n O V D E R D AG 8 JUL'I 1937 H A A R TJ E M'S DAGBLAD 7 WIELRIJDEN. INT. WEDSTRIJDEN OP DE VE KAB A AN. Scherens weer de beste. Voor ongeveer tweeduizend toeschouwers zijn Woensdagavond op de Vekabaan te Dui- vendrecht internationale wielerwedstrijden gehouden, waarbij de superioriteit van den wereldkampioen Scherens weer eens duidelijk tot uiting kwam. Hij won in de sprint al zijn series, waar van die tegen Van Vliet wel de spannendste was. Van Vliet nam den kop. maar in de laatste ronde kwam Scherens met een prach- tigen sprong voorbij, reed met één lengte voor, maar op het eind draaide Van Vliet nog bij. Scherens won evenwel met V/2 wiel- lengte. Van Vliet won zijn series waarbij hij Van Egmond met een wiellengte, klopte. Van der Linden viel in voor Merkens, die een tele gram van verhindering had gezonden; hij wist zoowaar Van Egmond op de eindstreep te kloppen. In den tijdrit verbeterde Van Egmond aanvankelijk het oude baanrecord, doch Scherens was nog 1/5 seconde sneller en maakte hier den mooien tijd van 3-0 4/5 sec. De uitslagen luidden: Sprint over 1 K.M.: le serie: 1. Van Vliet, laatste 200 m. in 12 sec.; 2. Van Egmond. 2e serie: 1. Scherens 12 3/5 sec.; 2. Van dei- Linden. 3e serie: 1. Scherens 12 sec.; 2. Van Egmond 4e serie: 1. Van Vliet, 12 4/5 sec.; 2. Van der Linden. 5e serie: 1. Van der Linden, 12 sec.; 2. Van Egmond. 6e serie: 1. Scherens 113/5 sec.; 2. Van Vliet Einduitslag sprint: 1. Scherens 4 pnt.; 2. Van Vliet 7 pnt.; 3. Van Egmond 8 pnt... 4. Van der Linden 9 pnt. Tijdrit over 500 M. met vliegenden start: 1. Scherens 30 4/5 sec. nieuw baanrecord (oud record Van der landen 311/5 sec.); 2. Van Egmond 31 sec.; 3. Van Vliet 311/5 sec.; 4. Van der Linden 321/5 sec. DE BAAN CLUBKAMPIOENSCHAPPEN IN HET STADION. Tijdens deze wielerwedstrijden werd her haaldelijk geprotesteerd en maar weer over gereden. De baan was bezaaid met glasscherven van de laatste feestviering wat een groot aantal lekke banden veroorzaakte. Afgezien van de beslissing der N. W. U. was het verloop als volgt: lste serie sprint: 1. R. Groot, 2. de Best H. S. V. de Kampioen 3 punten, 3. A. S. C. Exelsïor. 2e Serie: 1. Alcmaria 3 pnt., 2. Achilles 12 pnt., 3. Ulysses 12 pnt. 3e Serie: 1. Olympia. Germaan wenschte uit protest niet te starten. Utrecht niet opge komen. 4e Serie: 1. Le Champion. Ploegachtervolging le serie: le H. S. V. de Kampioen met de Best, v. Dijk, Th. Drost., 2e Excelsior, Amsterdam. 2e Serie: 1. Achilles, 2. Alcmaria welke club echter werd gedisqualificeerd wegens het we der in de baan gaan van een renner na een lek ken band, 3. Ulysses. 3e Serie: 1. Olympia. 4e Serie: 1. Le Champion. Er bleven nog aan voor de demifinales, de Kampioen, Olympia, Le Champion en Achilles. le Demifinale sprint: 1. de Kampioen 3 pnt., 2. Achilles 8 pnt. 2e Demifinale: 1. Olympia, 2. Le Champion. Achtervolging: 1. Achilles, 2. de Kampoen. De Kampioen had dus 6 punten en Achilles 9; deze zal dus moeten kampen met den ver liezer van Olympia en Le Champion voor de 3de plaats. De Kampioen is in de finale ge plaatst, maar misschien zullen de wedstrijden worden