Huilt UoGt Wi{Mk H. Stvaap Matras Slecht? i eet* U.B-Crnet De economische toestand van Argentinië, Lectuur voor de jeugd. J. J. VAN LUIN B. H. MEIJB00M SYNEDEJONGH Nette Meisjes gevraagd Gevraagd Administratieve kracht (m.) Kamermeisje gevr. WISKUNDE Reisbureau DU MEE RESTANTEN Fijne Ameublementen Bad Boekelo BADHOTEL GEBITTEN Kroon's Beddenmagazijn „hè moeder, BOVENHUIS Wielrijders M A A NDAG 12 JUL! 1937 HAARLE M'S DAGBLAD 11 Het jaar 1936. In Argentinië heeft de economische crisis zooveel aan heftigheid verloren, dat zij als een ding van het verleden beschouwd mag worden. Zoo luidt een der passages uit het jaarverslag der Nederlandsche Ka mer van Koophandel te Buenos Aires. Met belangstelling vraagt men zich af: hoe is de economische ontwikkeling aldaar geweest? Door de Argentijnsche regeering is ongetwij feld veel bijgedragen tot den terugkeer naar welvaart, maar daarnaast hebben ook andere factoren een rol gespeeld. Argentinië is zeker niet onder zeer gunstige omstandigheden het jaar 1936 ingegaan. De slechte weersgesteldheid was oorzaak, dat de oogst der landbouwproducten in den zomer 1935/1936 zeer laag is geweest, in het bijzon der voor tarwe en lijnzaad. Bovendien waren voor de Argentijnsche veeteelt de vooruitzich ten in zooverre twijfelachtig, aangezien in Engeland, Argentinië's grootste afnemer dier producten, een heftige campagne gevoerd werd tegen de voor November 1936 op het programma staande hernieuwing van het Britsch-Argentijnsche handelsverdrag, waar bij hier en daar betwijfeld werd of bedoeld verdrag wel hernieuwd zou worden. En ziet wat gebeurde? Midden 1936 mislukte in Noord-Amerika de oogst der voornaamste landbouwproducten door droogte. De prijzen dezer artikelen, die door de oogstmislukking in Argentinië reeds waren gestegen, stegen toen sterk. Het gevolg was, dat Argentinië zijn betrekkelijk, gering export-overschot aan tarwe en lijnzaad en zijn groot export-over schot aan mais tegen zeer goede prijzen van de hand kon zetten. Deze prijzen waren voor Argentinië des te gunstiger, waar dit land in de laatste jaren geleerd had, buitenge woon veel goedkooper dan vroeger te produ- ceeren. En niettegenstaande de oppositie in Engeland en zijn dominions, werd, dank zij eenige concessies van beide betrokken regee ringen, het Argentijnsch-Britsche handels verdrag einde 1936 toch vernieuwd, waar door de naaste toekomst voor de Argentijn sche veeteelt verzekerd was. Een stijging der wolprijzen, gevoegd bij een ongekend goeden katoen- en vruchtenoogst in Argentinië, wa ren oorzaak, dat Argentinië het einde van 1936 met een sinds lange jaren niet meer be haald batig saldo op zijn handelsbalans van 535 millioen pesos en met gunstige vooruit zichten voor 1937, bereikte. Het bleek dan ook onnoodig de minimumprijzen voor tarwe, lijnzaad en mais nog langer te handhaven, terwijl door grooter aanbod van buitenland - sche deviezen, betaald voor Argentijnsche producten, de peso steeg in de vrije markt en in officieelen import koers einde 1936 door de regeering met ongeveer 6 procent verbe terd kon worden. Bovendien hadden de groeiende onzeker heden in Europa en de symptomen van na derend herstel der welvaart in Argentinië een