Thijs IJs heeft een raar avontuur Henlein, adspirant dictator der Sudeten-Duitschers. Verwarde politieke toestand in het Noorden. M A A y D A G 26 J U EI 1937 HASEEEM'S DAGBEAD De situatie in het Verre Oosten Ontvoering van Japanner veroorzaakt nieuwe complicaties. Het D.N.B. meldt uit Peiping: De politieke situatie in Noord-China schijnt steeds verwarder te worden. Men weet niet wat men denken moet van de houding van den president van den raad van Hopei en Tsjahar, Soeng Tsjeh Yoean, aan wiens goe den wil wel is waar niet overal twijfelt, doch dien men toch niet als den juisten man be schouwt voor de behandeling van lastige po litieke problemen. Van de zijde der Nanking-regeering zijn nu de minister van Binnenlandsche Zaken Sjioeng Pin, die in 1933 de wapenstilstand overeenkomst heeft geteekend, een verte genwoordiger van Tsjang Kai Tsjek en een vertegenwoordiger van den Chineeschen mi nister van Oorlog te Peiping aangekomen. Voorts bevinden zich twee vertegenwoordi gers van het ministerie van Buitenlandsche Zaken te Peiping. Door moeilijkheden, welke zijn gerezen tus- schen ondergeschikte bestuursambtenaren in Oost-Hopei, wordt de situatie nog ingewik kelder. Intusschen heeft de Japansche mili taire attaché te Peiping opnieuw geprotes teerd bij de Chineesche autoriteiten tegen het feit, dat te Peiping meer Chineesche troepen zijn aangekomen dan is overeenge komen. Ook verder heeft hij veel opmerkin gen gemaakt over de -wijze, waarop de door China aangegane verplichtingen worden ten uitvoer gelegd. Naar voorts uit Sjanghai gemeld wordt, is een Japansch marinier, die twist had gehad met Chineezen, Zaterdag in een auto ont voerd, hetgeen een zekere opwinding ver oorzaakt heeft. Japansche patrouilles hebben in de wijk Hongkew naar den vermiste ge zocht. Volgens een mededeeling van den staf van de Japansche landingstroepen te Sjanghai is de vermiste matroos Miya Zaki ook Zondag niet op het ochtendappel verschenen. Alle pogingen den vermiste te vinden, zijn zonder resultaat gebleven. De Japanners hebben Zondag den geheelen dag gepatrouilleerd Ook de Chineesche autoriteiten hebben veiligheidsmaatregelen genomen. De bevol king van Sjanghai, in het bijzonder in de stadsdeelen Hongkew en Tsjapei, welke zich tot nu toe zeer rustig heeft gehouden, ver keert thans in opgewondenheid. De gevechten tusschen Chineezen en Japanners zijn Zaterdagavond opnieuw opgeleefd te Lang Fang hal verwege tusschen Peking en Tientsin. Het werd den volgenden ochtend Oostenrijk Dr. Dollfuss herdacht. Zondag is ter nagedachtenis van bondskan selier Dollfuss, die den 25sten Juli1934 ver moord werd, tegenover de kanselarij de eerste steen gelegd van het Huis van het Vaderland - sche Front. In zijn toespraak zeide bondskanselier Schuschnigg van zijn voorganger, dat deze een van de meest glorierijke zonen is van het ge- heele Duitsche volk. De Arabieren en bet Britscbe verdeelingsplan. Hooge Arabische Comité eischt volledige onafhankelijkheid voor de Arabieren. Het Hooge Arabische Comité heeft naar Reu ter uit Jeruzalem verneemt, de commissie voor de mandaten voor den Volkenbond, den hoogen commissaris en het Britsche ministerie van koloniën een memorandum doen toekomen, waarin de bezwaren tegen het plan tot verdee ling van Palestina worden uiteengezet en waarin wordt verklaard, dat de eenige natuur lijke oplossing zou bestaan in de erkenning van het recht der Arabieren op volledige onafhan kelijkheid in het geheele land. Franco's troepen bezetten Brunete. Luchtmacht en