M A A N D AG 12 JULI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 2 (Adv. Ingez. Med.) EXAMENS. H. B. S. A. Overgangsexamens. Bevorderd naar de 2e klasse: Carrie J. J. Das, Maria J. F. ten Have, Wenda van Pellecom (voorw.), Gerardina van Sluis- dam, P. C. Blokland, Th. van den Bos. S. C. Bruins. Ph. Deys, G. A. Gutzwiller. H. J. Hee- zius, C. A. Hout, K. J. B. Keuning, A. Kolderie, J. Kummer, B. H. Meylis, H. F. Prins. M. Rei- nalda, E. A. Schultz, F. Siepel, E. Sieswerda, L. J. van Til, Elly Buytenhuys, Gusta J. Kui pers, Elsje van Putten, Catharina Wijnands, M. J. Brandon, J. D. de Bruijn, Ch. W. Dah- men, J. van den Engel. E. Floo^en. C. Haighton, F. G. Holling, E. Jacobson, I" Jongepier, J. P. Mudde, M. van der Nat, j. J. Wensing, L. de Wijs. Willy A. van Duin. Akke van Kam pen, Helena P. Machielse, Anna Schilstra, Jo hanna T. IJff, E. J. Akkerboom, H. Boeree, J. M. Cassé. F. Dekker, C. Fris, J. A. Jacobs, H. Jonkers. J. H. Koch. J. N. Koegler. C. A. Ko- ningsbruggen, D. J. Krijgsman, E. Th. A. Loh- mann, K A. Ploeg, F. H. Schelling, J. L. H. C. C. Stern. P. J. van Tiggelen, H. J. Velt- huysen (voorw.), A. D. van den IJssel. K. Chr. Kostman (voorw.). Bevorderd naar de 3e klasse H. B. S. A: Maria van Coesant, Wilhelmina Greebe. Ger- dina Lindeman, Annie Sevensma, Willy Ver meer. Maria C. Vige. Gerda W. Wesselink, Th. B. Bergman, R. Braaksma. I. A. Dragt (voor- waardel.) B. Enthoven. A. Fibbe. M. P. Gans. R. van den Haak. P. Roos. A C. F. Smit. H. J. van Tijn. W. Valstar (voorw.), P. H. de Vries, J. Wolff. T. van den Heuvel, Catharina M. v. Dam, Alma A. J. Gemmel, Hetty F. M. Jansse (voorw.) Ina J. Kruyer, Geertruida van Looy, Wilhelmina Out. Ingetje M. Vollaard. H. Beyer W. Boon. J. v. d. Burg, G. C. Ebeli. A. van Eden, J. Elsinger, J. M. W. Hos. H. Kolk, H P. Lasschuit, J. A. Martin, M. I. Meyer, J. Uiterwijk, M. van Vliet, P. Vijlbrief, H. Zuu- rendonk. Elisabeth Brauckmann. Ursula van Dam (voorw.) Aletta Germeraad Leonie M. Hendriks. Jeannette M. Heynerman, Agatha Chr. Kat. Hetty Stekelenburg. Regina E. Veldheer, Jannetje Wanders, J. Boelsma, J. Folkertsma, W. C. Hartmann. H. Heierman, H. Inpijn, F. Libbenga, T. Mandersloot voor waard elG. J. Pierlot, A. Polak, C. H. Vogel zang, A. F. Wickel. H. van der Zee (voorw.) Bevorderd naar de 4e klas: Lambertha J. Meeuwig, Magdalena Phen- ning, Maria G. Chr. v. d. Putten. Elisabeth Vink (voorw.), Lenie de Vries. P. Bakker, W. F. Breitenstein, E. J. Brian. G. A. Brongers, A. R. van Eldik (voorw.), N. J. van Garde ren, H. H. Hamming. G. Jongert. J. J. van Kampen, F. W. Koster, A. Löwensteyn, J. Plooyer, S. Visser, H. Vos, W. Lenselink. Janna M. L. W. Bercht, Jeannette L. Dorré, Rie Groeneveld, Lucia A. Hendriks. Johanna P. Koeyers, Line M. Rosenberg, C. Bouma (voor waardelijk), H. J. Cassé, A. da Costa Sr., Luikinga, J. E, Mansvelder, R. C. Snel, H. S. C. van Hoewijk, R. L. Lieve, T. Lohmann, M. Stern, Z. van Waart, C. J. Wolzak, Thea Ver beek (voorw.), Lize Burk, Adèle L. de Haas, Kitty Meeuwig, Antoinette Oosterheert, Anna Zanen, P. de Boer, J. W. Engelsma, J. H. ten Have, J. J. Hogeland, C. de Jong, D: M. H. Kenner (voorw.), W. A. Klimbie, J. W. Lant- zendörffer, J. II. Menke (voorw.), J. G. Quee, H. M. Roosen'krans, P. K. T. Schuhmacher, J. W. Schutte, P. H. Sprokkreeff, E. Vogel, J de Vries, P. de Wolf, Inske v. d. Meer. Bevorderd naar de 5e klasse H.B.S. A. Geer trui A. van Akkeren, Jacoba C. de Bilt, Wilhel mina G. de Jong, Adriana de Nijs, Lutina Ul- derink, Nelly C. Zwaag, H. J. Baning, S. J. van AUTORIJLES in verzekerde auto's, p, u. ƒ1.50 FIRMA M. GATSONIDES ZANDVOORTSCHE LAAN 4 HEEMSTEDE TELEFOON 26534. (Adv. ingez Med.) ACENDA. Heden: MAANDAG 12 JULI Eerste H. B. S Zijlvest 27: Algemeene le denvergadering Volksuniversiteit voor Haar lem en Omstreken, 8.30 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Paula Wessely in „Groote dwaasheden", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De laatste der Mohikanen. 