GILLETTE'S Voordeeligste Aanbod COMPLEET voor slechts Fl.l.- Houd Uw Nieren Gezond! H.D- WAUKT EIIICKTIN TREFFERS V R TJ DAG 9 JULI 1937 HAARLE M'S DAGBLAD 6 ARROND. RECHTBANK Kooper van een auto zonder geld. Op de tentoonstelling tijdens de Belweek maakte een daar werkzaam zijnd persoon kennis met iemand, die een autostand be heerde en hij gaf te kennen een auto te wil len koopen, voorgevend, dat hij f 800 te wach ten was. De vertegenwoordiger kreeg den in druk met een serieus kooper te doen te heb ben en vond goed, dat proefritten werd ge maakt. Tijdens die ritten vroeg de kooper of hij na..r Amsterdam gebracht kon worden, maar de vertegenwoordiger had geen tijd en daarop vroeg hij of hij zelf geen auto te leen kon krijgen. De vertegenwoordiger bracht den adspi- rant-kooper in aanraking met zijn patroon en daar teekende de man een voorloopig koopcontract, er werd overeengekomen, dat een wagen geleverd zou worden op contante betaling van f 675 en afbetaling van de rest in 10 maandelijksche termijnen. Toen de man zoover was, sprak de adspi- rantkooper erover, dat hij graag voor een paar uur een wagen wilde leenen om bood schappen in Amsterdam te gaan doen en de autohandelaar, die zijn klant terwille wilde zijn, stond hem een ouden wagen af onder voorwaarde, dat deze dien dag te 5 uur terug moest zijn. De klant ging met den wagen weg en kwam niet terug. Later werd hij door de Belgische politie als ongewenscht vreemdeling over de grens gezet en kwam hij in handen der Haar- lemsche politie. Hij moeset nu terechtstaan voor oplichting en verduistering. Ter terechtzitting bleek, dat verdachte met de auto naar Noord-Brabant was gereden, te Vught en Hilvarenbeek ben zine had ingenomen zonder te betalen, voor gevende tien gulden te hebben verloren en bij den eenen leverancier een reservewiel in pand had achter gelaten, bij den ander zijn wegenbelastingkaart en nummerbewijs. Later had hij de auto aan de Belgische grens achter gelaten en was naar Antwerpen gegaan, maar daar spoedig bij de politie terecht gekomen, aangezien hij geen geld had. De verduistering waarvan hij terecht stond, betrof dus het reservewiel en de papieren, welke eigendom waren van den autohande laar. Met betrekking tot de oplichting werd aan verdachte de vraag gesteld of hij, toen hij over het koopen van een auto begon, reeds van plan was een auto ter leen te vragen, teneinde ermee te gaan rijden. Verdachte beweerde van niet. Gevraagd werd. waarom hij dan over het koopen sprak, terwijl hij toch geen geld had om een auto te betalen, antwoordde verdachte dat dit grootdoennerij was en de lust om proefritten te maken daar bij heeft voorgezeten. Overigens erkende hij het tenlaste gelegde, doch beweerde niet van plan geweest te zijn, de auto te behouden of te verkoopen. De officier van justitie achtte oplichting en verduistering bewezen en eisehte een ge vangenisstraf voor den tijd van 8 maanden, omdat verdachte tevoren niet is veroordeeld Mr. R. J. de Vries achtte de staf te hoog, en refereerde zich overigens aan het oordeel der rechtbank. Zwendelpraktijken. Een jong vrouwtje, 19 jaar, moeder van een kind, stond terecht omdat zij een winkelier voor een costuum had opgelicht. Feitelijk had zij bij een aantal winkeliers goederen gekocht zonder te betalen, maar alleen het costuum was haar ten laste gelegd. Zij was in een winkel in de Groote Houtstraat ge komen, vertelde, dat zij huishoudster was bij een dokter