Spul in 'i (led BLONDONA-BRUNETTA AMERIKA DONDERT) A G 22 J U LI 1937 HA ARE EM'S DAGBEAD 7 De indeeling van de Westelijke eerste klassersEen sterke en een vrij zwakke sectie Haarlem's kansen op een der bovenste plaatsen Uit den oertijd van het cricket ingrijpende veranderingen gaven den bowlers een betere kansDe ontevreden batsman en de umpireDe weg- geloopen scorer. Niet langer een geheim meer! Duizenden vrouwen hebben sinds lange tijd mooi glanzend haar. Dat komt, omdat zij de ouderwetse haarwasmelhoden hebben afgezworen en nu uitsluitend Blondona ol Brunetta gebruiken. Ook U moet eens een proef nemen met deze uitstekende, alkalivrije haarwasmiddelen. Het zal Uw uiter lijk ten goede komen. Blondona is hel enige haarwasmiddel, dal Kamilloflor bevat, waardoor het blonde haar zo prach tig van tint blijft en Brunetta is het doeltreffende middel voor donker haar, dat het speciale preparaat Hequil bevat. Tevens is Uw haar na het wassen met Blondona of Brunetta verrassend snel droog, vooral wanneer U hierbij gebruik maakt van een verwarmde badhanddoek. 1 WAARBORGEN VOLMAAKTE HAARVERZORGING VH.M-0I8I ft (Adv. Ingez Wed.) WIELRIJDEN. Yan Vliet wint te Antwerpen. Arie van Vliet. Uit Antwerpen: Alhier hadden Woensdag internationale wielerwedstrijden plaats, waar bij Van Vliet in de sprint na drie matches a deux en een rit a troix Merkens en Cools sloeg. Het omniumnummer tusschen Pijnenburg en Kaers bracht geen beslissing, daar beide ren ners twee onderdeelen wonnen. De resultaten waren: Sprint, Eerste serie: 1. Merkens, 2 Cools 12.4 sec. Tweede serie: 1. Van Vliet, 2. Merkens 12,2 sec. Derde serie: 1. Cools; 2. Van Vliet op 20 centimeter, 12 sec. Vierde serie: l. Van Vliet; 2. Cools op een lengte; 3 Merkens 12.8 sec. Einduitslag: 1. Van Vliet 4 pnt.; 2. Cools 5 pnt.: 3. Merkens 6 pnt. Omnium tusschen Pijnenburg en Kaers: Sprint: 1. Pijnenburg, 2. Kaers, half wiel 12.2 sec. 500 Meter tijdrijden: 1. Kaers 30 sec. baan record; 2. Pijnenburg 31.2 sec. 1000 meter tijdrijden: 1. Kaers 1 min. 5.2 sec. baanrecord: 2. Pijnenburg 1 minuut 11 sec. Inhaalwedstrijd over maximaal 2V2 K.M.: 1. Pijnenburg 3 minuten 12.6 sec.; 2. Kaers op 60 meter. Einduitslag: Pijnenburg en Kaers ieder 6 punten. Stayerswedstrijd in twee manches van ieder 50 KM.: eindklassement: 1. Michaux 98,150 KM.; 2. Krewer 97.910 K.M.; 3. Laquehaye 97.890 K.M. ;4. Ronsse 97.880 K.M.; 5. Meule- man 97.070 K.M.; 6. Manera ver achter. H. S. V. „DE KAMPIOEN". De wedstrijden op de Heemsteedsche Wie lerbaan. die Woensdagavond door den regen moesten worden uitgesteld worden heden avond 7 uur gehouden. Er is een aantrekkelijk programma samen gesteld. SCHERMEN. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE PARIJS. Woensdagavond is te Parijs het individueele tournooi floret voor dames begonnen. Nederland werd vertegenwoordigd, door mej. v. d. Sluys, Rotterdam, kampioene van Nederland; mej. v. d. Klaauw, Den Haag en mevr. Hessink-Teerink, Amsterdam. Inge schreven zijn totaal 51 deelneemsters, van 14 landen, verdeeld over 8 afdeelingen. In haar af deeling heeft mej. v. d. Sluys als voornaamste tegenstandsters de Deen- sche Olsen, de Hongaarsche Bogathyn, de Duitsche Jacob. Mej. v. d. Klaauw is ingedeeld met de Bel gische mej. Adams, de Hongaarsche Rozgonyi en de Engelsche Bartlett. Mevr. Hessink met de Engelsche Neligan, de Hongaarsche Vargha en de Amerikaan- sche Dean. UITREIKING KORTHALS-PRIJZEN. Gistermiddag werden in de Centrale School III de prijzen van het Korthals-fonds uitge reikt aan: C. Bakker, J. Boereé, H. E. Tim merman, M. W. Rijnders, S. J. Abspoel. C. Fa- ber, D. F. v. d. Eist, R. J. Swart, F. Maas- sen. M. Weyling, M. Handgraaf. H. M. Wesel- dijk; allen