HONKBAL SCHAKEN AUTOSPORT Twee Nederlandsche Padvinders in Amerika. Indrukken van het kamp. H' MAANDAG 26 JUL'T 1937 HAS RE EM'S D'AG BE'A ES Ajax-Haarlem (9-6) Haarlem verscheen slechts met acht spe lers. Veenhof begon voor Haarlem te wer pen. Aan beide kanten zijn nog al wat fouten gemaakt. Doordat Haarlem maar met acht man in het veld stond, kon Ajax nogal eens honkslagen geven. De automatische nul bij Haarlem, die vier keer in de acht innings kwam, was natuurlijk ook een flinke handi cap. De eerste drie innings leverden voor beide partijen niet veel punten op. doch in de vierde innings werden er drie fouten door Haarlem gemaakt en door twee keer vier wijd en twee honkslagen leverde deze beurt viji punten op aan Ajax, waartegen Haarlem slechts twee punten maakte. Doch de volgen de 3 innings had Hunik succes. Geen enkele speler van Ajax wist de thuisplaat te pas- seeren; bij het ingaan der achtste innings was de stand 85 in het voordeel van Ajax. Veenhof en Langereis krijgen vier wijd en Dijkhuizen komt door een fout op het eerste honk, waarna de automatische nul komt. Hierna worden zoowel Kloos als Hunik uit- gevangen, nadat Veenhof is thuisgekomen op een doorgeschoten bal. Ook Ajax scoort in haar achtste slagbeurt slechts één punt. waarna het volgens de scheidsrechters tijd was. Achteraf blijkt ech ter dat voor twee gevallen geen tijd is afge houden en dat er dus te kort is gespeeld waartegen Haarlem protest zou aanteekenen Werpresultaten van Ajax en Haarlem wa ren resp. 9 maal vier wijd. 10 maal drie slag en 10 maal vier wijd, 8 maal drie slag. Honk- slaggemiddelde resp. 0.17 en 0.20. De cijfers der innings zijn: Haarlem 1 0 1 2 1 0 0 1 Ajax 10250001 H.H.C.-Blauw Wit (14-6) H.H.C. heeft een kranige prestatie geleverd door Blauw Wit te slaan. Het veldwerk was bij H.H.C. prima. Slechts een fout werd in den geheelen wedstrijd, die acht innings duurde, gemaakt. Hoewel het werpen der H.H.C.- pitchers niet zoo goed was, wisten de Blauw witters toch in totaal siechts vijf honk slagen, waaronder een homerun van Van Hees wijk, te geven. Het honkloopen ging de Blauw-Witters niet gemakkelijk af; tot drie keer toe viel er een nul door een gedwongen loopen. Van de 41 spelers, die aan slag zijn geweest, zijn er 11 loopers op de honken gebleven, terwijl de derde nul viel. Voor Blauw Wit stond Wilders op de plaat; reeds in de eerste innings werd hij door Heuvel Rijnders en Hartog geslagen. Doch dan heeft Wilders succes als Mulder en J. Baas den bal naar hem slaan, zoodat beiden op het eerste honk sneuvelen. Oosterveld krijgt vier wijd en ook Moll komt op het honk, doch dan krijgt D. Baas drieslag; deze innings heeft twee punten opgeleverd aan H.H.C. Pijnakker begint voor H.H.C. te werpen: al dadelijk heeft H. H. C. succes. Wilders sneuvelt op het eerste honk, waarna Kolijn wordt uitgevangen. Doch dan volgen twee keer vier wijd, maar doordat Ten Siethof niet hard genoeg slaat, gaat Blom uit door een gedwongen loop, zoodat Blauw-Wit voor nu aan den kant is. De tweede innings is, zoowel wat Blauw Wit als H.H.C. betreft, spoedig voorbij. Geen der partijen maakt een punt. In de derde innings gaat het voor H.H.C. gemakkelijker om punten te maken. In deze innings gooit Wilders drie keer vier wijd en geholpen door drie fouten weet H.H.C. drie punten aan haar score toe te voegen zonder ook maar een honkslag gegeven te hebben. Ook in de derde innings wil het bij Blauw Wit aan slag maar niet; wanneer er vier spelers aan slag zijn geweest, heeft Blauw Wit nog steeds geen een speler over de thuisplaat. Pas in de vierde