SLAGERIJ DIRK BAKKER G H. J. v. d. Meer WENSCHT GIJ ADVIES INGEZONDEN /TUKKEN De eerste Europeesche vrouwen in Indië Het Instituut voor den Autohandel j Secretaresse Benedenhuis ÖMte (kaadfttiis is 25 ftCi. iaqet Tapvergunning gevr. BEL 10 724 OF 14825 OP VRIJDAG 9 JULI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 13 Het Vredespaviljoen op de Parijsclie tentoonstelling. De arbeid van den Volkenbond en de moderne vredespropaganda. Men schrijft ons: Het door de Internationale Vredes Campag ne met steun der Fransche regeering en van het secretariaat van den Volkenbond opgericht Vredespaviljoen op de Internationale Ten toonstelling te Parijs nadert zijn voltooiing. De zaal, waar men binnenkomt is in tweeën verdeeld: de eene kant toont de verwoesting door den oorlog: deze zijde is donker gehouden en de atmosfeer des doods schijnt nabij. De andere kant toont de grootheid, waartoe de mensch in staat is, wanneer hij zijn werk in vrede kan volbrengen. De decoratie doet uit komen. wat de mensch kan bereiken wanneer zijn talenten worden gebruikt voor opbouwend werk in plaats van vernietiging. Tegenover den ingang ziet men alle rassen der aarde geschilderd; in iedere taal worden de menschen opgeroepen tusschen oorlog en vrede te kiezen. Daarna wordt den bezoeker de ontwikkeling van den oorlog getoond sinds de 15de eeuw. Een verzameling wapens en uniformen toonen 150 soldatentypen van het einde der Middel eeuwen tot op onze dagen. Deze voorstellingen van den oörlog sinds de 15e eeuw leggen drie merkwaardige feiten vast: 1. Het aantal oorlogsjaren In iedere eeuw wordt na de 15e eeuw minder, maar vertoont in onze weer een stijging. 2. Het oorlogsterrein is regelmatig in om vang gegroeid tot het nu de geheele wereld omvat. 3. De vernietigende kracht van de oorlogs machines is geleidelijk grooter geworden met het ontzettende resultaat, dat wij heden ten dage zien. Dan komen de Wereldoorlog, de huidige stand der bewapening en de schendingen van het pact van den Volkenbond. In zaal II zal een groote klok het verlies ge durende elke minuut van den Wereldoorlog aan menschenlevenss en economische en so ciale waarden laten zien. Een groote foto montage over Spanje toont de vernietigende kracht van den modernen oorlog. Zaal IH, in het midden van het paviljoen is aan de krachten voor den -vrede gewijd. Aan den eenen wand vertegenwoordigt een groote schildering de zeven groote groepen der menschheid: boeren, arbeiders, intellectueelen, oud-strijders, godsdienst, vrouwen en jeugd. Daaronder zijn de doeleinden en zinspreuken van ieder van deze groepen. Op den anderen wand zijn de werkzaamheden opgeteekend van de groote internationale organisaties, die de I.V.C. ondersteunen. Een projectie-apparaat, muziek en korte leuzen, in verschillende talen uitgesproken, verhoogen het effect van deze zaal. j Zaal TV bevat het werk van den Volkenbond. Twee galerijen illustreeren de activiteit van lieder onderdeel van den Volkenbond. De be zoeker wordt in staat gesteld zich de overweldigende kracht van de Bondsleden te realiseeren; hij zal zien, hoeveel nuttige en be langrijke werkzaamheden zijn opgezet en hoe een sterke Volkenbond deze verder zou kunnen ontwikkelen. Met alle onderdeelen van het Volkenbondswerk kan men kennis maken. De bezoeker zal inzien, dat, wanneer de regeerin gen het willen en de volweren