van Henk Verstraten ook kwam, maar j.a, die zou hij dan maar op den koop toe nemen! Nou maar niet meer piekeren en vlug verkleeden, hij had nog juist een half uurtje. Zonde eigenlijk van den rustigen avond,, dat had je nou altijd, dacht Peter. Je beloofde jezelf, dat je den volgenden keer „haar" wel eens de waarheid zou zeggen en als het zoover was, kon je alleen maar idioot grijnzen! Maar als die vent toch vervelend is.en daar de gedachte aan wat hij dan doen zou hem 'n grimmige voldoening schonk, ging hij met een opgewekt gezicht aan z'n karwei. Eindelijk dan was hij zoover en met de beste voornemens bezield begaf hij zich op weg. Toen Peter zich na een hartelijke begroe ting met Mary en na een harden k?ap op Henk's schouders gegeven te hebben in zijn stoel zette, voelde hij een vreemd onbehaaglijk gevoel bij zich opkomen. Ze zouden hem er toch niet tusschen nemen; z'n frons werd al zeer drei gend naar Henk gericht, maar een lieve blik van Mary kalmeerde hem wat. En waarlijk het voortreffelijke diner en Mary's blijkbare voorkeur voor hem deden Peter's stemming tot ver boven pari rijzen, zoo zelfs dat hij zich af en toe verwaardigde een vriendelijken trap tegen Henk's knie te geven, wat deze echter maar matig scheen te waardeeren „Jongens", zoo begon Mary, toen ze aan het kleintje koffie gekomen waren, „jongens, jullie hebt me beiden ten huwelijk gevraagd en me daardoor voor een moeilijke beslissing gesteld, nu zou ik het volgende willen voorstellen, ieder vertelt mij precies hoe hij zich zijn huwelijks leven voorstelt en dan zal ik beslissen, wien ik mijn ja-woord geef. Henk begin jij maar". En Henk begon; onder zijn zwarte snor glin sterden zijn witte tanden. Misselijk mooie kerel, dacht Peter, maar praten kon-ie, alle- menschen het paradijs was nog maar een zwak aftreksel van wat Mary zou krijgen als ze met hem trouwde! Met een lieven glimlach, die Peter's boordje een woedenden ruk be zorgde werd Henk bedankt. „Nu jij Peter". Peter's voorhoofd stond vol fijne druppeltjes, zijn kaken klemden zich op- elkaar, dan gooide hij er plotseling uit: „Ik hou van je Mary, vertellen hoe je het bij me zult hebbenkan ik je niet, alles wat ik kan zeggen is, dat je er nooit spijt van zult hebben". Even hing zwaar de stilte, dan zei Mary heel zacht: „Henk, wil je ons alleen laten?" „O, Peter waarom heb je toch nooit eerder zoo tegen me gesproken?" „Ik kon niet Mary, maar toen ik die aap zoo mooi hoordeDe rest van den zin werd hooit uitgesproken BEN KORSTEN. Saxifraga of Steenbeek is een van de meest- verbreide planten die er bestaan; eentje ook die in een geweldig aantal soorten voorkomt: ver over de driehonderd, waarbij dan de ver schillende hybriden (kruisingsproducten) nog niet gerekend zijn En wat die verbreidheid aangaat, we vin den Saxifraga in China en Japan even goed als in het hooggebergte van Zuid-Ame rika, op de besneeuwde Alpenpassen en in de boschrijke streken van ons werelddeel, ja zelfs tot voor betrekkelijk kort nog in ons eigen land in het wild. Het schijnt trouwens dat de enkelbloemige Saxifraga granulata nog hier en daar in Nederland voorkomt; de dubbelbloemige, een van de mooiste Steenbre- ken die er bestaan, draagt den bijnaam van „Haarlem's Klokkenspel" omdat ze vroeger in onze Hout in 't wild groeide. Hoe ze verdwe nen is, begrijpen we allemaal wel. Gelukkig dat het plantje in de cultures voortleeft en 't is allerliefst met de sierlijke dubbele bloemen aan fijne vertakte stengels. De bloemkleur is wit, de beste standplaats koele, vochtige grond en lichte schaduw. Wel eens iets om over 'n maand of wat aan te denken, wanneer we gaan planten voor den winter. Want Saxi fraga granaluta fl. pl. dat is de volledige naam is een knolgewas en de knolletjes die zoo groot als een erwt zijn, worden in het na jaar ongeveer 3 c.M. diep geplant. Heel wat anders is Saxifraga decipiens, waarvan u den naam waarschijnlijk voor het eerst hoort, al kent u de plant al lang. Een welbekende, dit kleine zodenvormende krui pertje, dat in wat zware vochtige grond prachtig gedijt en zich met een geweldige snelheid uitbreidt. Nu in den voorzomer is het heldergroene plantj in bloei met ontelbare zeer dunne stengeltjes, waarop massa's kleine bekervormige bloempjes in wit, rose of rood: een verrukkelijk ding voor randen of tus schen flagstones. En niet uitsluitend voor