hernieuwing van den sinds 1929 verdroogden stroom van buitenlandsche kapitaal-inver sies in Argentinië ten gevolge, wat bijdroeg tot verbetering van het Argentijnsche betaal middel en tot verhooging van de actief-zijde der Argentijnsche handelsbalans. Het afgeloopen jaar is voor Argentinië economische beschouwd in twee helften te verdoelen, welker karakter aanmerkelijk verschilt. De eerste helft kenmerkte zich door pessimisme, als gevolg van het feit, dat de batige saldi op de handelsbalans kleiner waren dan in 1935. In het midden van 1936 veranderde de situatie. Het batig saldo van den handelsbalans was in de eerste helft van 1936 niet minder dan ,105.393.000 pesos lager dan in 1935 en ge- jvreesd werd, dat het batige saldo, noodig om de betalingsbalans kloppend te maken, waarvoor men meende 400 millioen pesos noodig te hebben, niet bereikt zou worden. Het batig saldo van de handelsbalans over ide tweede helft van 1936 was evenwel '246.072.000 pesos hooger dan het vorige jaar. De verbeterde financieele positie weerspie gelde zich in eenige verlaging van den belas tingdruk. Zoo werd aan het eind van 1936 i besloten de nationale bedrijfsbelasting groo- tendeels af te schaffen. Wel werd door de re geering nog niet voldaan aan het verzoek de 10 procent additioneele invoerrechten af te schaffen, al stelde men den import van zij den en kunstzijden weefsels daarvan vrij. Deze uitzondering hield verband met den onrustbaren smokkelhandel dezer producten ivia Uruguay. In het afgeloopen jaar zette de Argentijn sche regeering haar beschermhigspolitiek voor verschillende nationale productieon dernemingen voort door het oprichten van 'organen, welke de belangen der afzonderlijke bedrijfstakken zullen behartigen. Naast de 'reeds bestaande lichamen voor de bescher- jming van den landbouw, wijnbouw, veeteelt, katoen-cultuur en zuivelindustrie werd een jnieuw orgaan ingesteld voor de wolproductie, i Aandacht dient ook besteed te worden aan de twee door het Congres aange nomen wetten op de coördinatie van het transportwezen, de eene speciaal voor het vervoer in Buenos Aires, de andere voor het rationale transportwezen. Sedert de devalua tie van den peso bevinden de groote particulie- Argentijnsche spoor- en tramwegen ïich in 'n noodlij denden toestand.Aangelegd en werkend met buitenlandsch, in hoofdzaak Britsch, ka pitaal, bestaan hun ontvangsten uit pesos, doch hun kapitaaldienst moeten zij waarne men in pond sterling. Verhooging der tarie ven, naar verhouding van de devaluatie van den peso, was economisch niet mogelijk. Daarbij voegde zich een toenemende concur rentie van het mechanische wegentransport. 'Ter bescherming van spoor- en tramwegen 'worden thans alle publieke transportmiddelen onder controle gesteld, voor zoover de tarie- 'ven, dienstregelingen enz. betreft. Niettegen staande de oppositie daartegen van de zijde der auto-transport-ondernemingen hebben in het Parlement deze particuliere belangen ten slotte voor het algemeene belang moeten (Wijken. Na de handelsverdragen, welke Argenti nië in 1935 afsloot met Engeland, België, Ne derland, Zwitserland, Duitschland en Spanje, 'volgden in 1936 overeenkomsten met Finland, Roemenië en