artillerie in actie. Havas verneemt uit Navalcarnero, dat Bru nete gisterochtend vroeg door een twaalftal vliegtuigen van de rechtschen gebombardeerd is. waarna de troepen onder leiding van gene raal Valera tot den aanval overgingen. Zij slaagden erin een 'bres te slaan in /de stellingen van de regeering en zich meester te maken van de eerste verdedigingslinies. Vervolgens werd de tweede verdedigingslinie aangevallen en na enkele gevechten maakten de troepen van Franco zich meester van de plaats. De op- marsch werd voortgezet in de richting van San Martin de Valde Iglesias. De rechtschen maak ten meer dan tweeduizend tegenstanders krijgsgevangen en een groote hoeveelheid ma teriaal viel in him handen. Volgens een officieel uit Madrid door Havas ontvangen communiqué hebben de regeerings- troepen Zondag vroeg in den ochtend een aan val gedaan ten Zuidwesten van Brunete. De tegenstanders boden taaien weerstand, stuitte den opmarsch der regeeringstroepen met be hulp van luchtmacht en artillerie en maakten zich meester van Brunete. De linies der regee ringstroepen doorstonden onbewogen het zeer hevige bombardement der opstandelingen. Zij handhaafden hun stellingen en traden in con tact met de naburige troepen. Sovjet-schip door op standelingen aangehouden. Gewapende treilers der opstandelingen hebben gistermiddag in de Straat van Gi braltar het Sovjet-Russische stoomschip „Varlaam Avanesov" aangehouden en naar Ceuta opgebracht. voortgezet. De Japansche troepen hebben inmiddels medegedeeld, dat er vijf gewonden vielen. Deze botsing heeft zich, volgens te Peiping ontvangen berichten, aldus voorgedaan: Troepen van de 38ste Chineesche divisie hebben op het spoorwegstation in de plaats Zondagavond Japansche troepen met geweld willen verhinderen den trein, waarmede zij gekomen waren, te verlaten en het station te bezetten. Het treinverkeer moest daarop stopgezet worden. Gelijk gebruikelijk is, wordt de verantwoordelijkheid voor de bot sing door elk der betrokkenen op den ander geworpen. Het initiatief van koning Leopold. Gunstige ontvangst in Amerika en Duitschland. Tegenover de pers heeft de Amerikaan- sche minister Huil verklaard, dat het voor stel van koning Leopold een gelukkig initiatief is. De minister wilde zich, in afwachting van het onderzoek van het voorstel, niet vast leggen, doch hij zeide er zich zeer over te verheugen, dat de hoofden van andere staten belangstelling hebben voor de oprichting van een onafhankelijke economische wereldor ganisatie. Er kunnen, aldus zeide hij ten slotte, niet te veel onpartijdige internationale organisaties voor de bestudeering van econo mische vraagstukken zijn, want nooit zijn de internationale betrekkingen zoozeer af hankelijk geweest van stevige economische fundeeringen. De Duitsche pers oordeelt zeer gunstig over het voorstel van koning Leopold. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" schrijft: „Men kan slechts hopen, dat de uitnoodiging tot het best-udeeren der economische vraag stukken in hun algemeenheid en tot het aanvatten van de verdeeling der grondstof fen en van de betaalmiddelen in overweging zal worden genomen door de mogendheden, die deze problemen hebben op te lossen. Er is hier sprake van een onmiddellijk beroep op Londen, Parijs en Washington. Duitschland wenscht slechts, dat dit beroep niet tever geefs gedaan is. De Rijkskanselier en zijn medewerkers hebben vaak verklaard bereid te zijn aan een nieuwe regeling mede te wer ken, indien die regeling op de basis van