Petit en De Ruyter loopen in recordtijd Ook Albert van uit den strijd ^SPORTBLAD VAN HAARLEM'S n a n r i An Zweden wint van Nederland Gemakkelijk verdiend TOUR DE FRANCE M A A N D A G 12 TUL I 1037 HAAR T, F. M'S DAGBLAD 5 Het aantal Tennistournaments te Haarlem en omstreken wordt steeds grooter. In de afgeloopen week waren cr drie, waarvan de deelnemers Zondag voor onzen fotograaf poseerden, namelijk van links naar rechts: Groenendaal", „Duinwijck" en „Brederode". STOCKHOLM, 11 Juli (A. N. P.) Ter gele genheid van het 25-jarig bestaan van het Stockholmsche stadion werd Zondagavond een landen wedstrijd georganiseerd tusschen de Zweedsche en de Nederlandsche athletiek- ploeg, welke door Zweden met 8149 punten gewonnen werd. Alleen de nummers 100 en 200 meter hardloopen leverden overwinningen voor onze landgenooten op. Toch zijn er nog twee Nederlandsche records verbeterd, waar bij vooral de prestatie van Petit buitengewoon fraai mag worden genoemd. Hij bracht het Nederlandsch record op de 3000 meter op 8 min. 39,6 sec.; het oude record stond eveneens op zijn naam met een tijd van 8 min. 48 sec., gevestigd tijdens den laatsten landenwedstrijd tegen Oostenrijk te Weenen. De Ruyter bracht zijn eigen Nederlandsch record op de 1500 meter van 4 min. 4 sec., ge vestigd bij den landenwedstrijd te Boedapest tegen Hongarije, terug tot 4 min. 2,6 sec. Zweden heeft vooral in de technische num mers zijn groote kracht getoond. Bij het kogel- stooten kwam Bergh over de 15 meter en Lindblad sprong met den polsstok 4 meter hoog. Groot verschil bestond er ook bij het discuswerpen, waarin Hedvall en Bergh elkaar niets toegaven en met slechts 2 centimeter onderling verschil en worpen van meer dan 48 meter de bovenste plaatsen bezetten. In het algemeen zijn de verrichtingen van Onze landgenooten tegengevallen. Van de Poll en Lutkeveld bereikten bij het speerwerpen de 60 meter-grens niet. De Zweed Attervall kwam dicht bij de 70 meter. Brasser moest met een tijd van 15,3 sec, op de 110 meter horden met de tweede plaats ge noegen nemen. Lidman werd eerste in 14,7 sec. (Op de middenafstanden domineerden de Zweden volkomen. Zelfs de estafette ging voor onze landgenooten verloren. Baumgarten kon de 400 meter niet winnen; met 49,2 sec. bleef Jiij beneden zijn prestatie van Boedapest. Van Beveren zorgde voor de beide Nederlandsche overwinningen. De 100 meter won hij in 10,9 sec. en de 200 meter in 21,8 sec. In verband met 't feit, dat Boersma hier de tweede plaats bezette, was dit nummer het eenige, waarop de Hollanders het grootst aantal punten be^ haalden. Een zeer fraaie prestatie werd verricht door Bouman. Hij wist op de 800 meter Andersson uitstekend bij te houden en eindigde als twee de, na een zeer scherp gevecht met Bruce, in den uitstekenden tijd van 1 min. 55,9 sec., waarbij hij slechts 0.8 sec. boven het beroemde Nederlandsche record van ir. A. Paulen bleef. En dan waren het ten slotte nog de twee re cordverbeteringen, waarover wij reeds schre ven. Dank zij het uiterst tactisch loopen van Petit wisten de beide Zweden Jonsson en Lars- son den Hollander slechts in de laatste ronde van zich af te schudden, maar daarmede stond tegelijkertijd vast, dat Petit het Nederlandsch record met vele seconden had verbeterd. Op 29 Mei van dit