7 en 9.15 uur Luxor Sound Theater: Kinderen zijn wreed 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Vlammende Harten met Bette Davis en Leslie Howard. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 13 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling, 8.15—9.15 u. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. Beek, C. G. Bos, M. J. Fredrikze, J. Goosens, L. H. de Haan, G. M. J. Heule, H. E. Hoyerman, Ph. A. de Korte, H. B. Kuin, R. van Looy (voor waardelijk), K. Peper, J. W. van Putten, H. H. Sminia, L. C. Stange, G. J. Stoelhorst, Th. Vis ser, E. Westerwijk Bosdijk. Johanna W. Becker. Wendelina A. Goed hart (voorw.), Hermina A. C. Nieuwenhof. Min- ke van der Zee, M. Beienema, G. J. Boersbroek, W. Boetje, G. H. Bos, H. Broekema, Chr. Drost, B. van Gorselen, J. H. Heper, J. van den Heu vel. K. Huges, M. A. Joustra, G. A. Kleyn, J. N. Korstjens. J. D. Meyjes (voorw.), H. J. Rijn- veld, J. S. F. Tiesselink (voorw.), J. de Visser. Gerarda J. M. Baars, Heyltje Boeree, Maria W. Gulden, Aaltje Hollander, Franca J. Ossen- dorp, Willy H. L. P. Schoutendorp, Maria M. Vliegen. K. Anthoni, C. E. Bakker. J. J. Beun, L. C. Boogerd. W. M. van Breda, J. Broerse, L. Fibbe, E. R. de Haas, H. Heule, R. A. van der Laaken, J. Merks, W. B. van Norden, H. Peschar A. L. van Reenen. P. Schultz, D. Swens. Geslaagd voor het eind-examen M. H. B. S. ,,'t Kopje", de dames: A. Bierens de Haan. J. Bierens de Haan, N. v. d. Brandeler, I. Biiller, T. Gunning, G. Huynink, IJ. Jolles, S. v. d. Laan, M. van Loghem. M. v. Nierop, A. Schor, J. Swens, S. van Toulon v. d. Koog, C. Ver meulen, H. Vink, G. v. d. Weide. Afgewezen: 1. NED. TOONEELVERBOND. In de algemeene vergadering van het Ned. Tooneelverbond werd nog besproken de toe stand van het tooneelmuseum. dat thans is ondergebracht in een kelder van het Stede lijk Museum te Amsterdam. Getracht zal worden, van het gemeentebestuur van Am sterdam een andere lokaliteit ter beschik king te krijgen, bijvoorbeeld in een gebouw van een opgeheven school. Zoodra men meer ruimte heeft, zullen verschillende ver zamelingen worden gecombineerd. Men zal ook pogingen in het werk stellen om de collectie van wijlen den heer Lion van Lier. welke meer dan 10.000 bescheiden om vat, in het Museum onder te brengen. Ter gelegenheid van de a.s. Vondel-her denking zal het Ned. Tooneelverbond een krans leggen bij het Vondel-monument te Amsterdam. Aan het nationale comité voor de Vondel- herdenking zal medewerking worden aange boden in den vorm van een specialen Von del-avond, uit te voeren door leerlingen van de Tooneelschool. De volgende jaarvergadering zal te Utrecht worden gehouden. JAARVERGADERING BATO, Bovengenoemde vereeniging hield haar 41e jaarvergadering in café-restaurant „Lido'\ De voorzitter, de heer J. H. O. v. d, Wall, sprak een woord van welkom in het bijzonder tot den eere-voorzitter, den heer A. G. H. Jan sen, en 't lid van verdiente den heer