leerlingen der drie Centrale scho len. De heer Dolleman, directeur der Haarl. Hypotheekbank opende de eenigszins feeste lijke bijeenkomst en richtte zich daarna tot de gelukkige jongelui. Hij schetste de figuur van wijlen Dr. Korthals Altes en spoorde de jongelui aan tot arbeidzaamheid en humani teit, waarna hij elke leerling de oorkonde en de waardevolle prijs met een persoonlijk woord overhandigde. De heer G. van Hees. hoofd der Centrale school I dankte tenslotte den heer Dolleman en de overige bestuurders van het Korthals- Altesfonds, namens leerlingen, ouders en on derwijzers. PERSONALIA. Voor het examen van de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen is geslaagd voor Duitsche Handelscorrespondentie mej. M. Klijn NAAR s.s. „Manliallan" „Washington" „President Harding" - „President Roosevell". Wekelijksche verbinding tusschen HAMBURG SOUTHAMPTON IE HAVRE NEW YORK Retourpassage vanal Rotterdam, in de uitmuntende tourislenklasse 229 dollar (2 joor geldig) Volledige informaties, possageprijzen, geïllustreerde brochures, etc. bij de Generaal Agenten voor Holland N.V. Rotterdam Oceaan Scheepvaart Mij. Atlantic Huis Westplein 2 - Rotterdam Zooals in Engeland omstreeks half Decem ber de loting voor de derde ronde van de F. A. Cup, waraan alle groote clubs deelnemen, steeds met spanning wordt verbeid, zoo zien de voetbal-enthousiasten in ons land telken jare omstreeks dezen tijd de indeeling voor de Westelijke eerste iklasse-afdeelingen met belangstelling tegemoet. We kunnen niet an ders zeggen dan dat onze eenig overgebleven vertegenwoordigster in de topklasse het dit- Een nog steeds respectabel wedstrijdruüer is de 77-jarige Franschman Hector Fran- chomme, die op een internationaal tournooi te Berlijn nog de achtste plaats wist te be zetten. maal wel bijzonder goed getroffen heeft, want Haarlem behoort met Feijenoord en Blauw Wit tot de drie sterkste clubs in haar sectie. En al zullen velen met ons de club van Van Heel, gezien haar sterke midden- linie en haar bijkans ongelimiteerd spelers materiaal de beste kans op het behalen van het kampioenschap geven, indien de Rotter dammers, zooals wel vaker is voorgekomen, een slechte start maken en in de eerste drie of vier matches geen succes boeken, zullen de Roodbroeken ongetwijfeld een goeden gooi naar den begeerden titel kunnen doen. Want Haarlem beschikt in de la Mar, Kam- meijèr en Van Gooi, evenals Feijenoord, over een der sterkste halflinies van ons land en met een ietwat versterkte verdediging zal het elftal moeilijk te overwinnen zijn. Veel zal natuurlijk afhangen van de vraag, hoe de ploeg op de door den nieuwen trainer aan gegeven tactiek zal reageeren en of het spe len met een stopper-spil de kracht van de middenlinie niet te veel zal verzwakken. Hoofdzaak is echter, dat de Roodbroeken in •het komende seizoen met de jarenlange ge woonte breken om tegen de zwakste tegen standers onnoodig punten te verliezen. Van de overige zeven clubs in deze afdee- ling lijkt V.S.V. ons de sterkste, gevolgd door Xerxes, dat met haar productieve voorhoede voor verrassingen kan zorgen. A.D.O., V.U.C. en C.V.V. zullen wel weer een bescheiden rol spelen, terwijl 't Gooi ongetwijfeld tijd noo- dig zal hebben om in de hoogere klasse te wennen. D.H.C. tenslotte is, volgens de laat ste berichten, te ernstig verzwakt dan dat men deze club voor een der hoogste plaat sen vooralsnog in aanmerking kan brengen. De andere sectie (afdeeling I) is, op papier althans, veel sterker dan de zoo juist be sprokene. Hoewel Ajax, om dezelfde redenen als Feijenoord, favoriet