overgereden. RONDE VAN ALKMAAR. A.s. Zaterdagmiddag zal de tweede Ronde van Alkmaar verreden worden, dank zij het initiatief der wielerclub „Alcmaria" en de groote medewerking, die deze vereeniging mocht ontvangen #an de zijde der autoritei ten en van heel veel ingezetenen. Het parcours is aldus: start v. Houtenkade, Heiloërdijk, Kanaal, de Ruiterstraat, Baan- singel, Nieuwlandersingel, Bleekerskade, v. Houtenkade (finish). Een fraai traject, dat voor de renners tal van moeilijkheden biedt, maar dat tevens geschikt is voor een hoog gemiddelde. Natuurlijk zal de grootste drukte zich con- centreeren op de v. Houtenkade, waar niet al leen de start en de finish zijn, maar waar een luidsprekersinstallatie het publiek voortdu rend op de hoogte zal houden van den stand der deelnemers. Hier komt ook het ronden- bord, Een consumptietent zal eveneens aan wezig zijn. Ei- wordt in twee klassen gestart; te 1.30 uur gaan de nieuwelingen weg 75 in to taal! en te 3.30 uur de amateurs en on- afhankelijken, waarvan op dit oogenbliik 91 renners hun inleggeld hebben gestort en die dus zeker zullen komen. Het belangrijkste is evenwel, dat een ster kere bezetting van het veld niet mogelijk is, want alle bekende renners komen. Zelfs is dit veld van amateurs en onafhankelijken sterker dan dat, hetwelk onder elkaar 't na tionale kampioenschap op den weg bevocht. Zoodat we hier eigenlijk kunnen spreken van de „revanche van de nationale wegkampioen- schappen!" Deze wedstrijd wordt verreden om den grooten Kaveewee-prijs, waaraan verbonden is een groote zilveren beker. Verder heeft het gemeentebestuur van Alkmaar de zilveren medaille der stad beschikbaar gesteld voor den best geplaatsten renner der beide plaat selijke vereenigingen, terwijl daarenboven tal van andere prijzen, als bekers en medailles van particulieren, vereenigingen en maat schappijen zullen worden uitgereikt. De hoofdprijzen zijn hoofdzakelijk gebruiks voorwerpen voor de renners, zooals een com plete wegfiets, een frame, wifelen, banden, enz Te 7 uur heeft de prijsuitreiking plaats, in het café Groot, het clublokaal van Alcmaria. H.S.V. „DE KAMPIOEN". Onder flinke belangstelling had de derde clubbaanwedstrijd plaats op de Heemsteedsche Wielerbaan. Het verloop was als volgt: Omnium tusschen R. Groot, D. Drost, A. Schaper en T. v. Rooyen. Sprint 3 baanronden in 6 matches a deux: 1. Groot 3 p., 2. Schaper 4 p., 3. Drost 5 p., 4. v. Rooyen 6 punten. Tijdrace 2 baanronden: 1. Groot 25.4, 1 p., 2. Drost 27.1. 2 p., 3. Schaper 27.2, 3 p., 4. v. Rooyen 27.4, punten. Klassement 25 ronden 3 klassementen: 1. Groot 5 p., 2. Drost 5 p., 3. Schaper 9 p.. 4. v. Rooyen 14 p. Totaalstand: 1. Groot 5 p., 2. Drost 9 p., 3, Schaper 10 p., 4. v. Rooyen 14 p. Klassement 40 ronden: 1. Drogtrop 6 p., 2. S. Bos 4 p.. 3. Laan 1 p. Koppel wedstrijd 80 ronden: 1. Valkman— Jansen 5 p., 2. Hessels—Bakker 3 p.. 3. De Lanae—Terburg 3 p., 4. Esveld—opbroek 1 pnt. Klassement 100 ronden 4 klassementen; 1. J. Brey 16 p., 2. Th. Drost 11 p., 3. Krom 7 p.. 4. Halst 5 p., 5. v. d. Mark 2 p., Burger, Sietsma en Huug elk 1 punt DE