Ostenrijk. Evenals de oude heb ben ook de nieuwe verdragen als basis: we derzij dsche onvoorwaardelijke meestbegunsti- ,ging en toewijzing ter betaling van den im port van goederen uit de desbetreffende lan den van deviezen tegen officieelen import- koers voor eenzelfde bedrag, als waarvoor :het betrokken land Argentijnsche producten koopt, na aftrek van een redelijk gedeelte (11 procenti ter dekking van de deviezenbe- hoeften der regeering. Met Feru brak een ta rief-oorlog uit, doordat dit land de invoer rechten op Argentijnsche tarwe en meel ver hoogde, waarna Argentinië de invoerrechten verhoogde op Peruaansche petroleum. Het zwaartepunt der buitenlandsche handelsre laties heeft voor Argentinië in het afgeloopen jaar gelegen op het gebied der Inter-Ameri- kaansche politiek, waarbij de bemiddelende rol van Argentinië tusschen Bolivia en Para guay ongetwijfeld aanleiding is geweest, dat de Inter-Amerikaansche Conferentie tot Be stendiging van den Vrede te Buenos Aires is gehouden Ten slotte nog een aantal gegevens over den handel, tusschen Argentinië en Nederland. Argentinië exporteerde in 1936 naar ons land voor een waarde van 110.790.412 pesos en importeerde uit Nederland voor een waarde van 32 507.498 pesos. Deze cijfers be hoeven een correctie, welke evenals over 1935 wordt aangenomen op 15 procent. Met inachtneming daarvan zou de Argen tijnsche export naar Nederland in 1936 on geveer 127 millioen pesos hebben bedragen, of ongeveer 12 millioen pesos minder dan in 1935. Deze vermindering is een gevolg van den geringer en export van tarwe en lijnzaad naar Nederland. Onder de koopers van Argentijnsche pro ducten nam Nederland de derde plaats in, na Engeland en de Vereenigde Staten van Ame rika. Sedert 1927 is ons land geregeld de tweede of derde kooper van Argentinië. Als leverancier van Argentinië's invoer nam Nederland de elfde plaats in, in 1935 bezette het de dertiende plaats. De Nederlandsche export naar Argentinië steeg van bijna 20 millioen pesos in 1935 tot 32 millioen pesos in 1936. Het betreft hier grootendeels den import van Nederlandsche aardappelen. Maar daarnaast is gelukkig ook een toename van den invoer van andere Nederlandsche pro ducten in Argentinië vast te stellen. Tot de belangrijkste artikelen van Argentijnschen export naar Nederland in 1936 behooren: mais, lijnzaad, tarwe, gerst, rogge, huiden, vellen, katoen, rundervet, haver, talk, wol enz. Uit ons land bestond de export naar Ar gentinië in hoofdzaak uit: aardappelen, steenkolen, vaartuigen, textielgoederen, ga rens, motoren, aardewerk en vischconserven. MOLLERUS. ROEIEN. De Onderlinge Wedstrijden van Het Spaarne. De jaarlijksche onderlinge wedstrijden van de R. en Z. V. Het Spaarne zijn op Donderdag avond, Vrijdagavond, Zaterdagmiddag en -avond en Zondagmorgen en -middag gehou den. De lange tijdsduur bewijst wel dat het aantal deelneemsters en deelnemers weer heel groot was: er werden in totaal achtenvijftig heats verroeid. De stemming was uitstekend, het weer goed (behalve op Zondagmorgen) en gedurende de finales bezochten o.a. twee eer biedwaardige veteranen der vereeniging, de heeren B. J. Couvée Jr. en F. J. L. Peltenbürg, beiden behoorend tot degenen die