Nederl. -Cricketbond c. V. h.-S. c. h. c. DAMES-CRICKET KORFBAL BOKSEN WATERPOLO MAANDAG 12 JULI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 5 ROOD EN WIT—V. R. A. Het is Rood en Wit niet mogen gelukken, aan de a.s. kampioenen een punt afhandig te maken, hetgeen voornamelijk zijn oorzaak vindt in het zwakke batten der thuisclub. Een excuus voor het schamele totaal van 70 runs was het niet medespelen van Yates, A. van Baasbank en Lammerts van Bueren, terwijl bovendien keeper Gobets niet van de partij was. Voorts was het wicket door den regen zeer moeilijk bespeelbaar, waarvan de snellere bow lers danig profiteerden, vooral de V.R.A.-man Klink was in zijn element; zijn hoog opkomen de ballen leverden den R. en W.-ers vele moei lijkheden op. waarvan zijn bowlingcijfers (7-22) dan ook getuigden. R. en W. won den toss en verkoos eerst te batten, zoodat Kramer en Freni naar de wickets trokken. Het bowlen van Glerum en Klink was niettegenstaande het natte veld (eerst te half twee kon begonnen worden zeer goed. De wickets vielen zeer regelmatig, waardoor met een stand van 5—21 het er voor R. en W. somber uitzag, maar Kramer, die goed stond te spelen en v. Schouwenburg, die een nuttige innings speelde, brachten eenige verbetering. Als op een totaal van 61 deze batsmen voor resp. 18 en 27 waren verdwenen, was de Haarlemsche innings spoedig ten einde. Te kwart voor vier begon V.R.A. aan de niet moeilijke taak 70 runs te scoren, doch ook de Amsterdammers ondervonden last van het springende wicket. Vooral op Hagenaar ston den de meeste batsmen raar te schutteren en dat deze bowler niet meer wickets nam. was zeer verwonderlijk, doch het geluk was niet met hem. Van de Amsterdamsche innings vie len niet veel bijzondere feiten te vermelden, slechts Peeters en Ingelse lieten behoorlijke slagen zien. Glerum was niet bijzonder op dreef en scoorde slechts 19 runs, die niet van hoog gehalte waren. Hij viel als slachtoffer van van der Togt, evenals Wittebol en Loggere, de eer ste na een prachtigen vang van Kramer in de slips. Het totaal van V.R.A. bedroeg 136 voor 6 wickets, waarna de Waal van verder spelen af zag en de wedstrijd dus eindigde in een over winning voor de Amsterdammers met 66 runs en 5 wickets, waardoor de hoofdstedelingen zich vaster op de eerste plaats nestelden. De volledige scores luidden: R. en W. innings: W. Kramer c. H. Klink b. Peters 18. P. Freni c. Ingliss Arkell b. Klink 0. J. v. Baasbank c. idem b. idem 8. A. v. d. Togt bowled Klink 0. P. Hagenaar bowled Glerum 3. G. M. v. Schouwenburg c. Glerum b. Klink 27. P. Ligtenstein bowled Ingl. Arkell 7. Mr. F. Da vidson c. Smit b. Klink 0. R. Bouricius bowled Klink 0. R. Bosschart not out 3. H. Wegerif bowled Klink 0. Extra's 4. Totaal 70. Bowling cijfers: Klink 7-22; Glerum 1-16, Peters 1-21, Ingliss Arkell 1-7. V.R.A.-innings: J. Smit c. J. v. Baasbank b. Hagenaar 0. A. Loggere bowled v. d. Togt 7. W. Glerum idem idem 19. W. Wittebol c. Kramer b. v. d. Togt 21. J. Peters bowled Bosschart 26. R. de Waal not out 26. D. Ingelse c. Bouricius b. Kramer 15. I. Arkell, Klink. Overing, Pop ping did not bat. Extra's 22. Totaal 136 for 6 wickets. Bowlingcijfers R. en W.: Hagenaar 1- 39; v. d. Togt 3-39; Bosschart 1-14; W. Kramer 1-22. HERMES-D. V. S.