TOUR DE FRANCE. Bartali wint de Galibier-étappe en neemt de leiding. Uit Grenoble: Woensdag werd de zevende étappe (van Aix les Bains naar Grenoble over de bijna 2700 Meter hooge Galibier) gereden, in welke étappe Bartali, de Italiaan- sche klimmer, zijn slag zou slaan, iets wat hij zelf beloofd had en openlijk door hem was aangekondigd. Deze ,24-jarige renner heeft woord gehouden en hoe! Hij was het eerst boven op de Galibier en kwam met mi nuten voorsprong op zijn naaste concurren ten te Grenoble aan, ja zelfs ruim een kwar tier vóór den leider van het algemeen klasse ment te Aix les Bains, den Duitscher Bautz. leider in het bergklassement, winnaar van een der zwaarste étappes en leider in het algemeen klassement, Bartali werd de man van den dag. Zooals gezegd kondigde Bartali openlijk aan, dat hij in deze étappe het sein tot den aanval zou geven. De eerste, die een uitloop- poging waagde, was Marcel Kint, doch hij was op het eerste gedeelte dezer étappe, waar in de weg slechts geleidelijk omhoog voerde, spoedig weer ingehaald. Eerst bij Aiguebelle, op ruim 50 K.M. van Aix les Bains, ging het scherper omhoog, doch de eigenlijke beklim ming van de Telegraphe-pas en later van de Galibier begon bij het dorp St. Jean de Maurienne, 30 K.M. voorbij Aiguebelle. Het was in deze omgeving, dat Albert van Schen- del een uitlooppoging waagde, weldra ge volgd door den Belg Lowie. Bij St. Michel de Maurienne, aan den voet van de Telegraphe, die 1325 Meter hoog is, hadden Van Schen- del en Lowie nog de leiding, doch zij werden ingehaald door den Pranschen individueel Gallien, die de ibeide vluchtelingen passeerde en alleen de pashoogte bereikte. Van de Telegraphe ging het weer omhoog, 25 K.M. lang met verscheidene kilometers achter elkaar zeer steile stijgingen. Hier maakten de renners kennis met de nog met sneeuw bedekte rotsen; hier ondervonden zij de groote temperatuurverschillen, buiten in de ijle lucht, binnen in de donkere slipperige tunnels. Het was Bartali, die zich van Maes had los gemaakt, en onvermoeid omhoog reed, hij passeerde Vicini, Berrendero, had ook spoedig Gallien te pakken en alleen be reikte hij de pashoogte van 2658 Meter. Op 1 min. 15 sec. volgde Gallien, op 2 min. Vi cini. Toen volgde de nieuwe weg naar de Lau- taret en vervolgens ging het in duizeling wekkende vaart naar beneden. Juist bij deze afdaling heeft Bartali bewezen, dat hij even goed in het klimmen als in het dalen is. Op de laatste vijftig KM. naar Grenoble, steeds dalende, heeft zijn landgenoot Camusso al les gedaan om Bartali nog in te halen, doch dit mocht hem niet gelukken. In 8 uur 2 min. 57 sec. ging Bartali als eerste te Grenoble door de finish, op ongeveer 2 minuten ge volgd door Camusso, terwijl een kleine groep achtervolgers gezamenlijk aankwam met bijna 3 minuten achterstand. Bautz, die buitengewoon moedig gereden had. kon echter bij de beklimming van de Galibier niet volgen. Hij kwam ongeveer 4 minuten achter Bartali op den top. Thier- bach heeft zijn landgenoot bij de afdaling geholpen, doch Bautz kreeg nog pech door een lekken band. Met ongeveer 