POSTDUIVEN. KAATSEN GOLF HONKBAL MOTORBOOTSPORT WANDELSPORT SCHAKEN HAARLEMSCHE VOETBALBOND MAANDAG 12 JULI 1937 TI A ARTE M'S DAGBLAD S HEI 25-JARIG BESTAAN VAN HET NED. SPORTPARK. Tet gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de N.V. Mij. ..Het Nederlandsche Sport park" heeft het bestuur Zaterdagmiddag in het Amstelhotel een druk bezochte receptie gehouden. Onder de bezoekers zagen wij den heer E. Boekman, wethouder van Amsterdam: mr. A. Baron Schimmelpenninck van der Oye, de heeren G. van Rossem en K. J. J. Lotsy. resp. president, secretaris en bestuurslid van het Nederlandsch Olympisch Comité, dr. D. van Prooye en A. Staal, resp. voorzitter en secretaris van den K. N. V. B.; jhr. Quarles van Ufford. voorzitter van den Ned Hippi- schen Sportbond. D. J. Willink, bestuurslid van de Kon. Ned. Athletiek Unie; M. Kool haas. voorzitter van Ajax. Mr. H W. Glerum namens den Ned. Cricket Bond; baron Van Pallandt tot Keppel, voorzitter van den Ned. Hockey Bond: jhr. Jan Feith, eerevoorzitter van de Vereeniging „De Nederlandsche Sport pers" en talrijke bestuursleden van vereeni- gingen en corporaties, welke in de afgeloopen 25 jaar met het Nederlandsche Sportpark in het algemeen en met het stadion in het bij zonder hebben samengewerkt. In de zaal waren talrijke fraaie bloemstuk ken neergezet, o.m. van A. F. C., D. W. S„ Haarlem, de Hockeyclub Amsterdam en de A. V. R. O. Vele sprekers hebben het bestuur gecom plimenteerd. De voorzitter van het bestuur, de heer J. H. Scheltema, had voor ieder een hartelijk woord van dank. De wethouder van Amsterdam, de heer E. Boekman, kwam namens het gemeentebe stuur de gelukwenschen aanbieden. z De president van het N. O. C mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye, herinnerde eraan, dat het wellicht geen toeval is geweest dat ongeveer tegelijkertijd met het Sport park ook het Nederlandsch Olympisch Co mité werd opgericht. De oprichting van de maatschappij .Het Nederlandsche Sportpark" heeft tevens den stoot gegeven tot het in het leven roepen van een organisatie, welke de eenheid in de sport zou brengen. Van meet af aan is er op de meest nauwe en intieme wijze samengewerkt. Het Stadion is van groot nut geweest voor de sport en voor de lichamelijke ontwikkeling in het algemeen. Als blijvend bewijs voor de waardeering van uw werkzaamheden, aldus wendde de N. O. C. voorzitter zich tot den heer Scheltema, wil het N. O. C. u een gedenkplaat (in de mu ren te metselen) aanbieden, welke een sym bool moge zijn voor den hechten band en de goede samenwerking tusschen stadion en Olympisch Comité. Dr. D. van Prooye, voorzitter van de K. N. V. B„ herinnerde aan de aangename samen werking, welke in den loop der jaren was gegroeid tusschen Voetbalbond en Stadion. De K. N. V. B.-president bood het bestuur van het Stadion een fraai beeld aan. Nog talrijke sprekers hebben het woord ge voerd, velen lieten hun woorden van geluk- wensch vergezeld gaan van fraaie geschen ken. Zoo bood de heer Boekman drie klokken voor de kleedkamers namens de K. N. V. B.- scheidsrechters aan. Feestmaaltijd in het Amstelhotel In het Amstelhotel had Zaterdagavond een feestmaaltijd plaats. Aan de hoofdtafel had naast den voorzitter van het bestuur, den heer J. H. Scheltema, plaats genomen de burgemeester van Am sterdam, dr. W. de Vlugt. Onder dé gasten waren behalve verschei dene bestuursleden van Nederlandsche sport bonden en organisaties, ook de oud-minis ter mr. Slingenberg en de wethouders van Amsterdam Boekman en Rustige. Op dezen zelfden dag herdacht het Sta dion te Stockholm zijn 25-jarig bestaan; het was een aardige gedachte van het bestuur der Zweedsche zusterorganisatie, een telegram met gelukwenschen naar