DONDER DAT, TUUT 1937 TT A A R E E M'S DAGBE A D' 10 IJMUIDEN Ledenvergadering Harddraverij- vereeniging „IJniuiden". De draverij gaat door. In de gisteravond gehouden leden vergadering van de Harddraverij ver. „IJmiüden" heeft de voorzitter, de heer S. J. P. Stevens den leden mede gedeeld, dat dank zij de medewerking van de winkeliers van IJ. O. V., het doorgaan van de draverij ook in dit jaar verzekerd is. De draverij zal ge houden worden op Donderdag 9 Sep tember, wederom in de Trompstraat. Na de opening en het lezen der notulen van de vorige vergadering deed de voorzitter eenige mededeelingen over de conferenties met den burgemeester in verband met het verzoek, om drie dagen kermis te mogen hou den. De burgemeester, wijzende op het besluit van den gemeenteraad, waarbij de kermis werd afgeschaft, had in Februari den raad gegeven een desbetreffend verzoek in te die nen. Het bestuur had de beschikking over een terrein van 4000 M2.. waarvoor een ex ploitant gevonden was. De politie vond het terrein echter te klein, reden waarom naar een grooter terrein werd omgezien. Er kon toen de hand worden gelegd op een terrein van 10.000 M2. Er werd vele malen met den burgemeester en de politie geconfereerd. Toen kwam er een protest tegen de kermis van de zijde van de winkeliers, maar ten slotte zegde de burgemeester zijn medewerking tot het houden van vermakelijkheden toe. Totdat dezer dagen bericht werd, dat slechts gedu rende één dag en wel op den dag der draverij kermisvermakelijkheden zouden mogen plaats vinden. Dit besluit was onherroepelijk. Na mens het bestuur heeft de voorzitter toen den burgemeester medegedeeld, dat van de toe stemming geen gebruik zou worden gemaakt. Later heeft het bestuur met de winkeliers vergaderd en dat heeft tot resultaat gehad, dat de draverij zal doorgaan. Na de gehouden bestuursverkiezing, die tot resultaat had, dat de heer Vellekoop geko zen werd, zette de voorzitter nader den stand van zaken ten opzichte van de draverij uit een. Er is voor vooruit te betalen belasting, voor garantie en voor prijzen een bedrag van ongeveer f 1300 noodig. Het bestuur is avond aan avond in de weer geweest en de zaken staan thans zoo. dat dank zij een particu lier en het reclame-comité van IJ. O. V de benoodigde som beschikbaar is. De voorzitter riep aller medewerking in, opdat ook nu weer de draverij zal slagen. Er zullen maatrege len genomen worden om „blinde passagiers" van de baan te weren. Tot dit doel zal aan alle bezoekers een kenteeken worden uitge reikt, dat zichtbaar gedragen moet worden Zij die zulk een kenteeken niet dragen, krij gen een proces-verbaal en zullen door de po litie van de baan verwijderd worden. Voor vuurwerk is echter geen geld beschikbaar. Bij monde van den heer S. Baarda werd het bestuur, in het bijzonder den voorzittér hulde gebracht, voor zijn volharding, waar door het mogelijk is, dat ondanks dat alles tegenliep, de draverij gehouden kan worden. De heer v; d. Kleïj wees er nog op, dat het adres der winkeliers niet ging tegen de kermis der harddraverij in het bijzonder, maar tegen kermissen in het algemeen. Ook deelde de heer v d. Kleij nog mede, dat de steun aan de draverij officieel door IJ. O. V. is ver leend. IJ. O. V. stelt tevens toegangsbewijzen beschikbaar tegen inlevering van IJ. O. V. ze gels. Met een woord van dank tot de aanwezige leden voor hun opkomst, sloot de voorzitter de vergadering. De omzet in den Rijksvischafslag. In het eerste halfjaar van 1937 ruim ƒ432.000meer dan in 1936. De omzet in den Rij