Thijs IJs en de Brullende Berg De hotelstaking te Parijs Het jongste conflict in hetV erre Oosten. België Slechts 10 °/o van het personeel staakt. PROGRAMMA DTN S D A C. 13 TUCT 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Gevechten duren voort. Japansche oorlogsschepen naar Zuid China. Naar Reuter uit Peiping meldt zijn gisteravond de vijandelijkheden tus- schen de Chineezen en Japanneezen hervat. Het Japansche hoofdkwartier de Tientsin meldt, dat de toestand in Noord-China ver scherpte is door het jongste optreden der Chineesche troepen. De Japanners hebben achttien dooden en veertig gewonden verlo ren. Volgens de opvatting der Japanners is daar mede de Zondag gesloten overeenkomst een zijdig door de Chineezen geschonden. De pers meldt uit Peiping dat zeven Japan ners zijn gearresteerd. Generaal Katsoeki, de nieuwe opperbevelhebber der troepen m Noord-China, zal zich vla Hsinking naar Tientsin begeven om er ruggespraak te voe ren met den opperbevelhebber van het Kwan- toengleger. De Japansche militaire kringen houden verder staande, dat de autoriteiten van Ho Pei en Tsjahar de Japansche eischen heb ben ingewilligd. Deze eischen hadden be trekking op: li De terugtrekking der Chineesche troe pen uit het gebied van de Marco Polobrug. 2) Verontschuldigingen voor de inciden ten. 3) Bestraffing van de voor de incidenten verantwoordelijke personen. 4" Tenuitvoerlegging van verdedigings maatregelen tegen het commimisme en 51 Onderdrukking der anti-Japansche agi tatie. In Chineesche kringen acht men deze le zing onwaarschijnlijk op grond van de stem ming bii het 29ste leger. In Chineesche legerkringen wordt zelfs verklaard, dat een dergelijke overeenkomst slechts geteekend kan zijn door personen, die geen officieele opdracht hebben gehad of hoogverraderlijke bedoelingen hebben ge had. Uit Nanking: Het Chineesche ministerie van Buitenlandsche Zaken deelt mede. dat de Japansche ambassade een memorandum is toegezonden, waarin met nadruk wordt verklaard, dat geen overeenkomst in Noord- China als geldig en bindend wordt beschouwd indien zij niet de toestemming van de Chi neesche centrale regeering heeft ontvangen. Ook het officieuze persbureau meldt, dat geen overeenkomst is tot stand gekomen. Volgens de bladen heeft de cen trale regeering den autoriteiten te Peiping opdracht gegeven tegen stand te bieden, wat het ook koste. Van dit bericht is nog geen officieele bevestiging ontvangen. „Situatie verergerd". Domei bericht voorts uit Tokio: Het ministerie van oorlog publiceert een communiqué, waarin het, krachtens inlich tingen verschaft door de autoriteiten het Ja pansche garnizoen in Tientsin, bevestït, dat de toestand in Noord-China zich Maandag verergerd heeft. Toenemende ontevredenheid tegen het Britsche plan. Verzoening der Arabische groepen? De ontevredenheid der Arabieren tegen het voorstel, vervat in het rapport der Britsche koninklijke commissie neemt voortdurend toe. aldus meldt het D.N.B. uit Jeruzalem. Zaterdag zal te Jeruzalem een Arabisch congres worden gehouden. Een Arabische de legatie zal zich na dit congres naar Genève begeven om deel te nemen aan de zitting der mandaten commissie van den Volkenbond, welke op 30 Juli zal worden gehouden. Voorts ligt het in het voornemen delegaties te zenden naar Irak, Saoedië en Jemen en misschien ook naar Indië. Het van den minister-president van Irak ontvangen antwoord, waarin hij zich uitspreekt tegen het plan, heeft sterk de aandacht ge trokken. Onder den druk van het verzet worden thans besprekingen gevoerd tusschen de partij van den Moefti en de partij van Nasjasjibi met het doel de