en dat mevrouw een zwart cos tuum in de étalage had gezien, dat ze graag op zicht wilde hebben. De winkelier liet in goed vertrouwen het costuum op het opgegeven adres brengen, waar geen dokter woonde, maar waar ver dachte in pension was. Zij had gezorgd aan de deur te zijn, toen het costuum werd be zorgd en nam het in ontvangst; toen de leverancier later om geld kwam was de juf frouw gevlogen en bleek, dat niemand haar opgedragen had, een costuum op zicht te vragen. De officier van justitie nam in aanmerking, dat verdachte geruimen tijd bezig is geweest winkeliers op te lichten en eisehte daarom een gevangenisstraf voor den tijd van 9 maanden. De verdediger Mr. J. G. Bettink pleitte clementie met heta oog op den jeugdigen leeftijd zijner cliënte, haar beloften van beterschap en den financieelen nood waarin zij verkeerde. Haar man heeft beloofd de schade zoo spoedig mogelijk te zullen ver goeden. Voort vroeg pleiter haar ontslag uit het voorarrest. Dit verzoek werd door de rechtbank niet ingewilligd. Een stofzuigerreparateur. Een 25-jarig persoon stond terecht voor diefstal van drie portemonnaies met geld en verduistering van twee stofzuigers. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat verdachte zich aan de woningen van een aantal ingezetenen heeft vervoegd met de vraag of er een stofzuiger te repareeren of na te zien was. Bij twee dames werd zoogenaamd door hem geconstateerd, dat de motor te veel stroom verbruikte en het was volgens hem noodig, dat hij de stofzuigers mee nam om ze in orde te brengen. Hij kreeg ze mee en bracht ze niet terug, maar verkocht ze. Bij drie andere dames nam hij de stofzui gers niet mee, maar na zij vertrek misten de dames haar portemonnaies, één bevatten de f 26. één f 1.30 en één f 4.70. Getuigen verklaarden pertinent, dat voor de komst van den man de portemonnaies nog aanwe zig waren en dat tusschen dit tijdstip en dat der vermissing geen andere vreemde in de woning is geweest, zoodat hij de diefstallen moet "hebben gepleegd. Verdachte ontkende den diefstal aan de portemonnaies. maar gaf de verduistering der stofzuiger toe. De officier van justitie deelde mede. dat verdachte al herhaaldelijk is veroordeeld en nog van veel meer diefstallen en verduiste ringen wordt verdacht dan hem ten laste zijn gelegd. Ook moet hij nog voor an dere rechtbanken terecht staan. Geëischt werd anderhalf jaar gevangenisstraf. De verdedigster Mej. Mr. Deknatel pleitte clementie en een gedeeltelijk voorwaardelijke straf. Fietsenjacht. In den laten avond van 28 April werd te IJmuiden een fiets gestolen, men zag even later den dief wegrijden in gezelschap van een anderen wielrijder. Zij wisten echter te ontsnappen, maar waren min of meer bekend en zoodoende kreeg de politie beide personen in handen. Eon werd vrijeelaten, de ande- moest nu voor diefstal van het riiwiel terec^' staan. Hii ontkende, maar ziin maa' als tuige gehoord vertelde dat hii er dien b' wusten avond met verdachte op uit was ge weest. Getuige was per flets, verdachte niet. maar even later zag getuige, dat zijn maat Hier Heeft U een buiten gewoon voordeelig aanbod dat Gij niet moogt laten voorbijgaan De Gillette "Companion" combinatie, bestaande uit een Gillette Veiligheids Scheerapparaat, 2 Blauwe Gillette Mesjes, tube Gillette Scheercreme, handdoekje en busje voor gebruikte mesjes, wordt U aangeboden voor den verbazend lagen prijs van Fl. I.