innings, als Pijnakker drie keer achter elkaar vier wijd heeft gegooid, kan Ten Siethof Blauw Wit's eerste punt scoren. Ook de vijfde innings levert een punt op; een homerun van Van Heeswïjk. doch gelukkig voor H.H.C., dat er geen honken bezet waren, zoodat er slechts een punt aan de score kon worden toege voegd. Intusschen vergrootte H.H.C. haar voor sprong in de vierde innings met twee pun ten en in de vijfde innings zelfs met zes innings wel wat te wenschen aver. Na vijf slagen, o.a. een drie-honkslag van Mulder; maar het veldwerk van Blauw-Wit liet in deze innings wel wat te wenschen over. Nij vijf ininigs was de stand 213 in het voordeel van H.H.C. j Wanneer Pijnakker in de zesde innings wordt vervangen, begint het even bedenkelijk te worden voor H.H.C. Zes keer wordt er vier wijd gegooid en ais eindelijk de derde nul valt. zijn er vier Blauw-Witters de thuisplaat ge passeerd. De volgende 2 innings gaat he* echter weer beter. Zes Blauw Witters komen in deze twee innings aan slag, waarvan er vier uit gaan op drie slag en twee sneuvelen door aoed werk van J. Baas. Ook H.H.C. weet in de laatste drie innings de'n bal niet meer te raken; alleen Hartog geeft in de laatste innings een honkslag. Deze innings levert H.H.C. dan ook nog een punt op. tt -rT Werpersresultaten van Blauw Wit en H.H.o. waren resp. 9 keer drie slag, 12 keer vier wiid en 8 keer drie slag, 15 keer vier wijd. Fouten resp. 6 en 1. Honkslaggemiddelde Blauw Wit 0.19; H.H.C. 0.25. De cijfers der innings zijn: H. H. C. 2 0 3 2 6 0 0 1 14 Blauw Wit 00011400 6 Do vierkamp in Duitschland. Uit Garmisch: Het programma voor de laatste ronden van den schaakvierkamp is als volgt samengesteld: 26 Juli: vijfde ronde, Saemisch—Aljechin en Eu we Bogoljubow. 27 Juli: zesede ronde: AljechinEuwe en Bogol j ubowSaemisch. 28 Juli: Hangpartijen HAARL. KORFBALBOND. D S. V. Secretariaat: Romolenstraat 11. Gespeeld: D.S.V. 1—D.S.V. oud-leden 5—4. AuroraD.S.V. 2—1. Voor Woensdag a.s. is een wedstrijd aange vraagd. Oefenen: Dinsdag en Donderdag van r—9 uur Zaterdags van 25 uur. Nieuwe leden: R. v. d. Heyden. A. Eerhart. H. Turk, B. Fabels. G. E. Mentjox en B. Mentjox. Besuuus-vergaderingVrijdag 30 Juli a.s. te 8.15 uur. Vooruitgangstraat 136. De groote prijs van Duitschland. Carracciola met Mercedes Benz winnaar. Uit Adenau; Op.de Nuerburgring had Zon dagmiddag de autorace plaats om den grooten prijs van Duitschland. welke wedstrijd gewon nen werd door Rudolf Caracciola met Merce des Benz, die de twee-en-twintig ronden, een afstand van 501 K.M., aflegde in 3 uur 46 min. 0.1 sec., met een gemiddelde snelheid van 133.12 K.M. hetgeen een nieuw circuitrecord beteekende. Drie honderdduizend toeschouwers woonden de races bij. welke, in tegenstelling met vorige jaren, nu eens met droog weer begunstigd werden. Niet minder dan 26 wagens ver schenen aan den start. Carraciola. Carraciola vloog het eerst de tribune voor bij; na hem volgden von Brauchitsch, Kautz en Lang. In de vijfde ronde haalde Seaman Von Delius in; de laatste verdween in de ze vende ronde uit den strijd door een noodlottig ongeluk. Von Delius wilde namelijk in die ronde Seaman weer inhalen. Daarbij kwamen beide wagens met elkaar in aanraking. De wagen van Von Delius vloog den weg af; zijn bestuurder maakte een ernstigen val. Na me disch onderzoek bleek, dat Von Delius een lichte hersenschudding had gekregen, terwijl ook zijn dijbeen was gebroken. Ook de wagen van Seaman sloeg over den kop; de coureur werd er uit geslingerd. Hij werd in het gezicht gewond en brak zijn linkerarm. Beide rijders zullen dit seizoen wel niet meer kunnen uitkomen. Rosemeyer had zich intusschen op de derde plaats genesteld. Farina verdween in de twin tigste ronde door pech uit de koers. Verande ring in de situatie kwam er niet meer; na de twee-en-t.wintigste ronde kwam Carracciola als eerste door de finish, zijn eerste zege in 1937 behalend. 