Lawn- tennis T ournooi te Noordwijk WIELRIJDEN Medailles - Insignes KANOSPORT DAMMEN AUTOMOBILISME MAANDAG 12 JUKI 1937 HAARLEM'S DAGBEAD 7, KUKULJEVIC WINT DEN BEKER. DE HALVE EINDSTRIJDEN VAN ZATERDAG. DeStefani (Italië) en Kukuljevic (JoegO' Slavië) in de finale van het heeren-enkel- spel en de dames Rollin Couquerque en Ter- windt finalisten in het dames-enkelspel. Dat is het belangrijkste resultaat van den voorlaatsten dag der Internationale wedstrij den op de banen te Noordwijk. Aanvankelijk -zag het er niet uit, dat alle op dezen vierden wedstrijddag vastgestelde partijen gespeeld zouden kunnen worden. In den vroegen middag was het weer allesbe halve ideaal. Hevige regenbuien barstten zoo nu en dan boven Noordwijk los, doch te ruim twee uur werd het gelukkig droog, waardoor het programma tegen de verwachting in toch nog afgewerkt kon worden, met uitzondering van de finale in het gemengd dubbelspel, die in verband met het zware programma dei- betreffende spelers en speelsters en het reeds vergevorderde uur tot Zondag werd uitgesteld. Begonnen werd Zaterdagmiddag met de halve finales in het heeren-enkelspel. Van Swol moest het opnemen tegen den Italiaan De Stefani. De Amsterdammer begon deze partij heel goed. De Stefani kreeg tot ver bazing der toeschouwers geen voet aan den grond. Met een overrompelend enthousiasme, gesteund door bijzonder goede techniek en tactiek, maakte Van Swol de eene game na de andere. De eerste set werd 62 voor Van Swol, die vol goeden moed de tweede set be gon. Toen bleek echter weldra dat hij in de eerste set al zijn kruit had verschoten. De Italiaan vond zijn eigen spel terug, drong Van Swol steeds verder in een verdedigende positie en won achter elkaar op overtuigen de wijze drie sets (61, 61, 60) en daar mede de partij. Mej. Rollin Couquerque Heynen sneuvelde ln de halve finale tegen Kukuljevic. Echter niet eerder dan na een harden strijd, hetgeen voldoende blijkt uit de score: 64, 63, 9-7. Erg interessant was deze partij overigens niet. De Hagenaar ver dedigde zich krampachtig, doch tegen het technisch betere en geroutineerder spel van den Joegoslaaf was hij tenslotte niet opge wassen. Hetgeen ook heelemaal niet te ver wonderen was. De Hollandsche dames deden het Zaterdag hi de halve finales veel beter. Mej. Terwindt won in twee sets van mej. Kaeppel: 63, 64 Een volkomen regelmatige overwinning, die geen moment gevaar liep. Een heel wat zwaardere partij had mej. Rollin Couquerque tegen de Duitsche kam pioene mej. Horn, tegen wie zij de laatste jaren reeds herhaalde malen uitkwam en van wie zij den laatsten tijd steeds verloor, zij het dan ook op het nippertje. In eigen milieu en voor eigen publiek kreeg onze oud-kampioene thans een goe de kans om revanche te nemen en niet al leen voor haar zelf, maar ook voor de vele sportvrienden, die de partij bijwoonden, was het een groote voldoening en een prettige verrassing, dat zij deze gelegenheid niet voorbij liet gaan. Het werd een verwoede strijd, die buitengewon interessant en span nend was en waarin van beide speelsters het uiterste werd gevergd. De eerste set was voor onze landgenoote met 64. De tweede won de Duitsche met 60, een score, welke oogenschijnlijk een groot overwicht van de Duitsche kampioene zou doen vermoeden. Maar dat was toch niet het geval. Op de be slissende momenten wilde het mej. Rollin Couquerque niet lukken; zoo won zij geen enkele game. In de