Thijs IJs en de Brullende Berg De nieuwe spanning in het Verre Oosten. PIANO'S MUZIEK RADIO AKKERTJES CACHETS) WARME DAGEN IN WEENEN. H' V In TJ T) A G 9 T U T: T 1937 HAASLE AT'? DAGBLAD Kans op een minnelijke schikking? Vijandelijkheden niettemin hervat Het Japansche ministerie van bui- tenlandsche zaken deelt mede, dat de Ghineesch- Japansche onderhande lingen over het incident niet geheel mislukt zijn en dat eenige hoop op een minnelijke oplossing blijft be staan. Er zijn instructies gezonden aan de drie Japansche flottilles op de Yangtse zich ge reed te houden om naar het Noorden te ver trekken. Bericht is ontvangen, dat alle poorten van den grooten muur van Peking gesloten zijn met uitzondering van twee. De spoorwegver bindingen tusschen Peking en Moekden zijn verbroken. Het ministerie bevestigde dat de gevechten bij Peking weer begonnen zijn. Vrij groote afdeelingen Chinee- sche troepen, zoo wordt verklaard, schijnen zich te hebben geconcen treerd in de nabijheid van het ge bied van den strijd. Tn Chineesche kringen te Nanking acht men den toestand in Noord.-China zeer ern stig. Men is van meening. dat het incident te Loekoesjan welbewust is uitgelokt door de Japansche garnizoenen in Noord-China om de aangekondigde vervanging van generaal Tasjiro. commandant van de garnizoenen, door een generaal van gematigder politiek te voorkomen en om indruk te maken op Soeng- Tsje-Joean, die de Japansche militairen heeft ontstemd door zijn verzet tegen het door hen uitgewerkte programma „van eco nomische samenwerking". Te Peiping is de staat van beleg afgekon digd. terwijl het verkeer op de twee spoor lijnen, die in Peiping eindigen, is stopgezet. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de ge vechten in Noord-China zijn hervat, nadat de Chineezen geweigerd hebben Loekwosjau te ontruimen. De Chineesche troepen hebben het vliegveld te Peiping bezet en den lucht- dienst Peiping-Tokio doen staken. Naar schatting zijn de Chineesche troepen langs den spoorweg Peiping-Hankau. een afstand van tien mijl. 3000 man sterk. Men gelooft, dat beide partijen het incident wenschen te localiseeren. Een afdeelingschef aan 't Chinee sche ministerie van buitenlandsche zaken te Nanking heeft een bezoek gebracht aan den Japanschen zaak gelastigde om hem een protest van zijn regeering inzake het incident van Loekoesjan te overhandigen. Het incident wordt ..een weloverwo gen uitdaging van Japan" genoemd. De Chineesche regeering vraagt schade loosstelling en zij wijst er. op. dat de betrek kingen tusschen China en Japan op een punt zijn gekomen, waarop alles moet worden vermoeden, wat deze zo ukunnen verergeren. De Chineesche regeering verklaart verder te hopen, dat de Japansche militaire autoritei- Bedreiging voor liet Wereld- jodendom. Leider der Revisionisten contra het plan der Koninklijke Commissie. Uit Alexandrië: Wladimir Jaibotinsky, de leider der Nieuw Zionistische organisatie (de revisionisten) heeft in een interview aan Reuter Verklaard, dat het rapport aangaan de Palestina „feitelijk een einde maakt aan de immigratie en een bedreiging vormt voor- het wereldjodendom. Het Joodsche volk wijst unaniem het plan van de hand en het zal zijn uiterste best doen om zijn verwezenlij king te dwarsboomen. Ik ben er zeker van, aldus besloot Jabotinsky, dat het plan over de geheele wereld weinig sympathie zal ver werven, vooral in Groot-Brittannië". (De revisionisten streven naar een Jood- schen staat aan beide zijden van den Jordaan, Palestina en Transjordanië bestaande. Red. A.N.P.) Ook de Arabieren ontevreden. Uit Jeruzalem wordt gemeld, dat