rechtsgelijkheid berust". Uit Londen, 26 Juli; Alle bladen, die Zater dag geen commentaar geleverd hebben op den brief van koning Leopold aan Van Zeeland, doen dit hedenmorgen. Het valt daarbij op, dat, terwijl de „Mornmg Post" in zijn commentaar van Zaterdag het plan van den koning warm toejuichte, de ove rige bladen vandaag, nu zij tijd gehad hebben welingelichte kringen te Londen te raadple gen, zich over het algemeen sceptisch toonen 'ten aanzien van het nut van het voorgestelde organisme. De „Times" merkt op, dat niets een waarborg zou bieden voor het beter slagen dei- besprekingen in dit organisme dan bereikt werd met de gedachtenwisselingen in de eco nomische wereldconferentie te Londen, welker samenstelling zeer veel leek op de door den koning voorgestelde. Thans heeft men veeleer behoefte aan positieve overeenkomsten tus schen de regeeringen. ERNSTIG ONGELUK OP EEN PETROLEUM- VELD IN ARGENTINIë. Te Malargue in de Argentijnsche provin cie Mendoza is Zaterdag op een petroleum- veld van de Yacimientes Petroliferes Fiscales, de petroleum maatschappij, die onder lei ding van de regeering staat, een kist met gelegniet ontploft. Zes arbeiders zijn hierbij om het leven gekomen. AUTOBOTSING IN FRANKRIJK EISCHT ZES DOODEN. Zondagochtend zijn op den weg van Abbe ville naar Boulogne bij Hautvillers twee autobussen met elkaar in botsing gekomen. In de eene bus zal een gezelschap Engelschen, in de andere kinderen van een patronaat te Amiens met hun ouders. De schok was zeer hevig. Zes inzitttenden kwamen om het leven. Jamboree Padvinders, onthoudt dat Purol het eenige middel is om vlug een doorgezeten, zonverbran de of stukgeloopen huid, alsmede geblaarde stukgeloopen voeten, te verzachten en te (Adv. Ingez. Med.) Nationalisatie der ijzerproductie in Duitschland. Opsporing en ontginning van ertsen onder rijksleiding Maatschappij opgericht. Het D.N.B. meldt uit Berlijn, 24 Juli: Minister-President Goering heeft als gevolmachtigde voor het vierjarenplan den vertegenwoordigers van ijzerproduceerende en -verbrui kende takken van Nijverheid, van den ijzerhandel en het bouwbedrijf mede gedeeld, dat hij een maatschappij heeft opgericht, die onder rijksleiding tot taak heeft, de ijzerertsvoorraden van den Duitschen bodem op te spo ren en te ontginnen in den voor het nationale economische leven nood zakelijken omvang. De maatschappij draagt den naam „Reichs- werke A. G. für Erzbergbau und Eisenhütten Hermann Goering". Zij heeft haar zetel te Berlijn. Zij zal in de eerste plaats installa ties inrichten in de ertshoudende streken van het Salzgittergebied in Baden en Franken land. Verder heeft Goering een verordening uit gevaardigd, volgens welke de tot de exploita tie toegelaten mijnbouwondernemingen ver- eenigd kunnen worden ter bevordering va" de ontginning. De juridische vorm dez- vereeniging en de richtlijnen voor de rechts positie der leden worden vastgesteld door den gevolmachtigde voor het vierjarenplan. De broer van ds. Niemoeller gearresteerd. Na predicatie, waarin hij den bekenden voorganger verdedigde. Reuter meldt uit Berlijn, 25 Juli: Toen werd medegedeeld, dat de broeder van ds. Niemoeller zou preeken in diens parochie te Dahlem, was de Anna-kerk spoedig overvol. Zij die niet meer in het gebouw konden komen, verzamelen zich in de pastorie, maar ook deze was spoedig gevuld en nog steeds vroeg men om te worden toegelaten. Tijdens zijn predicatie verdedigde ds. Niemoeller verscheidene dominés, die zich in arrest bevinden, tegen de aanvallen der pers