KNAL V R IJ D A G 2 JULI 1937 HAAR L E M'S DAGBLAD 8 Ned. Mij. tot Bevordering der Pharmacie. Het laatste deel der vergadering. Na de gemeenschappelijke koffietafel werd de algemeene jaarvergadering der Ned. Mij. tot Bevordering der Pharmacie voortgezet. Als gedelegeerde van het hoofdbestuur voor Nederlandsch-Indië werd gekozen de heer E A. H. J. van Papendrecht, hoofdbestuurs lid-secretaris van de Ned.-Indische Apothe— kersvereeniging. In de plaats van den aftredenden alge- meenen secretaris, den heer van Itallie. werd gekozen dr. J. W. Birza te Amsterdam en de plaats van den penningmeester, den heer P. Huizinga zal vervuld worden door dr. R. Feenstra uit Hilversum. De voorzitter, de heer mr. dr. K. Holm werd met algemeene stemmen als voorzitter herko zen. De praeses der Algemeene Nederlandsche Pharmaceutische Studentenvereeniging, de heer H. N. B. Quintus Bosz. dankte voor de uitnoodiging van het hoofdbestuur, die hem en de abactus in staat hadden gesteld, deze vergadering bij te wonen, en wees hierbij op het prettige contact, dat tusschen de Maat schappij en de pharmaceutische studenten bestaat. Tenslotte werd op uitnoodiging van den afgevaardigde van het departement Friesland besloten, dat de volgende algemeene jaar vergadering in Leeuwarden zal worden ge houden. De bevolking in Kennemerland. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het bureau van politie ©medestraat uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen bij: Handschoenen en ceinturen, Politiebureau Smedestraat: Autoped, v. Buuringen, Antho- niestraat 57 rood: Brillenkoker. Postkantoor Ged. Oude Gracht. Postduif, Koek. Teiler straat 27. Handdoeken. Breuning. Brandstraat 47. Armbandhorloge, de Jon? Obistraat 9; idem, Schaap. Twijnderslaan 26. Jongensjas. Bark, Preangerstraat 10: Portefeuille met inhoud: Mooy, Reitzstraat 115: Portemon- naie met inhoud, Politiebureau Smedestraat: idem Ungelman, Wagenweg 218; idem Boom. Laurierstraat 35: Postduif. Grootendorst, Perseusstraat 6. Rijwielplaatje, Politiebureau Smedestraat; idem Boots, Gen. de La Rey- st-raat 49; Padvindersriem, v. d. Vaart, Piils- laan 16; T*sch met inhoud, v. Dobben, Kle- veriaan 261: idem Heijb^r. Elzenplein 24: Zez-els, Blesgraaf, M. v. Heemskerkstraat no. 16. PROGRAMMA VAN DE «HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 3 JULI 1937. Progr. I. Hilversum n. Progr. n. Hilversum I. Progr. in. 8.00 Keulen. 10.20 Pauze. 10.35 Parijs Radio. 12.35 Vlaamsch Brussel. 2.20 Keu len. 3.35 Fransch Brussel. 4.20 Keulen. 6.20 Londen Regional. 7.20 Vlaamsch Brussel. 7.50 Londen Regional. 8.20 Keulen. 9.20 Rome. Progr. IV. 8.00 Vlaamsch Brussel. 9.20 Pauze. 10.35 Londen Regional. 11.20 Droitwich. 10.20 Vlaaamsch Brussel. 10.45 Londen Regional. 11 35 Droitwich. Progr. V. 8.00—7.00 Diversen. 7.00 Eigen gra- mofoonplatenconcert: Verzoekprogramma. 8.0012.00 Diversen. MEENINGEN VAN DEN NLJVERHEIDSRAAD. Over de Nederlandsche deelneming aan New-Yorksche Wereldtentoon stelling. De Nijverheids raad heeft den minister van handel, nijverheid en scheepvaart zijn mee ning doen kennen over een Nederlandsche deelneming aan de in 9139 te New-York te houden wereldtentoonstelling. Daarbij heeft deRaad er den nadruk op ge legd, dat deze expositie een unieke gelegen heid biedt, om Amerika te toonen, dat het Nederlandsche rijk èen economisch geheel van beteekenis vormt dat een voorname plaats in de wereld inneemt. Te meer aanleiding be staat er, hiertoe over te gaan, omdat men zich in Amerika zoowel over Nederland als over Ned.