45 seconden later ging Von Brauchitsch over de lijn en 15 seconden daar na arriveerde Rosemeyer, op de derde plaats, waar hij hard voor gevochten had. Ernst von Delius overleden. BERLIJN. 26 Juli. A.N.P.) Vanmorgen is te Bonn de Duitsche autorenner Ernst von Delius, die Zondag op den Nuerburgring tijdens de race om den grooten prijs van Duitschland met zijn atuo in botsing geko men met Seaman, tengevolge van de beko men kwetsuren overleden. Von Delius heeft in zijn rennersloopbaan verscheidene prijzen behaald. Hij werd over winnaar in de race om den grooten prijs van Kaapstad, tweede in de Avusrace te Berlijn, derde in de race om den grooten prijs van Tripolis en vierde in de race van den Vander- biltbeker te New-York. ESKIMO'S AAN DEN MAALTIJD. Een dutje aan tafel! Een Poolreiziger vertelde onlangs in een voordracht te Montreal, hoe het bij een feestmaaltijd der Eskimo's toeging, waarbij slechts zeer zelden vreemden toegelaten worden. Voor dat de maaltijd begint, verklaart de gastheer uitvoerig, dat het eten ongeniet baar zal zijn, dat het feest slechts zeer be scheiden is, want zijn familie is zeer arm, hij zelf is een slecht jager enz. enz. Wanneer dan de vrouw het et-en binnen brengt en in het midden op tafel plaatst, neemt zij er het eerst een stuk vleesch van af, dat zij netjes aflikt opdat er geen vetvlekken op de kleeren der gasten vallen. De eerste gast bijt er dan een groot stuk af en geeft het vleesch vervolgens aan zijn buurman en zoo gaat het de heele kring rond. Is het stuk niet voldoende, dan begint- men aan een an der stuk. dat eveneens van te voren zorg vuldig afgelikt wordt. Toch zou de maaltijd niet slecht- zijn, wanneer er maar niet zoo'n vreemde manier van opdienen bestond. Al leen het water, dat de Eskimo's gebruiken bestaat uit gesmolten sneeuw en daar het vaatwerk volgens traditie slechts één maal per jaar gewasschen wordt, smaakt alles zoutachtig. De Eskimo's kunnen anders ge weldige voorraden verwerken .Toen de Pool reiziger reeds meer dan voldoende gegeten had,"hadden zij blijkbaar pas hun eerste honger gestild. Daar evenwel het weigeren van eten de grootste beleediging beteekent. bestaat er maar één middel: op de tafel in slaap te vallen. De Eskimo's zullen nooit iemand wekken, want zij gelooven, dat ge durende het slapen de ziel van den mensch buiten het lichaam vertoéft, zoodat het plot selinge wekken onaangename gevolgen zou kunnen hebben. Het menschelijke wezen be staat volgens de Eskimo's uit drie deelen: het lichaam, de ziel en de naam, Daarom geven zij hun kinderen ook steeds den naam van een van hun overleden familieleden. DE KANGEROE MET DE HALSKETTING. Men heeft vaak vernomen, dat gestolen voorwerpen op do meest vreemde plaatsen verborgen werd. Zoo werd een diamanten sieraad onlangs in de buidel van een kange- roe gevonden. De vrouw van den directeur van den dierentuin in Brisbane in Australië, had bij een groot feest voor de eerste maal haar prachtig diamanten halssieraad gedra gen. Iedereen bewonderde het sieraad en zij toonde het dan ook graag. Toen zij thuis kwam, vergat zij de halsketting op te bergen, en liet hem op de tafel liggen. Den volgenden dag was het sieraad verdwenen. Dagen lang werd er naar gezocht, maar niemand kon