voor den titel is, zullen de roodwitten vooral in de uitwed strijden voor zware opgaven komen te staan. D.W.S., Sparta, R.F.C.. H.D.V.S., K.F.C. en de In vorm zijnde Stormvogels zijn op eigen terrein heel wat mans en het wil ons voor komen. dat de landskampioenen meer moeite zullen hebben om als nummer één te eindi gen, dan in het afgeloopen seizoen. Excelsior heeft een jeugdig elftal met enkele veelbelo vende speiers. waarvan vooral de spil Van Male op den voorgrond treedt en het is mo gelijk. dat deze ploeg reeds thans het volle profijt van het spel dier jongeren trekt. RJP.C. zal zich in de eerste klasse wel staande weten te houden; haar kracht ligt, evenals bij Xerxes, voor een groot deel in de voorhoede. H.B.S. en D.F.C. daarentegen zul len alle zeilen moeten bijzetten om niet in de verdrukking te komen, vooral als K.F.C. en Op kinderfeesten in ons land worden ook kruiwagenwedstrijdeii gehouden, maar de En- gelschen hebben er iets nieuws op bedacht met een wiel, wat de snelheid vergroot en ook den afstand, vóór de kruiwagen inzakt. Stormvogels wat beter op dreef zijn dan in het vorige seizoen. Den IJmuidenaren zij aangeraden gedurende het verloop van de competitie niet teveel wijzigingen in de ploeg aan te brengen en in de zomermaanden niet al te veel wedstrijden te spelen. Hoe belangwekkend voetbal in de herfst- en wintermaanden ook mag zijn, voorloopig ver heugen we ons nog, dat de al te korte zomer in het land is en de beoefenaren der werkelijke zomersporten ook eens een kans krijgen. Cricket, tennis, zeilen, roeien, zwemmen, athletiek en honkbal, voor al deze spelen be staat terecht liefhebberij en belangstelling en daarom wordt het'tijd, dat het K. N. V. B.-be- stuur door de instelling van een gesloten sei zoen de voetbalclubs tot non-activiteit dwingt en de spelers voor eenzijdigheid en voetbal moeheid behoedt. Van al de hierbovengenoemde zomersporten zal het zwemmen wel de langste en oudste ge schiedenis hebben en ongetwijfeld volgen daarop roeien en zeilen. Doch ook athletiek werd reeds in de grijze oudheid beoefend, al dateert de beroemde Marathonloop toch van later tijd, dan de eerste pogingen om zich met of zonder boot boven water weten te houden. Het zal echter niet algemeen bekend zijn, dat zelfs cricket reeds eeuwen geleden ge speeld werd, waarbij de bakermat van het spel uiteraard in Engeland ligt. Het_ ontstaan van deze sport is verloren gegaan in de ne velen der grijze oudheid, doch zeker is, dat ze in den tijd der Plantagenet-woningen reeds bekend was. Er bestaat een uit 1344 geda teerde afbeelding, waarop men monniken het zoogenaamde „club-ball" ziet spelen, wat de oudste vorm van single-wicket-crïcket was. Toen het double-wicket-spel eenmaal bekend heid had verworven, werd het snel populair en omstreeks 1750 werd het reeds op, voor die dagen, ruimen schaal beoefend. Men ge bruikte echter vreemdsoortige, gebogen bats. die veel op hockey-sticks geleken, terwijl er twee breede stumps aan beide einden van de 22 yards lange pitch werden gez-et. Het onder arm-bowlen geschiedde bijna volkomen langs den grond, dus met de tegenwoordig veel ge wraakte „rollertjes". Tusschen de vrij ver uit elkaar staande stumps was een kuiltje, De Fin Salminen won op de Olympische Spelen te Berlijn de 10.000 Meter. Dezer da gen heeft hij de wereldrecords van Nurmi over dezen afstand en over 6 Eng. mijl ver beterd.