Amsterdamsche Honkballers winnen Budge de held van Wimbledon In den stedenwedstrijd tegen Haarlem Het Zilveren Sportpark De Tour de France Drievoudig kampioen M A A N D A G 5 T U L I 1937 HAARLEM'S DAGBLAD In tie laatste innings viel de beslissing De vertegenwoordigende negentallen van Amsterdam en Haarlem hebben Zaterdagmid dag op het terrein van Ajax een mooien wed- strijk gespeeld, die door een talrijk publiek werd bijgewoond. In het begin behaalden de Haarlemmers aan slag nog geen succes. Van den Heuvel Reinders bofte wei dat de door hem gegeven vangkans in het verre veld niet werd geaccep teerd, maar na hem gingen C. Hunik, Van der Putten en Jac Hartog op drie slag uit. Dat was dus wel een groot succes voor den Am- sterdamschen werper Lammers. In de tweede beurt wist alleen J. Baas den bal goed te raken. Hij kwam echter niet. ver der dan het derde honk, daar Schijvenaar en Wulfhorst sneuvelden door een keurigen aan gooi van Bakker naar het eerste honk en Kloos door een idem van den korten stop Meenhorst. Veenhof, die voor Haarlem op de werpplaat stond, boekte in twee beurten slechts éénmaal succes met drie slag. Daartegenover werd hij door Lammers, Bakker en Schaling geslagen. Door Lammers zelfs voor drie honken. Het veldwerk der Haarlemmers was echter zeer goed en Amsterdam kreeg dan ook in elk van die twee beurten maar één speler binnen. In de derde beurt loopt het den Haarlem mers wat mee. Wel sneuvelt Hunik aan- drie slag, evenals Jac Hartog en nog wat later Wulfhorst, maar Van den Heuvel, Van dei- Putten en Baas geven honkslagen. Schijve naar haalt bovendien het eerste honk doordat de achtervanger Damman den derden bal niet heeft en bij het loopen van Baas gooit Dam man ver over het derde honk heen. Ondanks een tweehonkslag van den voetbal en honkbal-internationaal Wilders en een werkelijk schitterenden stootslag van Bakker komt van Amsterdam maar weer één speler over de thuisplaat. Zoo heeft Haarlem plotse ling een voorsprong van 5—3 verkregen. Die voorsprong gaat echter in de volgende beurt al weer verloren. Kloos sneuvelt op het derde, Veenhof en Van den Heuvel op het eer ste. Veenhof daarentegen wordt geducht ge slagen. Meenhorst en Wilders en Van Heeswijk slaan hem voor twee honken, Lammers voor één. De tik van Wilders brengt twee man bin nen, maar tactisch spel van Veenhof doet Wil ders zelf op het derde honk uitgaan. De beurt brengt Amsterdam drie punten op en daar mee is de voorsprong weer voor de hoofdstad, 6—5. Nadat deze stand bereikt was heeft Haar lem nog vijf beurten geslagen. Succes met drie slag heeft Lammers nog maar eenmaal ge boekt. Het veldwerk der Amsterdammers was echter zoo prima dat het den Haarlemmers de grootste moeite kostte naar het volgende honk te komen. Speciaal de korte stop Meen horst was bijzonder in vorm en deze heeft dan ook menig speler een nul bezorgd. Wulf horst produceerde nog twee honkslagen, Baas en Van den Heuvel elk nog één. Door een fout van achtervanger Bouman Damman was wegens een geblesseerden pink uitgevallen kwam Heuvel zelfs op het derde. In totaal wer den nog drie punten behaald, zoodat de Haarlemsche score acht bedroeg. Van de vier innings, die Amsterdam nog sloeg, eindigden er liefst drie met nul. Eén bestond uit niets anders dan drie vangballen. In een andere had eerst Baas succes met een worp naar Kloos op het tweede honk en vlak er op forceerde Kloos een prachtig staaltje dubbelspel, waardoor Wilders en Bouman sneuvelden. Alleen in de zesde beurt werden drie punten behaald. Toen gaf Schijvenaar, die al in de vijfde beurt Veenhof vervangen had, tweemaal achtereen vier wijd, waarna Wilders met een driehonkslag volgde. Toen de Haarlemmers negen maal geslagen hadden was de stand nog 9—8 voor Amster dam, zoodat de hoofdstedelingen niet meer behoefden te slaan. Jammer was dat een al gemeen dubieus geachte beslissing van den scheidsrechter op het derde honk een ontijdig einde aan de laatste beurt der Haarlemmers maakte. Zonder die beslissing zou de stand ongetwijfeld 9—9 geworden zijn en zou Am sterdam nog in de laatste beurt de overwin ning hebben moeten bevechten. De cijfers der innings zijn: Haarlem: 005002010 