kschvischafslag gedu rende de maand Juni bedroeg f 374.458 tegen, f 323.971 in dezelfde maand van het vorig jaar. De omzet in het eerste halfjaar van 1937 is daardoor tot f 3.012.811 gestegen en was f 432,024 meer dan in hetzelfde tijdvak van 1936, toen een totaal bereikt werd van f 2,580.787. TERAARDEBESTELLING J. APPEL. Onder zeer groote belangstelling vond gis termiddag op de bijzondere begraafplaats alhier de teraardebesteling plaats van den 20-jarigen J. Appel, die j.l. Zaterdag het slachtoffer werd van een bedrijfsongeval op de Papierfabriek, aan de gevolgen waarvan hij nog denzelfden dag in het Antonius Zie kenhuis overleed. In den rouwstoet volgden achter den lijk wagen vele kameraden van den doode. Door eenïgen van hen werd de baar naar het graf gedragen. De plechtigheid had een tragisch verloop, daar de moeder zoodanig door haar verdriet werd overmand, dat zij het bewustzijn ver loor. Maar ook vele anderen waren zeer on der den indruk. Eenige tx-effende woorden van afscheid wer den gesproken namens den patroon van den overledene en door een familielid. Diep onder den indruk verlieten allen den doodeixakker. STORMVOGELS—DE KENNEMERS. Stormvogels speelt as. Zondagavond 7 uur een vriendschappelijken wedstrijd tegen de Beverwijksche 2de klassers de Kennemers. GYMNASTIEK- EN ATHLETIEKVEREENI- GING „OLYMPIA". Bondswandeldag op Zondag 4 Juli 1937. Aan dezen wandeldag kunnen ook de adspi- ranileden van „Olynxpia" meedoen. De kosten bedragen f 0.25 per persoon. Inschrijvinger- moe ten ingestuurd worden bij den heer J. Wilderom, Oranjestraat. De leeftijd van de adspiranten is tusschen 1216 jaar. Het parcours is het mooiste dat ooit in IJmuiden geloopen werd. Gaat allen mee! Zondag werden op het Gem. Sportterrein aan de Kleverlaan te Haarlem nationale athle- tiekwedstrijden gehouden voor K.N.G.V.-ers, georganiseerd door de B.G.V. Enkele athleten van Olympia namen hieraan deel. Groen be haalde den 3en prijs met kogelstooten met 11.38 M. Kooimar behaalde een 2den prijs op de loOO M. in een tijd van 4.32.2 min. (terwijl no. 1 een tijd had van 4.29.8 min.) Een mooie prestatie dus. Met discuswerpen kreeg Groen nog een tweeden prijs met een worp van 30.79 M. De Olympische estafette bracht ook nog een 2den prij in een tijd van 4 min. 7 sec. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.62—f 0.52. Tongen per K.G f 1.50—f 0.98. Middelschol per 50 K.G. f 21. Zetschol per 50 K.G. f 35. Kleine schol per 50 K.G. f 29f 7. Bot per 50 K.G. f 15—f 9 Schar per 50 K.G. f 9f 4. Tongschar per 50 K.G. f 26f 25, Kleine poon per 50 K.G. f 4.50f 2.90. Groote schelvisch per 50 K.G. f 22. Middelschelvisch per 50 K.G. f 20f 17. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 18f 13. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 13f 4.40. Kabéljauw per 125 K.G. f 60f 23. Groote gullen per 50 K.G. f 10f 8. Kleine gxxllen per 50 K.G. f 8.50f 4.50. Wijting per 50 K.G. f 2.60f 1.60. Makreel per 50 K.G. f 7—f 5.10. Heilbot per K.G. f 0.86. BESOMMINGEN. Trawlers: Comelis IJM. 15, 500 manden f 2810. En Avant IJM. 8, 475 m. f 2490. Knikker UM. 4, 300 manden f 1920. Kotters: E 396 f 770, E 410 f 770. Logger: KW 132 f 770. SANTPOORT BOUW KLEUTERSCHOOL EN ZUSTERHUIS. Het bouwen van een kleuterschool en zus terhuis op een terrein aan de Wolverderlaan bij de R.K. kerk voor de Vereeniging „Doch ters van O. L. Vrouw van het H. Hart" te Waalwijk is opgedragen aan den aannemer W. Thunnissen te Haarlem. PERSONALLY. Ds. R. J. v. d. Meulen, predikant der Geref. Kei-k (West.) alhier komt voor op een