het Amsterdamsche Olympische Stadion te zenden. Bij het begin van den maaltijd wijdde de heer J. H. Scheltema een dronk op H.M. de Koningin, waarna de aanwezigen het Wil helmus zongen. Tijdens den maaltijd hebben vele personen het woord gevoerd, De heer J. H. Scheltema schetste het ontstaan van het oude en het nieuwe Stadion, daarbij hulde brengend aan den heer Van Aelst, den initiatiefnemer van het gezellige oude sportpark. Spreker memo reerde den grooten steun van de zijde van den burgemeester van Amsterdam bij den bouw van het nieuwe Stadion ondervonden en bracht hulde aan den directeur. Jan van den Berg voor diens werkzaamheden ten be hoeve van den bloei en den groei van het Stadion. Spreker eindigde zijn rede met den wensch uit te spreken, dat het Stadion zijn eereplaats ook in de toekomst zal behouden, niet alleen in de hoofdstad, maar in geheel Nederland. Namens alle sportbonden, aangesloten bij het Nederlandsch Olympisch Comité voerde mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye het woord. Hij prees de samenwerking tus schen de stad Amsterdam, het Stadion en het N. O. C. en uitte zijn groote waardeering voor alles, wat in de afgeloopen 25 jaar tot stand is gebracht. Oud-minister mr. Slingenberg sprak woorden van lof voor het fraaie spel, dat zoo dikwijls binnen de muren van het stadion viel te bewonderen. Hij juichte de sportieve opvattingen van spelers en publiek toe en roemde de schitterende verkeersregeling bij belangrijke internationale sportgebeurte nissen. t De heer H. A. Mee rum Terwogt voerde het woord namens de Nederlandsche Sportpers en constateerde, hetgeen hij als inwoner van Rotterdam zoo goed kon beoordeelen, dat er een nieuwe ziekte in Nederland was ont staan. namelijk de „stadionitis". Overal in Nederland verrijst een stadion, maar er is slechts één Olympisch Stadion en dat staat te Amsterdam. Jhr. J. F. de Beaufort bood namens het algemeen bestuur van het Stadion de in richting van een bestuurskamer aan; dr. D. van Prooye, voorzitter van den K. N. V. B., haalde herinneringen op uit de eerste ja ren van samenwerking met het Stadion. Na een dankwoord van den directeur, den heer Jan van den Berg, aan allen, die met hem in den loop der jaren hadden samen gewerkt, kon de heer Scheltema m zijn slui- tingswoord zijn groote waardeerïng uiten voor de gezellige en vriendschappelijke sfeer, waarin deze feestmaaltijd was verloopen. De Zwaluw. ,De Zwaluw" hield een wedvlucht van Pont St'. Maxense, afstand 378 K.M. De prijzen_wer den behaald als volgt: W. Bakker 1, 2, 5; J. Lasschuit Jr 2, 4. Wedvlucht van Limojes. afstand 763 K.M. P. Smit 1: H. v. d. Eijkhof 2, 3. 4, 5. Wedvlucht vanaf Roosendaal: K. v. Welt 1, 2. 9, 15; H V. d. Eijkhof 3. 8. 12. 19: J. Lasschuit Jr. 4, 7. 18: A. P. v. d. Linden 5, 10; W. Bakker 6, 13, 16, 17; W. Koster 11, 14, 20. De Zijlstra-partij te Hilversum. Zondag heeft op het Gemeentelijk Sportter rein te Hilversum de Zijlstra-partij plaats ge had. waaraan niet minder dan 10 parturen deelnamen. De volgende parturen namen aan den strijd deel: 1. Bussum: H. de Bruin, J. de Boer. G. Postma. 2. Arnhem: M. v. d. Meij, G. Miedema. J. Jel- gersma. 3. Utrecht: IJ. Stienstra, J. v. Dijk, S. Broersma 4. Amsterdam: R. Wijngaarden, S. Harkema. G. Jellema. 5. Haarlem: L. de Graaf. R. Hibma, N. Bosma. 6. Hilversum; M. Veenstra, G. v. Ruiten, J. Dorhout. 7. Den Haag, W. v. d. Vegte, H. Beuker. IJ. Gorter. 8. Zaanstreek: K. Roedema, J. Meester, J. de Jong. 9. Zeist: J. Kleinsmit. H. v. d. Molen, J. de Vries 10. Amersfoort: H. Dijkstra, J. Steensma. R. Hamming. Het eerste kregen wij te zien Bussum tegen Arnhem. Daar de harde wind voor vele spelers parten speelde, had de opslager succes. De stand luidt: 1. 