-Indië nog dikwijls geheel verkeerde voorstellingen maakt. Wil echter succes worden bereikt, dan zal de deelneming in grootschen stijl en op een voor de Amerikanen pakkende wijze moeten worden opgezet en wel zóó, dat alle deelen van het rijk daaraan meedoen. Naar de meening van den raad zullen de hooge bedragen, die zulk een vertegenwoordi ging zal eischen, ongetwijfeld zoo al niet direct dan toch op den duur goed besteed blijken te zijn. Indien niet op royale wijze met een alle deelen des Rijks omvattende Nederlandsche af deeling voor den dag kan worden gekomen, zou het echter de voorkeur verdienen van deelneming af te zien. Mocht tot deelneming worden besloten, dan is het wenschelijk, dat zulks spoedig gebeurt, ten eerste om een gunstig terrein voor het vestigen van Nederlandsch Paviljoen te kun nen kiezen en ten tweede om het daarvoor in te stellen comité gelegenheid te geven zijn taak, om een indrukwekkende Nederlandsche afdeeling in het leven te roepen, degelijk voor te bereiden, o.a. door kennis te nemen van hetgeen de tentoonstellingen te Parijs, Düs- seldorf en Berlijn op het gebied van nieuwere tentoonstellingsmethoden te zien geven. Over propagandageschriften. De steeds opnieuw aan het licht tredende po gingen van uitgevers om boeken uit te geven ter gelegenheid van jubilea e.d., hebben den Raad aanleiding gegeven van gedachten te wisselen over het steeds toenemend euvel, dat allerlei boekwerken aan het Nederlandsche volk worden aangeboden, echter op kosten van het bedrijfsleven, dat in den vorm van adver tenties die uitgaven betaalt. Aan zijne orga nisaties heeft de Raad verzocht, hare leden ernstig tegen de practijken van de uitgevers van zulke werken te waarschuwen en het zoo mogelijk daarheen te leiden, dat de industrie eensgezind zich van het plaatsen van adver tenties daarin onthoudt. Over het breibedrijf te Enkhuizen. Voorts heeft de Raad een onderzoek inge steld naar den invloed van het door de Pro vincie Noord-Holland te Enkhuizen opgericht breibedrijf op den betreffenden tak van in dustrie. Naar aanleiding daarvan is aan de centrale instantie voor de Regionale Econo- misch-Technologische Instituten een verslag uitgebracht, met verzoek er op te willen let ten, dat niet uit overweging van regionalen aard nieuwe industrieën in het leven worden geroepen, die aan bestaande takken van nij verheid, zooals die zich in Nederland ont wikkelen, schade kunnen toebrengen. Vooral moet naar 's Raads meening worden voor komen, dat de normale industrieele arbeid in fabrieken door huisarbeid wordt vervangen. Toeneming in 1936. In het Provinciaal Blad van Noord Holland worden de cijfers gegeven over het aantal in woners der verschillende gemeenten op 31 December 1936. Daarnaast zijn afgedrukt de cijfers op 31 December 1935. 