UA ADI 1 ru;c ha AE3I AP* I1AAK LI a fVI W UA vJ O LAU Y oorrangswegen. Ruim baan. Het belangrijkste 54e JAARGANG No. 15572 Verschijnt dagelijks, Eehalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 3 TULT 1937 Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Uitgave Louiens Coster Maatschappij voor Courant-Uitgave en Algemeene Drukkerij N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM AiBONNEMENTEN per week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72Vi. BureauxGroote Houtstraat 93 DrukkerijZuider Buiten Spaarne 12 Telefoon Nos.Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132, 12713 Administratie 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 1 2230 ADVERTENTIëN 1—5 regels 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames 0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnès. Levenslange ongeschiktheid 2000.overlijden f 400.verlies van hand, voet of oog 200.beide leden duim 100.één lid duim 50.alle leden wijsvinger 60.—, één of twee leden wijsvinger 25.alle leden anderen vinger 15.één of twee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk 30enkelbreuk 15.polsbreuk 15. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Ge'illus treerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. HEDEN14 PAGINA'S. Het leven is altijd rijk aan voorrangswegen geweest. Er is de voorrangsweg van het Bezit, of wel van het Geld, als gij hem liever wat harder aangeduid hebt. Hij is niet zoo best geen asphalt, geen beton, geen klinkers, allemaal aardsch slijk maar het gedrang om er op te komen is het geweldigste aller gedrangen en schijnt dat te zullen blijven zoolang er menschen zijn. Dan is er de voorrangsweg der Goede Re laties. Men pleegt hem te berijden met krui wagens. Er zijn de Voorrangswegen parallel loopend aan den vorige van den Titel, de Deftig heid zonder Titel, de Ridderorde. En er zijn ook nog andere, die meer erken ning genieten: de Voorrangswegen van het Genie en het Talent, parallel loopend met die van den Harden Arbeid en het Initiatief. Morgen zullen wij verrijkt worden met een nieuwe categorie, die van het Verkeer. In een groot deel des lands, waartoe ons deel be hoort, zullen zij hun geldigheid verwerven. Het tweede deel zal volgen op 15 Augustus. Het lijdt geen twijfel dat deze nieuwe soort Voorrangswegen meer populariteit zal genie ten dan eenige reeds bestaande, omdat ieder een ervoor in aanmerking komt. Zelfs de man zonder Geld, Titel, Relaties, Ridderorde, Genie, Talent, Arbeidslust en Initiatief komt ervoor in aanmerking. Hij kan er zich op begeven en als hij maar rijdt moeten alle rijken, ge titel den, goede-relaties-bezittenden, genieën, ta lentvollen en hardwerkende initiatief-nemers die hem zijdelings benaderen, hem vóór laten gaan. Gij zult wellicht opmerken dat hem dit niet in al deze gevallen toekomt. Gun hem ook wat, erken de eischen van dien aanma tigenden god op den Olympus des modernen levens god Verkeer en besef de onloo chenbare populariteit van Voorrangswegen waarvan iedereen gebruik mag maken. De be staande Voorrangswegen zijn meerendeels zoo schaars bevolkt op de wegen der genieën en talenten vooral is het erg stil en die der initiatievelingen is ook dikwijls zoo akelig leeg dat we ons wel van harte mogen ver heugen in de schepping van den Voorrangs- weg-voor-Iedereen. erfenis van minister van Lidth de Jeude, die heeft moeten vertrekken van zijn departement maar wel wist wat goed voor ons was. De K. N. A. C. heeft ons deze week in de kernachtige taal, die dit lichaam in god Ver- keers naam vaak weet te voeren, mede gedeeld dat „thans een bres wordt geschoten in den regel: rechts gaat voor". Het zal wel licht niet bij deze eene bres blijven, want er wordt overwogen ook in de steden voorrangs wegen in te stellen. Groote moeilijkheden zal de invoering