I 1 r 1 Instantine INGEZONDEN /TUKKEN MAANDAG 26 JUL" I 1937 H A" A R E E M'S DAGEE 'A D 9 UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN Pastoor L. Rinkel gaat IJmuiden verlaten. 'Een gevoelig verlies voor de Oud- Katholieke gemeente Pastoor Th. Moleman naar IJmuiden. Nog zeer onverwacht heeft Pastoor L. Rin kel van de oud-Katholieke gemeente jl. Vrij dagavond de .beslissing ontvangen van het Episcopaat der oud-Katholieke Ker.k van Ne derland, dat hij zal worden overgeplaatst naar Dordrecht. De vorige week nog berichtten wij, dat niets officieels bekend was omtrent een over plaatsing van den humanen en beminden pastoor, wat mede zijn oorsprong vond in een onderhoud met pastoor Rinkel. Ook voor den nu vertrekkenden pastoor kwam het bericht van overplaatsing onver wacht, wat dan ook gisteren vanaf den kan sel door pastoor Rinkel persoonlijk aan de gemeente werd bekend gemaakt, evenals dat deze gemeente een anderen herder zal krij gen in den persoon van den heer Th. Mole man, thans pastoor te Den Helder. Dat deze overplaatsing van den zoo zeer beminden herder een gevoelig verlies voor deze gemeente zal zijn en ook voor meer dere sociale instellingen in onze plaats moge blijken uit het feit, dat hij zich gedurende ruim veertien jaren, dat hij hier als priester werkzaam was op alle gebied en onder zeer velen, ook buiten zijn gemeente, vrienden heeft verworven, die in hem een zeer be hulpzaam en vriendelijk man wars van alle uiterlijk vertoon zullen zien heengaan. Pastoor L. Rinkel. Pastoor Rinkel kwam als opvolger van wijlen pastoor G. v. d. Poll, die de gemeente te IJmuiden als eerste herder ruim 32 jaren heeft gediend, 4 Maart 1923 te IJmuiden. Voordien stond de vertrekkende herder 12 jaren te Zaandam en daarvoor heeft hij de gemeenten te Schoonhoven en Oudewater gediend. Geboren te Ouderkerk aan den Am- stel 18 November 1881 werd pastoor Rinkel na langen tijd als prefect aan het oud-ka tholiek Seminarie te Amersfoort werkzaam te zijn geweest 3 December 1905 tot priester gewijd. Dat pastoor Rinkel zich spoedig bemind wist te maken is wel gebleken bij zijn vijf-en- twintigjarig priesterjubileum in December 1930. Pastoor Th. Moleman. De nieuw benoemde herder voor de oud- katholieke gemeente alhier, pastoor Theo- dorus Moleman werd geboren te Amsterdam 1 Juli 1899. Pastoor Th. Moleman, de nieuwe herder der O.-K. Kerk te IJmuiden. Na aan het stedelijk gymnasium te Amers foort zijn studies te hebben beëindigd en na langen tijd prefect te zijn geweest aan het Seminarie te Amersfoort mocht hij 19 Decem ber 1926 zijn priesterwijding ontvangen. Kort daarna, 1 Januari 1927 werd hij be noemd tot kapelaan in de gemeente te Eg- mond aan Zee waar hij tot 1 December 1930 als zoodanig werkzaam is geweest. Vele hier gevestigde Egmonders zullen zich kapelaan Moleman nog wel herinneren. In plaats van wijlen pastoor P. J. Jans, die met emeritaat ging, werd hij met ingang van dien datum benoemd tot pastoor te Den Hel der, in welke gemeente hij tot nu toe werk zaam is. Het Staatsvisschershavenbedrijf in 1936. Gegevens over de vischhallen en den afslag. Wij ontvingen het jaarverslag over 1936 van het Staatsvisschershavenbedrijf, dat wederom tal van interessante gegevens om trent het visscherijbedrijf bevat. Opbrengst verkocht visch. In het verslagjaar bedroeg de opbrengst der verkochte visch 6.230.231 hetgeen 109.433 minder was dan in het voorafgaande jaar en dat was weer 370.000 minder dan 1934. Verkocht werd in totaal 42.246.079 