het kostbare voorwerp vinden. Op een keer zag een oppasser echter, dat een kangeroe met een blinkend voorwerp speelde en het dan weer in zijn buidel borg. Het bleek nu. dat een andere oppasser het gestolen had en in den buidel van den kangeroe be waarde. Op deze wijze had de man zijn dief stal zeer lang verborgen kunnen houd. De inzet van de Nationale Jamboree. oog torent de groote obelisk, het Washington-monument, in de avond lucht. Door helle schijnwerpers be schenen, staat het daar als een stille wachter over het machtige Jamboreekamp. Aan zijn voet liggen honderden tenten en tentjes. Straten doorkruisen het kamp, drom men verkenners, die te zamen zijn gekomen uit alle staten van Amex-ika, om één in de Broederschap van Baden Powell, het vijf en twintig jarig bestaan van de- Beweging in de U.S.A. te vieren, dwarrelen doorheen. De Jamboree gaat beginnen. Laat in den avond komen nog troepen vreemde verkenners binnen, zwaar bepakt, stoffig van den langen weg dien ze afgelegd hebben, om het groote padvindersfestijn mede te maken. Timmerlieden werken nog laat in den avond onder de booglampen. Balken worden aan gesleept. hamerslagen klinken regelmatig op de planken van de tribunes van het open luchttheater, waar bonte padvindsshows, cowboy- en Indianendansen gehouden zullen worden als de Jamboree eindelijk zal begin nen. Kamptafels worden in elkaar gezet, keukens worden ingeruimd. Verkenners loopen bedrij vig over de kampwegen, die nu nog mooi groen zijn, maar die weldra stoffig en dor zullen worden onder de duizenden voeten die daar overheen gaan. We drukken voor 't eerst de hand van verkenners uit alle deelen van de wereld, die vannacht in ons subkamp zullen slapen. Een kampvuur laait op en belicht vaag de keukententen, waar de koks bezig zijn de pannen af te wasschen. Verkenners komen toegestroomd. Verken ners uit TexasGroote breede flapperende cowboybroeken, leeren rijbroeken, een imita tie-pistool in den gordel. Ze ontmoeten hun Bi'oeder-verkenners uit Zweden. Texas en Zweden! Twee geheel verschillende landen, ver van Twee geheel verschillende volkeren, wier afgezanten hier nu staan rondom het hoog- oplaaiende vuur van de Nationale Jamboree, waar ruim dertigduizend jongens samen kam peeren. Cowboyliederen dreunen de avondlucht in. Zij worden gezongen met de felheid van het flakkerende kampvuur! Ginds arriveei'en nog steeds talrijke groepen padvinders, die zoojuist aangekomen zijn. Ze slaan hun tenten op onder de wiegelende booglampen. Een zwaar geladen atmosfeer hangt boven 't wijde kamp. Ieder draagt in zich den indruk van iets groots en geweldigs, dat gaat beginnen. Zoo heeft de eerste avond, dat wij, twee Hollandsche jongens hier zijn. ons geboeid en gegrepen. Den volgenden morgen Een schelle kreet van een schaterlachende verkenner doet ons om 't hoekje van onze tent kijken. Daar zien we onder een houten schutting twee glim mende beenen van een wakkeren scout, die 't frissche water van de douche over z'n sla perige leden laat plassen! Vijftig afdeelïngen. elk van achttien douches zijn op het veld aanwezig. Hier kunnen vele jongens 's morgens en 's avonds hun bad nemen. Als we dat zien glippen we ook gauw uit onze slaapzakken, en rennen langs de kampkeuken, waar voor ieder groep centraal gekookt worden. Even staan we stil om net nog te zien hoe de kok zijn vinger in de pap steekt en daarna in zijn mond, om te proeven of de pap goed is! Deze kampkeukens zijn door het Amerikaan- sche leger afgestaan voor de Jamboree. Langs een loopende band worden de pannen naar den uitgang getransporteerd, waar