Thijs IJs en de Brullende Berg Monetair accoord blijft gehandhaafd Ds. Niemoeller gearresteerd. m GQLDSlHMtDING B PIANO'S MUZIEK RADIO De eerste Europeesche vrouwen in Indië RADIO, PROGRAMMA VRIJDAG 2 JUKI 1937 HA "AR HEM'S DAGBCAD 4 Mededeelingen van Morgenthau. Naar Havas uit Londen meldt, zijn de regeeringen van Frankrijk, Enge land en de Ver. Staten overeengeko men het drievoudig monetair accoord te handhaven. Uit Washington: Minister Mor genthau heeft in een verklaring tegenover de pers te kennen gegeven dat hij hoopte, dat het Fransche ministerie van financiën een stabiel peil voor den frank zal vaststellen hetgeen het eerste doel is, dat de driemogendheden-overeenkomst be oogt. Hij deelde mede, dat de Federale Reserve banken in de afgeloopen dagen hebben geopereerd om een reactie op de Amerikaansche beurzen te voorkomen en dat zij er dank zij de overeenkomst in zijn geslaagd, den koers van den franc te hand haven. Morgenthau zeide nog op een pers conferentie, dat er geen verandering wordt aangebracht in de technische regeling der monetaire overeenkomst. Hij zeide voorts, dat sedert Maandag slechts geringe bedragen waren om gezet in francs voor Amerikanen, die daaraan behoefte hadden. Verder vestigde hij er nog met nadruk de aandacht op, dat de mo netaire overeenkomst van kracht was gebleven gedurende de beurs- sluiting in Frankrijk. Was dit niet geschied, dan zouden de wereldmark ten zeker ernstig verstoord zijn. I In het Engelsche Lagerhuis heeft Sir John Simon aan den Franschen minister van Financiën medegedeeld, een boodschap te hebben gezonden van den volgenden inhoud: „Nu gij de volmachten hebt gekregen, die gij verlangde om te voorzien in den tegen- woordigen toestand, verheug ik mij van te voren de nauwe samenwerking te zien voort gezet tusschen onze schatkisten krachtens de driemogendhedenovereenkomst. Ik wil de op rechte hhoop tot uitdrukking brengen; dat Frankrijk weldra uit de tijdelijke moeilijk heden, waarvoor het geplaatst is, zal gera ken". Sir John Simon voegde hieraan toe, da hij meende te weten, dat een gelijkluidende boodschap door het departement van Finan ciën der Ver. Staten aan &en Franschen minister van Financiën was gezonden. Een Havas-telegram meldt uit New York dat de Amerikaansche minister van Fi nanciën, Morgenthau, zijn Franschen collega Bonnet, een boodschap gezonden heeft, die geheel denzelfden inhoud heeft als die, welke Simon aan Bonnet heeft doen toekomen. Bonnet, heeft aan Sir John Simon en aan Morgenthau zijn erkentelijkheid betuigd in de volgende woorden: ,Jk stel er prijs op u mijn diepgevoelden dank uit te spreken voor de wenschen, die gij mij hebt willen uiten. De Fransche re geering hecht groote waarde aan de nauwe samenwerking tusschen de departementen der schatkist. De krachtige poging tot finan cieel herstel, dat wij vastbesloten zijn in het leven te roepen, zal ons in staat stellen met Beschuldigd van aan sporing tot verzet tegen de Staatswetten. Arrestatie werd verwacht. Ds. Martin Niemoeller van tie Be lijdende kerk is naar het D.NJB. meldt, gisteren door de geheime staatspolitie te Berlijn-Dahlem gearresteerd en voor den rechter geleid, die tegen hem een bevel tot inhechtenisneming heeft uitgevaardigd. Het D. N. B. voegt hieraan toe: Niemoeller heeft reeds langen tijd in godsdienstoefeningen en spreekbeurten op hitsende redevoeringen gehouden, vooraan staande personen van staat en beweging be lasterd en onware beweringen verspreid over maatregelen van staatswege, ten einde de bevolking te verontrusten. Evenzeer heeft hij aangespoord tot verzet tegen staatswetten en verordeningen. Zijn uiteenzettingen behoor den tot den vasten inhoud der anti-Duitsche buitenlandsche pers." Havas meldt, dat de arrestatie van Niemoel ler verwacht werd. lederen dag heeft de predikant, die zich had opgeworpen tot den kampioen van de Belij dende Kerk, voor een talrijk en aandachtig gehoor gepredikt