K.G. tegen 41.848.996 K.G. in 1935 en 43.379.779 K.G. in 1934. In waarde was er dus wederom een daling, in hoeveelheid een toeneming. Aanvoer door trawlvisscliers- vaartulgen. Door Nederlandsche stoomtrawlers werd in 1936 minder versche visch, doch aanmerke lijk meer trawlharing aangevoerd dan in het vorige jaar. De mindere aanvoer moet. in de eerste plaats worden toegeschreven aan de staking van de bemanningen dezer vaartuigen in de maanden Juni en Juli. De groote vang sten makreel konden den achterstand, ont staan door de staking, niet goed maken. Gedurende de staking, welke van 10 Juni tot 10 Juli duurde, was de aanvoer van rond- visch buitengewoon gering. In dien tijd wa ren-de exportmogelijkheden eveneens gering, ook al in verband met het warme weer. De motorloggers en kustvisschersvaartuigen konden onder die ostandigheden in de behoefte aan visch voorzien. Kustvisschers 152.000 meer. De kustvisschersvaartuigen brachten in 1935 aan 1.392.240 K.G. versche visch, met een opbrengst van 295.403 en in 1936 2.075.489 K.G. met een opbrengst van 446.865. Een belangrijke vooruitgang dus. De stoombeugers. De Nederlandsche stoombeugers brachten, zoowel naar hoeveelheid als naar waarde, ongeveer 50 pet. meer aan dan in 1935. De besommingen bleven echter nog laag. In het verslagjaar kwam slechts 1 IJslandsche mo- torbeuger aan den afslag; de gemaakte be somming was vrij laag. Aanvoer door drijfnet- visschersvaartuigeru Zoowel naar hoeveelheid als naar waarde was de aangevoerde drijfnetvisch ongeveer de helf minder dan in 1935. De vermindering was het sterkst voor de Nederlandsche stoom- loggers. De aanvoer van deze vaartuigen hep terug van 1.134.740 kg. in 1935 tot 450.345 kg. in 1936! De motorloggers brachten aan 4.854.000 kg. met 'n opbrengst van f 391.103 tegen 7.067.565 kg. met een opbrengst van f 541.602 in 1935. In tegenstelling met 1935 bleken de ex portmogelijkheden naar Tsjecho-Slowakije, tengevolge van betalingsmoeilijkheden met dit land, zeer gering. BESOMMINGEN. KW 155 f 630, KW 35 f 500. KW 52 f 320, KW 46 f 440, KW 104 f 510. KW 132 f 410, KW 64 f 420. KW 114 f 490, KW 23 f 460. BESOMMINGEN. Trawlers: Claesje RO 46, 610 manden f 2350. Witte Zee, IJM 167 480 manden f2570. Protinus IJM 83 625 manden f 1780. Adelante IJM 19 630 manden f 2180. Adriatic IJM 18 500 manden f 2100 Uiver IJM 384 470 manden f 1590. Rijnstroom IJM 86, 100 manden f 1240. IJsselmond IJM 78 450 manden f 1980. Derika 7, IJM 417 395 manden f 1930. Gerberdina Johanna IJM 38 690 m. f 1950. Caroline IJM 26 650 manden f2580. Aneta IJM 82 365 manden f 1460. Motorloggers: IJM 204 f 440, KW 91 f450, KW 89 f360, KW 108 f350, KW 75 f440, KW 154 f390, KW 162 f440, KW 112 f340, KW 27 f310, KW 59 f370, KW 27 f 310, KW 28 f 376, KW 24 f500. MARKTPRIJZEN. Tarbot per k.g. f 0.97—f 0.62. Griet per 50 k.g. f 26f 14. Tongen per k.g. f 1.50f 1.10. Zetschol per 50 k.g. f 26f 15. Kleine schol per 50 k.g. f 16.f 5.70. Schar per 50 k.g. f 5.50f 4.50. Tongschar per 50 k.g. f 32.f 16. Vleet per stuk f 2.50f 1. Kleine poon per 50 k.g. f 3.f 1.10. Groote schelvisch per 50 k.g. f 28.f 2_. Middelschelvisch p. 50 k.g. f 19.f 12.50. KI. midelschelviseh p. 50 k.g. f 20.f 8. Kleine schelvisch p. 50 k.g. f 7.f 1.90. Kabeljauw per 125 k.g. f54.f22.—. per seuk i z.öu11. Kleine poon per 50 k.g. f 3.f 1.10. schelvisch per 50 k.g. f 28.f 21. 12.51 -f8.5 Kieine scneiviscn p. 5<j K.g. 17.11.90. Kabeljauw per 125 k.g. f54.f22.