klaar zijn om te handelen de Volkenbond hun internationale samenwerking in ieder opzicht kan verzekeren De Internationale Vredes. Campagne en de moderne vredespropaganda vindt men in zaal V. Zoodra de bezoeker de Volkenbondszaal ver laat zal hij vier punten van de I.V.C. voor zich zien, die een logisch gevolg zijn van een [Internationale politiek, gebaseerd op den Vol- jkenbond. In het midden van de zaal wordt Idoor een machine voortdurend de slagzin her- jhaald „Organiseer", die de I.V.C. in staat heeft gesteld de vredeski-achten te coör-dineeren. Op iden muur zal de groei der Campagne getoond jworden; een plaatsje is gereserveerd voor de jVredespeiming'. ïh de hoeken van de zaal zal de literatuur van de verschillende internatio- inale organisaties verkrijgbaar zijn. Op een reusachtige kaart, die er uit ziet als de kaart fan een stad, zullen onderwerpen getoond worden, die van het grootste belang zijn voor de menschheid: de Volkenbond in het middel punt, de publieke opninie, geschiedenis econo mie, de vredeskrachten, enz. Ieder van deze onderwerpen krijgt een nummer en door mid del van kaartenbakken met een correspon derend nummer wordt de bezoeker in staat gesteld zich van deze onderwerpen nader op de hoogte te stellen. Het Nederlandsch Comité voor de I.V.C. [organiseert, twee reizen naai- Parijs onder des kundige leiding, en wel per trein van Zaterdag- pi Juli tot en met, Donderdag 5 Augustus en per autocar van Maandag 16 Augustus tot en 'met Zondag 22 Augustus. KAASMARKT ALKMAAR. Aangevoerd 53 stapels zijnde 130.000 K.G. Fabriekskaas kleine f 20,50 per 50 K.G. Boe renkaas kleine f 18 per 50 K.G. Boerenkaas tommissie f 24 per 50 K.G. Handel goed. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12 uur. Londen 9.01 5/16 Berlijn 73.05 Parijs 7.03 3/4 Brussel 30.62/2 Zwitserland 41.62 Kopenhagen 40.20 Stockholm 46.45 Oslo 45.20 New York 1.81 29/32 Praag 6.34 VOORBEURS TE AMSTERDAM VOORBEURS OVERZICHT. In het wisselverkeer van hedenmorgen viel tpnieuw vraag naar Engelsche ponden te con- lateeren, zoodat de stijgende richting van iit devies zich kon voortzetten en het een peil «reikte van 9.01 a 1/4. De dollar bleef vrij wel onveranaderd op 1.81 7/8 a 15/16, op welk teil het egalisatiefonds niets kon worden toe ewezen. De Fransche franc bewoog zich op en niveau van 7.02 3/4 a 3. Overigens bood de flarkt weinig bijzonders en was de affaire van ahnen aard. Marken golden tusschen 73.02y2 n 73.07'/2, Belga's 30.61 1/2 a 62 1/2 en Zwitser- che francs 41.60V2 a 62. In het voorbeurs-effectenverkeer ging de leeste belangstelling uit naar Amerikaansche ondsen, welke overeenkomstig het verloop van Vallstreet onregelmatig gestemd waren. Er ing iets om in Anaconda, U.S. Steel, Tidewa- ir, Cities Service en Republic Steel. Op de icale markt was eenige affaire in Koninklijke, 'hilips en A. K. U., waarbij het vorige niveau oed gehandhaafd bleef. Aandeelen Indische Ipoor ondervonden eenigen steun. De markt •as over het algemeen niet onvriendelijk ge temd, maar de omzet was geringer dan gister- ttorger Tentoonstelling in de Hoofdwacht. Van de Oprechte Haarlemsche Courant. Het is twee eeuwen geleden dat de Oprechte Haarlemsche Courant, tevoren verschenen bij den drukker Casteleyn, naar de stadsdrukkers Izaak en Johannes Enschedé overging. Dit feit heeft aanleiding gegeven tot het inrichten