Strijd bij Peiping duurt voort. Thijs IJs en de Brullende Berg Het congres der Volkenbondsvereenigingen te Bratislava. RADIO, PROGRAMMA M A A N DAG 12 JULI 1937 HAAKLEM'S DAGEL'AD China wijst de verantwoordelijkheid Voor het incident van de hand. Japan zendt nieuwe troepen. In den nacht van Zondag op Maan dag te middernacht was de toestand om Peiping volgens het D.N3. als volgt: Alle onderhandelingen zijn afgebro ken en de Chineesche onderhandelaars hebben nadrukkelijk hun verklaring herroepen, dat zij met de Japanners een overeenstemming hadden bereikt. Deze overeenstemming zou betreffen het terugtrekken der troepen. Als re den wordt van Chineesche zijde opge geven, dat het Japansche oppercom mando in Noord-China bevel heeft ge kregen alle onderhandelingen af te breken en de militaire macht volledig te gebruiken. Om Wang Ping Sien en Huang Toe Po aan den Tientsinspoorweg is de strijd in vollen gang. Het doel van de Japansche troepen schijnt het Chinee sche legerkamp en vliegveld Nan Yuan te zijn. De bevolking van Peiping heeft tot nu toe haar kalmte bewaard. Na tegelijkertijd bekend wordt, schijnt het Japansche consulaat-gene raal te Tientsin de Japansche burger bevolking in China te hebben gelast zicht naar de kust te begeven. Besluiten van het kabinet. Domei meldt uit Tokio 11 Juli: Na den van middag gehouden spoedzitting van het kabinet- is minister-president Konoye naar het verblijf van den keizer te Hayama bij Kamakoera ver trokken om den keizer te verzoeken sanctie te willen verleenen op de door het kabinet geno men besluiten ten aanzien van Noord-China. Later heeft het kabinet een verklaring ge publiceerd, welke de besluiten bevat van den kabinetsraad 'zooals deze door den keizer zijn goedgekeurd. De verklaring geeft een overzicht van het in cident te Loekausjiau en den daaruit ontsta- nen toestand en beschuldigt China van kwa den trouw. Er wordt in medegedeeld, dat Japansche troepen naar Noord-China zullen worden ge zonden, doch aan den anderen kant wordt uitdrukking gegeven aan de hoop. dat de kwestie op vriendschappelijke wijze zal kun nen worden bijgelegd. De verklaring zegt voorts, dat waarborgen moeten worden ontvangen, dat de anti-Japan- sche agitatie in China geheel zal ophouden, terwijl China tegelijkertijd verontschuldiging zal moeten aanbieden voor de jongste anti- Japansche uitbarstingen. De verklaring besluit met te zeggen, dat de voile aandacht moet worden geschonken aan de bescherming der belangen en rechten van de vreemde mogendheden in China. Het bureau van het Keizerlijke Huis heeft medegedeeld, dat de keizer en de keizerin op 12 Juli van het keizerlijk verblijf te Hayama, waar het Hof oorspronkelijk tot de opening van de buitengewone zitting van den Landdag op 25 Juli zou vertoeven, te Tokio zal terug- keeren. De Japansche eischen De woordvoerder van den Japanschen ge- neralen staf heeft aan de pers medegedeeld, dat de Japansche autoriteiten de volgende eischen hadden gesteld aan den politieken raad van Hopei en Tsjahar: le. Het terugtrekken van de Chineesche troepen uit tet terrein van het conflict. 2e. Bestraffing van de schuldigen. 3e. Onderdrukking van de anti-Japansche Ernstige treinbotsing in Frankrijk. Negen dooden, een groot aantal gewonden. Zaterdagavond omstreeks zeven uur is op een kilometer afstand van het station te Le Mans een trein, die het station verlaten liad, achter op een anderen trein, die met verminderde snelheid reed, gebotst. Twee wagons werden vernield. Negen personen wer den gedood, 35 gewond. DE HOOGSTE WEG IN EUROPA INGEWIJD. President Lebrun heeft Zaterdag den hoog- 6ten weg in Europa voor het verkeer openge steld. Deze weg ter lengte van 29 K.M. gaat over den pas Iseran in de