haar 52 jaar geleden oprichtten en beiden eerelid, de wedstrijden, en volgden er eenige in de kamp- rechtersboot. Het eerelid de heer B. W. de Kanter was ZMu'dag uit Den Haag overgeko men om de wedstrijden bij te wonen. Ook de voorzitter van den Nederlandschen Roeibond, Ir. Th. P. Tromp, was gedurende eenigen tijd aanwezig en de secretaris-penningmeester van den N. R. B., de heer W. Jongejpn, maakte de wedstrijden van het begin tot het einde mee als lid van de jury voor het stijlroeien. Als men Het Spaarne zulk een activiteit ziet ontplooien als geen enkele andere Neder landsche roeivereeniging bij onderlinge wed strijden ooit toont, is het des te verwonderlij ker dat dit jaar in het geheel geen animo aan den dag is getreden voor deelneming aan de race-nummers op de nationale wedstrijden. Dat is sinds 1927 niet voorgekomen en in de periode 1927-1935 heeft Het Spaarne toch vele overwinningen behaald en zelfs een achttal kampioenschappen van Nederland gewonnen. Gelukkig bewezen deze onderlinge wedstrij den dat het roeiersmateriaal voor een komen den nieuwen tijd-van-succes in opkomst is. Er werd juist door de jongeren in de race-num mers veel goeds vertoond, zij wonnen zelfs het hoofdnummer (vier seniores) en velen toon den onmiskenbaren aanleg. Aangezien Het Spaarne over genoeg coaches beschikt kan daar dus wat goeds uit voortkomen. Het stijlroeien gaf zeer veel goeds te zien, zooals ook te verwachten was nadat in dit seizoen drie stijlvieren met succes op de na tionale wedstrijden zijn uitgekomen. Buiten dit twaalftal waren er nog verscheidene jeug dige roeisters wier prestaties ook veel goeds voor de toekomst beloven. Na afloop der wedstrijden werd een diner gehouden bij Brinkmann, waaraan de voor zitter, prof. dr. A. D. Fokker, de prijzen uit reikte. Ki nprechters bij de wedstrijden waren de heeren G. N. Cieremans, W. de Graaf en H. Meyer. De jury voor het stijlroeien bestond uit mevrouw T. Molijn-Nienhuys en de heeren W. Jongejan en R. W. P. Peereboom. De uitslagen van de finales waren: Race-nummers Vier Seniores: le pr. E. Veen (boeg), J. Land, II. Volker, J. Lourijsen (slag), J. van Hattem (stuurman) in 3 min. 52 sec., 2e pr. W. van den Berg (boeg), M. de Zwart, H. Oox, H. Driessen (slag), N.N. (stuurman). Twee Seniores: le pr. K. d' Engelbronner (boeg), J. van Leer (slag), A. Bruyning (st.) in 4 min, 32 sec., 2e pr. M. van Os (boeg), P. de Ridder (slag), J. van Hattem (st.) Skiff Seniores: le pr. W. van den Berg, 2e pr. G. Bauer. Twee Veteranenlen H. Meyer (boeg), G. N. Cieremans (slag), mej. M. van Santé (st.) Vier Juniores: le pr. R. F. Kirschbaum (boeg). C. R. Kirschbauw. H. Bakker, O. Koetse (slag), mevr. A. HazevoetTijm (st.) in 4 min. 4 sec.; 2e pr. W. van Ree (boeg), Bruyning, G. Fuhri Snethlage, J. van Hattem (slag), mej. M. van Santé (st.). De hierboven genoemde nummers werden alle over 1000 M. verroeid. Over 800 M. werden verroeid: Twee Juniores: le pr. H. Bakker (boeg), O. Koetse (slag), mevr. A. HazevoetTijm (st.) in 3 min. 46 sec.; 2e pr R. Romswinckel (boeg), J. H. Lotgering (slag). N.N. (st.) Skiff Juniores: le pr. H. Driessen in 3 min. 24 sec., 2e pr. Korringa. Over 400 M. werd verroeid Mixel Snélvierenle