18 minuten achterstand kwam de leider van Aix les Bains te Grenoble aan. De drager van de gele trui kon zijn waardigheid overdragen aan Bartali, den koning der bergen. De beide Van Schendels kwamen tegelijk te Grenoble aan, met ruim een half uur ach terstand op Bartali. Wederom is Albert van Schendel enkele plaatsen in het algemeen klassement teruggevallen; thans bezet hij de 39ste plaats met niet minder dan vijf kwar tier achterstand op Bartali, den nieuwen lei der in de algemeene rangschikking. De situatie bij de algemeene rangschik king is: 1 Bartali (Italië) totaaltijd 45 uur 42 min. 32 sec. 2 Vissers (België) individueel 45 uur 54 min. 50 sec. 3 Bautz (Duitschland) 45 uur 55 min. 27 sec 4 Amberg (Zwitserland) 45 uur 59 min. 24 sec. 5 Braeckeveldt (België) individueel 46 uur 1 min. 42 sec. 6 S. Maes (België) 46 uur 2 min. 7 sec. 7 Marcel Kint (België) 46 uur 3 min. 15 sec. 8 Camusso (Italië) 46 uur 4 min. 21 sec. 9 Vincini (Italië) individueel, 10 Marcail- lou (Frankrijk) 39e Albert van Schendel 46 uur 56 min. 8 sec. 52e Anton van Schendel 47 uur 21 min. 24 sec. Het landenklassement luidt: 1 België 138 uur 12 min. 46 sec. 2 Italië 138 uur 16 min. 53 sec. 3 Frankrijk 138 uur 26 min. 8 sec. 4 Duitschland 138 uur 58 min. 47 sec 5 Zwitserland 139 uur 39 min. 29 sec. 6 Luxemburg 141 uur 14 min. 10 sec. Indien U zich thans spoedig aanmeldt kunnon wij U nog no<Mran voor een der onderstaande 3 gexolsehapsrelzen of eenlge andere In onze ismtrcourant vermelde reizen Naar Zwitserland Prijs I 89.—, duur 9 dagen, vertrek 17 Juli Naar Ardennen en Luxemburg Prijs I 37.50, duur 4 dagen, vortrek 19 Juli Naar Dolomieten en den Grossglocfcner Prijs f 137.50, duur 1 2 dagen, vertrek 26 Juli REISBUREAU LINDEMAN Barteljorisstraat 3, Telefoon 12679 Lid der Nederl. Vereen, v. Reisbur. (Adv. Ingez. Med.) INT. STAYERSWEDSTRIJDEN TE UTRECHT Voor een vrijwel uitverkocht stadion heb ben Dinsdag te Utrecht wielerwedstrijden plaats gehad. De uitslagen luidden: Landenwedstrijd NederlandBelgië—Frank rijk achter groote motoren: eerste manche (30 K.M.): 1. Saynaeve (België) 24 min. 46 3 5 sec.; 2. Michaux (België) op 50 m.; 3. Piet van Kempen (Nederland) op 60 m.; 4. Sausin (Frankrijk) op 450 m.; 5. Constant (Frank rijk) op 460 m.; 6. Wals (Nederland) op 790 meter. Tweede manche (30 K.M.): 1. Plet van Kempen, 24 min. 19 3/5 sec.; 2. Seynaeve op 20 m.; 3. Michaux op 600 m.; 4. Constant op 850 m.; 5. Wals op 1190 m.; 6. Sausin op 1450 meter. Derde manche (30 K.M.): 1. Piet van Kempen. 25 min. 41/5 sec.; 2. Seynaeve op 150 m.; 3. Michaux op 550 m.; 4. Constant op 650 m.; 5. Sausin op 700 m.; 6. Wals opgegeven na 26 K.M. Uitslagen 1. België 13 pnt.; 2. Nederland 16 pnt.; 3. Frankrijk 28 pnt. Omnium tusschen Van Vliet, Pijnenburg en Van Egmond: Sprint over twee ronden. Totaaluitslag: 1. Van Vliet; 2. Van Egmond; 3. Pijnenburg. KAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM. Voor de kampioenschappen van Haarlem op wegfietsen op de Halfwegsche wielerbaan a.s. Zondag te 12 uur schreven reeds vele renners in, o.a. Cor de Best, Jan de