Fransche Alpen en verbindt Tarentaise met Maurienne, op een hoogte van 1850 meter. Het hoogste punt van den weg is 2769 meter. De weg gaat voort tot Bonnevat en vervolgens langs Modane, Brian- en Barcelonette. INSTORTING IN ITALIë EISCHT ZEVEN DOODEN. De Italiaansche bladen vernemen uit Ve rona, dat tengevolge van het instorten van een boerderij van drie verdiepingen te Marano di Valpolieella zeven menschen om het leven zijn gekomen. TRIBUNE INGESTORT TIJDENS EEN FEEST Bij een schuttersfeest te Krefeld is een tri bune, waarop eenige honderden personen hadden plaats genomen, ingestort. Hierbij werden 3~0 personen gewond. Zij werden on middellijk naar het ziekenhuis gebracht. Vier van hen bleken ernstig gewond. De 26 overigen konden na verbonden te zijn, huis waarts keeren. Parijsche hotelstaking niet algemeen. Er is in het conflict in het hotelibedrijf Zondagmorgen geen wijziging gekomen. De Staking van het bedienend personeel betreft slechts de groote gelegenheden. De buurtcafés en de bars op de Champs Elysées, bij de Etoile. op Montmartre, Mont- parnasse en in het Quartier Latin en de koffiehuizen bij de stations zijn open, even als de eerste rangshotels. Sommige inrichtingen werken met min der personeel dan anders, doch toch nog met voldoende bedienden om de cliëntèle te bedienen. De meeste bladen achten de staking mis lukt propaganda en het nemen van maatregelen tegen het communisme. Op aanwijzing van de regeering van Nanking heeft de Politieke Raad de verantwoordelijkheid van de hand gewezen en verklaard, dat Japan zijn verontschuldigingen moet aanbieden, schadeloosstelling moet geven en moet verzekeren, dat het incident zich niet zal herhalen. De woordvoerder voegde hieraan toe, dat indien de Chineesche troepen in de provin cie Hopei zouden doordringen, dit een schen ding zou zijn van de plaatselijke Japansch- Chineesche verdragen. Tenslotte zeide hij nog, dat indien de on derhandelingen niet tot een overeenstem ming zouden leiden, de toestand buitenge woon ernstig zou zijn. Tsjang Kai Sjek: „Geen duimbreed wijken". Uit Nankeoe wordt gemeld, dat maarschalk Tsjang Kai Sjek instruc ties heeft gezonden aan den burge meester van Peking en aan generaal Feng Tsji Han. commandant van de 37ste divisie van het 29ste leger. Zij luiden: 1. Alle voorwaarden voor een compromis verwerpen. 2. Geen duim breed wijken. 3. Niet trachten de of fers van menschenlevens te beperken. Frankrijk F ranselt-Duitsch handelsverd ran onderteekend. Zaterdag had de onderteekening plaats van een nieuw FranschDuitsch handelsverdrag. Ter gelegenheid daarvan gaf de minister van handel, Chapal, te Parijs een noenmaal ter eere van den Duitschen ambassadeur en de Duitsche delegatie, waaraan talrijke Fransche en Duitsche persoonlijkheden aanzaten. Vele slachtoffers van hittegolf.. Bijna 200 dooden in de Ver. Staten. Reuter meldt uit New-York, 11 Juli. De vijfde dag van de hittegolf heeft het aantal dooden tot 197 doen stijgen. Te New York zijn duizenden door de hitte bevangen. Deze stad had ook het hoogste aantal dooden, n.l, 38, gevolgd door Michigan met 27, Pennsylvanië met 24, Connecticut 20 en New Yersey met 18. De weerkundigen voorspellen nog geen on middellijke verbetering. KARDINAAL PACELLI TE LISIEUX. In het Normandische stadje Lisieux heeft Zondagmorgen onder enorme belangstelling de inwijding plaats gehad van de basiliek van de H. Theresia. De plechtigheid geschied de door den pauselijken legaat, kardinaal Pacelli. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het in het stadje niet donker geworden. Overal brandden helder de lichten, café's restaurants bleven open, dichte drommen belangstellenden trokken naar de basiliek. Van middernacht af hebben tachtig priesters voortdurend missen gecelebreerd. Bij het krie ken van den dag kwamen de extratreinen met de pelgrims reeds aan. Voor de zegening van de nieuwe basiliek sprak de kardinaal staatssecretaris een lange rede uit. In den loop van zijn rede maakte Pacelli nog eenige toespelingen op de rassenleer, o.m. sprekende over een edele en machtige natie, die slechte herders in de aanbidding van het ras wilden meesleepen. De kerk kan echter niet overwonnen worden. Het hoogtepunt vormde de radiotoespraak van den Paus, waarin deze o.a. zeide „Laten wij bidden, dat de Goddelijke Schepper een weinig rust en vrede wil schenken aan deze rumoerige en omvergeworpen wereld en aan alle volken, die gebukt gaan onder de droef heden van het heden en de angst voor mor gen. Laten wij bidden, dat dit geschiedt door het terugkeeren tot de wegen van het recht, d.w.z. door het aanvaarden van de goddelijke souvereiniteit, door gehoorzamen aan de hei lige wetten van God, door het uitoefenen van de rechtvaardigheid en door een groote lief dadigheid ten aanzien van de misdeelden". Frankrijk zal de controle in de Pyreneeën opheffen. Als zijn A'oorwaarden niet worden vervuld. Havas meldt uit Parijs 10 Juli: Officieel wordt medegedeeld, dat de Fransche regeering Maandag 12 dezer aan de niet inmengingscommissie te Londen zal mededeelen, dat de inter nationale controle aan de Fransch- Spaansche grens met ingang van Dinsdag 13 Juli wordt opgeheven. Deze maatregel heeft ten doel de Fransche grens in eenzelfde positie te plaatsen als die, welke sinds eenige dagen heerscht aan de Portugeesche grens, waar op initiatief van de regeering te Lissabon, de controle der Engel- sche waarnemers niet meer wordt uitgeoefend. Hierbij moet worden opgemerkt aldus Ha vas dat het besluit der Fransche regeerins zich beperkt tot deze opschorting van de con trole der neutrale waarnemers. De grens der Pyreneeën blijft gesloten voor goederen, welke voor vervoer naar Spanje door de Londensche commissie zijn verboden. De maatregel draagt overigens een voorloopig karakter en zal wor den toegepast, zoolang de door den vertegen woordiger van Frankrijk aan de Londensche commissie aangeduide voorwaarden niet ver wezenlijkt zijn. De Britsche regeering is, zooals bekend, door de noninterventiecomisies belast met het zoe ken naar een compromis tusschen de Fransch Engelsche voorstellen en de tegenvoorstellen van Italië en Zuid-Duitschland inzake de con trole. Na de redevoering van Corbin heeft de Fransche regeering den tegenwoordigen toe stand aan de pyreneeëngrens niet willen laten voortduren, aangezien zij niet wenschte, dat de verklaringen van den Fransche ambassa deur zouden kunnen worden uitgelegd als een soort druk op de betrokken regeeringen om het bereiken van een conclusie bij de besprekingen te verhaasten. Het blijft de wensch van de Fransche regeering, dat zoo spoedig mogelijk een gunstige oplossing tot stand komt. Hoe Duitschland reageerde. In de Duitsche pers is het besluit van de Fransche regeering betreffende de schorsing van de controle aan de Fransch-Spaansche grens gepubliceerd met weglating van aanduiding, dat dit geschiedde, zoolang de door Corbin aangegeven voorwaarden niet vervuld waren en dat de niet-inmengings- verplichtingen van Frankrijk jegens Spanje bestaan blijven, aldus Havas. Op grond van dit bericht voeren de Duitsche bladen nu een heftige polemiek tegen Frankrijk. Levendige beroering werd in diplomatieke kringen ver oorzaakt, daar het gerucht de ronde deed, dat Frankrijk eenvoudig de grenzen naar Spanje openzette. Van buitenlandsche -zijde werd toen in de Wilhelmstrasse geïnfor meerd, waarop van dezen kant de verzeke ring werd gegeven, dat een rectificatie zou worden