- Koopt Uw combinatie nog heden. Gillette Veiligheids Scheer1 apparaat Prima kwaliteit 0 2 Blauwe Gillette Mesjes Electrisch gehard Scheercreme Royale tube Busje voor gebruikte mesjes Ideale opberging Handdoekje Voorkomt beschadiging der bad handdoek (Adv. Ingez. Med.) ook op een fiets zat en dat er iemand achter hem was. Verdachte ontkent het en zegt, dat ge tuige hem er in wil praten, maar andere •getuigen hebben hem ook gezien en verdachte geeft toe, den daaropvolgendag in de woning van zijn maat, die toen al gearresteerd was, geweest te zijn, zonder te verklaren wat hij er eigenlijk kwam doen. De zuster van zijn maat, verklaart echter, dat verdachte kwam zoeken of er iets was, wat hem zou kunnen bezwaren en hij zou haar ook gezegd heb ben, dat zij zich tegenover de politie van den domme moest houden. De officier van justitie achtte het ten laste gelegde bewezen en vordert tegen verdachte .die al herhaaldelijk voor rijwieldiefstal is veroordeeld een gevangenisstraf van 9 maan den. Mr. B. W. Stomps, de verdediger oordeelde het bewijs zwak en refereerde zich overigens aan het oordeel der rechtbank. Uitspraak in alle zaken 22 Juli. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 10 JULI 1937. Progr. I. Hilversum II. Progr. II. Hilversum I. Progr. III. 8.00 Keulen. 10.35 Parijs Radio. 11.35 Londen Regional. 1.05 Ned. Brussel. 1.50 Keulen. 3.35 Fransch Brussel. 5.20 Parijs Ra dio. 6.20 Londen Regional. 7.20 Keulen. 8.50 Pa rijs Radio. 10.50 Berlijn. Progr. IV. 8.00 Ned. Brussel. 9.20 Lille. 9.50 Pauze. 10.35 Droitwich. 6.20 Diversen. 6.50 Ned. Brussel. 7.05 Droitwich. Progr. V. 8.00—7.00 Diversen. 7.00 Eigen gra- mofoonplatenconcert. 8.0012.00 Diversen. SYNAGOGEDIENSTEN NED. ISRAëL. GEMEENTE. Sabbath: Vrijdagavonddienst te 8 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te V/2 uur. Avonddienst te 10.12 uur. Werkdagen: Ochtenddienst te 7 uur. Zon dag te 7y> uur. Middag- en Avonddienst te 8 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12}^ uur. Werkdagen: 's avonds te 7.30 uur. Zondag te 7.15 uur. De Middag- en Avonddientsen op de Werk dagen, alsmede Talmoed Torah, worden ver richt in het Gemeentegebouw L. Wijngaard straat 14. De overige diensten vinden plaats ter Synagoge Lange Begynestraat 11. De openluchtdag van de le H. B. S. b. Donderdagmiddag werden de spelen en wed strijden op den openluchtdag van de le H.B.S. b op de terreinen aan de Spanjaardslaan voort gezet, De belangstelling van ouders en vrien den en vriendinnen was nu heel groot, zoodat de overdekte tribune gezellig vol was. Af en toe werd een fraaie strijd geleverd, vooral bij de estafette en bij het hindernis- loopen. z Bij dit laatste was het enthousiasme zoowel bij de meisje als bij de jongens bijzonder groot, bij de meisjes als bij de jongens bijzonder groot, gen, vervolgens moest een korf worden „ge nomen", onder een groot zeil kruipen en ten slotte via het paard over een schutting klim men. Dit laatste ging den jongens uit den aard der zaak heel wat handiger af, dan aan de meisjes. Heel spannend was het polshoogspringen door jongens, want het touw ging steeds hooger. Toen de hoogte 2.55 M. bedroeg ge raakten er velen uit den strijd. Eén jongen vond het blijkbaar heelemaal niet moeilijk; hij was de eenig overgeblevene, die met be wonderenswaardig succes nog een sprong van 2.80 M. deed. Hooger kon het touw niet ge spannen wordgn, wat hij wel erg spijtig ge vonden zal hebben. Eén van de meest gewilde nummers