8864028824 2. 4488886688 Partuur 3 tegen 4 was voor no. 3 veel te zwaar en verloor met- stand 5-2-6-2. 5 tegen 6 was de partij van den dag. Daar Hilversum Haarlem heeft verslagen op de Comp. A te Amsterdam, heeft Haarlem zich nu tegen hen, van den goeden kant laten zien. Haarlem liep uit tot 1 spel, waarna Hilversum spoedig inliep. Men beoordeele onderstaanden stand: 5. 8828226880 6. 2682888044 7 tegen 8 was de stand. 7. 84886488222 8. 68628820888 Partuur 9 tegen 10 was de stand: 9. 88804486288 10. 64288808848 De 2de omloop bleven over 2-4-5-8 9. Bij 2 tegen 4 was de stand; 2. 2 0 2 0 0 2 4. 8 8 8 8 8 8 5 tegen 8. Haarlem die nu moest spelen tegen de Zaanstreek zette meteen flink door; de opslag zoowel als de uitslag waren wel zoo goed, dat de Zaanstreek geen schijn van kans kreeg. Zie den stand. 5. 2888888 8. 8066042 4 tegen 9. Amsterdam, dat ook geweldig speelde, had weinig moeite met Zeist. De stand 4. 88868808 9. 04684282 Om den eersten en 2 den prijs werd gekaatst tusschen Amsterdam en Haarlem. Daar de Graaf veel last had van z'n arm, wou het voor Haarlem niet erg vlotten. Hibma was ook niet in z'n goeden vorm. En door een paar tegenslagen wist „Frisia" geen half spel te veroveren. Stand: 4. 8 8 8 8 8 8 5. 2 6 4 4 6 2. De eerste prijs werd gewonnen door Am sterdam: R. Wijngaarden, S. Harkema, G. Jel lema. De tweede prijs won Haarlem: S. de Graaf, R. Hibma, N. Bosma. De derde prijs Zeist: J. Kleinsmit, H. v. d. Molen, G. de Vries. INT. AMATEUR-KAMPIOEN- SCHAP VAN NEDERLAND. Zondag zijn op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort de wed strijden begonnen om het Internationaal Amateurkampioenschap van Nederland, waar voor 23 inschrijvingen waren. In de morgenuren was de regen vooral een groote handicap voor de spelers, terwijl des middags, toen het weer geheel opklaarde de wind het spelen zeer bemoeilijkte. Van de partijen der eerste ronde noemen we het uitstekende spel van W. van Lanschot in de tweede helft van zijn strijd tegen Eric Martin Smith. Bij de turn stond hij reeds drie down, maar de overige holes wist hij alle te halveeren. De middagpartijen bracht een groote ver rassing nl. de nederlaag van den Engelschman R. G. Chittenden, titelhouder 1931, die door den Brabanter O. van Zinnicq Bergman op de 21e hole werd geklopt nadat deze bij de turn 3 down gestaan had. Verder was er felle strijd bij een paar partijen, waardoor na 18 holes nog geen beslissing gevallen was. Zoo moes ten Carp en Thompson 23 holes spelen eer de laatste de overwinning behaald had, of schoon Carp dormy 2 up gestaan had. Groote belangstelling trok de kamp tus schen den kampioen 1936, capt. F. Francis en J. Briggs. Aanvankelijk ging hij gelijk op. Om beurten wonnen de spelers, of de holes werden gehalveerd. De 7e, 8e en 9e hole werden door capt. Francis gewonnen. Zelfs wist hij op de 12e hole zijn voorsprong tot 4 up te vergroo- ten, na de 14e was hij 3 up, doch op de 15e 4 up en won zoodoende met 4 en 3. Een moeilijke taak had de Kennemerspeler Wetselaar tegen Hon. Drogo Montague, die vooral door zijn „putten" uitblonk. De En gelschman zegevierde met 5 en 3. Ir. T. F. Hubrecht, die eerst 3 up had ge staan. verloor toch nog met 3 en 1. De eerste dag van dit kampioenschap mag uitstekend geslaagd heeten. Dit is naast de uitnemende organisatie vooral te danken aan den schitterenden toestand van de course. De uitslagen luiden: le ronde: R. G. Chittenden bye; O. v. Zin nicq Bergman bye; Capt. F. Francis bye; J. Briggs o.w.: Hon. Drogo Montague wint van jhf. P. Quarles van Ufford 6 en 4; M, Wetse laar w.o.: Count John Bendern wint van Joh. Griffith 5 en 4; J. Cuming wint van W. F. Looman 7 en 6; H. Schweizer w.o.. Ir. T. F. Hubrecht