Buiten haar kringen De tournée van de Flamingo's door Engeland- De Nederlandsche cricket spelers betreden het veld voor den aanvang van hun wedstrijd tegen M.C.C. Te De Steeg is Zaterdag een groot concours "hippique gehouden, waarvan hierboven een snapshot Onder een paraplu, beschut tegen den regen, volgen de bekende zwemster Nida Sentf en de zwemmer Scheffer de internationale zwem- en waterpolowedstrijden op de Amsterdamsche Boschbaan FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. „Misschien wel. Dat ligt er aan, hoe lang het nog duurt, voordat ik eenig succes krijg". „En wat dan?" Ze haalde haar mooie schouders op. „Och, zoover moet 'n mensch maar niet vooruit kijken. Zeg eens, hoort u ieder meis je, dat u ontmoet, altijd zoo uit?" „Het spijt me", zei hij eerlijk. „Ik had het niet onbeleefd bedoeld. Maar ik ben zoo niet gewend, met meisjes om te gaan". „Wou u me wijsmaken, dat u in den laat- sten tijd heelemaal met geen meisje gespro ken hebt?" vroeg ze spottend. „Toch is het zoo, of u het gelooft of niet", zei hij ernstig. „Nu ja, de typisten zeggen me goeden morgen en goedenmiddag, maar dat is toch niet. wat je praten noemt, wel?" Typisten? Wat doet u dan eigenlijk?" „Ik ben advocaat," antwoordde hij.»,Dat is te zeggen, ik ben ingeschreven bij de balie in den Staat New-York. Maar feitelijk ben ik niet meer dan klerk op het advocatenkantoor van Conaway Conoway. Ik verdient dertig dollar per week en volgende week krijg ik opslag tot vijf en veertig. Ik heb zelf nog geen enkele zaak behandeld. Geen proces zelfstandig gevoerd. Ik heb niet anders te doen. dan werk, dat ook een jongste bedien de doen kan en nu en dan op de rechtszit ting uitstel vragen". „Maar dat blijft toch niet altijd uw werk?" „Niet? Er is voorloopig geen mogelijkheid, dat het anders wordt", zei hij bitter. ,.Ik ben nu vijf en twintig en andere jongelui, die met me op college geweest zijn, hebben al een aardig baantje." „Maar advocatenpraktijk groeit Immers al tijd langzaam?" „Langhaam?" lachte hij triest. „Er zit hee lemaal geen schot in. Ik had beter in den handel kunnen gaan. Vijf en veertig in de week! Ik heb kamers in Brooklyn omdat het daar goedkooper is. Ik wandel de brug over, om de bus uit te sparen, zoodra het maar evengoed weer isMeisjes. Het kost han denvol geld, met meisjes om te gaan, Terry. Taxi's, dineetjes, schouwburgkaartjes, bloe men en bonbons. Van vijf en veertig in de week!" ..Maar zijn er dan geen massa bekoorlijke meisjes, die niet van een man verwachten, dat hij handenvol geld voor ze uitgeeft?" „Misschien zijn die er wel. Maar ik ben ze nog niet tegengekomen. En als ik ze ont moette, dan zou ik haar tijd niet verknoeien". „Is dat niet louter trots?" „Ik meen van niet. Je verliest jeje zelfrespect, als je een meisje niet kunt ont halen op een en ander. En dusmaak ik geen kennisjes. En ben ik nu geen stoethas pel, dat ik het aardigste meisje van heel New-York naar Coney vergezel en niets doe dan mopperen, omdat ik het niet heb kun nen doen en in de toekomst evenmin zal kunnen?Terry, we zijn op Coney Is land!" De bus stopte. Ze stapten uit. gingen het drukke strand op en liepen naar het badhuis. Een half uurtje later wandelden ze, ver- friseht en vroolijk, tusschen de duizenden badgasten door. totdat ze wat uit de drukte waren. „En wat nu? Draaimolen, rutschbaan of eerst wat gaan eten", meende Terry. Langs kraampjes en ijswagentjes. verdoofd door het geschreeuw, bijna onpasselijk door al de geuren en luchtjes van Coney, zochten ze een weg naar een groot restaurant. Hon- erden paren waren er aan het dansen; tal- looze kellners holden heen en weer. „Of je het gelooft: of niet", zei hij. „op deze manier ben ik nog nooit met een meisje in kennis gekomen". Hij bestelde den kellner: „Biefstuk, gebakken aardappelenSla ook?" vroeg hij aan Terry en toen ze knikte: „Sla en roomijs". Het is te heet om soep te nemen, maar we konden beginnen met een stuk meloen. Meer niet, ober". Hij steunde zijn ellebogen op tafel en liet zijn kin in zijn handen rusten. „Waar woon je eigenlijk. Terry?" vroeg hij Zij keek hem glimlachend aan. „Dat kan je eigenlijk geen steek schelen", zei ze. „Ikik doe, geloof ik, beter met het je niet te vertellen". „Ik wil het heusch graag weten", zei hij. „Maar jamisschien heb je gelijk. Ik zou je alleen maar terug willen zienhet kan me niet schelen, dat je vanavond je eigen rekening betaalt. We hebben elkaar heel toevallig ontmoeten ik heb even toeval lig geen geld genoeg bij me. Maarals we weer samen uitgingendan zou ik graag alles zelf betalenen ik heb er geen geld voor. Schande, zooiets te moeten toegeven, nietwaar?" Ze schudde het hoofd. „Ik zie niet in. waar om. Ik vind het heusch heelheel fijn van je". „Natuurlijk, maar je bent ook een bijzon der meisje, Terry. Maar een tweeden en der den keer zou je er niet meer zoo over den ken. Dat doet geen enkel meisje. Ben