I Auto-ongeluk te Santpoort. En ik kende hem niet.. l/emtii CUetn. iVasstUetii Htatn H.I/. REMBRANDT WOENSDAG 30 JUNI 1937 HAARLEM'? DAGBLAD 2 Dezer dagen raakte ik. Hagenaar, aan den Amstel verzeild. En bevond mij plotseling bij de fïne-fleur der hoofdstad, die daar ver zameld zat rond het lustrumspel der studen ten. Allemaal dames, jongejoffers en meisjes op haar mooist en kostbaarst en mannen en kna pen op hun deftigst. Al wat de gala-klok sloeg was rok, witte das, claque. Het Haagsche oog doende rondwaren over en langs Amsterdams kostelijkst en kost baarst bezit-op-twee-beenen. krijgt ge dan eens-te-m»er het behaaglijk gevoel, dat den tot roemloosheid-in-der-eeuwigheid gedoem de poovere-van-carrière moet bekruipen: dat van de betrekkelijkheid aller roemruchtigheid, die zich zelfs gelden doet op een oppervlak van luttele tientallen kilometers en die halt houdt bij gemeentegrenzen. Want, nietwaar, daar zat ik nu temidden van de bloem, temidden van een uitgebreid bloemen veld zelfs, van Amsterdamsche cul tuur, wetenschap, geëag en er waren maar een stuk of vijf gezichten bij, die mij bekend waren, zij het van de plaatjes van de krant Daar staat dan zoo'n meneer met een baard. Zijn blik en zijn baard en zijn afdalende be minnelijkheid verraden den groote hier op aarde. De man die het wéét ,die het kent en het kan, die gewend is gegroet te worden en dan in tweede instantie pas zélf zijn vriendelijkheid door het lichten des hoofd deksels of het amicale zwaaien met de hand te schenken aan wie daar verguld mee zijn Het „goeden avond, professor" klonk hon derdvoudig op naar dezen baard, die zwelgde in den roem. Dit moest een man, een heer, een menseh van andere afmeting dan andere menschen zijn, een grijs godje in den tempel der arrived, een man aan wiens jaegertje ge niet denken moogt zonder blasphemie te ple gen, een man wiens wijze woord wijsheidswet en A. tot Z. van alle wetten is. En ik kende hem niet. In Den Haag ,ware hij mijn stadgenoot, zou ik hem gekend en geëerd en verteederd met „goeienavond, professor" hebben. Ware hij mijn stadgenoot, ik zoude mijne echtgenoote hem gewezen hebben, en gezegd: „Kijk 's, daar heb je professor Zussenzoo óók, goeienavond professorMaar in Amsterdam, via Lei- den-Warmond-Heemstede-Haarlem, was hij mij ee nonbekende en ik kon mij hem in dat befaamde en veelzeggende jaeger denken op bloote voeten op het koude slaapkamerzeil zonder het schuldig gevoel te hebben een Heilig Man uit zijn heiligheid te stooten met schennende hand en schandalige oneerbiedig heid. Daar was nu een baard en een rok en een rinkelend kettinkje met onderscheidingen, een waanwijze blik en een glimlachje als een fooi, een smetteloos rokoverhemd en een smette- Jooze reputatie, en ik wist niet eens tegen wélke hoogheid mijn Haagsche blik van- onder-uit-optorende. En stelt u nu eens voor, dat ge dezen baard in een dagelijksch grijs pakje en met een das, door mevrouw professor eigenhandig voor paps gehaakt, ontmoet in de wacht kamer nde klasse van het station Hengelo CO.). Dat hij daar een amandelbroodje eet bij een kop koffie en dat ge dan naast hem zit. Ge zoudt u dan deerlijk kunnen vergissen door bijvoorbeeld bij u zeiven te veronderstellen, dat dit de gemeentesecretaris van Opsterland zou zijn, de beste pianostemmer van Vlissin- gen of een gepensionneerd hoofd der school uit Heinkenszand. Niet dat ik nu wil gezegd hebben, dat de ware roem in de populairïteit steekt, of dat de rok de ware geleerdheid aan het jaeger geeft, of erger en ergerlijker nog dat deze baard niet wérkelijk aan de kin van een hoogwijs hoofd gegroeid hangt. Maar alléén dit: dat de uiterlijke eere, aan de grootheid-in-gale annex, een duidelijk mis verstand is en dat wie in Amsterdam be- goeienavond wordt, in Kampen of Zutfen met „ha die sik!" zou kunnen worden begroet zon der dat de aarde