en eischte hij voor de kerk vrijheid zelfs in den nationaal-socialistischen staat het evangelie en de geboden Gods te volgen. Eenige dagen geleden nog heeft Niemoeller van den kansel de vraag gesteld of het woord van den Fuehrer nog waarde had. na de ver volgingen en arrestaties van predikanten der Belijaende Kerk. Niemoeller is de bekende en meest populaire leider der Belijdende Kerk. Tijdens den wereldoorlog was hij commandant van de duikboot J 151. welke op de Middellandsche Zee tal van vijandelijke transporten heeft tot zinken gebracht. In 1919 was Niemoeller 27 jaar oud. Na den oorlog werd hij eerst boer. Daarna ging hij theologie studeeren. In 1931 werd hij predikant te Dahlhem. Toen het nationaal-socialisme in 1933 de protestantsche kerk aan het gezag wilde onderwerpen van den staat, die overigens het nieuwe heidendom begunstigde, kwam Niemoeller in vev'i vrucht de politiek te volgen uit hoofde dei- drievoudige overeenkomst en zal een einde maken aan de moeilijkheden waaraan wij het hoofd moesten bieden". België Herderlijk schrijven verwacht tegen het Verhond van Vlaamsch- Nationalisten. In Vlaamsch-Nationalistische kringen ver wacht men een herderlijk schrijven van den aartsbisschop van Mechelen tegen het ver bond van Vlaamsch Nationalisten. De aarts bisschop heeft reeds in April van dit jaar in gegrepen in de Belgische binnenlandsche po litiek, toen hij in den verkiezingsstrijd tus schen Van Zeeland en Degrelle op het laat ste oogenblik zich scherp uitliet over de po litiek der Rexisten. Riuslandl Besprekingen met Japan tot nu toe vruchteloos. In officieele kringen te Moskou is tot nu toe nog geen verklaring afgelegd inzake het inci dent op de Amoer. Verder verneemt het D. N. B., dat de be sprekingen tusschen Sjigemitsoe en Litwinof geen resultaat hebben opgeleverd. Gister middag hebben beiden wederom een onder houd gehad. De Japansche ambassadeur ver klaarde, dat zijn inlichtingen geen twijfel lieten of de Russische oorlogsbodems hebben het vuur op de grenswachten van Mandsjoe- kwo geopend. Litwinof daarentegen hield vol, dat de Mandsjoekwo-Japansche kustbatte- rijen het eerst begonnen zijn met vuren op de kanonneerbóoten van de Sovjet Unie. Sjigemitsoe eischte, dat de Sovjet-Russi sche bezetting' van de omstreden eilanden in de Amoer teruggetrokken zou worden, doch in naam van de Sovjet-regeering wees Lit winof deze eisch van de hand. Volgens Reuter zijn de buitenlandsche waarnemers te Moskou van meening, dat g tervond de spanning over 't incident op" de Amboer aanmerkelijk was verminderd, hoe wel niet werd medegedeeld, dat eenige voor uitgang was bereikt in het onderhoud tus schen Litwinof en Sjigemitsoe, dat twee uur duurde. Franco's troepen rukken verder op in liet Noorden. Regeeringsluchtmacht bombardeert Sevilla. Radio-Bilbao heeft medegedeeld, dat gister middag de activiteit aan het front voor Huesca is hervat. Op enkele plaatsen rukten de rechtschen zelfs zeven kilometer op. Zij verbe terden hun stellingen aanmerkelijk. Talrijke mitrailleurs en geweren werden buitgemaakt en 114 man werden gevangen genomen. De krijgsgevangenen verklaarden, dat de regee- ringstroepen generaal Pozas verantwoordelijk achten voor den tegenspoed aan het front in Ar agon. Radia-Salamanca heeft het legerbericht van het groote hoofdkwartier van Franco gepu bliceerd. Hierin wordt medegedeeld, dat de •echtschen in het zuiden van het front in Biskaje aanzienlijk zijn opgerukt en de grens van de provincies Biskaje en Santander heb ben bereikt. Verder wordt medegedeeld, dat de lucht macht der regeering Donderdag Sevilla heeft gebombardeerd. Een bombardementsvliegtuig, dat vergezeld van zes jachtvliegtuigen op groo te hoogte boven de stad vloog, liet elf bom men vallen. Drie huizen werden vernield, vier vrouwen vonden den dood. De luchtdoelartil lerie van Franco slaagde erin een der jacht vliegtuigen te beschadigen. Generaa.l Queipo de Llano heeft