derde set nam onze landgenoote in zeer korten tijd een 3<0 voorsprong. Toen evenwel veT -.lapte haar spel; het werd 33. Met korte slagen na lange rallies, waar de Duitsche geen vat op kon krijgen, vergrootte zij haar voorsprong daarna tot 53. Wel liep de Duitsche den achterstand hierna tot 54 in, doch de over winning liet mej. Rollin zich niet meer ont gaan. (64). Een fraaie prestatie, die door het publiek, dat de partij in ademlooze spanning had gevolgd, hartelijk werd toegejuicht. In het heerendubbelspel sneuvelde geheel volgens de verwachtingen het duo Van der HeideVan Olst tegen het dubbel Gallepe- Hall (6—1, 7—9. 6—1, 6—3). Hughan en van Swol verging het tegen Kukuljevic en Moreau al niet veel beter, al was het verschil in deze partij uitermate ge ring, hetgeen wel blijkt uit de score: 64, 26, 60, 26, 64. Vijf sets waren er dus voor noodig om in deze partij tot een be slissing te komen; alleen reeds de score in de vijfde set is een bewijs voor het geringe krachtsverschil tusschen beide dubbels. In de halve finale van het dames-dubbel spel tusschen de Duitsche speelsters Horn en Kaeppel tegen mevr. Boutmy en mej. Mechel wonnen de eerstgenoemden met de overtuigende cijfers 62, 61, hetgeen wel te wachten was. Mej. Rollin Couquerque en mej. Terwindt sloegen de dames Kraus en Kovac (63, 97). zoodat deze finale Zondag uitgevoch ten moest worden tusschen een Nederlandsch en een Duitsch dubbel. ZONDAG. Zondagmiddag stond er een vrij hevige wind. waaronder het spel zichtbaar leed. Nagenoeg gelijktijdig begonnen de eindstrij den in het heeren- en dames-enkelspel. Van de heeren won de Zuid-Slavïër Kukul jevic en van de dames mej. Rollin Couquer que Het heerenenkelspel. Het is den Italiaanschen speler De Stefani die nu al viermaal den beker won, niet gelukt ook dit jaar te winnen. In Kukuljevic trof hij Zondag een vinnigen tegenstander, wiens spel minder zuiver is dan van den Italiaan, maar die in de laatste set met zijn sterke drive punt na punt maakte. In de eerste ging het gelijk op. De Stefani won deze met 75. De tweede set won De Stefani met dezelfde cijfers, nadat hij een achterstand van 03 had opgehaald. De derde set verloor hij met 61. De vierde set had ongeveer hetzelfde verloop als de eerste, met uitzondering van den uitslag. Kukuljevic won met 75. Daarna kwam de beslissende set. De Itali aan werd geheel overrompeld door de uitste kende geplaatste drives van zijn tegenstan der. De laatste kwam op 52, verloor toen de 2 games, maar won ten slotte de set en daar mede de partij (64). Mej. Terwindt. Het dames-enkelspel. In den eindstrijd van het dames-enkelspel stonden mej. Rollin Couquerque en mej. Ter windt tegenover elkaar. De eerste won met 1—6, 6—2. 9—7. Tot het einde toe was niet te zeggen wie dezen wedstrijd zou winnen. Mej. Terwindt's inzet was voortreffelijk. Een kwartier na het begin had zij reeds een 50 voorsprong. Mej. Couquerque begon eerst goed in de tweede set, die zij met 62 won. In de beslissende set werd er aan beide kanten heel voorzichtig gespeeld. Geen van beide speelsters durfde het initiatief tot den aanval te nemen. Mej. Couquerque was iets vaster, waardoor deze long set in haar voordeel eindigde. De dubbelspelen. Het dames- en heerendubbelspel werd tege lijkertijd gespeeld. Kukuljevic (Zuid-Slavië) en Moreau (België) speelden tegen Gallèpe (Mo naco) en Hall (Ver. Staten), terwijl de Hol landsche dames Rollin Couquerque en Ter windt tegen de Duitsche dames Horn en Kap- pel speelden. De Hollandsche dames wonnen verdiend, dank zij haar beter netspel. Vooral mej. Ter windt smashte keurig. De uitslag was: 63. 