het Hooge Arabische Comité na een vergadering van twee uur een manifest heeft gepubliceerd, waarin wordt verklaard, dat het deel van Palestina, dat door het rapport van de koninklijke com missie wordt toegewezen aan de Joden, het vruchtbaarste deel van het land is en de ge bieden Haifa, Acre, Safad en Tiberias omvat. Het Comité zal om zijn politiek vast te stellen de Arabische koningen en prinsen raadplegen, alsmede de leiders van de bin- nenlandsche organisaties in Palestina. Onder- tusschen wordt de Arabische bevolking ver zocht kalm te blijven en geen waarde te hech ten aan beloften zonder zin, terwijl wordt aangedrongen op het handhaven van het nationalistische program. Anibey Abdoel Hadji, een op den voorgrond tredend lid van het Arabische Hooge Comité heeft tegenover een correspondent van Reuter verklaard, dat tenzij Groot Brittannië geweld gebruikte het onmogelijk zou zijn het plan tot verdeeling van Palestina ten uitvoer te leg gen". „Het is geen economische kwestie maar een eerezaak. Wij zullen niet vrijwillig af stand doen van Haifa, Safad en Tiberias voor welk bedrag ook. Toezegging van Mussolini aan Engeland. In antwoord op Britsche stappen heeft Mussolini de Britsche regeering laten weten, dat alle mogelijke maat regelen zullen worden genomen om te verhinderen, dat door het radio station te Bari berichten worden uit gezonden. die blijk geven van vijan dige gezindheid jegens het verslag der koninklijke commissie over Palestina. BRUNO MUSSOLINI EN LUITENANT KOLONEL BISCO VERBETEREN EEN RECORD. Luitenant-kolonel Attilio Bisco en luitenant Bruno Mussolini, zoon van den duce, hebben het snelheidsrecord voor vliegtuigen met een nuttigen last van 2000 Kilogram over een af stand van 1000 Kilometer verbeterd. Zij be reikten een snelheid van 423.618 M Het oude wereldrecord stond op naam van Bisco alleen piet een snelheid van 390.371 M. ten hun actie zullen staken en een vreed zame regeling met den politieken raad van Hopei en Tsjahar zullen aanvaarden. De Japansche zaakgelastigde verklaarde, dat zijn regeering geenszins poogde het in cident te vergrooten en hij beloofde in con tact te zullen treden met de garnizoenscom mandanten van het Japansche leger in China. Oostenrijk Nationaal-soeicdisten veroordeeld. Te Salzburg zijn, naar het D.N.B. verneemt, zestien Oostenrijksche nationaal-socialisten, die er van verdacht worden de „Oesterreichische Beobachter" te hebben verspreid veroordeeld tot gevangenisstraffen van zeven maanden tot een jaar en vier maanden. De beschuldigden zullen zich later afzonder lijk nog eens te verantwoorden hebben wegens hun lidmaatschap van een geheime vereeni- ging. Gisteren zijn 24 leden van een Weensche kegelclub gearresteerd onder verdenking van het voeren van nationaal-socialistische pro paganda Rusland 64 terechtstellingen in Siberië Te Svoboni in Siberië zouden 64 personen, beschuldigd van spionnage en sabotage in het spoorwegbedrijf, terechtgesteld zijn. Zij zouden aldus verneemt Reuter lid zijn geweest van een Trotskistische organisa tie die in nauw contact met den Japanschen spronnagedlenst zou hebben gestaan. Felle strijd aan het Madrileensclie front. Regeeringstroepen zouden zware verliezen geleden hebben. Havas meldt uit Navalcarnero, 8 Juli. Het offensief der regeeringstroepen ten Westen van Madrid is gisteren voortgezet. Het is het hevigste offensief, dat aan deze zijde van het front tot dusverre is onderno men. Het front van den aanval is ongeveer 18 K.M. lang. Naar schatting hebben de re geeringstroepen ruim 200.000 man in dezen sector in het veld gebracht. Het terrein is