—. Groote gullen per 50 k.g. f 6.50f 4.50. Kleine gullen per 50 k.g. f3.60f 1.65. Wijting per 50 k.g. f 2.80f 1.70. Makreel per 50 k.g. f 12.50f 8.40. Heilbot per k.g. f 1.10f 1.05. Leng per stuk f 1. Koolvisch per stuk f0.53f0.12. Versche haring per kist f 4.95f 2.90. FEESTCONCERT IN GEBOUW CONCORDIA. Zondagavond gaf de harmoniekapel De Een dracht der Ver. Kon. Papierfabrieken in sa menwerking met het Mannenkoor van denzelf den naam, een concert in het gebouw „Con cordia", ter gelegenheid van het concours- succes der beide vereenigingen, resp. te Tilburg en Amersfoort behaald. Het orkest, onder de artistieke leiding van Gerard H. Boedijn, leidde het programma, dat rijk gevarieerd was, in met de „Festmarsch" van Rich. Strauss, arr. Sam Vlessing. Deze werd gevolgd door „Nachtklange von Ossian" van Niels W. Gade, dat een buitengewoon goede vertolking genoot. Met de verplichte opgave van het concours te Tilburg, de Scenes Pittoresques van Masse net besloot de „Eendracht" haar eerste op treden. Het succes dat de kapel met het uit vier deelen bestaande werk oogstte was ook dezen avond weer overweldigend. Aan het einde werden orkest en dirigent luide toege juicht. Hierna was de beurt aan het Man nenkoor ,De Eendracht" onder leiding van den heer H. van Dijk. Het koor gaf een zeer goede vertolking van Roeske's bekende „Avé César" De nuanceering bij dit werk was heel goed en al is het koor niet groot, toch is het in kwaliteit vooruitgegaan, hetgeen het ook bewees met „Goeden nacht" van denzelfden componist. Beide concoursnummers zijn door koor en dirigent ook nu voornaam vertolkt. Minder gelukkig was het koor bij de uit voering van Boedijn's welbekende „Oogst". Het middengedeelte was weifelend, met het gevolg dat dit nummer een halve toon te laag ein digde. Na de pauze zong „De Eendracht" nog een drietal werken., die heel goed gezongen wer den. Een woord van hulde aan den dirigent is hier zeker op zijn plaats. De harmoniekapel vervolgde met de bij haar geregelden concert-bezoeker populair gewor den Ouverture Tannhauser. De grandioze marsch .Gammatique" besloot dit in'alle opzichten geslaagde concert. FRUITAUTOMATEN IN BESLAG GENOMEN. Door de politie zijn in alle gebouwen, waar fruitautomaten geplaatst waren, deze appa raten in beslag genomen. ZANDVOORT FANCY-FAIR. De fancy-fair ten bate van het R. K. Jeugd werk behoort al weer tot het verleden. Za terdagavond en Zondagmiddag heerschte er in het Patronaatsgebouw een zeer gezellige drukte en Zondagavond, toen het rad van avontuur in werking werd gesteld om de nog overgebleven prijzen aan den man te bren gen, was het zelfs stampvol. Alles ging vlot van de hand en nog voor elf uur was de voor raad verdwenen. De zeereerw. heer pastoor Van Diepen sloot den avond met een woord van hartelijken dank aan allen, die hadden medegewerkt aan het welslagen van deze fancy-fair. Ook de voorzitter van de feestcommissie, de heer Van Zeggelen sprak nog enkele woor- I den. Hij deelde o.a. mede, dat de commissie zeer tevreden is over de opbrengst, die be langrijk hooger is dan verleden jaar. Namens de feestcommissie bracht ook hij nogmaals dank aan alle medewerkenden. Ik wist geen raad van de zenuw pijn. En toen ik Instantine inge nomen had wèg was de pijn! Onthoudt daarom stilt en voorkomt pijnen! A BAYER B J VRy Instantine (Adv, lngez. Med.) GROOT KINDERMATINéE. Ten bate van het Israëlietisch Armbestuur wordt op Woensdag 28 Juli in Monopole een groote kindermatinée georganiseerd. In het muzikaal geïllustreerde poppen-theater zul len