de patrouillekok de pap naar het troepkamp vervoerden de pan in de hooikist zet. Echt Amerikaansch zijn de patrouillekeukens ook weer ingericht. In iedere keuken staat een complete ijskast. Groote witte waterzakken hangen aan drie- pooten. Daarnaast is een glimmend auto maatje aangebracht met papiei-en bekertjes! Na den verfrisschenden dronk werp je het bekertje in een emmer. Uniforme-vuilnisemmers staan bij iedere keuken te wachten op den afhaaldienst. We loopen na ons Amerikaansch ontbijt de tent, waar de generale kampstaf gevestigd is, binnen. Een vriendelijke commissaris laat ons eenige statistieken zien. waarop de hoe veelheden voedsel zijn aangegeven, die voor deze Jamboree xxoodig zijn. Zoo zien we de vei'bazingwekkende getallen als: 15.000 broo- den per dag. en 70.000 eieren per ontbijt! Er zal dagelijk een riviertje van 30.000 liter melk vloeien. Honderdduizend maaltijden moeten er iederen dag opgediend worden Daar komt onze vriend Skyler op ons af. Of we een „Swell time" gehad hebben, vraagt hij. Zijn roode haardos gaat nu verborgen onder een witte tropenhelm! Hij laat ons teekenln- gen zien voor de eerste uitgave van 't Jam- boreekrantje dat we iederen morgen bij het ontbijt zullen krijgen. Een compleet jamboreedagblad van zestien pagina's wordt door de scouts zelf geredigeerd. Eigen teekeningen, zelf geschreven verhalen foto's van vreemde deelnemers en vlotte snaphots. Als Mr. Skyler iets doet, dan doet hij het goed. Zoo nu ook. Hij troont ons mee naar de brandweertent, waar twee glimmende brandweerauto's met bemanning gereed staan, om bij het eerste alarm uit te rukken. Bij het postkantoor worden door de jongens de brie ven van thuis ontvangen. Langzaam slenteren ze. al lezende, naar de „scoutshop" waar ze echt Jamboreepapier koopen en meteen aan 't werk slaan om een antwoord te schrijven. Dat valt soms niet mee. Er is zóóveel te zien, en toch weten ze niet wat te schrijven. We kijken om en zien een prachtig pad vinderscorps met tambours en hoornblazers het veld opkomen. Honderd twintig verken ners marcheeren met vliegende vaandels het veld op. Zij staan stil voor de ruime staftent. om hun Chief James E. West, een muzikale hulde te brengen,voor al het wei'k dat hij voor de scouts gedaan heeft. Er zijn ook enorme voorbereidingen noodig geweest om alles zoo goed georganiseerd te krijgen als nu het geval is. Wanneer bijv. een vader of moeder hun zoon op de Jamboree wenschen te bezoeken, dan gaan ze naar de centrale administratie- tent, waar de staf weet, waar elk scout zich bevindt. De scouts kunnen het kamp n.l niet ongemerkt vei'laten. door middel van het das- sensysteem. Iedere padvinder draagt hier een blauwe Jamboreedas. Wil hij nu het kamp verlaten dan moet hij aan z'n leider een roode uitgaansdas, waarmede hij weg kan. vragen. Zoo wordt iedere verkenner, die zonder te vragen het kamp verlaat door z'n daskleur opgemerkt. Na afscheid van onzen vriend genomen te hebben, gaan we naar de radiotent. Buiten staat een stalen zendmast opgesteld, vastge pind met haringexi. Het is een amateur korte golf zendstation. De verkenners kunnen er gratis een bericht naar huis sturen. Wij lateix natuurlijk een bericht naar Holland ver zenden! De „operator" heeft eenige moeite met de Hollandsche wooi'den, die voor hem vreemd zijn. Roode en gi-oene lichten flikkereix op, als ons telegram de aether ingestuurd wordt, Deze morse-berichen worden ergens in Nederland door een amateur opgevangen, die ze telefo nisch aan de geadresseerde doorgeeft. (Dit is inderdaad geschied. Door een Nederlandschen