van den nieuwen regel hopelijk niet opleveren, want in de laatste jaren waren ook de auto mobilisten er al meer en meer op verdacht, met behoedzaamheid uit een zijweg een hoofdweg te naderen en het verkeer op den hoofdweg maar liever te laten voorgaan. Vanwege het lijfsbehoud. Eergisteren heb ik nog eens voor het laatst van rechts-gaat-voor geprofiteerd, en dat nog wel bij het naderen van den Heerenweg, om dat de motorbrigade van de politie op den hoek stond en deze een hoofdwegrijder tot ge weldig en eerbiedig reaimen inspireerde. Maar we begrepen allen dat het voor het laatst was en grinnikten dan ook allemaal elkaar toe. Ik stond namelijk al stil, zoodat er gelegenheid was de situatie even gezamenlijk te bekijken. Morgen verandert het. Ik citeer het advies van de K. N. A. C., Woensdag in dit blad af gedrukt; Automobilisten zij tóch voorzichtig heid aanbevolen! Reken erop dat niet iedereen dadelijk aan de nieuwe bepaling gevolg zal geven. Er komt een frisschere geest in ons wegverkeer, zegt de K. N. A. C. en het klinkt weldadig in deze hitte. Maar ook aan fris schere geesten zijn de menschen nog niet da delijk gewend. Dus opletten! Inmiddels: heil den Voorrangsweg voor allen 1 R. P. De verbetering van den Leidscke- vaartweg. Het werk van de verbetering van den Leid- schevaartweg van de Schouwtjesbrug tot de grens der gemeente Haarlem is thans in vollen gang. Er wordt met man en macht gewerkt om de verkeersbelemmering zoo kort mogelijk te doen duren. Openbare Werken heeft meer dan 100 man daarbij aan het werk. De vacature bij het U. S. O. UTRECHT, 3 Juli. Het bestuur van het Utrechtsch Stedelijk Orkest deelt mede, van den heer Van Beinum bericht te hebben ont vangen, dat hij de uitnoodiging van dit be stuur tot zijn leedwezen niet kan aannemen. De heer Van Beinum meent, hoe zeer de taak. die in Utrecht voor hem zou zijn weggelegd, hem aantrekkelijk voorkomt, zijn werkzaam heden bij het Concertgebouw-orkest hiervoor niet te mogen opgeven. De uitbreiding van Haarlem- Noord. Waar de groote verkeerswegen komen. Plaats voor de haven. Wij geven hier een gedeelte van de uit breidingsplannen van Haarlem, waarop aan gegeven is welke plannen voor dit deel der gemeente bestaan. Het gaat over de gronden gelegen tusschen het Noorder Buiten Spaarne den weg HaarlemAmsterdam, de Liede en den Mooien Hel. Allereerst valt op, dat bijna de helft van dit grondgebied in den Verboden Kring ligt, de omgeving van de forten bij Spaamdam en Penningsveer, waar slechts het bouwen van een boerderij of landbouwschuur wordt toe gestaan. Voor de uitbreiding der stadsbebou- wing hebben de gronden dus niet de minste beteekenis. Op de kaart is aangegeven waar de haven komt, omgeven door industrieterreinen, die de gemeente binnenkort gaat graven. Voor- loopig wordt evenwel slechts een gedeelte van de haven gemaakt. Het industrieterrein wordt in orde gemaakt naar mate van de vraag die er komt. Duidelijk is ook te zien waar in de naaste toekomst het zal vermoedelijk nog wel enkele jaren duren voor het tot uitvoering der plannen komt de nieuwe groote ver keerswegen komen die op het werkprogram van den Provincialen Waterstaat staan. Aller eerst een weg uit Haarlem Noord, via de Zaa- nenstraat, over een nieuw te bouwen brug over het Spaarne naar den Mooien Hel, die op een smal gedeelte ook overbrugd moet worden. Daarna gaat de weg ten Oosten van Spaarndam om naar het Noordzeekanaal om, na den rijksweg Velsen-Amsterdam ge kruist te hebben, verbinding te geven met de Zaanstreek. Voor deze nieuwe weg bij den Mooien Hel komt, gaat er een zijtak naar het Zuiden. Die komt uit op den rijksweg HaarlemAmster dam om na die kruising aansluiting te geven op den weg HaarlemSchiphol. De nu bestaande Oudeweg wordt voorts ge normaliseerd. DE NOOD DER DIACONIE VAN DE NED. HERV. KERK. Een