niet alleen sprookjes worden vertoond, maar ook een revue getiteld: Popeye de Zee man. Verder optreden van de bekende goo chelaar Ben Ali Libi en vertooning van een kinderfilm. DANSKAMPIOENSCHAP VAN ZANDVOORT. Op Donderdag 29 Juli zal in Monopole een wedstrijd plaats hebben om het dam kampioenschap van Zandvoort voor 1937. Hiervoor zijn fraaie prijzen beschikbaar ge steld. HET CASINO. De sociëteit Zandvoort, die meende door de opening van het Casino Zandvoort attrac tiever te maken, heeft hiermede juist gezien. Vele gasten die eenigen tijd in de badplaats hun intrek hebben genomen lieten zich reeds als lid van de sociëteit inschrijven en profi teerden daar Zaterdag en Zondag al dadelijk van. In de groote zaal, waar thans twee groene tafels in gebruik zijn, heerschte een gezellige drukte. Door de gezellige sfeer vergat men volkomen dat daar buiten een kille Noordwester bries de regen voor zich uit joeg. Ook in de serres, die voor ieder open staan, heerschte een gezellige stemming. Zoodra het bedrijf op volle capaciteit werkt, zullen in de serre cabaret voorstellingen worden gegeven. Dit cabaret wordt Donderdag geopend. Van Zaterdag af zal de bekende illusionist To Ra- ma optreden. Zoodra de verlichting buiten in orde is kan, althans bij mooi weer buiten op een houten dansvloer gedanst worden.VanDonderüag at zal bovendien het Wiener Künstlerballet van Tu- schinksky optreden. BADSEIZOEN GESLOTEN? Het weer was Zaterdag, maar vooral Zon dag wel buitengewoon ongunstig voor Zand voort. Niet alleen regende het bijna van den morgen tot den avond doch het was boven dien zoo koud, dat het leek alsof de herfst zijn intrede reeds had gedaan. .4.4. De badinrichtingen hadden dan ook niets te ^"Avonds toen we een rondgang door de biina uitgestorven straten maakten, vroegen we ons af, of misschien, door een macabere vergissing het. badseizoen reeds gesloten was. En dat in de laatste week van Juli, dus mid den in het badseizoen! HAARLEMMERMEER ONDER EEN AUTO GERAAKT. Het 6-jarig zoontje van den heer R.. dat Zaterdag op den Hoofdweg in Haarlemmer meer liep te spelen, lette niet op een met groote snelheid naderende auto. De bestuur der, de heer H. uit deze gemeente, het gevaar ziende, remde uit alle macht en week ter voorkoming van een ernstig ongeluk, zooda nig uit, dat het motorrijtuig in den kant van den weg geraakte en dreigde om te slaan. Het kind raakte nog onder de auto, doch bleef geheel ongedeerd. Aan de omstandigheid, dat de auto onmid dellijk stopte, is het zeker te danken dat het ongeluk zoo goed is afgeloopen. KEURINGSDIENST VAN WAREN. Volgens het verslag omtrent de bevindin gen en handelingen van den keuringsdienst van waren, werden in Haarlemmermeer in 1936 in totaal 1721 monsters genomen, w.o. 1557 van de melk. Geïnspecteerd werden 715 winkels, 70 bakkerijen en 174 melkbediijven. Het aantal waarschuwingen bedroeg 104, terwijl 19 partijen werden afgekeurd en 9 processen-verbaal werden opgemaakt. DE POSTVERZENDINGEN IN HAARLEM MERMEER. Na de gedeeltelijke opheffing der Haarlem mermeerlijnen hetgeen direct tot gevolg had dat uit verschillende deelen van deze uit gestrekte gemeente geen poststukken per trein meer worden vervoerd heeft de rege ling omtrent de postverzendingen uit Hoofd dorp, een wijziging ondergaan, die niet in elk opzicht als een verbetering is te beschouwen. Eensdeels omdat het aantal buslichtingen is ingekrompen en anderdeels omdat de verzen ding der poststukken uit Hoofddorp, in plaats van te 2 uur