twee tal voor beroep naar Leiden. VELSEN AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Gisteren hebben de ouden van dagen uit Velsen, IJmuïden-Oost en Santpoort een on- vergetelijken dag gehad. Het is een prachtige tocht geweest, die alle vorige heeft overtroffen. Om twee uur had de start plaats van het Theater de Pont en via Beverwijk Castricum ging men 'eerst naar Egmond aan Zee. Na hier eexx korten tijd te hebben verpoosd werd de tocht voortgezet naar Bergen aan Zee en ver volgens naar Bergen waar een bezoek werd gebracht aan den speeltuin Duinvermaak. Hier was het een en al vreugde en werd door de oudjes zelfs druk gebruik gemaakt van den draaimolen en de andere speeltuigen. Van Bergen werd de tocht via den Alkmaarder hout weer terug gemaakt naar Velsen waar men om 8 uur werd verwelkomd door muziek van de „Eendracht". Uitgelaten van vreugde verlieten de oudjes de auto's om zich naar de bioscoop zaal de Pont te begeven tot het bijwonen van een, door de Bioscoopdirectie aangeboden film- vertooning. Alvorens deze filmvertooning plaats vond, had er een huldiging plaats van den vooi'zitter van het Comité, Dr. de Weerdt. Deze werd toegesproken door een der Comité leden, den heer H. H. Meijer, die er aan her innerde dat Dr. de Weerdt voor 10 jaar gele den het initiatief had genomen tot het houden van een autotocht van ouden van dagen. Wa ren de beide eerste jaren moeilijke geweest, dank zij het doortastend optreden van Dr. de Weei-dt is altijd alles goed gegaan. Als blijk van waardeering hiervoor wei'd Dr. de Weerdt, onder daverend applaus, een prach tige bloemenmand aangeboden. Dr. de Weerdt zeide diep getroffen te zijn door deze huldiging. Hij zag gaarne, dat deze dank overging aan zijn medebestuursleden die hem in al zijxx zorgen voor deze dagen altijd zoo trouw ter zijde hebben gestaan. Ook hij herinnerde aan de moeilijkheden van de eerste jaren, maar steeds beter werd de hulp, zoowel moreel als financieel. Onder een „lang zal hij leven" ver liet Dr. de Weerdt hierna het tooneel. Nadat de heer Meyer, allen die tot het wel slagen van dezen dag hadden medegewerkt, een woord van dank had gebx-acht, werd door den heer Luttik eexi, door hem zelf verwaar digde film van den tocht van het vorige jaar naar Valkenveen vertoond. Deze, technisch goed verzorgde film, riep bij vele oudjes nog herinneringen wakker. Overbodig is het te vermelden dat deze film veel bijval vond en geweldig de lachlust op wekte. Vooral toen men sommige oudjes zag' ezeltjex-ijden. Na een korte pauze, gedurende welke nog eens iets gebruikt werd, werd een mooi filmprogramma op het doek gebracht. Ongemerkt was het ondertusschen laat ge- woi'den. Maar desondanks hoorde men nog van velen: „hè, is het nou al af geloopen?" Het Comité komt een woord van dank toe voor dezen mooien dag aan de oudjes bereid. BEVERWIJK DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Woensdag werden aan de vereenigde vei lingen aangevoerd 102,588 K.G. aardbeien, met een gemiddelden prijs van f 6.76 per 100 K.G.. Aaxx de B.E.T. veiling was de aan voer 65. 157 K.G. met een doorsneeprijs van f 17,87 per 100 K.G. NEUTRALE FRÖBELSCHOOL. In verband met de verbouwixig van de school in de C. H. Moensstraat zal de neutrale Fröbelschool tijdelijk gehuisvest worden in de huishoud- en indxxstrieschool in de Raadhuis straat. MARKTBERICHTEN. Noteering van Bevex-wijk den 30 Juni 1937. Spinazie per kist f 1. Postelein per kist 60—80 cent. Andijvie per kist 7090 cent. Wortelen per K.G. 812 cent. Komkommers per 100 f 4f 6. Asperges per bos 45 cent. Aardappelen, klei per K.G. 2YzYz. Id. nieuwe per K.G. 57 cent. Peulen per Kilo 3844 cent. Doppers per kilo 1824 cent. Capucijners per kilo 1824 cent. Tuinboonen per K.G. 810 cent. Snijboonen per K.G. 3842 cent. Heerenboonen per K.G. 4048 cent. Bloemkool per 100 f 6f 14. Sla, per 100 krop f 1f 2.50. Rabax-ber per 100 bos f 5f 6.50. Pieterselie per bos 3 cent. Selderie per bos SYz cent. Aardbeien per slof 5080 cent. EXAMENS HANDENARBEID. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool slaag den voor het examen handenarbeid de heeren A. J. A. Akkermans, H. C. J. Bleekemolen, P. Doedens. J. G. Havekes. C. J. van Houten. N Th. v. d. Lee, J. H. Modderman, Th. M. A Ostendorf en P. J. Wijte. HILLECOM DEMONSTRATIE E. H. B. O. Het ongunstige weer is Woensdagavond voor de grootsch opgezette openbare demon- stratie der E. H. B. O. leelijk als spelbreker op getreden. Door de leiding was aan het station een erxistig spoorwegongeluk geënsceneerd, waar bij een tiental meer of minder ernstig gewon den waren, waai'onder twee gevallen van electrocutie. De regen verhinderde echter den arbeid buiten, zoodat de leden in de groote loods der firma Van Gend en Loos de ver schillende gevallen moesten behandelen. Toch viel de publieke belangstelling niet te gen, ofschoon men uit den aard der zaak niet het goede overzicht van anders over de werk zaamheden had. Alle thuiszijnde geneeshee- ren waren aanwezig, controleerden de aan gelegde vei'banden en stelden den E. H. B. O.-'ers verschillende vragen over het hoe en waarom. De gemeente-gasfabriek had zeer welwillend het zuurstof-apparaat afgestaan, zoodat de beide geëlectruceerden snel en correct geholpen konden worden. Alle ge- neesheeren waren uiterst tevx-eden over de genomen maatregelen, ook inzake het vervoer per goederenwagen, zoodat de oefening toch nog goed geslaagd mag heeten. Aan het slot sprak de voorzitter, de heer Paling, eenige woordexx van dank voor de ondervonden mede werking exx richtte hartelijke woorden van af scheid tot mej. van Essen, die de vereeniging wegens verandering van werkkring gaat ver laten. 14 Juli a.s. houdt de Hillegomsche E. H. B. O., in samenwerking met de afdeeling Hoofddorp te Nieuw Vennep een demonstra tie, zulks op verzoek van de afdeeling Witte Kruis aldaar, om te trachten ook in dit ge deelte der Haax-lemmex-meer een afdeeling op te richten. Hopenlijk werkt het weder dan wat beter mede. HAARLEMMERMEER Het vraagstuk der Polder bemaling. Woensdagmorgen kwamen de Hoofdinge landen van den Haarlemmermeerpolder in vergadering bijeen, onder leiding van den Dijkgraaf den heer Rijnders Folmer. Afwezig waren de heeren ir. P. J. Ott de Vries, mr. J. Deenik en P. K. Avis. Nadat de geloofsbrieven van de herkozen en gekozen Hoofdingelaxxden de heer ir. P. J. Ott de Vries, P. K. Avis, H. J. v. d. Berg en C. Suidgeest in orde waren bevonden, werden door den voorzitter waardeerende woorden ge wijd aan de nagedachtenis van den heer W. J. van Gulpen, die de vorige week is overleden en gedurende vele jaren als Hoofdingeland en later ook als Heemraad en loco-Dijkgraaf van den Haarlemmermeerpolder is werkzaam geweest. De rekening over 1936 werd zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd. Behandeld werd een schrijvexx van Dxjk- graaf en Heemraden over de bereikte resulta ten texi aanzien van de levering van electri- sche energie voor de Polderbemalirxg. Gebleken is, dat door de gewijzigde monetaire omstan digheden het vraagstuk gecompliceerder en daardoor tijdroovender werd dan