2—6, 6—2. In het heerendubbelspel moest de vijfde set de beslissing brengen. Kukuljevic en Moreau wonnen de eerste en de derde set (62, 63) en Hall en Gallèpe de tweede en vierde (64, 6—1). De bekerwinnaar en zijn partner wonnen tenslotte de beslissende set met 64. Toen kwam de laatste wedstrijd, het ge mengd dubbelspel. Eenerzijds Kukuljevic en mej. Rollin Couquerque, anderzijds Van Swol en mej. Terwindt. Na een half uur spelen won het Zuid-Slavisch-Hollandsche paar. Kukuljevic won dus het heerenenkelspel, het heeren- en gemengd-dubbelspel, terwijl mej. Rollin Couquerque het damesenkelspel, het dames- en gemengd-dubbelspel won. TOURNAMENT „GROENEN- DAAL'. Deze week heeft op de tennisbanen te Groe- nendaal het jaarlijksche tournament plaats gehad. De wedstrijdleider, de heer J. A. Plak, heeft dit jaar niet den voortgang kunnen ma ken als gebruikelijk, zoodat het tournament niet geheel af kwam. De finale van het ge mengde dubbelspel en de finale van het troost- tournooi heerenenkelspel zullen heden Maan dagavond 8 uur gespeeld worden. Na afloop der wedstrijden reikte Jhr. A. v. d. Poll, voorzitter van de Stichting „Heemsteed- sche Sportparken", welke tennisbanen ex ploiteert, de prijzen uit. Namens de spelers dankte de heer Fred. M.' Kramer, den wedstrijdleider en overhandigde hem een cadeau. De voorzitter van de wedstrijdcommissie, de heer H. N. Tetterode, dankte den groundman voor zijn goede zorgen aan de banen, waarbij een geschenk onder enveloppe aan hem werd aangeboden. De laatste uitslagen luiden: Heerenenkelspel; halve eindstrijd: H. Saarberg slaat Mr. J. Bierenbroodspot. 6—2, 6—3. C. Borgerding slaat Chr. Melse 64, 2 64. Finale: H. Saarberg slaat C. Borgerding 57, 75, 1—7. Damesenkelspel, halve eindstrijd: Mej. P. v. Rooy slaat mevr. Kramer 64, 61 Mej. H. v. Dijk slaat mej. T. Oudes 60, 64. Finale: Mej. P. v. Rooy slaat mej. H. v. Dijk 36, -7, 6—0. Gemengddubbelspel, halve eindstrijd: Mej. P. v. Rooy en H. v. Goelst slaan mevr. R. v. d. Klashorst en H. Lazet 63, 75. Mej. H. v. Dijk en Chr. Melse slaan mej. M. Uitenhage de Mist en D. Nieman 63, 64. Finale wordt Maandagavond 8 uur gespeeld. Heerendubbelspel, halve eindstrijd: W. Beynes en H. Andre de la Porte slaan N. Sinot en A. Pieksma 61, 64. Chr. Melse en J. de Ruiter slaan A. IJ. v. d. Meulen en H. Saarberg 75, 63. Finale: J. de Ruiter en Chr. Melse slaan W. Beynes en H. Andre de la Porte 668, 64. Damesdubbelspel, halve eindstrijd: Mej. E. Fonkert en mej. N. Fonkert slaan mej. T. Oudes en mej. P. v. Rooy 64, 64. Mevr. R. v. d. Klashorst en mej. R. Hulshoff slaan mevr. Scheltema en mej. H. v. Dijk 86, 6—2. Finale: Mevr. R. v. d. Klashorst en mej. R. Hulshoff slaan mej. E. Fonkert en mej. N. Fonkert 64, 7—5. Troosttournooi heerenenkelspel, halve eind strijd v. Houtum slaat E. v. Hasselt 61, 62. Andere halve eindstrijd en finale worden Maandagavond 8 uur gespeeld. Troosttournooi damesenkelspel, halve eind strijd: Mevr. Scholten w.o. mevr. v. d. Meulen Mevr. Klijhuis slaat mej. Heyermam l. 7—5. Finale: Mevr. Klijhuis slaat mevr. Scholten 6—1. ó- -0, TOURNAMENT „BREDERODE'" Aardige, spannende wedstrijden! Ziedaar in het kort het verloop van bovengenoemd tour nament, dat in alle opzichten geslaagd is. Dank zy de beproefde leiding van den wed strijdleider, den heer Kroskinski. waren de wedstrijden tijdig afgeloopen. De uitslagen waren Heeren-enkelspel. Halve finale: J. Hoppener slaat Mr. A. Habermehl 57. 