amateur-zender is het bericht ontvangen en naar het huis van den schrijver in Bussum doorgezonden). Naast dit amateurstation, hebben nog twee van de grootste radio-omroepvei'eenigingen hun tenten opgeslagen, waar iederen dag Jamboree-muziekuitzendingen plaats vinden. Verkenners uit Hawaii, negers met hun banjo's zeeverkennei-s met blokfluiten worden daar „gebroadcast" Natuurlijk krijgen wij ook een beurt! Geaccompagneerd door harmonica en gitaar zingen we „In 't stille dal"! Iedereen vindt dat lied prachtig, omdat het een Hol- „Holland" staat op onzen kamppoort g< schreven. Twee klompen en een „jakar" (touwlioepel) vormen de versiering'. landsch lied is! 'sAvonds, als we in ons tentje zitten, spelen we graag onze Hollandsche lied jes en we vinden dan altijd een gretig gehoor. We hebben een typisch-Hollandsch ver kennerskampje opgeslagen. Een kamppoort vormt de ingang. Daaraan hebben enkele klompen gehangen, die een groote aantrek kingskracht op de jongens hebben. Eén paar klompen milen we voor een „tien-gallon hoed" van een cowboy, die we op een eere plaats in de tent gehangen hebben! We heb ben twee kleine zwerverstentjes en op een aanplakbord hangt 't affiche van de Wereld- Jamboree in Vogelenzang! Naast ons kam peeren zes padvinders uit Lithauen. Zij zijn wai-e artisten in het vervaardigen van zand- schilderijen. Met schelpjes en gekleurd zand hebben ze hun verkennersembleem op den grond uitgebeeld. Verkenners uit Polen zijn een zweefvliegtuig in elkaar aan 't zetten. Hiennee hopen ze eenige vluchten over het Jamboreekamp te maken. Een Pool laat mij zijn handteekenin- gen-verzamelboek zien. Hierin staat o.m. een paar krabbeltjes van een Hollandschen ver kenner uit het Nationale kamp in Wassenaar, dat een paar jaar geleden gehoudexi is. Samen gaan wij naar de tentoonstellingstent, waar van ieder land een afdeeling is. Ook Nederland is hier vertegenwoordigd en wel door foto's en beschi'ijvingen. Zoo dwalen we den heelen dag door de verschillende kampen, ruilend en haxxdteekeningen in heiinneringsboeken schrijvend. Ook maken we heel vaak een praatje met verkenners uit alle mogelijke Amerikaansche staten en uit andere landen. De morgen van den volgenden dag brengt een xxieuwe verrassing, de officieele opening van de Jamboree. In breede rijen staan de padvinders opgesteld rondom het uitgestrekte terrein, dat met „marktplaats" betitelen, omdat het er net zoo druk is als op een markt- De Generale Staf staat voor de groote vlaggepaal opgesteld. Dan klinken twee pistoolschoten, op welk signaal aan 48 vlagge- masten door een vertegenwoordiger van elk land de eigen vlag geheschen wordt. Duizen den handen brengen tegelijk het saluut. Wij zien op dit moment maar één ding: de rood- wit-blauwe vlag', die met een vaart naar het topje van de Holland-mast. vliegt, zich daar in den wind ontplooit en vroolijk in de stralen van de morgenzon wappert. Plotseling dreunt een kanonschot. Een pro- I jectiel aaix een parachute woi'dt de lucht in geschoten. De pai'achute ontplooit zich lang zaam en het bundeltje daaronder eveneens. Het bundeltje blijkt de Amerikaansche vlag te zijn. die door een looden kogel verticaal ge houden wordt. Daarna worden de Stars en Stripes ook aan de groote vlaggemast ge heschen ende Nationale Jamboree is be gonnen! Van alle tenten waaien vlaggen in bonte mengeling van kleuren, Iedereen is vroolijk. Een verkennersmuziekkorps speelt een pittigen nxarsch. De Chief gaat voldaan de staftent binnen. 