uitgestrekt, kaal. zonder boomen of plan tengroei en ligt in de brandende zon. In den loop van den dag werd niet min der dan zes maal tot den aanval overgegaan, waarbij geringe resultaten bereikt en groote verliezen geleden werden. Van rechtsche zijde werden slechts eenige reservetroepen in den strijd geworpen om tegenaanvallen te doen op de vijandige eenheden, die er in geslaagd waren door te dringen in de richting van Brunete en die pogingen in het werk stelden zich te nestelen op den weg van San Martin Val de Eclosias naar Alcorcon. Aan het einde van den dag werd een hevig geschutvuur geopend. De rechtsche artillerie onderhield daarbij een spervuur op de ach terhoede der regeeringstroepen, waardoor zij van hun basis werden afgesneden en onmid dellijk een terugtrekkende beweging maak ten. Men verwacht thans, dat zeer spoedig een stabiliseering op dit front zal intreden. In het begin van den middag is van loyale zijde ook nog een aanval ondernomen ten zuiden van de hoofdstad op Villafranca del Castillo en Villanueva del Pardillo. Zeer fel werd door hen de strijd ingezet. Spervuur van mitrailleurs en mortieren braken het offensief. Het aantal dooden der regeeringstroepen in deze beide aanvalsdagen wordt geraamd op ruim 2000. De regeering schijnt voor dezen aanval bijna al haar luchtstrijdkrachten te hebben verzameld. Tientallen jachtvliegtuigen en bombarde mentstoestellen steunden de actie der infan terie. Drie dezer vliegtuigen werden neerge schoten. Het is thans wel zeker, dat het plan van het regeeringsleger was, den weg Madrid Talavera de La Reina te bereiken om alle rechtsche stellingen ten noorden van Naval carnero in den flank te kunnen aantasten. Het plan is mislukt. Volgens een bericht uit Valdemesa hebben de regeeringstroepen drie aanvallen op den berg Castroalen, die de geheele Oostelijke m. G0LDSCHMED1NG 3M GROOTE MARKT 8, bij het Stadhuis. Gedurende de zomermaanden 6 UUR GESLOTEN, behoudens afspraak. (Adv. Ingez. Med.) vlakte van Santander beheerscht en dezer dagen door de troepen van Franco genomen werd. gedaan. Zij werden echter tot staan ge bracht door het vuur van Franco's geschut. Men gelooft, dat de regeeringstroepen ernstige verliezen hebben geleden Mededeeling van regeeringszijde. In een legerbericht der regeeringstroepen wordt gezegd, dat in den sector van de Sierra de opmarsch, die Dinsdag is ingezet door eenige legercorpsen, vanmorgen met succes is voort gezet. Het vijfde corps maakte zich meester van Los Llanos, een belangrijk punt. Twintig vijandelijke soldaten en een voorraad oorlogs tuig, waaronder een luchtafweer kanon, vier machinegeweren en munitie vielen in handen der troepen. Vervolgens werden stellingen bij Mosquito. Romanillos en Castillo de Villafranca bezet. Het dorp Quijoron is geheel door de re geeringstroepen ingesloten. De geest der troe pen is bewonderenswaardig. Verscheidene vij andelijke soldaten liepen over en hebben kost bare inlichtingen over de beweginggen der op standelingen verschaft. Drie terechtstellingen in Berlijn. Wegens overval in 1931 gepleegd. De persdienst der Justitie te Ber lijn deelt mede, dat Donderdagoch tend vroeg drie personen, die door de Juryrechtbank te Berlijn wegens moord ter dood waren veroordeeld, zijn terechtgesteld. Zij hebben deelgenomen aan den overval, die in October 1931 is gepleegd op het lokaal der S.A. in de Richardstrasse te Neukoelln. Twee andere personen, die bij dezelfde aangelegenheid betrokken waren en even eens ter dood waren veroordeeld, hebben van rijkskanselier Hitier gratie gekregen. Hun straf is gewijzigd in tien jaar tuchthuisstraf, zulks met het oog op den nog jeugdigen leeftijd, welken zij hadden, toen de misdaad werd gepleegd. Wilkins weer naar de Zuidpool? Onderhandelingen over een expeditieschip. OSLO, 8 Juli (N.T.A.