zooals voorheen rechtstreeks per trein geschiedde, thans eerst te' ruim drie uur per postauto naar Haarlem plaats heeft. Het gevolg hiervan is dat brieven, die voor heen in vele plaatsen elders nog in de avond bestelling kwamen, nu eerst 's morgens door de geadresseerden aldaar worden ontvangen. Het zou dan ook alleszins aanbeveling verdie nen wanneer voor de middagverzending de route pl.m. anderhalf uur kon worden ver vroegd. In de voor de buslichtingen te Hoofdorp vastgestelde uren zit één groote tusschen- ruimte, die wel zeer opmerkelijk is. Er heeft aldaar buslichting plaats voor de daarbij aan geduide richtingen, te 5.30: 7.14.35: 17.05; 18.15 en 20.04. Tusschen de 2e en 3e lichting alzoo een gaping van ongeveer 7 uur. Nu is er te 10.30 en 11.30 's morgens wel ge legenheid om met de autobus van M. en K. brieven enz. respectievelijk voor de richting Haarlem en Amsterdam mee te geven, maar dit gaat in zooverre buiten de postadministratie om dat aan deze verzending geen buslichting ten postkantore is voorafgegaan omdat deze stukken door of namens belanghebbenden persoonlijk aan de autobus moeten worden ge bracht. Vroeger was er 's morgens te 10.3'0 uur nog een lichting voor de richting Leiden; deze kwam echter vóór de opheffing van de spoor lijn HoofddorpLeiden te vervallen, terwijl er voor een postverzending op dit uur geen andere regeling in de plaats is getreden. Als een verbetering is wel aan te merken dat te Hoofddorp 's avonds de lichting van onge veer 7 uur een uur later is gesteld voor de ver zending te 8.30 uur van de brieven enz. per autobus, waaromtrent met de postadministra tie een regeling werd getroffen. Met deze latere verzending wordt ook nog aansluiting op de nachttreinen verkregen. CONCOURS-HIPPIQUE. Koninklijke belangstelling. Het zeer bekende concours-hippique van de vereeniging „Vooruit" ter bevordering van de paardenfokkerij in Haarlemmer meer, heeft gedurende bijna 30 jaren de volle belangstelling van het Koninklijk Huis mo gen ondervinden. Talrijke medailles werden beschikbaar ge steld en 10 jaren geleden heeft Hoofddorp de groote eer gehad dat de Koninklijke Familie het concours heeft willen bijwonen. Het is nog niet met zekerheid bekend of Prins Bernhard gelegenheid zal kunnen vin den om het op Dinsdag 27 Juli a.s. te Hoofd dorp te houden concours-hippique met een bezoek te vereeren, doch de Koningin en Prinses Juliana hebben ieder een groote zil veren medaille als bijzondere-eereprijs ge schonken. AANRIJDING. De heer V. uit Haarlem, die Zaterdagavond per rijwiel in Haarlemmermeer bij familie leden een bezoek had gebracht en weder op de terugreis was, werd op den IJweg plotse ling door een achterop komende auto, waar van de bestuurder vermoedelijk te weinig naar links uitweek, zoodanig aangereden, dat hij een eind werd meegesleurd en daar na met fiets en al tegen den grond sloeg. De chauffeur stopte en hielp V., die moei lijk meear overeind kon komen, met de hulp van een voorbijganger in zijn wagen en bracht hem naar zijn woning, waar genees kundige hulp werd ingeroepen en de toe stand van den wielrijder, die een beenkneu zing had bekomen en aan het hoofd gewond werd, naar omstandigheden bevredigend werd geacht. De autobestuurder verklaarde zich bereid al de door V. geleden schade te vergoeden. HILLEGOM HOOFD CHR. FRÖBELSCHOOL. Tot hoofd van de Chr. Fröbelschool alhier is benoemd mej. M. v. d. Meulen te Alphen a. d. Rijn VELSEN Wijziging heffing Schoolgeld. Voor gewoon L.O., buitengewoon