's Avonds wordt in de arena de eerste ge zamenlijke Jamboreebijeenkomst gehouden. In drommen .met tientallen muziekkorpsen, met vaandels en vlaggen, mai'Cheeren de pad vinders naar binnen. Zij groepeeren zich rondom de open ruimte in het midden. De duizenden koppen van de 26000 scouts, die hier verzameld zijn, teekenen zich als kleine lichtvlekken af in het helle licht van de vier lichttorens, die op de hoeken van de arena gepionnierd zijn. Rood, blauw en geel licht straalt beurtelings door het jambo reestadion. Als alle groepen binnen zijn en alle poorten gesloten, komt de Chief naar voren, stormachtig toegejuicht door de pad vinders, die hunhoeden hoog de lucht in gooien. De Chief heet de jongens welkom in Washington, de hoofdstad van de U.S.A. en geeft hun daarna een idee van de broeder schap en vriendschap, die een jamboree be- ookt. 't Is muisstil, een speld kan men hooren vallen. Slechts het plotseling opflikkeren van blitzlampen en het knippen van de toestellen der persfotografen is zicht- en hoorbaar. De Chief spreekt! Als hij zijn rede beëindigd heeft laait op nieuw het enthousiasme op en het duurt een paar minuten eer hij een boodschap van Lord Baden Powell of Gil well, den stichter der pad- vindersbeweging, rustig kan voorlezen. Ten slotte leest de Chief een boodschap van pre sident Roosevelt, die blij is dat zulk een bui tengewoon groot aantal padvinders hier aan wezig is, voor. Dan volgen de fantastische Indianendansen, die door echte Indianenverkenners uit de Reservations gedanst worden. Bossen ade- laarsveeren en amuletten zwaaien en deinen met de lichamen mede. Rood licht wordt op het geheel geworpen en een tam-tam geeft het rythme aan. Na dit hoogtepunt wordt plechtig maar toch eenvoudig de padvindersbelofte hernieuwd. Hiermede behoort de inzet van de Jamboree tot het verleden. Ieder zoekt zijn eigen tent weer op, allen verdwijnen in de duisternis Als het middernacht is staat daar alleen nog maar de machtige obelisk, die eenzaam waakt over het slapen Jamboreekamp.... OP ZOEK NAAR PETROLEUM IN ENGELAND. Ook in Engeland is men er thans mee be gonnen naar petroleum te zoeken. Een dezer dagen werd in de buurt van Grove Hill (Sussexdoor de Anglo-American-Oil Com pany de eerste boortoren opgericht. Dagelijks wordt- er 24 uur geboord en men is van plan tot een diepte van 1800 meter door te gaan. Men verwacht goede resultaten, omdat men juist op deze plaats vroeger reeds het voor komen van gas waargenomen heeft. Tijdens de feestmaaltijd, die ter eere van deze boring gegeven werd, verklaarde een vertegenwoor diger van de Anglo-American-Oil-Company dat de maatschappij op Engelschen bodem een terrein van 1520 vierkante kilometer gepacht had, maar dat het bezit van de maatschappij over de geheele aarde 8748 vierkante kilo meter omvatte. 475e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) i le klasse, 1ste lijst Trekking: van Maandag 26 Juli 1937 Hooge Prijzen 20.000.— 729 2,000.— 18843 1.500.— 8404 1.000.— 5703 17707 400.— 4413 8661 20591 200.— 8963 10837 13711 19660 100.— 3161 9592 14650 14862 16580 21328 21632 21795 Prijzen van 20. 4 29 42 45 90 110 141 161 166 184 196 197 198 202 212 213 301 317 436 567 692 1051 1055 1110 1117 1120 1209 1226 1448 1457 1461 1482 1483 1542 1546 1554 1693 1705 1743 1749 1819 1835 1873 1876 1886 1888 1951 2007 2011 2013 2034 2125 2134 2135 2155 2245 2246 2265 2284 2305 2440 2444 2479 2488 2589 2661 2676 2787 2830 2835 2852 2891 2925 2929 2936 3008 3038 3041 3057 3176 3213 3221 3291 3302 3330 3380 3411 3452 3485 3610 3636 3678 3706 3796 3808 3868 3873 3885 3890 390S 3919 3927 3965 3990 4047 4074 4159 4171 4228 4242 4256 4268 4286 4343 4350 4353 