gepubliceerd, zoodat de Zondagoch tendbladen den juisten tekst zouden be vatten. Dit is nog niet geschied en de Voel- kische Beobachter schrijft o.m.: „Frankrijk zet zijn deuren wijd open voor den rooden handel, voor manschappen, wapenen en munitie". Geen enkel blad bevatte gistermor gen den gecorrigeerden tekst van het Fran sche toesluit. De indruk te Londen. In sommige kringen te Londen is men van meening, dat de Fransche regeering met haar besluit eerder de taak der Britsche re geering vergemakkelijkt, door duidelijker de gevolgen van een mislukking der aan den gang zijnde onderhandelingen te doen uit komen. Inmiddels kwijt de Britsche regee ring zich van het mandaat dat haar door de non-inter vent.iecommissie is toevertrouwd, en is in overleg getreden met de voornaam ste betrokken mogendheden. Commentaar der Italiaansche pers. De officieele Fransche mededeeling over de opheffing der controle aan de grens der Pyreneeën wordt in de ïtliaansche pers groot opgemaakt gepubliceerd. De „Giornale d'Ita- lia" schrijft: „Dit toesluit beteekent het ein de van de Fransche inmengingspolitiek. De „Tribuna" zegt het onwaarschijnlijk te ach ten, dat na dit toesluit meer wapenen, muni tie of manschappen over de grens der Pyre neeën worden gesmokkeld dan tot dusver. De Vol-ksfrontregeering, zoo vervolgt het blad, wijkt voor den druk der Moskousche vertrouwensmannen en slaat vastberaden den weg in welke haar door de communisti sche bondgenooten wordt aangewezen, zon der welke het ministerie Chautemps-Blum niet meer leven kan. VEERTIEN DOODEN BIJ AUTOBOTSING IN BRAZILIë. RIO de JANEIRO. 10 Juli. Volgens berich ten uit Fortaleza hebben veertien reizigers den dood gevonden bij een autobotsing in den staat Ceara. (D.N.B. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs keek met groote oogen naar het vreemde verschijnsel dat zich daar voor zijn oogen afspeelde. Hij wist niet, hoe hij het had, toen tenslotte alle steenen, die de Koboldmannen daar hadden op gestapeld, met groote snelheid naar beneden kwamen. En daarbij kwam nog, tot groote schrik van de Kobolden, dat al die steenen midden tusschen hen in kwamen. Vuilgezicht kreeg er een midden op zijn hoofd en daarom vond hij het 't wijste, maar zoo gauw mogelijk weg te gaan. Alle Kobolden vluchtten even later om het hardst weg en Thijs moest onwillekeurig lachen, toen hij de angstige gezichten van hen zag. Hals over kop renden ze over het pad het bosch in. Even later waren ze niet meer te zien. De Unie en de R. U. P. Gedachtewisseling over hervorming van den Volkenbond Minister-President Hadza, ex-journalist. e op internationaal gebied hoogst som bere tijden hebben gelukkig de Inter nationale Unie van Volkenbondsver eenigingen, welke dit maal haar jaar- lijksche algemeene vergadering te Bratislava hield, niet doen bukken voor de z.g.n. defai- tisten op vredes- en Volkenbondsgebied. Eer bleek het Congres, niet in de laatste plaats mede dank zij de vurige kracht, die er van den huidigen voorzitter der Unie, van den Belgi schen volkenrechtsgeleerde en senator Henri Rolin uitgaat, beheerscht te worden door de opvatting, dat juist nu trouw aan de beginse len van het Bondshandvest meer dan ooit noodig blijkt. Er zijn er, die tegenwoordig wel bepleiten den Volkenbond aldus te hervormen, dat de sanctie-bepalingen en de verplichtingen om den onrechtmatig aangevallen staat bij te staan (in elk geval door toepassing van z.g.n, economische en financieele sancties) zouden verdwijnen en zoodoende de Bond vrijwel uit sluitend een lichaam zou worden, dienende om in geval van ernstige internationale politieke verwikkelingen onderlinge raadpleging (con sultatie) te bevorderen. Nu, men heeft met betrekking tot wat er zich den