Brij, F. v. Rooyen, A. Schaper, Korthals, Drogtdrop, enz. enz. Het belooft een spannenden strijd te wor den voor het kampioenschap lange afstand 1-10 K.M. en korte afstand sprint 3 baan ronden HENGELEN. HET BAARSJE. Bovengenoemde vereeniging houdt a.s. Zondag haar eersten half jaarlijkschen kas- westrijd in de wateren te Ursem. Voor dezen wedstrijd is de belangstelling heel groot; met twee touringcars wordt de reis aanvaard. Er zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld. Het vertrek is bepaald op 's morgens 4 uur van het clubhuis van den heer Slot aan de Spaarn- wouderstraat 77. Het ligt in de bedoeling om bij aankomst van het gezelschap de dames een gezellïgen rondrit te laten maken in de omstreken van Alkmaar, opgeluisterd met muziek. Na afloop van den wedstrijd wordt weer gezamenlijk de reis naar Haarlem aanvaard, waar de namen der prijswinnaars bekend worden gemaakt. De prijzen worden 's avonds half negen uit gereikt in een feestelijke bijeenkomst. Mede werking wordt verleend o.a. door den humo rist Jac. Funny en door The Blue Swingers. WATERPOLO. D.W.R.—DOLFIJN (1—2). De Waterratten zijn het eerst in den aan val, doch Kollerie wordt geregeld te forsch van den bal gewerkt. Onverwacht neemt Dol fijn de leiding (01). Het Amsterdamsche doel ontsnapt ternauwernood aan een doorboring als eenige gevaarlijke schoten van Kollerie ra kelings naast gaan. Wanneer Müller het water wordt uitgestuurd krijgen de Waterratten een mooie kans om gelijk te maken, maar als even later ook Van Viersen het water uit moet, is de verhouding weer gelijk. Vóór de rust wordt niet meer gescoord. Na de rust stopt N. Kollex-ie keurig eenige jevaarlijke schoten. Eindelijk maakt Kollerie met een ver schot gelijk (11). Om beurten worden de doelen onder schot genomen: het is Stender, die tenslotte weet te scoren (12) De Waterratten komen nu flink in den aan val. doch het wil met schieten niet lukken, zoo dat in den stand geen verandering meer komt. D.W.R. (Dames)—HP.C 1—1 i SCHAKEN. HET TOURNOOI TE KEMERI. Uit Kemeri: De uitslagen van de partijen in de 16e ronde waren: Rellstab—Steiner V2-V2 ApschenekBerg 0—1 AljechinFiixe 1—0 MikenasHasenfuss 0—1 LaxxdauKeres 0—1 FeigiixPetrow 0—1 Flohr-Boeoek 1—0 ReshevskiStahlberg '2'2 Tartakower—Osols 1—0 De favorieten voor de eerste plaatseix heb- ben allen gewonnen, behalve Reshevski, die met remise tegen Stahlberg genoegen moest nemen. De spanning heeft thans wel haar hoogtepunt bereikt; de partijen uit de laat ste ronde moeten den doorslag geven. De stand na de 16e ronde luidt: 1. Reshevski 12 pnt. 2 en 3 Petrov en Flohr, ieder 11V2 pnt. 4 en 5 Aljechin en Keres, ieder 11 pnt. 6 en 7 Tartakower en Steiner ieder 10 pnt. 8 Fine, 8V2 pnt. 9. Stahlberg 8 pnt. 10 en 11. Apschenek en Mikenas, ieder 1V2 pnt. 12. Rellstab 7 pnt. 13. Boeoek 6j/o pnt. 14. Berg 6 pnt. 15. Feigin, 5 pnt. 16 Landau 4}/z pnt. 17. Hasenfuss, iYz pnt. 18. Qsols 3 pnt. In de laatste ronde worden gespeeld de partijen OsolsRellstab, StahlbergTarta kower, BoeoekReshevski, PetrovFlohr, KeresFeigin, Hasenfuss—Landau, Fine Mikenas, BergAljechin en Steiner—Ap schenek. Theoretisch