jaar bracht Petit het Neder- lanadsche record op 8 min. 54,8 sec.; te Boe dapest ging er 0,8 seconden van af, twee dagen later werd de prestatie teruggebracht tot 8 min. 48 sec. en thans bleef Petit onder de 8 min. 40 sec. Ook de verrichting van De Ruyter is buiten gewoon fraai; langzaam maar zeker gaat het op dezen afstand naar de 4 minutengrens. Het was ten slotte wel opmerkelijk, dat, of schoon op de middenafstanden de minste punten door de Nederlandsche ploeg werden behaald, niettemin daarop door onze athleten de beste prestaties werden verricht. Onderlinge wedstrijden H.F. C. -Haarlem Toen verleden jaar de athletiekvereeniging „Haax'lem" haar onderlinge wedstrijden hield werden eenige nummers voor voetballers in- gelascht. Het succes hiervan was zoodanig, dat men besloot dit jaar een specialen wed strijddag voor voetballers te houden, waar bij de deelnemers, ondergebracht in ver schillende klassen, elkaar zouden bekampen, om de door de H.F.C. „Haarlem" uitgeloofde kampioensmedailles, I De deelneming mag bevredigend genoemd worden; er werden eenige prestaties gele verd, die er mochten wezen. Zoo wist H. v. Vreeden in de 100 M. finale den buitenge woon goeden tijd van 11.7 sec. te maken, waarmee hij de beste prestatie van den mid dag leverde en een speciaal daarvoor be schikbaar gesteld bekertje mocht ontvan gen. Ook de door Smit in 4 min. 46 sec. gewon nen 1500 M. was van zeer goed gehalte. Hij won met grooten voorsprong, niettegen staande den vrij sterken wind. Dat de strijd bij de seniores uiterst span nend was, wordt door de geringe verschillen bij het totaal aantal punten bewezen. Ook had nog een wedstrijd over 400 iM. plaats voor veteranen, waarbij door allen „in burger" geloopen werd, daar men anders bevreesd was te dicht het Nederlandsch re cord te benaderen! Dankelman nam zoowaar den kop, maar moest, nadat het hem eenige malen gelukt was een aanval af te slaan, «rr| --jntfflTO Van Balen Blanken laten passecren. Deze 9p§[ fmxll ling plotseling met teJTfrJs >3Sp een onweerstaanba- /TT y rcn eindspurt naar vo de, heer Van Balen Twisterlmg. Blanken, met een op wekkend woord, waarin hij o.a. nog eens wees op het groote nut der athletiekbeoefe- ning voor voetballers, de prijzen aan de winnaars uit. De uitslagen luiden: Adspiranten. 80 M.: 1 Kelderman 11.2, 2 Van Veen 11.2. 3 de Koning 11.3. Kogelstooten (3 K.G.)1 Kelderman 11.61 M.. 2 de Koning 10.70 M., 3 v. Veen 9.86 M. Hoogspringen: 1 Van Balen Blanken 1.35 M.. 2 Hoogteyling 1.35 M.. 3 v. Veen 1.30 M. Totaal uitslag: 1 A. Kelderman 1610 pnt.. 2 J. v. d. Veen 1502 pnt., 3 A. de Koning 1462 punten. Juniores. 100 M.: 1 G. v. Balen Blanken 12.7; 2 Elsin- ger 12.8; 3 v. Pauel 12.9 Kogelstooten (5 K.G.)1 Drost, 10.03Vz M. 2 v. d. Heyde 9.36 M., 3 v. Pauel 8.82 M. Verspringen: 1 Drost 5.08 M., 2 v. d. Heyde 4.88 M., 3 Doesburg Lanooy 4.84 M. Totaal uitslag: 1 Drost 1223 pnt., 2 v. d. Heyde 1098 pnt., 3 v. Pauel 1087 pnt. Seniores. 100 M.: IR. Visser 12; 2 A. Hartog 12.1; 3 H. v. Vreeden 12.2. 