31 Dec. 1935 31 Dec. 1936 Haarlem 131.257 133.305 Heemstede 17.870 18.660 Bloemendaal 15.880 15.907 Zandvoort 9.120 9.242 Bennebroek 2.609 2.644 Velsen 45.185 45.916 Beverwijk 10.285^ 9n 14R Wijk aan Zee 9.425S Haarlemmermeer 30.454 31.195 Haarlemmerliede 3.295 3.325 Heemskerk 4.650 4.760 Castricum 6.577 6.874 De percentages van de voortgang der bevol king van de verschillende gemeenten in Ken nemerland was dus: Haarlem 1.56 Heemstede 5.59 Bloemendaal 0.17 Zandvoort 1.34 Bennebroek 1.34 Velsen 1.61 Beverwijk 2.22 °/0 Haarlemmermeer 2.44 Haarlemmerliede 0.94 Heemskerk 2.37 Castricum 4.2 Uit deze cijfers is te zien, dat de groei van Heemstede het grootst is. Bloemendaal's be volking breide zich in het afgeloopen jaar bijna niet uit. Ook Castricum boekte een flinke vooruitgang. (Adv. Ingez. MedJ COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET LAGER ONDERWIJS. Bovengenoemde commissie houdt een verga dering op Woensdag 7 Juli 1937 des avonds 8 1/4 uur ten Stadhuize. De agenda luidt: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Klasse-formatie openbare lagere scholen op 1 September 1937. 5. Rondvraag. HAARLEMSCHE GEMEENTERAAD. De waarn. burgemeester deelt mede, dat op 14 Juli a.s. geen vergadering zal worden ge houden. De eertvolgende vergadering zal behoudens onvoorziene omstandigheden plaats hebben op 28 Juli a.s. SMAAKT ALS CHAMPY (Adv. Ingez. Med.) Ned. Ver. van Huisvrouwen. Een drietal excursies in de maand Juli. Op Donderdag 15 Juli zal de afdeeling Haar lem van de Ned. Ver. voor Huisvrouwen een excursie maken naar Rotterdam waar het mu seum Boymans bezichtigd zal worden. Het vertrek zal plaats vinden met trein 9.16 van Haarlem. Des namiddags zal een rondvaart door de binnenhavens van Rotterdam worden ge houden. Op Dinsdag 20 en Donderdag 22 Juli vinden een tweetal excursies plaats naar de Frans Hals Tentoonstelling in het Frans Hals Mu seum. Met het oog op de te verwachten groote drukte zullen de excursies om half twee aan vangen. PRINS BERNHARD EN ONZE LANDMACHT. 's-GiRAVENHAGE, l Juli. Naar wij ver nemen ligt het in het voornemen van Prins Bernhard om met ingang van l Juli gedurende de zomermaanden verschillende oefeningen in klein- en grooter verband van de legeronder- deelen bij te wonen, en verschillende militaire instellingen te bezoeken, teneinde zich ge leidelijk op de hoogte te stellen van het wezen onzer landmacht. PERSONALIA. Te Amsterdam slaagde voor het examen Lich. Oef. M. O. mej. M. A. van Weel te Heem stede. De heer H. Hoek, te Haarlem thans tijde lijk leeraar in wis- en natuurkunde aan het gymnasium te Doetinchem, heeft nu voor de zelfde functie een vaste benoeming ontvan gen Muzikale liefde! door. GUUS BETLEM Jr. Al meermalen had Fred Lammers zich afgevraagd, wie toch het aardige meisje kon zijn, dat hij op verschillende uren van den dag in de lift, de hall of elders in het groote flatgebouw, waar hij, sinds korten tijd, zijn intrek had genomen en waar hij een ruime zitkamer en slaapkamer met badkamer be woonde op de tweede étage, en tersluiks had hij z'n licht opgestoken bij Teulings, dsn portier. Wel, lachte die, en hij deed een trek aan z'n onafscheidelijke korte pijpje, u bent de tweede die d'r na vraagt! D'r wonen hier niet veel aardige meisjes in de flat!, verklaarde hij dan op zijn manier deze plot selinge belangstelling van verschillende kan ten. Nee, nee! Fred lachte wat flauwtjes, maar.eh Dat was gister meneer Roeters, vervolgde Teulings, zonder op de interruptie te letten, en nou u