L.O. en U.L.O. Vereen, van Vrijz. Hervormden. Kerkgebouw aan den Stationsweg. De afdeeling VelsenIJmuiden der Vereen, van Vrijz. Hervormden, die jarenlang het Va- cantiekoloniehuls aan den Groeneweg in ge bruik hadden voor hun kerkdiensten, samen komsten e.d. moesten, zooals wij reeds ge meld hebben, dit gebouw ontruimen, omdat op die plaats het nieuwe hoofdbureau van politie gebouwd zal worden. Zij betrekt met ingang van 1 September a.s. het koffiehuis aan den Stationsweg nabij het station Velsen. Tot concierge heeft het be stuur benoemd de heer J. Gjaltema. In dit ex-koffiehuis zal de vereeniging haar kerke lijk werk voortzetten. SANTPOORT ONNOODIG BRANDALARM. In ons nummer van Zaterdag j.l. maakten wij melding van het feit, dat onze brand weer Vrijdag j.l. onnoodig was uitgetrokken voor een denkbeeldigen brand op de Hof- geest. Nader vernemen we, dat van eenig opzet in dezen geen sprake is, wel van een mis verstand. Men had n.l. Hofgeest en Hoflan- derweg met elkaar verward. En op laatstge noemden weg was inderdaad brand uitge broken, doch deze viel buiten het rayon van onze Santpoortsche brandweer. BURGERLIJKE STAND (Is reeds ln een deel eener vorige oplage geplaatst.) VOETBAL. De overschrijvingen Het laatste nummer van de „Sportkr." be vat weer de jaarlijksche lange lijst met na men van spelers, die overschrijving naar een andere vereeniging aangevraagd en per 1 Augustus a.s. verkregen hebben. We vinden o.a, de volgende uit Haarlem en omstreken: A. Driessen van V. O. G. naar R. C. H.: P. Berk van Spaarndam naar R. C. H. H. Alting van H. S. V. naar R. C. H. J. Meegdes van V. O. G. naar R. C. H. W. Stevenhaagen van D. C. O. naar R. C. H. H. C. M. Stevenhaagen van D. C. O. naar R. C. H. T. van Leuven van E. D. O. n*ar R. C. H. M. Plant van T. H. B. naar R. C. H. B. Vreenegoor van E. D. O. naar R. C. H. D. Nasveld van R. C. H. naar W. M. S. A. J. F. van Roon van R. C. H. naar V. S. V. A. P. van Gend van R. C. H. naar Schoten. E. Dijkstra van R. C. H. naar V. S. V. H. Hoene van R. C. H. naar E. D. O. J. v. d. Gevel van R. C. H. naar V. S. V. J. M. Borst van V. S. V. naar T. I. W. M. Doeve van V. S. V. naar Beverwijk. P. Hooge van Uitgeest naar De Kennemers. G. Wagner van E. H. S. naar Stormvogels. F. Boelee van Nieuw Vennep naar Hillegom. P. G. Marijnis van Hillinen naar Hillegom. Jac. van der Aar van Hillinen naar Hillegom. L. Verhoef van Stormvogels naar V. S. V. F. Versluis van De Kennemers naar Kinheim. D. Blitz van Zeemeeuwen naar Zandvoort. C. L. H. Marchant van H. F. C. naar Boskoop» sche Boys. J. Balder van Uitgeest naar De Kennemers. W. C. Antonisse van Kinheim naar De Ken nemers. P. van Zaane van D. S. K. naar E. D. O. H. Prent van D. S. K. naar E. D. O. J. A. W. van Leuven van E. D. O. naar Bloemendaal. A. Beets van Aalsmeer naar V. S. V. L. Broekhuizen van Stormvogels naar V. S. V. B. J. Rem van Zeemeeuwen naar Rodi. J. Stoker van V. S. V. naar Kinheim. CRICKET. Gemiddelden eerste klasse N. C. B. BATTEN (Minimum aantal innigs 5) Inn. N.O. Runs h.s. gem. Mr. H. v. Manen 9 4 525 121* 105. A. van Struyvenberg 10 2 348 91 43.50 Mr. H. W. Glerum 8 7 304 70 43.42 W. O. F. Wittebol 7 2 212 47 42.40 Drs. W. Nolet 5 0 209 105 41.80 A. van Baasbank 8 1 261 113 37.28 D. Ingelse 6 2 141 54 35.25 A. Nolet 9 1 272 82 34.— W. Sillevis 11 0 369 75 33.54 A. Terwiel 13 3 319 86 31.90 J. Offerman 9 0 268 58 29.77 Jhr. J. v. d. Bosch 10 1 260 89* 28.88 H. de la Mar 9 0 246 60 27.33 A. M. J. de Beus 9 0 240 106 26.66 P. Lammerts v. Bueren 7 1 142 66* 23.66 A. v. d. Togt 10 0 218 44 21.80 E. Engel 9 0 194 79 21.55 W. Roodenburg 10 0 204 56 20.40 R. de Waal 8 1 140 38 20.