1500 M.: 1 Smit 4.46; 2 J. Best 5.11.1; 3 G. Bakker 5.15 7 Kogelstooten (7.25 K.G.)1 A. Kaan 10.47 M.. 2 Smit 9.65 M., 3 Vrins 9.12 M. Totaal uitslag: 1 A. Kaan 1417 pnt., 2 H. v. Vreeden 1388 pnt., 3 Smit 1334 pnt. 4 R. Visser 1326 pnt. (De Duitsche bokser Schmeling ontving 5000 dollar garantiesom omdat de neger Louis zijn contract met hem niet nakioam en hij zal nog eens 25.000 dollar opstrijken, nu de Engelschman Farr zich ook aan zijn verplichting onttrekt.) Wanneer je voor de vuist weg leven kunt En daarin iets bijzonders kunt presteeren, Dan sla je daaruit handig goede munt, Tweehandig zelfs om goed te preciseeren. Het loon des boksers-wereldkampioen. Tenminste in de klas der zwaargewichten, Beloopt zoo in de buurt van een millioen, Als zij zich eens tot een gevecht verplichten. Dan slaan en meppen zij een „stief kertier" En een van bei gaat tijdelijk te gronde, Dat doe je nou wel niet voor je plezier, Maar 't eindje brengt een pleister op de wonde. Zelfs voor den man die beurs geslagen is, Wacht er een beurs, om hem weer op te beuren. Al waren zelfs ook al zijn slagen mis, D i e slag is raak, dus waarom zou hij treuren. Maar 't mooiste is. als je zoo krachtig bent, Dat niemand anders je meer uit durft dagen. Het lijkt wel vreemd, maar zon dei- concurrent. Kun j' in de bokssport ook nog weieens slagen. Je zet een kampioensgevecht op touw. Bereid den titelhouder te ontmoeten, En voor 't geval die je ontwijken zou. Bepaal je bij contract een hooge boete. De kampioen ontwijkt je inderdaad, Hij is te bang. dat je hem af zult drogen. Hij eert het woordde kost komt van de baat. En vecht tenslotte naar en voor vermogen. Max Schmeling is in naam geen kampioen, Maar hij verdient intusschen toch maar tonnen, In zijn geval wordt, zonder iets te doen, 't Geld waarlijk zonder slag of stoot gewonnen. P. GASUS. Weg-estafette Zondagmiddag werd onder leiding van den heer W. Marsman de jaarlijksche estafette loop van de T.V. Santpoort gehouden voor vereenigingen uit den Kennemer Turnkring, den Zaanschen Turnkring en Noord-Hol- land's Zuiderkwartier. Vier dames- en zes heerenploegen namen aan den wedstrijd deel. De belangstelling van de zijde van het- publiek blijkt elk jaar sterk te stijgen en zij was Zondag zelfs van dien aard. dat een touw-afzetting aan de finish zal moeten worden overwogen. De baan was verschillend van die van vo rige jaren en zeker was dit een verbetering, vooral vooi- de dames, waartegenover stond, De Belg Vervaecke wint deze etappe Uit Menton: De Tour de France heeft voor Nederland wel een bijzonder ongelukkig verloop. Moest eerst Piet van Nek den strijd staken, omdat hij te laat aan de controle dei- tweede étappe kwam en een te grooten achterstand kreeg, na vijf étappes gaven Van de Ruit, Bras penning Jr. en Mid delkamp op, omdat zij door kwetsuren niet in staat waren verder te gaan. In de tiende étappe, welke Zondag van Digne naar Nice werd gereden, is Albert van Schendel te Albert van Schendel. _T Menton door een mo torrijwiel aangere den en daarbij vrij ernstig aan den dat het contact tusschen start en finish in den dameswedstrijd niet gemakkelijk bleek te zijn. Daardoor moesten de tijden in de finale ontbreken. De baan was nu evenwel recht en dit bleek een groote vooruitgang te zijn, getuige de tijden in de series. Uit deze series plaatsten zich in de be slissing T.V.S., Aalsmeer en Concordia. De Santpoorters hadden in de series den besten tijd gemaakt (46.6 sec.) en in de beslissing leidden zij tot ongeveer 20 M. voor het einde. Toen kwam Concordia evenwél naar voren en even voor de eindstreep werd T.V.S. ge klopt. Aalsmeer plaatste zich no. 3. Bij de heeren hadden die ploegen de beste kans, welke over een goede 800 M.