eenheid in de Arabische gelederen te herstellen. „Italië wil den vrede". Lansbury's verslag van zijn tweede onder houd met Mussolini. Uit Rome. 12 Juli. De duce heeft in het Ve- nezia-paleis in tegenwoordigheid van den mi nister van Buitenlandsche Zaken, graaf Ciano den oud-leider der Britsche Labourpartij, Georges Lansbury ontvangen, met wien hij een langdurige en hartelijke bespreking heeft gevoerd. Na het onderhoud met. Mussolini verklaarde de Britsche staatsman overtuigd te zijn, dat Italië den vrede wil. Hij zeide dat het doel van zijn bezoek was te onderzoeken of de Ita- liaansche regeering bereid zou zijn mede te werken aan een vredesconferentie, waarop ook de economische problemen en de finan- cieele en territoriale kwesties behandeld zouden worden. De Italiaansche regeering is een dergelijk voorstel gunstig gezind, doch zij acht een deugdelijke voorbereiding noodzake lijk. Ten aanzien van de bewapening en de in ternationale overeenkomst dienaangaande is Mussolini van meening, dat men de beper king moet bestudeeren en niet de geheele afschaffing. Wat Spanje betreft herhaalde Mussolini, dat Italië niet voornemens is een wijziging te brengen in de onaantastbaarheid van het grondgebied van Spanje of zijn koloniën en de Italiaansch-Britsche verhoudingen in de Middellandsche Zee behoeven niet tot een conflict te leiden. Mussolini zou zich gelukkig voelen in dien hij met Britsche staatslieden in contact kon treden om de hangende vraag stukken, zooals de erkenning van de verove ring van Abessynië. de economische betrek kingen enz. te kunnen bespreken. Nopens den vrede is Lansbury van oordeel, dat Italië slechts één belang heeft, handhaven van den vrede, het heeft den vrede noodig om zijn sociale hervormingen te ontwikkelen en bovendien heeft Mussolini gezegd, dat een nieuw§ oorlog de beschaving zou vernietigen. 1 De Japansche troepen, aldus het commu niqué. trokken zich terug op de stellingen, welke in het met de Chineesche autoriteiten gesloten accoord waren aangewezen, maar de Chineesche troepen hebben een offensieven opmarsch ingezet uit Papausjan, waarbij zij hun stellingen algeheel wijzigden. De kwade trouw der Chineezen heeft, aldus voegt het communiqué hieraan toe, den toestand zoo danig verergerd, dat de commandanten van het Japansche garnizoen zich verplicht heb ben gezien daartegen op te treden. Prins Konoye heeft te Tokio zestig verte genwoordigers der politieke partijen bijeen geroepen en hun in tegenwoordigheid van de kabinetsleden een uiteenzetting gegeven van den toestand. Na deze bijeenkomst legden de vertegenwoordigers een eed af, krachtig de politiek der regeering te zullen steunen. Ook de Japansche politieke partijen van alle richtingen hebben zich verbonden de po litiek der regeering te steunen. De minister van Financiën, Kaja, heeft bekend ge maakt, dat de gebeurtenissen ten spijt, de re geering vastbesloten is, den wisselkoers van de yen te handhaven op 1 sh. 2 pence, en besloten heeft de banken en financieele in stellingen uit te noodigen haar streven te steunen. Japansche oorlogsschepen naar Zuid- China. Uit Honkong: Een aantal op Formosa ge- stationneerde Japansche oorlogsbodems heeft opdracht ontvangen naar de Zuid-Chinee- sche havens te vertrekken met het oog op de anti-Japansche agitatie. Twee dezer oor logsbodems zijn reeds aangekomen te Amoy. een te Swatau en een te Foetsjau. In deze drie havens zou de anti-Japansche stemming zich sterk doen gevoelen. Uit Washington:: De Japansche ambassa deur en de Chineesche legatieraad hebben gisteren beiden een bezoek gebracht aan het Amerikaansche ministerie van Buitenland