totaal 8 Amsterdam: 1113030 o x totaal 9 Na afloop van den wedstrijd reikte de voor zitter van den N. H. B., de heer E. Bleesing uit Zandvoort, den beker over aan aanvoerder v. Heeswijk, waarbij hij uiting gaf aan zijn waar deering voor het spelpeil van beide partijen. H. H. C. behaalt haar eerste overwinning. H. H. C. is er Zondagmiddagin geslaagd haar eerste overwinning te behalen. Op hoog peil stond de wedstrijd niet, hij was rijk aan sensatie en aan fouten, maar zonder twijfel speelde H. H. C. beter dan de G. A. Voor H. H. C. stond den geheelen wedstrijd Pijnakker op de plaat. Hij heeft in totaal vijf tig man tegenover zich gehad, waarvan er acht drie slag en zeven vier wijd kregen. Op zijn werpen werden dertien honkslagen gege ven. Daar de slagman den wind mee had ging de bal al gauw ver. Drie maal was de tik twee honken waard en de tik van Meenhorst werd zelfs een home run. Die kwam, toen er twee honken bezet waren, zoodat hij drie pun ten opbracht. Voor V. V. G. A. wierp eerst Besanger vijf innings. Hij kreeg negen en twintig spelers tegenover zich. Slechts vier hiervan sneuvelden op drie slag en één kreeg vier vijf. Tien maal werd hij echter raak ge slagen. Jac Hartog, die als tweede man aan slag kwam, maakte er meteen al een home run van. Mulder deed het hem een paar beur ten later na. Toen H. H. C. in één beurt zes runs had gemaakt vond Besanger het welletjes en liet hij zich vervangen door Meenhorst. Die had meer succes, want hij gaf vijf maal drie slag aan vijftien spelers. Hij werd zes maal gesla gen, doch nooit voor meer dan één honk. (De N.V. Nederlandsch Sportpark te Amsterdam heeft haar 25-jarig Toestaan met sportdemonstratiès gevierd.) De N.V. Sportpark vierde feest. Nu zij een kwarteeuw heeft bestaan, Natuurlijk in sportieven geest, Is 't er gezellig toegegaan. Een grijsaard ben ik dan wel niet, Maar niettemin is het toch waar, Ik ben ook alweer Sportpark-iet Die heele vijfentwintig jaar. Hoe vaak, sinds men er mee begon. Ben ik in al die jaren tijd Wel niet geweest in 't Stadion, Ik ben den tel volkomen kwijt; Hoe vaak heeft er mijn hart getrild Voor Nederland's sportieve eer, Heb ik in spanning er gerild, Ik weet het werkelijk niet meer. Hoe vele goals heb 'k er gezien, Hoeveel gefiets in snelle^vaart, Hoeveel geloop, en bovendien Hoeveel gespring van man en paard. Het oude ging, het nieuwe kwam. Olympisch werd het Stadion. De groote trots van Amsterdam, Waarin 't weer meer bewondren kon. Een nieuwe kwarteeuw vangt nu aan, In dienst van sportvermaak en spel, Of 'k er nog dikwijls heen zal gaan? Nou, ik verzeker u van wel. Hoeveel 'k al heb gehad, één ding En dat is: mijn bekomst, nog niet, Dank voor de kwarteeuw 'die verging, Bij voorbaat dank-voor het verschiet. P. GASUS. De Haarlemsche tennisspelers in actie. Links een groep finalisten van het tournament van „Rijnegom" ie Aerdei: hout. - Rechts: een groep deelnemers aan het tournament van „De Hooge Berg" aan de Pijlslaan. Vooral het veldwerk van V.V.G.A. was zeer zwak. Het gebeurde maar weinig keeren dat de bal meteen in den handschoen bleef. Meest al stuitte hij er eerst weer uit en moest nog weer van den grond worden opgeraapt. Ook de aangooien naar de honken, zelfs van den achtervanger, waren gebrekkig. Van den Heu vel Reynders liep in de vijfde innings zelfs een homerun, dank zij een heele serie fouten. Vooral door dit gebrekkige spel is de voor sprong van H.H.C. geen enkele maal meer in gevaar gekomen. De cijfers der innings zijn: V. V. G. A.: H. H. C. De overige uitslagen. T.H.B. I: H. H. C. III: Schoten I: E. D. O. IV* R. C. H. H: R. C. H. IV: E. D. O. V: Schoten I: 1 2 1 2 4 2 5 1 1 totaal 19 051061540 totaal 22 6 9 12 2 2 4 x totaal 35 0 4 2 3 3 3 1 totaal 16 1 0 4 2 2 17 2 totaal 28 4 0 5 1 0 2 0 totaal 12 1 0 5 0 0 1 0 1 0 totaa 8 9 0 2001047 totaal 23 Kinheim: E.D.O. b: Swastika Schoten a: 1 1 4 3 4 0 2 4 totaal 19 0 0 0 1 2 0 0 0 totaal 3 JUNIORES 4 6 3 4 totaal 17 112 9 totaal 13 4 2 5 2 x totaal 13 0 1 3 4 0 totaal 8 Vriendschappelijke wedstrijd in Utrecht. Zondag speelden een vrijwel volledig Haar lem en een met invallers wat verzwakt E.D.O. een vriendschappelijken wedstrijd op het ter rein