Redders. In en om de Jamboree. Reisbureau. Chineesche en Japansche troepen in botsing Het belangrijkste 54e JAARGANG No. 16576 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 8 JULI 1937J HAARLEM S DAGBLAD Uitgave Lourens Coster Maatschappij voor Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Courant-Uitgave en Algemeene Drukkerij N.V. HoofdredacteurROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTENper week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week f 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72Vs. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnès. Levenslange ongeschiktheid f 2000.—, overlijden f 400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, beide leden duim f 100.—, één lid duim 50.—, alle leden wijsvinger 60. één of twee leden wijsvinger 25.—, alle leden anderen vinger 15.één of twee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk 30enkelbreuk 15.polsbreuk 15. Nog afzonderlijke verzekering voor afoonnés op het Geïllus treerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. HEDEN 12 PAGINA'S* Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buiten Spaame 12 Telefoon Nos.Directie 13082 - Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132, 12713 Administratie 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord. Telefoon 1 2230 ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Een Amsterdamsch collega uit zijn verba zing over het geval van zekeren „Bertus de Waterduiker", die al zestien menschen uit het water gehaald heeft, zich daarbij afvragend hoe het toch komt dat sommige menschen er altijd bij schijnen te wezen als iemand te water valt, terwijl anderen In een gansch langdurig leven nooit zooiets meemaken. De vraag is niet nieuw, ik heb haar ook wel eens in dit blad gesteld en zij moet bij vele anderen eveneens gerezen zijn. Maar men kan haar uitbreiden bovendien. Hoe komt het dat sommige menschen allerlei auto-ongeluk ken, spoorwegrampen enzoovoorts meemaken terwijl anderen dit lot ten eenenmale ont gaat? Men hoeft zich heusch niet tot de drenkelingen te bepalen als men zich over deze dingen begint te verbazen. Het antwoord op de vraag kan niemand ge ven, ook mijn Amsterdamsche collega niet, die veronderstelt dat er tusschen hemel en aarde een kracht moet zijn dewelke „boven onze pet gaat". Natuurlijk. Er moeten zelfs nog veel meer van deze krachten bestaan en de men schen van het occultisme kunnen er u heele opsommingen van verschaffen maar de ver klaring ook niet op eenigszins afdoende wijze geven. Een andere vraag rijst evenwel: waarom heeft de moderne wereld, vindingrijk als zij toch is op velerlei gebied en ook op dat van het reddingswezen, de „uitverkoren redders" nog niet uitgezocht en een speciale opleiding ge geven? Voor hun eigen lijfsbehoud schijnt dit zoo gewenscht, dat men zou kunnen aanne men dat zij zelf wel zwemmend redden en Eerste Hulp en zoo zouden gaan leeren zoo dra ze maar konden. Maar blijkbaar is dat niet zoo, want hoevelen hunner zijn al niet bij hun moedige pogingen omgekomen omdat zij de reddingstechniek niet voldoende ver stonden? Eigenlijk zou men, om de voorbestemde red ders te ontdekken en hen bijtijds te kunnen opleiden, er al in hun prille jeugd op moeten gaan letten. In het gezirj dus. En voor deze gedachte maak ik hier nu maar eens propa ganda. Het klinkt misschien een beetje wonderlijk maar het leven i s wonderlijk, bergt vele mys teriën in zich en wordt bedreigd door tal- looze gevaren. Als gij dus opmerkt dat uw jeugdige zoon in korten tijd verscheidene ma len ter plaatse is geweest als te land of te water ongelukken gebeurden, neem dan maar meteen de mogelijkheid aan dat deze eigen schap het is blijkbaar een eigenschap hem in de toekomst zal bijblijven en laat hem zoo gauw mogelijk uitstekend zwemmen lee ren, plus zwemmend