-looper konden beschikken. De deelnemers gaven elkaar evenwel weinig toe en de verschillen waren dan ook niet groot. Daardoor bleven de tijden dan ook onder die van vorig jaar. De uitslag was: 1. Olyimpia 3 min. 45 sec.; 2. Concordia 3 min. 47.2 sec. 3. T.V. IJmuiden 3 min. 50.2 sec. De prijzen werden na een inleidend woord van den T.V.S. voorzitter, den heer Hop, uit gereikt door den heer v. Beem, voorzitter van „Santpoort's Bloei". schouder en de armen gewond. Hij moest naar het ziekenhuis te Menton worden over gebracht, waar gelukkig kon worden gecon stateerd, dat de blessures niet van zeer ernsti- gen aard waren. Hij moest echter den strijd stakën, zoodat alleen Anton van Schendel Ne derland nog vertegenwoordigt. De laatste kwam als 75ste te Nice aan in den tijd van 9 uur 57 seconden. Winnaar was de Belg Ver vaecke met een tijd van 8 uur 29 min. 19 sec. Het algemeen klassement is thans als volgt: 1. S. Maes (België) totaaltijd 68 uur 37 sec., 2. Vicini (Italië) individueel. 68 uur 1 minuut 12 sec., 3. Lapebie (Frankrijk) 68 uur 1 min. 59 sec., 4. Vissers (Belgie) 68 uur 2 min. 33 sec., 5. Puppo (Frankrijk) individueel. 68 uur 2 minuten 54 sec.. 6. Bartali (Italië) 68 uur 10 min. 57 sec., 7. Acnberg (Zwitserland' 68 uur 17 minuten 2 sec., 54. Anton van Schendel 70 uur 49 minuten 39 sec. In het landenklassement behoudt België de leiding. Het ziet er als volgt uit; 1. België 204 uur 33 min. 59 sec., 2. Frankrijk 205 uur 6 minuten 17 sec., 3. Italië 206 uur 16 minuten 32 sec., 4. Duitschland 207 uur 19 mi nuten 22 sec., 5. Zwitserland 208 uur 38 mi nuten 19 sec., 6. Spanje 210 uur 4 minuten 57 sec., 7. Luxemburg 211 uur 54 minuten 32 sec. Vandaag is het een rustdag. De Ronde van Alkmaar. Zaterdagmiddag is onder groote belang stelling de tweede ronde van Alkmaar verre den over een 7 K.M. lang traject, dat voor een deel. door de stad ging en dat door de nieuwelingen 9 en door de amateurs 15 maal gereden moest worden. Te half twee startten de nieuwelingen, die met een veld van 72 renners vertrokken. De uitslag werd: 1 K. Eenhoorn, Alkmaar in 1 uur 35 min. 9 sec.; 2 M. J. Jansen, Eindhoven in 1 uur 35 min. 21 sec.; 3 J. Loos, Amster dam, 4- A. Spanjer, Nieuwendam, 5 B. Schel lingerhout, Zaandam. Te half vier startten de amateurs en onaf- hankelijken. met totaal 96 renners. Even voor den start werd Theuns, de kampioen '37 der onafhankelijken, gehuldigd. De uitslag werd: 1 G. Schutte, in 2 uur 31 min. 29 sec.; 2 M. Gageldonk (onafh.) Breda op een lengte. 3 Th. Peek, Gouda, 4 M. Hee ren. Breda; 6 J. Theuns (onafh.), Princen- hage, 7 P. Joosten. Breda, 8 J. Heeren Breda, 9 L. de Beer, Amsterdam, 10 D. Veld, Alk maar De hengelaars houden zich nog altijd aan het spreekwoord: „De Zondagmorgen dan ook vroeg bij zijn om de leden van het Viscli houden, te kieken. Te vier uur vertrokken zij namelijk met morgenstond heeft goud in den mond". Onze fotograaf moest er college „Het Baarsje die een wedstrijd te Ursem bij Alkmaar gingen hun dames van de Amsterdamsche Poort. Slechts overwinningen op de 100 en 200 meter

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9