Meneer Rcetsrs?, verbaasde Fred zich, die ken ik niet. Nee, dat zal uitkomen! deed de portier vertrouwelijk, die is ook de eerste ge komen, gelijk met u en juffrouw ten Pas. Ja, en 't krimmeneele is, alle drie bove me kaar, vlak bove mekaar! Uwe op de tweede juffrouw ten Pas op de derde en meneer Roeters op de vierde étage. Fred schudde bewonderend z'n hoofd. Ja, ja, zoo! Nou enfinwat mij betreft zal 't me hier wel bevallen. Was er nog post voor me vanochtend? Niets meneer, antwoordde Teulings na plichtmatig even in het kastje te hebben gekeken. Zoo, zoo, dan ga ik maarmorgen Teulings! Meneer! Opgewekt stapte Fred naar buiten. Zoo dus dat is juffrouw ten Pas, dat wist-ie al wéér! En ze woonde vlak boven hem! Al leendie Roeters! Wat was dat voor een kerel? Wat had die naar zoo'n meisje te in- formeeren? Onbeschaamd feitelijk als je 't goed beschouwde! Hij was tenslotte heel wat anders! Hij had zoo langs z'n neus weg gevraagd naar nieuwe bewonersnieuwe gezichteneen praatje aangeknoopt en vanzelf was Teulings losgekomen. Maar die- andere kerel, die Roeters, had natuurlijk op zoo'n bepaald indringerige manier op den man af geïnformeerd, wie is dat toch, die juffrouwhoe heet ze? En wie weet had-ie wel gevraagd zelfs, wat ze deed voor de kost? Je had nu eenmaal van die mannen. Maar wat maakte hij zich feitelijk dik over dien meneer Roeters! Wat ging 'm die aan? Niets immers! Hij moest niet meer over dat heerschap denken! en met geweld z'n wrevelige gedachten onder drukkend,, trachtte hij zich het aardige, vrcolijke, snuitje van Lcesje ten Pas. voer de oogen te halen, iets wat hem na eenige ocgenblikken wonderwel gelukte en wat hem in een droomerig-ver- heerlijkte stemming bracht. Theo Roeters intusschen, geheel onkundig van de onvriendelijke gedachten, welke de hem totaal onbekende Fred Lammers op datselfde ocgenblik aan hem wijdde, zat op z'n kamer, lui uitgestrekt voor het open raam, waardoor hij af en tce een blik wierp op de krioelende, wriemelende menigte onder hem in de nauwe straat. Hij v/as juist eenigszins op orde, en genoot van z'n rust na gedanen arbeid. Hm! De kamer zag er zoo wel gezellig uit, vond hij. speurend rondkijkende. Daar de divandaar in dien hoek de vleugelgezellig stond die d'r. zoo echt huiselijkEn daar z'n dressoir, z'n thee meubelnee, 't was hier best uit te houden. Jammer alleen, dat-ie zoo hoog zat. Die tweede étage, die hij gezien had, dat leek hem beter, maar jakon Bruintje niet trekken. Niets aan te doen! Benieuwd wie daar wel zou wonen, nuMisschien wel dat meisje, dat leuke, blonde kind, dat-ie al zoo menigmaal was tegengekomen in de gang. Juffrouw ten Pas, zooals de portier hem had verteld dat ze heetteLccsje ten Pas. Hij stak een sigaret op en keek droome- rig de blauwe rookwolkjes na, die naar buiten kringelden. Loesje ten Pas. Zou het gek zijn, als-ie zich een voorstelde? Och. waarom feitelijk? Je ontmoette elkaar immers zoo vaak in één ge bouw en de gelegenheid zou wel komen, van daag of morgen. Hij keek weer de kamer rond. Zou-ie wat gaan spelen? Hè, nes hij zat nou net zoo lekker lui na dat ge sjouw met die meubelen. Vanavond.van avond zou-ie wat spelen, dan had-ie wel zin vast! Hij ging maar wat lezen En opstaande nam hij een boek uit de fcaei waaraan hij voor eenige