redden, hetgeen een be kwaamheid op zichzelf is die men apart leeren moet, plus het verleenen van Eerste Hulp. Nogmaals erken ik dat het een beetje won derlijk klinkt, maar de practijk bewijst nu eenmaal dat er schepselen met zulk een voor bestemming zijn en waarom zouden zij zich dan niet bijtijds bij hun lot aanpassen? Natuurlijk kan men de menschen niet verdeelen in „geboren aanwezigen-bij-onge lukken" en „geboren afwezigen-bij-ongeluk ken" Er is de groote middengroep die er wel eens bij is. En tot allen richt zich de ijverige propaganda van de reddingsbrigades en eerste hulp-verleeners. Ik poog die slechts een beetje te verster ken met er de aandacht op te vestigen, dat er inderdaad een menschengroep bestaat zij het geen groote die bepaald tot redder en eerste hulp-verleener voorbestemd schijnt te zijn. Vroeger werd dat minder opgemerkt, omdat de journalistiek en de statistiek min der ontwikkeld en minder ervaren waren. Nu valt het sterk op. Is het mal daar con clusies uit te trekken? Ik geloof het niet. Er zijn zooveel andere onverklaarde verschijn selen in het leven, waaruit men allang "de practische gevolgtrekkingen heeft gemaakt. Dit is blijkbaar nog maar in beperkten kring waargenomen. R. P. Langzaam maar zeker verrijzen de huizen der padvinders. Groote drukte op het terrein. OPENLUCHTDAG le H.B.S. B. Op de fraaie terreinen aan de Spanjaards laan is vanmorgen tien uur weer de jaarlij k- sche openluchtdag van de eerste H.B.S. B met 5-j. c. begonnen en ook nu weer onder leiding van mej. D. Roos en M. Houtkooper, die zich wederom mochten verheugen in de medewer king van de leeraren der H. B. S. Weliswaar ontbrak ditmaal het zonnetje, maar dit deed aan de uitbundige en enthousiaste stemming van de jongelui waarlijk geen afbreuk. De leerlingen hadden zelf op de overdekte tribu ne een muziekinstallatie aangebracht, zoodat onze lezers begrijpen kunnen, dat het verblijf op die terreinen vanmorgen alleraange naamst was. Niet minder dan 300 meisjes en jongens namen deel aan de gebruikelijke wedstrijden en zooals altijd met veel animo. Een paar jongens uit de derde klas zagen kans bij het speerwerpen een afstand van ongeveer veertig M. te halen, een prestatie die den lei der tot groote tevredenheid stemde. Hedenmiddag worden de wedstrijden voort gezet. Dan komen de ouders kijken. Nog maar kort geleden was er nog niets te zien op het Jamboree-terrein. Er heerschte een volmaakte rust en alles was even landelijk als sereen. De serene kalmte, die soms wel even drukkend werkte, als men dacht aan de on rust, die op nog geen twee K.M. afstand op den rijweg heerschte. Maar plotseling is deze rust verbroken. Ver broken met het doel, 28.000 padvinders van bijna alle landen met elkaar te verbroederen. Men hoort, inplaats van het klepperen van een specht, het kloppen en timmeren van een hamer, inplaats van het krassen van een kraai,, het krassen van een zaag. Alle aan wezigen haasten zich, het werk wacht; de tijd, dat alle 28.000 padvinders daar zullen zijn, is niet ver meer verwijderd. Maar, $.1 heerscht dan overal haast, alles gaat toch rustig. Dat klinkt misschien para doxaal, doch dat het een feit is, zullen de aan wezigen en zij, die het werk in oogenschouw hebben genomen, bevestigen. Vooral de uiterst securen uitvoering van het kleinere werk, zooals b.v. het vastmaken van tenten met de „haringen" (is dat niet juist een groot onderdeel van het werk, dat wij kam peeren noemen?) treft den bezoeker. Alles staat even vast, geen wind kan eenige schade aan deze slaapplaatsen aanrichten. De groote tenten geven een prachtige beschutting tegen de zon, of, om het tegenovergestelde, doch minder wenschelijke te nemen, den regen.. Doch mocht, gedurende den geheelen Jam- boreetijd, het weer niet meewerken, om dit groote „buitenfeest" volkomen te doen slagen, dan hebben de leiders reeds