-HAARLEM. Haarlem wint. Eindelijk is het den Haarlemmers weer eens gelukt, een overwinning te behalen. De aanval faalde nu eens niet, deed zelfs vooral dank zij De Ruig zeer goed werk, zoodat mede door uit stekend veldwerk, de Schiedammers slechts even boven de 100 konden komen, een totaal dat tenslotte voor de Haarlem-batsmen makkelijk te passeeren bleek, zoodat zelfs met nog zes wickets in handen kon worden ge^ sloten. Captain Kleefstra won voor Haarlem den toss en stuurde Hermes het eerst naar de wickets, waar Janse en Stolk openden op het bowlen van De Ruig en De Lugt. Lang hield dit openingspaar niet stand, daar Janse al spoedig door De Ruig werd gebowled voor slechts 6 runs, doch Offerman deed het hierna veel beter; hij sloeg eenige harde vieren, zoo dat de score snel omhoog ging, ondanks het feit, dat Stolk aan den anderen kant hoofd zakelijk verdedigend speelde. De Lugt werd toen al spoedig afgezet; H. de la Mar boekte onmiddellijk succes door Stolk, die plotseling een wilden slag deed, prachtig door Rijpma gevangen te krijgen voor 8 runs. Daarna begon het er op te lijken, dat de bats- men, met name Offerman en A. Nolet, den aanval volkomen beheerschten en inderdaad leverde deze stand een dertigtal runs op, doch op 66 had J. de la Mar met een zeer slechten bal zoowaar succes. Offerman raakte een full pitch slechts half; hij werd goed door Aben- danon gevangen voor een uitstekend gespeel de 35. Op het zelfde totaal deed Voogd keurig werk achter de palen en stumpte Nolet wer kelijk bliksemsnel, nadat deze 17 runs aan het totaal had toegevoegd. Met een stand van 4 voor 66 zag het er op dat moment dus al gunstig voor Haarlem uit en dit werd nog gunstiger, toen nog vóór de lunch ook W. Nolet met een zeer goed gepitchte bal door De Ruig werd gecleaned voor 11. De eerste oogenblikken na de lunch waren sensationeel, daar zoowel Borrani als Tesselaar kort na elkaar door zeer fraai veldwerk van Wessel en Rijpma, run out gingen. (787). Van de laatste batsmen wist alleen Bart met- enkele goede slagen voor wat runs te zorgen, maar toen hij eenmaal voor 21 was verdwenen, sloot de innings spoedig op 108. Een zeer fraaie prestatie dus, vooral van De Ruig als bowler en van het geheele elftal voor het keurige fielden. Haarlem had hierna dus tot taak 109 runs te maken, waarvoor nog een overvloed van tijd beschikbaar was. Inderdaad werd er ook zeer voorzichtig gespeeld, hetgeen wel te begrijpen was, daar de overwinning nu als het ware voor het grijpen lag en niet door onnoodige risico's in gevaar mocht worden gebracht. Toch ver loor Haarlem het openingspaar De Lugt en Voogd voor slechts enkele runs, doch Healey en H. de la Mar deden door rustig spel de kan sen weer ten gunste keeren. Eerst op 70 kwam de scheiding toen De la Mar een hoog opkomenden bal van Offerman verkeerd beoordeelde en voor 27 runs goed door Bart werd gevangen. De Ruig zag toen goed in, dat de wedstrijd practisch niet meer verloren kon worden; hij begon er onmiddellijk flink op los te slaan. Zoodoende duurde het dan ook niet lang of de 100 werd gepasseerd; Healey passeerde kort daarna met een harde vier recht vooruit het Hermes-totaal. Nog even werd er doorgespeeld, waarbij het Healey nog gelukte zijn persoonlijke score op 50 te brengen, doch toen hij onmiddellijk daarna fraai aan de boundary werd gevangen, sloot de Haarlem-captain op 117 voor het ver hes van 4 wickets, De Ruig met een zeer goede en nuttige 25 not out latende. Haarlem won dezen wedstrijd dus met 9 runs en nog 6 wickets in handen. Voor verdere bijzonderheden raadplege men. de scores. O. M. R. W 15>/2 4 39 4 10 2 24 0 14 2 27 3 2 0 17 1 Innings van Hermes D. V. S.: P. Janse, bowled P. de Ruig 