C. A. Martin. Hij sprak er zijn vreugde over'uit, dat hoewel in het afgeloopen jaar van verschil lende afdeelingen het ledental achteruit was gegaan, toch het totaal aantal vrijwel het zelfde was gebleven en zelfs op het oogen- blik weer iets grooter is, Hij hoopte, dat dit zoo zou voortgaan. Het jaarverslag van den secretaris, alsmede van de T, C.. commissie van materiaal en propagandacommissie werden goedgekeurd. Voorts werd de heer C. A. Guit, die 12y2 jaar lid der vereeniging was, door den voorzitter gehuldigd; spreker memoreerde de vele ver diensten van den heer Guit als lid en secre taris der T. C. en zijn vroeger vervulde func ties en bood hem het jubileums-insigne aan. Namens de leden sprak de voorzitter der Propaganda commissie den heer Guit toe en overhandigde hem een geschenk met bloemen. In de vacature van penningmeesteresse werd voorzien door benoeming van mej. Cor- nelisse; tot secretaris (die per l September a.s. zijn functie zal neerleggen) werd mej. Roodens benoemd. Mededeeling werd gedaan dat voor het aan vragen der Kon. Goedkeuring het noodzake lijk zou zijn, het reglement te wijzigen. De directeur, de heer C. Th. Smal, dankte voor de medewerking, hem in het afgeloopen jaar verleend; hij sprak den wensch uit, dat dit nog vele jaren zoo zou voortgaan. De eere-voorzitter sprak een woord van hul de tot het bestuur voor zijn beleid. De voorzitter dankte de aanwezigen voor hun belangstelling en sloot daarna de verga dering. De verbetering van den Brouwers- vaartweg. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door den directeur van Openbare Werken te Haarlem aanbesteed: Het vernieuwen van den walmuur langs de Brou wersvaart, ter lengte van ongeveer 440 M., met bijkomende werken. Ingekomen waren 30 biljetten. Ingeschreven werd door: N. Cobelens en Zoon te Haarlem f 26.229; Fr. Philips te Haar lem g 27.300; N.V. Wormerveersche Aann. Mij. te Wormerveer f 27,800; G. Bakker te Haar lem f 28.000; A. W. Klos te Santpoort f 27.650: J. Kuipers te Zurich f f 30.920; Haarl. Grond en Heibedrijf te Haarlem w 27.950; A. Wester- veld te Amsterdam f 27,257. O. Linzel te Soest- dijk f 32.150; Gebr. de Vries te Haarlem, f 28,730. P. Broeken te Breda f 33.500. R. Rij kei- te Haarlem f 29,718. Firma Visser en Kopjes Koog aan de Zaan f 33.370; W. Aafjes en C. Timmerman te Assendelft f 33.000; J. P. v. d. Taak te Amsterdam f 33.900. Firma A. Schoorl te Haarlem f 28.800; D. R. de Jong en W. Borst te Bergen en Bakkum f 35.000; H. Steenkist te Haarlem f 25.600. N.V. Sliedrechtsche Beton IJzberbouw Mij., voorheen Volkers te Slie- drecht f 29,780; G. v. Dijk en Zoon, Hardinx- veld f 30.800. H. Broersma te Haarlingen f 26.180; A. Verhagen te Breda f 29.980; H.Ver- heul te Woerden f 24.879; Firma Brandsen en Ouwerkerk te Amersfoort f 29.330; Firma H. J. de Weers te Haarlem f 24.417. E. Woud te Wormer f 22,278; N. Vermeulen te Haarlem f 26,447; A. Meyer en Co te Diemen f 27.980. H. Barten te Amersfoort f 29.628: P J. v. Hoften te Haarlem f 26,630. Laagste inschrijver is dus E. Woud te Wor mer voor f 22,278. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Noordwestelijken tot Zuidwestelijken wind. aanvankelijk licht tot half bewolkt, later toenemende bewolking, weinig of geen regen, iets warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 767.3 m.M. te Toulouse. Laagste 750.3 m.M. te Memel. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. in de Bilt. De depressiekern, welke Zaterdag over de Noordzee lag, trok oostwaarts. In het noord westen op den Oceaan nadert een nieuwe de pressie. In het Zuidwesten en in het noorden van het waarnemingsgebied bleef de lucht druk hoog. In Zweden waaien zwakke winden met helder tot licht bewolkte lucht. Langs de Noorsche kust is de lucht meest betrokken met matigen noordelijken wind. Geheel De nemarken, Duitschland, midden- en Oost- Europa staan onder invloed van de aftrek kende depressie. Er waaien krachtige noord westelijke winden met betrokken lucht en hevige regens. De temperatuur is in dit ge- heele gebied aanzienlijk onder normaal. In België en Zuid-Engeland en Noord- Frankrijk waaien zwakke tot matige weste lijke winden met meest betrokken lucht en lichten regen. In Zuid-Frankrijk is het meest windstil met helderen hemel. Op het westen van de Britsche eilanden is de wind onder invloed van de naderende depressie tot zuid gekrompen. De lucht is betrokken met plaatselijk weer regen. Voor onze omgeving is naar zuidwest krim pende zwakke tot matigen wind te wachten. De lucht zal aanvankelijk licht tot half be wolkt zijn, doch de bewolking zal vermoe delijk later toenemen. Aanvankelijk wordt droog weer, later toenemende kans op regen verwacht, De temperatuur zal vermoedelijk iets stijgen. BAROMETERSTAND Vorige stand 759 m.M. Stand van heden 763 m.M. Neiging: Vooruit; Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag v.m. 6.23 uur; n.m. 18,35 uur. Strand berijdbaar van 11.3016.30 uur. Morgen, Dinsdagavond 8 uur, heeft de laatste, dus generale repetitie pl&ats in den tuin van het Concertgebouw (bij slecht weer in de zaal). De leiders verwachten dat er nu zeker niemand van de deelnemers zal ver zuimen, want zoo als altijd op het laatst komt het er altijd toch nog opaan. De dames en heereri die nog geen insigne hebben, kunnen dit alsnog morgenavond in ontvangst nemen. Er wordt op gewezen dat het absoluut noodig is een insigne te bezit ten aangezien het anders moeilijkheden met zich brengt om op de Groote Markt te ko men. Aan de kinderen werd nog geen insigne uitgereikt, zij zullen dit morgenavond ont vangen. Het gemeentebestuur had, evenals het vo rig jaar bij de Rubens-Cantate, de goede ge dachte te bepalen, dat Woensdagavond bij het concert „Zoo zong de gouden eeuw" van den Bavotoren en gemeentegebouwen in het centrum de vlag zal worden uitgestoken. Wij doen een beroep op de bewoners van de bin nenstad eveneens de vlag uit te steken. De winkeliers in de binnenstad worden verzocht hun etalages na het concert te wil len verlichten. Het geeft op de eerste plaats een gezelligen aanblik en op de tweede plaats een reclame voor Haarlem in het algemeen tegenover de vele vreemdelingen die in de stad zijn. KORPS MOTORDIENST De reserve majoor jhr. H. H. J. M. van dei- Poll is bij kon. besluit benoemd tot reserve luitenant-kolonel bij het korps. De reserve-tweede luitenants J. C. W. Seg- boer en W. Kramer zijn bij het K. M. D. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen ge komen voor 20 dagen. Bij het K. M. D. zal van 12 Juli tot 21 Augus tus e.k. een cursus motortechniek worden ge houden waaraan wordt deelgenomen door 3 marechaussees en 9 rijksveldwachters. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE op Dinsdag 13 Juil 1937. Progr. I Hilversum H. Progr. II Hilversum I. Progr. ni 8.00 Keulen; 10.20 Pauze; 10.35 Parijs Radio; 12.20 Ned. Brussel; 2.20 Parijs Radio; 3.20 London Regional: 5.20 Ned. Brus sel: 7.05 Pauze; 7.10 Keulen; 7.50 London Regional; 9.20 Beromünster; 10.50 Berlijn. Progr. IV. 3.00 Ned. Brussel; 9.20 Diversen: 10.35 Droitwich: 12.05 London Regional: 12.35 Droitwich: 5.00 Pauze; 5.05 Keulen; 6.20 Di versen; 6.45 Droitwich. Progr. V. 