1 Wielrijders!! 1 Autorijd- GARAGE RABO VRIJDAG 9 J Ut I 1937 HAARLEM'S DAGBLAD UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN Ernstige fraude ontdekt bij de Hera. Vele duizenden guldens verduisterd. Naar wij vernemen, heeft de politie op grond van een aanklacht van derden een onderzoek ingesteld naar de gedragingen van den bedrijfsleider van de Maatschappij Hera den heer B., en diens schoonzoon, den heer M., die vroeger als procuratiehouder bij genoemde maatschappij in dienst was. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat bei den zich in den loop der jaren hebben schul dig gemaakt aan verschillende verduisterin gen die in totaal vele duizenden guldens hebben bedragen. Het juiste bedrag kon niet worden vastgesteld, doordat de directie, die zelf geen aanklacht heeft ingediend, daar omtrent geen inlichtingen heeft verschaft. Zij verkeerde vermoedelijk in de gedachte, dat de verduisterde bedragen zouden wor den aangezuiverd. Tegen beiden is proces-verbaal opgemaakt. Een arrestatie heeft echter niet plaats ge had. Bij de eigenaardige dingen, die bij het faillissement der Boaz-bank aan het licht traden waren zoowel de heer B. als zijn schoonzoon betrokken. MARKTPRIJZEN. van Vrijdag 9 Juli. Tarbot per K.G. f 0.62—f 0.46 Griet per 50 K.G. f 23f 18 Tongen per K.G. f 1.18.f 0.96 Groote schol per 50 K.G. f 16.50f 4.90 Bot per 50 K.G. f 8.50 Schar per 50 K.G. f 6.50—f 2.30 Wijting per 50 K.G. f 2.10f 1.50 BESOMMINGEN. Kotters: E 404 f 800; E 182 f 440 Logger: KW 76 f 1190 VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Utrecht IJM 73, vangst: 400 'kisten hake, 100 manden diversen. en verhoI)g,uwVacantiegenoegen Betrouwbare auto's voor zelfrijders (zonder chauffeur) per dag, week, maand en langer. Nieuwe open en gesloten Opeis. Onze wagens kunnen desgewenscht All Risk verzekerd worden GASTHUISVEST 11 (Adv. ingez Med./ Ledenvergadering IJmuiden". „Groot Fusie tusschen Groot-IJmuiden en IJmuiden-Oost. In Hotel No. Eén vond gisteravond een al- gemeene vergadering plaats van de Winke liers- en Handelsvereniging „Groot IJmui den", die matig bezocht was. Na opening door den voorzitter den heer G. van Telgen en voorlezing der notulen bracht de secretaris zijn jaarverslag uit, waaruit bleek dat het aantal leden aan het eind van het verslagjaar 60 bedroeg. Verschillende ge beurtenissen werden gememoreerd. O.a. werd gewezen op de groote belangstelling voor het ballerospel. Volgens het jaarverslag van den penning meester was de toestand van de kas gezond. De uitgaven zijn met het oog op het geringe aantal leden zooveel mogelijk beperkt. Het kassaldo per 1 Januari 1937 bedroeg 18.24. De baten der Mica-campagne bedroegen 185.30, de lasten 162.05, saldo 23.25; de baten der ballerocampagne waren 1032.55, de uitgaven 971.04J4, batig saldo 61.35J/fe. Dé penningmeester kreeg van den voorzit ter een pluimpje voor zijn zuinig beheer. Hem werd' op voorstel der kascommissie décharge verleend. De voorzitter deelde mede, dat a.s. Donder dag een vergadering wordt gehouden voor de deelnemers aan de contantzegels-campagne. Verder zal binnenkort een vergadering wor den gehouden ter bezegeling van de fusie tus schen Groot-IJmuiden en IJmuiden-Oost. Uit de beide vereenigingen zullen drie bestuurs leden gekozen worden, terwijl de nieuwe or ganisatie den naam „Groot-IJmuiden" zal krijgen. In den Kon. Ned. Middenstandsbond zal geen andere vereeniging worden opge nomen dan de nieuwe vereeniging. De heer Veuger deed eenige mededeelingen inzake den B-steun. Het gevaar dreigde, dat de winkeliers uitgesloten zouden worden. Dit is echter voorkomen door het vormen van een contact-commissie. Er