van D.O.S. in Utrecht. Dank zij een goede eerste beurt, waarin b.v. Schijvenaar en Van der Putten elk een home run sloegen, bezat E.D.O. eenigen tijd een voor sprong. In de vierde beurt wist Haarlem echter voor te komen en vooral dank zij een door E.D.O. slecht gespeelden zevende innings kon Haarlem den verkregen voorsprong behouden. Door de omringende schutting waren home runs dezen keer goedkoop. Behalve de reeds genoemde spelers sloegen ook C. Kloos en C. Hunik den bal over de schutting. Schijvenaar Weer 3 Nederlanders uitgevallen Onze landgenooten, die aan den zioa- ren Tour dt France deelnemen, worden wel door pech achtervolgd. De vorige week werd Van Nek Jr. toegens een te grooten achterstand uitgeschakeld en nu moesten weer drie Nederlanders den strijd stakenhelaas wegens ernstige kwetsuren. Dit zcareti namelijk Van der Ruit, Middelkamp en Braspenning. Voor bijzonderheden zie men elders in ons „Sport en Spel". deed het voor EJD.O. zelfs ook nog een tweede maal. Het talrijke publiek heeft genoten van alles wat een honkbal wedstrijd te genieten kan geven en het lijdt dan ook geen twijfel of de pas opgerichte honkbalclub D.O.S. heeft door dezen wedstrijd grooten steun genoten. De cijfers der innings zijn: Haarlem: 1—2—2—4—2—2—6—1 20. E.D.O.: 6—1—0—1—1—0—4—5 18. Dorothy Round klopt Hedwig Jedrzejowska Uit Londen: Zaterdag zijn de internatnio- nale kampioenschappen van Wimbledon on der begunstiging van fraai weer geëindigd. De overwinning van Dorothy Round, reeds eenmaal Wimbledon-kampioene, is niet zoo gemakkelijk behaald als werd verwacht. De Poolsche speelster verdedigde zich, na een matige eerste set, uitmuntend, wist enkele servicegames van haar tegenstandster in de tweede set te winnen en met 62 won mej. Jedrzejowska de tweede set, nadat zij de eer ste met dezelfde cijfers verloren had. In de final-set werd fel gestreden, doch het betere plaatsen, de sterkere forehand en het goede spelinzicht waren factoren, die het resultaat ten gunste van de Engelsche deden door slaan. Budge is wel de held van Wimbledon 1937. Aan zijn overwinning in het enkelspel op Von Cramm, voegde hij Zatei'dag nog twee titels toe. In het heerendubbelspel sloegen hij en Mako met 6—0, 64, 86, 61 de Wimble don titelhouders Hughes en Tuckey, terwijl Budge met Alice Marble tot partner ook het gemengd dubbelspel won. De overwinning van Mako en Budge in het heeren dubbelspel is ook daarom van groot be lang, omdat het dubbelspel in den vermoe- delijken eindstrijd om den Davisbeker tus- schen Amerika en Engeland wel eens den doorslag zou kunnen geven. De kansen van de Amerikaansche Davisbekerploeg op het veroveren van de cup zijn in ieder geval na het spel van Budge en Mako te Wimbledon, danig gestegen. Vrijdag is dat in het enkel spel tegen Von Cramm en in het dubbelspel tegen Henkei en Von Cramm tot uiting geko men, Zaterdag spreekt de duidelijke nederlaag van Hughes en Tuckey, pas gekozen om Al bion te vertegenwoordigen in de challenge- round, voor zich zelf. Overigens gaven de andere eindstrijden geen verrassende resultaten te zien. De uitslagen waren: Eindwedstrijden; Damesdubbelspel: Mevr. Mathieu (Frank rijk) en mej. Yorke (Engeland) sloegen mevr. King en mevr. Pittman (Engeland) 6—3, 63. Damesenkelspel: Dorothy Round (Enge land) sloeg Panna Jedrzejowska (Polen) 6—2, 2—6, 7—5. Heerendubbelspel: Mako en Budge <Ver- eenigde Staten) sloegen Hughes en Tuckey (Engeland), 6—0, 6—4, 6—8, 6—1. Gemengd dubbelspel: Mej. Alice Marble en Budge iVereenigde Staten) sloegen mevr. Simone Mathieu en Petra (Frankrijk) 64, 6—1. Tilden te Noordwijk De resultaten van de Zondag te Noordwijk gespeelde exhibition-partijen waren: Tilden sloeg Waasdorp 60 61. Stoefen sloeg De Mos 63, 64. Tilden sloeg Stoefen 64, 63, 64. Stoefen en Waasdorp sloegen Tilden en Goedraad 26, 64, 64. Dorothy Round, Hedwig Jedrsejoioska. Groen Wit—Feslina (1—9) De Zaterdag voortgezette promotiewed strijd in de eerste klasse in den N. L. T. B. tusschen Groen Wit en Festina eindigde met een 91 overwinning voor Festina, zoodat deze vereeniging zich een plaats in de hoofd klasse heeft veroverd.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9