en verklaarde hij, dat vele van hen zich ernstige opofferingen hadden getroost voor volk en land en blijk hadden gegeven van vaderlandsliefde. Vervolgens begaf hij zich naar de pastorie, waar hij op overeenkomstige wijze preekte. Hij verdedigde zijn gearresteerden broeder tegen de aanklacht, dat hij een politieke dominié zou zijn en omgekocht was. Na deze predicatie- werd ds. ^6X1X061161''ge arresteerd. Intusschen ging de dienst in de kerk door. Een jong predikant deelde mede, dat in de afgeloopen week nieuwe arrestaties van dominés waren geschied, waardoor het totaal der arrestaties tot ongeveer vijftig was geste gen. Verschillende der gearresteerde predi kanten bevonden zieh reeds een half jaar in hechtenis. Totnutoe is medegedeeld, dat 20 dominés het preeken verboden is, terwijl 25 hunner uit hun parochies zijn verwijderd. Ook bisschop Preysing door zijn broer verdedigd. Pater Preysing, de broeder van graaf Prey sing, den bisschop van Berlijn, heeft in zijn preek heden den bisschop, die vaak dooi de nationaal-socialisten is aangevallen, ver dedigd. Een groote menigte, die voor de St. Hedwig kathedraal was samengestroomd, bracht op het plein voor dit kerkgebouw den bisschop, die vandaag den 25sten verjaardag van zijn priesterwijding herdacht, een spontane hulde ERNSTIGE ONTPLOFFING IN JOEGO- SLAVISCH KRUITMAGAZIJN. Bij een ontploffing in een kruitmagazijn in het Joega-Slavische dorp Etragari bij Kragoejevats zouden vijf menschen om het leven zijn gekomen en een vijftiental ge wond. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. AANKLACHT TEGEN VIJF NEGERS UIT HET SCOTTSBORO-PROCES INGETROKKEN. De Staat Alabama heeft de aanklacht te gen vijf van de negen negers van de Scotts- boro-affaire ingetrokken. De aanklacht te gen de vier overigen blijft gehandhaafd. Zooals men weet werden de negers aange klaagd twee blanke vrouwen te hebben aan gevallen. De motor gonsde tevreden en Thijs en zijn oom zaten lachend met elkaar te praten. Het gaat zoo best, hè? lachte oom Mopperniet, toen ze een heuvel overgereden waren. Thijs knikte heftig met zijn hoofd. Of het fijn gaat, oom. En gelukkig is het heelemaal niet koud, al ligt er wel veel sneeuw. Oom Mopperniet knikte. Daar moet ik goed voor oppassen, want anders glijdt de autr weg. Maar het gaat best, hoor. Achteruitgang der Duitsche oppositie-party in Tsjecho-Slowakije. even milliard Tsjechische kronen heeft men ons, Sudeten-Duitschers, in Tsje cho-Slowakije ontstolen, zegt Konrad Henlein. En wanneer Konrad Henlein zoo iets zegt, staat het den volgenden morgen met vette letters in zijn dagblad, de „Rund schau", en den dag daarop x-ood onderstreept in de „Völkisehe Beobachter" en alle andere Duitsche kranten. Want Henlein is het Hit- lertje van de Duitschers in Tsjecho-Slowakije, de leider van de „Sudetendeutsche Heimat- front", de partij der Duitsche Nazi's in deze democratische republiek, die zich in groote belangstelling van Duitschland mag verheu gen. In 1919 begon Henlein zijn loopbaan als gymnastiekleeraar bij het Duitsche Turnver- bond in Tsjecho-Slowakije. een anti-semisti- sche organisatie, die in 1932 met behulp van de N.S.D.A.P. geheel op nationaal-socialisti- schen grondslag werd gesteld, waarbij Henlein tot de waardigheid van „Führer" werd ver heven. Toen in 1933 de officieele Duitsche na- tionaal-socialistische partij als staatsvijandig vei-boden werd, richtte Henlein in October van hetzelfde jaar als nieuwe partij de Heimat- froixt op, welks programma een corporatieve