kwamen echter nieu we moeilijkheden doordat een prijslijst van de goederen werd opgevraagd. Deze moeilijkhe den werden echter ten slotte uit den weg ge ruimd, zoodat de winkeliers weer werden in geschakeld. Verder deelde de voorzitter mede, dat bij den secretaris ter inzage liggen ver schillende brochures, die van belang zijn voor de leden. Het bestudeeren van deze brochures is voor de leden zeer interessant. De heer Veuger deed nog eenige mededee lingen over de onderwerpen, die op het laat ste congres van den Kon. Ned. Middenstands bond zijn behandeld. Vooral van belang voor de middenstanders was het prae-advies van Ir. K. H. Haga over de electriciteitstarieven in Nederland. Bij de rondvraag werd nog de Vestigingswet besproken. SANTPOORT VOX HUMANA". Dinsdag a.s. treedt het gemengde koor ..Vox Humana" op voor de patiënten van het Provinciaal Ziekenhuis. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. De heeren Herfst en Versteeg hebben we gens gezondheidsredenen hun functies van voorzitter en secretaris van de afdeeling SantpoortBloemendaal van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling neergelegd. In hun plaatsen zijn gekozen de heeren Cra- nenburg en Hazelhorst. In verband met het feit, dat in het afge- loopen winterseizoen de belangstelling voor de lezingen enz. te wenschen overliet, zal in het komende seizoen het aantal beperkt wor den. „KONINGINNEDAG". Ook voor de tweede huishoudelijke ver gadering van de vereeniging „Koninginne dag" bestond van de zijde der leden weinig belangstelling, hoewel toch de kans bestond, dat op deze vergadering over het wel en wee der vereeniigng beslist zou worden. Ondanks de geringe belangstelling echter besloot men, de vereeniging niet op te hef fen. Aan het bestuur werd vrij mandaat ge seven. Men hoopt althans voor de kinderen een feest te kunnen organiseeren. De vacatures in het bestuur werden niet aangevuld. HILLECOM SCHAAKOLUB „DE UIL". Donderdagavond hield deze club een fees telijke bijeenkomst tot slot van de wedstrij den om het kampioenschap der bloembollen streek. De voorzitter, de heer E. Wiedij'k, sprak een propagandistisch woord over de schaaksport, die te Hillegom en omstreken geregeld meer liefhebbers trekt. Deze wedstrijden zijn dan ook een groot succes geworden; zij zullen in de komende jaren herhaald worden. Hij bracht dank aan de uitstekende leiding er aan den heer Rutten, voor het beschikbaar stellen van eenige extra prijzen. Hij compli menteerde den kampioen 1937, den heer D, Buys te Sassenheim, en overhandigde hem de zeer fraaie verguld-zilveren medaille. De heer C. Smits te Hillegom ontving als num mer twee de zilveren medaille; de heeren H. Gogoll t Hillegom en J. Schoenmaker te Abbenes verwierven de extra-prijzen; de heer C. W. v. d. Ploeg te Hillegom kreeg een troostprijs. Tot slot werd een zeer geanimeerde gong wedstrijd gehouden, waarvoor ook eenige prijzen beschikbaar waren gesteld.. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. BURGERLIJKE STAND. Geboren: G .P. L. Meekel-van Vark, doch ter. Huw. aangiften: J. W. van Scheppingen, 29 jaren en C. B. M. van Hoof, 28 jaren. S. van Beijeren 27 jaren en A. A. Stolk, 25 jaren. H. G. Jansen, 25 jaren en H. C. Tang 17 jaren. Huwelijken: M. Griffioen 30 jaren en T. Anspach, 26 jaren. ZANDVOORT GRETA KELLER. Donderdagavond trad Greta Keller op voor een stapvolle zaal in Riche aan de Boulevard de Favouge. Greta Keller zong verschillende Fransche- Duitsche- en Engelsche liedjes, waarvan de de keuze in de meeste gevallen door het publiek liet bepalen. Het publiek, dat zoowel haar zuiveren donkere stemgeluid als haar mooi soms