daarvan splijten zou. Zoo is waar, en hoe, en wanneer ook de behaaglijkheid der eere een zaak, die ge, in redelijkheid, niet anders kunt bezien. En ligt er tusschen een baard in Amsterdam en den zelfden baard in den Haag een klove van on verschilligheid, die niet te overtuigen noch te peilen is. Mr. E. ELIAS. DE ZANGDEMONSTRATIE OP DE GROOTE MARKT. Verschenen is het programma van „Zóó zong de Gouden Eeuw", massa-zang- en muziek uitvoering op Woensdagavond 14 Juli a.s. op de Groote Markt, georganiseerd door het be stuur van den Nieuwen Haarlemschen Kunst kring. De leider der uitvoering, de heer Jos. de Klerk, geeft een inleiding, waarin het een en ander wordt medegedeeld over het uit te voe ren werk, dat geen „cantate" wil zijn, maar het best kan worden aangeduid als „Keur van Oud-Hollandsche Refereynen", bewerkt door Jos. de Klerk. Daarna volgt de regeling van het verkeer op de Groote Markt tijdens het concert. Hierna volgt de tekst der liederen, die ge zongen zullen worden. AGENDA. Heden: WOENSDAG 30 JUNI Groote Kerk: Beiaardconcert door Willem Créman, 8.30—9.30 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: Clark Gable en Clau- dette Colbert in „H happened one night". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Oké, Don Juan" met George Brent en Beverly Roberts. 2.30, 7 en 9.15 urn. Rembrandt Theater: Première, met Zarah Leander. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De Romantische Senorita, met Ida Lupino. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Kunsthandel „Pictura", Gierstraat 31: Tentoonstelling van 19 Juni t.m. 9 Juli. Dage lijks van 1019 uur. DONDERDAG 1 JULI Gem. Concertzaal: Volksconcert van de H. O. V. Groote Kerk: Orgelbespeling. 34 uur. Luxor Sound Theater: Clark Gable en Clau- dette Colbert in ,.11 happened one night", 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds Kunsthandel „Pictura", Gierstraat 31: Tentoonstelling van 19 Juni t/m. 9 Juli. Dage lijks van 10—19 uur. Winkel Haarlem: Zijistr. 57 Tel. 16387 Alkmaar Telefoon 4043 (3 lijnen) Laat U voor de aanstaande vacantie Uw garderobe nazien. Wij behandelen deze keurig en. vlug. (Adv. Ingez. Med.) Eerste Zomerconcert H. O. V. Marinus Adam. Donderdag geeft de Haarlemsche Orkest Vereeniging haar eerste zomerconcert, waar aan als solist zal medewerken Gerard van den Berk, tenor. Deze zanger is reeds vele malen in verschillende plaatsen met groot succes op getreden. Pers en publiek waren enthousiast over zijn prachtige natuurstem en zijn ge zonde muzikaliteit. Zijn eerste optreden bij de H. O. V. zal ze ker door het Haarlemsch publiek op prijs worden gesteld. Voor de pauze zal uitgevoerd worden een aria uit de Freischutz, van C. M. von Weber. Na de pauze Gebed uit Wagner's Rienze en Walthers Preislied uit die Meister- singer van Neurenberg, van Wagner. Marinus Adam leidt het programma in met de vijfde Symphonie in bes gr. terts, van Fr, Schubert, en vult het programma aan met Vorspiel „Tristan und Isolde" en ouverture Tanhauser, van Wagner. Het optreden van onzen tweeden dirigent als gast bij de Arnhemsche Orkest Vereeniging is een groot succes voor hem geworden. De pers vol lof over de prestaties. Men schrijft ons uit Arnhem dat Adam vele harten ge wonnen heeft en zonder twijfel niet onder doet voor de besten onzer nationale jonge leiders. Tot aanvulling van de lijst van solisten voor de zomerconcerten melden wij nog dat onze stadgenoote Corry Koppen, pianiste; 5 Augustus a.s. zal medewerken als soliste. AFSCHEID VAN DEN HEER EN MEVROUW DRESDEN VAN HET CONSERVATORIUM. De directeur van het Amsterdamsche Con servatorium. de heer Sem Dresden, heeft Dinsdagavond afscheid genomen als directeur hoofdleeraar, wegens zijn vertrek en benoe ming als directeur van het Koninklijk Conser vatorium voor muziek te 's Gravenhage. Ook mevrouw Dresden heeft afscheid