pr. Mevr. A. Hazevoet Tijm (boeg) W. Hazevoet. H. Driessen. mej. A. v. d. Weg (slag). J. van Hattem (st.): 2e pr. mej. W. Cieremans (boeg), R. Brandner. O. Koetse. mej. J. Polderman slag, mej. M. Steen- huysen (st.) Stijlnummers: Vier Seniores: le pr. Mevr. A. Hazevoet Tijm (boeg), mej. L. Jutte, mej. A. van dei- Weg, mej. C. Timmermans (slag), mej. R. M. Gratama (st.); 2e pr. mej. J. Polderman (boeg), mevr. L. BeukmanKop, mej. M. Schweitzer, mej. G. Knuyt (slag), mej. T. Selle (st.) Tzuee (Wedstrijdroeisters)le pr. mej. W. Cieremans (boeg), mej. W. van Rijswijk (slag), mej. J. de Groot (st.); 2e pr. mej. A. van der Weg (boeg), mej. C. Timmermans (slag), mej. R. M. Gratama (st.) Twee (Niet-wedstrijdroeisters)le pr. mej. M. van Santé (boeg), mej. J. de Roos (slag), mej. C. W. v. d. Berg (st.); 2e pr. mej. A. Val (boeg), mevr. L. BeukmanKop (slag), mej. T. Selle (st.) Vier Juniores: le pr. mej. Bootsma (boeg), mej. Korringa. mej. Slot, mej. Stefels (slag), mej. Knuyt (st.); 2e pr. mej. Val. (boeg), mej. Hartland, mevr. Zeelenberg—Zijlstra, mevr VolkerVeth (slag), mevr. G. Peereboom— Chambers (st.). Skiff Seniores: le pr. mej. A. v. d. Weg, 2e pr. mej. C. Timmermans. Skiff Juniores: le pr. mej. A. van Rijswijk, 2e pr. mevr. Schneider. POSTDUIVEN. Nationaal Bordeaux. Alle liefhebbers, aangesloten bij een er kenden postduivenibond van Haarlem en omstreken, kunnen aan dit concours deel- lemen a f 0.25 per duif. Het inkorven heeft plaats op Dinsdag 13 Juli a.s. bij de P. V. Jansweg 31 Haarlem, tusschen 6.30 uur en 8 uur. „Moeder mag ik lezen?" verzameld door D. A. CramerSchaap. Uitg. Gebr. Kluitman, Alkmaar. In dit groote boek heeft mevrouw Cramer— Schaap bijdragen van verschillende schrijvers en schrijfsters verzameld. Het is een aardig geheel geworden met korte verhalen, rijmen en knutselwerkjes. De illustraties van Pol Dom, hoewel niet alle met evenveel zorg ge- teekend, zijn voor het meerendeel ook goed geslaagd en passend in het kader van het boek. Het is een flinke en gezellige uitgave, waar van echter de hooge prijs 4.75 m.i. een vlotten verkoop in den weg zal staan. De bun del is evenwel ook in vier en in twee afzonder lijke deeltjes verkrijgbaar. „Schilders-Avonturen in de Wol kenkrabber", door Thea Wendels. Uitgave N.V. Hollandia-Drukkerij, Baarn. Tegelijk met „Joostje" van Toos van Styrum is er nog een boek van een stadgenoote, Thea Wendels, verschenen. Een verhaal van ande ren opzet dan we het van meisjesboeken ge wend zijn. Hier niet een meisje, geteekend in bepaalde omstandigheden, die door de moei lijkheden moet heenbij ten om haar doel in de maatschappij te bereiken, doch een beschrij ving van de meer endeels vroolijke voorvallen van het dageüjksche leven des kunstschilders Flodderdas en zijn groep leerlingen in het atelier van eerstgenoemde. Tot dit clubje be hoort dan ook de schrijfster van het verhaal. Dat het werkelijk schilders zijn die het ernstig met hun kunst meenen en die over capacitei ten beschikken, zou men in dit verhaal niet zeggen, en of Flodderdas een kunstenaar van beteekenis is vermeldt de historie niet. Het boek bevat nl. geenszins een, zij 't een nog zoo eenvoudige, kunstbeschouwing. Neen, het be schrijft