geestige voordracht, bewonderde, riep haar niet minder dan vijf fmaal terug. Haar meest sentimenteele liedje was wel „Blue Moon". Veel succes oogstte zij met: „Ich habe viélleicht noch niet geliebt", „When Budapest was young" en „Abschied". In een persoonlijk onderhoud na afloop van het concert, vertelde ze nog eens gaarne in Zandvoort terug te willen komen, waar ze door het publiek met een zoo groot enthou siasme was ontvangen. De bovenzaal in Riche vond ze heel prettig, alleen de microfoon was voor haar stem minder geschikt en deze had het geluid minder goed weergegeven. Het beste zal zijn, dat zij een volgende maal haar eigen microfoon meebrengt. HEEMSTEDE PERSONALIA. Mej. A. M. Weeda te Heemstede, is geslaagd voor het examen lich. oef. M.O. CLAXON ALS BRANDMELDER. Vannacht om circa 2 uur werden bewoners van de Rijnstraat gewekt door het geloei van een claxon. Zij zagen rook uit een der gara ges achter de Rijnstraat komen en toen meld den zij de politie dat er vermoedelijk brand was. De brandweer, die spoedig ter plaatse was. kon weinig meer uitrichten, daar van de auto, die in de garage stond, niet veel meeh dan verkoolde resten over waren en in de garage, die uit gegalvaniseerd ijzer bestaat, al het houtwerk en wat verder brandbaar was, reeds was verteerd. Naar wij vernamen was de garage, die stond achter een perceel in de Rijnstraat onderver huurd aan den heer J. v. Dam, wonende Schel- destraat 2. Deze had te circa 12 uur des nachts zijn auto een luxe wagen in de garage ge plaatst. De brand is ontstaan in de auto, ver moedelijk door kortsluiting. Zooals gezegd werden omwonenden wakker door het lawaai der claxon. Een bewoner der Vechtstraat, die zijn auto in een garage naast de in brand- staande had staan, bracht deze in veiligheid. Toen de brandweer arriveerde stond het dak van de garage reeds wit-gloeiend en toen de eerste waterstralen er op neerkwamen werd de omgeving- in een dikke damp gehuld. Na een half uurtje spuiten was verder gevaar geweken en wat brandbaar was, was verkoold en verteerd. Van de auto zijn alleen de wie len blijkbaar nog goed. De eigenaar had den wagen pas 2 weken m zijn bezit. De auto was niet verzekerd. Het brandje heeft in de omgeving velen van eenige uren nachtrust beroofd. HOLLANDSCH BLOEMBOLLENKWEEKERS- GENOOTSCHAP. Donderdagavond hield de afd. Heemstede van bovengenoemd genootschap een verga dering in café-restaurant „Hof van Heem stede". meer speciaal ter bespreking van den beschrijvingbrief der op a.s. Maandag te houden algemeene vergadering. Na een kort welkomstwoord van den voor zitter, den heer Jos. M. J. Braam volgde de behandeling van den beschrijvingsbrief, welke als meest urgente punt bevatte de vraag" Is het voor het foloembollenbedrijf nuttig, alle bedrijfsmaatregelen op te hef- fCNadat het zeer uitvoerige prae-advies van het hoofdbestuur was voorgelezen, werden de leden in de gelegenheid gesteld hun mee ning over dit belangrijke punt te uiten. De heer Kooimans vond het prae-advies uitstekend, en meende dat de vraag dus met neen" moet beantwoord worden. De heer Beelen vond in de saneeringsmaat- regelen een bezwaar voor de jongere vak- menschen, daar uitbreiding zeer wordt be moeilijkt De voorzitter bestreed dit argument, omdat men als men wil uitbreiden, teeltbewijzen kan koopen. Dit gaat met kosten gepaard, maar de tegenwoordige kweekers hebben voor hun teeltbewijzen door inlevering van bollen enz. veel meer betaald dan de prijs waarvoor deze thans te koop zijn. Verschillende leden toonden met voorbeel den aan, dat bij een onbeperkte teeltvergun ning binnen enkele jaren er zulk een groot aanbod zal zijn,» dat ér