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplaten concert: zang platen. 1 Lovely Lady. Bing Crosby; 2 Wenn ich gross bin, Franz Hoffman; 3 Wenn die Sonne Pola Negri; 4 Tyrolerdalen, Duo Ja; 5 The touch of your lips. Bing Crosby; 6 Mr. en Mrs is the name, Dick Powell; 7 In the shade of an old apple tree, Four Aces; 8 Herz du kennst meine Sehnsucht. Martha Eggerth; 9. Trauriger Sonntag. Franz Hoffman; 10. Launisches Glück, Joseph Schmidt; 11 Flir tation Walk, Dick Powell; 12 Tyrolervisa, Duo Ja; 13 Ein neues Leben fangt an, Mar tha Eggerth: 14 Vergjss deine Sehnsucht, Pola Negi: 15 I'm walkin, the chalk line Four Aces; 16 Ja das ist alles nur auf Ehr. Joseph Schmidt. 8.00—12.00 Diversen. rond mode/ high class Eg e/yptian" ciyaret gering nicotinegehalte óen -&c$!e J&ttéecs/ de nieuwe „nig dulohel gefermenteerde tahalc fObr/pct 20 it 35c/. (Adv. Ingez. Med.) Hollandsch Bloembollen kweekers Genootschap. Verklaart zich vóór het behoud van b edr ij f smaatregelen Onder leiding van den heer S. Schone- veld, uit Oegstgeest, vergaderde Maandag dag in café-restaurant Brinkmann, Groote Markt, het Hollandsch Bloemkweekers-Ge- nootschap ter behandeling van de vraag, of de bedrijfsmaatregelen voor het bloembollen- vak opgeheven moeten worden, als nuttig voor dat vak. De voorzitter zeide in zijn openingswoord o.a. dat gevraagd mag worden, of de strijd over deze vraag wel altijd met faire midde len is gevoerd. Hierbij moet echter niet wor den stilgestaan; thans moet worden doorge drongen tot de kern van de zaak. Kan het vak zich onder de nog heerschende omstandigheden weer geheel vrij gaan be wegen? Moet het vak met een overproductie van 25 pet. daaraan medewerken? 1936 liet een surplus van 34 millioen tulpen. Dit jaar kon den de late tulpen wel eens aan de beurt komen. Ook over de hyacinthen mag men ongerust zijn. Men bedenkt, wat er voor voor de arme kweekers voor de deur staat. Zouden wij, aldus spr., onder de gegeven omstandigheden, ons verklaren voor de vrij heid. Hoofdbestuur en directie hebben in hun prae-advies hierop een duidelijk antwoord gegeven. Wel zullen de orisismaatregele moe ten worden gelequideerd, maar niet in het tempo, als wel gewenscht wordt. Schade aanrichtende maatregelen moeten vermeden worden. Bij alle imeendngsverscihil is in het H. B. G. de onderlinge waardeering gelukkig gebleven. Aan de algemeene vergadering is thans het woord. De secretaris deelde mede, dat van de 25 afdeelingen er 24 vertegenwoordigd waren, met tezamen 217 stemmen. Meerderheid was dus 109 stemmen. De heer Et an an (Noordwijk) zeide, dat hij opdracht had, voor het behoud der be drijfsmaatregelen te stemmen. Persoonlijk was spr. er echter nooit een vriend van ge weest. De saneeringamaatregelen hebben de kleine kweekers aan den rand van den af grond gebracht. Spr. zóu reen commissie willen stichten, bestaande uit vafcgenooten en belanghebben den (leden van de Alg. Vereeniging, expor teurs, enz.) die maatregelen zal kunnen ne men ten behoeve van het vak. Spr. bedoelde 3 leden van Bloembollencultuur, 3 van het H.G.G., 1 lid der L.T.B., 1 lid aan te wijzen door de Veilingdirecties. De minister zal hieraan nog eenige leden kunnen toevoe gen. Deze commissie zou moeten