wint van R. Beynen 4 en 2: C. W. Meyer wint van jhr. W. Snouck Hurgronje 3 en 2: Eric Martin Smith wint van W. van Lan schot 3 en 2: B. Carp wint van Dudley C. Folland 3 en 1; T. Ross Thompson bye; Count Marie Bendern bye; Jhr. A. Calkoen van Limmen bye. 2e ronde: O. v. Zinnicq Bergman wmt van R. G. Chittenden op de 21e hole, Capt. F. Francis wint van J. Briggs 4 en 3: Hon Drogo Montague wmt van M. Wetselaar met 5 en 3; Count John Bendern wint van J. Cu ming 5 en 3; H. Schweizer wint van ir. T. F. Hubrecht 3 en 1; Eric Martin Smith wint van C. W Meyer met 7 en 6: H. Ross Thompson wint van B. Carp op de 23e holeCount Marie Bendern wint van jhr. A. Calkoen van Lim men op de 20e hole. A.S. Dinsdag te half elf en half drie wordt de finale gespeeld over 36 holes. E. D. O. WINT VAN HAARLEM. Zondag heeft E. D. O. op eigen terrein re- revanche genomen voor de op 9 Mei tegen Haarlem geleden nederlaag. Ging het er toen den heelen wedstrijd om wie er winnen zou en was het eindresultaat een verschil van één run, dezen keer was E.D.O. van het begin af aan de meerdere en Haarlem heeft geen en kelen keer de kans gekregen den achterstand in te halen. E.D.O. verscheen in het veld met: Schijve naar, Kelder, Van den Bom, Van der Putten, C. Zandstra, Augustinus, Hofstra, Kr. Zand- stra en C. v. d. Schalie. Van Haarlem kwamen achtereenvolgens aan slag: Hunik. Kloos, De Mon, Langereis, Beets, Dijkhuizen, Max. Corsten en Wulfhorst. Veenhof stond aan den kant met een ge blesseerden voet, zoodat De Mon den gehee- len wedstrijd heeft moeten werpen. Hij heeft in acht innings zeven en veertig spelers te genover zich gehad, van wie er dertien uit gingen op drie slag. Later werd zijn werpen echter vrel zwakker. Alles bijeen kregen nog vijftien spelers een vrijen loop wegens vier wijd. Alleen in de achtste beurt viel vijf keer vier wijd, zoodat automatisch al twee spelers binnen kwamen. Van den Born, die eerst beurtelings met Schijvenaar een inning wierp, had blijkbaar ook last van den natten bal. Hij bracht het maar tot twee innings en liet toen het werpen verder aan Schijvenaar over. In die twee beur ten hadden vijf spelers een vrijen loop geno ten en was er maar één op drie slag uit ge gaan. Schijvenaar had meer controle over den bal. Zijn resultaten waren: zeven maal drie slag tegen zes maal vier wijd. Was Haarlem dus wat het werpen betreft al gehandicapt, al spoedig bleek, dat ook het veldwerk dezen keer te wenschen overliet. Er werden in totaal zeven fouten gemaakt, waaronder zelfs een paar gemiste vangkansen. Alleen in de eerste slagbeurt van E.D.O. werden al vijf fouten be gaan, waarvan zoowel het punt van Kelder als dat van Van den Born het gevolg' was. Hoewel door den stevigen wind de bal steeds weer de hoogte in ging werden slechts drie E.D.O.'ers uitgevangen. Van Haarlem vielen echter negen slachtoffers tengevolge van een vangbal. Het veldwerk van E.D.O. was trou wens ook in andere opzichten veel beter. Er werden slechts twee fouten gemaakt, beide bestaande uit een onzuiveren aangooi naar het eerste honk. Ook aan slag faalde het Haarlem-team de zen keer. De eerste honkslag kwam pas in de zesde innings van Dijkhuizen. In de zevende gaf Hunik er nog een en op het allerlaatst ook Beets nog. Dat was aan honkslagen de ge- heele oogst. Aan E.D.O.-zljde vielen in totaal zeven goede slagen, waaronder tweehonksla- gen van C. v. d. Schalie en Schijenaar. Vrijwel over de geheele linie was E.D.O. dus de meerdere en de overwinning mag dan ook alleszins verdiend heeten. De cijfers der innings zijn: Haarlem: 101020020 totaal 6 E.D.O.: 3 0 0 4 1 0 1 2 x totaal 11 H. H. C.