genomen als hoofdleerares. Na de einduitvoering van het conservato rium zijn de heer en mevrouw Dresden op uitermatig hartelijke wijze gehuldigd. Als eerste spreker beklom de heer de Bruin van Melis en Mariekerke het podium, om na mens het bestuur den scheidenden directeur hulde en waardeering te betuigen. Zijn dank deed hij vergezeld gaan van fraaie geschen ken. De heer Willem Andriessen, de opvolger van den heer Dresden, sprak allereerst me vrouw Dresden toe, Behalve haar groote ver diensten als hoofdleerares. memoreerde hij de sfeer, die zij thuis wist te scheppen. Waar door haar man zijn taak op het Conservato rium zoo uitnemend kon vervullen. Een mand bloemen vergezelde zijn vriendelijke en har telijke woorden van dank. Zich hierop rich tende tot den scheidenden directeur, ge- gde hij van het vele door den heer Dres den tot stand gebracht, dank zij zijn scherp inzicht, zijn groote muzikale talenten en zijn ongebreidelde werkzaamheid, die hij steeds in dienst van het conservatorium, zijn leer krachten en leerlingen stelde. „Groot was uw inzicht en uw vaardigheid in het afnemen van examens en prachtig uw werk met de orkest klasse. Het meest gaan mijn gedachten terug naar uw sterk verantwoordelijkheidsbesef eri uw bereidheid de artistieke moraal te volgen. Gij volgdet geen compromis, doch zijt steeds De Bilt voorspelt: Meest matigen, tijdelijk wellicht toene- menden Zuidelijken tot Westelijken wind, zwaarbewolkt tot betrokken, tij delijk regen in het Noorden, in het Zui den weinig of geen regen, aanvankelijk iets warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 768.5 m.M. te Rochefort. Laagste 749.4 nriM. te Andaenes. De depressie op de Noorsche Zee trok langs de Noorsche kust en vulde daarbij op. In het Oostelijke Oostzee-gebied ligt nog een depres sie en de rand van het gebied met zeer hooge temperaturen is in de Baltische Staten en in Finland. In het geheele Westen kwam afkoe ling na de warmte van Zondag en Maandag, die tot diep in Centraal-Europa doordrong. In Frankrijk en Duitsehland was de ochtend- temperatuur vijf tot zes graden onder normaal. De Alpen-stations van Zwitserland melden beide zwaren sneeuwval. Op Saentis (2500 M.), daalde de temperatuur van plus twee tot min vier graden bij stormachtïgen wind uit West. De depressie ten Westen van IJsland ver plaatste zich in Zuidoostelijke richting en ver oorzaakte in den nacht barometerdalingen van meer dan 5 m.M. in" het Noorden van Ier land en het Westen van IJsland. De regen aan de voorzijde is reeds doorgedrongen tot Wales, Op IJsland steeg de luchtdruk weer. In de Golf van Biscaye en in Frankrijk is het thans mooi zomerweer zonder groote warmte. Het is te voorzien, dat de Westelijke depres sie ook hier te lande haar invloed zal doen gelden en den wind weer zal doen krimpen. In het Noorden is een tijdelijke toeneming van den wind te verwachten met tijdelijk regen. BAROMETERSTAND Vorige stand Stand van heden Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN.. Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 759 m.M. 765 m.M. een waar kunstenaar en man van karakter gebleven." Spr. bood een perzische shawl aan. Namens de vereeniging van leerkrachten van de muziekschool sprak de heer H. Ley- densdorff. Prof. dr. H. Smeijers, uit Utrecht, die als gecommitteerde van de regeering het werk van den heer Dresden van nabij had leeren kennen, memoreerde de groote verdiensten van den scheidenden leider. Dr. Hendrixs, directeur van de afdeeling onderwijs ten stadhuize, sprekende namens het gemeentebestuur, gaf ook uiting aan zijn groote bewondering voor het werk van den heer Dresden. Leerlingen van de verschillende klassen voerden nog het woord, boden daarbij bloe men en geschenken aan en getuigden van hun waardeering voor hun directeur, waarna de heer Dresden bewogen dankte voor deze hulde hem bij zijn afscheid gebracht. PRINS BERNHARD-VEREENIGING. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. II. Prins Bernhard, heeft het bestuur van de Prins Bernhard-Vereeniging, welke ge vestigd is in het Leidsche kwartier, de kinde ren die bij deze vereeniging zijn ingeschreven, Dinsdag een verrassing bereid, welke hierin bestond, dat elk kind een zakje versnaperingen In ontvangst kon nemen, welke tractatie dooi de kleinen op prijs werd gesteld. Nu de jaardag van Prins Bernhard door de Regeering tot een nationalen feestdag is ge maakt, hoopte het bestuur het volgende jaar ook dezen nationalen feestdag luisterijk te kunnen vieren. HET VERKEER IN DE LANGE VEERSTRAAT. B. en W. van Haarlem hebben in het belang van de vrijheid en veilighied van het verkeer, besloten de Lange Veerstraat van de Korte Veerstraat af tot de Oude Groenmarkt, geslo ten te verklaren, in de richting van Zuid naar Noord, voor motorrijtuigen op meer dan 2 wie len, welke, met Inbegrip van de lading, bree der zijn dan 1.90 M. en voor motorrijtuigen, waardoor één of meer aanhangwagens wor den voortbewogen, indien het samenstel van het motorrijtuig met den aanhangwagen of met de aanhangwagens, met inbegrip van de lading, breeder is dan 1.90 M. In Ho n- -: t van Jl...dag op Woensdag is op den Rijksweg nabij Rozenstein, vermoede lijk tengevolge van de gladheid van den weg, een luxe-auto geslipt en over den kop ge- FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-rechtbank te Haarlem zijn op 29 Juni uitgesproken de volgende faillissementen: 1. W. A. Th. Gerth van Wijk, reiziger, wo nende te Haarlem Kinderhuisvest 31; curator Mr. H. O. Drilsma, alhier. 2. Paula Gerlach geboren Jacobson, laatst gewoond hebbende te Zandvoort, thans ver toevende buiten het Rijk in Europa; curator mr. F. van der Goot. alhier. 3. M. J. Schut, expediteur wonende te Zaan dam, Oostzijde 416: Curator mr. H. M. C. Dekhuizen, alhier. 4. De Handelsvennootschap onder de firma Gebr. Peschier in liquidatie te Lisse, Veldhorst straat 35 en hare leden, Laurens Peschier, bloemist te Lisse aldaar en Pieter Peschier bloembollenkweeker te Noordwijkerhout, Zil- ker Binnenweg 12; Curator mr. K. A. F. J. Pliester alhier; 5. C. Vissers, koopman in landbouwmachi nes te Nieuw Vennep, Haarlemmermeer; Cu rator Mr. A. Beets, alhier. Rechter-Commissaris Mr. E. J. W. Top, al hier. Op grond van verzet werd vernietigd het faillissement van: A. Wernars te Haarlem; Curatrice mej. Mr. M. J. Kluitman alhier. Wegens gebrek aan actief werden opgehe ven de navolgende faillissementen; 1. P. Arink, bakker te Wormerveer; Curator H. M. C. Dekhuizen te Zaandam. 2. J. A. Eskes, ijsverkooper te IJmuiden- Oost, Velserduinweg 87; Curator mr. dr. A. F. H. Schreurs alhier. Geëindigd wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst: 1. G. Degens, timmerman te Haarlem; Cu rator Mr. G. E. Mellema, alhier. 2. W. H. van Raam, vrachtrijder te Rijk, Haarlemmermeer, Schipholdijk 154; Curator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs alhier. 3. De Trap, aannemer en stratenmaker te Wormerveer, Krommenieërweg 119; Curator Mr. H. E. Prinsen Geerligs alhier. 4. De wed. L. de VriesWolff, eertijds koopvrouw te Haarlem; Curator mr. F. van der Goot, alhier. 5. J. W. Meijer, te Krommenie; Curator mr. W. Veniet alhier. BLOEMENDAAL Oranje-avond op Wildhoef. Gereformeerde Jcugdcentrale viert 's Prinsen verjaardag. De Gereformeerde Jeugdcentrale voor Haarlem en omstreken hield Dinsdag bij gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bern hard een Oranje-avond op een terrein van het buiten Wildhoef. Deze bijeen komst werd oor honderden bezocht, waaronder ook vele ouderen. Ds. J. W. Siertsema verzocht bij de opening Psalm 75 vers 1 te zingen en vroeg Gods ze gen voor deze bijeenkomst en voor het Ko ningshuis. Verder heette hij allen welkom en in het bijzonder