treden in plaats van de Sierteelt-Centrale. Een ander lid achtte teeltbeheersching en lage minimumprijzen voor het binnenland noodig. De afd. Haarlem wilde in elk geval iets doen voor de kleine kweekers. Haarlem is voor de bestending der bedrijfsmaatregelen. Ook de afd. Lisse wil die handhaven, al heeft zij bezwaren en wenschen. Wat heeft men aan vrijheid, die den ondergang te ge volge zal hebben? Bij de nu volgende stemming ver klaarde de vergadering zich met 151 tegen 66 stemmen voor het behoud van bedrijfsmaatregelen. De voorzitter zeide toe, dat wenschen van leden door het bestuur zullen overwogen worden, Misschien kunnen middelen beraamd worden voor hulp aan hen, die onder de be drijfsmaatregelen lijden. MUTATIE DIRECTIE TWENTSCHE BANK. Naar het Alg. Hbld. verneemt zal aan een binnenkort bijeen te roepen vergadering van aandeelhouders van de Twentsche Bank worden voorgesteld tot directeuren te benoe men mr. J. D. Boltjes, thans directeur van het rayon Haarlem van De Twentsche Bank, alsmede de heer F. G. Rosingh, thans direc teur van het kantoor Rotterdam. Voor Groote Kerk te Alkmaar lialf millioen noodig. Zeer kostbare restauratie- iverkzaamlieden. Toestand thans heel ongustig. Vanwege den Rijksdienst der monumenten zorg is een nanuwkeurig onderzoek ingesteld naar den toestand, waarin de Groote Kerk te Alkmaar zich bevindt, nadat dezer dagen eenige steunen zijn ingestort of gescheurd.Dit onderzoek heeft uitgewezen, dat de toestand thans heel ongunstig is geworden en dat on middellijk noodmaatregelen dienen te worden getroffen, in afwachting van wat verder moet geschieden, om een veel grooter onheil te voorkomen. Naar wij vernemen, zal de restauratie, die thans nog noodig is, na de kostbare maatre gelen, die men reeds eenige jaren geleden nam, omstreeks een half millioen gulden kos ten. Het Rijk is steeds bereid geweest, in dezen krachtig te helpen, doch in verband met den crisis slaagde men er van kerkelijke zijde niet in het noodig geld ter beschikking te krijgen. Onmiddellijk na het uihbrengen van het rapport door monumentenzorg heeft het de partement van Onderwijs overleg gepleegd met betrokken instanties over hetgeen nu direct gebeuren moet. De minister heeft voor onmiddellijke voorzienineen reeds f 15000 ter beschikking gesteld Verbouwing Schouwburg Janswcg? Er worden onderhandelingen gevoerd. Elders in dit nummer deelen wij mede, dat dat het college van B. en W. van Haarlem (omdat de exploitatiemogelijkheden betwij feld worden) heeft afgezien van de uitvoe ring van het plan om in den tuin van het Gemeentelijk oncertgebouw in de Lange Be gijnestraat een nieuwe zaal te bouwen. Voorloopig blijft het tekort aan zalen in Haarlem dus bestaan. Wij hebben bij den eigenaar van den schouwburg aan den Jansweg nog eens on derzocht hoe het staat met eventueele plan nen voor het stichten van een nieuw gebouw (eventueele ingrijpende verbouwing) op deze plaats. Hij deelde ons mede, dat er wel on derhandelingen gevoerd worden maar in dit stadium van de zaak is nog niets te zeggen over het slagen daarvan. Nieuwe export-mogelijkheden voor bloembollen. Een welgeslaagde proef. Men schrijft ons uit Hillegom: Terwijl allerwege de bloembollen nu hun weg van het land naar de schuren vinden, om straks over de geheele wereld verzonden te worden, zagen wij dezer dagen in den tuin van den heer Jasper Goemans, „Huize Drie- huize", tot onze verrassing verschillende bloeiende hyacinten. Nader vernamen wij dat