— W. A. Prins 11 1 198 100* 19.80 Jhr. O. Wittewaal v. St. 9 1 156 43 19.50 Th. Gibb 12 0 223 87 18.66 W. Engel 9 3 112 26 18.66 Mr. P. ten Bosch 11 0 204 53 18.55 De minister van Binnenlandsche Zaken heeft B. en W. via den voorzitter van Gedepu teerde Staten medegedeeld, dat hij het ge- wenscht acht, dat het maximum schoolgeld bedrag geleidelijk wordt bereikt. Naar aanleiding hiervan wordt aan den raad voorgesteld het tarief van heffing zoodanig te wijzigen, dat het schoolgeld wordt vermeer derd met f 2.voor het lager en f 3.voor het U.L.O. voor elk zestal guldens, waarmede de gemengde hoofdsom f 66.te boven gaat. BOWLEN. (Minimum aantal wickets: 15). wickets runs gem. Mr. H. van Manen 32 270 8.43 H. Jeuken 22 206 9.36 A. Ter wiel 53 500 9.43 H. Klink 24 231 9.62 L. J. Sodderland 44 443 10.68 A. v. Wermeskerken 21 229 10.90 Mr. H. van Manen 22 244 11.09 H. de la Mar 16 189 11.81 W. Roodenburg 21 275 13.09 C. W. V. Bakker 28 418 14.92 P. de Ruyg 14 212 15.14 A. van Baasbank 21 339 16.14 Mr. J. J. Koeleman 21 340 16.19 Mr. P. ten Bosch 25 410 16.40 P. C. Hagenaar 16 302 18.87 J. Offerman 22 439 19.95 K. Neuerburg 29 597 20.58 W. Yates 15 315 21.— A. v. d. Togt 16 370 23.12 De beste all-rounders van het seizoen: 1. Mr. H. van Manen, 2. Mr. H. W. Glerum, 3. W. Yates (batten: 4—1—228—100*—76)4. A. Terwiel; 5. H. de la Mar; 6. A. van Baasbank; 7. A. van Stuyvenberg (bowlen 10 v. 376); 8. J. Offerman; 9. W. Roodenburg; 10. P. de Ruyg (batten: 8—1—139—60—17.37). HAARLEM, 24 Juli. Bevallen: 21 Juli. D. VaderFloris, d., 22 Juli: A. M. van PraagVrugt, d., 23 Juli: L. Slobbe—van Leeuwen, z E. I. H. Pieters— Kauert, d„ A. HoffmanHuizinga, d. Overleden: 22 Juli: E. Nathan—Tak, 71 j.. Frederikspark, A. Zijlstra, 54 j.. Wilgenstraat 23 Juli: M van Hoven—Schoute 70 j., Schut terstraat, A. StuartBos, 67 j., Hazepaters- 1 laan, E. M. Kuijk—Kooning, 81 j Midden- laan, M. ScholtenHoutkooper, 57 j. Kleine Houtstr. M. Harren—Tesselaar, 55 j., Vooruit- gangstraat, C. F. Tanis, 75 j. de Witstraat. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Oude rijwielplaatjes. Bezitters van rijwielen! De eerste Augustus nadert weer. Ongeveer drie millioen oud rijwielplaatjes, vormende een totaal gewicht van twaalf dui zend kilogram, zullen hun dienst weer hebben gedaan, terwijl zij voor de bezitters van rij wielen waardeloos zijn geworden. Behoeft het nog feitelijk nader uiteen ge zet te worden, waarvoor deze plaatjes worden ingezameld! De Stichting „Steunfonds van de Vereeni ging tot bevordering der belangen van Tuber- culose-patiënten in Nederland", waarvan het hoofdkantoor gevestigd is Breedeweg 17 te Am sterdam Oost, die zich reeds een zestal jaren beijvert de oude rijwielplaatjes, en ander ko per, lood, tin, zink, capsules enz., in te zamelen ten behoeve van de t.b.c.-bestrijding en dank zij de medewerking van vele menschenvrien- den ook in het afgeloopen jaar hierdoor een aantal patiënten heeft kunnen helpen, doet ook nu weer een ernstig beroep op uw mede werking. Breng uw oude rijwelplaatje en andere meta len waar onze raambiljetten hangen, of aan onderstaand(e) adres(sen)! Door het verrich ten van deze goede daad kan wellicht nog een menschenleven worden gered! Voor het comité, M. A. P. DE HILSTER, Patrimoniumstr. 20, Haarlem,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7