62, 63. v. Loo slaat S. Hiemstra 62, 26, 86. Finale: v. Loo slaat J. Hoppener 26, 62. 62. Dames-enkelspel. Halve finale: mevr. Kühn slaat mej. S. Peereboom 62, 62. Mej. M. Eldering slaat mevr. Hoppener 62. 36, 6—1. Finale: Mej. M. Eldering slaat mevr. Kühn 7—5, 4—6. 6—3. Gemengd Dubbelspel. Halve finale: Mevr. DootjesSüssman en Ir. Dootjes slaan mej. F. Kuiper en D. Kuiper 86, 75. Mej. G. Rig- bers en J. de Groot slaan mevr. Hoppener en J. Hoppener 64, 36, 62. Finale: Mej. Rig- bers en de Groot sl. mevr. Dootjes en Ir. Doot jes 75, 36, 86. Dames-Dubbelspel. Halve finale; Mevr. Kühn en mevr. Nietzman slaan mej. A. Lindner en mej. J. Kahman 60, 61. Mevr. Hoppener en mej. G. Rigbers slaan mevr. v. DrielKrol en mej. Veenhoven 60, 61. Finale: Mevr. Kühn en mevr. Nietzmann slaan mevr. Hoppener en mej. G. Rigbers 60, 75. Heeren Dubbelspel. Halve finale: A. Nieland en Ponsen slaan Vosman en J. de Groot 61, 1—4. Ir. Dootjes en A. Habermehl slaan Ir. Bussemaker en Francken 63, 64. FinaleA. Nieland en Ponsen slaan Ir. Doot jes en Habermehl 62, 62. Troost-tournooi: Heeren-Enkelspel. Halve finale: Francken slaat Kuiper 6—2, 62. Kramer w.o. versus Duin. Finale; Francken slaat Kramer 63, 6-4. Dames-Enkelspel. Halve finale: Mej. D. v. d. Haak slaat mej. J. de Flines 62, 64. Mevr. Vosman w.o. versus mej. Cornet. Finale: mevr. Vosman slaat mej. v. d. Haak 7—5, 60. TOURNAMENT „DUINWIJCK". Een in alle opzichten geslaagd tennis-festijn! De wedstrijdleider, de heer H. Goldberg, ver dient dan ook veel lof. Het wil heel wat zeggen een tournament met circa 320 inschrijvingen tijdig af te doen werken. Er werd gespeeld in 4 groepen, waaronder geoefenden, ongeoefenden, jeugd en ouderen. Spannende partijen zijn gespeeld en de be langstelling was steeds zeer groot. Groep A. Heeren-Enkelspel. Halve finale Pinquin slaat Dorenbos 6^3, 61. Wielenga slaat de Jong 46. 64, 62. Finale: Pinquin slaat Wielenga 64, 64. Dames-Enkelspel. Halve finale: Mevr. Een hoorn slaat mej. Brinkman 64, 64. Mevr. Verhagen slaat mej. Neger 63, 60. Finale Mevr. Verhagen slaat mevr. Eenhoorn 61. 7—4. Heeren-Dubbelspel. Halve finale: v. d. Veer en v. d. Broek slaan Huiking en Huygh 61, 62. Pinquin en Warning w.o. Finale: Pinquin en Warning slaan v. d. Veer en v. d. Broek 7—5, 6—3. Gemengd Dubbelspel: Halve finale: Mevr. Kühn en Nieland slaan mevr. Eenhoorn en Henkeshoven 60. 61. Mevr. Verhagen en Pinquin slaan mevr. Uges en v. d. Berg 63, 6—3. Finale: Mevr. Kühn en Nieland slaan mevr. Verhagen en Wamink (verving Pinquin) 6—3, 6—3. Dames Dubbelspel. Have finale; Dames Nietzman en v. Meurs slaan dames Wouters en Uges 97, 63. Dames Neger en Verhagen w.o. Finale: Dames Nietzman en v. Meurs slaan dames Neger en Verhagen 64, 63. Groep B. Heeren-Enkelspel. Halve finale. Bonting slaat Boelstra 6—3, 6—1. Kleyn slaat Dolleman 16, 75, 75. Finale: Bonting slaat Kleyn 46, 63, 119. Dames-Enkelspel. Halve finale: Mevr. de Vries slaat mevr. Prass 8—6, 46, 75. Mej. Blad slaat mej. v. d. Berg 62, 63. Finale: Mevr. de Vries slaat mej. Blad 108, 2—6, 62. Dames Dubbelspel. Halve finale: Dames Pondmann slaan dames Cramer en v. d. Berg 62, 63. Dames v. d. Storm en Bennik slaan mej. Vos en mej. v. d. Berg 6—2, 6—3. Finale: Mevr. v. d. Storm en mevr. Bennik slaan dames Pondmann 2—6, 75, 61. Gemengd Dubbelspel. Halve finale: Mej. v. d. Berg en Brinkman slaan mej. v. Dam en Dijkhuizen 75, 16, 62. Mej. Commandeur en Bonting slaan mevr. de Vries en de Vries 62, 16. 