deze bollen te Lisse bij het Laboratorium voor bollenonderzoek, onder leiding van Prof. van Slogteren, op bijzondere wijze waren te ruggehouden en behandeld, zoodat zij ge schikt zijn geworden voor export naar het zuidelijk half rond, waar in verband met de andere jaargetijden de bloei veel later dan normaal moet vallen. Hoewel de bloemen niet groot van stuk waren, zijn zij toch onberispelijk gevormd. Het behoeft geen betoog dat deze behan delingsmethode voqr onze bloembollenexport perspectieven opent die slechts ten goede aan den afzet komen. Nog deelde men ons mede dat verleden jaar naar Zuid-Afrika als proef gezonden hyacinthen een volkomen succes zijn geworden. MEVROUW B. KOOI. Ter dezer stede is overleden mevr, B. Kooi, werkend lid van de Stads Evangelisatie. Zij heeft veel gedaan om dien arbeid te bevor deren; bij het herdenkingsfeest op 6 Juli is daarop nog de aandacht gevestigd. Ook heeft zij veel bijgedragen tot de opening van het nieuwe gebouw in 1931. De begrafenis zal plaats vinden Woensdag middag ï2 uur op de Algemeene begraafplaats aan de Kleverlaan. BLOEMENDAAL EXAMENS. Zaterdag zijn te Haarlem geslaagd voor het A diploma M. U. L. O. Lies Koster en H. Kroon, beiden leerlingen van de U. L. O. school aan den Vijverweg. COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET L. O. In de plaatselijke Commissie van Toezicht op het L. O. zijn een drietal vacatures ont staan. Ter vervulling hiervan bieden B. en W. den Raad de volgende dubbeltallen aan. a. In de vacature A. D. Kruyt (ouders van leerlingen eener openbare school) 1. J. A. A. Hoek te Overveen, 2. Mr. A. Bos, te Aerdenhout. b. In de vacature ds. J. C. Brussaard (ouders van leerlingen eener bijzondere school) 1. Mi'. C. Dijkstra te Bloemendaal, 2. J. Swen Jzn., te Aerdenhout. c. In de vacature di*s. C. G. J. Bos, (overige ingezetenen) 1. Ds. J. C. Brussaard te Bloemendaal, 2. drs. H. B. S. Nolthenius te Bloemendaal. AUTO'S VOOR PUBLIEKE WERKEN. B. en W. vragen een crediet van f 3500 voor den aankoop van een vierpersoonswagen en één van een kleiner type ten behoeve van Publieke Werken. AANRIJDING. Zaterdagmiddag 2 uur heeft op den Bloe- mendaalscheweg een aanrijding plaats gehad. De wielrijder E. H., wonende te Amsterdam, kwam met groote snelheid van den Parkweg af; van Bloemendaal naderde een auto in de richting Overveen, bestuurd door den heer W. uit Bloemendaal. De wielrijder botste tegen de auto, waarbij hij aan den rechterknie werd gewond. De fiets was totaal vernield. ONGEVAL TE OVERVEEN. Zondagmiddag zes uur reed de 18-jarige juf frouw K., wonende te Haarlem, per fiets van den Zeeweg naar den Brouwerskolkweg. Op de helling raakte zij de macht over haar stuur kwijt en viel. Zij bezeerde haar linkerknie, welke door de politie werd verbonden. Daarna is mej. K. per politie-auto naar haar woning vervoerd. MET STEENEN GEGOOID. Zondagmiddag 4 uur liepen een heer en een dame op den Bergweg te Bloemendaal te wan- delen.In hun omgeving liepen ook twee jon gens, de 14-jarige L. en de 16-jarige S., beiden wonende te Bloemendaal, die begonnen met steenen te gooien. Het gevolg was dat de dame een steen tegen het hoofd kreeg, waardoor zij een vrij ernstige hoofdwond bekwam. Er werd een dokter ontboden, die ter plaatse hielp, waarna de wonde in het Provinciaal Zieken huis werd gehecht. De jongens zijn aangehou den en zullen voor de laffe daad hun straf wei niet ontgaan.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2