-A.N.P.) Het Noorsche telegraafagentschap heeft uit Aalesund (pro vincie More) bericht ontvangen, dat de be kende Pool-onderzoeker Sir Hubert Wilkins daar is aangekomen -óm er het stoomschip Wyatt Earp te charteren voor een .expeditie naar het Zuidpool-gebied. Deze expeditie zou Enderbyland gaan exploreeren. De bekende vlieger Eielson zal óf een vlieg tocht over het geheele Zuidpoolgebied tot Wal- vischbaai maken, óf drie kortere vluchten ondernemen.. Enderbyland is een gedeelte van het Zuid- poolcontinent op 66 gr. Z.B en 50 gr. O.L. %2ar gjeldkwyjj mouw niet cLepyn,... omdat ze zich liet bedot ten en zich iets anders dan een ..AKKERTJE" in de handen liet stoppen. „AKKERTJES" zyn al leen echt. wanneer er nevenstaand merk op voorkomt. Let daar om goed op. dat Ge „AKKERTJES" krijgt, want die aUeen bevatten de bijzondere samenstelling volgens recept van Apoth. Dumont, welke verrassend snel werkt bij hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijn, griep, enz. Nederlandsch Product. Recept van Apotheker Dumont Koker met 12 stuks 52 ct. Zakdoosje, 3 stuks 20 ct. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Van zwemmen en fietsen. Fiefsendieven slaan hun slag op groote schaal. Italiaansch-Oostenrijksche „veldslag" in den Prater. Zoo werd Thijs meegevoerd naar den aanvoerder van de Kobolden. Hij zuchtte en kreunde onder het voortgaan, de touwen sneden hem in de polsen. Toen hij tegenover Vuilgezicht stond, zei deze „Jij hebt hier onrust gestookt. We zullen je nooit meer loslaten, want anders begin je opnieuw en dan moeten we je dood maken. Maar Grootoor mag ook niet vrij, want dan kunnen wij niet meer stelen en dan komen er ook geen lekkere vruchten meer hier. Leg hem daar maar neer," zei hij vervolgens tot zijn mannen. En zoo werd Thijs in een hoek geworpen. Hij had spijt over zijn gedrag, ach, waarom was hij toch ook maar niet rustig thuis gebleven, wie zou hem nü nog komen redden? (Van onzen correspondent.) Weenen, 5 Juli. et is hier te Weenen op het oogen- blik weer eens ontzettend heet. Na dat het enkele dagen geregend heeft en het des avonds steeds wat koe der werd, zoodat we al mopperden, omdat we niet meer tot twaalf uur 's nachts op de ter rassen en in de tuinen van de café's en restau rants buiten konden blijven zitten, is de zon weer met vernieuwde kracht gaan schijnen. Temperaturen van om en nabij de honderd graden Fahrenheit dan altijdbehooren omstreeks 't middaguur en in de namiddagen niet tot de zeldzaamheden! Geen wonder dus. dat een ieder bij zulk een hitte puft en blaast en dat men er lui van wordt en niet veel trek heeft arbeid te verrichten. Ook een journalist ziet in de smorende warmte wel eens tegen werkzaamheden op. De meeste Weeners trekken er overdag, als zij het maar eenigszins kunnen, op uit, naar buiten toe. Velen kampeeren buiten of wonen in kleine houten huisjes ergens bij het wa ter. De bad- en zweminrichtingen in alle bui tenwijken en in de fraaie afwisselingrijke om streken van de wereldstad met haar bijna twee millioen inwoners zijn steeds druk be zocht. Maar nóg meer badlustigen en „zonaan- bidders" liggen met zoo min mogelijk aan, in de vrije natuur, waar dit nog goedkooper is. De weilanden op de breede uiterwaarden aan den linkeroever van den Donau zijn kilometers lang bezaaid met dichte groepen menschen en met hoopjes kleeren. Alles wat een fiets heeft, fietst naar buiten. Fietsen zijn