organisatie van de Duitsche mindei-heid in Tsjecho-Slowakije beoogt een autonoom Duitech staatje binnen de grenzen van de republiek. Sinds de eerste weken van haar be staan heeft de partij in scherpe opposotie tegen Masarijk en Benes gestaan en uit al haar uitlatingen blijkt duidelijk, dat zij geen enkele verplichting van trouw aan den Tsje- chischen staat wenscht te aanvaarden. Bij de verkiezingen in 1935 kreeg de Henlein-be- weging bijna één en een kwart millioen stem men, waardoor zij op een na de grootste partij in het land werd, met vier en veertig zetels in het Huis der afgevaai-digden. Doch gedurende laatste maanden gaat het niet meer zoo goed met de Sudetendeutsche Heimatfront als in den beginne. Op 20 Febru ari van dit jaar werden de resultaten bekend kend gemaakt van de ondei-handelmgen, die sinds Januari door de andere part:;?" der Duitsche minderheid, de zoogenaamde Acti visten, met de regeering over de minderheden probleem gevoerd wai-en. Zeven eischen hadden zij gesteld, waarvan er vijf direct in gewilligd werden, terwijl, over de andere twee, die gelijkberechting van de Duitsche taal in het parlement en de stichting van parlemen taire commissie van het minderhedenvraag stuk vroegen, nog nader zal worden ovei-legd, daar zij onder de huidige grondwet niet moge lijk zijn. De Henlein-beweging had geweigerd om aan deze onderhandelingen deel te nemen, daar zij allereerst over haar eisch van autono mie klaarheid wensehten te hebben en het recht om vrijelijk overleg te plegen met de „völkisehe" verwante nabuurvolken buiten de grenzen. De regeering antwoordde hierop dat zij geneigd was tot onderhandeling met elke partij, doch dat de onverwaardelijke trouw aan., den TsjeGhiseheir, staat een conditio sine qua ïxon was. Het gunstige resultaat, dat ds Activisten bereikt hadden, bracht ontmoedi ging in de rijen der Henlein-bsweging, die door haar starre standpunt geen stap verder was gekomen en een groot aantal leden be dankte. Nu probeert Henlein door grootsch opgezette propaganda en den eisch tot nieuwe verkiezingen het verloren terrein te herwin nen, daarin gesteund door de Duitsche pers, die de resultaten van de Activistische actie zooveel mogelijk tracht te verkleinen. Tot voor kort vertegenwoordigde de Henlein-beweging twee-derde van de Duitsche minderheid, op het oogenblik is dit aantal echter aanzienlijk verminderd. „Zeven milliard kronen heeft het Duitsche volkvermogen in Tsjecho-Slowakije verloren door de agrarische hervormingen, die zooge naamd tot welzijn van het volk werden door gevoerd. En dat is nog niet alles. Cok op geestelijk en cultureel gebied worden wij on derdrukt. Sinds 1919 werden 2239 klassen van Duitsche scholen opgeheven, terwijl 254 scho len geheel verdwenen. V:'j, Duitschers iix Tsjecho-Slowakije, bewenen een gebied zoo groot als België, terwijl er ook in anderen deelen van het land belangrijke stukken zijn waar het Duitsch de voertaal is. „Men heeft tegen ons gezegd: alle Duitsche partijen zijn in de regeering vertegenwoordigd, behalve de uwe, maar dat is uw eigen fout, want wij zijn gaarne bereid u ministerposten in te ruimen, indien gij loyaal met ons wilt samenwsiken. Maar wat verstaat men daar onder? Deze regeering steunen, die zich een handlanger van het Russische en Fransche bolsjewisme getoond heeft? Samen te werken met Marxisten, wier haat tegen Duitschland al hun andere gevoelens overweldigt? Wij zijn Duitschers, die door ongelukzalige vredes verdragen van ons vaderland afgescheideix zijn. Wij willen