niet meer dan wat voorvallen in het atelier, een verhuizing, een avond in een ,.ar- tisten"-nachtclub, enz. Het genre is oppervlakkig, maar het is door Thea Wendels heel vroolijk-luchtig verteld. Het is lichte kost, die, wellicht juist door zijn afwijking van het gewone type meisjesboek, toch graag door een aantal lezeressen genut tigd zal worden. „Het Complot", door Sanne van Havelte. Geïll. door Rie Reinder- hoff. Uit. v. Holkema en Waren- dorf N.V., Amsterdam. Ziehier een verhaal met een gezellige sfeer en een prettige spanning. Het „complot" is niet van zeer emstigen aard, maar de lezer is voortdurend benieuwd wanneer het nu ein delijk uit zal lekken. De drie kinderen Berends hebben zich een aantal krachtige termen aangewend al vloeken zij volstrekt niet tot wanhoop van hun moeder. Om hun omstandigheden te ver beteren, moeten zij een jongen in huis nemen, die hun als „zeer beschaafd" geschilderd is en die alleen tegen zeer nette taal zou kunnen. Alleen moeder en oom weten dat dat niet het geval is, dat Dolf in dezelfde fout vex*vallen is, en dat hij juist bij hen komt om weer wat op te knappen. Beide partijen moeten zich dus geweld aan doen en spreken uiterst netjes om zich niet te verraden. En de lezer vraagt zich voortdurend af, wanneer iemand zich eens vergissen zal, Dat gebeurt als Do na een val uit een vruchtboom uit een bewusteloos heid bijkomt en dan het heele „complot" ver geten is, zoodat ze in haar oude taaltje los barst. Dan is meteen het ijs gebroken en wordt het heelemaal een prettige omgang in het buitenhuis van mevrouw Berends. Het verhaal is alleraardigst in elkaar gezet, het bewijst den goeden wil van de kinderen, kortom, een boek dat ik veel lezeressen toe- wensch. „Als je maar wilt", door Johanna E. Kuiper; ill. v. Hans Borrebach; uitg. Gebr. Kluitman, Alkmaar. •Als je maar wilt" is een goed, serieus boek, misschien wel wat te ernstig voor meisjes van 12 jaar, wien er nog te veel van ontgaan zou. Een groot deel ervan is gewijd aan de karakter van vier kinderen Abas; verder spelen ook de ouders en een stel vriendjes en vriendinne tjes er een rol in. Bij een zeilongeluk, min of meer de schuld van den vader, is het jongste meisje verdron ken: de moeder loopt een longontsteking op en blijft maandenlang ziek. Hoe de kinderen op dit alles reageeren, dat wordt in dit boek ver haald. Paul werkt met een verwoede ijver om gauw te kunnen gaan studeeren, en hij wil Moeder alles uit de hand nemen. Frauke meent, dat ieder mensch het beste doet eerst met zichzelf klaar te komen; Marianne probeert zich in allerlei dingen verdienstelijk te maken en vindt tenslotte de oplossing door Moeder in haar leven te betrekken, terwijl Tom zich in zichzelf terugtrekt. Zooals ik al gezegd heb is het een heel eoed en serieus boek van 'n bekend schrijfster, maar de leeftijd van 12—16 jaar voor de lezeressen lijkt me wat laag geschat. Ondertrouwd: BARTELE VAN DER WERFF en ADKIANA JACOMINA VOS Huwelijksbevestiging D.V. 28 Juli a.s. 12 uur in de Klopper singelkerk. Receptie Verspronck- weg 49 Zat. 17 Juli van 15.30— 17.30 uur. Haarlem, 10 Juli 1937 Getrouwd: THEO HABRAKEN en DIEN SIMONS die, mede namens wederzij dsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van be langstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Haarlem. 