in de laatste twee jaar opeens erg populair geworden. Vroeger zag men er hier in Oostenrijk niet zoo veel, maar einde lijk schijnt men er achter te zijn gekomen, dat fietsen toch vlugger en gemakkelijker en goedkooper is dan trammen, hetgeen met het warme weer, wanneer de trams altijd vrij voli zijn, en met het vele overstappen en op an dere trams wachten ook niet zoo heel plezierig is. De Oostenrijksche rijwielfabrieken en rij wielhandelaren hebben in de laatste jaren schitterende zaken gedaan. Er werden duizen den en duizenden fietsen verkocht.Het verkeer op straten en wegen ziet er dientengevolge ook heel anders uit en men moet bij het regelen van het verkeer tegenwoordig ook rekening houden met de wielrijders, iets wat vroeger bijna in het geheel niet het geval was. Helaas is het plaveisel in bijna alle straten van Wee nen en ook op de straatwegen buiten, ook op de hoofdverkeerswegen, ontzettend slecht. Het bestaat hoofdzakelijk uit groote hobbelige kinderhoofden van keien, zoodat men bij het rijden geducht door elkaar geschud wordt. Maar de gemeente Weenen heeft nu besloten belasting van de eigenaars van fietsen te in nen en zij belooft nu ook voor rijwielpaden te gaan zorgen. Men betaalt nu zes schillin gen voor een fiets per jaar. Elke wielrijder krijgt behalve een certificaat, waarop ver meld staat, dat hij zijn belasting braaf be taald heeft,, ook een bordje met een nummer erop dat aan het voorwiel van zijn fiets moet worden aangebracht. Op deze wijze hoopt men het rïjwielverkeer te kunnen contrölee- ren en hoopt men ook het steeds meer toene men van rijwieldiefstallen tegen te kunnen gaan. Een groot ongemak voor de wielrijders is, dat er bijna nergens gelegenheid is fietsen te stallen. Bij geen enkel ministerie of post- of telegraafkantoor (ook niet bij de hoofdgebou wen), bij voor zoover mij bekend is, geen en kel station, bij geen bioscoop en bijna geen enkel café of restaurant bestaat er gelegen heid een fiets behoorlijk in een rek en onder bewaking neer te zetten. Het gevolg daarvan is, dat velen wel met hun fiets rondpeddelen, maar bang zijn, dat hun stalen ros gestolen wordt, en daarom, hoe graag zij anders ook zouden willen, in geen eet- of drinkgelegen- heid neerstrijken. Typeerend voor het feit, hoe weinig men voor het behoorlijke onderbrengen en het oppassen op fietsen zorgt, zijn wel de toe standen, die in het hartje van de binnenstad bij het gemeentegebouw heerschen, waar de wielrijders hun belasting voor hun fiets moe ten komen betalen. Men kan toch verwachten, dat juist daar veel lieden met fietsen zullen komen aanzetten en men had toch juist daar wel kunnen zorgen, dat er een fatsoenlijke be- waargelegenheid met toezicht is, maar neen, niets van dit alles! Terwijl de eigenaars van de rijwielen binnen zijn om de hen voorgelegde vraaglijsten in te vullen en om hun zes schil lingen te betalen, staan massa's fietsen onbe waakt buiten en „zwijntjesjagers" hebben hier nu de prachtigste gelegenheid om keus is er genoeg! het mooiste exemplaar uit te zoeken en er daarmee dan vandoor te gaan Dezer dagen kon men 't groteske schouwspel beleven, dat drie eigenaars van fietsen te gelijk uit het gebouw naar buiten kwamen, na aan de formaliteiten voldaan en hun plicht volbracht te hebben, en dat zij toen de treu rige ontdekking moesten doen, dat hun fietsen verdwenen waren. Belasting hadden zij be taald, hun zes schillingen waren weg en hun fietsen eveneens. Ik kan u zeggen, dat ze dit niet bijzonder prettig vonden en dat zij in minder fraaie bewoordingen lucht gaven aan wat er in hun binnenste omging! In de