6; H. Stolk, c. K. Rijpma, b. H. de la Mar 8; J. Offerman, c. O. Abendanon, b. J. J. de la Mar 35; A. Nolet, st. J. J. Voogd, b. H. de la Mar 17; Drs. W. Nolet, bowled P. de Ruig 11; L. Borrani, run out 1; A. Bart, c. K. Rijpma, b. P. de Ruig 21; C. Tesse laar, run out 0; Mr. G. Hoving, c. P. de Ruig. b. H. de la Mar 7: S. v. d. Schouw, bowled P. de Ruig 1; S Scheffer, not out 0; Byes 1. Totaal 108. Bowlingcijfers Haarlem P. de Ruig P. de Lugt H. de la Mar J. J. de la Mar Innings van Haarlem: F. de Lugt, bowled L. Borrani 7: J. J. Voogd, bowled L. Borrani 0; H. A. Healey, c. A. Nolet, b. J. Offerman 53; H. de la Mar,*c. A. Bart, b J. Offerman 27; P. de Ruig, not out 25; B. Kleefstra, did not bat J. J. de la Mar, did not- bat K. Rijpma. did not bat O. Abendanon, did not bat J. de Boer, did not bat H. D.Wessel, did not bat Wides 1; Byes 3; Leg byes 1. Totaal 117. Bowlingcijfers Hermes: O. M. R. W. L. Borrani 24 4 50 2 J. Offerman 24 Vè 9 47 2 J. Scheffer 3 0 9 0 A. Nolet 2 0 6 0 De overige eerste-klassers. De wedstrijd V. V. V.—H. C. C. II werd door V- V. V. gewonnen met 47 runs op de eerste innings. V. V. V. Ie innings 134; H. C. C. n 87. V. V. V. 2e innings 129 voor 4 (door H. C. C. II opgegeven). V. O. C. won met 37 runs op de eerste in nings van H. C. C. I. De eerste innings van V. O. C. bedroeg 218 voor 9 (gesl.); van H. C. C. I 181. Ranglijst eerste klasse S S Eï V. R. A. V. O. C. H. C. C. I V. V. V. H. C. C. II Rood en Wit Hermes-DVS Haarlem 7 6 0 1 0 0 13 3 5 0 0 3 0 10 9 4 0 2 3 0 10 8 4 0 1 3 0 9 9 3 0 2 4 0 8 9 2 0 3 4 0 7 7 2 0 1 4 0 5 2 0 0 7 0 4 Het is vrijwel zeker, dat H. C. C. ditmaal geen kans zal krijgen, het kampioenschap te behalen. Hercules—Rood en Wit 2 b. Gewonnen door Rood en Wit met 73 mns op de eerste innings. R. en W. eerste innings 200 (Van Rossum 20, Van Zijl 24, Van den Berg 74, Klein de Groot 35, Meeuwenoord 18). Bowlingcijfers Hercules: Keers 3—62, Van Wijhe 568, Van Spanje 128. Dix 132. Hercules eerste innings 127 (Keers 12, Van Wijhe 58 not out, Roll 12). Bowlingcijfers R. en W.; Klein de Groot 336, Elfers 121. Berendsen 526. Deze wedstrijd eindigde in een draw. S. C. H. C. scoorde 158 voor 3, waarvan P. G. Labouchère 47, J. van Duinen 28, G. Love- land 57. Bowlingcijfers C. V. H.: G. Leeuwe 051, A. Roodt 134, F. Whitehead 1'19, P. Keyser 1—17, F. Vogelsang 0—23. C. V. H. scoorde 425, tijd, waarvan G. van Langelaar 12. Bowlingcijfers S. C. H. C.: P. Labouchère 416, P. H. Cremers 118, R. de Vries 02, F. van Beuthem 04. K. N. S. M.-C .V. H. 2. Gewonnen door C. V. H. 2 met 73 runs op de eerste nnings. K. N. S. M. 65 en 154 voor 5 (gesl.) C. V. H. 138 en 19 voor 4 (tijd). HAARL. CRICKETBOND. Wegens plaatsgebrek moesten we de rang lijst der Haarlemsche cricketers en de presta ties van het bowlen en batten tot ons volgend nummer uitstellen. Rood en Wit 3—Bloemendaal. Rood en Wit 3 heeft de zegetocht van Bloe mendaal gestuit. Rood en Wit scoorde 130 punten. W. F. Bok 41, M. Kruijff 19, M. A. V. Slingenberg 32 en J. L. Sanders 12. L. van der Meij 5 voor 37. G. Kesting 2 voor 54. G. Strik 1 voor 3 Jac. Bosse 2 voor 32. Bloemen daal bracht het tot 107 runs, waarvan Strik 13 van der Meij 19, H. Beijk een vlotte 36, G. Kesting 14, J. Roozen 14 n.o. Joh. Faber 3 voor 35. H. Kleintjes 2 voor 31. Störmann 5 voor 16. C. V. H. 4—Rood en Wit 4. C. V. H. 4 bracht het tot 62 runs. P. van der Vlugt 10, A. wan Saase 17. Meeuwenoord 3 voor 11, H. Thon 3 voor 19. D. de Jong 3 voor 10. Rood en Wit 4 beantwoordde met 