sche Zaken in verband met de gebeurtenis sen in het Noorden van China. Hierbij heeft minister Huil den beiden diplomaten ver klaard, dat een gewapend conflict tusschen Japan en China, naar de meening der Ame rikaansche regeering, een ernstigen slag be- teekènt voor den wereldvrede en het wereld herstel. Duïtschland Duitscli-Oostenrijksche maat regelen tegen aanstootgevende berichten Officieel wordt uit Berlijn medegedeeld: Bij de van 6 tot 10 dezer gehouden Duitseh-Oos- tenrijksche besprekingen op grond van het verdrag van 11 Juli 1936 werden ook de kwesties der wederzij dsche persbetrekkingen breedvoerig besproken. Bij deze besprekingen was de ge dachte, dat juist de houding van de pers in de beide landen voor de ont wikkeling der betrekkingen tusschen de beide staten van de grootste be teeken is is toonaangevend. Dien overeenkomstig werd in den loop van de in vriendschappelijken geest ge houden besprekingen de in achtne ming van zekere principes noodzake lijk genoemd. Voortaan zullen in den berichtendienst en in de pers geen berichten meer ongecensureerd worden gepubliceerd, welke in het andere land aanstoot zouden kunnen geven en een pole miek zouden kunnen ontketenen, terwijl ook geen berichten zullen worden overgenomen uit bladen, persagentschappen van welke bekend is. dat zij het andere land niet gunstig gezind zijn. Voorts zullen de berichtgeving en de arti- kelenóienst zich op loyale wijze ook bezig hou den met positieve prestaties in de beide lan den en zich niet meer uitsluitend in negatieve richting bewegen. Minister Delaveleye aftgetreden. Het persbureau Belga meldt: In verband met de bespreking over den politieken toestand heeft de liberale minister van justitie, De laveleye, v. Zeeland zijn ontslag aan geboden. De minister-president heeft zich zijn antwoord voorbehouden. Nader wordt gemeld: Na afloop der nieuwe besprekingen, die minister-president Van Zeeland heeft gevoerd op het hoofdbureau van de Liberale partij is een communiqué uitgegeven, waarin wordt medegedeeld, dat de minister-president kennis heeft genomen van de voorwaarden, waarop de liberale par tij haar medewerking aan de regeering zou kunnen voortzetten. De liberalen hebben aangegeven, welke punten van het regeeringsprogram zij ge preciseerd zouden wenschen te zien, met name de kwestie der verdediging van de be langen van den geheelen middenstand en de onmogelijkheid iederen vorm van staatsbe heer of corporatie. Zij gaven ook de grondlijnen aan, waarop een liberale vertegenwoordiging in de re geering zou moeten worden geregeld. Er werd overeengekomen, dat al deze kwesties zouden moeten worden bestudeerd en geregeld vóór de Kamers in October weer bijeenkomen. Deze regeling zou er op berekend moeten zijn de meerderheid van de nationale parlemen taire unie te handhaven. Het communiqué vermeldt nog, dat het besluit van de Delaveleye direct af te treden als onherroepelijk moet worden beschouwd. De leden der regeering zullen vandaag bij eenkomen. Na afloop van deze vergadering zal minis ter-president Van Zeeland een verklaring af- Russisch vliegtuig passeert de Noordpool. Temidden van een sneeuwstorm. Uit San Francisco, 13 Juli: De in lichtingendienst van het Amerikaan sche leger meldt, dat het Russische vliegtuig, dat te Moskou was gestart, hedenmorgen over de Noordpool is ge vlogen temidden van een sneeuwstorm, welke de vliegers dwong van den weg af te wijken, teneinde te trachten betere weersgesteldheden te vinden. Om 3.14 uur had de A.N.T. 25 de vol gende mededeeling uitgeseind: „Wij naderen de Pool. Bevinden ons op een hoogte van 2700 meter, vliegen met een