geen connecties met een regee ring. die vijandig tegenover Duitschland staat. Het is noodzakelijk dat Tsjecho-Slowakije een nieuwe houding aanneemt tegen Duitsch land en alle Duitsche stammen. Zoolang het deelemen van onze beweging aan de regeering be teekent dat wij ingelijfd zouden worden bij een anti-Duitsch front, is zulk een deelneming voor ons onmogelijk. Liever wil ik dat Tsje cho-Slowakije gehaat wordt door heel Europa, maar in vriendschap leeft met het Rijk, dan omgekeerd. De banden des bloeds, die ons met het groote vaderland ver-binden, zijn on verbrekelijk. Wij wensclxen een definitieve er kenning van de grens, die ons van de andere volken van den Tsjechischen staat scheldt en absolute autonomie voor ons nationale be stuur. Zoolang deze voorwaarden niet ingewil ligd worden, kunnen wij met niemand onder handelen en zeker geen ondergeschikte positie in de regeering innemen". Er wonen ongeveer drie en een half millioen Duitschers in Tsjecho-Slowakije. Een derde er van is loyaal ten opzichte van de Tsjechische regeering, voor 1932 was het een veel grooter gedeelte en vormden de opposanten door dik en dun slechts een tiende van de Duitsche minderheid. Vooral de duidelijke lust tót inmenging van Duitschland in deze minderhedenkwostie maakte haar voor het land zoo buitengewoon gevaarlijk, dat zij in de afgeloopen jaren in heele wereld aanleiding tot ongerustheid gaf. Doch Henlein heeft een groote fout gemaakt door halsstarrig elke onderhandeling te wei geren. De andere Duitsche partijen hebben nu de eer de lang gewenschte verbeteringen te hebben bereikt, en dit heeft een duidelijken invloed op de aanhangers van Henleiix-be- weging. En ofschoon zij nog verre van onge vaarlijk is, is de waarschijnlijkheid, groot, dat zij over haar hoogtepunt Ixeen is. De bevolking vaxx Bohemen is van nature niet geneigd tot extremisme en nu de voornaamste redenen tot klachten weggenomen zijn, zullen de op gezweepte hartstochten waarschijnlijk spoedig tot rust komen. En ongetwijfeld heeft de rede, die president Benes kortgeleden in Reichenberg hield, en waarin hij toegaf dat de Duitschers reden tot klachten hadden, die echter door samenwer king uit de wereld geholpen konden worden, tesamen met de daarop gevolgde verbeteringen van den twhitigsten Februari grooten indruk gemaakt. „Het is begrijpelijk, dat een democratische staat zijn administratie niet wenscht toe te vertrouwen aan beambten, die fascistische, totalitaire of communistische principes bezit ten. Dt geldt gelijkelijk voor alle richtingen, voor Tsjecho-Slowaken zooals als voor Duit schers. En deze bedreiging want als zoo danig presenteert de situatie zichzelf op het oogenblik is het ernstigst van de Duitsche zijde". Vele Duitschers in Tsjecho-Slowakije zullen deze zinsnede uit de rede van den president ter harte genomen hebben. Voor Tsjecho-Slo- wakije's binnenlandsche vrede en welvaart is dat van het grootste belang. K. ANDR. (Alle rechten voorbehouden. Nadruk verboden.) Mooi gebruinde Huid van gelaat, hals en armen, óók bij geen zon, door AMILDA-zonnebi-uincrême. Vooikomt tevens zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) KADIO, j§r*:rg'ii""li PROGRAMMA DINSDAG 27 JULI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-uitzendlng. 8.00 Gramofoonplaten. (Om 8.15 Sportre- portage). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramo foonmuziek. 10.30 Omroeporkest (Gr. opn.). 11.00 Huish. wenken. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Kovacs Lajos' orkest. In de. pauze: Jam boree-berichten en sportreportage. 