van een historische tentoonstelling in de Hoofdwacht, op de Groote Markt. In tegen woordigheid van leden der directie van de N.V. Johs. Enschedé en Zonen en van ver scheidene genoodigden. heeft de directeur hoofdredacteur van de Oprechte Haarlemsche Courant, de heer Ph. A. Mees, deze tentoon stelling Donderdagmiddag met een korte rede geopend. Er zijn oude jaargangen van de O. H. Ct. en interessante oude documenten zoowel wat het redactioneele als het admi nistratieve gedeelte der courant betreft. De oude leggers zijn deels geopend op blad zijden die gebeurtenissen van bijzonder his torisch belang vermelden en den minnaar dei- historie boeit de tekst daarvan niet minder dan de merkwaardig-nuchtere en bondige wijze, waarop de pers in vroeger eeuwen de schok kendste gebeurtenissen aan haar lezers ken baar maakte. Een opvallende overeenkomst met gebeurtenissen van onzen tijd, zij het ge lukkig niet in Nederland, kan men vinden in een brief uit 1813 van den sous-préfet van Haarlem (département du Zuyder Zee) aan de firma Enschedé, waarin hij haar bedreigt met schorsing der uitgave als zij het nog eens mocht wagen de bevelen omtrent haar ver schijningsvormen te tarten. Het archief heeft veel interessants uit het verleden opnieuw in de openbaarheid ge bracht op deze tentoonstelling, die tot 17 de zer geopend blijft en gratis toegankelijk is. NIEUWE BULGAARSCHE POSTZEGELS Het Bulgaarsche Handelsministerie heeft een nieuwe serie postzegels door de posterijen in omloop laten brengen, die op aardige wijze voor de inheemsche producten, zooals vruch ten en groente reclame maken. De nieuwe post zegels zijn in de maand Juni voor het begin van den uitvoer naar het buitenland, in om loop gebrach};. wij daarover ook volschrijven nooit zal Holland weten, wat het voor Indië beteekent, dat vandaag de luchtpost bereikbaar wordt voor iedereen. Geen krant, geen filmjournaal kan dat ééne beschrijven. Misschien, dat de feestenveloppen, die wij vanavond bussen, iets ervan zullen vertolken. En anders het interieur van de DC 3 is zóó comfortabel vliegt naar Indië en ondervindt het zelf! „HET VERHEUGDE INDIë". Wij willen het zeggen op alle manieren; „een nieuwe tijd!" Wij willen de brieven naar Holland versieren uit feest'lijkheid. De post heeft ons iets ten geschenke gegeven en ieder heeft heden zijn luchtbrief geschreven in dankbaarheid! Wij hebben zooveel aan de luchtpost te danken, zoo meer dan veel Wij laten 't ook niet bij die feest'lijke klanken: wij doen ons deel! Want let maar eens op! want wij willen, wij zullen dien Douglas, dien eersten, tot boordevol vullen met Holland-mail! En ieder van U, die 't couvert heeft ontvangen vol blijden sier, gaat zeker en vast'naar een reisje verlangen als passagier! Zoo helpen wij allen de komende vluchten en 't duurt wel niet lang. of daar klieft door A, de luchten een DC 4! T. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. HOE GAAT HET BIJ JULLIE? isteren las ik een stukje, overgenomen uit een Hollandsche krant, dat mij aan 't denken zette. Het ging over het wekelijksch filmjournaal in de Cineac, waar ieder Hollander (wij hebben het tijdens ons verlof ervaren), zoo graag naar toe gaat. „Deze week" schreef de verslaggever," bevat te de trommel uit Batavia geen enkele gebeur tenis, geen enkel feit. En toch is haar inhoud de aandacht ten volle waard. „Des Zondags gaat' de Europeaan in Indië naar boven", ver telt de toelichtende stem ons, en dan zien wij de open auto's de heete steden aan de lage kust ontvlieden om tegen de berghellingen op vele honderden meters hoogte verkoeling te zoeken in de ijle luchtlagen. Het is niet nieuw, het is niet verrassend, maar het is genoeglijk zulk een reisje mee te maken en .de. geneugten van het Indische weekend te aanschouwen.' Zooiets brengt ons een stukje nader tot Indië. Na een weekend wonen wij op het doek het vertrek bij van een der mailbooten naar Ne derland. De drukte op de kade, die wij ook hier wel kennen. Daar. op die kaden droomt Europeesch Indië van Nederland. Terug brengt, de cameraman ons langs Molenvliet, waar de Inlandsche vrouwen waschdag houden en kans zien in het gore. grachtwater werkelijk het goed schoon te -maken, althans minder vuil dan het was. Het is een alledaagsch tafreel- tje, waar de bewoners van Batavia nauwelijks nog even bij blijven staan kijken. Het is voor ons een prettig verhaaltje, het is een stukje van het antwoord op de vraag „Hoe gaat het bij jullie?". Het is een prettig gevoel, dat men bij U graag hoort en ziet, hoe de kleine dagelijksche din gen bij ons gebeuren. Hoe de vrouwen in de kali hun waschgoed op steenen slaan (niet onze wasch; die wordt gedeeltelijk door baboe thuis en gedeeltelijk in de wasscherij gedaan) en hoe wij 's Zondags naar boven gaan. Weet u eigenlijk, wat dat is," naar boven?" ,,Ja U hebt het nu juist in de Cineac gezien, waar wist U het vroeger? „Naar boven" kan zijn: een tocht naar den Tankoeban Prahoe, of een picnic bij de Tjisa- roeawaterval, of aardbeien eten op Lembang, of een ritje per fiets naar de zwembak Tjimin- di. Het kan zijn: Zaterdagmiddag weg en kampeeren op een bergweitje aan een meer, of een autorit over asphalt naar een luxehotel in de bergen, of een lange marsch in korte khakibroekjes met boterhammen in den rug zak. „Hoe gaat het bij jullie?" ..Och, eigenlijk net als bij j u 11 i e" Öp hoeveel verschillende manieren trekken de Haarlemmers zomerzondags naar bosch en duin? Toch is de sfeer hier anders. Kunt ge U voorstellen, hoe het is om op tweeden Kerst dag uit zwemmen, picnicken en zonnebaden te gaan? En al schrijf ik een bladzij vol om het U te v .-rtellen, dan kunt ge U nog niet inden ken, hoe het i s, Kerstmis in badpak te vieren en toch iets te grijpen van de vreugde „die al den volke wezen zal". „Na het weekend wonen wij op het doek het vertrek bij van een der mailbooten naar Hol land" De kade, wit van menschen, die er de hitte van den Priokschen middag (de mail boot vertrekt klokke twaalf) voor over hebben om hun vrienden een vaarwel toe te wuiven. Als de tros is losgegooid en de boot van de kade wijkt, vliegen over en weer bonte serpentine slierten als een vriendelijke plagerij: hou me vast als je kunt! En als ook de serpentines ge broken zijn. stijgt het gejuich uit de achter blijvende menigte als één, heel het schip om vattende, heilwensch op: „Goede reis! Goede reis! Groet Holland!" „Hoe gaat het bij jullie?" „Och, eigenlijk net als bij jullie". Vertrekt er niet wekelijks een mailboot uit Amsterdam of Rotterdam? En toch is het aan onzen kant anders. Want g ij vaart u i t en w ij varen t h u i s. En al zou ik tien bladzijden vol schrijven om het u uit te leggen, dan zoudt ge nog niet weten, hoe