gloeiende hitte zijn ongeveer vijfen veertig duizend Weeners naar het groote sta dion in den Prater getrokken, dat slechts aan ettelijke duizenden toeschouwers méér plaats biedt om daar getuige te zijn van een voetbal match tusschen de Italiaansche voetbalclub Genova uit Genua en de Weensche club Ad- mira. Het is opmerkelijk, dat er tegenwoordig altijd herrie komt en onregelmatigheden en wanordelijkheden ontstaan, wanneer Italia nen te Weenen spelen, Met wedstrijden tegen de Duitschers gaat het al net zoo, alleen komt het dan grootendeels tot pro-Duitsche en pro- nationalistische demonstraties, terwijl men bij wedstrijden tegen de Italianen altijd tegen die Italianen te keer gaat, die hier den scheld naam „Katzelmacher" hebben. De Italianen zijn nu eenmaal in Oostenrijk niet bijzonder populair, allen politieken constellaties en vriendschapsverdragen ten spijt. Het is al her haaldelijk voorgekomen, dat het publiek reeds aan het begin van een match begon te fluiten en te joelen, zoodra de Italiaansche spelers het veld betraden en op fascistische wijze groetten. Thans bleven de toeschouwers tot bijna aan het eind van de match vrij rustig' en kalm, totdat hetgeen er op het veld ge beurde zoowel het publiek als de spelers in verschrikkelijke opwinding bracht. De scheids rechter, een Hongaar, Ivancics geheeten, had den Oostenrijkers een free-kick toege staan daar de Italianen zich aan enkele un faire handelingen hadden schuldig gemaakt en een Oostenrijksche speler al vroeger een trap tegen zijn hoofd gekregen had. De Ita liaansche speler Agosteo wierp den Weener Schall, die den bal moest wegtrappen een ci troen tusschen de voeten. De bal was echter toch raak en kwam midden in den goal te recht. Schall trok daarop een langen heus tegen den Italiaan en deed, alsof hij hem een klap in het gezicht wilde geven. In minder dan geen tijd zaten de Oostenrijksche en de Italiaansche spelers mekaar in de haren. De Oostenrijker Schilling kreeg zulk een ge- duchten vuistslag tegen het hoofd, dat hij bewusteloos van het veld weggedragen moest worden. Later bleek, dat hij een hersen schudding had opgeloopen. De Italiaan Mor- selli werd door de tegenpartij ook verwoed be werkt. Men heeft hem een paar tanden uitge slagen en bovendien zijn kaakbeen op drie plaatsen gebroken. Hevig bloedend werd hij weggebrachtVan een Oostenrijker werd nog het neusbeen kapot geslagen. Politie moest er op het veld aan te pas komen om de vech tenden van elkaar te scheiden. Het was een i janboel van je welste! En het publiek op de tribunes raasde en floot en joelde van be lang. Verschillende personen liepen het veld op, deels ook om nog een handje mee te hel- j pen. De Italiaansche keeper .kreeg nog een I paar flinke klappen van menschen uit het publiek! De algemeene herrie en opwinding duurden enkele minuten en toen was de tijd van den wedstrijd om en hadden de Italianen en de Oostenrijkers met twee-twee gelijk ge- Aanstaanden Zondag spelen de Oostenrij kers en de Italianen weer in Genua tegen el kaar. Of het dan ook weer in een bloedigen veldslag zal ontaarden? Van de Italiaansche spelers zijn allen, volgens den aanvoerder van het team, meer of minder gewond. Men had te Weenen wel verwacht, dat de match niet zonder ongelukken en wanordelijk heden zou afloopen, want er waren ettelijke honderden politie-agenten in het stadion, niettegenstaande de Weensche politie tezelf- der tijd zelf ook een eigen sportfeest op het Donaukanaal had! W. M. BEKAAR. mmmmwA ZATERDAG 10 JULI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.20 VARA-Tooneel; „Fantasia" en orgel. 