dagen was be- gonnen en dat door de verhuizing was blij ven liggen. I De gelegenheid tot kennismaking kwam reeds den volgenden ochtend, toen Loesje ten Pas op het punt stond vlak voor Theo Roeters het flatgebouw te verlaten, en ze met haar dcnkerrcode mantel tusschen de draaideur bekneld raakte. Onmiddellijk met twee groote passen was Theo bij haar bood z'n hulp aan, die zg met een lief lachje accepteerde, en werkelijk gelukte het hem. den mantel zonder dien te beschadigen los te maken en het meisje uit haar benarde positie te bevrijden. Het ijs was gebroken. Hij lichtte z'n hoed en stelde zich voor, Och ja!, lachte ze, je ziet elkaar zoo veel hè, in zoo'n flatgebouw! 't Is hier anders eenig wonen vindt u niet? Theo vond het ook en haastte zich te ver zekeren bij haar aarzeling voor den flatuit gang, dat hij heel toevallig denzelfden kant uit moest, dusals juffrouw ten Fas het veroorloofdeEnjuffrouw ten Pas veroorloofde! Wig was dat die vèneh meneer? informeerde Fred Lammers, die juist uit de lift kwam gestapt en hst tweetal samen zag verdwijnen door dg glazen draaideur Meneer Roeters, meneer! lichtte Teulings hem in. Fred mompelde een verwensching. Nog post voor me, Teulings? Niets meneer! Fred zwaaide een groet met z'n wandel stok en verliet de draaideur om zioh in de andere richting te begeven. O, sprak op dat moment Loesje ten Pas tot haar geleider wat heb ik gister avond genoten van uw pianospel, U speelt zéér goed! Verrast hief Theo het hoofd op. Hebt u dat gehoord?, stamelde hij verward, maar dan woont u Vlak onder u, jaik kon het héél duidelijk hooren! U hebt talent, meneer Roeters. Theo keek tersluiks naar het frissche jonge figuurtje, dat naast hem voortstapte en een blijdschap golfde door hem heen, bij haar compliment. Meent u dat heusch?, vroeg hij ver heugd. Het meisje knikte. Natuurlijk, anders zou ik het toch niet zeggen! Hebt u nog lessen, of Ik volg het conservatorium, verklaarde Theo, om er meteen op tg laten volgen: En u, speelt u zslf ook? O ehhet meisje lachte klaterend een heel klein beetje maarviool!, verduidelijkte zg dan nog, geen piano. Theo sloot een ocgenblik ds oogen. Als in een visioen zag hij hetwij samen, zij beiden.hij piano, zij viool! Hebt u lust, een kopje thee niet me te- gaan drinken?, stelde hij voor. Na een korte weifeling stemde zij toe. En dien middag tegen het eten, kwam Theo Roeters thuis in een roes van gelukzaligheid, 's Nachts droomde hij van blauwe oogen, een blond kopjeeen stralend glim lachje Nee, nee. sprak het meisje, en ze lichtte haar blonde kopje op naar Fred Lammers' knappe, zongebruinde gelaat, ik zslf speel geen viool, een héél klein beetje piano! Maar ik ben dol cp muziek, op goede muziek en zooals u speelt, zooals gisteravond bij voorbeelden ze maakte een veelze^end gebaar van verrukking Fred's donker gebronsd gelaat werd zoo mogelijk nog donkerder. Eindelijk dan was ook hij door het toeval in staat gesteld, met Loesje ten Pas in kennis te komen, en met beide handen had hij ds gelegenheid dat de beugel van haar avondtaschje zich meende te mosten begeven vlak voor z'n voeten, zoodat de inhoud van genoemd taschje kwistig over dsn grond werd gezaaid, aan gegrepen om zich voor te stellen. En nadat al die kleins voorwerpen wesr op hun plaats waren