12 Juli 1937. Heden overleed, zacht en kalm, 69 jaar oud, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Hubertha Boers Weduwe van JAN WILLEM FLENTROP Haarlem: M. WILDSCHUT— FLENTROP. J. WILDSCHUT. J. P. WILDSCHUT. J. W. WILDSCHUT. G. M. WILDSCHUT. Zaandam, 12 Juli 1937. Met groote droefheid ge ven wij kennis van het overlijden van onze lieve vrouw en trouwe moeder lijke vriendin Catharina Elizabeth Henrietta ten Houte de Lange Heemstede, 10 Juli 1937 J. H. Weissenbruchweg 19 J. VAN KRIMPEN H. VAN KRIMPEN Geen bezoek. De begi'afenis zal, inge volge den wensch van de doode, in alle stilte plaats hebben. Eenige kennisgeving. Met groote droefheid ge ven wij kennis van het overlijden van onze lieve dochter, zuster, behuwd zuster en tante Catharina Elizabeth Henrietta ten Houte de Lange echtgenoote van J. van Krimpen. Heemstede, 10 Juli 1937 Aerdenhout: J. A. TEN HOUTE DE LANGE—BLÖTE Batavia: J. J. A. VAN DER NAGEL TEN HOUTE DE LANGE M. W. VAN DER NAGEL 's-Gravenhage: M. J. TEN HOUTE DE LANGE S. A. TEN HOUTE DE LANGE—KOCH JACKIE Cheribon: J. J. A. TEN HOUTE DE LANGE E. TEN HOUTE DE LANGE—KLATTE ELLEKE Aerdenhout: W. G. TEN HOUTE DE LANGE A. R. TEN HOUTE DE LANGE—HUISMAN AFWEZIG van 13 Juli t./m. 2 Augustus: Arts HEEMSTEDE. Praktijk wordt waargenomen door de Drs. de Groot, Hubert, Laeijendecker, Tombrock, van Walsem. arts, Marnixstraat 58 PRAKTIJK HERVAT Arts PRAKTIJK HERVAT. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem van 29 Juni 1937 zijn in staat van fail lissement verklaard de HAN DELSVENNOOTSCHAP ONDER DE FIRMA GEBRs. L. EN P. PESCHIER in liquidatie te Lisse, en haar individueele leden L. PESCHIER te Lisse en P. PESCHIER te Noordwijkerhout met benoeming van den E.A. Heer Mr. E. J. W. Top tot Rech- ter-Commissaris en ondergetee- kende tot curator. De Rechter-Commissaris heeft bepaald, dat in deze faillisse menten de vorderingen moeten worden ingediend bij den cura tor vóór 19 Augustus 1937 en dat de verificatie-vergadering zal worden gehouden op Maandag 13 September 1937 des voormid dags te tien en drie kwart uur in het Paleis van Justitie te Haarlem. De curator: Mr. K. A. F. J. PLIESTER Haarlem, 10 Juli 1937 Kruisweg 61 r. JAGER GERLINGS Spaarne 86 Telel. 10112 Bel's Patentsluiting, Colterman- straat 2, hoek Duvenvoordestr. voor 1 Aug., flink Meisje voor dag en nacht, zelfst. kunnende werken en koken en van goede getuigen voorzien. Aanmelding schriftelijk of 's avonds na 8 u., uitgezonderd Dinsdags en Woensdags, bij Mevr. HOOG- BRUIN, Stationsweg 79, te Velsen. JONGE DAME wordt plaatsing aangeboden op kantoor en als leerares bij han- delsonderwijsinr. Opleiding gra> tis. Vereischt: H.B.S.-opleid,, minstens 18 jaar, van goeden huize. Soil. no. 7157 'bur. v.d. bl. Gevraagd per 1 Augustus voor tijdelijk, leeftijd niet bene den 21 jaar. Br. met opgave op leiding enz. no. 7156 bur. v.d. bl. Hotel TROCADERO, Zandvoort. ZIEKENVERVOER Vakkundige bediening Billijke tarieven TELEFOON 14903 BOUCKAERT Les gevraagd in vacantie voor leerling gymn. klas 5B. Br. met prijsopg. no. 7158 bur. v. d. blad MAANDAG 19 JULI vertrekken definitief: 3 dagen RIJN 22.50 4 LUXEMBURG „27.50 6 VALKENBURG, AR DENNEN en EIFEL 30.