75. Finale: Mej. Commandeur en Bonting slaan mej. v. d. Berg en Brinkman 6—2, 6—2. Heeren-Dubbelspel. Halve finale: Mica en Dijkhuizen slaan Hogenbirk en Hogenbirk 6—4. 62. Kleyn en Bonting slaan Hinlopen Nusink 63, 63. Finale: Mica en Dijkhuizen slaan Kleyn en Bonting 64, 86. Groep C. Dames-Enkelspel. Halve finale: Mej. Ehrbecher slaat mej. Bierens de Haan 60. Tiny de Meza w.o. Finale: Hamke Ehr becher slaat Tiny de Meza 60. Heeren-Enkeispel. Halve finale; Charles de Beaufort slaat Bobby Heymaim 75, 86, Schmidt v. Gelder w.o. Finale: wordt later ge speeld. Dames-Dubbelspel. Finale: (slechts 2 in schrijvingen) Dames Beusïnk en Bouwman slaan dames v. Gastel en Ravensberg 61, 62. Heeren-Dubbelspel. Halve finale: Leo Kim- menade en Bert Dekker slaan Müller en Men gelberg 64. Beaufort en Bobbi Heymans slaan René de Vita en M. Gans 61. Finale: Beau fort en Bobbi Heymans slaan Leo Kimmenade en Bert Dekker 6—2. Groep D. (Beginnelingen). Dames-Enkelspel. Halve finale: mej. v. d. Bijl slaat mej. Muschter 62. Mevr. Hartsuiker slaat mej. v. Dijk 6—3. Finale; mevr. Hart suiker slaat mej. v. d. Bijl 62. Heeren-Enkelspel. Halve finale: Waalbrecht slaat v. d. Linde 64. Scherpenhuizen w.o. Finale: Waalbrecht slaat Scherpenhuizen 75, Dames-Dubbelspel. Halve finale: Dames Esch en de Hart slaan dames Willenborg en Sorel 61. Dames Appeldoorn en v. d. 'Huil slaan dames Hulshoff en v. d. Bijl 60. Finale: Dames Esch en de Hart slaan dames Appel doorn en v. d. Huil 61. Heeren-Dubbelspel. Halve finale: v. d. Linde en v. Dijk slaan W. Costers en Horsmeyer 6—2. Waalbrecht en Groeneweg w.o. Finale: Waal brecht en Groeneweg slaan v. d. Linde en v. Dijk 6—0. Gemengd Dubbelspel. Halve finale: Willy Bennik en Groeneweg slaan v. Dijk en v. Dijk 6—2. Mej. v. Dijk en Springveld slaan dr. Mees en mevr. Palm 61. Finale: Willy Bennik en Groeneweg slaan mej. v. Dijk en Springveld 6—3. Frankrijk—Australië. Uit Parijs: De uitslagen van Zaterdag luid den: Boussus (Fr.) sl. Crawford (A.) 64 46 7—5. Destremeau (Fr.) sl. Mac Grath (A.) 6—4. 6—2. Petra (Fr.) sl. Sproule (A.) 97. 86. Bernard en Petra (Fr.) sl Bromwich en Sproule (A. i 4—6, 3—6. 6—4, 6—3, 7—5. De laatste twee partijen brachten nog twee Australische overwinningen, zoodat de vodr- sprong van Frankrijk tot 5—4 slonk Deze uit- slagen luidden: Bromwich (A.) sl. Merlin (Fr.) 46. 62, 6—4. Mac Grath en Crawford sl. Destremeau en Boussus 6—3. 6—3. 68. 64. Het blijkt, dat de Franschen den tennis wedstrijd tegen de Australische Wimbledon- ploeg nog niet gewonnen hebben. Brugnon en Boussus wonnen weliswaar met 61. 62. 26, 60 van Bromwich Sproule, maar in het enkelspel versloeg eerst Mac Grath den Franschman Boussus met 46, 62. 63; daarna won Crawford gemakke lijk met 63. 62 van Destremeau. De stand is thans 65 voor Frankrijk. Duitschïaiirl wint van Tsjecho- Slowakije. Door een 6—1. 6—2, 10—12, 6—0-zege van Henkei en Von Cramm op de Tsjechen Hecht en Caska^iebben ae Duitschers het dubbelspel en daarmede den eindstrijd in de Europeesche zone van het Davisbekertournooï gewonnen, zoodat zij op 17. 