een geweldige con currentie tegen te lage prijzen, zal volgen. Met op één na algemeene stemmen ver klaarde de vergadering zich tenslotte tegen opheffing van alle bedrijfsmaatregelen. Als afgevaardigden naar de algemeene ver gadering werden gekozen de heeren Nic. Roo- zen Jacz. en A. Prins en als plaatsvervanger de heer Koning. Alvorens een RIJWIEL te koopen, ziet onze groote verscheidenheid MERKRIJWIELEN - Prijzen vanaf ƒ23.50 - Kinderrijwielen ƒ15.25 - Autopeds met luchtbanden 7.75 - TANDEMS vanaf 85. RIJWIELMAGAZIJN „A L B A" Gr. Houtstraat 158, Telef. 15426, Haarlem (Adv. Ingez. Med.) CASTRICUM De los- en laadplaats bij liet station gesloopt. Verbetering van den Stationsweg mogelijk. De Nederlandsche Spoorwegen hebben aan de firma Gebr. Schram te Beverwijk opgedra gen het sloopen van de verhoogde los- en laadplaats benevens het zoogenaamde over- laad-station op het emplacement van de spoorwegen alhier. De verhoogde los- en laadplaats zal nu wor den gelijk gemaakt met den Stationsweg, waardoor de mogelijkheid, voor een zeer be langrijke verbetering van dien weg zich voor doet. Daarvoor zou één rij boomen als slacht offer van het steeds toenemende verkeer moe ten vallen, dan zal er ook ruimte komen voor een fietspad en een trottoir. Dit deel van den belangrijken verbindingsweg met Bakkum aan Zee zou dan goed aansluiten bij de Mient, die, zooals wij reeds eenige keeren betoogden, eveneens dringend om voorziening vraagt. Wanneer de bewoners hun burgerplicht be seffen en het gemeentebestuur door het af staan van hun voortuintjes in zijn pogen zouden willen steunen, kan een goede ver keersweg tot stand komen. Dit is een zaak, waarmede het algemeen belang van Castricum ten nauwste verband houdt. Wanneer Castricum zich als badplaats en gezocht vacantieoord wil blijven ontwikke len, dan zullen de duizenden dagjesmenschen langs veilige wegen hun weg naar zee moeten kunnen vinden. Ook de duizenden fietsers, die komende van de Zaanstreek, langs het Zwarte Pad en den Breedeweg naar Bakkum gaan, zouden bij een verbétering van Stationsweg en Mient zeer ge baat zijn. De Breedeweg zal blijkens het uit breidingsplan in de toekomst een belangrijke rol in het verkeer naar het strand vervullen, vooral voor het verkeer, dat van den Provin- vialen weg den kortst mogelijke verbinding met Bakkum zoekt. Wat het aanzien van de omgeving van ons station betreft, dit zal er wel belangrijk beter op worden. Wij mogen verwachten, dat de stationschef, den heer Van 't Hoff en zijn per soneel, spoedig zal zorgen ook dit deel van hec emplacement in zijn „versieringsplan" op te nemen. Zoowel de aanleg als de aard van onze stationsversiering wekken de aandacht op van degenen, die zich in de bloemenpracht in de omgeving van het station verlustigen. Niet ten onrechte werd aan Castricum reeds eenige malen de prijs voor de mooiste stations versiering toegekend, ongetwijfeld tot groote voldoening van het statïonspersoneel, dat aan deze versiering zoo'n belangrijk deel van zijn vrijen tijd ten offer brengt. VEILING „ONS BELANG". Aardbeien Amazone 1015 per kilo. Moulin Rouge 3045 per mand. Doperwten 812 ct. per kilo. Capucijners 1015 ct. per kilo. Raspers 1522 ct. per kilo. Peulen 1017 ct. per pond. Sla 1435 ct. per kist. Andijvie 36 per kist.