maatregelen ge troffen, om dit geval alles naar behooren te regelen. Nadere bijzonderheden konden hier over nog niet verstrekt worden, aangezien nog niet alles ter plaatse is. Maar dat het geheele Jamboreeterrein een frisschen, levendigen en vroolijken indruk maakt, staat vast. De vele bezoekers, die reeds nu hun belangstelling toonden door een bezoek aan het terrein te brengen, zullen dit eenparig met ons eens zijn. Drie groote tribunes geven den toeschouwer gelegenheid, de officieele ontvangst te kunnen zien. Een merkwaardig effect zal dat leveren, 28000 padvinders van verschillende landen, gegroepeerd voor drie tribunes! In het geheele kamp zijn de buitenlandsche padvindersbij de Nederlandsche onderge bracht, zoodat daar, als niet de leiding er weer aan gedacht had, wel eens leelijke misverstan den in verband met de verschillende talen, zouden kunnen optreden. Elke tent heeft zijn eigen tolk. zoodat alle bezwaren hieromtrent opgelost zijn. Het terrein van de Wereld-Jamboree nadert haar voltooiingHet heeft lang geduurd, voordat we dit in onze krant konden ver melden. Doch nu het dan eindelijk zoover is, kunnen we constateer en, dat we inderdaad verbaasd zijn over de afwerking (laat het dan een voor- loopige z-ijn) van de verschillende, of liever gezegd alle, deelen van het groote wereld gebeuren voor eiken padvinder, dat wij in ons dagelijks leven: „De Jamboree" noemen. De Jamboree is op komsthet padvin- ders-tournooi-van-verbroedering zal aan stonds beginnenlaten de padvinders zich gelukkig prijzen met hun jeugd, die, zooals nu, met deze Jamboree-verbroedering, zulke mooie voorbeelden aan de ouderen kan stel len Vogelenzang is „Padvinderszang" geworden! Volksdansen en vendelzwaaien te Vogelenzang. Op Woensdag 4 Augustus, des ochtends van 10—12 uur, zal op uitnoodiging van het hoofd bestuur der Wereldjamboree het Neder- landsch Centraal Bureau voor Volksdansen te Vogelenzang een demonstratie geven 'in contra-, zwaard- en Morrisdansen, boeren dansen en vendelzwaaien. Behalve de Neder landsche voordansers van „De Meihof" te Oosterbeek, onder leiding van dr. Elise van der Ven-ten Bensel, zullen aan deze demon stratie deelnemen de groep Gorsselsche boe- rendansers onder leiding van den heer H. J. de Rooy en het Brabantsche Vendelierencorps onder leiding van den meester-vendelzwaaier A. J. Hendriks te Eindhoven. De folklorist D. J. van der Ven zal de be- teekenis dezer demonstratie voor de padvin derij met een inleidend woord toelichten. Uit de vele aanvragen, welke het N.C.B.V. in de afgeloopen maanden mocht ontvangen van padvinders- en verkennersleiders over volks dansen en vendelzwaaien, is overtuigend ge bleken, hoe gaarne de jeugd deze takken van volkskunst in het padvindersprogramma wil opnemen. Ook is het een verheugend verschijnsel, dat niet alleen in alle deelen van Nederland, maar ook in Oost- en West-Indië, onder lei ding van gediplomeerde leerkrachten van het N.C.B.V., contra-, zwaard- en Morrisdansen steeds meer beoefenaars vinden, niet het minst ook in padvinders- en verkennerskrin gen. KIND KRIJGT KOKEND WATER OVER HET LICHAAM. In het dorp Volkel (nabij Uden N.B.) heeft een zoontje van den landbouwer v. d. W., een jongetje van twee jaar, een emmer kokend wa ter omgetrokken. Het gevolg was dat de kleine het kokende water over het lichaam kreeg en deerlijke brandwonden opliep. Een ontboden geneesheer liet het kind naar het ziekenhuis te Uden ver voeren, waar het is overleden. Concert op de Groote Markt. Groote belangstelling. Ter gelegenheid van het congres van den Bond van Loodgieters en Fit terspatroons, dat Woensdag en Donderdag te Haarlem is gehou den heeft de Harmonie „Crescendo" Woens dagavond een concert op de Groote Markt gegeven. Dit concert is tot stand gekomen met medewerking van „Haarlem's Bloei". Als gastdirigent fungeerde de heer