in zijn radio-toespraak van gisteravond verklaard, dat de rechtsche troepen heden belangrijke stellingen in de provincie Santander hebben bezet. De opmarsch in deze provincie wordt thans voortgezet. Uit Madrid verneemt Havas: In den sector van den weg naar Estramadura hebben de re- geeringsbatterijen de tweede linie der opstan delingen gebombardeerd om te verhinderen, dat de voorhoede, die met het oog op de steeds GROOTE MARKT 8, bij het Stadhuis. Gedurende de zomermaanden 6 UUR GESLOTEN, behoudens afspraak. (Adv. Ingez. Med.) moeilijker wordende positie der verstrekte linie begint te verlaten, versterking krijgt. In den sector- Aravaca werd een vijandelijke aanval spoedig tot staan gebracht. De kanon nen der regeeringstroepen legden het geschut der opstandelingen, die het vuur hadden ge opend op de stellingen der loyale troepen, het zwijgen op. Een aanval der opstandelingen op de stel lingen bij Argallanes ten zuiden van de Taag is afgeslagen, waarbij de aanvallers aanzien lijke verliezen leden. De vijandelijke troe penbewegingen in de Jaramasector werden verlamd door het geschutvuur der regeerings troepen. Bij Granada zijn de regeeringstroepen zeven kilometer opgerukt tot voorbij de Sierra de Cogollo ten oosten van de stad. Gewonde Italianen in hun land terug. Het hospitaalschip „Helouan" dat 467 aan het front van Madrid of bij Bilbao gewonde Italianen vervoerde, heeft 400 man aan land ezet te Gaete en de 67 anderen te Napels. Deze laatsten zijn naar een ziekenhuis over gebracht. De meeste gewonden zijn reeds her stellende. Halssnoer van Marie Antoinette geveild. Britsch-Indisch vorst de kooper. LONDEN, 1 Juli. Een diamanten halssnoer-, dat aan Marie Antoinette heeft toebehoord^ is vandaag tijdens een veiling bij Sotheby voor een bedrag van 950.000 francs gekocht voor rekening van den maharadja van Bar- bhanga. GRAAF COVADONGA ZAL ZATERDAG IN HET HUWELIJK TREDEN. Graaf Covadonga, de vroegere prins van Asturië (de oudste zoon van Don Alfonso) zal Zaterdag te Havana in het huwelijk treden met mej. Martha Rocafort. Vliegtuigongeluk in Duitscliland. Vijf dooden. METZ, 1 Juli Tengevolge van het neer storten van een militair vliegtuig zijn vijf personen om het leven gekomen (Havas). Voeten verstijfd door rlieumatisclie pijnen Mu vrij van pijn. Kan weer gewoon Soopen. „Mijn voeten en enkels waren verstijfd door rheumatische pijnen en ik moest 8 weken in bed blijven, niet in staat mijn voeten op den grond te zetten. Ik dacht niet ooit weer te kunnen loöpen. Toen haalde een kennis mij over een flacon Krusehen Salts te koopen. Reeds na een week voelde ik mij beter en na 3 flacons kon ik weer zonder moeite loopen. Dikwijls heb ik aan beterschap gewanhoopt, maar ik voel me nu gezonder en gelukkiger dan ooit te voren." Mevr. F. A. H. te W. De werking van Krusehen Salts berust op het feit, dat de verschillende zouten, waaruit dit is samengesteld, de afvoerorganen aan sporen tot een natuurlijke werking. Alle schadelijke afvalstoffen als urinezuur, wat in de meeste gevallen de oorzaak is van rheuma tische pijnen, worden regelmatig verwijderd. Krusehen Salts is verkrijgbaar bij alle apo thekers en erkende drogisten a ƒ0.40, ƒ0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC P De Kobolden waren dus bang voor de Zeven Reuzen en daar wilde Thijs gebruik van maken. Hij dacht bij zichzelf: „Als ik nou vlug naar de gong ga, en ik geef er een flinken slag op, dan moeten, volgens het papier dat er naast hing, de reuzen uit hun huis komen om mij te helpen. Welnu, laat ik dat dan maar eens gaan doen." Zoo gezegd, zoo gedaan en vijf minuten later was hij weer bij de groote gong aangekomen. Hij tilde met alle kracht den grooten en zwaren hamer op en sloeg dien tegen de gong. Dreunend weerklonk de slag door de bergen en Thijs keek nieuwsgierig om zich heen. „Denn die einen sind im Dunkel, „Und die and'ren sind im Licht... „Und man sieht nur, die im Licht