aanvankelijk te verwachten was. Het dagelijksch bestuur deelde xn zijn schrijven verder mede met het P.E.N. over een nieuw contract in beginsel tot overeen stemming' te zijn gekomen. Deze nieuwe over eenkomst, welke in concept tot 1 Januari 1950 loopt en de thans geldende met 1 Juli 1937 vervangt, wijkt in zooverre af, dat o.a. met ingang van 1 Jan. 1938 de gebruikte energie verrekend wordt volgens een tarief, dat bij gelijkblijvend stroomverbruik een verminde ring in kosten van ongeveer 3000 per jaar zal geven en met ingang van 1 Januari 1940 een tarief zal gelden, waarbij weer een ver mindering van pl.m. 3000 per jaar verkregen wordt Mededeeling werd gedaan van de gunning van eenige werkzaamheden en leverantiën. Vastgesteld werd een verordening op den Ringdijk van den Haarlemmermeerpolder, waarin verschillende bepalingen zijn opge nomen omtrent kruinshoogte, hoogten der opslagplaatsen uitwegen over de kruin, hoogten van heuvels en pomphuizen enz., met als slotbepaling dat de ingenieur wanneer de Ringdijk niet aan de bij deze verordening gestelde eischen voldoet jaarlijks in de maand September verslag uitbrengt over den stand der werkzaamheden, terwijl zoodra de Ringdijk aan de gestelde eischen voldoet —door Dijkgraaf en Heemraden om de vijf jaren verslag over den toestand van den Ring dijk aan Hoofdingelanden wordt uitgebracht. AFSCHEID W. A. MEEUWIG. Na Maandagavond in „De Landbouw" te Hoofddorp door het bestuur- van afd. Haar lemmermeer van den Centx-alen Bond van P. T. T.-personeel te zijn gehuldigd, heeft de heer W. A. Meeuwig, die met ingang van he den wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd als besteller den P. T. T.-dienst gaat verlaten, Woensdagmiddag op hartelijke wijze van het postkantoorpersoneel en zijn uit ver schillende deelen van Haarlemmermeer in het Postkantoor te Hoofddorp bijeengekomen collega's afscheid genomen. Bij deze gelegenheid werd hem door den waax-nemend directeur, den heer Slootweg, in een van groote waardeering getuigende toe spraak dank gebracht voor de uitnemende wijze waarop hij zijn taak steeds heeft ver vuld. Er was zorg voor gedragen, dat het gespro kene met een stoffelijk blijk van waardeering gepaard kon gaan. Den scheidenden hestel ler werd een crapeaud en zijn echtgenoot een fraai bloemstuk aangeboden. De heer Meeuwig dankte voor de aardige attentie en de vriendelijke woorden, waarna allen in zijn woning ontvangen en nog eenigen tijd gezellig bijeen bleven. EEN MOOI SUCCES. Het Chr. Kinderkoor „De Lofstem" te Nieuwvennep, behaalde op het te Baam ge houden Zangconcours onder leiding van den heer S. P. Visser een len prijs met 301 punten in de 2e afdeeling. ZANDVOORT EXAMENS. Onze plaatsgenoot C. Gerke slaagde voor het eindexamen L. E. afdeeling van het Insti tuut Hommes te Hoogezand en C. Speelman slaagde voor het eindexamen van het Chr. Lyceum te Haarlem. Voor het toelatingsexamen van het Chr. Lyceum te Haarlem slaagden: Peter Koel. Jan Draak, Jan Kalff en Karei Mustert, alle leerlingen van de Christelijke School aan de Brederodestraat en Hanny van Sluisdam Willy Plat, Hans Haan, Loeks Stel en Ludwig Otten, alle leerlingen van de O. L. School D. Eddy de Jong, leerling van school D slaag de nog voor de Handels-H. B. S. te Amsterdam ISRAELIETISCH ARMBESTUUR. Op 27 Juli organiseert het Israelietisch Armbestuur te Zandvoort een groote feest avond ten bate van de kas. Verschillende zeer bekende artisten zullen hiei'aan hun mede werking verleenen. HEEMSTEDE VERGADERING INDISCHE BUURT- VEREENIGING UITGESTELD. Door