—BLAUW WIT (9-20) Hoewel het in het begin niet naar uitzag heeft H.H.C. tegen Blauw Wit een groote ne derlaag geleden. Voor H.H.C. stond allereerst Moll op de werpplaat. Daarentegen ontbraken in het ne gental Van den Heuvel Reynders en Jac. Har- tog, voor wie De Weers en Noordhof invielen. H.H.C. begon uitstekend. Al in de eerste beurt had Moll driemaal succes met drie slag, waar door Ferwerda, Van Heeswijk en Wilders als slachtoffers vielen. Ook in de tweede en derde beurt beheerschte Moll de situatie nog wel, al werd hij nu eenige keeren geslagen. Lammers en Boscher en later Van Heeswijk wisten den bal te raken. Zoo kwam Blauw Wit in drie beurten aan drie punten. H.H.C. bezat er ech ter in dienzelfden tijd al zes.Mulder, Moll, Pijn akker en D. Baas hadden, op het werpen van Lammers, raak geslagen. Twee spelers hadden vier wijd gekregen, terwijl ook eenigen gepro fiteerd hadden van fouten van Ten Siethof. De vierde beurt werd voor H.H.C. echter een débacle. Moll was plotseling de richting totaal kwijt. Door vier maal vier wijd en een mis greep van Panman stonden de drie honken vol en kwamen zelfs enkele spelers automa tisch binnen. Wel zorgde de tweede man aan slag door een gedwongen loop voor de eerste nul,, maar diezelfde speler behaalde negen slagbeurten later de tweede nul! Daar boven op kwamen twee honkslagen van Boscher en Damman en zelfs een homerun van Altink. Pijnakker had ondertusschen even op de plaat gestaan, maar door een pijnlijke spier duurde dit slechts kort. Ferwerda, de vijftiende man in deze beurt, kreeg drie slag en daarmee was de beurt uit: elf spelers waren toen de thuis plaat gepasseerd. H.H.C. was veel minder succesvol. Lamm'ers was vervangen door Wilders en Mulder ont ving hem met een homerun. J. Baas wist door een goeden slag op het derde honk te komen, maar bij drie andere spelers had Wilders suc ces met drie slag. De beurt bracht H. H. C. slechts twee runs op, zoodat de voorsprong 6-3 in één beurt veranderd was in een achterstand 14—8! Vanaf de vijfde beurt stond Kleve voor H. H. C. op de werpplaat. Hij heeft zeven maal succes gehad met drie slag, slechts tweemaal vier wijd gegeven, maar werd acht maal raak geslagen. Zeven maal was het een tik ter waarde van één honk, maar in de achtste beurt maakte Wilders er een homerun van, waar door hij meteen Van Heeswijk binnen hielp. In vier beurten verzamelde Blauw Wit nog zes runs. H.H.C. wist er, doordat niemand kans zag Wilders te slaan, slechts één bij te halen. Toen er acht beurten gespeeld waren was de tijd verstreken en de stand 20—9 voor Blauw Wit. De cijfers der innings zijn: Blauw Wit: 012 11 1032 totaal 20 H.H.C.: 2 1 3 2 0 1 0 0 totaal 9 De overige uitslagen. R.C.H.: The Catchers: D. E. C.: Haarlem n: 120114000 totaal 9 00103203 0 totaal 9 3 1 0 1 0 0 0 totaal 5 1 0 1 0 0 4 2 totaal 8 Z.R.C.—E.D.O. II werd uitgesteld, daar Z. R. C. niet over een terrein kon beschikken. R.C.H. ni: E.D.O. V: H.H.C. IH: R.C.H. II: 5 14 5 12 x totaal 36 3 7 1 0 3 totaal 14 3343014 0 totaal 18 6 1 2 0 2 3 3 2 totaal 19 Bondsnegen tal—Nantucket. Hedenavond zeven uur speelt een B-negental op het Ajax-terrein een wedstrijd tegen een negental van de Nantucket, het Amerikaansche opleidingsschip, dat op het oogenblik in de Amsterdamsche haven verblijft. In het B negental zijn opgenomen; De Mon. Langereis en A.Hinze uit Haarlem. Schijvenaar en C. v. d. Schalie uit E.D.O.. Altink uit Blauw Wit, Weppner en Rotgans uit Ajax. en wegens verhindering van Stam, Pronk uit V.V.G.A. Wedstrijden op de Boschhaan. Onder vrij groote belangstelling zijn Zon dagmiddag op de Boschbaan te Amsterdam, motorbootwedstrijden gehouden. Het weer werkte helaas niet erg mee; een koude Noordwestenwind maakte een verblijf op de open Boschbaan nu niet bepaald tot een on verdeeld genot. Niettemin