- John Woodruff (inzet) verbeterde in Amerika het wereldrecord 800 Meier in den prachtigen tijd van 1 min. 47.8 sec. waarin de batsman zijn bat moest plaatsen, nadat hij een score had gemaakt en ook de fielders waren verplicht, wilden zij een tegen stander uitruimen, om den bal in dit kuiltje te gooien. Men sprak in die dagen niet van runs, doch van „notches" en de bekendste methode om de score te registreeren was 't maken van inkeepingen in een stuk hout. Wat dit onder deel betreft, zijn we derhalve definitief voor uit gegaan. Bijna alle belangrijke veranderingen in de spelregels zijn aan ae vooruitstrevendheid van één speler te danken. In den tijd, dat de Hambledon-club dezelfde positie innam als thans de M. C. C. was het de kampioen-bowler David Harris, die de waarde van het bowlen met een goede lengte inzag. Hij hield niet van „rollertjes" en zijn hoog-opstuitende ballen waren de ooi-zaak van het ontstaan van rechte bats, aangezien de, volgens de nieuwe wijze van bowlen, hoog-opkomende ballen over de „hockey-sticks" vlogen. Een volgende nieu- wigheid werd door een onbekend Reigate- speler, White genaamd, ten tooneele ge voerd. Hij veroorzaakte groote verontwaardi ging door met een bat te verschijnen, dat breeder was dan het wicket, waarop de Ham bledon-club prompt antwoordde met het vast stellen van een maximum-afmeting van de bat. In 1775 was „Lumpy" Stevens verantwoorde lijk voor een ingrijpende verandering, want hij kon er zich niet mede vereenigen, dat de door hem gebowlde ballen tusschen de twee stumps doorgingen, zonder dat de batsman uit was. Op die manier zagen zijn bowling-cijfers er bij elke match veel slechter uit dan ze in werke lijkheid waren. Derhalve werd het wicket uit drie stumps samengesteld, met één bail er boven op en het kuiltje tusschen de palen ver dween. In 1817 volgde het gebruik van twee bails. Intusschen was in 1787 de M .C. C opge richt, die de leiding van het cricketspel in handen nam. Toen kwam John Willes met zijn „roundarm" bowling, waarover wij reeds het een en ander verteld hebben. Doch eerst in 1862 bracht Edgar Willsher van Kent. een der bekendste bowlers van zijn tijd, zichzelf en de cricketsport in opspraak door in de match van Engeland tegen Surrey op de Oval zijn bowling-arm boven den schouder te bren gen, waarop hij keer op keer door den umpire John Lillywhite ge-„no-balled" werd. Er ont-, stond zulk een groote consternatie, dat de match moest worden onderbroken en het spel werd pas den volgenden dag met een anderen umpire in plaats van Lillywhite hervat. Twee jaar later verklaarde de M. C. C. het overarm- bowlen wettig. Dat was in 1864 en het betee- kende tevens de laatste ingrijpende wijziging in de spelregels. De nieuwe 1. b. w. regel, de verandering in het aantal ballen van een „over" en kleine wijzigingen in de hoogte van de stumps verzin ken in het niet bij de omwentelingen, die door John Willes en zijn mede-pioniers veroor zaakt werden Ondanks de ernst, waarmede cricket ge speeld wordt, hebben vele anecdotes hun oor sprong in het spel en bij de spelers gevon den. Zoo is er het verhaal van den bekenden umpire William Reeves, die eens een batsman l.b.w. had uitgegeven, waarover het slacht offer zeer vertoornd was. Na afloop van de match ging hij naar Reeves toe en zeide: „U heeft zich vergist; ik was niet uit." „Oh nee?" antwoordde William, terwijl hij kalm zijn witte jas ophing, „dan moet u mor gen maar eens in het ochten- "ad kijken...." Ei- gebeuren ook vreemde dingen, zooals in een minor-counties-match in Engeland, waarbij men van een der teams geen hooge score verwachtte, te minder, daar 't slechts over tien spelers dde beschikking had. In tegenstelling met de verwachtingen, maakte het zwakke team zeer veel runs en kreeg ten slotte nog kans op de overwinning. Om die kans ten volle uit te buiten, verzocht de aan voerder den scorer