volle zon. Twee oude bekenden in den Saxifraga-fa- milie zijn S. sarmentosa, de Moederplant, waarvan een driekleurige variëteit bestaat (rood-wit-groen)die heel mooi maar helaas niet sterk is, en S. umbrosa, het Schilders verdriet of de Hoe-langer-hoe-liever, die te genwoordig ook al 'n verbetering rijk is, name lijk Elliott's var., met mooi rood getinte bloemstengels en veel donkerder rose bloe men dan de typevorm heeft. Tegenwoordig zien we op de bloemenmarkt nogal eens als potplant zoo'n rozet met platte, leerachtige bladeren die fijn getand zijn en een wit stippelrandje rondom hebben loopen; uit het hart komt een wel 35 cM. hooge bloem stengel met vele vertakkingen en ontelbare kleine witte bloempjes; een heele pluim. Dat is S. cotyledon pyramidalis, een zeer mooie Steenbreek, die echter, omdat ze uit het hart bloeit, na den bloei afsterft. Nu weet lang niet iedereen, dat deze Alpenplant ze komt bij voorbeeld bij den Simplonpas voor het prachtig doet in den tuin en zich daar voort plant door jonge scheuten, die later op hun beurt weer bloeien. Ze moeten zon hebben en vrij vochtigen grond. Zoo zijn er ontelbaar velen, kruipenden en rozetvormenden, voor bosch of rotstuin, met bloemen in allerlei kleur en grootte. Dankbare tuinplanten, zelfs de Moederplant, die het in beschutte tuintjes ook 's winters goed uit houdt en in de buitenlucht verbazend groote bladeren maakt Men geeft als verklaring van het woord Steenbreek wel eens, dat de wortels zoo sterk zijn en talrijk zijn, dat ze op den duur rotsen kunnen splijten. Maar heel waarschijnlijk duidt de naam op de geneeskrachtige waarde van de plant, die men al in de Oudheid kende. Plinius (1ste eeuw n. Chr.) vermeldt tenmin ste al, dat een aftreksel van Steenbreek de steentjes in de blaas oplost. L. S. doet Ge, als Ge rustig kunt nadenken, zonder angst-gevoel, zonder gejaagdheid, zonder hoofdpijn. Neem daarvoor 'n „AKKERTJE". Zoo'n metalen zakdoosje met 3 stuks voor slechts 20 cent is voor U bijzonder geschikt. Overal verkrijgbaar. (Adv. ingez. Med.) GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN Inlichtingen aan het bureau van politie Smedestraat uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen bij; Handschoenen en cein turen: politiebureau Smedestraat. Bankbiljet Jansstraat 19, Badpak met handdoek: Beeksma Gasthuislaan 137. Bril: de Boer, Gierstraat 65. Emmer: v. Huis, Oranjestraat 135. Dames armbandhorloge: v. Kampen, Dijkstraat 10. Hondenhalsband met penning: Loerakker, Gortestraat 8. Hond: Dokter, Beeksteeg 15. Colbertjasje: Hemsbergen, Wagenweg 214. Jas: de Vries, Jacobijnestraat 3. Manchet: Luijten, Brouwersstraat 19. Damesregenmantel, Pijsel Westerhoutstraat 32, Hondenpenning: Maat- kamp, Leidsehevaart 294. Idem: v. d. Wateren Veenbergplein 14. Portemonnaie met inhoud: v. 't Hoff, Vïjfhuizerweg 905 te Vijfhuizen. Sjaal: Cassee, Kleine Houtweg 135. Schroe vendraaier en zaklantaarn: de Jager, Blee- kersvaartweg 27c, te Heemstede. Bos sleutels: Bergkamp, Ursulastraat 3. Damestasch met inhoud: Kool, Colensostraat 27. Kindertasch met inhoud: v. Meel, Jan Steenstraat 1. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP DONDERDAG 1 JULI. Progr. 1: Hilversum H. Progr. 2: Hilversum I. Progr. 3: 8.00 Keulen. 10.50 Parijs Radio. 12.35 Vlaamsch Brussel; 2.2z Parijs Radio; 3.20 Pauze. 3.35 London Regional. 5.05 Keulen. 5.20 Vlaamsch Brussel; 6.50 Keulen. 7.,20 Vlaamsch Brussel. 7.50 London Regional; 8.20 Keulen. 10.20 Parijs Radio. 10.50 Berlijn. Progr. 4: 8.20 Vlaamsch Brussel. 9.20 Pauze; 10.35 London Regional. 3.10 Droitwich. Progr. 5. 8.007.00 Diversen 7.Eigen gra- mofoonplaten concert: Hollandsche avond: 1. Boerinnetje, N. v. d. Linden's kinderkoor; 2. Vaarwel mijn dierbaar vaderland, Oom Bob; 3. Scharesliep, Willem Hespe's kinderkoor; 4. De Wilgen, N. v. d. Linden's Kinderkoor; 5. We komen uit verre landen, Greetje en Ab Scholte; 6. Waar de blanke top der duinen, Oom Bob; 7. Vacantie kinderfeest, N. v. d. Linden's Kinderkoor; 8. De Wind, idem; 9. Hol landsche potpourri, Kovacs Lajos; 10. Eenmaal moet je gaan varen. Bob Scholte; 11. Hojo, hojo, idem; 12. Diedeldomdie, Willy Derby; 13. Ik heb laatst. Bob Scholte; 14 Annemarie, idem; l5. Vader Nep, Willy Derby; 16. Drie kleine kleutertjes, Greetje en Ab Scholte. a.0012.00 Diversen,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10