gebracht, had Fred in de lift, die hen gezamenlijk naar den uitgang moest brengen den beugel gerepareerd, waardoor zs hem met een allerliefst lachje bedankte. In een taxi had hij haar weggebracht naar een concert, waarvan ze hem den volgenden ochtend in geuren en kleuren vertelde. En vanzelf was daarbij hst gesprek gekomen op Fred's vioolstudie, die ss nog gehoord had, dien avond, voor ze vertrok. Willen we een kopje koffie gaan drinken?, stelde Fred voor dan kunnen we nog wat praten. En, als om zichzelf van indringerigheid vrij te plei ten, liet hij er snel op volgen: je ontmoet zoo weinig mehschen, die opgaan in mu ziek. En samen waren ze vertrokken, nage oogd door Theo Roeters uit z'n vierde étage, waar de donkerroode mantel tuschsn de wemelende massa onmiddellijk z'n aandacht had getrokken. Kom, dacht Theo dien avond, opstaan de uit z'n luien stoel voor het raam, ik moest maar wat gaan spelen, en onwil lekeurig schoten' hem de woorden in de ge dachten, die Lcesje hem voor kert nog had toegevoegd: wat heb ik gisteravond ge noten van uw pianospel! Theo glimlaachte by de gedachte. Hij zou haar wéér doen genieten! Niets was liem immers liever, want hij bekende het zichzelf maar al te graag: hij was verliefd, tot over z'n ooren verliefd op het aarde blonde buurmeisje. En zijDroomerig bleef hij even voor zich uitstaren, terwijl z'n vingers spelend langs de toetsen gleden. Zij? Ilad ze ook niet gezegd, gisteren nog: ik zou nooit een man kunnen trouwen, die niet muzikaal is, geloof ik! Ja, geloof ikhad ze er achter gezegd, maar voor hem, Theo, v/aren deze simpele woorden heerlijke hemel- sche muziek. Met een rule rechtte hij z'n schouders, sloeg ferseh de toetsen aanWat zou-ie 'es spelen, vanavond? Hé, hij had heelemaal geen zin in zware muziek, vandaag daar was z'n stemming niet naar. Luchtige, vroolijke muziek moest het zijnEn onwillekeurig zong hij de woorden mee: Auf wiedersehn, my Babyauf Wedersein, my dear! Met een ruk hief hij het hoofd op. Wat was dat? Van beneden drong zacht vioolmuziek tot hem door. Hij veelde zich trillen. Speelde ze? ©peelde ze viool? Dat had ze nog niet ge daan, zoolang zs hier woonde. En nuStil. wat speelde ze feitelijk? Roerloos zat hij voor de piano en luisterde ingespannen. Dan herkende hij de melodie: I come back tot you! een nieuwe Engelschen schlager. Een oogenblik zat hij nog stil, nadat de viool had opgehouden te spelen. Sou dat.zou dat een antiwoord zijn op zijn lied, of zou het louter toeval wezen, dat ze nu juist dit moest spelen. Z'n vingers grepen afweer naar de toet sen. Wat zou-ie nouWacht, hij had a wat, hier.. Hij sloeg de eerste tonen aan. Als in een droom speelde hij voort, steeds overmoediger. O, ze hield van hem. Nerveus sprong hij eenoklans overeind, liep de kamer rond, cm ziohself meester te worden, dan zette hij zich weer voor de piano. Z'n vingers gleden over de toetsen, bevend, onzekerIch komra' ou dir! heette de schlager welke hij thans speelde en in aandachtig luisteren hieff hij het hoofd op Fred Lammers stond doodstil in z'n kamer, de viool onder z'n kin gekneld. Allemenochen, wat speelde ze nou? Was dat niet: Ich komm' zu dir? Een donkerrood steeg hein naar het hoofd. Dus tochI-Iij l.ad het zich niet ver beeld, dus, dat ze hem met bijzonder voor