— 6 RIJN 42.50 6 LUXEMBURG 42.05 MAANDAG 26 JULI vertrekken 3 dagen RIJN 22.50 4 LUXEMBURG 27.50 4 RIJN 29.50 6 VALKENBURG 30.— 6 HARZ 47.50 6 LUXEMBURG „42.50 10 dagen Speciale Pracht- reis naar ZWITSERLAND 85.—. Vertrek 9 en 20 Augustus, 5 September. DINSDAGS: Ouwehond's Dieren park Rhenen Antwerpen m. boot tocht WOENSDAGS: Giethoorn via afsluit dijk DONDERDAGS: Antwerpen met boot tocht geheel verzorgd Brabantsche Vennen VRIJDAGS Kaasmarkt en Volen- dam Kleef m. diner ƒ4. ZONDAGS: Montferland Antwerpen m. boot tocht ƒ2.15 „3.75 .3.75 ,5.50 ,2.50 ,1.50 ,3.— ,2.50 ,3.75 KRUISWEG 27, Telef. 16166 ROZENSTRAAT 13, Telef. 12566 VOLKORENBROOD is de juiste voeding. ,,Uw bakker Uw dokter Bestel eens een proeCbroodje. Electrische Bakkerij P. C. BRUIJN •kt 22, Tel. 10765 Vanaf 15 Juli Arch - Welf - Manna 2.98 3.98, 4.98 5.98 JAC. v. MARIS Welfspecialist Barrevoetestr. 19, tel. 15051 ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL Nieuwe Gracht 74. MORGEN (DINSDAG): Geëxposeerd een 20-tal nieuwe AMEUBLEMENTEN waarbij o.m. zeer mooie gebogen mahonie gepolitoerde slaapka mer-, pracht eetkamer- en sa lon-ameublementen, ten ver koop toegezonden door eerste klas Fabrikant, welke genoemde Ameublementen, wegens ophef fing der consignatie afdeeling tegen uiterst lage prijzen ten verkoop heeft gesteld. Bezichtiging vanaf 10 uur. Makelaar P. HOOGEVEEN Lz. RECHTSKUNDIGE HULP behandeling van rechtszaken, echtscheiding etc. Rechtskundig bureau F. SPAAN, Staten Bol werk 30, Haarlem (De Zee op de Heide.) Te midden der bosschen. Tennis, Paardrijden enz. Vraagt prospectus. KUNSTTANDEN en TELEFOON 16454 GED. OUDE GRACHT 80 HOEK BOTERMARKT Prijzen bill. Inform, kosteloos. Reparatiën in 2 uur gereed. HEEFT U STOF? Damescostuum n. maat 14.— Colb.costuum naar maat 18.— Prima coupe en fournituren. Colbertcostuum keren 11.50 Nieuwe zomercollectie aanwezig TIJDELIJK 10 pCt. KORTING. Vraagt stalen. J. MüLLER, Joh. de Breukstr. 1 Telef. 16077 Studie Piano f 75.- Duitsche Piano f 150.- met garantie. Ook termijn betaling. W. BOEREE, Schagchelstr. 9 BEL OP 1.5.7.7.7. GIERSTRAAT 73 nog een boterham" Hoort U dut graag? Hebt U graag dal de kinderen flink eloii? Geef ze liet lekkere brood uit Van der Linden's Bak kerijen. dan vragen ze vau- zèlf een boterham extra. TE HUUR GEN. CRONJéSTRAAT met werkplaats en poort. Te bevragen: Atjehstraat 93 Duitsch, Fransch, Engelsch Opl. voor Akte L. O. en alle Praktijk-Examens Dr. OTTO KLIPP Kleverparkweg 142 Tel. 13269 Pracht rijwielen, Torpedonaaf, 42.50, tegen 75 cent per week. R. Kramer, Bakenessergracht 57 verleenen bij uw keus, is niet het voornaamste. Als U bij ons koopt, dan geven wij U vakkundige voorlichting, die haar basis vindt in jaren ervaring van den specialist OPKLAPBEDDENPALEIS. Grootste sort, in opklapbedden. JL -J O ombouwen m. boven- en zijkas- WWUm/ub Ct DltS ten, ook verticaal en buiten- maatsche, 30 modellen. Bedstel- GrOOte Houtstraat 135 len, dekens, alles prima, 1steT x klas, 15 jaar garantie. Telefoon 15499 ORIONWEG 8 (gesloten huis) I Telefoon 23932 HAARLEM-NOORD

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 3