kunnen nog vijf spelers op de eerste plaats beslag leggen, n.l. Reshevski, Petrov, Flohr, Aljechin en Keres. Maar Reshevski zal wel remise spelen, waardoor hij zeker van de eerste plaats is, al of niet gedeeld met Petrov of Flohr. PROMOTIE-DEGRADATIE lste-2de KLASSE In de competitie van den N. H. Schaakbond dezen winter gespeeld was het de schaak- vereeniging „Weenink" te Beverwijk gelukt kampioen te worden van de 2de klasse. De te Velsen gevestigde schaakclub „Kijk Uit'" daarentegen was als laatste geëindigd in de le klasse. Beide clubs spelen dus tweemaal een wed strijd om de beslissing. Op verzoek van beide tegenstanders wor den deze wedstrijden gespeeld in het clublo kaal van de Haarlemsche Schaakclub, boven zaal van café-rest. 't Bolwerk. De eex-ste wedstrijd vind plaats Dinsdag 20 Juli. DAMMEN. DAMVEREENIGING „D.O.S." In het clublokaal van bovengenoeixxde ver eeniging werd de zomerwedstrijd 1937 voort gezet met de volgende uitslagen: Afdeeling I: W. F. Miedema wint van C Vrolijk; G. A. Ottolini wint vaxx H. J. van Berk; W. Dijkhoff wint van J. Spijker. Afdeeling H. W. J. Pel, wint van H. Kol: P. Heiidweiller wint van S. Vei-meer; E. F. W. BorgerW. J. Pel afgebroken. JUBILEUM HAARLEMSCHE DAMCLUB. Maandagavond 12 Juli a.s. zal meester J. B. de Haas uit Scheveningen ter gelegenheid van het dertig-jarig bestaan der Haarlemsche Damclub, in ,Het Hof van Holland", een cau- sex-ie komen geven over Hoogland's systeem. In de pauze zal de hxxldiging plaats hebben van de nieuwe Haarlemsche kampioenen, ter wijl tevens de in de afgeloopen wedstrijden om de persoonlijke kampioenschappen van Haaiiem en omstreken behaalde prijzen zul len worden uitgex-eikt. LAWNTENNIS. Tournooi Noordwijk. Tweede dag. Woensdagmiddag zijn de internationale kampioenschappen op de banen van het Noordwij ksche Casino voortgezet. Het weer was beter dan den vorigen dag; daaraan was het zeker te danken, dat de be langstelling van het publiek grooter was Za- tex-dag en Zondag zal het natuurlijk veel vol ler worden. De meesten zijn dan vrij en bo vendien begint het dan pas te spannen. Ver rassingen kwamen ook Woensdag niet voor. Van de geplaatste spelers kwam De Stefani (Italië) uit tegen de Brauw. De eerste won met 6—2, 6—4, 6—2. Van Swol won van Hoeke en Hughan sloeg den Belg Moreau. De Joegoslaaf Kukuljevic moest hard vechten tegen den taaien Van Olst en Teschmacher trof in Cabot een vast- houdenden tegenstander. Zooals verwacht werd wonnen de beide eersten. Ook de onbekende Britsch-Indiër. prins Van Kutch. kwam aan de beurt, hij handhaafde zich, zij het niet zonder moeite tegen den Ame rikaan Hall. De laatste acht partijen in het heeren enkelspel zijn de volgende: De Stefani tegen den winnaar van de partij Gallèpe (Mona co) mr. Marinkelle, van Swol tegen Tesch macher, Hughan tegen Kukuljevic en prins Van Kutch tegen Heynen. De laatste is in dit gezelschap verzeild ge raakt, doordat noch Jamain, noch Leembrug gen naar Noordwijk zijn gekomen. Hieronder volgen de volledige uitslagen: Heeren-exx'kelspel, eei'ste afdeeling. Eex\ste ronde: mr. Marinkelle slaat jhr. Teixeira de Mattos 6—0, 61; tweede ronde mr. Marin kelle slaat Bruns 3—6, 6—2, 7—5; Tesch macher slaat Cabot 75, 62. Internationale afdeeling. Eerste ronde: de Stefani (Italië) slaat jhr. de Brauw 62, 64, 62; Van Swol slaat Hoeke 63, 63, 63; Hughan slaat Moreau (België) 63, 8—6. 