19 en 20 Juli a.s. te Wim bledon in de interzonefinale tegen de Ver- eenigde Staten moeten uitkomen. Veel later dan vastgesteld was, begon het dubbelspel. Steeds weer maakte een regenbui het spelen onmogelijk. Ondanks het onbe haaglijke weer echter was er geen plaats op de tribunes onbezet, maar de 6000 toeschou wers werden niet geheel voor hun moedig vol harden in den stroomenden regen beloond. Het teleurstellende bericht kwam namelijk dat de beste speler van de Tsjechische ploe; Roderich Menzel, niet in het dubbelspel zou uitkomen. Zijn „tennisarm" bezorgde hem te veel last, vooral na den zwaren wedstrijd tegen Von Cramm. De jonge Caska zou hem vervangen. Het was duidelijk dat er nu van een eventueele overwinning van de Tsjechen in het dubbelspel heelemaal geen sprake meer was. Caska deed werkelijk zijn best, maar hij was toch geen Menzel en zoo konden de Duit schers vrij gemakkelijk met 61, 62, 10—12 60 winnen, al zag het er in de derde set niet bijzonder goed- voor Henkei en Von Cramm uit. Duitschland wint den eindstrijd in de Europeesche zóne met 41 Uit Berlijn: Zondag moesten nog twee enkel spelen worden gespeeld van den eindstrijd in de Europeesche zóne tusschen Duitschland en Tsjecho Slowakije. Van belang waren deze echter niet meer. Von Cramm won van Hecht. De reservespelers van beide landen, Denker en Cejnar, kwamen verder nog tegen elkaar uit. Hierbij redde Tsjecho Slowakije de eer. Von Cramm was dadelijk in goeden vorm. Zijn slagen lieten aan zuiverheid niets te wen- schen over: zonder moeite werd het dan ook spoedig 63. In de tweede set kwam de Tsje chische speler even los, hij speelde toen zeer goed tennis, nam zelfs de leiding met 5—3. Maar toen zette Von Cramm er alles op en won met 75. Ook in de derde set gaf Hecht het aanvankelijk nog niet op; hij bood taaien tegenstand, wist het tot two all te brengen, maar de Duitsche kampioen was ongenaak baar; deze verhoogde het tempo en won de volgende vier games achter elkaar. Het zag er voor den jongen Tsjech Cejnar tegen den Duitschen speler Hans Denker don ker uit. Met 64, 63 had de Duitscher de eerste twee sets gewonnen; hij was ook in de derde set al aardig op weg, toen Cejnar plot seling zijn spel terug vond. Hij kwam er nu zeer snel in, speelde zijn degelijk, beheerscht spel op volkomen rustige wijze en maakte toen kalm met 64, 64, 63, een einde aan de partij en aan den eindstrijd in de Europee sche zóne van het Daviscuptournooi. Groote nationale rijwieltocht 1937 In ons nummer van Dinsdag 6 Juli deelden we reeds mede, dat de Politie Sportvereeni- ging „Haarlem" op Zaterdag 31 Juli a.s. een grooten nationalen rijwieltocht (vaardig- heidsrit) over 75 K.M. organiseert. Zooals te verwachten was blijkt hiervoor groote belang stelling te bestaan. Er kwamen althans vele inschrijvingen binnen. Het inschrijfgeld voor zulk een sportgebeurtenis is dan ook niet hoog, namelijk voor leden van den Ned. Po litie Sportbond en hun dames 50 cent per deelnemer (ster); voor leden van af deelingen, aangesloten bij dezen bond en hun dames 60 cent en voor alle andere personen 75 cent per deelnemer. Er is een fraai parcours uitgezet, waarin o.a. de Noordzeekust van Bloemendaal en Zandvoort is opgenomen. De start heeft plaats Zaterdag 31 Juli, te twee uur namiddag bij het gebouw „Olympia" aan den Kinder huissingel. De inschrijving is tot en met Maandag 19 Juli opengesteld bij F. A. Visser, Gijsbrecht van Aemstelstraat 156 te Haarlem. Wedstrijden Halfwegsche Wielerbaan De kampioenschappen van Haarlem uitgesteld tot 15 Augustus. Omdat het weer zich niet mooi liet aanzien besloot men onderlinge wedstrijden te rijden. Acht sprinters bekampten elkaar. Na vele spannende ritten werd de finale als volgt 1. C. de Best, 2. Veerman, 3. Terburg, 4. P. Korthals. Hierna werden er 2 series gereden over 50 ronden. 