den bondsvoorzitter prof. K. Dijk. Onder leiding van den heer H. Sondorp werden twee coupletten van het. Wilhelmus gezongen, met muzikale begeleiding van de Harmonie Stichting „Vogelenzang" De heer P. Renneman had groot succes als declamator, eerst met Reveille, maar nog meer met het leutige „Opvoeden". Prof. dr. K. Dijk sprak over „Jeugd om Oranje". Wij willen als gereformeerde jonge menschen den verjaardag vieren van onzen Prins, aldus spr., die nu opgenomen is in het Huis van Oranje, als vernieuwing van onze beloften van trouw aan Oranje. Na den geest van lamlendigheid in ons volk van enkele jaren constateerde spr. thans een storm van geestdrift. De jongeren van heden zullen als zij man nen en vrouwen zijn geworden de Koningin der toekomst moeten schragen en daarom is het goed, dat zij hun taak verstaan, d.w.z. dat de jeugd in de historie Gods hand ziet, die den band tuschen volk en oranje heeft ge legd. De oranjeliefde moet niet berusten op op pervlakkig sentiment of humanistische over tuiging maar moet leven uit de kracht van het beginsel. Daarom moet de jeugd, ook wat het natio nale leven betreft, zich om Gods woord scha ren. Hierop werd gezongen: Zij zullen het niet hebben. Na de pauze sprak de heer N. Baas over: „Zijn dat uw kinderen?" waarna een oranjefilm. werd vertoond. De bijeenkomst werd door Ds. Siertsema ge sloten SANTPOORT AANRIJDING OP DEN RIJKSWEG. Dinsdagmorgen stak een jongen achter een hooiwagen, den rijksweg over, zonder op het verkeer te letten, met het gevolg, dat hij werd aangereden door een auto waarbij hij een been brak ZANDVOORT Het Prins Bernliard-baï. Dinsdagavond werd in het Noorderbad een groot feest georganiseerd, ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bernhard. Twee dansorkesten, Dick van Ake en The Marinuc- cy's zorgden voor de dansmuziek. Het dansen werd afgewisseld met het op treden van Dora Schrama, Jack Funny en Nederlands jongste humorist Johnny Prins. Even voor elven werd de feestvreugde on derbroken door het ontploffen van enkele bommen op het strand, waarmede de aanvang van het vuurwerk werd aangekondigd. In korten tijd stroomde alles naar buiten om op het zonnebad-terras een goed plaatsje te ver overen, vanwaar men het mooie vuurwerk goed kon zien. Het was wel de moeite waard en de duizendkoppige menigte, die boven langs den Zeeweg èen gratis staanplaats had be machtigd. werd voor het lange wachten in den killen avondwind wel beloond. Onmiddellijk na afloop van het vuurwerk stroomden èn het gebouw èn de groote feest tent weer vol. In een zeer vroolijke stemming werd het feest toen weer voortgezet en toen het klokje van gehoorzaamheid vier uur sloeg, hadden velen nog graag een uurtje door willen gaan. ZWEMWEDSTRIJDEN IN HET NOORDERBAD Ter gelegenheid van den verjaardag van Z. ilagen. De inzittenden kregen eenige lichte K. T. Prins Bernhard organiseerde het Oranje verwondingen en kwamen overigens met den I comité te Zandvoort zwemwedstrijden voor schrik vrij. De auto werd ernstig beschadigd, jongens en meisjes in het Noorderbad. 1 Om niet alleen aan de allerbeste zwemmers en zwemsters een kans op den eersten prijs te geven, had men aan alle wedstrijden een of andere „hindernis"verbonden. De eene groep moest op de helft van de baan een kers van een touwtje happen, zonder de handen te ge bruiken om het touwtje vast te houden, Een tweede groep moest een naam schrijven op een leitje, dat aan een touw boven het water hing. Verder werd er gezwommen met een paraplu op of met een lepel met een ei erop in den mond. De uitslagen luidden: Jongens en meisjes tot 10 jaar: 25 M. met kersenhappen: 1. Enny Santen; 2. Bep van Noort. Meisjes tot en met 13 jaar, lepel met ei: 1. Peggy Stoetser; 2. Jo Weber; 3. Sonja Kuyper; 4. A. Ankema. Jongens van 10 tot en met 13 jaar, schrijven op lei: 1. Dick Turn; 2. Maup van Praag- 