De betooverde Villa. De zwemwedstrijden Duitschland-Hongarije werden door eerstgenoemde ploeg Qp golflinks van de Hilversumsche Golfclub zijn de Wedstrijden Om het internatio- Carl Schuricht zal een aantal concerten gewonnen. Arendt, de winnaar van het nummer 1500 meter, in actie naa| dameskampioenschap van Nederland gespeeld. Een der deelneemsters aan slag van het Utrechtach^Stedelijk Ork®s* Op de Algemeene Begraafplaats te had Maandag de teraardebestelling plaats van den overleden rechter in het Permanent Hof van Internationale Justitie, den heer A. Ham- marskjöld. Een overzicht De flottieljeleider .Tromp", die onlangs bij de Ned. Scheepsbouw Mij. door H. M. de Koningin tewater werd gelaten, wordt thans te Amsterdam afgebouwd en nadert zijn voltooiing, ten overzicht van het schip De nieuwste foto van den jeugdigen Prins Boudewijn van België in het park van het kasteel te Laeken De brugbouw bij Stadtroda in Thüringen voor den b*£fn* autoweg, is in vollen gang. - Een overzicht der constructs van een der bog over het .Teufelstal De landen-athletiekwedstrijd Zweden Nederland te Stock holm. Een moment uit de 110 meter horden. Tweede van rechts Brasserderde van rechts Kaan FEUILLETON Naar het Engelsch bewerkt door J. R. VAN RIJN. (Nadruk verboden). 30) „Jawel, toch wel", was het antwoord, „ik heb van de telefoonkwestie direct werk ge maakt, toen ik je brief kreeg en nèt voordat je binnenkwam, heb ik rapport gekregen Even kijken o, hier!" Rij nam een vel pa pier in de linkerhand, terwijl de rechter voortging aan de katten. „Mevrouw Thompson telefoonnummer M-M-M, Dinsdag M-M-M. ha, daar hebben we 't. Opgebeld door Led- lington 202 om half één. Ledlington is ergens •in de buurt van Forsham, hé?" „Zeven mijl van Forsham", lichtte Julian in. „Wat is Ledlington 202? Staat dat er bij?" „Eens kijken, ja, daar staat het, 't is een hotel Queen's Hotel. Ledlington". Julian floot zacht. Het Queen's Hotel in Ledlington, Dinsdag, Ellen's verhaal over Ferdinand Miller Miller op de stoep van het Queen's Hotel in Ledlington; toen hij Bronson zag. slipte hij hals over kop naar binnen. „De vloek van een schuldig geweten' had Amabel lachend gezegd. Ferdinand Mil ler in Queen's Hotel omstreeks den tijd. dat het medium vandaar uit werd opgebeld en toen Bronson toevallig langs kwam. wilde hij niet gezien worden! De schrandere oogen van Sir. Oharles merkte den frons op het voorhoofd, de peinzende gelaatsuitdrukking bij zijn be zoeker op. Hij legde zijn pen neer en vroeg: „Wat is er, kerel? Vind je met, dat je me nauwkeuriger op de hoogte moest brengen?" Julian knikte. „Een halve minuut", verzocht hij. Nita King was ook in Ledlington geweest, overdacht hij. Ja, hij moest Charley op de hoogte brengen. Hij zat er alleen mee, of hij niet verschillende details verzwijgen moest voor het geval Annie Brown in de zaak ge moeid was en Anita King mocht blijken Annie Brown te zijn. Annie in moeilijkheden brengen dat kon hij die arme oude Brownie niet aandoen „Charley", verbrak hij de stilte, „kunt je me vijf minuten tijd geven? Het is eigenlijk een beetje verwarde boel in mijn hersens en ik wou graag de dingen eerst een beetje sor- teeren. Kun je me nog even laten denken? Je hebt het zeker, zooals gewoonlijk, weer afgrijselijk druk?" „Druk?", gromde Sir Charles. „We houden ons op het moment onledig met de aange name tijdpasseering een naald in een hooi berg te zoeken. Ben jij bij geval op een van je vele omzwervingen op deze planeet een lieftallig vrouwspersoon tegengekomen, die om de beurt mademoiselle Annaïs en Rooie Annie heet? Voorzien van rood haar en waarschijnlijk grondig bij die valsche bank- biljettenkwestie betrokken? Aangezien zij op het oogenblik onze houvast is, ben ik nogal op een ontmoeting met die dame gesteld. Maar hou dat vóór je, alsjeblieft! Neem je vijf minuten maar, als je ze noodig hebt. Je weet, ik moet een paar brieven schrijven." Julian Forsham was naar het andere einde van de kamer geloopen. Hij scheen verdiept in de beschouwing van een schilderij, het duurde een poosje, vóór hfj over zijn schou der zei; „Ik ben bang, dat ik er met vijf minuten niet kom, Charley. Het zou alleen maar tijd verknoeien zijn, om je er nu verder mee lastig te vallen. Het zaakje duurt nog wel even dank je alvast voor de informatie over dat telefoonegsprek. Ik zal je een an deren keer wel vertellen, waarom ik dat weten wou". Sir Charles keek verbaasd op. „Maar beste Julian", begon hij. Eer hij evenwel verder kon praten, draaide zijn neef zich om, kwam naar hem toe en klopte hem op den schouder. „Ik houd je maar op", zei Julian, „het wordt bovendien mijn tijd. Over een paar dagen kun je me met verdere ontboezemingen verwachten. Doe de groeten aan Isobel en zeg haar maar