laatsten tijd zoo al heeft voorgedaan t.o.v. de nïet-inmengings- aangelegenheden, wel heel duidelijk aange toond gekregen, welk een uiterst geringe waar de heel het stelsel van consultatie heeft. Het was dan ook duidelijk, dat o.m. een beroep op de ervaring in de Spaansche kwestie opgedaan, ten Congres, naast tal van andere argumen ten dienst deed ter bestrijding van de door bijkans niemand, behalve de Oostenrijksche afvaardiging, verdedigde leer, dat men inder daad voorshands beter zou doen met een lou ter consultatieven Volkenbond genoegen te nemen. De naar aanleiding van de Italiaansch- Ethiopische verwikkelingen getroffen sanc ties, waren immers op een geduchte teleur stelling uitgeloopen. Volkomen waar, zoo merkte Paul Boncour op (die ook eens 'n kijkje op het Congres kwam nemen en bij die gele genheid een geweldig vuurwerk afstak, dat tenslotte geen of slechts weinig indruk maak te), docfy men heeft heel het sanctie-apparaat bij die %elegenheid verkeerd toegepast. Paul Boncour vergeleek het in dit opzicht gebeurde terecht bij een patiënt, die van een dokter een goed drankje krijgt, doch zich ten aanzien van het gebruik, niet aan de voorschriften van zijn medicus houdt. Het is natuurlijk niet te doen hier van alle door het Congres aangenomen resoluties en verdere besluiten gewag te maken. Ik pik er alleen 'n enkele uit en dan denk is allereerst aan het besluit om het R. U. P. (Rassamble- ment Universel pour la Paix) als verwante organisatie tot de Unie toe te laten. De afvaar diging van de Nederlandsche Vereeniging voor Volkenbond en Vrede had de bindende op dracht meegekregen om tegen te stemmen, maar ik kaii u verzekeren, dat zij dit geens zins met vreugde in het hart deed. Dit te min der, nu zij, ronduit gezegd, met den mond vol tanden zat, toen zij zich uitgenoodigd zag nu eens waar te maken, dat het R. U. P. gelijk in Nederland wel beweerd is min of meer onder communistischen, althans mede onder communistischen invloed zou staan. Met o.a. iemand als Cecil, den waarlijk geenszins roo den Britschen staatsman aan het hoofd van de R. U. P.-beweging, is het inderdaad al heel onwaarschijnlijk, dat Moskou, laat het dan wezen, stiekum, aan de R. U. P.-touwtjes zou trekken; overigen zal men juist, dank zij de nu gekozen wijze van contact tusschen deze organisatie en de Internationale Unie van Vol kenbondsvereenigingen, voor zoover dat nog noodig mocht wezen, een oogje in het zeil kun nen houden. Bij den huidigen stand van zaken, ware het bepaald Don Quichotterie van Vol kenbond en Vrede als het nu nog langer bij een anti-R. U. P. politiek zou willen volharden. Intusschen was er te Bratislava heusch geen lange beraadslaging noodig om dit agendapunt af te handelen. Daarentegen is er bovenal heel wat gedokterd aan de resolutie die zich met het vraagstuk van de hervorming van den Volkenbond bezig houdt. Gelijk reeds opge merkt, wenscht de Unie, als gangmaakster dei- internationale openbare meening met betrek king tot Volkenbondskwesties, geenszins aan te sturen op verzwakking der sancties en der bijstandsverplichtingen. Zij verklaarde meer dan ooit trouw te willen blijven aan het stel sel van de collectieve veiligheid. Doch tegelij kertijd gaf zij te kennen, dat er dan ook alles dient te geschieden om te waken tegen een uiterst gevaarlijke neiging, welke sommige lan den beheerscht den huidigen stand van zaken voor eeuwig te cristalliseeren. Indien er hier of daar verdragen of toestanden bestaan, die onhoudbaar schijnen, dan moet de weg om tenminste zulke verdragen en (of) toestanden in onderzoek te nemen, zoo goed mogelijk ge baand. Gesteld eens, dat eigenlijk de gansche Volkenbond zou vinden, dat er tusschen staat A en staat B een niet