huiscollecte te Haarlem. In de week van 510 Juli 1937 zal te Haar lem een huis aan huis-collecte worden gehou den ten bate van de Diaconie der Ned. Her vormde Kerk. De opbrengst zal gedeeltelijk bestemd zijn voor het Diaconiehuis in de Jansstraat en voor de wekelijksche uitkeeringen aan de armen. Moeilijkheden met een Spaansch schip. Aan de binnenzijde van de groote schutsluis te IJmuiden liggen op het oogenblik twee Spaansche stoomschepen gemeerd, de „Marie Elvira" en de „Sendeja". Deze schepen lagen beide bij het Hoogoven- bedrijf te Velsen in lossing ten tijde van den val van Bilbao. Uit deze stad vertrokken toen zij nog in handen van de Baskische regeering was, behoorden de schepen aan deze regeering. Na de bezetting van Bilbao door de troepen vair Franco echter verklaarde de kapitein van het stoomschip „Sendeja" dat hij „wit" ge worden was en als consequentie daarvan wei gerde hij zijn vroeger gekregen opdracht uit te voeren om naar Archangel te gaan. Hij vreesde daar geen al te hartelijk onthaal te zullen vinden en wenschte daarom naar Bilbao terug te keer en. De scheepsofficieren sloten zich bij hem aan, doch de bemanning bleef „rood" en heeft daarop aan boord geweigerd eenigen dienst te verrichten. De kok weigert zelfs te koken. Een vertegenwoordiger van de Baskische re- geering heeft zelfs aan den levensmiddelen leverancier te IJmuiden verboden, levensmid delen aan de officieren te leveren. Dit mocht alleen voor de bemanning geschieden. De moeilijkheden werden nog grooter toen de kapitein van de „Marie Elvira" door de Baskische regeering werd benoemd tot kapi tein van het stoomschip „Sendeja". De „witte" kapitein van laatstgenoemd schip weigert van boord te gaan en tegelijkertijd zijn collega van het de Baskische regeering trouw gebleven schip aan boord te laten. Hij heeft de hulp van de politie der gemeente Velsen ingeroepen zoodat sedert Vrijdag eenige politiebeambten bij het schip zijn geplaatst, die voor het hand haven van de orde moeten waken. De levensmiddelenkwestie is door den agent der reederij, aan welke de schepen behooren, voorloopig opgelost. De Haarlemsche Zwem inrichtingen. Belangrijke toekomstplannen. De Gemeente] ijlke Zweminrichting aan de Kleverlaan is te klein. Indertijd hebben wij al medegedeeld dat er plannen bestonden voor een vergrooting. Daartoe bestaat de mogelijk heid, want de belendende gronden zijn eigen dom der gemeente. Toen evenwel begonnen werd een plan te maken om deze zweminrichting te vergrooten werd de vraag gesteld of het niet beter zou zijn de oude inrichting die al meer dan 15 jaar staat en de levensduur van houten in richtingen worden meestal beperkt tot 15 jaar af te breken en een nieuwe van beton te zetten. Dan zou het mogelijk zijn om behalve een groot wedstrijdbassin van 50 bij 20 meter in het midden, aan de kanten twee kleinere bassins te maken. De oppervlakte van de bas sins zou dan, bij den tegenwoordigen toestand vergeleken verdubbeld worden. Kon daartoe worden overgegaan, dan zou den veel bezwaren tegen den bestaanden toe stand op zwemgebied te Haarlem voor een groot deel ondervangen worden. Er zou vol doende gelegenheid zijn voor schoolbaden, vereenigingszwemmen, enzoovoort. Er zou dan ook gelegenheid komen om bij de schoolbaden een volkomen scheiding te maken tusschen jongens en meisjes. Dat zou dus het einde zijn van het bestaan van de bekende scheidings- balk, die eenige keeren een onderwerp van discussie in den gemeenteraad heeft uitge maakt. Ook zou het dan mogelijk zijn aan de Kle verlaan uren voor kosteloos zwemmen in te voeren. Tot heden bestaan die alleen aan de inrichting aan de Houtvaart, maar ook in Haarlem-Noord is er groote behoefte aan. De inrichting aan de Kleverlaan is evenwel zoo overbelast, dat gemeend werd, dat er geen uren voor kosteloos zwemmen beschikbaar ge