was het vooral op de gedeelten, waar men de wedstrijden gratis kon volgen, dicht bezet. Erg geslaagd was het debuut van de motorbootsport overigens niet. Tusschen de vele races was steeds een te lange pauze. Spannend waren slechts en kele nummers; de uitslag was gewoonlijk reeds bij den start te voorspellen. Niettemin was het een aardig gezicht de talrijke kleine bootjes over de lange baan te zien stuiven; de races tusschen de groo- tere booten, die soms snelheden tot 70 K.M. per uur bereikten, werden bijna alle door de Beatrix 2 gewonnen. Een van de aardigste momenten bij deze wedstrijden was telkens het starten; ook het nemen van de keerpunten, behendigheid en ervaring van de coureurs vereischend, trok de grootste belangstelling van de zijde der toeschouwers. De uitslagen luidden: Outboardklasse a over twee ronden: 1. Nep- tunus 1 van ir. Matthes (kampioen van Ne derland); 2. Sea Sled van Van Otten. Handicapwedstrijd voor inboardsrunabouts Eerste heat: 1. Neptunus 2 van ir. Siezen, 2. Neptunus 1 van ir. Matthes; 3. Sylla 2a van Van Straten. Tweede heat: 1. Neptunus 2; 2. Neptunus 1. Derde heat: 1. Neptunus 1; 2. Neptunus 2. Totaaluitslag: 1. Neptunus 2, kampioen van Nederland; 2. Neptunus 1. Open vaarglijbooten over vier ronden: 1. Beatrix 2 "van A. J. H. Ceurvorst; 2. Chris Craft van Kaas; 3. Beatrix van A. Ceur vorst Jr. Outboardklasse c over twee ronden: 1. Syl la 2 a van A. Lieven, kampioen van Neder land; 2. Greyhound van De Koning; 3. Nep tunus 2 van Ir. Siezen. handicapwedstrijd voor inboardsrunabouts over ongeveer twee ronden: 1. Stella Polaris van Niemer; 2. Beatrix 2 van A. J. H. Ceur vorst: 3. Shris Craft van Kaas. Wedstrijd free for all outboards zonder step over 1 ronde: 1. Flying Dutchman, van Nuyen; 2. Bep, van Vergunst; 3. Sprinkhaan, van Drent. Keerpuntswedstrijden: Eerste race: 1. Silly 2a van Lieven; 2. Sprinkhaan van Drent; 3. Tornado van De Koning. Tweede race: 1. Sprinkhaan van Drent; 2. Arrow van Nuyen; 3. N. v. Van Joosten. Wedstrijd free for all outboards over 2 ron den (negen booten) 1. Sylla 2a van Lieven; 2. Comet van Brinkel; 3. Bep van Vergunst; Eindhandicapwedstrijd over 1 ronde: 1. Beatrix 2 van A. J. H. Ceurvorst; 2. Stella Polaris van Niemer; 3. Chris Craft van Kaas. Na afloop werden de prijzen in het restau rant uitgereikt. De Wandel toerist. Zateidag en Zondag hield bovengenoemde vereeniging marschen van 30, 40 en 50 KM. onder auspiciën van den N. H. W. B. Zaterdag namen 14 deelnemers aan den 30 KM. marsch deel en Zondag 195, verdeeld over de 30. 40 en 50 K.M. Door het Medaillehuis aan den Schoterweg was een groote beker beschikbaar gesteld on der den naam Uittenboogaard-beker. De eerste prijzen vielen ten deel aan: 1. Ken- nemer Jager Club. IJmuiden, Uittenboogaard- beker; 2. Wandelsport Vereeniging Amster dam, beker; 3. Vooruit, Amsterdam, beker. Verstkomende vereeniging Zaandam, beker. Voor de groepsprijzen 4 bovengenoemde en Motor Dienst te Haarlem en Jan Passtoors te Haarlem. Het was weer een mooie propaganda voor de wandelsport Zeskamp op den Semmering. Euwe wedstrijdleider. Naar wij vernemen zal op den Semmering in de tweede helft van Augustus een zeskamp worden gehouden met dubbele ronden, waar aan zullen deelnemen Reshevski (V. S.) Fine (V. S.), Flohr (Tsjecho Slawakije), Keres (Estland), Capablanca (Cuba) en Ragozin (Sovjet Rusland). Het toumooi zal enkele dagen na het tour- nooi van de F. I. D. E. te Stockholm begin nen. De wereldkampioen dr. M. Euwe is tour- nooileider. HAARL. SCHEIDSRECHTERS- VEREENIGING. Waarnemend secretariaat: W. Voogd, Oost- Indiëstraat 33. Tournooi Den Haag. Zondag 18 Juli. Wanneer de voorteekenen niet bedriegen, belooft dit sportevenement, waar aan