komendheid behandelde, dat zedat ze Hij durfde het niet uitdenken. Maar diep in z'n binnenste juichte het, voltooide hij jubelend den zin, dat zevan hem hield, zcoals hij van haar! Ich komm' zu dirMaar nee, dat was toch te gek! Wat moect-ie daar na op ant woorden? Hij hief de viool op. WachtHoog klonken de tonen in de stilte, die was inge treden. Nein, du solist mioh erwarten! Hij legde de viool op tafeldan stond hij op den gang, b:j twee treden tegelijk de trap op, terwijl z'n hart bonsde in z'n lichaam. Op hetzelfde oogenblik liet Theo Roeters zich als èen jongen langs de leuning glijden en belandde voor de voeten van z'n mede minnaar. Beiden namen ze elkaar op. Wat. moest die vent hier?, dacht Fred en er ver scheen een wrevelige uitdrukking op z'n ge zicht. Dat was die kereldie Roeters, die hij laatst had zien weggaan met haar En dat! zoo dacht met een schok, Theo Roeters, was dat heerschap dat hij uit z'n raam op straat had zien wandelen, met Loesje. Och wat, dachten beiden en richtten zich op. Tegelijkertijd belandde hun wijsvinger op de deur van Loesje's kamer. Fardon, zei Fred, en hij keek den ander met woedende blikken aan, wat hebt u hier te maken? Ik zou zeggen, begon Theo strijdlustig, wat u hier te doen heeft? Beide bleven ze het antwoord schuldig, terwijl van achter de deur e-n onderdrukt gegiohel klonl*. Er werd each': gefluisterd. Dan werd de dein: geopend er. in de ope ning stondLoesje. Achter haar verscheen het hoofd van een jongmensch. O. neemt u ine niet kwalijk!, stotterde Fred keek naar den ander ik wist niet dat ikdat ik Stoorde! vulde Theo aan. O, heelemaal niet!, laohte Loesje, al haar parelwitte tandjes bloot U hebt ons allebei deen genieten van uw spel. Ik zou bijna zeggenen haar oogen tintelden ondeugenduwsamenspel! En mag ik r.u even m'n verloofde voorstellenHan 3e r kering! Cp Theo's kamer zaten ze voor het raam en staarden naar buiten, zonder te spreken, beide te veel vervuld van hun eigen gedach ten. Eindelijk stond de eerste op en aarzelend zotte hij zich voor de pianozocht tus schen de muziek naar Bach, Mozart.. Wacht, sprak Fred Lammers, eveneens opstaande, dan haal ik m'n viool van be neden, spelen we.... samen!1 Eduard van Beinum. En het Utrechtsch Stedelijk Orkest. Wij hebben Donderdag reeds gemeld, dat het bestuur van het Utr. Stedelijk Orkest Eduard van Beinum (vroeger dirigent der H.O.V.) heeft aangezocht te zamen met Willem van Otterloo de leiding van het U.S.O. voor het seizoen 19371938 op zich te nemen. Het Handelsblad schrijft hierover nog: Het bestuur van het U. S. O. zou gaarne zien dat de heer Van Beinum in dien tijd de leiding van het orkest ad interim op zich nam, om de zaken gaande te houden en tijd te winnen voor het overwegen van een definitie ve regeling. Het Utrechtsch bestuur onder handelt nu met dat der Amsterdamsche con certinstelling of dit nu den heer Van Bei num in de gelegenheid wil stellen, zich met de tijdelijke waarneming van de leiding van het U. S. O. te belasten om aldus dit orkest voor- loopig uit de ontstane impasse te redden. Het Utrechtsch Dagblad schrijft zeer waar- deerend over de beide genoemden en deelt mede dat de beslissing van Van Beinum spoe dig te verwachten is. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. De droeve lijst In het tijdvak van 28 Mei tot 28 Juni 1937 verdronken in ons land: niet minder dan 36 jongens beneden 16 jaar, 7 meisjes idem, 32 mannen en 11 vrouwen, dat is te zamen 86 dooden. Van dit getal verdronken bij ba den, de zwemkunst niet machtig: 7 jongens beneden 16 jaar, geen meisjes, 17 mannen en 3 vrouwen, te zamen 27. We herhalen met nadruk: leert zwemmen in ons waterrijke Nederland! In het bovengenoemde tijdvak werden ge red: 25 jongens beneden 16 jaar, leeftijd, 4 meisjes, idem, 29 mannen en 8 vrouwen, dit is te zamen 66. Van dit getal 66 werden zwemmend gered 13 jongens, 2 meisjes, 11 mannen en 6 vrou wen, bovendien wisten zich zwemmend te red den 1 Jongen en 3 mannen, is 36, dank zij de kunst van zwemmend redden en de zwem kunst; voorts werden 15 drenkelingen met handreiking op den wal gebracht, 11 met boothulp, met een dreg 2, met reddingshaak 1 en met behulp van een stok 1. Boven het getal van 66 geredden komen nog 14 personen, gered uit te water geraakte auto's, in totaal 80. Er reden in de vier weken negen auto's tr water. IN ELK GEZIN EEN DOOSJE WITTE KRUIS POEDERS EN U HEBT DE APOTHEEK !N HUIS.' Verkrijgbaar ook in cachet- en tabletvorm Tegen hoofdpijn, griep, tandpijn, rheumatiek en menstruatiepijnen. Voor Nederland: Dutim Oegitgeest Bij Apodielien en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) DE JAMBOREE. De hoofdleiding van de Jamboree heeft een. regeling getroffen met het gemeentebestuur van Zandvoort betreffende het baden van de padvinders in zee. In groepen van 500 zullen de padvinders zich naar Zandvoort begeven, waar zij kun nen zwemmen in het Zuiüerbad. Hiertoe mogen zij gebruik maken van de pa den door de duinen van de Amsterdamsche Waterleiding tot de Noordzee, om vandaar langs het strand te wandelen en naar de bad inrichting te gaan. Dat wordt al met al dus een flinke wande ling, die op den terugweg nog eens herhaald moet worden. De eerste opzet was anders. Aan een der Haarlemsche leiders, tevens oud-instructeur der BI. Reddingsbrigade was opgedragen een organisatie voor beveiligjflfl enz. te ontwerpen voor het baden aan zee genover het terrein te Vogelenzang. Hiertoe hadden verschillende autorite o.a. Defensie en Mij. Nederland met de g» bit ste welwillendheid hun medewerking verleend door materiaal af te staan. Dat reeds goedgekeurd ontwerp is nu door het aanbod van Zandvoort van de baan. SUB-COMMISSIE „HULP AAN SPANJE". De commissie „Hulp aan Spanje" heeft een dezer dagen een sub-commissie opgericht in Haarlem-Noord voor het district van de Jan Gij zenkade tot en met Spaarndam. De sub commissie stelt zich voor in dit district de hulpactie voor Spanje op intensieve wijze te voeren. Secretaris is de heer D. v. Weert. Ka- ninefatenstraat 49. ZOO ZONG DE GOUDEN EEUW. Zaterdag om half drie is er repetitie voor de kinderen in de „Doelen". Alle kinderen die in geschreven zijn, worden verwacht. HET ONGELUK TE VIJFHUIZEN. In den toestand van het negenjarig meisje N., dat Dinsdagavond te Vijfhuizen door een auto werd aangereden en ter verpleging in de Maria-Stichting is opgenomen, is een lichte verbetering ingetreden. Hoewel het levensge vaar nog niet is geweken, kan toch van een langzaam herstel worden gesproken

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10