steld konden worden. Openbare Werken maakt thans een voorloopig plan voor een nieuwe be tonnen zweminrichting aan de Kle verlaan, alsook een kostenberekening. Eerst als die gegevens bekend zijn, zal door het college van B. en W. overwogen worden of in dien geest een voorstel aan den Raad gedaan kan worden. Van deskundige zijde vernemen wij, dat de kosten van een betonnen zweminrichting als die eenvoudig wordt opgezet in den tegenwoor digen tijd meevallen. De betonnen inrichting aan de Houtvaart heeft ongeveer 11/2 ton gekost. Er wordt nu verwacht, dat een inrich ting zooals men nu aan de Kleverlaan noodig heeft, niet meer dan f 60.000 zal kosten. In de komende maanden zal dus onder oogen gezien moeten worden de vraag of het gewenscht is de bestaande inrichting aan de Kleverlaan te vergrooten of door een nieuwe grootere inrichting te vervangen. Het zou zoo vernemen wij van bevoegde zijde on juist zijn te meenen, dat de bestaande inrich ting niet aan de eischen zou voldoen, zoodat zij daarom afgebroken zou moeten worden. De bassins verkeeren in een zeer goeden staat. Alleen blijkt in de praktijk soms, dat men in sommige gevallen beter nieuw kan bouwen dan belangrijk uitbreiden en vergrooten. Bovendien gaat een houten inrichting op den duur veel onderhoudskosten eischen. Een betonnen in richting heeft een langeren levensduur. Bo vendien zou men bij een geheele vernieuwing de inrichting geheel in overeenstemming kun nen brengen met de eischen van den nieuwen tijd. Er zou nu gebroken kunnen worden met het systeem van kleedkamertjes, maar met groote wisselcabines kunnen volstaan. Ook zou het dan mogelijk zijn een eenvoudige tri bune te maken voor het wedstrijdzwemmen. In elk geval zou de vergrooting of de nieuw bouw zoo moeten worden uitgevoerd, dat er mede begonnen wordt als het zwemseizoen ge ëindigd is, opdat de nieuwe of vergroote in richting geopend kan worden als het nieuwe zwemseizoen op 15 Mei 1938 aanbreekt. In den Raad is al meermalen den wensch geuit ook zoo spoedig mogelijk te komen tot stichting van een zweminrichting in het Oos ten van de gemeente. Naar wij vernemen is thans ook door het gemeentebestuur de stichting van een zweminrichting in het Oosten van de gemeente in studie genomen. Al wil het dus nog niet zeggen, dat de Raad binnenkort reeds een voorstel zal krijgen om tot den bouw daarvan over te gaan, toch zit er ook eenige voortgang in deze aangelegen heid. Zuivering van het water aan de Houtvaart. Men weet dat er klachten waren over het water van de zweminrichting aan de Hout vaart in verband met algen die daarin voor komen. De Raad heeft onlangs op voorstel van B. en W. besloten daartegen maatregelen te nemen. Dezer dagenis de machine die het water gaat zuiveren aangekomen. In de ko mende dagen wordt dus met de zuivering be gonnen, zoodat vermoedelijk over 8 dagen het water geheel algen-vrij zal zijn. 25-JARIG JUBILEUM. Donderdag 1 Juli was het 25 jaar geleden, dat onze stadgenoot de heer H. A. v. d. Werff, reizend technisch inspecteur van de N.V. Na tionaal Kasregisters te Amsterdam, voor 25 jaar bij deze firma in dienst trad. Hedenmiddag werd hem door de directie van deze firma een receptie aangeboden, waar de jubilaris door directie en personeel werd ge complimenteerd. (De auto-ambulances van den GemGeneeskundigen Dienst te Amsterdam zijn van drietonige signaalhoorns voorzien en het overige verkeer zal bij het hooren hiervan ruim baan moeten maken.) Dit denkbeeld heeft een goeden grond. Dat zal geen sterveling bestrijden, Men moet, wie ziek is of gewond, Rustig en veilig kunnen rijden. Bij zulk een zorgenvol transport Kans soms een paar minuten klemmen, 't Kan zijn dat erg geleden wordt Door telkens aanzetten en remmen, 't Vervoer moet zeer voorzichtig gaan En toch weer vlot en zonder wachten, Het komt er toch vooral