-" Aardappelen le soort f 4.50f 4.20 per 100 kilo. Aaardappelen 2e soort f 3.20f 2.70 per 100 kilo. BEVERWIJK TUINBOONEN ONTVREEMD. Een landbouwer heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat van zijn land in den Zuid wij kermeerpolder de inhoud van 6 kisten tuinboonen is ontvreemd. De politie heeft een onderzoek ingesteld. AANRIJDING OP DEN WIJKERMEERWEG. Op den Wijkermeerweg is een bakfiets van een vischhandelaar aangereden door een zes- wieligen vrachtauto, die wan het terrein van een der. conservenfabrieken'den weg opreed. De chauffeur nam de bocht te kort, waardoor de transportfiets werd aangereden. De gevol gen van de aanrijding bepaalden zich tot ma- terieele schade. Een groot aantal potten met lis reeds in een deel eener vorige oplage geplaatst.) Ook mevrouw Litwinof in ongenade? Litwinof zou tie betrekkingen met zijn vrouw verbroken hebben. WARSCHAU, 8 Juli (D.N.B.) De „Kurjer Warszawski" meldt, dat mevrouw Litwinof wegens haar critiek op het jongste optreden van Stalin naar Swerdlowsk is verbannen. Litwinof heeft nu zijn betrekkingen met zijn vrouw verbroken en een brief aan Stalin gezonden, waarin hij het gedrag van zijn vrouw principieel afkeurt en Stalin zijn aan hankelijkheid betuigt. Bandjir spoelde 150 huizen weg. BANDJERMASIN, 8 Juli. (Aneta-A.N.P.) - Omtrent den hevigen bandjir, die in de omge ving van Maratapoera is voorgevallen, kan nog het volgende worden gemeld: Gebleken is, dat op Maratapoera nog twee mannen verdronken zijn. De postweg is over vijfhonderd meter weggeslagen. In zes kam pongs zijn 150 huizen weggespoeld. Verschil lende kampongs zijn nog niet bereikbaar. Te Tambak Anjar is een dijk over 600 meter lengte weggeslagen. In de kampong Sei Alang is het water gezakt. De kampong is echter niet watervrij. STATU* LI Nt* 1 Wekelijksche verbinding tusschen HAMBURG SOUTHAMPTON -LE HAVRE NEW YORK mei de s.s. „Manhollon" „Washington' „President Harding „President Roosevelt" Retourpossage vonal Rotterdam in t -V de uitnemende tourisienklosse J 229 dollar (2 joar geldig) Volledige informaties, possageprijzen, geïllustreerde brochures, etc. bij de Generaal Agenten voor Holland: N.V. Rotterdam Oceaan Scheepvaart Mij. Atlantic JHuis - Westplein 2 - Rotterdam (Adv. Ingez. Med.) Vergeefsclie nasporingen naar Amelia Earliart. Vliegtuigen keeren op de „Colorado" terug. SAN FRANCISCO, 8 Juli (Havas). De drie vliegtuigen, die van de „Colorado" waren opgestegen, zijn naar het schip teruggekeerd, na vergeefs het gebied van de Phoenix-eilan- den te hebben afgezocht. Het zoeken zal om 17.30 (G.M.T.) hervat worden. Het pantser schip vervolgt zijn weg naar de Phoenix- eilanden, teneinde het opsporingswerk te ver gemakkelijken. De zee is kalm en het weer is ;oed. Vijftig gevallen van steunfraude. Eigenaardige gevallen te Diemen aan het licht gekomen. Nadat eenige maanden geleden, in verband met een aanhangig gemaakt fraude-geval van een steuntrekker, overtuigingsstukken van het politiebureau te Diemen ontvreemd waren, heeft het departement van Sociale Zaken twee ambtenaren ter controle naar deze gemeente gestuurd. Thans staat vast, dat het door deze ambtenaren ingestelde onderzoek heeft uitgewezen, dat in meer dan vijftig gevallen van steunverleenlng in de gemeente Diemen fraude is gepleegd wat de door de steuntrekkers gegeven inlichtingen betreft. De met de administratie van den werkloozensteun te Diemen belasten ambte naar moet sinds 1932 geen controle meer hebben uitgeoefend. Volgens zijn verklaring is dit alleen een gevolg geweest van het feit, dat hij allen arbeid geheel alleen moest ver richten, zoodat hij onmogelijk tijd had kun nen vinden, om de door de werkloozen ver strekte gegevens te controleeren. De gemeente Diemen en het Rijk moeten door een en ander de laatste jaren voor duizenden gul dens zijn benadeeld. Wel zal getracht wor den een deel van de teveel uitgekeerde steun gelden op de betrokkenen te verhalen, doch in de meeste gevallen zal dit wel ondoenlijk blijken. Tegen verschillende steuntrekkers