sind, „Die im Dunkel sieht man nicht". Dreigroschen-oper. Toen J. P. Coen in Maart 1627 voor de tweede maal door de Heeren Zeventien werd uitgezonden om het Gouverneur-Generaal schap over Oost-Indië te aanvaarden, nam hij zijn jonge vrouw, Eva Ment, met zich mede. De reis geschiedde incognito om aan den toorn der Engelschen te ontsnappen; zelfs de schipper van de „Galjas van Hoorn" wist niet, welke hooge personagiën hij aan boord had. Eva, van moederszijde een afstammelinge uit het dappere geslacht der Hasselaars, zal wel niet veel last van zenuwen hebben gehad op deze gevaarlijke reis. Wij kennen haar por tret, geschilderd in den tijd, toen Coens aan dacht tijdens zijn verlof op haar werd ge vestigd: een rustig, verstandig, wat laatdun kend gezicht, omgeven door een stijf op- staanden kanten kraag. Negentien jaren telde Eefje Ment toen. In September 1627 arriveert het hooge paar te Batavia en Coen wordt onmiddellijk in be slag- genomen door ambtsbezigheden. Eva krijgt eenige vertrekken in 't kasteel en een klein gevolg van staatj offeren en voert haar huishouden volgens de strenge Calvinistische beginselen, die haar thuis bij vader Claes ir de bierbrouwerij van de N.Z. Houttuinen wa ren ingeprent. Gansch Batavia ziet op naar den hoogen heer op 't kasteel. De kerkeraad getuigt, dat „het exempel ende den voorgangh van syn huysgezin een krachtige medicyn had ge bracht in het hart van velen, wier wildigheid daardoor scheen getemd." 20 September 1629 sterft Coen, terwijl de Maratamsche troepen Batavia belegeren. Eva had geweigerd om, met. de andere vrouwen de veste te verlaten. Zij blijft tot het einde toe bij haren echtgenoot. Na zijn dood vaart zij terug naar Holland en huwt kort daarop een Amsterdamsch koopman. Rustig en ver standig Andere gouverneurs en opperkooplieden va ren uit naar den Oost en brengen hun dames mee. Batavia krijgt „society life!" Ongeme ten zijn de schatten der Compagnie; ongeli miteerd is de weelde, waarin haar dienaren leven. Alle pracht en praal van het Oosten straalt om de hoogste vrouwen in den lande. Het zijn alleen de sterken van karakter, die dezen rijkdom kunnen verdragen zonder excessen te vervallen. In Juni 1645 ging Constantia Baudaen, 19 jaar oud, als handschoentje scheep naar Indië 1) Haar echtgenoot, de heer Cax-on, opperkoop man in Japan, was reeds de veertig gepas seerd, maar Constantia had, zoo jong als ze was, menig galant avontuurtje in Den Haag gehad, en doordoor haar huwelijkskansen geen goed gedaan. BovendienCaron maakte goede 'kans. gouverneur-generaal te wordenCon stantia waagde den overtocht en zij nam haar zusje, bijgenaamd „la belle Suzanne" mee. Heel Batavia zal op den uitkijk hebben ge staan naar de beide zusters en haar toiletten! Wij lezen, dat de vrouwen van verbazing niet in staat waren, een woord van welkom te sta melen en dat de mannen zich de oogen uit het hoofd keken. Aanstonds werden de slavin nen aan :t werk gezet om de Europeesche ja ponnen .,so van gans ander swier" na te ma ken. Arme Oost-Indische dames! Hoe zullen zij zich in de smoorheete ochtenduren voor hare toiletspiegels hebben moeten keeren en wenden eer ze haar weelderige vormen, uit gedijd door 't luie leven en 't snoepen van manisan, in het nieuwmodisch keurslijf had den gewrongen. Arme naaislavinnetjes! Wat zullen er een booze woorden en klappen zijn gevallen! En dat moet de vierde dan geven. Want als door den eenen te veel werd gehaald, Dan wordt dat door and'ren (met rente) betaald. Een statiekaros, of een sierlijke prauw. Dat was het, waarvan een verwende mevrouw, In vroegere eeuwen mocht droomen. Nu heeft menig meisje haar zinnen gezet Op zeilboot, of super-six cabriolet En „ce que la femme veut" moet komen. Doch Sijmen betaalt en verdwijnt van 't tooneel De tijden veranderen.... de menschen niet veel! T. ANTI-NATIONAAL-SOCIALISTISCHE INTELLECTUEELEN. Dezer dagen hield het comité Intellectuee- len in