langer houdbaar, want gruwelijk onbillijk verdrag bestaat, en dat niettemin, diegene welke van dat tractaat pro fiteert, weigert zich met een onderzoek dei- kwestie bezig te houden. Als dan die koppige staat door de moreel door den Bond in het ge lijk gestelde tegenpartij zou worden aangeval len, ware het toch wel al te ver, als de onder die omstandigheden aangevallene, nu toch nog aanspraak op de voordeelen van de collectieve veiligheid zou kunnen maken. En dus, zoo geeft dit onderdeel der resolutie i.z. hervor-i ming van het Handvest te kennen, zullen in een dergelijk geval de overige staten van hun plicht tot bijstandverlening als bevrijd be schouwd moeten worden. Met dezen uitspraak gaf de Unie derhalve heel duidelijk te ken nen, dat zij er alles voor voelt de methode die tot vreedzame wijziging van niet meer houd bare tractaten moet leiden met het oog hierop is in het Handvest art. 19 opgenomen een eerlijke kans te geven. Onze Tsjecho-Slo- waaksche vrienden vonden dit maar half, daarentegen bleken hun Hongaarsche buren er zeer mee ingenomen te zijn. Overigens is het een onmiskenbaar feit, dat de Regeering te Praag niets liever zou zien dan een toenade ring tot de Hongaren en tot alle verdere Do- nau-landen. Minister-president Hodza is thans de gangmaker van deze gedachte. Zelf hield hij, juiit om dit denkbeeld nog eens in het openbaar te lanceeren, een begrootingsrede tot het Congres. Daarvoor was hij even uit Praag overgekomen. Hij had het intusschen bijzonder druk, zoodat hij dien avond niet aar het officieel banket deelnam, doch nog elder: vertoefde: later op den avond, bij een ont vangst, was hij echter weer present. En toer deed hij net, alsof hij voor iedereen tijd had ofschoon zijn leven ontzaggelijk druk en beze is. Daarover nog iets in een volgenden brief evenals over Slowakije's positie in der Tsjecho-Slowaakschen staat. Van mijn ver blijf daar te lande heb ik n.l. meteen gepro fiteerd om nog eens nader met land en voll kennis te maken, waartoe trouwens ook reed: de deelneming aan dit Congres °;elegenheic bood. Zoo leerde ik nog nader de groote gast vrijheid der Slowaken kennen, vermocht hur organisatie-vermogen te bewonderen en dit des te meer, waar ik heel goed wist, dat ten slotte de geestelijke elite in dit jarenlang on der het Hongaarsche bewind door allerlei om standigheden achterlijk gebleven land, slecht; een zeer kleine keurtroep uitmaakt. De liederen van de Slowaken mogen ons Westerlingen, veelal droef-sentimenteel in d« ooren klinken, dat het hun aan opgewektheid en temperament ontbreekt, kan niet bepaald gezegd als men eens gade slaat, hoe zij weten te vieren. Intusschen was het werk op het Congres, uit den aard der zaak, verreweg het voornaamste, terwijl trouwens eenige demo- cratiéche getinte feestelijkheden (diners, ont vangsten enz.) mede het nut hadden, dat men er allerlei belangwekkende figuren kon tref fen. Toen ik aan Minister-president Hodza werd voorgesteld, waarschuwde ik hem ter stond, dat ik, in veler oogen, een gevaarlijk be roep, te weten dat van journalist uitoefen. „Dat heeft voor mij niets gevaarlijks", luidde prompt het antwoord, „want ik ben zelf jour nalist geweest". Iets wat niet zoo maar voor de gelegenheid gezegd werd. maar volkomen waar is. Men wist mij te vertellen, dat in zoo verre de journalist nog steeds in den Minister president leeft, dat hij het niet kan laten om, waar hij vertoeft, een heelen stapel kranten te koopen en door te kijken: deze gewoonte, da- teerende uit zijn journalistieken tijd, kan Mi nister Hodza maar niet afwennen. Dr. E. v. RAALTE. Een Goede Huidverzorging Witte Purol wrijft onzichtbaar weg in de huid en is daarom zoo geschikt voor gebruik overdag. Dit houdt de huid zacht en mooi en voorkomt en geneest zonnebrand en vervellen. Doos 30 ct. (Adv. Ingez. Medj hl j1 -jl' i=*i|| DINSDAG 13 JULI 1937. HILVERSUM I 1875 M. AVRO-Uitzending-. 