vast, dat ze op mijn bruiloft komt. Tot ziens". De deur ging dicht. Sir Charles keek er naar en trok de wenkbrauwen op. „Ju-Ju is een beetje gek vandaag", mom pelde hij. „Zeker een gevolg van de liefde op zijn ouden dag!" HOOFDSTUK XXX. Met den trein van 6.20 ging Julian naar Forsham terug. Hij had een coupé alleen en veel om over te denken. Die schertsende vraag van Charley: „Ben jij soms een vrouwenpersoon tegengekomenmade moiselle Annaïs en Rooie Anniebij de valsche bankbiljettenkwestie betrokken was een gruwelijke openbaring voor hem ge weest. Hij had op het punt gestaan Charley alles maar te vertellen ondanks zijn vrees dat Annie Brown op een of andere manier aan de geheimzinnige voorvallen in de villa deel zou hebben. Hij moest dan maar zien hoe hij de arme Brownie voor nieuwe schande en nieuw verdriet zou kunnen behoe den. Maar toen had Charley zelf hem ervan teruggehouden met twee woorden: den naam Rooie Annie. Dien naam kende hij in ver band met Annie Brown, toen hij haar tien jaar geleden in Parijs zocht en bijna ge vonden had. Dat zij nu gevonden was, of elk oogenblik gevonden kon worden, leed geen twijfel „Grondie betrokken bij die bankbiljettenkwestie!" Neen, dat zou te bar voor Brownie zijn! De feiten begonnen zich in zijn geest aaneen te schakelen tot 'n begrijpelijk beeld. Als Annie Brown inderdaad in die bank biljetten-fraude gemengd was, welke plaats zou dan geschikter zijn voor de vervaardiging van het valsche papier dan de zoogenaamde spookvilla? Nogal duidelijk, dat de schurken telkens weer getracht hadden om in 't een zaam gelegen huis het rijk alleen te krijgen door de bewoners door het verspreiden van schrik en angst er uit te verjagen. Als hij Brownie wilde sparen, zou Annie onopge merkt uit de buurt gebracht moeten worden vóór de rest van de bende geknipt werd, maar dan zou hij, ook al stond het vast, dat Annie Brown en Rooie Annie identiek waren, haar eerst moeten vinden. Het eene oogenblik had hij gedacht, haar te herken nen in Marie Anastasie Lemoine, het andere had hij Jenny's trekken teruggevonden bij Anita King. Hij moest vandaag beide vrouwen zien en aan dien twijfel een einde ma ken. Het was Anita King, die Agaath Moreland er toegebracht had naar het medium te doen gaan. Op dien Dinsdag was Anita King in Ledlington geweest en zij had gisteren bij Ferdinand Miller een bezoek gebracht bij Miller, die dien dag eveneens in Ledlington gezien was en wiens gedragingen door en rondom de villa op zijn minst genomen raadselachtig waren De trein arriveerde op tijd te Forsham. Julian wandelde naar zijn huisje. Miller, die met denzelfden trein was meegekomen, had een fiets aan het station. Toen Julian door den tuin naar de villa liep, verliet Miller dien, langs de laan aan den andere kant, in een zeer slecht humeur. Julian was in een stemming van blij voor uitzicht. Voor het eerst sinds zijn schooljaren had hij het gevoel, dat hij thuis kwam. Hfj had overal gewoond, onder alle hemelstre ken het hoofd te ruste gelegd, maar geen plek in de wijde wereld wm een tehuis g§- weest. Een tehuis had hij nu gevonden; Amabel wachtte hem! Hij ging binnen en liep, blij als een jon gen, de trap op. De deur van de zitkamer stond open, maar de kamer was leeg. HIJ ging de gang in en riep. Alle deuren waren dicht. Er krwam geen antwoord. Met een gewaarwording van verkilling ging hij weer naar de voordeur en trok aan de bel. Toen Jenny de hall inkwam, riep hij haar toe; „Waar is mevrouw Grey, Jenny?" „Ik weet het niet, mijnheer Julian, is ze niet boven?" ,JNeen", antwoordde Julian. „Ga even mee naar boven en kijk of ze in de kamer van miss Miller is. Waar is miss Miller?" „Naar Ledlington", deelde Jenny mede. „Den heelen dag". Ze zochten samen in alle kamers, maar het eenige resultaat was Jenny's conclusie: „Me vrouw schijnt uit te zijn". „Was ze met de thee thuis?" „O ja, mijnheer Julian. Mijnheer Bron son is er tegen vieren even geweest, maar hij wou niet op thee wachten. Toen heeft mevrouw thee gedronken en ik heb om vijl uur den theeboel opgeruimd, zooals altijd". „Was ze toen in de zitkamer". „Ze stond voor het vuur haar handen te warmen, met haar rug naar mij toe". „En heb Je haar niet nooren uitgaan?" „Neen, mijnheer Julian. Ik heb nlete meer gehoord, vóór mijnheer MUler belde". „Mllier? Wanneer to die er geweest?" „Vlak voor u, mijnheer Julian. HIJ wou mevrouw Grej dringend spreken. Ik kon haar niet vinden en toen leek hij mij erg zenuwachtig en van streek Toen ik hem daarop verteld* dat miss fcOher al den heelen dag vat- bulr wan ttep hij weg.... Ik geloof, dat hij vloekte" Er volgde een stilte. „Het. is goed Jenny" i,*1 Julian toen. „Ga maar, mevrouw a* ui» w reora.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10