van het programma is altijd weer de prijsuitreiking. Geen wonder, dat velen zich al geruimen tijd vóór het einde bij het afgezette gedeelte van de tribune verdrongen, want zij zouden niet gaarne ook maar één woord van den directeur, dr. W. van den Berg, willen missen. Ook nu weer hield deze een geestige toespraak, waar in hij aan allen dank bracht, die tot het wel slagen van dezen mooien openluchtdag had den bijgedragen, in de eerste plaats natuurlijk de leerlingen, die zoozeer al hun krachten hadden ingespannen. Verder dankte hij het bestuur van de vereenigingen Rood en Wit en H.F.C. voor het afstaan van de terreinen; hij hoopte dat dit nog vele jaren het geval mocht zijn. Dank brac.ht hij aan de leden van den Ongevallendienst, die gelukkig geen hulp hadden behoeven te verleen en, al had spreker een paar maal „zijn hart vastgehouden", als hij zag op welk een overmoedige of onhan dige wijze over de schutting geklommen werd. Dr. Van den Berg dankte de leiders mej. Roos en den heer M. Houtkooper; verder de fa milie, die voor de muziek-installatie had ge zorgd: dr. J. Haak, die weer den geheelen dag de administratie verzorgd had, bijgestaan door de ijverige telcommissie. Aan één der leden van deze commissie overhandigde spr. onder groote hilariteit als dank eentel- raampje! Tot alle leerlingen, die een prijs gewonnen hadden, richtte de heer Van den Berg eenige vriendelijke woorden. Precies op tijd was deze openluchtdag tot ieders tevredenheid afgeloopen. HAARLEM'S TOONEEL-ENSEMBLE. Op Zondag 11 Juli organiseert „Haarlem's Tooneel Ensemble" op veler verzoek een boot tocht naar Muiderberg. Medewerking verlee- nen „The Marinucci Accordeon Ensemble". TUINFEEST „NIEUW LEVEN" OP KRAANTJE LEK. De contact- en propagandacommissie uit de kunstlievende leden van de Geheelonth. Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" organi seert op Zaterdag 17 Juli '37 een tuinfeest in de uitspanning „Kraante Lek". Door den geheelen tuin zal een verlichting worden aangebracht. Verder is er een cabaretprogramma, afge wisseld op muziek van „The Moonlight Kid dies". Na afloop zullen bussen gereed staan om de ibezoekers naar huis terug te brengen. Ook is er een fietsenstalling. (GEZONDE, krachtige nieren zijn Uw zekerste beveili ging tegen rugpijn, rheumatl- sohe pijnen, dat gevoel van zwakte In den rug. stijve en pijnlijke gewrlohten. duizelig heid en hoofdpijn. Immers dan worden de schadelijke onzuiverheden als urinezuur enz. voortdurend uit het bloed gefiltreerd en vla do urinewegen uit het lichaam verwijderd.De nieren bestaan uit een groote menigte teere filters, welke de onzuiverhe den aan het bloed onttrekken en als zij verstopt raken, blijven deze achter en veroorzaken kwalen als de bovengenoemde. Zorg dat de nieren behoorlijk blijven werken door het gebruik van een dluretlech middel en als zoodanig kennen FOSTER'S Rugpijn Nieren Pillen hun weerga niet. f 1.f 1.75 en f 3. (Adv. Ingez Med.) Inspectie door BERT LOVEN. Bij de le Comp. 2e Batt. 3e Regiment Infan terie was de naam Jozef Pimpel minstens zoo bekend, aLs die van Maurice Chevalier bij de liefhebbers van de film. Jozef Pimpel was niet alleen korporaal, hij was bovendien een mili tair met groote soldatencapaciteiten. Zijn schutterstalent was bewonderenswaardig, zijn kennis van de reglementen geweldig en ten slotte overtrof zijn taak als waschbaas alles, wat in de militaire wereld tot nog toe was ge presteerd. Door dit