63; Kukuljevic (Z.-Slavië) slaat Van Olst 6—2, 6—4, 6—3; prins Van Kutch (Bx\- Ixxdië) slaat Hall (Am.), 61, 97,75. Dames-enkelspel, eerste afdeeling. Tweede x-onde: mej. Kraus (Oostenr.) slaat mevr. Isaac (België) 64, 62; mej. Mechel slaat mej. Swaters 6—4. 6—0; mej. Kovac wint van mevr. Boutmy (teruggetrokken); mej. Kaep- pel (Duitschl.) slaat mevr. Spies 6—1, 60; derde roxxde: mej. Kaeppel slaat mej. A. Kerckhoff 6—1, 6—0. Gemengd dubbelspel: mevr. van Alfen en mr. Brouwers slaan mevr. Kooien—Alsback en ir. Spies 6—2, 108; mevr. de Clercq en Hertz slaan mej. van den Bosch en jhr. Teixei ra de Mattos 63, 62; mej. Swa.tei*s en de Brauw slaan mej, Thorxus en Wiener 61, 75; mej. Kraus en Hughan slaan mevr. Boutmy en Lijsen 6—2, 6—4; mej. Kovac en Hughan slaan mevr. Jonquiere en Gallèpe 62, 63, mej. Mechel en Van der Heide slaan mevr. Isaac en Hall 6—4, 7—5; mevr. van Al fen en mr. Brouwers slaan mej. Kaeppel en Brims 63. 64. ZWEMMEN. RIE MASTENBROEK KLOPT TWEE MAAL RAGNHILD HVEGER. Uit Kopenhagen: Tijdens Woensdagavond te Kopenhagen gehouden zwemwedstrijden slaagde Rie Mastenbroek er in, twee maal van Ragnhild Hveger te winnen, n.l. op de 100 M. borstcrawl en de 100 M. rugslag. Wederom is bewezen, dat de Deensche zwemster op de 100 meter, hetzij, dat het borstcrawl, hetzij dat het xmgslag is, nog niet zoo snel is als enkele Nederlandsche zwem sters. De tijd van Rie Mastenbroek op de 100 M. box-stcrawl was 1 minuut 7,9 sec. Ragnhild Hveger tikte in 1 minuut 9.6 sec. aan na een feilen strijd met haar landgenoot Gunvor Kraft, die een tijd noteerde van 1 min. 9.7 sec. Op de 100 meter rugslag werd Rie Masten broek No. 1 in 1 min. 17.6 sec., gevolgd door Ragnhild Hveger in 1 minuut 18.5 sec. Tove Bruunstroem werd derde in 1 min. 19 sec. INTERNATIONALE VIERKAMP H. V. G. B. Op 15 Augustus zal door H. V. G. B. een internationale vierkamp georganiseerd wor den. De Belgische eerste klas clxib „Royal Verviers Natation", die niet alleen goede zwemmers, maar ook goede polospelers in haar midden heeft, zal xneedingen. Ook is toezegging ontvaxxgen van V. Z. V. uit Vel sen; D, W. R. is eveneens uitgenoodigd. Verder zal wederom de „Lx Memoriam Dr. W. E. Merens-beker" verzwommen worden voor Midd. Scholen uit Haarlem en omstre ken. Houder van dezen beker is de H.B.S. A. Het programma bevat verder 4 polowed- strijdexx en zwemnummers waaronder de 10 x 50 box-stcrawl estafette heeren om het kampioenschap van den kring Haarlem. èlutcrfpuitüOiic&Utig. Voor herstel van kleine en groote schaden, zoowel als voor het geheel overspuiten of polijsten en bij werken van carrosseriën N.V.Gebr.H.& F. Kimman Wagenweg 8-10 Plein 23-25 Telef 13850 Telef 11578 (Adv. Ingez. Medj /(DEEP/ T'JMNCÏNj HALCYONLIJN Stad Zaandam, 7 v. Vlaardingen n. Stock holm. Stad Maassluis, Narvik xi. Rott.-Vlaard. 