94 punten. J. van der Land 44 n.o. Meeuwenoord 22, M. L. Lips 10, Vogelsang 2 voor 30, C. Feitz 2 voor 2, A. van Saase 3 voor 25. P. van der Vlugt 2 voor 18. Haarlem 3—C. V. H. 3. C. V. H. 3 trok het eerst naar de wickets en verzamelde 81 punten. A. van Loenen 31, Van Zuthem 10, Maaswinkel 12, Van der Lijke 2 voor 15, Han Boeree 3 voor 21, W. Onkenhout 2 voor 12-, Haarlem 3 passeerde dit totaal ge makkelijk voor 4 wickets en bracht het tot 84 runs. waarna gesloten werd. PJVfulder 10, Goossens 24, H. J. van Vreeden 15 n.o. Onkenhout 10 n.o. Langeraar 2 voor 33, van der Sluijs 1 voor 31, C. Jansen 1 voor 12. Haarlem 5—R. C. H. Haarlem 5 speelde een zeer spannende match tegen R. C. H. en slaagde er in de sterke R C. H. ploeg voor 68 runs aan den kant te zetten. A. van Roon 22, J. Paape 17, Elsinger kwam met 6 voor 27 uit den strijd. P. Kruijt 21, Zonneveld deed de meeste pa len duikelen en veroverde 6 wickets voor 37 runs. A. van Roon 4 voor 14. CRICKET IN ENGELAND. De stand van de Zaterdag begonnen wed strijden is: Yorkshire 3145 (Hutton 135, zijn 8ste century) tegen Nieuw-Zeeland. Essex 2064 tegen Sussex, regen. Warwick 2139 tegen Gloucester 107. Hammond ging op Mayer die 746 nam c. Santall voor 0! Wor cester 130 tegen Notts 286 Glamorgan 289 (M. J. Turnbull 120) tegen Northants 412. Hants 1227 tegen Somerset 117. Kent 2798 (Ames 119) tegen Surrey. Derby 3091 Smith 121. Alderman 151 x) tegen Leicester 130. Eton 171 en 1593 won op Lord's met 7 I wickets van Harrow 118 en 2115 (gesl.) R. A. Holt 111. I Quick—Rood en Wit. De eerste wedstrijd tegen het Nijmeeg- sche Quick is door Rood en Wit gewonnen met innings en 53 runs (nog 5 wickets in handen). Rood en Wit won den toss en verkoos te fielden. Quick begon niet best, want reeds op den eersten bal vernielde mej. Faber haar eigen wicket. Dit was misschien oorzaak dat ook de andere Nijmeegsche speelsters er niets van terecht brachten en met 1 wide kwamen op een totaal van 6. L. Schmall 63; M. ten Have 42. Rood en Wit opende met N. Roosjen en H. Andreas, die voorzichtig begonnen te spelen. Eerstgenoemde verdween op 7. waarna D. Roos met iets meer durf speelde en een goede 27 scoorde voor zij gebowled werd. H. Andreas werd tenslotte voor 25 gevangen; G. de Jong 26 not out. Voor het verlies van 5 wickets werd de Haarlemsche innings gesloten op een totaal van 123 (28 extra's). De tweede innings van Quick was heel wat beter; N. Faber 32, L. Akkers 15. Op een totaal van 62 dreigde Rood en Wit de inningsover winning nog te ontgaan door tijdgebrek. Snel fielden en het bowlen van G. de Jong en H. de Groot, die de laatste 6 wickets voor 3 rims opruimden, redden de situatie. Een kwartier voor tijd was Quick uitgespeeld, totaal 64 runs. L. Schmall 2—20; G. de Jong 3—7; H. de Groot 42. HAARL. KORFBALBOND Oosterkwartier. Oosterkwartier 3 en 4 namen deel aan de uitgestelde seriewedstrijden van T. H. B. op de terreinen te Aerdenhout. De resultaten wa ren weer heel mooi; het derde 12-tal behaal de in haar afdeeling hetzelfde aantal punten als T.H.B. 2, zoodat het nemen van straf- worpen beslissend moest worden voor den len en 2en prijs. Hierbij behaalde T.H.B. de over winning. Oosterkwartier 3 legde dus beslag op den 2en prijs een mooie beker. Oosterkwartier 4 deed in haar afdeelixi! geen half werk; zij won al haar wedstrijden, zoodat zij in het bezit kwam van den len prijs, ook een prachtbeker. De resultaten waren als volgt; Oosterkwartier 3Aurora 1 01 T.H.B. 2Oosterkwartier 3 02 Oosterkwartier 3Luto 60 Bl. WitOosterkwartier 3 34 MeerleboschOosterkwartier 4 23 Oosterkwartier 4Blauw Wit 21 Oosterkwartier 4Flora 3J Seriewedstrijdeii van T. H. B. Zondag werden op het T. H. B.