snelheid van 160 kilometer per uur. de temperatuur van de lucht bedraagt minus 8 graden, de bemanning maakt het goed, alles is in orde". Parijsclie stakers laken de regeering. Stakingsactie zal met kracht worden voortgezet. Op een te Parijs gehouden vergadering van het hotelpersoneel is een motie aangenomen, waarin geconstateerd wordt, dat de regee ring voor het eerst haar onzijdigheid heeft laten varen ten gunste der werkgevers, en waarbij besloten wordt, dat de stakingsactie met grooter kracht zal worden voortgezet tot een volledige overwinning behaald zal zijn. Spioimage-affaire te Luik. Brigadier voortvluchtig. Te Luik heeft men, naar het D. N. B. ver neemt, in de kazerne Fonck, waar het derde regiment artillerie is gelegerd, een spionna- ge-affaiire ontdekt. Een kast, waarin belangrijke documenten lagen, was opengebroken en de inhoud ont vreemd. De vermoedelijke, dader is voortvluchtig. Men denkt, dat hij is uitgeweken naar een naburig land, voor welks rekening hij heeft gewerkt. De gestolen documenten waren opgeborgen in een kast, die geplaatst was in het bureau van den staf. Het slot van de kast was ver nield. Behalve documenten werd ook een bedrag aan geld medegenomen. De auditeur-militair werd dadelijk verwit tigd. Hij stelde direct een onderzoek in en liet appèl houden, waarbij bleek, dat een bri gadier (korporaal) ontbrak. Deze man wordt er van verdacht de. agent te zijn van een buitenlandschen spionnage- dienst. Daar men vermoedt, dat er ook burgers bij de zaak zijn betrokken houdt ook het parket van Luik zich met de aangelegenheid bezig. Bruin staat sportief. Alleen A MIL D A-zonnebruincrême bevat Pigmentol dat Uw huid, óók bij geen zon, direct mooi bruint en zonnebrand voorkomt. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 cent. (Adv. ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Dat gedoe met al die steenen had de Kobolden op de vlucht ge dreven, het was ook wel heel raar, dat die steenen plotseling aan den rol waren gegaan, want niemand kon zien ,en ook Thijs niet, wie het eigenlijk wel deden. Maar de Kobolden vluchtten weg. hals over kop en zoodoende lag' Thijs heelemaal in zijn eentje te kijken, hoe onzichtbare handen steeds meer steenen wierpen naar de vluchtende kabouters. Hij lag te schudden van het lachen, toen hij zag, hoe Vuilgezicht over een boomwortel struikelde en toen hij weer op wild' faan eer groote steen tegen zijn hoofd kreeg, waardoor hij weer tegen den grond viel. Alles bij elkaar was het heel vreemd, maar de Kobolden moesten uit het land van Boeli-Boeli-Bom vluchten. Schade door wegblijven van vreemdelingen evenwel groot. (Van onzen correspondent), riehonderd Amerikaansche passagiers, een bezoek aan Frankrijk wilden brengen, zijn te Southampton van boord van de „Champlain" gestapt, omdat de berichten over de Parijsche hotel- en caféstaking hen voor een minder aange naam verblijf in Frankrijks hoofdstad deden vreezen Zij hebben ongelijk gehad, want van de staking, die algemeen zou moeten zijn en die nog geen tiende van het betrokken perso neel omvat, is heel weinig te merken. En toch is deze staking een der meest funeste, die Frankrijk juist op dit oogenblik treffen kon, want het spreekt van zelf, dat niet alleen die driehonderd passagiers van de „Champlain", maar nog duizenden anderen hun vacantie- plannen zullen veranderen en om niet voor onaangename verrassingen te staan Frankrijk en in het bijzonder Parijs zullen mijden. En juist nu, nu de internationale tentoonstelling tienduizenden naar Parijs uitnoodigde en van dit bezoek een opleving van het zakenleven verwacht werd! Deze staking treft