7e serie 5 geplaatst, 2e serie 7 g plaatst voor de finale over 75 ronden met 3 klassementen le serie plaatste de volgende renners zich 1. Persoon, 2. A. Schaper, 3. Munk, 4. Kion. 5. Taverne. 2e Serie: 1. De Brij, 2, Ton Jansen, 3. Drogt- drop, 4. J. Jas. 5. F. O. Rooijen, 6. De Winter, 7. Matsen. Uitslag finale: 1. Persoon, 2. A. Schaper, 3. W. Drogtdrop. Een afvalwedstrijd bracht het volgend resul taat: 1. VanHalst, 2. Cor de Best, 3. Ten Burg. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging houdt a.s. Zon dag haar 4e competitiewedstrijd. Hedenavond ledenvergadering 8 uur. H. S. V. „De Kampioen". Zondag hield de H.S.V. „De Kampioen" een wedstrijd voor A-, B- en C klassers over 50 K.M. voor juniores over 40 KM. Het slechte weer was oorzaak, dat er slechts ongeveer 40 renners aan den start kwamen. Toch werd er fel gekampt. De uitslagen waren 1. Jonker, 2. Kinket. 3. R. Hessels. 4. L. Scheidier, 5. Valkman. 6. v. d. Nes. 7. J. Bos, 8 Huig, 9. Feye. en 10 S. Bos. Juniores: 1. Eldek. 2. Keizer, 3. Veen, 4. Bakker A.s. Dinsdagavond inschrijving voor de clubontmoeting van „de Kampioen" tegen Olympia uit Amsterdam op ae Olympiabaan te Badhoevedorp. Van Egmond tweede te Zürich. Uit Zürich: Zondag zijn te Zürich inter nationale wielerwedstrijden gehouden. In de sprintwedstrijden werd or.ze landgenoot Van Egmono tweede achter den Zwitser Kauf- mann; Rampelberg bezette de derde plaats. voor elke sport Wijnands v. Rensen 't Medaillehuis Schoterw. 78 o. kazerne tel. 1725é (Adv. Ingez. MeA.9 Kampioenschappen van Nederland Op de Achterzaan te Zaandam zijn Zondag de Nederlandsche Kano-kampioenschappen gehouden, georganiseerd door de Zaandam- sche Kano-club ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan. In het nummer K 11 be haalde het duo Jb. Kraayer-N. Tates den kampioenstitel. N. Tates (De Geuzen) verwierf in het nummer RIS. het kampioenschap. De Gebr. P. en C. Wijdekop (Plassers, Amster dam) passeerden in de R 11 S met gering verschil op het duo van De Geuzen de finish en legden hier beslag op den nationalen titel. De resultaten luiden als volgt: K 1 dames seniores: 1 J. Lingius, Plassers (Amsterdam) 2 min. 14.2 sec. K 2 heeren seniores 1000 Meter: 1 Jb. Kraayer-N. Tates (De Geuzen) 6 min. 4.4 sec.; 2 P. en C. Wijdekop (Plassers) 6 min. 12.4 sec. RIS. heeren seniores 1000 meter: 1. N. Tates (Geuzen) 5 min. 57 sec.; 2 W. van der Kroft (H.K.V.) 5 min. 58.2 sec.; E. Schram (Geuzen) 6 min. 23.6 sec. R. 2 S. gemengd: 1 L. Brakel-N. Morsveld (H.K.V.) 2 min. 34 sec.; 2 Lingius-Prins Plassers) 2 min. 39.2 sec.; 3 Prins-Kaayk- Steinhouwer (Quo Vadis) 2 min. 40.2 sec. R 2 S. heeren seniores 1000 meter: 1 P. en C. Wijdekop (Plassers) 5 min. 14 sec.; 2 Reitmaier-Schram (Geuzen) 5 min. 14.8 sec. RIS. dames seniores: 1 A. Prins (Quo Vadis) 1 min. 54.6 sec. K 1 heeren seniores 1000 meter: 1 H. van Hastrigt (R.C.C. Rotterdam) 5 min. 36.8 sec.; 2 W. Determan (Viking. Rotterdam) 5 min. 37.8 sec., 3 Jb. Kraayer (Geuzen) 5 min. 42.4 sec. R 4 S. heeren seniores 1000 meter: 1 Geu zen 3 min. 42.6 sec., 2 H.K.V. 3 min. 46 sec. Vereenigingsestafette 4 maal 300 meter: 1 H.K.V. 6 min. 13.2 sec.; 