niet minder dan 18 elftallen zullen deelnemen, veel goeds. Zij, die nog interesse hebben om mee te gaan, kunnen zich opgeven aan bovengenoemd adres. De kosten zijn f 1.50 per persoon. Laat ieder zorgen om kwart over acht in de hal van het station te zijn, aangezien wij op een gezelschapbiljet reizen. Zorgt voor een goed humeur. JAARVERGADERING. Niemand verzuime deze belangrijke jaarver gadering bij te wonen, welke gehouden zal worden 28 Juli a.s.. Concovatie volgt. SECRETARIAAT: DUVENVOORDESTRAAT 62 HAARLEM TELEFOON 14569 OFFICIEELE MEDEDEELINCEN Spreekuur. Gedurende de maanden Juli en Augustus wordt geen spreekuur gehouden. Zij die een onderhoud wenschen kunnen dit schriftelijk aanvragen. Wijzigingen- secretariaat. Het secretariaat der navolgende vereenigingen is gewijzigd en wordt waargenomen voor: Kenau door den heer Joh. Fabel, Spaarn- wouderstraat 82 te Haarlem. Schoten door den heer A. H. W. Geurtz, Obi- s tra at 34 te Haarlem. V.G.S. te Velsen door 'den heer J. J. Assink, Smidt v. Gelderstraat 21 te Velsen Noord. Seriewedstrijden. Aan de WIJ Storm vogels is toestemming verleend tot het hou den van serie wedstrijden (adspiranten en ju nioren-tournooi) in de maand Augustus 1937. Opheffing royementen. Opgeheven is het i"oyement, gepubliceerd in het Off. Orgaan van 22 Febr. 1937, uitgesproken door de vereeniging VSV over de leden: P. Bohm, Ruiterstraat 98 te IJmuiden O. p Douma, Trompstraat 124 te IJmuiden O. Materiaal Seizoen 1937—1938. In den loop dezer week wordt een aanvang gemaakt met de verzending van het materiaal (ledenopgaven enz.) voor het komende seizoen. H.H. Secreta rissen worden verzocht de ledenopgaven enz. in te zenden voor of op 15 Augustus 1937. H.H. Penningmeesters! De penningmeester van den H.V.B., brengt ter kennis, dat de nota's voor ledenopgaven, opgelegde boeten enz., zijn verzonden en voor 15^Juli 1937 voldaan moeten zijn. Mocht men de nota niet ontvangen hebben, dan gelieven de betrokken penningmeesters om toezending van een afschrift te verzoeken. Onder geen enkele omstandigheid, zal men zich later op niet-ontvangst der nota kunnen beroepen. Betaling kan geschieden door storting op onze rekening bij de Twentsche Bank N.V. bij kantoor Haarlem, per postwissel geadresseerd aan den penningmeester van den H.V.B.. of ten huize van den penningmeester Prins Hen driklaan 62 te Overveen. JAARLIJKSCHE AEGEMEENE VERGADERING. op Zaterdag 17 Juli 1937 in het gebouw ..Zang en Vriendschap", Jansstraat 74 (t.o. Paleis van Justitie te Haarlem. Aanvang 7 uur n.m. Agenda I. Opening. 2. Goedkeuring der notulen van de vorige vergadering. (In afschrift aan de secretarissen der vereenigingen verzonden). 3. Goedkeuring verslag over het seizoen 19361937. (Het verslag is aan de secretaris sen toegezonden). 4. Verslag van de Commissie bedoeld bij art. 48 Huish. Reglement. (Kascommissie) 5. Bestuursvoorstel de contributie voor het seizoen 19371938 vast te stellen voor: a. gewone en junior leden op f0.90. b. adspirant-leden op f 0.25. 6. Vaststelling der begrooting voor het sei zoen 19371938. 7. Voorstellen Bondsbestuur. Wijziging art. 51 Huish. Regl. en instelling Terreinfonds. 8. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de H.H.: A. van der Aart, voorzitter, herkiesbaar; J. A. van Gemerden, commissaris, herkiesbaar; H. Scheen, commissaris, herkiesbaar. In de groep Commissarissen is door de ver eenigingen IVO. DWO en DSK candidaat ge steld de heer D. Schornagel die verklaard heeft een evqntueele benoeming te aanvaarden. 9 Verkiezing Kascommissie (art. 48 Huish. Reglement). 