op aan, Om pijn en lijden te verzachten. Een open baan in het verkeer, Is soms een zaak van dood of leven, Gezonden moeten altijd weer De ambulance voorrang geven. Elk zal 't drietonige signaal, Dus zeker alle aandacht schenken En bij het hooren telkenmaal Meevoelend aan een ander denken. Men zal beseffen, vroeg of laat, Kan men ook mij zoo transporteeren, Als het dan zonder schokken gaat, Zal ik dat op mijn beurt waardeeren. Den opzet juich ik toe alleen, Lijkt mij de wensch hier aan de orde, Dat deze hoorn door jaren heen, Geen hoorn des overvloeds mag worden. P. GASUS. Ligstoelen, Tuinparasols enz. lste klas materiaal, schitterende uitvoering, ijzersterk, groote voorraad, dus ruime keuze. KLOMPENCENTRALE, op 't Pleintje, Reitzstraat 1, Dr. Leydsstraat 10, Telef. 11784. Levert overal heen, franco thuis. (Adv. ingez. Med.) Holland—Amerikalijn bestelt drie schepen. Twee worden in Denemarken gebouwd, één in ons land. ROTTERDAM, 3 Juli De directie van de Holland—Amerika lijn deelt mede, dat gecontracteerd is met de Odense staalskib- vaerft ved A. P. Moller, Odense, Denemarken, voor den bouw van twee motorvrachtschepen van ca. 10.000 ton draagvermogen, levering najaar 1939, verder voor een vracht-passa giersschip. duplicaat van het zich bij de machinefabriek en scheepswerf van P. Smit Jr. te Rotterdam in aanbouw bevindende motorschip „Noordam", met de N.V. Wilton- Fijenoord (Wilton's machinefabriek en scheepswerf, maatschappij voor scheeps- en werktuigbouw Fijenoord), Schiedam, voor levering December 1938. In verband hiermede werden ondershands" 2 millioen gulden nieuwe aandeelen geplaatst tot den koers van 118 pet. netto, recht gevend op het halve dividend over 1937. De nieuwe aandeelen hebben dezelfde rechten als de oude, doch zijn geblokkeerd tot na de alge- meene vergadering der maatschappij, waarin de balans over 1937 wordt vastgesteld echter uiterlijk tot einde Maart 1938. Met deze uitgifte acht de maatschappij haar kapitaalbehoefte voor har tegenwoor dig bouw-programma gedekt. Gezamenlijke Vredesgroep opgericht. Waarschijnlijk een Landdag op 25 Juli. Hier ter stede is opgericht een gezamenlijke vredesgroep met het doel meer bekendheid te geven aan de R. I. G. M. (Rassemblement In ternational contre la Guerre et le Militaris me, Internationale aaneensluiting tegen Oor log en Militarisme) Donderdag 1 Juli werd een vergadering ge houden, waarop geanimeerde besprekingen plaats vonden over een te houden landdag, die event, op 25 Juli zal plaats hebben en waar voor verschillende sprekers zullen worden uit- genoodigd. om daar het standpunt van de R: I. G. M. uiteen te zetten en tevens de aandacht te vestigen op het Congres, dat van 1—5 Aug. a.s. te Parijs gehouden zal worden. In de bovengenoemde Vredesgroep zijn de volgende vredesvereenigingen vertegenwoor digd: Alg. Ver. Nooit Meer Oorlog, afd. Haar lem van de A. A. V. A., Alg. Ned. Vrouwen Vre debond, Haarlem, Alg. Ned. Vrouwen Vrede bond Bloemendaal. Jongeren Vredes Actie, Int. Anti-Milit. Ver. Vredesgroepen Beverwijk, zijnde: Alg. Ned. Vredes Actie, Alg. Ned. Vrou wen Vredebond. I. A. M. V. en J. V .A. Het dagelijksch bestuur bestaat uit de hee- ren Molenkamp, voorzitter, Paul J. Rijken, penningm. en mevrouw Pennings-Gerritse. secretaresse. Personen of vereenigingen die met het bo venstaande sympathiseeren en dezen landdag i financieel willen steunen kunnen hun gelden overmaken aan den heer Paul J. Rijken. Stumphiusstraat 28 te Beverwijk. Voor inlich tingen over den te houden landdag is het adres secr. Gezamenlijke Vredesgroep, mevrouw A. M. Pennings-Gerritse. Plein 1, Haarlem. Voor inlichtingen omtrent het Congres, de reis naar en het verblijf te Parijs richte men zich tot den secretaris van de Ned. Sectie: Ing. B. J. Max, Navanderstraat 8, Rotterdam. Tel. 43376. Het woord is aan