het voelt, zelf naar ruis te varen en een ander achter te laten, cf anderen te zien vertrekken en zelf niet mee te kunnen gaan. Morgen vertrekt de DC3 van Tjililitan en volgende week zult gij allen die gebeurtenis in de Cineac kunnen aanschouwen. Zooals wij over een paar dagen in onze bioscoop het ver trek uit Schiphol op 5 Juni kunnen zien: „Holland wuift de Specht na met zakdoeken en zomerhoeden!" Indië juicht en zwaait met zakdoek en helm hoed als de DC 3 koers zet naar het Noorden". I „Hoe ging het bij jullië?" Och eigenlijk net als bij j u 11 i e". En toch was het voor ons anders. Want g ij schrijft naar de v e r t e n en w ij schrijven naar huis. En hoeveel duizend kilo post Is Esperanto een eiseli des tijds? Toen ik. nu juist 3 jaar geleden, het Es peranto nog 'maar van naam kende, heb ik deze vraag, evenals de meesten uwer, slechts ontkennend kunnen beantwoorden. Toen ik, echter 2 jaar geleden mijn diplloma behaalde en tijdens de studie kennis gemaakt had met de inderdaad verbazingwekkende schepping van Dr. Zamenhof, heb ik bij mij zelf de vraag gesteld, evenals de meesten uwer- Zou ik er ooit iets aan hebben? Maar nu ik, daartoe door den Directeur-Ge neraal der P. T. T. in staat gesteld, met behulp van een uitgezocht aantal ambtenaren-espe rantisten in liet bijkantoor der P. T. T. op het terrein van de Wereldjamboree de talrijke padvinders-esperantisten te woord mag staan in „ons aller taal", nu ben ik werkelijk dank baar gestemd. Ik hoop de lezers na afloop van de Jambo ree nog iets te kunnen vertellen over mijn ervaringen betreffende esperanto aldaar. H. ROGGEVEEN, Ref. H P. T. T. Jongens moeten eens bij moeder's Pappot vandaan. Om te komen in een groot gezin, waar zij leeren „mensch worden"! Zich I oeheerschen, aanpassen, ..geven en nemen", waar een gezonde sfeer heerscht. Waar zij worden voorbereid voor de zware practijk des levens, verantwoor- i delijkheid leeren dragen, zelf denken en aanpakken. Waar zij handige handen krijgen, een technischen inslag, te zamen met een dosis commercieele begrippen, die de zakenwereld voor hen openstelt in de eerste plaats die van het automobilisme, doch ook vele andere functies, waar het steeds weer aankomt op karakter en persoonlijkheid, techniek en inzicht. bouwde zich in zeven jaren een gevestigde, reputatie en steeds meer bedrij- ven schrijven naar Driebergen, zoodra er vacatures te vervullen vallen. Het Instituut voor den Autohandel te Driebergen (Dieselstation), ontvangt óók externe leerlingen. Eén- en tweejarige cursussen leiden tot het doel. Craagt brochure D, nu s.v.p. W. C.van der Laan Chirurg - Uroloog 10—30 Juli AFWEZIG NET MEISJE, gevr., 18 jaar, als hulp in de huishouding van 9 tot 7 uur. Aanm.: Korte Parkweg 1, Bid. De Directrice van het Gerefor meerd- of Burger Weeshuis z%ekt voor 1 Sept. zeer eenvoudige betrekking v. d. en n„ voor 19-jarig meisje. Bekwame en zelfst. mantel- en j a j on werksters gevraagd. Vast werk. Hoog loon. Aanm. Koster, 19 Groote Houtstraat, Haarlem TE KOOP in nieuwe wijk een pracht WINKEL HUIS, ingericht naar verkiezing, aan hoofdweg. Reeds zijn ruim 400 huizen gebouwd, zoodat be hoefte bestaat aan een goede SLAGERIJ. Brieven onder nr. 7145 Bureau van dit Blad. Kankerbestrijding. Wij zullen er onze regeering erkentelijk voor moeten zijn, dat zij een gedeelte der opbrengst van den