-terrein de korfbalseriewedstrijden gehouden, welke op 20 Juni moesten worden uitgesteld. Ook Zondag liet het weer zich niet al te best aanzien, voor al in de morgenuren, wat tot gevolg had, dat een vereeniging uit Oostzaan niet op kwam en bijna al de clubs te weinig spelers(sters) hadden, wat nog al moeilijkheden opleverde. Gelukkig werd het weer steeds beter. Het pro gramma kon dan ook zij het met vertraging, worden afgewerkt. Te ongeveer 5 uur werden de laatste wed strijden gespeeld. Toen kon worden overge gaan tot het uitreiken der prijzen. Afd. I. T. H. B. 2 le pr.; Oosterkwartier 2e pr.; Aurora 3e pr. Afd. H: Alw. Ready le pr.; D. S. V. 2e pr. Afd. ül Oosterkwartier 4 le pr.; Flora 2e pr. Afd. IV: Alw. Ready 2 le pr.; D. S. V. 2 2e pr. T. H. B. Zondag 11 Juli zijn de seriewedstrijden ge speeld; T. H. B. 2 behaalde den eersten prijs. Verder is besloten voorloopig 1 maand geen wedstrijden te spelen. Dus alleen oefenen onder leiding op Dinsdagavond. Nieuw lid G. van Leenbeek, St. Bavostraat 11. Eder wint door k.o. van Van Klaveren. Ongeveer zesduizend toeschouwers hebben Zondagmiddag in de Nenijtohal te Rotterdam Van Klaveren in de achtste ronde door knock out van Eder, den Duitschen welterkampioen, zien verliezen. In de eerste ronde was Eder zeer kalm; hij nam een afwachtende houding aan, schoot dan bliksemsnel uit met zijn rechtschen, de linksche steeds tot afweer langs het lichaam gereedhoudend. Van Klaveren vertrouwde op eigen kracht; hij ging in den aanval, dwong met zijn snelle linksche Eder voortdurend tot een groot verschil in stijl, maar zeker geen groot verschil in punten. In de tweede ronde hetzelfde beeld. Het gevecht werd nog wat sneller, een fraaie link sche hoek van Van Klaveren en een daarna mislukte rechtsche van den Duitscher ontlok ten applaus. Ook deze ronde ging gelijk op. Eder viel in de derde ronde zelf aan, maar onmiddellijk trof hem een uitstekend ge plaatste rechtsche directe kaakslag van Van Klaveren, die hem bij het aanvallen steeds hinderde. Even daarna ging Van Klaveren naar den grond, vlak voordat de gong klonk, maar uitglijden was hier de oorzaak van. On middellijk stond hij weer op. Deze ronde was stellig in het voordeel van Van Klaveren ge weest. In de vierde ronde zocht Eder voortdurend openingen voor zijn rechtschen en hoewel de verdediging van den Hollander veel beter ver zorgd was dan in zijn laatste gevechten, had Eder met enkele korte rechtsche stooten toch een paar maal succes. Het leek alsof de stoo ten van Van Klaveren in de vijfde ronde min der krachtig werden, terwijl Eder zijn tactiek handhaafde. Van Klaveren begon in de zesde ronde met in vechten, hetgeen Eder zooveel mogelijk trachtte te vermijden. Eder verza melde in deze ronde iets meer punten. In de zevende ronde zakte het tempo, Eder deed het kalm aan, Van Klaveren had het initiatief, doch gaf daarmede meer zijn dek king prijs. In de achtste ronde ging Van Klaveren di rect snel aanvallen, zonder dat dit eenige uit werking op den Duitschen kampioen had. Na een goede linksche van den Hollander trof Eder zijn tegenstander met een korte recht sche; hij ging neer en wachtte kalm tot de zevende tel om den strijd te hervatten, maar toen nam Eder zijn kans waar. Weg was zijn latente houding; van links en rechts trof hij Van