dus niet alleen het hotel café-restaurantbedrijf, maar alle zaken, die een groot deel van hun cliëntèle onder de vreemdelingen zoeken, de groote mode-hui zen en die tallooze luxe-bedrijven, waaraan Parijs voor een groot deel zijn naam te danken heeft. En niet te vergeten natuurlijk het amu sementsbedrijf, waaraan de „Ville Lumière" zoo rijk is. De directe schade, door deze sta king veroorzaakt, zal misschien binnen korten tijd min of meer nauwkeurig berekend kun nen worden, doch de indirecte zal, hoewel nooit te berekenen, zeer zeker vele millioenen talrijker zijn. Zoo zal het zegenrijk gevolg zijn van een agitatie van enkele onverantwoordelijke heethoofden, gelukkig slechts door een klein aantal kameraden gevolgd, maar ongelukki gerwijze door het buitenlandsche publiek erg zwaar opgevat. Hoe zou het ook anders kunnen, wanneer men leest over algemeene staking in de hotels en restaurants? Men denkt onmiddellijk aan niet-opgemaaakte bedden en ongepoetste schoenen, aan ongedekte tafels en uitgedoofde fornuizen! En misschien vreezen de meest- vreesachtigen voor sluiting der hotels, verdrij ving met onzachte hand door stakers en nach ten in de open lucht! Niets is minder waar. Het onzalige stakingsparool is slechts door een kleine minderheid gevolgd, nauwelijks 4000 van de 40.000 in het hotel-, café- en re staurantbedrijf werkzame personen, doch het vooral voor vreemdelingen onaangename van het geval is, dat het juist de groote zaken zijn, waar de touristen gaarne vertoeven, die door deze staking zijn getroffen. Het is iets, dat een slechten indruk maakt en zonder er zich rekenschap van te geven, dat van de 54.000 hotels, cafés en restaurants in Parijs en omstreken, waarvoor de staking was uit geroepen, er slechts een twee honderd onder de staking te lijden hebben, verlaten talrijken de stad. In sommige hotels zijn er meer gasten ver trokken dan er bedienden staken en die gasten zijn werkelijk al te vreesachtig ge weest, want op slot van zaken schijnt deze staking zoowel door de standvastige houding der patroons als door de weinige sympathie bij het pub hek binnen zeer korten tijd ab soluut verloopen te zullen zijn. En wat voor al de groote kracht der patroons uitmaakt is, dat het overgroote meerendeel van het per soneel er niets voor voelt in dezen tijd, waar in door het talrijke touristenbezoek hotels, cafés en restaurants voller zijn dan ooit (in sommige hotels en niet van de kleinste en goedkoopste zijn alle kamers voor de eerst volgende tijden besproken) een kans op groote fooienrecette mis te loopen. Gisteren en vandaag hebben we eens door Parijs geflaneerd om de gevolgen van de sta king na te gaan en iets, wat den vreemdeling zeer onaangenaam en verontrustend zal treffen, terwijl de Par ij zenaar sinds de sta kingen van verleden jaar er gewend aan is geraakt, is de ongewone politiemacht op de groote verkeerswegen, de boulevards en Champs Elysées, waar niet alleen politie de wacht houdt, maar ook gehelmde en met ka rabijnen gewapende mobiele garden. In de zijstraten en in de buitenwijken vindt men niet die machtsontplooiing, is ze trouwens ook omioodig. want daar gaat het leven ge woon zijn gang, drinkt aan de toonbank van de „bistro" de werkman doodkalm zijn glaas je koffie met cognac en strijkt met een stil lachje van leedvermaak de „garcon" de fooi op, die zijn stakende kameraden hem ach terlaten. Want zoo principieel zijn de stakers niet, dat ze er hun aperitief voor in den steek laten! Eigenlijk is het een schande, dat zoo'n klem groepje heethoofden de autoriteiten dwingt de voornaamste verkeerswegen onge veer in staat van beleg