10. Uitreiking medailles en diploma's. 11. Rondvraag. Met verwijzing naar het bepaalde bij Hoofd stuk III van het H. Regl. wordt in herinnering gebracht dat de toegetreden vereenigingen zich op de Alg. vergadering moeten doen vertegen woordigen op straffe van f 10 boete bij afwezig heid. Bedoelde afgevaardigde moet voorzien zijn van een door 2 bestuursleden zijner ver eeniging geteekende volmacht (art. 19). Dispensatie van deze bepaling is niet mo gelijk. VERGADERING BONDS BESTUUR d.d. 30 JUNI 1937. Beknopl verslag Daar de heer Van der Aart bericht heeft ge zonden, niet bij het begin der vergadering aanwezig te kunnen zijn, wordt de vergadering door den heer Vrugt geopend. De notulen der vergaderingen van 23 April en 21 Mei worden voorgelezen en goedgekeurd. De waarnd. Voorzitter doet mededee- ling van ingekomen dankbetuigingen voor be toonde belangstelling bij jubilea en van den N.H. V.B.-voorzitter een felicitatie met het succes, behaald in het Federatie-tournooi. Een der bestuursleden uit zijn teleurstelling dat van 'den Amsterdamschen V.B. geen enkel blijk van belangstelling is ingekomen met ons succes in dit tournooi. Aan de vereenigingen Rïpperda en Beverwijk wordt toestemming verleend tot het organisee- ren van serie- of nederlaagwedstrijden. De heer Van der Aart komt ter vergade ring en neemt de leiding over. De V o o r z i t e r wenscht in deze eerste bijeenkomst van het bestuur na de overwinning in het Federatie-tournooi op deze plaats een woord van dank te richten tot de elftal-com missie en speciaal aan de spelers van het HVB elftal voor de volledige overgave en het saam horigheidsgevoel, waarvan allen blijk hebben gegeven, zonder hetwelk een succes als dit niet mogelijk zou zijn geweest. Ook de organisatie van het tournooi te Zand voort was uitstekend in orde, dank zij de mede werking van het Zandvoort-bestuur. doch ook door de bemoeiingen van den Penningmeester en overigens van allen, die het hunne hebben bijgedragen tot het welslagen van dezen dag. Verder memoreert spreker het gelijke spel van het Zaterdagmiddagelftal tegen het dito elftal van den A.V.B.. waarmede de voorzitter den heer Heimig complimenteert. Op voordracht van de Scheidsrechterscom- missïe worden twaalf candidaat-scheidsrech- ters het volgende seizoen als scheidsrechter aangesteld; zes scheidsrechters zullen wegens het bereiken van den 48-jarigen leeftijd niet meer voor een benoeming in aanmerking wor den gebracht. Na behandeling van een geval van over schrijving wordt de agenda der a.s. jaarverga dering vastgesteld. Als datum wordt definitief 17 Juli vastgesteld. Het verslag van den secretaris alsmede de notulen, welke bij de bestuursleden hebben ge circuleerd. worden ongewijzigd goedgekeurd. Na uitvoerige bespreking wordt besloten aan de vergadering machtiging te vragen tot vor ming van een fonds voor terreinverbetering en als gevolg van het Bestuursbesluit tot afvoe ring van scheidsrechters, die den 48-jarigen leeftijd hebben bereikt, aan de vergadering een voorstel te doen tot wijziging van art. 51 van het Huish. Regl. en wel om in de le alinea van dit artikel te schrappen de woorden „uit de leden-scheidsrechters". Vervolgens krijgt de Penningmeester het woord voor het uitbrengen van het finan cieel verslag over het afgeloopen boekjaar. Conform de voorstellen van den Penningmees ter worden verlies en winstrekening en balans goedgekeurd; de netto-winst wordt op ver schillende fondsen overgebracht. De begrooting voor 1937-38 wordt eveneens goedgekeurd na door den penningmeester te zijn toegelicht. De Voorzitter brengt den Penningmees ter dank voor het zorgvuidige en deskundige beheer, wat door applaus der overige bestuurs leden wordt bekrachtigd. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voor- I zitter hierop de vergadering.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 12