Théophile Gautier: De schoo?iheid is de zicht bare godheid, het voelbare geluk en de hemel die neer gedaald is op aarde. Bloembollenhaiidelareii en saneering. De meerderheid voor handhaving. Door den Bond van Bloembollenhandelaren werd een enquête ingesteld onder de leden, over de vraag van het al of niet handhaven der saneeringsmaatregelen. De stemming ge schiedde per brief, en in de „Hobaho" van 2 Juli lezen we thans de volgende resultaten: Vraag 1. „Wenscht U de saneeringsmaat regelen, zooals zij dit jaar van kracht zijn geweest, op te heffen?" werd door 41 leden van de 124 uitgebrachte stemmen bevesti gend beantwoord, dus wenschte de groote meerderheid de saneeringsmaatregelen te handhaven. Vraag 2. „Wenscht U de saneeringsmaatre gelen, zooals deze dit jaar van kracht zijn te behouden?" werd door 35 leden bevestigend beantwoord, dus een zeer groote meerder heid wenscht niet dezelfde maatregelen ten volle te zien gehandhaafd. Vraag 3. „Wenscht U teeltregeling met ga rantieprijzen, die hoogstens 60 pet. bedragen van de thans geldende binnenlandsche prij- werd door 45 met „Ja" beantwoord. Het blad knoopt hier de volgende beschou wing aan vast: Dus de groote meerderheid van de bonds leden wenscht handhaving van de bedrjjfs- maatregelen, zij het dan ook in gewijzigden vorm. Dat er verschillende hoogstens 60 pet. van de garantieprijzen willen uitbetalen aan de kweekers is te begrijpen, daarvoor zijn zij exporteurs en valt er voor lien op die ma nier meer te verdienen. Of de kweekers daar mede genoegen zouden nemen is een tWeede vraag. Als werkloozen werk krijgen. Verstrekking van B-steun. Door 't dagelijksch bestuur van het Haar lemsche Crisis Comité was besloten gedurende de zomermaanden geen aanvragen om cos- tuums in behandeling te nemen. De ondersteunden welke via den Gemeen telijken Dienst der Werkloosheidsbestrijding ondersteuning genoten werden voor den B- steun steeds verwezen naar het Crisis Comité. Daar het meermalen voorkomt dat werkloo- zen. indien zij het geluk hebben werk te be machtigen, een behoorlijk costuum noodig hebben, heeft het bestuur van den Haar- lemschen Bestuurders Bond zich gewend tot den Dienst der Werkloosheidsbestrijding met het verzoek in deze zomermaanden voor deze gevallen wel costuums te verstrekken. Op dit verzoek is een gunstige beslissing gekomen, daar de Haarlemsche Bestuurders Bond het antwoord ontving, dat gedurende de eerstvol gende maanden in noodzakelijke gevallen en voor zooverre daarvoor gelden beschikbaar zijn, vanwege den Dienst costuums zullen worden verstrekt. een middel goedkooper, Geen middel succesvoller. Daarin schuilt het geheim van het suc ces der „Groentjes" in Haarlem's Dag blad. In 1936 werden er over het geheele jaar gerekend iedere week gemiddeld 871 ter plaatsing aangeboden. pag. De Holland-Amerika lijn bestelt drie schepen. i De Sarkani-bemanning in Nederland te rug. 3 Het jaarverslag van den A. N. W. B. 3 De non-interventiecommissie heeft nog geen besluiten genomen. 4 Ernstig mijnongeluk in Engeland. 4 Het conflict in het Fransche hotelbedrijf is voorkomen. 4 Amelia Earhart zou tusschen Hawaii en de Fidji-eilanden in zee gestort zijn. 4 He incident op de Amoer Is geregeld. 4 Bioscopen. 5 Raichenbach behoudt den titel wereld kampioen dammen. 9 ARTIKELENENZ. R. P.: Voorrangswegen. 1 Plaat van de week: De teekenaar is met vacantie. 3 Helen: Noord-Brabant. 5 Speciale correspondentie. Een leerstoel in de toegepaste botanie gewenscht. 5 H. D. Vertelling: „Met muziek" door Mar tha Smit. 5 K. de Jong: Kerkconcert van „Zang en Vriendschap". q Dr. Max Euwe: AJjechin, de veelzijdige. 9 Dr. P. H. Schroder: Figuren uit het ver leden. 10 J. H. de Bois: De Frans Hals Tentoonstel ling. 10 De Burgerlijke Stand van Haarlem is op genomen op 2

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 1