8 (4 v. m. te Hk. vanHolland verw. Stad Schiedam. 6 v. Lulea n. Rott.-Vlaard. Stad Zwolle, 6 v. Malta n. Les Falaises. Stad Dordrecht, Rott. n. Lissabon p. 6 Oues- sant. Flensburg, 7 v. Vlaax-d. n, Narvik. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Dinteldijk, 4 v. Rott. te Vancouver. Daxxisterdijk, Rott. n. Vancouver 5 v. Cris tobal. Statendam, 7. v. N.-York te Rott. Delftdijk, 7 v. Rott. n. Vancouver via Londen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitr.) pass. 6 Gibraltar. Gaasterkerk (uitr.) 6 te Hongkong. Grootekerk (thuisr.) 6 v. Shanghai. Zuiderkerk (thuisr.) 6 van Aden. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (uitr.) 7 te Santos. Montferland (thuisr.) 8 (1 n.m. te IJmuiden verw. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. Springfontein (uitr.) p. 5 Gibraltar. Bloemfontein (thuisr.) 6 te Mombassa. Boschfontein (uitr.) 7 te Kaapstad. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nijkerk (thuisr.) 6 v. Port Natal. KON. NED. STÓOMBOOT-MLJ. Achilles, 6 v. Algiers n. Oran. Atlas, 2 van Curacao n. Maracaibo. Baralt, 29 van Bovenw. Eil. te Curacao. Boskoop, 7 van Antwerpen te Amst. Ceres, Chili n. Amst. vla Liverpool 6 op 300 mijl N.W. van Azoren. Helder, 6 van Valparaiso n. San Antonio. Irene, 30 van Curagao n. Haiti. Iris, 30 van Cux-acao n. Pto. Barrios. Mars, 6 van Messina n. Palermo. Midas, 3 van Curagao n. Bo verw. Eil. Orpheus. 6 van Odexxse te Stettin. Triton, 6 van Saloniki te Izmir. Baarn. Chili n. Amst. via Liverpool 6 (9.30 v.m.) 360 mijl Z.W. van Land's End. Bodegraven, 4 van Corral te Talcahuano. Euterpe. 6 v. Amst. te Bordeaux. Berenice, Marseille n. Rott. p. 6 Gibraltar. Deucalion, 7 van Livorno te* Civita Vecchia. Ajax, 7 v. Rott. te Genua. Titus, 7 van Kopenhagen te Gothenburg. Hebe, 7 van Danzig te Kopenhagen. Vesta, Susak n. Londen 6 op 150 mijl Z.W. v. Ouessant. Pluto, 7 v. Vigo te Amst. Theseus, 7 v. Vigo te Amst. Hercules, 7 v. Amst. n. Hamburg. ROTTERDAM—ZUED-AMERIKA LIJN Alpherat, 6 v. Rott. te Buenos-Ayres. Alchlba, 7 van Hamburg te Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat (thuisr.) pass. 6 Perlm. Buitenzorg (thuisr.) pass. 6 Ouessant, 8 (8 n.m.) te Rott. verw. Palembang (uitr.) 6 van Suez. Dempo (thuisr.) 7 te Marseille. Baloeran, 7 v. Bat. n. Rott, Garoet (thuisr.) 7 v. Port Said. Sibajak (uitr.) 7 v. Rott STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Simaloer (thuisr.) 7 te Triest. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 7 van Colombo. Chr. Huygens, 7 v. Batavia te Amst. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 6 van Al giers. Talisse (charter) 6 v. Panama n. Japan. Poelau Laut (uitr.) 6 v. Singapore. Johan de Witt (uitr.) 6 van Belawan. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Lille, Japan n. Rott. 6 v. Port Said Euryades, Rott. n. Japan 7 v. Shanghai. Flintshhe, Dairen xx. Rott.. 5 van Singapore Agamemnon. 6 v. Kobe n. Rott. Glengarry, Dairen n. Rott. 4 v. Manilla. Polyphemus, Liverpool n. Java 6 v. Suez. Eurybates. Batavia n. Liverpool 7 v. Amst.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11