Jos. de Klerk. De belangstelling was bijzonder groot en de diverse nummers werden met een hartelijk ap plaus beloond. Bezoekers bij Frans Hals. Gemengde indrukken van de Frans Hals- tentoonstelling. „Het bezoek aan de Frans Hals-tentoon stelling is zeer bevredigend". Dit simpele krantenberichtje was voor ons aanleiding om nu eens niet de schilderijen maar meer spe ciaal het publiek dat deze eerste groote Frans Hals-tentoonstelling bezoekt te gaan be zien. Wat beweegt de menschen nu eigenlijk om naar de werken van een genie als Frans Hals te gaan kijken? Die beweeg redenen zijn velerlei. Daar zijn vooreerst de menschen die nu eenmaal nooit een gebeur tenis overslaan. Gij vindt dezulken op Bach- concerten, als Tilden komt en bij Fritz Hirsch. Zij zoeken dan allereerst naar de be kende schilderijen die ze van de reproduc ties kennen. Vooral „De nar met de luit" ver heugt zich in een groote populariteit. Het zijn dezelfde menschen die eens in het leven naar het Rijksmuseum gaan om dan verder met het air van een kenner over het „Straatje van Vermeer" of „De Nachtwacht" van Rembrandt te praten. Den catalogus in de hand loopen ze in de zalen waar ze zich onbespied wanen loom te geeuwen, om plotseling, als andere bezoekers opduiken, met volle overgave en interesse de schilderijen te bekijken. Deze lieden zult ge ook op de Frans Hals-tentoonstelling, weer in diverse gedaanten kunnen bewonderen. Jammer dat Frans Hals zelf niet met zijn weergalooze vroolijkheid en spotlust gele genheid heeft om hier te werken. Gelukkig zijn er ook nog andere bezoe kers. Dat zijn voornamelijk de mannen met de baarden en de lange haren, waarvan ove rigens niets slechts gezegd mag worden. Hun kunstenaarsziel springt bij het zien van al deze kunstwerken open en menige schil der of kunstliefhebber kunt -ge tijden lang stil verzonken zien staan voor de scheppin gen van zijn grooten kunstbroeder. Ook het bezoek van de buitenlanders vooral Franschen is zeer groot. De be wondering, niet alleen voor de schilderijen, maar ook voor de heerlijke rust die er van ons prachtige museum uitgaat is dan ook algemeen. Merkwaardig hoe verschillend toch de di verse buitenlanders bij het zien van de kunst werken reageeren. De Franschen en in het bijzonder de vrouwen zijn verrukt over de wijze waarop Hals de oude kanten kraagjes geschilderd heeft. De Duitschers toonen hun bewondering mede voor de massale stukken zooals de Officieren en Onderofficieren van den St. Joris-Doelen. ook .De maaltijd van de Officieren van den Cluveniers-Doelen" brengt hen in vervoering. De Engelschen zijn even phlegmatiek als altijd, slechts nu en dan toont een „Yes, wonderful, indeed" hun bewondering. Waar ge u echter als leek het meest over zult verbazen, dat is de ongezouten critiek die hier werkelijk niet sporadisch gehoord wordt. Zoo wist een heer naast me mij pre cies te vertellen, dat het zoogenaamde zelf portret van Frans Hals absoluut niet van Hals zelf was. „Het portret van een jongen man" was volgens dezen zelfden kenner pre cies een van Dijck. Een meneer die er uitzag alsof het maken van een schilderij hem evenveel moeite kostte als het schillen van een peer iu of mij, kwam tegen deze profane uiting in hef- tigen opstand. De ..kenner" legde echter een dergelijke verbluffende kennis van technische details aan den dag dat zijn tegenstander geheel beduusd afdroop. Overigens heerscht er op deze tentoonstel ling nog lang geen Halsiaansche stemming en ofschoon iedereen, hetzij leek of deskun dige bij het zien van de leutige kinder kopjes en dien oolijken drinkebroer een ple- sante kriebeling in zijn keel voelt opkomen, loopt men elkaar stijf-deftig en met gezich ten gelijk aan die van de bezoekers van de graven van Egyptische Pharao's, voorbij. Slechts even komt zoo nu en dan een tipje van Frans Hals' geest boven. Zoo'n moment