2 Plassers, 6 min. 20.4 sec. Raiclienbach en Springer gehuldigd. Het uitvoerende comité Amsterdam van den wedstrijd SpringerRaichenbach had Zaterdag in het Victoria-hotel een huldigings avond belegd als slot van den wedstrijd om het wereldkampioenschap dammen. Nadat de voorzitter, de heer J. Groenteman, eenige woorden van welkom had gesproken, in het bijzonder tot wethouder van Meurs en tot dr. I. H. J. Vos. gaf de wereldkampioen eenige demonstraties, o.a. van den stand der 8e partij te Groningen, die door hem gewon nen werd, en van het eindspel der 23e partij. De heer Keiler trad daarbij als tolk op. Dr. I. H. J. Vos nam het woord als voorzit ter van het eere-comité. Hij wenschte Rai chenbach geluk met zijn overwinning, die ditmaal wel zeer moeilijk is geweest. Onze landgenoot Springer heeft, dank zij zijn aan vallende spel. slechts op het kantje af verlo ren. Aan mevr. Springer bood spr. namens het comité bloemen aan. Wethouder Van Meurs legde namens het gemeentebestuur getuigenis af van het me deleven met dit groot tournooi, dat populair is geweest in ons land en waarmede aan het damspel onschatbare propagandistische dienst is bewezen. De heer A. van Broek, voorzitter van den Nederl. Dambond, sprak woorden van dank tot allen, die hadden medegewerkt om dit toumooi te doen slagen. Zich in het Fransch tot Raichenbach rich tende overhandigde hij den wereldkampioen een lauwerkrans. De Marseillaise weerklonk, waarna de heer v. d. Broek onzen landgenoot Springer prees om het feit. dat hij een einde had gemaakt aan de geheimzinnigheid, die steeds om het spel van Raichenbach hing. De legende be stond, dat de wereldkampioen slechts kon win nen of remise spelen, maar Springer heeft in dit waas vier gaten geslagen, waaruit bleek, dat deze Franschman ook wel eens kan falen. Tenslotte bracht de heer J. Groenteman dank aan het gemeentebestuur van Amster dam. aan het eere-comité en aan allen, die dit tournooi hebben doen slagen. Nadat de heer Springer nog een demonstra tie had gegeven van de laatste partij, werd het officieele gedeelte gesloten. De genoo- digden zijn daarna nog lang bijeen geble ven. De groote prijs van België. Uit Spa: De groote prijs van België, die Zondag is verreden op het bekende circuit SpaFrancorchampsStavelot (34 ronden van 14.875 K.M., totaal 506 KM.) is een groot succes geworden voor de Duitsche deelnemers. Winnaar werd Rudolf Hasse met Auto Union 1 uur 1 min. 22 sec., gevolgd door zijn landgenooten Hans Stück en Hermann Lang. De twee volgede plaatsen werden bezet door den Zwitser Kautz en den Franschman Sommer. KORFBAL. D S. V. Secretariaat: Romolenstraat 11. Gespeeld op T.H.B.-series: D.S.V 1—Meerle- bosch 2—0. D.S.V. 1—Flora 1 -1. D.S.V. 1—Alw. Ready 0—2. D.S.V. 2—T.H.B. 1—0 en 2—1. D.S.V. 2—Alw. Ready 04 en 0—1. Beide 12- tallen wonnen een 2en prijs. Te spelen op het terrein aan den Oudeweg Woensdag 14 Juli 7 uur—D.S.V. 2—Aurora- comb. Donderdag 15 Juli 7 uur D.S.V. 1 tegen een twaalftal oud-leden. Oefenen: Dinsdag en Donderdag 7—9 uur en Zaterdag 25 uur. Nieuwe leden: Mevr. C. Hendriks, mej. A. v. Dijk, mej. G. v. d. Heyden, mej. C. Bronkhorst! Het 12-tal oudleden bestaat uit: mevr. J. Augustin. mevr. M. Bakker, mevr A. Face, mevr. C. Hendriks, mevr. S. Meyer en mevr. G. Vermolen en de heeren H Bakker. J. Bak ker, N. Deen, A. Face, F. Terstal en J. v. d. WieL res. A. J. Deen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11