om zijn boek aan iemand anders over de laten en als elfde man te f un- geeren. Dit geschiedde en de invaller had er zoo goed het oog in, dat er nog eens honderd runs aan het totaal werden toegevoegd. De batsmen verbaasden zich er echter over, dat het publiek zoo weinig met het spel meeleefde en bemerkten toen, dat de cijfers op het sco- ringbord gedurende de laatste drie kwartier geen veranderring hadden ondergaan. Een onderzoek werd ingesteld en het bleek, dat de substituut-scorer een glaasje bier was gaan koopen en het opteekenen van de runs aan een jongen had overgelaten. Deze jonge ling had geen belangstelling voor zijn taak en had de zaak maar blauw-blauw gelaten, zoodat tenslotte niemand wist, hoeveel runs er nu feitelijk precies in dezen kampioens wedstrijd gemaakt waren. ATHLETIEK. ADSPIRANTENWEDSTRIJD. De vereenigingsprijzen van de athletiek- wedstrijden voor K.T.K.-adspiranten zijn ten deel gevallen aan O.S.S., voorzoover de jongste en oudste meisjes en jongste jongens betreft, en aan Turnlust B voor de oudste jongens. SCHAKEN. KIJK UIT—WEENINK (6*^—3Vi). Dinsdagavond werd in het clublokaal der Haarlemsche Schaakclub de promotie-degra datie wedstrijd voor de eerste klasse van den Noord-Holl. Schaakbond gespeeld tusschen de eerste tientallen der vereenigingen „Kijk Uit" (Velsen) en „Weenink" (Beverwijk). De uitslag luidt: Kijk Uit I: Weenink I: J. van DijkJ. Zoontjes 1—0 H. SmitzPh. Bakker Vz— Vz C. Pels—V. Ph. v. d. Kolk Vz— Vz S. Kooi—T. Pfaltsgraf 1—0 Dr. J .de GraafC. Henneman 1—0 C. GordijnG. van Lent 1—0 Mr. A. W. HellemaK. Slings Vz— Vz G. van 't VeerF. van Tuinen 0—1 J. A. StalsJ. van Eek 0—1 J. Wolfraad—P. Hart 1—0 Totaal 6y23 Vb Door dezen belangrijken wedstrijd te win nen blijft „Kijk Uit" dus in de eerste klasse. ZOMERWEDSTRIJD „DE ROCHADE" Voor de hoofdklasse speelde D. J. S. de Laange met wit en G. Kroone met zwart. Na den 36sten zet door Kroone opgegeven. CRICKET. A. Zeilinga's „Haarlem'VXI naar Engeland. Van 18 Augustus. Onder leiding van den heer A. Zeilinga ver trekt het volledige eerste elftal van de H.C.C. „Haarlem", versterkt met den V.V.V.'er J. J. Alders, op 1 Augustus *s avonds naar Enge land, om daar in de eerste week van Augus tus drie cricketwedstrijden te spelen. Het programma luidt: 3 Augustus: A. Zeilinga's XIWembley C.C. 4 Augustus: A. Zeilinga's XITwickenham C.C. 6. Augustus: A. Zeilinga's XIBrendesburry C.C. Alle wedstrijden worden gespeeld ln de om geving van Londen. Op 2 Augustus zal gezamenlijk de tweede dag van den op de Oval te spelen wedstrijd Surrey tegen Nottinghamshire worden bijge woond. De Flamingo's in Engeland. De Flamingo's zijn Woensdag in Engeland met hun eersten wedstrijd begonnen. In de N.R.Ct. lezen we hierover het volgende: Onze landgenooten brachten het er niet al te best af; de kans op een overwinning schijnt al vrijwel verkeken, al kan er in cricket nooit met zekerheid iets worden voor speld. De wedstrijd duurt twee dagen en wordt gespeeld te Basingstoke, tegen de Harrow Wanderers. De gastheeren batten eerst en waren het bowlen van de Flamingo's volkomen meester, zóó zelfs dat zij voor 261 voor het verlies van slechts één wicket de innings sloten. De Fla mingo's. die nu aan bat komen brachten er weinig van terecht, toen de speeltijd verstre ken was waren al zes goede wickets neer voor 82. (Mr. H. van Manen 23). Het Flamingo-team bestaat uit de volgen de deelnemers: mr. H. van Manen (aanvoer der), jhr. J. v. d. Bosch. dr. M. Jansen, mr. J, J. Koeleman, L. J. Sodderland. mr. C. W. G. Bakker. W. H. Gaulois, M. van Owen, K. Neuerburg, A. v. d. Togt, A. T. van Baasbank A. Stroink, terwijl als