alles stond hij bij zijn superieuren in hoog aanzien en bij zijn kornui ten was hij*de „joviale escouadecommandant". De soldaten wisten ook, dat hun briggus geen brave Hendrik was. Hij had evengoed zijn fou ten als ieder ander en daar kwam hij rond voor uit. Een van die fouten was. dat Pimpel met zijn soldij nooit een volle week kon rondkomen, en aan het einde van de week ging hij bij zijn vrienden leenen. Het moet echter erkend wor den, dat Jozef altijd trouw de gemaakte schul den terugbetaalde. Niemand wist echter, dat de levensbehoeften zich verder uitstrekten, dan tot een sigaretje of een sigaartje en niemand wist, dat Jozef soms zijn balans bedenkelijk naar de creditzijde zag overhellen. Het tekort werd echter steeds gedekt, dat was het geheim van Pimpel, en hij wist dat geheim goed te bewaren, tot op zekeren dag een kink in de kabel kwam. Op een goeden, of voor den korporaal eigen lijk een kwaden dag, was het inspectie. De sol daten hadden dagen van tevoren hun uitrus ting in orde gebracht en toen de gewichtige dag was aangebroken, stond de compagnie keurig gepoetst en gepakt, in het gelid. Korpo raal Pimpel stak allen met zijn schitterende uniform naar de kroon. Hij kon als het ware door een ringetje gehaald worden, zij het dan een ring van respectabele afmetingen. Om beurten werden de namen der lands dienaren afgeroepen, om voor den kapitein te 1 -eden. Nauwkeurig werd hun uitrusting op net- eid en volledigheid gecontroleerd. Nu en dan ueelde de kapitein een berisping uit. in enkele gevallen moest hij zelfs straffen, maar over het algemeen kon hij over zijn ondergeschik ten tevreden zijn. De beurt was nu aan korporaal Pimpel. De kapitein keek hem glimlachend aan, toen Jozef als een trotsche pauw naar voren trad en model den militairen groet bracht. „Korporaal Pimpel," mompelde de gestèrde autoriteit, „dat is wel in orde". En luider liet hij erop volgen: „Is de zaak compleet, korpo raal?" „Prima in orde, kapitein!" antwoordde Jozef welbewust. „Alles is compleet". „Mooi zoo. Pimpel. Ja, dat wist ik wel, de miliciens kunnen aan jou een puntjeeh. een voorbeeld nemen, bedoel ik". „Dat heb ik al zoo dikwijls gezegd, kapitein," zei Jozef, zonder een spier van zijn gezicht te vertrekken. „Hm,"mompelde de ander. „Sergeant Dinges, wil je even alles nagaan?" De goudgegallonneerde nam een lijst uit een klapper en las: „Korporaal Jozef Pimpel, laat maar eens zien. Eén spuit!pardon, ik bedoel een ge weer model '95." „Alsjeblief!" zei Jozef, het geweer omhoog houdende. „In orde. Verder, twee paar schoenen." „Hm," mompelde de korporaal. „Asjeblieft., één paar aan en één paar in de kist." „In orde. Verder één ransel met riemen." „Asjeblieft." Pimpel keerde zich vierkant om en liet den ransel, die model op zijn breeden rug hing, zien. „Prachtig!Verder één koppel met ba jonet en scheede." De korporaal haalde triomfantelijk de ba jonet tevoorschijn en liet het wapen handig tusschen zijn vingers ronddraaien. „Asjeblieft." „Mooi, we gaan verder. Drie hemden." „Hm", kuchte Jozef weer. „Asjeblieféén aan mijn bast, een in de kast en één in de wasch. Ehéén in de kist bedoel ik." „Zoo zoo," zei sergeant Dinges glimlachend, „we gaan weer verder. Vijf paar sokken." Op dat oogenblik kreeg Jozef een hoestbui, maar toen hij uitgebulderd' was. wist hij, waar hij vijf paar sokken vandaan moest halen. „Asjeblief, sergeaant. Twee paar aan mijn beenen „Wat?Twee paar aan je beenen?" vroeg