zal intusschen een strafvervolging worden inge steld. Bij het onderzoek in deze kwestie moet ook jebleken zijn, dat een jongeman van 27 jaar steuntrekker is geweest tegen wil en dank. Volgens zijn verklaring heeft men allereerst het bedrag van het door hem het laatste ver diende loon, waarvoor hij een bedrag van f 12.50 tot f 14.50 had opgegeven tot f 20 verhoogd, zoodat hij maandenlang steun heeft kunnen ontvangen, welke varieerde van circa f 12 tot f 15. Voorts moet deze jongeman verklaard hebben, dat hij uit den steun wilde gaan, omdat hij vreesde niet meer aan den slag te kunnen komen, wan neer hij zeer lang steun zou trekken. Toen hij dit tot den ambtenaar van den steun zei, moet deze gezegd hebben: „Maar dat gaat zóó maar niet. En je moet toch ook aan je ouders denken". De betrokken wethouder zou ook iets dergelijks gezegd hebben, erbij voegende: „Als je niet minstens tot het voor jaar blijft stempelen, kun je nooit meer steun krijgen". Haarlemsclie Esperantisten naar Denemarken. Studiereis van acht dagen naar Jutland. Gedurende ongeveer een jaar bestaat er in de Haarlemsche scholen gelegen heid om na het zesde leerjaar een cur sus te volgen in Esperanto. Een com missie. bestaande uit ouders en Espe rantisten heeft nu het voornemen op gevat om met de kinderen en het on derwijzend personeel een studie-reis te maken naar Lögstör, Noord-Jutland, in Denemarken. Sedert enkele maanden heeft zich een levendige correspondentie ontwikkeld tusschen de Haarlemsche jeugd en die van Lögstör, welke er toe geleid heeft dat de Deensche Es perantisten de Haarlemmers uitgenoodigd hebben om een bezoek aan' Denemarken te brengen. Deze reis wordt in de eerste plaats een studieréis. vertelde ons de heer A. van Hoek, de administrateur van de Esperantocursussen. die ons hedenmorgen een onderhoud toestond. Het totaal aantal deelnemers aan deze reis bedraagt 57. De reis zal acht dagen duren, van 25 Juli tot en met 1 Augustus" Het ook in Denemarken zoo bekende Espe ranto kinderkoor onder leiding van mej. Truus Ligthart zal met een geheel nieuw repertoire van Hollandsche en Esperanto liedjes optre den. Ook een film-operateur, de heer J. Ta verne uit Heemstede zal de tocht meemaken om van de gebeurtenissen op reis een film verslag te maken. Dit eerste cursusjaar is, zoo verzekerde ons de heer van Hoek, een groot succes geworden. Begonnen werd met honderd cursisten, waarna er enkele door ziekte afvielen, doch de aan meldingen voor den nieuwen cursus, die in September begint is aanzienlijk groot-er. Met September zal ook een cursus voor ouders worden ingesteld om deze in de gelegenheid te stellen zich tezamen met hun kinderen in het Esperanto te bekwamen. Het spreekt wel van zelf dat de leden van het Dagelijksch Bestuur en de kinderen die de reis mee mogen maken, blaken van enthousiasme. Wij twijfelen er niet aan of deze reis zal ook in propagandistisch oogpunt van groote waarde zijn. zoo zeide ons de heer van Hoek. Vooral de medewerking dié de Esperantisten van B. en W. mochten onder vinden, stemden tot tevredenheid. Wij zitten echter niet stil, aldus besloot de volijverige administrateur op wien zoo'n groot deel van de zorgen van de komende reis liggen, en wij hopen dat wij door deze nieuwe suc cessen weer een stapje nader zijn gekomen tot de verwezenlijking van ons ideaal, iedereen Esperantist. ZUID-AFRIKAANSCH MINISTER IN ONS LAND. 's-GRAVENHAGE, 8 Juli. De Zuid-Afri- kaansche minister van handel en nijverheid, de heer A. P. J. Fourie en mevrouw Fourie hebben in hotel Vieux Doelen hun intrek ge nomen. De minister heeft te Londen de rijksconfe rentie bijgewoond en is naar ons land geko men om uit te rusten van zijn werkzaamheden in Engeland. Dc gevechten bij Peiping. Wie opende het vuur? SJANGHAI. 