Klaveren en weer moest onze landge noot neer. Reeds zagen wij zijn helper gereed maken den handdoek te werpen, toen Van Klaveren opnieuw opstond bij den negenden tel, doch toen trof hem een harde rechtsche voor de derde maal, waarna hij werd uitge teld. Nat. zwemwedstrijden te Schiedam Zondag zijn ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de Schiedamsche Zwem- club te Schiedam nationale wedstrijden ge houden, die als groote verrassing een over winning van Jopie Stroomberg op de wereld recordhoudster Jopie Waalberg hebben ge bracht. Deze beide zwemsters zijn reeds tal- looze malen tegen elkaar uitgekomen ex vooral in den laatsten tijd heeft de A.D.Z.- zwemster haar rivale voortdurend kunnen verslaan, waarbij zelfs wereldrecords geves tigd werden. Zondag echter is mej. Stroom berg er weer eens in geslaagd, op onverwachte wijze te winnen. Met 13/5 sec. voorsprong tikte de IJ-zwemster als eerste op de 200 M. schoolslag aan in 3 min. 2 4/5 sec. Verder gebeurde er niets bijzonders, Nida Senff won de 100 m. rugslag der traditie ge trouw van haar rivale mej. Van Feggelen en op de 200 M. schoolslag bij de heeren won Smitshuijzen met twee seconden verschil van Kruithof. Jopie Stroomberg. Poging om het Kattegat over te zwemmen. Uit Kopenhagen werd aan de N.R.Ct. ge meld: Na van Zaterdagmorgen half 5 tot des nachts kwart over twaalf gezwommen te hebben, heeft de achttienjarige Deensche zwemster Jenny Kammersgaard uit Horsens haar eerste poging om van Seeland over het Kattegat naar Jutland te zwemmen, op moe ten geven. Zij was toen nauwelijks twee ki lometer van den overkant, maar de tegen stroom, die haar al uren op vrijwel dezelfde plaats had gehouden, was zóó krachtig, dat de van een volgboot uit controleerende arts niet langer de verantwoordelijkheid wilde dragen. Jenny Kammersgaard had toen, het afdrijven door de stroomingen meegerekend, 61 kilometer gezwommen; zij en ihaar land- genooten verheugen er zich over, dat dit de langste afstand moet zijn, die ooit door een mensch zwemmend in open zee is afgelegd. Het energieke meisje trekt zich van den te genslag weinig aan en is er zeker van over enkele weken, bij gunstiger stroomverhou- dingen, wel te zullen slagen. DE INT. WEDSTRIJDEN TE PARIJS. Willy den Ouden wint en verliest. Uit Parijs: Aan het jaarlijksch galafeest van de Parijsohe dameszwemclulb der Mouet- tes hebben Zaterdag eenige der beste krach ten van de R.D.Z. deelgenomen. Aan de deel neming van Willy den Ouden werd bijzondere beteekenis gehecht, omdat deze, vooral te Parijs zoo'n populaire figuur, hiermede af scheid genomen heeft van de internationale zwemwereld. Behalve zij hebben de dames Van Veen, Timmermans, Brouwers, Mol en Groenendijk onze zweanreputatie hoog ge houden. De beste Fransche krachten kwamen tegen hen in het strijdperk, doch over de geheele linie hebben de Rotterdamsche meisjes ge wonnen. De tijd van Willy den Ouden op de 50 meter rugslag en van Rie van Veen op de 200 meter vrij moet zeer goed genoemd worden voor het Zware Molitorbassin. De resultaten zijn.: 50 meter rug, eerste serie: 1. Ital Mol, in 38 sec.; tweede serie: 1. Willy den Ouden, in 37.2 sec. De beste tijd voor de Franschen was 42.2 sec. (mej. Berlioux). Willy den Ouden won dezen strijd dus. 200 meter vrije slag: 1. Rie van Veen in 2 min. 37.5 sec. 2. mej. Fieuret (Frankrijk), in 2 min. 46 sec.; 3. Annie Timmermans in 2 min. 49.8 sec. 100 meter schoolslag: eerste serie: 1. Tine Brouwers, in 1 min. 34.1 sec.; tweede serie: 1. Jane Groenendijk in 1 min. 31 sec. Laatstge noemde won dezen wedstrijd. 