3. Wim Raus; 4. Henk Arends. Meisjes van 13 tot en met 16 jaar, met pa raplu: 1, Leny van der Wolde; 2. Mia Slicker. Jongens van 13 tot en met 16 jaar, lepel met ei: 1. Dick van der Kraan; 2. Jaap Moscoviter; 3. Marten Berlijn. De wedstrijden werden afgewisseld door het optreden van twee clowns, die veel succes hadden. De heer Schatens gaf nog een demonstratie van verschillende mooie sprongen en voerde een paar komische nummers uit. Met den heer Van Deurzen Jr. en den heer X. voerde hij tot slot een geheel nieuw num mer op. waarom het publiek van het begin tot het einde geschaterd heeft. Onmiddellijk na afloop werden met enkele toepasselijke woorden de eerste prijzen uit gereikt door burgemeester Van Alphen, die met zijn echtgenoote den geheelen middag aanwezig was. De eerste prijzen bestonden uit een mooi portret van de Prinses en de Prins gevat in een oud-zilveren lijst. De andere prij zen zullen op een later te bepalen datum aan de winnaars worden uitgereikt. HILLECOM FEESTAVOND H. Z. V. Dinsdagavond werd in Hotel „Flora" door de „Hillegomsche Sportvereeniging H. Z. V." een feestavond georganiseerd ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan. Na een wel komstwoord door den voorzitter, den heer Brauckmann, werd de feestrede uitgespro ken door den oud-voorzitter, den heer L. Burggraaf, die memoreerde met welk een moeite en tegenwerking men in den beginne te Ikampen had gehad, alvorens anen ge komen was tot den bouw der gemeentelijke zweminrichting. Namens het gevormde comité bood hij de vereeniging een fraaie club vlag aan. Verder werd nog het woord gevoerd dooi den heer Borst uit Haarlem, lid van het Kringbestuur van den Kon. Ned. Zwemlbond, en door burgemeester Van Nispen, die blijk gaf van zijn belangstelling in de zwem- sport. Met medewerking van den humorist Boa uit Heemstede werd de avond verder gepas seerd met voordrachten, muziek en dans. OPBRENGST COLLECTE. De opbrengst der Collecte voor „Zonne straal" bedraagt f 85.52, dat is ruim f 12 meer dan verleden jaar. DE VERJAARDAG VAN PRINS BERNARD. Dinsdagavond heeft de Hillegomsche Har monie ter viering van dezen dag, een mu zikale wandeling door de geimeente gehouden, die getuige de vele medewandelenden een succes is geworden. De vlaggentooi was al gemeen. HEEMSTEDE CONCERT IN GROENENDAAJL. Zondagmiddag 4 Juli van 35 uur geeft de Harmonie „Eensgezindheid", directeur de heer Ph. S. Vlessing een concert in het Wandelbosch Groenendaal. Het programma is als volgt: 1. Overste Barendsen, militaire marsch, Frits Jakma. 2. La Charmante. Ouverture. Sam Vlessing 3. Esmeralda, wals, M. J. H. Kessels. 4. Voorwaarts Marsch, (potpourri) W Ciere. Pauze. 5. Petite Fantaisie no. 2 O. Koop. 6. Ballet Marion, S. Vlessing. 4. Voorwaarts Marsch, (potpourrie) W. Vlessing. 8. Drenthina, Marsch, A. Koppert. SCHOOLKINDEREN DOEN VERKEER SEXAMEN S Nadat eerst de schriftelijke verkeers- examens op de scholen hadden plaats ge had, werd Maandag een begin gemaakt met de verkeersexamens op den weg, welke we derom door de politie werden afgeno men. In de morgenuren vonden de examens plaats voor de scholen van de Molenwerfs- laan en den Voorweg. Het was opmerkelijk dat er aan de voor bereiding meer zorg was besteed dan het vorig jaar, toen het nog iets nieuws was, De verschillende oefeningen werden over het algemeen stipt en vlot uitgevoerd. In den middag werd een begin gemaakt met de overige scholen. Hiervoor was weder om de Koediefslaan met de noordelijke zij straten als terrein uitgezet. Dinsdagmorgen werd de rest van de ruim 300 meisjes en jongens geexamineerd. Daar naar wij vernemen over het algemeen de schriftelijke examens zeer gunstig waren uitgevallen zullen het meerdeel der kinderen wel slagen. WORDT VERWACHT- Een 20th Century-Foxfilm OE GftÓÓtSÏE ALM V ANHETJ AAR'

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2