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwij ding; 10.15 Gewilde muziek (gr.pl.); 10.30 Jetty Cantor's Ensemble; 11.00 Huishoude lijke wenken; 1.1.30 Vervolg concert; 12.30 Gramofoonmuziek; 1.30 Het Omroeporkest; 2.00 Declamatie; 2.15 Het Omroeporkest; 3.00 Lyra-Trio, zang en declamatie; 4.30 Kinder koorzang; 5.00 Voor de kinderen; 5.30 Kovacs Lajos' orkest; 6.30 AVRO--dansoi'kest; 7.00 Orgelspel; 7.30 Reportage; 8.00 Berichten .N.P. Mededeelingen; 8.15 Omroeporkest en solisten; 9.15 Zang door Padvinders-koor; 9.45 Vervolg concert; 10.30 Actualiteitsflitsen; 10.45 Gramofoonmuziek; 11.00 Berichten A.N.P. Hierna: AVRO-dansorkest; 11.40 Gra mofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. KRQ-Uitzending. 8.00 Gramafoonmuziek; 9.00 Pontificale H. Mis; 10.30 Gramofoonmuziek; 11.30 Gods dienstig halfuur; 12.00 Berichten; 12.15 KRO orkest en gramofoonmuziek; 2.00 Vrouwen- uur; 3.00 KRO-orkest; 3.50 Gramofoonmu ziek; 4.10 Sopran en piano; 4.20 Gramofoon muziek; 4.50 Vervolg zang en piano; 5.00 Gra mofoonmuziek; 5.45 Felicitatiebezoek; 6.00 KRO-Melodisten en solist (Om 6.15: Waar gaan de oude rijwielplaatjes heen? causerie); 7.00 Berichten; 7.15 St. Servaas. de eerste Bisschop der Nederlanden, causerie; 7.35 Re portage Heiligdomsvaart te Maastricht; 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen: 8.15 Gra mofoonmuziek; 9.15 Radiotooneel; 9.45 KRO- Melodisten en solist: 10.15 Voor schaaklief hebbers; 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 John Kristel en zijn Band; 11.30 Gramofoonmu ziek. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Dansmuziek (gr.pl.); 11.20 Orgelspel; 12.05 Radiotooneel; 12.35 Jan Hurst en zijn orkest; 1.30 Cricketverslag; 1.50 Orkest der Baxendale-Fabrieken; 2.20 Trioconcert; 2.50 Muzikale causerie (met gr.pl.); 8.20 Jack Wilson's kwintet; 3.50 Gramofoonmuziek; 4.35 Het Hungaria Zigeuner-orkest; 5.00 Paste and P.aper causerie; 5.20 Cricketreportage; 5.40 Het Dulay-kwintet; 6.20 Berichten; 6.45 Orgelspel; 7.20 Het BBC Northern Orkest; 8.20 The British Diarists, causerie; 8.40 Het Café Colette-orkest en solisten; 9.20 Berich ten; 9.40 Politics in America, causerie; 10.00 Het Hirsch strijkkwartet: 10.35 BBC-Theater orkest en solist; 11.35 Bram Martin's Band; 11.50 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek; 12.20 Pascal-orkest en zang; 2.20 Gramofoonmu ziek; 3.05 Zang: 4.05 Zang; 4.20 Orkest en solisten; 7.20 Zang; 7.35 Pianovoordracht; 8.35 Operette-uitzending. KEULEN. 456 M. 6.50 Militair concert; 8.50 Westduits Ka merorkest; 12.20 Fabrieksorkestconcert; 1.35 Omroep-Amusementsorkest; 4.20 Solisteu- concert; 5.50 Gramofoonmuziek; 7.10 R. Ga- den's orkest; 8.30 Omroeporkest en soliste; 9.20 Literair-muzikaal programma; 11.10 Om roeporkest en solist. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek: 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest: 1.50 Gramofoonmuziek; 5.20 Kleinorkest; 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek; 3.20 Bonte Avond; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek; 12.50 Salonorkest. 1.30 Kleinorkest; 1.50 Gramofoonmuziek; 5.20 Zangvoordracht; 6.35 Gramofoonmuziek; 6.50 Kleinorkest; 8.20 ,ie Portrait de Manon", opera; 9.35 Omroeporkest; 10.30 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 „Für jeden etwas". het Frankforter Omroeporkest en soliste.. 9.20 Gramofoon muziek; 10.20 Berichten; 10.50 Pianovoor dracht; 11.05 Weerbericht; 11.20 Waldo Ot- tersdorf en zijn orkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6