5 maal 50 meter estafette: 1. R.D.Z. met de dames Mol. Brouwers, Timmermans, van Veen en den Ouden, in 3 min. 52 sec. 2. Mouettes in 3 min. 11 sec.; 3. C.B.P. in 3 min. 14 sec. Als vertegenwoordiger van gezant Loudon woonde de heer Jac. Labouchère den wed strijd. bij. Willy den Ouden kwam ook weer op in- dividueele nummers uit, n.l. op de 100 meter borstcrawl en rugslag, maar beide malen moest zij zich met de tweede plaats tevre den stellen. Op de 100 meter borstcrawl moest zij een feilen strijd leveren tegen haar jeugdige* clubgenoote Rie van Veen, die reeds geruimen tijd een der opkomende sterren is in de Ne- derlandsche zwemwereld. Het jonge zwem- stertje slaagde er in haar beroemde rivale te verslaan met 0.4 seconden verschil tikte zij in den tijd van 1 min. 9.8. sec. als eerste aan. Annie Timmermans werd derde met flinken achterstand op de beide andere zwemsters in 1 min. 16 sec. Ook op de 100 meter rugslag wist Willy den Ouden de eerste plaats niet te bereiken. De eveneens nog jonge Ita Mol maakte hiel den niet bijzonder fraaien tijd van 1 min. "".8 sec. Willy werd tweede met precies een seconde achterstand. De 200 meter schoolslag leverde een ge makkelijke zege op voor Jeanne Groenendijk Met groot verschil kwam zij aan in den tijd van 3 min. 14.4 sec. Tini Brouwer bezette de tweede plaats met een tijd van 3 min. 25 seconden- Om den Sclielde-beker. Bij minder gunstig weer en een vrij zware zee is Zaterdag voor de zevende maal de internationale zwemwedstrijd om den Schel- debeker gehouden over een afstand van on geveer 5 KM, Bij de heeren wist de winnaar van het vori ge jaar de Engelschman C. T. Deane uit Londen zijn zege te herhalen. Hij kwam als eerste aan in den tijd van 1 uur 11 min. 43 sec. en won daarmede den Scheldebeker definitief. Bij de dames won ditmaal mej. Jenny Kastein van II. D. Z. uit Amsterdam. De vorige winnares mej. N. Roelants uit Rot terdam, kwam bij de dames ditmaal derde aan. 1. C. T. Deane (Penguin Swimming Club), Londen, 1 uur 11 min. 43 sec. 2. J. Stender (Dolfijn) Hilversum, 1 uur 18 min. 42 sec. 3. J. Guilini (Brugsche Zwemkring), Brug ge 1 uur 23 min. 20 sec. 4. Mej. J. Kastein (H.D.Z.) Amsterdam, 1 uur 24 min. 9 sec. winnares van de zilveren schaal. Het zwemfeest van ratten". ,De Water- Voor de sluiting der inschrijving voor de nationale wedstrijden van de Haarlemsche Zwem- en Poloclub „De Waterratten" op Zondag 18 Juli in de inrichting aan de Klever laan is nog bericht ingekomen, dat de Amster damsche Zwemclub „Het IJ" zal uitkomen. Dat beteekent, dat thans alle beste Nederlandsche zwemsters en zwemmers de uitnoodiging om deel te nemen, hebben aanvaard. Aan den start verschijnt dus ook de wereld recordhoudster Tini Wagner. Verder komen uit Iet van Feggelen en Jopie Stroomberg, die ook bij tallooze wedstrijden successen hebben ge boekt. De heeren starten op de individueele num mers en in het estafette-nummer. De Competitie. Helaas hebben de heeren van D.W.R. zich zelf en „Haarlem" een slechten dienst bewe zen, door hun thuiswedstrijd tegen Dolfijn te verliezen. D.W.R. verspeelde hiermede de kans op de tweede plaats en „Haarlem", dat veilig scheen, zal nu vermoedelijk tegen „Dol fijn" een beslissingswedstrijd om de onderste plaats moeten spelen. In de B.