Dinges ongeloovig. „Waarom?" „Tja. dat zal ik u zeggen, sergeant. Mijn kistjes zijn te groot snap je? En omdat ik niet graag m'n voeten stuk loon heb ik twee paar sokken aangetrokken. Eh. wilt u ze zien?" De sergeant keek even naar den kapitein, maar deze schudde het hoofd. Toen haalde hij zijn neusvleugels op en haastte zich te zeggen: „Neen, neen, dat is wel in orde. En de an dere drie paar?" „O ja,een paar bij den fourier in de re paratie en twee paar in de kist." De kapitein knikte goedkeurend. Die korporaal Pimpel had zijn spullen toch maar prima in orde. „Uitstellend!" vervolgde de sergeant, maar meedoogenloos ging hij verder: „Eén vork en één lepel." Pimpel diepte uit zijn broekzak een vork en een lepel op, die schitterden in het zonlicht. „Asjeblieft!" En zelfvoldaan voegde hij eraain toe: „Net jes opgedoft. Ze zijn niet verchroomd, dus moet je ze een beetje onderhouden." „Goed zoo, korporaal!" prees de kapitein en Jozef bloosde, niet om de loftuiting, maar omdat op den achterkant van den steel der eetinstrumenten stond gegraveerd: „Hotel de Gouden Zwaan." Zoo ging de inspectie van Jozefs bezittingen nog een poesje door en het bleek, dat er niet het kleinste stukje van zijn uitrusting ont brak. Eensdeels toonde de korporaal de aan wezigheid aan zijn lichaam, anderzijds ver wees hij naar den inhoud van de soldatenkist. Tenslotte kon de kapitein niet nalaten, hem ten aanhoore van de geheele compagnie zijn groote tevredenheid te betuigen en hij spoorde de anderen aan, hun korporaal tot voorbeeld te nemen. „Nu zou ik nog één ding willen weten, kor poraal Pimpel," zei de kapitein glimlachend. „Is de kist. waarin zich het grootste gedeelte van je uitrusting bevindt, zelf ook in orde?" „Ehwat blieft u, kapitein?" stamelde Jozef hevig kleurend. Ik vroeg, of de kist zelf ook netjes in orde is. Stofvrij bijvoorbeeld. Geen scheuren in het hout of krassen .Oooohjaazeker, nou, asjeblieft!. .Zooooo", antwoordde de kapitein, merk waardig langgerekt, „en waar is die kist op het oogenblik?" .,De kist kapitein?" stotterde Pimpel, die zich door zijn kleur verraden had. „De kist??. „Ja, de kist", zei de ander nu kortaf. „Ja,jadie isdat weet ik niet precies, kapitein. De kistehdie ben ik kwijt." Men zegt weieens, dat er niets veranderlijker is dan de mensch. Kapitein Verstegen was daar het aanschouwelijk voorbeeld van. Kor poraal Pimpel ging de volgende vier maanden niet met verlof en zijn kuchje, zijn bordje snert en zijn bruine boonen ontving hij ge- j durende veertien dagen door een vierkant luikje met een paar stevige tralies ervoor. De Frans Halstentoonstelling. Donderdag is de 3000ste bezoeker geregistreerd. De Frans Halstentoonstelling mag zich in een druk bezoek verheugen. lederen dag wordt het getal der bewonderaars van den grooten meester talrijker. Donderdag is de 3000ste bezoeker het Mu seum binnengetreden. Het spreekt vanzelf dat aan den lOOOOsten bezoeker een plechtige ontvangst zal worden bereid. Vele Franschen, Duitschers een Engelschen bezochten de tentoonstelling. BAZAR. Speeltuinvereeniging „Weltevreden (Indische Buurt.) Bovengenoemde vereeniging organiseert op Zaterdag 10 Juli van 's middags 3 uur tot 's avonds 11 uur en Zondag 11 Juli van des morgens 10 uur tot 's avonds 11 uur in haar clubgebouw, Cheribonstraat 15, een bazar met vele attracties. Deze bazar wordt gehouden ter versterking der vereenigingskas om aankoop van speel tuinattributen mogelijk te