12.001.45 Gramofoon platen. 2.00 Melody-Circle en gramofoonpla ten. 3.15 „Het programma van de 3de Arbei ders-Olympiade": causerie. 3.30 „De Fliere fluiters" en zang. 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 Gramofoonplaten. 5.40 Declamatie. 6.00 Orgelspel. 6.30 De Ramblers. 7.00 „Filmland". 7.30 „Zendingsreizen van Paulus", causerie. 8.05 SOS-berichten. 8.07 Berichten A. N. P., VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest. 8.45 Radio- tooneel. 9.00 „Fantasia". 10.00 Berichten A.N. P. 10.05 Vervolg VARA-orkest. 10.45 Orgelspel. 11.10 Berichten. 11.15—12.00 Gramofoonplaten. HILVERSUM n, 301 M. KRO - uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (Om 1.00 Gramofoonplaten en Postduivennieuws)2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Kinderuur. 4.00 K. i R.O.-orkest en gramofoonplaten. 5.30 Gramo- foonplaten. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonplaten. 6.20 Journalistiek weekover zicht. 6.45 Gramofoonplaten. 7.00 Berichten, i 7.15 Causerie: „Lichamelijke opvoeding en schoolwezen". 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Over peinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Revue uitzending. 9.45 Gramofoonplaten. 10.00 De KRO-Melodisten. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Internationale sportrevue. 10.00 De KRO-Boys. 11.30—12.00 Gramofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Gramofoonplaten. 12.05 BBC-Northern-orkest. 12.50 BBC-dansorkest. 1.20 Commodore-Grand-orkest 1.30 Sportre- portage. 1.50 Vervolg concert. 2.20 Orgelspel. 2.50 Het Victor Olof-sextet. 3.20 Gramofoon platen. 3,50 Mantovanis orkest. 4.20 Het BBC- Welsch orkest m.m.v. soliste. 5.20 Sportrepor- tage. 5.40 BBC-dansorkest. 6.20 Berichten. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 BBC-Northern orkest. 7.50 ABC-cabaret. 8.20 Variété. 9.20 Berichten. 9.40 Amerikaansch nieuws. 9.55 Orgelspel. 10.20 Het Orchestre Raymonde en solist. 11.20 Henry's Hour. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Henry Hall's Music Makers. RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonplaten. 12.20 Derveaux-orkest (Om 1.35 zang). 3.20 Gramo foonplaten. 5.20 Orkestconcert. 7.30 Zang. 7.45 Pianovoordracht. 8.00 Zang. 8.15 Gramofoon platen. 8.50 Nationaal orkest. 10.50 Gramo- foonpl. 11.201.20 Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Omroepkleinorkest. 8.50 Saarbrüker Om roeporkest. 9.50 Gramofoonplaten. 12.20 S&ezl- sche orkestvereeniging. 2.35 Gramofoonplaten. 4.20 Rob Gaden's orkest. 6.25 Omroepkamer- kwintet. 7.20 Gevarieerd programma. 8.30 Ge varieerd concert. 10.50 Münchener Omroep- dansorkest en solisten. 12.201.20 Dansmu ziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Orgelspel. 1.30 Gramofoonplaten. 1.50 Salonorkest. 2.23 Ka mermuziek. 3.20 Zang. 3.35 A. Felleman's or kest. 4.20 Gramofoonplaten. 4.35 Zang en pia no. 5.20 en 5.50 Gramofoonplaten. 6.20 Trio concert. 6.40 en 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 „Op de groene weide", operette. 11.2012.20 Gramofoonplaten. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salonorkest. 1.30 Orgelspel. 1.50 Gramofoonplaten. 2.23 A. Felleman's orkest. 3.20 Gramofoonplaten. 5.35 Guetta Milano's orkest. 6.35 Salonorkest. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest en so listen. 10.30 Gramofoonplaten. 11.20—12.20 Om- roepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Gevarieerd programma. 10.20 Berichten. 10.50 Hobo en cembalo. 1.1.05 Weerbericht. 11.20 1.15 Hans Bund en Emil Roosz met hun dansorkesten.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6