8 Juli (D.N.B./A.N.P.) De commissie voor militaire aangelegenheden der regeering te Nanking heeft van de Chineesche militaire autoriteiten een rapport ontvangen over de bloedige botsingen in de noordelijke voorsteden van Peiping. Volgens deze mededeelingen zouden de Ja- pansche troepen Woensdagavond het vuur hebben geopend op Chineesche posten, die dit vuur beantwoordden. De commissie heeft, na kennisneming van het rapport, generaal Tsjang Tsji Tsjoeng, den commandant der bij deze gebeurtenissen betrokken Chineesche divisie, opgedragen al les in het werk te stellen om de incidenten zoo veel mogelijk te beperken. Het Japansche hoofdkwartier te Peiping, meldt daarentegen, dat een Japansch officier is gevallen en dat verscheidene Japansche soldaten zijn gewond. Aan de eerste botsing, welke zich Woens dagavond heeft voorgedaan, kwam door toe doen van Chineesche en Japansche officieren een voorloopig einde. De Japanners hebben vervolgens eenige honderden manschappen van hun gezant- sehapswacht ter versterking gerequireerd. Donderdagochtend tegen vier uur is het op nieuw tot een incident gekomen, waaruit het bloedige treffen ontstond. De Japanners hebben Ling Wang Miau en Loegou Sjiau bezet en de zich daar bevinden de Chineesche troepen ontwapend. Wang Ping is door Japansche troepen be schoten. Bij deze beschieting zijn meer dan 20 Chineesche soldaten gevallen, terwijl meer dan tien burgers werden gedood of gewond. De Chineesche troepen hebben zich ten slotte met hevige verliezen teruggetrokken over de rivier Yoen Ting. De gevechten hebban zich, zure haring, kwam op de straat terecht en I voorgedaan in den hoek tusschen de spoor- werd vernield. De schade-werd onderling ge-1 wegtrajecten Peiping-Hankau en Peipin; regeld. Tientsin. WEGWIJZER A.N.W.B. HOEK ZAANENLAAN EN RIJKSSTRAATWEG. Hoofdzakelijk ter wille van wiel- en motor rijders, die over Spaarndam door Haarlem wilden of moeste trekken, had de A.N.W.B. op den hoek van Spaarndammerweg en Zaanen- straat een van zijn bekende wegwijzers ge plaatst. De ondervinding heeft echter geleerd, dat het noodzakelijk was ook een wegwijzer aan te brengen op den hoek van Zaanenlaan en Rijksstraatweg, omdat anders in menig ge val werd doorgereden. Dezer dagen is in deze behoefde voorzien, waarmede het doorgaand verkeer gebaat is. DE DIEFSTAL VAN f 2000 TE BEVERWIJK. De Amsterdammer, die op 24 Juni terecht heeft gestaan, verdacht van diefstal van een citybag met f 2000 uit een kermistent op het Lunapark te Beverwijk en tegen wien door den officier van justitie een gevangenisstraf was geëischt van 2 jaar en 6 maanden, werd heden door de rechtbank veroordeeld tot 2 jaar ge vangenisstraf met aftrek van do preventieve hechtenis. SMAAKT ALS CHAMPY (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 8 Juli. Ondertrouwd 8 Juli: A. Kok en W. van Hei pingen; G. J. Meenhorst en J. M. de Haan; H. C. Hoogeveen en N. J. L. Hcintzberger; C. van Dam en A. Siewertsen; J. P. W. Blasberg en W. Chr. van Riessen; J. Wiarda en R. V. Ruijg- rok. Getrouwd 8 Juli: J. Luijken en W. van Driesten; J. H. Kluijskens en W. G. Put* E Steenborg en W. de Haas. Bevallen: 6 Juli: A. A. Veldhuljzen—Berg,z J. v. Netten—Sips, d„ J. M. A. v. Duijnen— Brood, z„ 7 Juli: H. L. GraamanLau, z., H. RaaijenSieval, d.. W. A. H. Ronde—ter Woort, d.; B. C. RotgansDaamen, d.; M S Hoogendoorn—Aan de Kerk. z.; 8 Juli M Mus—Horeman, z. Overleden: 7 Juli: H. Janssen v. d. Voort— Vasen, 72 j. Karolingenstraat.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7