te verklaren. Doch gelukkig is door het eendrachtig optreden der patroons slecht een miniem aantal bedrijven tot algeheele sluiting gedwongen, terwijl in andere met trouw gebleven personeel en hulpkrachten, gerecruteerd tusschen familie leden en vrienden, de bediening zoo goed en zoo kwaad als het gaat wordt in stand ge houden. Hier en daar heeft men zelfs de klanten verzocht zich zelf te bedienen en overal heeft het publiek zich vroolijk en op gewekt naar de omstandigheden geschikt. Maar een dwaas gezicht is het in deftige cafés en restaurants van de Champs-Elysées waar anders personeel in witte jasjes met roode tressen de gasten bedient, nu zijn schotels te zien opgedragen door mannen met opgestroopte hemdsmouwen en in blauwe boezeroens! Doch niemand beklaagt zich, men heeft schik in het geval en velen zijn zelfs heimelijk heel tevreden, door de char mante dochter des huizes bediend te wor den! Zoo nu en dan een kleine sensatie: dan komen in groepen van vijftig, van honderd of tweehonderd man stakers aangewandeld, er wordt geschreeuwd en gejoeld, er worden wat vuisten gebald, soms trachten ze een verlaten terras te bezetten en een heel enkele maal vallen ze de gasten lastig. Maar dit blijft een zeldzaamheid, een zeer groote uitzonde ring en op slot van zaken is dit maar het beste voor de stakers zelf. want het publiek is absoluut niet geneigd zich zoo maar goeds moeds te laten storen. En gewoonlijk zijn de klappen, die de verontwaardigde klanten uitdeelen heel wat harder en raker dan die der politie! Over het algemeen blijft het echter bij wat geschreeuw en voor de gasten daar in het café is het dikwijls een aangename afleiding een sensatie, die zij wat graag meemaken, omdat zij dan later aan vrienden en vooral aan vriendinnen met veel bravour kunnen vertellen, dat zij door de stakers bedreigd zijn! En zoo kunnen we dus besluiten met de verzekering, dat het leven der touristen door deze ongelukkige staking volstrekt niet ge stoord wordt, zij worden in de hotels bediend als te voren, 's morgens kunnen zij op bed hun kopje thee met een goud-gele croissant gebruiken en 's avonds vinden zij hun kamer opgeruimd, terwijl zij overdag sprecies daar kunnen gaan dineeren en soupeeren, waar zij willen. Doch dit kan men alleen ter plaatse constateeren en velen schijnen er voor terug te schrikken dit experiment te ondervinden, zoodat Frankrijk en Parijs in het bijzonder een onberekenbare schade lijden door de schuld van eenige raddraaiers. J. W. K. De opheffing der controle in de Pyreneeën. Frankrijk zal zijn non-interventieverplich tingen blijven nakomen. •In gezaghebbende kringen te Parijs wordt medegedeeld, dat de Fransche ambassadeur te Londen, Corbin, opdracht gekregen heeft, den voorzitter van het niet-inmengings- comité officieel mededeeling te doen van het besluit der Fransche regeering betreffende de opschorting van hedenmiddag 12 uur af, van de faciliteiten, welke toegekend waren aan de internationale controleurs aan de Fransch-Spaansche grens. In overeenstemming met de Zaterdag jl. gepubliceerde verklaring van het ministerie van Buitenlandsche Zaken, zal deze maat regel slechts van kracht worden, wanneer de op 9 Juli, door den Franschen vertegenwoor diger in het niet-inmengingscomité gestelde voorwaarden niet zullen zijn vervuld. In dit verband stelt men er prijs op er nogmaals op te wijzen, dat de niet-inmengingsverplich- tingen van Frankrijk blijven bestaan. Het zenden van vrijwilligers, wapenmunitie en gelden blijft verboden. Meer in het alge meen blijven alle verboden, uitgevaardigd krachtens de niet-inmengingsovereenkomst, van kracht. Bij kampeer, en fietstochten zal Purol zonnebrand en een doorgezeten of stukgeloopen huid snel verzachten en genezen. (Adv. Ingez. Med.) WOENSDAG 14 JULI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. Vara-uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.— Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje 10— Morgenwijding 10.20 „Fantasia", decla matie, causerie over het ontstaan en de be- teekenis der Friesche plaatsnamen en gramo- foonmuzie.k 12.— Gramofoonmuziek. 12.30— I.45 ,.De Flierefluiters", solist en gramofoon muziek. 2.Gramofoonmuziek. 2.45 „Melody Circle". 3.30 Voor de kinderen. 5.30 Vara- orkest. 6.15 Causerie over de Tour de France. 6.30 Dag en nacht op onze planeten, causerie 7.Zang. 7.30 Vrijzinnige Protestanten in Drente. 8.05 Herhaling S.O.S.-Berichten. 8.07 Berichten A.NP. Vara-Varia. 8.15 Gramofoon muziek. 9.— Radio-tooneel. 9.30 Gramofoon muziek. 9.35 Radiotooneel 9.45 Viool en harp. 10.Berichten A.N.P. 19.05 Vara-Groot-orkest II.0012.„Fantasie" en orgel. HILVERSUM n, 301 M. NRCV-uitzending. 6.30—7.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8Schriftlezing, meditaties, gewijde mu ziek (gr.pl.) 8.30 Gramofoonplaten. 9.30 Ge- lukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Orgelspel. 1200 Berich ten. 12.15 Gevarieerd programma. 1.15 De „Gooilanders". 3.— Gramofoonmuziek. 3.15 Sopraan en piano. 4.30 Gramofoonmuziek.- 4.45 Felicitaties. 5.— Kinderuur. 6.Gramo foonmuziek. 6.30 Causerie over het Bïnnen- aanvaringsreglement en stoommachines. 7. Berichten. 7.15 Landbouwhalfuur. 7.45 Repor tage. 8.— Berichten A.N.P. Herhaling S.O.S.- Berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Ver sterkte Haarlemsche Orkestvereeniging, carillon, koren en blazers. 10.Berichten A. N. P. 10.05 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymna stiekles. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Hier na: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Gramofoonmuziek. 12.20 BBC Northern Orkest en solist. 1.35 Cricketverslag. 1.50 Het Rugby Town Orkest en solist. 2.35 Harry Engieman's kwintet en solist. 3.05 Gramofoonmuziek. 3.50 Pianovoor dracht. 4.20 Vesper. 5.10 Gramofoonmuziek. 5.20 Cricketverslag. 5.35 BBC-Dansorlkest. 6.20 Berichten. 6.40 Peter Yorke en zijn Band m. m. v. solisten. 7.20 Kamermuziek. 8.Sport- dialoog. 8.20 Orgelspel. 8.40 Variété-program ma. 9.20 Berichten. 9.40 BBiC Midland Orkest en soliste. 10.45 Declamatie. 11.Het New Georgian Trio. 11.35 Roy Fox en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gf.pl.) KEULEN, 456 M. 6.50 Westduitsch Kamerorkest. 8.50 Vliege niersorkest. 9.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Mi litair orkest. 1.35 Rijksarbeidsdienstorkest, Omroeporkest, Stuttgarter Volksmuziek en een draaiorgel. 2.35 Gevarieerd concert. 4.50 R. Gaden's orkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 8.30 Mannenzangvereeniginginstrumentaal en semble en solisten. 10.5012.20 F. Hauck's' orkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Kleinorkest 1.30 Omroepdansorkest. 1.50—2.20 en 6.20 Gramofoonmuziek. 7.20 Pianovoordracht. 8.20 Omroeporkest en solist. 10.3011.20 Gramo foonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepdans orkest. 1.30 Kleinorkest. 1.502.20 Gramofoon muziek. 5.25 Kleinorkest. 6.35 Gramofoon muziek 8.20 Symphonie-orkest en reportage. 10.3011.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Het Nedersaksisch Symphonie-orkest 9.20 Militair concert. 10.20 Berichten. 10.50 Het Lutz-kwartet. 11.05 Weerbericht. 11.20—12.20 Dansmuziek (gr.pl.)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6