was er bijvoorbeeld toen een rondborstige Zeeuw de zijden pet op den stoeren kop bij het portret van een Dame uitriep: ..Merakels. wat die vent schilderde, mot je die trekken van dut oude wief zien!" Gelukkig dat deze rondborstige Zeeuw niet de vernietigende blikken van de tw°e keurig geverfde Hals zélf zou het niet verbe terd hebben dames achter hem gezien heeft. Zijn pleizier zou er waarschijnlijk door vergald zijn geweest en toch begreep deze eenvoudige kerel meer van den eenvoudigen mensch Hals dan menig kunstkenner. K. n. Als je eenmaal hebt besloten, Waarheen je vacantie gaat, Heb je meestal nog behoefte Aan deskundig wijzen raad. Je hebt nog wat gidsen noodig, Plattegronden enzoovoort, En je moet biljetten hebben, Vaak van zeer verscheiden soort. Je moet eindeloos veel weten, Dit of dat en zus of zoo, En, met vragen zwaar beladen, Ga je naar een reisbureau. Tusschen bergen van reclame, 'n Zee van kaartjes zonder tal, Staat het personeel te zwoegen, Dat je wegwijs maken zal. Altijd vriendelijk voorkomend, Rennen zij er door elkaar, Op de allergekste vragen Hebben zij het antwoord klaar. Over passen en douane, Over scheep- en luchtvaartlijn. Over slapen, over eten, En bagage in den trein. Over alle soorten routes, Over uren van vertrek, Duur van reizen, tijd van aankomst, Op de uitgekozen plek. Alles weten zij te vinden, In een tempo dat verbaast, Steeds geduldig en hulpvaardig, Toegewijd en toch gehaast. Van den morgen tot den avond. Zijn ze daar om bij te staan, Hooren zij de mooiste plannen Voor vacantiereizen aan. 't Moet ze dikwijls watertanden, Als er weer een klant vertrekt. Die vacantie vizioenen In hun hart heeft opgewekt. Maar als anderen gaan reizen Is 't voor hen de drukste tijd, Heel den dag aan het genieten Van die anderen gewijd. Mocht u zoo'n bureau bezoeken, Denk er dan eens even aan, Dat zij straks, als u op reis bent, Daar nog druk te helpen staan. Het woord is aan. Emerson Niemand kan iets goed. doen, die zijn werk niet voor ibelangrijk houdt. Repetitie van Padvinders- demonstraties. Zaterdagmiddag a.s. wordt er op het Jam boree-terrein een repetitie gehouden van alle Nederlandsche demonstraties der Padvinders (seinen, rope, spinnen, mast-optuigen, jakar- draaien, enz.) De repetitie, die door den Hoofdverkenner zal worden bijgewoond, zal te 3 uur begin nen en vermoedelijk te ongeveer 9 uur afge loopen zijn. Een bioscoop te Heemstede? Bezwaren van de Haarlemsche bioscoop exploitanten. Het is bekend, dat de afdeeling Heemstede van den Volksbond tegen drankmisbruik het voornemen heeft met steun van het Heem- steedsche gemeentebestuur dat dan voor een hypotheek zal zorgen een vergadergebouw te stichten. Het is de bedoeling daarin dan ge durende 3 dagen in de week bioscoopvoorstel lingen te geven om de exploitatie financieel mogelijk te maken. Het is evenwel in ons land vrijwel onmo gelijk om behoorlijke bioscoopvoorstellingen te geven als de Ned. Bioscoopbond geen mede werking verleent. De exploitant van de Heem- steedsche bioscoop zou dan vergunning van den Bond moeten hebben. De Bond heeft zich op het standpunt gesteld, dat het on ge wenscht is dat het aantal Haarlemsche bios copen wordt uitgebreid, waarom onlangs geen vergunning gegeven is voor een nieuwe inrichting aan de Parklaan. De 5 Haarlemsche bioscopen hebben zoo wordt aangenomen meer dan voldoende plaatsen voor de behoef ten van het bioscoopbezoekend publiek. Het is zeker zoo werd ons verzekerd dat de Haarlemsche bioscoopdirecteuren bezwaar zullen maken tegen een nieuwe bioscoop in Heemstede, want Heemstede wordt gerekend bij den kring die tot heden de bezoekers le verde van hun bioscopen. Strijd in het Verre Oosten weer opgelaaid De vredesonderhandelingen afgebroken PEIPING, 8 Juli (Reuter). Van morgen om half vijf zijn op 32 km. der stad hevige gevechten uitgebro ken tusschen