4364 4372 4386 4396 4399 4490 4497 4508 4534 4622 4688 4740 4747 4777 4853 4859 4866 4879 4899 4979 4989 5024 5036 5041 5115 5124 5150 5195 5222 5246 5253 5310 5322 5332 5401 5413 5442 5490 5534 5582 5609 5715 5763 5780 5784 5810 5822 5846 5852 5865 5887 6004 6012 6028 6118 6160 6162 6169 6227 625-5 6300 6306 6312 6333 6345 6366 6369 6391 6397 6403 6419 6451 6458 6535 6554 6565 6570 6593 6634 6642 6683 6712 6720 6730 6737 6826 6842 6851 6867 6904 6928 6946 6989 7072 7074 7140 7161 7168 7178 7256 7373 7380 7452 7458 7459 7468 7520 7543 7605 7660 7673 7678 7694 7710 7771 7323 7843 7862 7942 7943 7982 7991 8002 8030 8051 8130 8169 8178 8187 8191 8239 8293 8294 8330 8369 8405 8406 8419 8432 8570 8704 8730 8760 8803 8812 8828 8861 8880 8892 8899 8922 8924 8967 8974 9039 9110 9186 9239 9282 9332 9352 9367 9383 9401 9405 9495 9507 9587 9625 9626 9683 9724 9794 9300 9838 9850 9852 9867 9870 9884 9911 9927 9967 9986 10002 10045 10113 10138 10140 10149 10177 10218 10226 10283 10284 10357 10419 10467 10609 10614 10622 10643 10646 10663 10698 10711 10793 10802 10833 10C40 10844 10874 10835 10953 10981 11002 11015 11072 11149 11174 11229 11235 11237 11333 11350 11423 11432 11523 11542 11544 11546 11552 11538 11632 11651 11715 11778 11934 12014 12020 12043 12045 12090 12092 12125 12170 12191 12201 12208 12217 12270 12433 12437 12542 12620 12673 12684 12719 12728 12738 12814 12873 12901 12922 12938 13009 13062 13109 13171 13214 13296 13293 13303 13305 13365 13434 13436 13498 13499 13505,13545 13558 13564 13574 13617 13627 13644 13661*13722 13723 13724 13743 13751 13780 13394 13908 13916 13925 13935 13933 13951 13952 14002 14039 14042 14055 14065 14088 14102 14118 14141 14144 14207 14225 14250 14271 14287 14327 14433 14433 14441 14553 14577 14581 14610 14619 14624 14665 14680 14801 14820 14845 14869 14933 14945 14946 14973 15001 15038 15054 15094 15095 15103 15112 15161 15165 15215 15283 15311 15345 15427 15464 15499 15538 15596 15645 15650 15673 15686 15708 15785 15796 15801 15828 15850 15920 15953 15964 15971 16081 16094 16093 16102 16113 16169 16194 16198 16214 16273 16389 16400 16404 16413 16424 16430 16438 16474 16480 16518 16540 16604 16619 16665 16691 16727 16746 16758 16794 16860 16898 16924 16925 16948 17049 17058 17159 17192 17199 17229 17297 17411 17506 17550 17553 17585 17671 17829 17897 18002 18010 18013 18020 18027 18038 18087 18092 18144 18274 18278 18302 18320 18373 18374 18418 18444 18J95 18530 18560 18581 1S671 18674 18687 18697 18735 18765 18771 18800 18875 13880 18906 19310 19004 19016 19024 19029 18054 19063 19087 19097 19124 19164 19193 19226 19284 19285 19333 19345 19405 19431 19:35 19459 19495 19506 19508 19522 19536 19605 19649 19667 19707 19717 19742 19814 1DS38 19914 2G005 20011 20067 20074 20112 20185 20188 20189 20203 20244 20274 20297 20386 20452 20479 20481 20482 20503 2o327 20569 20584 20586 20369 20679 20704 20771 20784 20787 20833 20838 20S8L 20895 20886 21026 21049 21102 21104 21171 21173 21176 21220 21301 21352 21373 21377 21386 21417 21466 21486 21500 21512 21521 21603 21629 21630 21673 21681 21700 21733 21775 21779 21787 21798 21809 21812 21922 21978 22065 22083 22092 22094 22151 2.":198 22201 22205 22285 22287 22291 22348 22384 22418 22454 22483 22527 22539 22640 22702 22731 22733 22754 22767 22801 22832 22903 22004 22923 22962 22964 23003 23060 23089 23139 23162 23292 23215 23223 23257 23270 23282 23303 23305 23360 23365 23414 23470 23515 23533 23584 23618 23715 23762 23773 23300 23807 23827 23539 2386) 23899 23912

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 12