-afdeeling wordt „Zwemlust" uit Utrecht het kind van de rekening; „Maas" heeft zich dus voor de zooveelste maal op het laatste oogenblik weten te handhaven. Het programma voor deze week luidt als volgt: 13 Juli: Dames: ZigneaH. P. C. Heeren: Haarlem 2H.Z. en P. C. 3. Nereus 2H.P.C. 3. H.V.G.B. 3—de Zijl 2. Zianhet IJ, 14 Juli: Dames: D.W.R.Zignea. Heeren: H. P. C.Zwemlust. MaasH. Z. en P. C. A. Z. 1870—H. V. G. B. H. P. C. 2—IJ 3. A. Z. 1870 2—H.V.G.B. 2. D. W. R. 2—De Zijl 2. 15 Juli: Dames: Nereus 1Zignea. H. P. C.—D. A, W. Nereus 1Zignea. HeerenNereus—V. Z. V. Nereus 3—V. Z. V. 2. Het IJ 2—H. P. C. 2. Het IJ—D. W. R. H. Z. en P. C. 4Haarlem 2, 16 Juli. Heeren: NeptunusA. Z. 1870. Dolfijn 2—H. P. C. 2. 18 Juli. Heeren: Zwemlust-H. P. C. V. Z. V.Neptunus. V. Z. V. 2—De Ham 2. De H. P. C.-dames, die vorige week tegen D. W. R. een kostbaar punt verspeelden, zul len vermoedelijk aan het einde van deze week vier punten rijker zijn. Zoowel van Zignea als van D. A. W. kan zeker gewonnen woxxlèn. Woensdag wordt aan de Houtvaart de in teressante ontmoeting D.W.R.Zignea ge speeld. D. W. R. lijkt ons iets sterker en zal vermoedelijk een kleine zege behalen. Dinsdag kan het IJ reeds kampioen zijn als in de Regentes van Zian wordt gewon nen. Het zal geducht spannen waai'bij het IJ met zijn internatioxiale voorhoede de beste kansen heeft. Ook in de andere afdeelixig zal de beslissing wel vallen, want dat H. Z. en P. C. niet van Maas zou winnen, lijkt ons uitgesloten. H. P. C. kan zich vaxx de tweede plaats in de B-klasse verzekeren, indien zoowel Woens dag in Groenerxdaal als Zondag in Utrecht van Zwemlust wordt gewonnen. In de tweede klasse heeren speelt de debu- taxxt V. Z. V. een rol van beteekenis. De Vel- senaren zijn nog ongeslagen, doch of dit re cord gehaxxdhaafd blijft, betwijfelen we. Don derdag a.s. moeten Visrnan c.s. naar Nereus in Zaaxxdijk. Dat is eexx uiterst moeilijke opgave, waxit in eigen huis speelt Nereus zéér sterk. V. Z. V.-H. V. G. B. (6-1) H.V.G.B. had een invaller voor P. Rol. V.Z.V. won den toss en begon met den zeer harden wind mee. H.V.G.B. was het eerst in den aan val, maar door pech en slecht schieten gingen vele kansen verloren. Na snel opzwemmen wist P. Swier met een mooi schot aan V.Z.V. de leiding te bezorgen (10). V. Z. V. wist goed van den wind te profitee- ren. Met een aantal harde schoten voerden de Velsenaren den stand op tot 40. Kort voor rust haalde Boeree bij het uit gooien van den bal door het doel, wat den scheidsrechter niet ontgixxg. (5—0) Na rust speelde H.V.G.B. met wind mee en kon toen beter partij geven. Wegens het op stellen binnen twee meter werd een H.V.G.B.'er het water uitgestuurd. Door de nu merieke meerderheid wist V.Z.V. er 60 van te maken. Kort voor het einde wist H.V.G.B. de eer te redden. Met een wat geflatteerde maar verdiende 6—1-overwinning voor V.Z.V. kwam het einde. Zian-D. W. R. (2—2) De Waterratten zijn het eerst bij den bal; onmiddellijk vliegt een schot van De Vries rakelings over. Ook Zian onderneemt eenige aanvallen, doch het blijkt dat de achterhoede der Haarlemmers in goede conditie ise. Wanneer De Haas het water uit moet, weet Kollerie den strafworp te benutten (01). Onmiddellijk na het uïtzwmmen zitten de Waterratten weer voor het Haagsche doel; het is Kollerie, die met een keurig doelpunt den voorsprong vergroot (02). Eindelijk heeft v. d. Voet van dichtbij suc ces (12). Een schot van De Vries gaat tegen den paal en dan weet Hegi gelijk te maken (2—2), waarna gerust wordt. Na de rust weer een fraaie strijd, maar gescoord wordt er niet meer.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10