het overlijden van een harer bestuurs leden, wijlen den heer C. Pieren, is de jaarver gadering der Indische Buurtvereeniging en de bespreking over de te houden jaarlij ksche uitgaansdag van de kinderen der leden, wel ke gisteravond gehouden zou worden, uitge steld tot Woensdag 7 Juli a.s. R.K. MULO-EkAMENS. Diploma A, 28 candidaten. Geslaagd M. M. Vriend, W. v. Boeckel, J. van Doorn, L. v. d. Weiden, L. Kuipers, W. Buschman, C. Duivis, A. Brugman, M. Bijman, H. van Loenen, A. van Dusseldorp, M. Raat, H. Castelein, F. Meijer, A. Eldering, A. Sernee, P. ten Hacke, G. Mole naar, A. de Graaff, J. Smit, A. Hupkens, F. Rijkenberg, H. Habraken, J. Bos. 4 candidaten werden afgewezen. VERGADERING TUINLIEDEN VEREENIGING Woensdagavond hield de onderlinge tuin- liedenvereeniging „Aerdenhout en Omstreken" een vergadering in Café Restaurant Hof van Heemstede. Als belangrijkste punt vermeldde de agenda de bespreking „groote jaarlij ksche excursie". Als datum dezer excui'sie werd vastgesteld Woensdag 14 Juli. Bezocht zal worden de Landbouwhoogeschool te Wagenin- gen, terwijl tevens een bezoek zal gebracht worden aan de stadsplantsoenen te Nijmegen, voor welks bezoek de medewerking van den directeur der plantsoenen ggvraagd zal wor- den. Tot uiterlijk Zaterdag 3 Juli a.s. kan men zich nog voor deelneming opgeven bij den secretaris, den heer K. Goedzwaard, Jan v. d. Bergstraat 15. Besloten werd dit jaar geen Lathyrusten toonstelling te houden, doch een Lathyrus keuring te doen plaats vinden op de vergade ring van* 21 Juli a.s. „Actueele vragen" leverde leerzame be sprekingen. De heer K. Goudzwaard hield een causerie over „Heestertakken". Na een geanimeerde rondvraag werd de ver gadering gesloten. HEEMSTEEDSCHE REDDINGSBRIGADE In de zweminrichting aan de Houtvaart werden examens afgenomen voor waterwerk en theorie. Onder de geslaagden zijn de Heemsteedsche leden mevr. C. Rietveld-v. d. Linden, Mej. D. v. d. Jagt en Mej. Truus Broei-s en de heeren D. Zeilmaker, H. Hessels, P. Wesselman A. E. de Haas, H. Rietveld en J. v. Nes. Daar deze leden ook voor het medisch examen geslaagd zijn, komen zij nu definitief in het bezit van het diploma A, R.K. M.UX.O.-EXAMENS. 28 Juni. Geslaagd diploma A. 26 candidaten. C. N. Bakker, D. Bakker, S. de Jong, Th. Kunst, E. Willebrands, C. Koedooder, Z. Bos- ma, H. v. Brero, Tr. Demmers, P. Draeck, J. v. Emmerik, L. v. Emmex-ik, W. v. d. Bijl, D. v. Buuren, E. de Goede, A. Hazevoet, G. Walter, W. Bon, L. Cappelhoff, P. van Deenen, J. Duivenvoorden, C. Hoogestein. 4 Candidaten afgewezen. Geslaagd voor diploma B 1 candidaat. Geslaagd P. Schoenmaker. 29 Juni. Diploma A. 23 candidaten. Geslaagd: A. v. Boeckel, A. Boos, J. Braas, E. Hoogland, B. Lieshout, A. Rustenburg, J. A. Stam, M. Athmer, M. Bottelier, G. Botter, H. Grootkamp, J. Hartmans, C. Herbers, G. Koning, J. Koster, J. Hoogesteijn, J. Lingg, C. v. Schie, J. Wax-mei-dam. 4 Candidaten afgewezen. Diploma B 5 candidaten. Geslaagd: J. de' Haan, W. Medenblik, A. Preijde, G. Weijers, J. Dijkman. Geen afgewezen. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij mevr. de Riddex-, Jan v. d. Bergstraat 76, een-portemonnaie met in houd; M. A. Houkes, Timorstraat 44, een paar dameshandschoenen; Mascini, Heemsteedsche Dreef 4, een ceintuur; Verhagen, Zandvoort- schelaan 143, een schooltasch met boeken; A. D. v. Krieken, Hugo de Grootlaan 8, een be- lastingmerk; T. v. d. Berg, Heemsteedsche Dreef 54, een vulpenhouder; Loos, Hoogeweg 1, Zandvoort, een platina armbandhorloge; Wil- lemse, Glipperweg 79, Groenendaal, een da- mesring; A. Krabbendam, Borneostraat 29, zilveren schakelarmband; K. Toebee, Valken burgerlaan 51, een autoped; J. Adx-iaanse, Raadhuisstraat 99, een paar gymnastiekschoe nen; Erkelens, Lijsterbeslaan 11, een porte- monnaie; C. Lajoux, Havenstraat 54, clip met rooden steen; Van Rijswijk, Heerenweg 191, een ceintuur; J. F. Koning, Heerenweg 23, een eano: Werven, Heemsteedsche Dreef 185, een postduif; Sigarenmagazijn Admiraal, Zandvoortschelaan, een blauwe jumper; H. Adriaanse, Raadhuisstraat 99, een rozenkrans; Bureau van Politie, Heemstede, een kosteloos belastingmerk, een portemonnaie, sleutels, jurkje en een belastingmerk, alsmede een horduxirlap. WIJK AAN ZEE PERSONALLY In de vacature ontstaan door het vertrek van den heer C. Aalders, hulpprediker der Ned. Herv. Gemeente, is benoemd de heer M Foeken te Haarlem, candidaat tot den Heili gen dienst. WIJK AAN ZEEëR REDDINGSBRIGADE. Het bestuur der Wijk aan Zeeër Reddings brigade heeft een prijsvraag uitgeschreven over het onderwerp: „Waarom wordt het werk van de W. R. B. alom gewaardeerd?" De beantwoording moet minstens 100, maxi mum 300 woorden omvatten. Inzendingen voorzien van 2 postzegels a 6 ct tot 1 September bij mej. D. Vis, Voorstraat 28. Uitgeloofd wordt voor de beste beantwoor ding te beoordeelen door een onpartijdige jury een dames- of heeren annbandhorloge en als troostprijs een kunstfoto in lijst voor de origineelste inzending. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LAND BOUW. In de in hotel te Burg gehouden vergadering van de afdeeling Velsen en O. van de Hollandsche maatschappij van landbouw is de heer J. Vessies Jbzn. tot penningmeester be noemd. Zijn plaats in het bestuur zal worden ingenomen door den heer A. van Splunter. LEGER DES HEILS. Het corps van het Leger des Heils zal op Maandag 5 Juli eenige bijzondere samen komsten organiseeren. Het corps krijgt n.l. bezoek van de voortrekkers, o.l.v. de kweek schoolofficieren, de kapiteins de Pi'ee. De voortrekkers bezoeken een aantal corpsen in ons land, voor het houden van bijzondere openlucht- en zaalbijeenkomsten, en voor het doen van huisbezoek. Maandagavond zal er een openluchtsamenkomst worden gehouden op het C. H. Moensplein. In het gebouw aan de Zeestraat wordt des avonds te 8 uur een samenkomst gehouden. (Reeds in een deel der vorige oplaag opge nomen.) De toestand van den heer Maarschalk. De verbetering duurt voort. Naar wij hedenmiddag bij informatie aan het Stadtliche Krankenhaus in Wesel verna men, duurt de verbetering in den toestand van oud-burgemeester C. Maarschalk nog steeds voort HAARLEM'S VROUWENKOOR. Den laatsten repetitieavond heeft Haarlem's Vrouwenkoor, evenals andere jai-en gezellig doorgebracht. Het was een gezellig feest. Het geheele seizoen is er door het koor flink gewerkt onder de bekwame leiding van den dirigent L. Duvosel. Het koor zal 10 Juli des middags om half vier zingen op het Brederodeduin. EINDEXAMEN RIJKSKWEEKSCHOOL. Voor het eindexamen L.O. Rijkskweek* school voor onderwijzers (essen) te Haarlem zijn geslaagd de dames: C. A. G. Willemse, Heemstede; C. E. Wringer, Velsen; Joh. Wringer, Velsen; M. P. S. van Wijk, Heem stede. EXAMENS. Haarlem, 29 Juni. (R.K. Industrie- en Huis* houdschool). Geslaagd voor het praktisch ge deelte van het leerares-examen N.a. (lingerie- en costuumnaaien) de dames: C. Faase, Haar lem; A. Gerritsma, Amsterdam; D. Lammers, Uden; C. v. d. Lixxden, St. Oedenrode; N. Vor- werk, Zierikzee TRIN1TEITSLYCEUM, EINDEXAMEN AFD. GYMNASIUM. 