umpire mee is W. F. Bok. De toer zal tot 30 Juli duren. CRICKET IN ENGELAND. Op den eersten dag van de Woensdag be gonnen wedstrijden ging wegens regenval veel speeltijd verloren. De wickets waren moeilijk bespeelbaar. Alleen te Kettering, waar Sussex 351 tegen Leicester 131 scoorde, was het weer goed. Middlesex 248. Martin 450. tegen Wor cester: Gloucester 150, tegen Essex 381; Lanes 235. tegen Kent 60: Somerset 251—6 (Gimblett 107) tegen Hants: Yorkshire 120--7. tegen Glamorgan: Northants 601 tegen Notts Nieuw-Zeeland 2009 tegen Schotland <2- daagsche wedstrijd). „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging houdt heden avond een trainingsrit over 66 K.M. voor A- B- en C-kl. De juniores rijden 25 K.M. Bij eenkomst 6.45 uur. vertrek 7 uur. HENGELEN. VISCHCLUB BACA. Woensdag werd door bovengenoemd visch- college de 8ste wedstrijd gehouden in de Ring vaart bij Vijfhuizen. De uitslag was: lste prijs A. Bellaard, meeste; 2e pr. J. Pezij, grootste; 3e pr. J. v. d. Gevel; 4e pr. F. v. Mus- scher; 5e pr. L. Logmans; 6e pr. H. Leenaarts- 7e pr. B. Oxener. ZEILEN. WEDSTRIJDEN IJMUIDEN—SOLENT. Aan dezen belangrijken lange-afstandwed- strijd, die door de Kon. Ned. Zeil- en Roeiver- eeniging wordt georganiseerd, in aansluiting aan den Duitschen wedstrijd Helgoland IJmuiden en de Engelsche Fastnet-race, zal door een negental Duitsche jachten worden deelgenomen. Van Nederlandsche zijde heeft de heer C. Bruynzeel Jr. met zijn bekenden Oceaanracer „Zeearend" ingeschreven. POSTDUIVEN. DE SNELVLIEGER. Wedvlucht van Duffel. Afstand 145 K.M.: C. Voogd 1, 2, 3, 4. 6, 14. 15. 18, 24, 32, 33; A. J. C. Sweerts 5, 34, 36, 37: H. Roosdorp 7, 16, 25; P. J. v. Daalen 8. 9. 12, 13, 19. 21. 23, 27; P. A. Bosse 10, 17, 20, 22, 26, 30, 31; L. H. Hama ker 11. 38; P. Dik 28, 29, W Petri 35. Wedvlucht van Bordeaux. Afstand 930 K.M. Los 17 Juli 1937 5.30 uur. 18 Juli: P. J. v. Daalen 1, 3, 4, 5; J. J. Petri 2, 7; H. Roosdorp 6, 9; P. A. Bosse 8; 20 Juli: P. Dik 10. Wedvlucht van Melum. Afstand 455 K.M.: W. Petri 1; P. Dik 2, 4, 8, 10; P. J. v. Daalen 3, 5. 6, 9; H. Roosdorp 7. 11, 12. Wedvlucht van Roosendaal. Afstand 95 K.M.: P. A. Bosse 1. 4. 11, 30; C. Voogd 2: A. J. C. Sweerts 3. 6. 28. 33. 34: P. J. v. Daalen 5. 7, 8 13. 14. 18, 22. 35. 36, 38, 40. 41; P. Dik 9. 23. 25, 26. 31. 32: W. Petri 10. 29, 37. 39; H. Roosdorp 12. 15. 16. 17. 21. 24; J. J. Petri 19, 20, 42; L. H. Hamaker 2' (Adv. Ingez. Med.) ZWEMMEN. De wedstrijd Damme—Brugge. Nederlandsche overwinningen. Jenny Kastein. Woensdag is de jaarlijksche zwemwedstrijd Damme—Brugge (4>/2 K.M.) gehouden. Zoo wel bij de heeren als bij de dames behaalden landgenooten de overwinning; bij de heeren werd Smitshuysen eerste, bij de dames Jenny Kastein. Smitshuysen heeft, naar men weet, ook den 2 K.M. Anrstelwedstrijd gewonnen, terwijl Jenny Kastein onlangs nog in den Scheldewedstrijd als eerste was aangekomen. Bij de heeren was de Belg Guilini favoriet, doch de winnaar van den zwemwedstrijd Dwars door Mechelen kon het ditmaal niet verder dan de vierde plaats brengen. Onze landgenoot Schoenmaker werd tweede achter Smitshuysen. De uitslagen waren Dames: 1 Jenny Kastein (Amsterdam). 1 uur 30 minuten 9 sec. 2 Juliette Boedt (Brug- sche Zwemkring). l uur 35 minuten 23 sec. Heeren, vrije sag: 1 Smitshuysen (Amster dam) 1 uur 12 minuten 27 sec.; 2 Schoenma ker ('s-Gravenhage), 1 uur 14 minuten 3 sec.- 3 Van Cant (Mechelen) 1 uur 14 minuten 35 sec.; 4 Guilini (Brugsche Zwemkring) 1 uur 3 minuten 33 sec. Heeren, schoolslag: l Everaart (Ostend Swimming Club) 1 uur 25 minuten 46 sec.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11