verkoop der zomerpost- zegeis ter beschikking stelt van de Kanker bestrijding. Weliswaar is dit toegewezene slechts een zeer klein gedeelte van het totaal der opbrengst en niet meer dan ook wordt toegedacht aan het „Geleidehondenfonds voor blinden", maar het feit op zichzelf dat de regeering zich aan de Kankerbestrijding meer dan te voren gelegen laat liggen, is verheu gend Verheugend is dit, omdat uit de sta tistieken, zooals deze in de literatuur ver meld staan, valt af te leiden dat niet alleen het aantal kankergevallen belangrijker toe neemt, maar dat deze ziekte, doordat zij neiging vertoont zich uit te breiden onder jeugdiger personen uit een sociaal oogpunt gevaarlijker dreigt te worden dan zij te voren reeds was. Dat het aantal gevallen toeneemt wijzen de cijfers uit die allerwege verzameld worden. Hier kan volstaan worden met te vermelden dat terwijl in 1920 op de 10.000 inwoners te Weenen, niet- minder dan 13 aan kanker te gronde gingen, dit cijfer voor 1928 reeds ge stegen was tot 19. Verder wees Liek er op, dat in Engeland en Wales in 1911 op elke 15 sterfgevallen er één was tengevolge van kan ker, welke verhouding in 1926 reeds veranderd was van één op acht. Dat helaas in de latere jaren ook jongere menschen het slachtoffer worden dezer ziekte bewijzen de cijfers der 2e Chirurgische Uni versiteitskliniek te Weenen, welke ons door Manal gegeven wei-den, en waaruit blijkt dat circa 1931, van de 100 rectum carcinomen, niet minder dan 4 kwamen op rekenijig van patiënten tusschen de 40 en 50 jaren en één tusschen het 30ste en 40ste jaar. Verder lezen wij dat van de 100 borstkankergevallen aldaar er 12 waren van lijders van denzelf den leeftijd en van de 100 lijders aan maag kanker er zeven tusschen het 30ste en het 50ste Jaar ziek werden. Men ziet dus doe deze zoo terecht ge vreesde ziekte zich langzaam maar zeker naar de jongere jaren verschuift. Reden tot wanhopen geeft ons dit niet, want verschillende lichtpunten zijn er, die er op wijzen dat wellicht maatregelen gevon den kunnen worden om deze ziekte tot oj zekere hoogte te bestrijden. Een dezer licht punten is zeker wel, dat de vermeerderins der gevallen niet overal gelijk is en dat ei plaatsen zijn, waar van toeneming nauwelijks gesproken kan worden. Dit gunstige moment wijst er op dat er invloeden zijn die de ver meerdering tegengaan en het is plicht, zoowel van de overheid als van onze samenleving, om voorzorgen te treffen opdat de daartoe bekwamen in staat worden gesteld deze gun stige momenten te bestudeeren en zoo mo gelijk tot klaarheid te brengen. Een der eer ste maatregelen is dan wel die, dat aan de bevoegde instanties geld, zelfs veel geld, wordt beschikbaar gesteld, teneinde hen in staat te stellen hun onderzoekinegn naar alle richtingen te kunnen uitbreiden. Wij hopen dan ook, dat in deze maanden het publiek op mime schaal de zomerpost- zegels koopen zal en wij hopen verder, dat de regeering niet alleen in dit jaar, maar in alle volgende jaren een zeer groot gedeelte der opbrengst van den verkoop der zomer- postzegels, beschikbaar zal stollen voor de kankerbestrijding. Dr. D. J. HULSHOFF POL. Inspecteur v. d. Volksgezondheid b.d Den Haag. H.B.S. opl„ zoekt extra-werk, 's av. en Zaterd., ook thuiswerk. Eig. tikmach. Br. no. 7143 bur. van dit blad Service Station en Garage vraagt JONGEMAN leeftijd 16-21 jaar. Aanmelden van 6—8 G, Slikker, Heerenweg 23 c, Heemstede. Nette IJsverkooper gevraagd. Melkinrichting A. DE WILDE, Iordensstraat 43, Haarl. Heerenkapper Noodhulp gevr. van 12 t.m. 17 Juli bij H. DE VRIES. Zijlweg 68 NETTE JONGENS GEVRAAGD leeft. 