Japansche en Chinee sche troepen. Het gevecht eindigde om half tien, nadat de Japanners de om muurde stad nabij de Marco Polobrug hadden gebombardeerd, waarbij aan Chineesche zijde zoowel burgers als mi litairen werden gedood. Het geluid der geweren, mitrailleurs en ka nonnen was te Peiping duidelijk hoorbaar. Aanleiding tot het gevecht was een botsing tusschen Japansche troepen, die nachtelijke oefeningen hielden en het Chineesche garni zoen. De Japanners kregen versteking van de ambassadewacht. Het Japansche agentschap Domei meldt omtrent het gebeurde, dat het te Loegousjiau liggende 209e regiment van het 29e leger van Soeng Tsje Joean eensklaps het vuur opende op troepen van het Japansche garnizoen. Di rect toesnellende Japansche versterkingen, be staande uit deelen van de Noord-Chineesche garnizoenen, werden opnieuw door de Chinee sche afdeelingen beschoten. De gevechten hadden zich tegen Donder dagmorgen ook tot nabijliggende plaatsen en daar liggende Japansche en Chineesche troe- penafdeelingen uitgebreid. Te Loengwangsmiau werd van het veldgeschut gebruik gemaakt. Tot dusver zijn omtrent de verliezen der partijen nog geen berichten ontvangen. Domei beschouwt de botsingen als verre weg de ernstigste sedert den laatsten tijd. In politieke kringen wordt de toestand in verband met de toenemende anti-Japansche stemming in Noord-China en de onlangs door de Nan- king-regeering genomen maatregelen om het zelfstandige bestuur van Peiping in-grootere mate van de centrale regeering afhankelijk te doen zijn, als buitengewoon ernstig beschouwd. Later vernam Havas uit Tokio van het ministerie van buitenlandsche zaken, dat de Chineesche troepen de witte vlag hadden ge- heschen en zich hadden overgegeven. De Ja pansche troepen begonnen daarop hen te ont wapenen. Een nader bericht uit Tokio meldt: De om 10 uur afgekondigde wapen stilstand tusschen de Chineesche en de Japansche troepen, welke tot 12 uur zou duren, is om 11.40 verbroken doordat het geschut, nadat de vredes onderhandelingen waren afgebroken, weder begon te vuren. Het vuren werd hervat in verband met het feit, dat geen gevolg werd ge geven aan het Japansche ultimatum, dat de Chineesche troepen zouden worden teruggetrokken. SJANGHAI, 8 Juli (D.N.B.-A.N.P.) De te Yoean Ping, aan den spoorweg Peiping-Hankau, gevoerde Chineesch- Japansche onderhandelingen inzake de bijlegging van de bloedige botsing zijn zonder resultaat afgebroken. De strijd is hervat. De botsingen worden door Japansche zijde de ernstigste genoemd welke zich sinds de gevechten in de provincie Jehol hebben voor gedaan. Dc (Chineesche) raad van Ho Pei-Tsjahar verklaart, dat de Chineezen meer dan 200 doo- den te betreuren hebben. Uit Toeng Tsjau ter versterking ontboden Japansche troepen konden Peiping niet berei ken, daar de raad van Ho Pei-Tsjahar bevel had gegeven den Tsjang Ying-poort te slui ten. pag. Nabij Peiping zijn Japansche en Chinee sche troepen slaags geraakt. j In en om de Jamboree. De middenstanders vinden de lasten en de electriciteitstarieven te hoog. 2 Prins Bernhard heeft een bezoek ge bracht aan de grenadiers en jagers. 3 Bandjir doodt 21 personen, 3 Britsche commissie stelt verdeeling van Palestina voor. Tusschen Duitscliland en Frankrijk is een handelsovereenkomst gesloten. Generaal Franco eischt erkenning van het nationalistische Spanje als oor logvoerende mogendheid. De voorzitter van de commissie van toe zicht op het L. O. heeft ernstig be zwaar tegen steeds grootere klassen ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Redders. TijdgenootenLitwinof. Jhr. dr. B. de Jong van Beek en Donk: De 23ste internationale Arbeidscon- ferentie B. K.: „Kinderen zijn wreed". H. D. Vertelling: Een parabel. Voor de Vrouw De Burgerlijke Stand van Haarlem is op genomen op

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 1