2.00 Pia- -nospel. 2.30 'Causerie over Sarah Bernhardt. 3.00 Jetty Cantor's Ensemble, en orgelspel. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Los Argentines en Gramofoonmuziek. 7.00 Orgel en viool. 7.45 Gi-amofoonplaten. 8.00 Berich ten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 AVRO-Vau- deville-orkest en solisten. 9.15 Sportreportage. 9.45 Viool- en orgelspel en zang door het Matrozenkóor. 10.30 Dansmuziek uit Noox'd- zee-BadpIaatsen. (Om 11 .00 Berichten ANP.) 11,30 Louis Bannet and his Adventures. HILVERSUM n, 301 M. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig half uur. 12.00 Berichten. 12,15 Gramofoonmuziek. 1.30 KRO-orkest. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 KRO-orkest. 3.45 Gramo foonmuziek. 4.00 KRO-orkest. 4.45 Gramo foonmuziek. 5.00 KRO-Melodisten en solist. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 KRO-Melodisten. 7.00 Berichten 7.15 Causerie over Frans Hals. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Bex-ichten ANP., Mededeelingen. 8.15 Sted. Orkest Maastricht. 9.00 De Riverdale Glee Club en soliste. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Ver volg" Roverdale Glee Club. 9.45 Voor Schaak liefhebbers. 10.00 De KRO-Melodisten en so list. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 John Kris tel en zijn Band. 11.30—12.00 Gramofoonmu ziek. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Dansmuziek 'Gr. pl.) 11.35 Orgelspel. 12.05 Leichhardt-herdenking. 12.30 Het Spa orkest. 1,35 Cricketverslag. 1.50 Het Sclxwiller Strijksextet. 2.20 Het Eccles Borough Orkest. 2,50 Muzikale causerie (Met gr. pl.). 3.20 Jack Wilson's „Vex'sati le Vive" .3.50 Gramo foonmuziek. 4.35 Het Hongaria Zigeuneror kest. 5.00 Causerie „Queer happenings at sea". 5.20 Cricket nieuws. 5.35 Het Sharpe" Sextet en soliste.!' 1,20 Berichten. 6.45 Tommy Mat thews en zijn orkest, 7.20 BBC-Midland-or- kest, en solist. 8.20 BBC-Theaterorkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie over Amerikaansche literatuur. 10.00 Het Griller Strijkkwartet en soliste. 11.05 Declamatie. 11,20 Roy Fox en zijn Band. 11,50—12.20 Dansmu ziek (Gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 7,10. 3.20 en 10.35 Gramofoonmubiek. 12.20 Pascal-orkest (Om 1.35 Zang) 2.20 Gramo foonmuziek. 4.05 Zang. 4.20 Koorconcert en soliste. 7.20 „Der Rosenkavalier" opera. (I.d. pauze: Solistenconcert). KEULEN, 456 M. 6.50 Blaasconcert. 8.50 Westduitsch Kamer orkest. 12.20 Schupo-orkest. 1,35 Amuse mentsorkest. 4.20 dito. 6.05 Solistenconcert. 7.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Omroeporkest. 11.1012.20 Dansmuziek en populair concert. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gi-amofoonmuziek. 12,50 Klein orkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.50—2.20 Gramofoon muziek. 5.20 Omroeporkest. 6.50 en 7.20 Gra mofoonmuziek. 8.20 Cabaret. 9.20 Gramo foonmuziek en radiotooneel. 10.3011,20 Dans muziek. (Gr. pl.). BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepdans orkest. 1.30 Klein orkest. 1.50—2.20 Gramo foonmuziek. 5.20 Omroepdansorkest. 6.35 Gra- mofoonmuzoek. 7.35 Reportage 8.20 Klein- orkest en solisten. 10.30—11.20 Gramofoon platen. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Egon Kaiser en Carl Woitschach met hun orkesten. 10.20 Berichten. 10.50 Triocon cert. 11.05 Weerbericht. 11.20—12.20 Breslauer Omroepdansorkest en solisten. a

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6