14—16 jaar. Aanm. he denavond tusschen 7 en 8 uur Rijnstraat 8. Heemstede Gevraagd Nette Jongen voor fiets- en magazïjnwerk, leeftijd pl.m. 17 jaar. Aanm. 's morgens half 9—half 10 Kruis weg 17a, Lankamp's Boekhandel Te Huur: benedengedeelte van een per ecel gelegen aan de Westerhout straat alhier, bev. 2 kamers en suite, serre, keuken, kelder, tuin en boven nog 2 kamers. Huurprijs 27.50 per maand. Inl. Makelaars NIEPHAUS EN BLANSERT, Kruisweg 68 A, tel. 10269. „FAMEZO"-Rijwielen geheel compl. en ver zwaard met orig TORPE DONAAF, 6 volt electr lamp en Philips electr. achterlicht, roestvrije lak onbeperkte garantie f 38.50 „FAMEZO" STANDAARD geheel compl. m. electr. lamp enz. f 32.50 Reclame-RIJWIEL m. lamp f 29.50 Schagchelstr. 7 en filiaal hoek Cronjéstr./Schoterw. ALLEEN IN DE KAASWINKELS Groote sorteering EDAMMER KAAS, per stuk 39 - 49 - 59 - 65 - 75 VOLVETTE GRASKAAS per pond 25 OVERHEERLIJKE OUDE BROODKAAS per stuk 98, per pond 28 Als bijzondere reclame: 2 pond OUDE KAAS 25 cent KEIZERSTRAAT 7 GEN. CRONJéSTRAAT 121 AMSTERDAMSTRAAT 18 Wie VERMAAT's BEST MELKBROOD GEBRUIKT, is er vast en zeker in alle opzichten zeer tevreden over. Het bedrag dat U bespaart, doordat VERMAAT's EEST MELKBROOD zoo goedkoop is, bestemmend voor een extra vacantie-penning, hebt U bij het aanvangen der volgende' vacantie EXTRA tot Uwe beschikking: Als U dagelijks EEN brood gebruikt minstens f 14.50 Als U dagelijks VIER brooden gebruikt, minstens i' 58..— Als U dagelijks TIEN brooden gebruikt, minstens f 145.— Dit bedrag houdt U van jaar tot jaar in Uw eigen geld kistje door gebruik te maken van een systeem van brood bezorging dat onnoodige kosten vermijdt. En U krijgt het allerbeste brood dat er te Haarlem ge bakken wordt. VERMAAT'S MODERNE BAKKERIJ. PAUL KRUGERKADE 31, TELEFOON 11496. 0^ JULI AANBIEDING GEWELDIG GOEDKOOP. Profiteert U hiervan. lOOOden COSTUUMS vanaf Dunne ZOMERREGENJASSEN vanaf lOOOden PANTALONS vanaf Ook met maatcostuums extra korting, Alles moet weg. WED. H. VAN ALPHEN, BREESTRAAT 9, HAARLEM. f 5.90 f 2.45 f 0.86 HUUROVERNAME AGB. modern bovenhuis, voorkamer achterkamer, suite m. vrije keuken, huur 4 p. w. Atjehstr. 52, H.N. TE HUUR in Heerenhuis tegen l Sept., prachtige riante balconkamer met kleine kamer, schitterend uitzicht, ong. of gestoff., 30 p. m. Adr. te vern. bur. van dit blad 12.— per week, tot Mei vooruit of te koop gevraagd. Br. no. 7142 bur. van dit blad Verloren zwarte lederen actentasch. Te gen belooning terug te bezor gen Clichéfabriek Photomechan Zij-Zijlweg 4, Haarlem Te Koop luxe auto Sedan, v. particulier, merk „Dodge" 1935. Te bezich tigen 's avonds na half 7 Von delkade 16, Aerdenhout. Te koop gevraagd te Heemstede een villa met centr. verw. Prijs ongev. 9000 of dubb. villa ongev. 14000. Br. no. 7139 bur. van dit blad RECHTZAKEN Regeling met crediteuren enz. Advies 0.80. Rechtsk. bureau F. Spaan, Staten Bolwerk 30 DAMESKAPSALON M. WALTHER VERPLAATST naar: KINDERHUIS VEST 15, Telefoon 16008 VOOR UW ADVERTENTIES; EN WIJ ZENDEN U EEN VERTEGENWOORDIGER

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 3