28 en 29 Juni. Geëxamineerd 6 candidaten. Geslaagd voor diploma A: A. B. M. Blankwater, A. W. IJland; geslaagd voor diploma B: J. Hukes, J J. A. van Iersel, R. J. C. Kleipool en J. M. H. van Lieshout. Afgewezen geen. DE ELECTRICITEITSTARIEVEN IN NEDERLAND. Onder den titel „De electriciteitstarievexï in Nederland en de noodzakelijkheid van grondige herziening ten behoeve vaxi de wel vaart van het middenstandsbedrijf, heeft ir, Haga een praeadvies geschreven, dat zal wor- den behandeld op 6 en 7 Juli a.s. te Zwolle. De praeadviseur komt o.a. tot de volgende! conclusies. Het is wenschelijk dat: le. de eexxheid varx distributiespanning en stroomsoort voor ons geheele land tot stand kome; 2e. de plaatselijke belastingen op de elee- triciteit worden opgehevexr; 3e. de eenheid van het tariefwezen worde gerealiseerd; 4e. de werkelijke eenheid der electriciteits- bedrijven in technisch, economisch en admi nistratief opzicht worde tot stand gebracht. 5e. de haxxdel in electrische apparaten en toestellen aan den particulieren handel te ruggegeven worde, onder toezicht der over heid aangaande kwaliteit, gevaarloosheid en normalisatie-eischexx. MUZIEKUITVOERING IN HET HAARLEM- SCHE TEHUIS VOOR OUDEN VAN DAGEN. In verband met den verjaardag van Z.K.H, Prins Bernhard gaf het Muziekkorps van het Leger des Heils onder leiding van Kapelmees ter J. J. Schut gisteravond een uitvoering in den tuixx van het „Tehuis voor Ouden van dagen" aan den Schotex-singel voor de ver pleegden van deze inrichting. De tuin werd voor deze gelegenheid feestelijk versierd. Na de gebruikelijke opening met gebed werd het Wilhelmus gespeeld, dat door de talrijke aanwezigexx spontaan werd medegezongexx. Hierna werd eexx afwisselend programma van zang en muziek afgewerkt. Het hartelijk ap plaus bewees dat het gebodene door oud en jong zeer op prijs werd gesteld. PERSONALIA. Te Delft slaagde voor het propaedeutisch. examen bouwk. ixxgenieur de heer J. C. Ren- tjes, alhier. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagden voor het candidaatsexamen theolo gie oxize stadgenooten mej. Y. C. Kalbfleissh en de heer H. W. Wierda. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 30 Juni. Ondertx-ouwd 30 Juni: G. E. P. Metselaar en Chr. M. Leveld; L. W. van Poppelen en Th. Gabriel; J. G. van Heex-den en A. Verweij; N. N Out en P. Korzelius; J. W. Meerveld en A. vaxi Delf sen; F. A. Geensen en E. de Haas; J. T. de Zwart en M. C. W. Zonneveld: M. R. Hahn en E. Schuller; J. H. van der Meij en G. E. Dörfler; W. G. L. vaxx der Schaar en M. C. van Eskert; M. van Stee en J. Hofman; G. C. Termaat en C. van Duixren; J. A. Oost- dam en E. Arons. Getrouwd 30 Jmii: H. J. Westerhoven en J. C. Schouten: J. C. Grxffioen en W. C. M. Belt; G. Willemse en F. J. Reinerie; H. Woerde exi W. E. J. van Duyn; W. A. Jorna en C. J. Homringhausen; P. Smits en A. Domin; C. Boei en A. Zeegers; A. van der Linden en A. J. Hammer; A. Booij en A. M. Moerkerk; A, C. L. Kaan en H. J. van Dansik; R. Laadstra en M. W. Kruize: K. H. Bos en H. A. Spiering; W. P. C. Zuurendonk en L. Th. Meijer; C. van der Leek en G. A. Weresteijn. Bevallen 27 Juni: P. RademakerNoten boom, d.; 29 Juni: H. M. P. de LaixgRoest, d.; 30 Juni: M. C. J. SneekNoordex-meer, z W E. van BergenKraak, d. Overleden 28 Jxrni: J. E. Visser—Rube, 66 j., Wagenweg; 29 Juni: M. v. Eek—v. d. Wel, 73 j„ Rijksstraatweg; T. Brinkman—Heijloo, 73 j.. Pijlslaan: H. S. v. Heteren—Smit, 79 j„ KI. Houtweg; 30 Juni: G. Scholte—Majoor 81 j., Zoetestraat.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 8