maken. R.K. CENTRALE VAN BURGERLIJK OVERHEIDSPERSONEEL. Onder leiding van haar voorzitter, dr. Sweens, hield de RK. Centrale van Burger lijk Overheidspersoneel haar jaarvergadering welke wordt gevormd door den gezamenlijke hoofdbesturen van de bij de centrale aange sloten organisaties. Na goedkeuring van de verslagen van secre taris en penningmeester, was de vergadering vooral gewijd aan de behandeling van het rapport van een uit het bestuur der centrale gevormd studie-commissie terzake het vraag stuk „prijsstijging en salarissen". Bij de regeering zal met kracht worden aangedrongen de korting a 5 pet., welke op het rijkspersoneel met ingang van 1 Januari 1936 werd toegepast, met ingang van 1 Janu ari 1938 ongedaan te maken. Aan het einde der vergadering deelde de voorzitter mede, dat hij, als gevolg van zijn aanwijzing tot lid der Tweede Kamer, be dankt als voorzitter van de R.K. Centrale. Uit de vergadering werd hem dank ge bracht voor hetgeen hij in deze laatste functie heeft verricht. ONDER DEN INVLOED ACHTER HET STUUR In ons nummer van Donderdag werd in het verslag van een Kantongerechtzaak vermeld, dat de verdachte, een Hagenaar, met een dame als passagier van Amsterdam was komen aanrijden en op de Gasthuisvest aan een café was uitgestapt. Naar men ons mede deelt. is dit niet bij een café op de Gast huisvest geweest, mar bij een café in die omgeving. HAARLEMSCHE ORKESTVEREENIGING. Concert in Den Hout. Op Zondag 11 Juli a.s. des middags te 2.30 uur geeft den H.O.V. een concert in Den Hout, onder leiding van Marinus Adam. Het programma luidt: 1. Ouverture „Mignon", A. Thomas. 2. Intermezzo uit de Opera „Les Contes dTIoffmann", Jac. Offenbach. 3. Fragmenten uit ballet „Coppelia", L. Delibes. 4. Fragmenten uit de Opera „Samson et Dalila", C. Saent Saëns. Pauze. 5. Ouverture „Semiramis", G. Rossini. 6. Wein, Weib und gesang, (walser) Joh. Strauss. 7. Ballet „Sylvia", L. Delibes. PERSONALIA. Donderdag slaagde aan de Rijks-Universi teit te Groningen voor het artsexamen onze vroegere plaatsgenoot de heer P. H. Steen huis. Bij de te 's Gravenhage gehouden Staats examen voor Muziek zijn voor viool L.O. ge slaagd de daihes: Rieka Coppeé te Umuiden, Annie Leegwater te Hillegom en voor Solo zang L.O. mejuffruow Kitty Nederkoorn te Haarlem. MARKTBERICHTEN VAN BARNEVELD. Oude kippen 3080 ct. Oude kippen per K.G. 2833 ct. Oude hanen 3570 ct. Jonge hanen 2070 ct. Jonge hanen per K.G. 3846 ct. N.H. Blauwen per K.G. 8591 ct. Jonge hennen 0.751.50. Duiven, per paar 3035 ct. Tamme eenden 2065 ct. Ganzen 1.502. Kalkoenen per K.G. 6070 ct. Tamme konijnen 0.751.20. Wilde konijnen 2030 ct. •Aanvoer 42.000; handel vlug. Eiermarkt. Witte eieren 3.553.65. Gemengde eieren 3.703.90. Bruine eieren 3.904.10. Eenden eieren 2.502.75. Ganzen eieren 56. Aanvoer 1.370.000; handel matig. Veemarkt: Zeugen 5580. Dr. Zeugen 7095. Schrammen 2230. Biggen 18—22. Zware Vorkens 2425 ct. per pond. Zouters 24 tot 25 ct. per pond. Vette kalveren 20 tot 28 ct. per pond. Nuchtere kalveren 510. Handel vlug. Dit zijn de succesvolle kleine ADVER- TENTIëN in het HANDELSBLAD, die in geheel Nederland worden gelezen. Toch zijn „TREFFERS" voordeelig 8 CENT PER WOORD en voor betrekkigzoekenden 5 CENT PER WOORD Een TREFFER plaatsen beteekent slagen ^ijkantoor HANDELSBLAD Haarlem (WENSING'S Alg. Advert. Bureau) t'EMPELIERSSTRAAT 32 Telef. 10209 (Adv. ingez. Med

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10