Amsterdam een algemeene ledenverga dering onder voorzitterschap van prof. H. J. Pos. Het belangrijkste punt van de agenda was een wijziging in de beginselverklaring die naar de meening van het bestuur noodzakelijk was geworden na den uitslag van de verkiezingen. Het comité meende geenszins na de nederlaag van de N. S. B. zijn actie te moeten staken, maar deze integendeel te moeten voortzetten en van nu af aan zijn front te moeten ver- breeden door zich niet meer alleen tegen de N. S. B., maar tegen alle uitingen van den fas- cistischen geest te weren. Dit brengt met zich een steeds diepere bezinning op en intensie vere ontwikkeling van de begrippen geestelijke vrijheid en democratie. De in verband hiermee voorgestelde wijzi gingen in de beginselverklaring werden door de vergadering aangenomen. De secretaris deelde eenige bijzonderheden mede over de in het najaar te organiseeren vrijheidsweek, gedurende welke in alle Uni versiteitssteden lezingen gehouden zullen wor den over de onderwerpen: vrijheid en de we tenschap, en: de waarde van de democratie en de vrijheid. Cum Lande geslaagd Mede doordat de zenuwen gekalmeerd en de geest helder bleef door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Zenuwstillend Zenuwsterkend. Buisje 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. (Adv. Ingez. MedJ U'j ZATERDAG 3 JULI 1937. -12.00 v.m. en 7.30— Constantia Caron reisde door naar Formosa, doch keerde reeds in 1647, toen Caron be noemd was tot Directeur-Generaal, terug in de Batavia'sche beau monde. Men vestigde zich op de buitenplaats „Mengesberch" aan den weg naar Jacatra. Men raakte intiem be vriend met de G.G.'s familie Van der Lynn en met de raden van Indië. Prauwevaarten, bij maneschijn op de ri vier, uitstapjes in draagstoelen en picnics wa ren in de mode. Caron gaf zijn vrouw een fraaie karos ten geschenke; zoo'n karos was een dagvulling voor „onse beminde gesellin nen in deze melancholyke climate alwaar haar Ed. gemoed de geselligheid van haar ouders en bloedvrienden derven moet en d'occupatie van compagniesdienst meermalen niet toelaat, dat eenige tijdkorting van hare mans tot ver genoegen strekt" en 't volk kon zich verga pen aan de praal van toiletten en galali vreien. Caron werd nooit Gouverneur-Generaal; hij viel, tegelijk met van der Lyn, in ongenade bij de Heeren Zeventien en ging later over in Franschen kolonialen dienst. Constantia leidde een leven van grande dame in Den Haag en Parijs. Haar huis was bekend om de geurige thee uit Formosa en 't prachtig zilve ren theegerei met de fijne Japansche kopjes. In hare salons, waar steeds de heer des hui zes afwezig was, leefde de ij dele, oppervlak kige moeder en haar beide dochters een weel derig leven van het in Indië verdiende geld. Suzanne Boudaen, het mooie zusje van 20 jaar huwde een maand nadat ze in Batavia was aangekomen, met Frederik Coyett, een Zweed van geboorte, opperkoopman van het p0ntiemuziekkorps. 2.35 Gramofoonmuziek. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00- .00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 „Melody Circle", VARA-tooneel en gra mofoonmuziek. 12.00—1.45 Gramofoonmuziek. 1.00 Causerie over de voordeelen en de geva ren van het zwemmen. 2.20 „De Flierefluiters", en solisten. 3.00 Filmpraatje. 3.15 Vervolg con cert. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.15 Causerie over voorrangswegen. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgel en cello. 6.30 Ramblers. 7.00 „Filmland". 7.30 „De Staten bijbel in Amsterdam", causerie. 8.05 Herha- VARA-Varia. 8.15 C. Steyn's Accordeon-orkest, en solist. 8.30 „Fantasia". 9.00 Radiotooneel. 9.15 VARA-orkest. 9.45 Vervolg accordeonmu- ziek. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 Vervolg VARA-orkest. 11.00 Reportage. 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM H, 301 M. KRO'-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten en solist. Om 1.00 Gramo foonmuziek en postduivenberichten. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 KRO-orkest. 3.00 Kinder uur. 4.00 KRO-orkest. (Om 4.45 Esperanto- nieuwsj. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.20 Journa listiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 „Lichamelijke opvoeding en hygiëne", causerie. 7.35 Actueele aether- flitsen. 8.00 Berichten A. N. P. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Brabantsch uurtje. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.50 De KRO-Melodisten en solist. 10.30 Berich ten A. N. P. 10.40 Filmpraatje. 10.55 De KRO- Melodisten. 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 BBC-Schotsch-orkest en solist. 12.50 BBC-Dansorkest. 1.20 Commo dore Grand Orkest. 2.20^portreportage. 5.35 Gramofoonmuziek. 6.20 Berichten. 6.35 Sport nieuws. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 Viool en. piano. 7.50 ABC-Cabaret. 8.20 Variété-pro- •ramma. 9.20 Berichten. 9.40 BBC-Theateror- kest. 10.20 Declamatie. 10.40 Het Wethmar Pianokwintet. 11.35 Ambrose's Band. 11.50 Be richten. 12.00—12.20 Vervolg Ambrose. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10,35 Gramofoonmuziek. 12.20 Orkestconcert 'en zang. 2.50 en 3.35 Gramo foonmuziek. 5.20 Orkestconcert. 7.45 Gramo- foonplaten. 8.05 Zang. 8.50 Orkestconcert. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20—1.20 J. Bouillon- danjorkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Omroeporkest. 8.50 Landes-symphonie- orkest Saarpalts. 9.50 Gramofoonmuziek. 12.20 kasteel. In 1648 volgde deze zijn zwager Ca- on op als gouverneur van Formosa en Su zanne trok met hem mee naar Japan. Haar avontuurlijke meisjesjaren in Den Haag en alle lichtzinnige streken lagen reeds zoo ver achter haar. Zij hield van haar ernstygen man zij had kinderen. Een bloeiend ge zin, een mooie, vroolijke moeder wat deert 't dan of men op Formosa woont? Zeven jaren bleef zij in Japan. Toen stierf zij. de stammoeder van 't Indische geslacht Coyett, 29 jaar oud. De eene vrouw geeft haar hart en haar le ven aan Indië.... de andere.leert er thee schenken in porceleinen kopjes. Is er sindsdien veel veranderd? 1) Gegevens over de zusters Boudaen ont leend aan: Figuren en feiten uit den Com- nagniestijd, door V. I. van de Wall. Uitg. A. G. Nix Co. Bandoeng. Manisan geconfijte vruchten, lett. „zoe tigheid". De een en de ander. De tijden verand'ren.de menschen niet veel, Elk vraagt voor zichzelve het passende deel. Van dat wat hem aanstaat in 't leven. De een wil: Rijkdom, de ander: Geluk. De derde: Het allervoordeeligste stuk, 4.20 West-Duitsch Kamerorkest, militair or kest, vocaal sextet, en solisten. 8.30 R. Gaden's orkest. 10.55 Populair concert. 12.201.20 Con cert uit Berlijn. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. I.30 Kleinorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.23 Pianovoordracht. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.35 J. Schnyder's orkest. 4.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Zang en piano. 6.50 Zang. 7.20 Vioolvoor dracht. 7.40 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroep orkest en solisten 9.05 Gramofoonmuziek. 9.20 Socialistische liederen. 9.35 Omroepsympho- nieorkest en solisten. 10.30 Gramofoonmuziek. II.3512.20 A. Felleman en zijn orkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.23 J. Schnyder's orkest. 3.20 Gramofoonmuziek. 4.35 Pianovoordracht. 5.05 Gramofoonmuziek. .35 Eloward's orkest. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.35 Trio Laventurier en solist. 7.30 Gramofoon muziek. 8.20 Omroepsymphonie-orkest en so listen. 9.35 Omroeporkest. 10.30 A. Felleman's orkest. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Vroolijk programma. 10.20 Berichten. 110.50 Pianovoordracht. 11.05 Weerbericht. 11.20 1.15 A. Goronzy en E. Roosz met hun dans- orkesten.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6