je soms verloofd. Terry?" Ze kreeg opeens een kleur, heel erg zelfs. „Noumaardat is toch een gekke vraag?" „Toch waar? Waarom dan? durf gerust te zeggen, dat ik op iemand verliefd ben". „Heusch? Maar ik dacht, Jackdat je heelemaal niet met meisjes omging!" Hij glimlachte bitter. „Dat doe ik ook niet. Ik heb het meisje, dat ik liefheb, nog nooit gesproken". „Zoo iets vreemds heb ik nog nooit ge hoord", zei ze. „Hoe bedoel je het? Is ze soms een actrice of filmster? Bedoel je, dat je op iemand verliefd bent geraakt, die je alleen maar gezien hebt". Hij begon weer te lachen. „Ik heb haar zelf niet eens gezien I!k ken haar alleen van haar portret. En dat nog maar van een krantenportret". „Dan moet ze actrice of zoo zijn", riep Terry uit. Hij schudde van neen. „Niet alleen van actrices komen er por tretten in de Ikranten", zei hij. „Er zijn meis jesTerry, weet je wel, dat er meisjes zijn, die nooit op dergelijke plaatsen komen, als waar wij nu zitten? Nu ja, mischien zijn ze er wel eens met een heel gezelschap vrien den geweest, om eens te kijken, hoe het ge wone volk plezier zoekt. Maar ze hebben er nooit aan deelgenomen. Uit hoogten» die jij en ik nimmer zullen bereiken, kijken ze al leen maar toe, Terry. Menschen. die tot de zoogenaamde society behooren, die wij nooit te zien krijgen, waarover wij alleen maar le zen en die we alleen maar in de bladen ge fotografeerd zien". „Je toon is wel erg bitter", zei ze. „Dat ben ik ook", gaf hij toe. „Verbitterd, tegen het leven, dat ik leiden moet en dat me nooit in staat zal stellen, haar te ontmoeten O, daar komt de meloen". Hij scheen spijt te hebben over zijn open hartigheid, want hij veranderde van onder werp. Hij sprak over tooneelstukken, die hij op een goedkoope plaats had bijgewoond, over boeken, die ze beiden gelezen hadden en over een reis naar Europa, die hij als stu dent gemaakt had. omdat hij zoo zuinig was geweest met studietoelage. Hij vertelde haar over zijn vader, die een plaatselijk blad in New Hampshire had uitgegeven, over zijn moeder, die onderwijzeres was geweest, over het witte huisje, waar hij geboren was. |Ze trachtte het zich voor te stellen, maar het was zoo een heel andere wereld, dan zij ooit gekend had. Zuing leven, geldzorgen, onze kerheid van toekomst „Ik heb je ooren bijna van het hoofd ge praat, Terry", zei hij deemoedig, toen ze van tafel opstonden. „Heelemaal niet. Ik vond het heel interes sant". „Zullen we dansen?" stelde hij voor. In het begin was hij een beetje stijf, alsof hij in lang niet gedanst had. Maar dat ver beterde spoedig en Terry kon zich niet her inneren, ooit zoo prettig gedanst te hebben. Zelfs niet met Curt, dacht ze beschaamd. „Zullen we nu nog ergens anders heengaan of blijf je hier liever dansen? Ik voor mij blijf liever hier", zei hij. „Nou, ik ook", stemde ze in. Toen .ze op haar ihorloge keek, liep het al tegen elven. Mrs. Careen zou wel ongerust worden. „Zouden we nu maar niet gaan?" vroeg ze. Hij zuchtte. „Ik vind het afschuwelijk, dat het nu al voorbij is, Terry. Je bent het fijnste meisje, dat ik nog ooit ontmoet heb". „Je hebt het meisje, dat je lief hebt, nog niet ontmoet", zei ze. „Dat gebeurt toch nooit", zei hij dof. „Wil je ihaar portret eens zien, Terry?" „Natuurlijk", antwoordde zij. Hij haalde uit zijn portefeuille een keurig gevouwen blad van een geïllustreerd tijd schrift te voorschijn. Bijna eerbiedig vouwde hij het open. Er kwam onder het bekijken een glimlach op zijn gelaat. „Kijk eens, Terry, heelemaal precies heb ik je de waarheid niet verteld. Dat wil zeggen, ik ben niet op de bus gesprongen, omdat ik het zoo heet vond. Ik had zaken gedaan voor kantoor en zag jou toen op den hoek bij die bus staan. Ik dacht een oogenblikje, dat jij het meisje van dit portret was. Enen ik sprong op de bus, om je wat beter te kun nen opnemen". „In de hoopme op te pikken, Jack?" Hij kreeg een vuurroode kleur. „Natuurlijk niet. Als je het geweest was, dan zou ik er niet over gedroomd hebben, je Ik ging doodgewoon zoo in de bus zit ten, dat ik je zien kon en ik zag natuurlijk bijna op slag, dat jij het niet zijn kon.... Kijk zelf maar". (Wordt vervolgd). Op het vliegveld te Teuge werd Zaterdag het zweetkamp geopend. H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard gaven van Hun Hooge belangstelling blijk door een bezoek te brengen aan het kamp en de verrichtingen der zweefvliegers gade te slaan Tijdens zijn bezoek aan Parijs ter be zichtiging van de Wereldtentoon stelling, heeft Ko ning Leopold van België Zaterdag een krans gelegd op het graf van den Onbekenden Soldaat in deFran- sche hoofdstad Dr. W. J. Gosling, schoolopziener van het L.O. in de inspectie 's Gravenhage, is benoemd tot inspecteur van het onderwijs in het gebiedsdeel Curagao Op de Amsterdamsche Boschbaan zijn internationale zwem en waterpolowedstrijden gehouden. Een spelmoment uit de match Nederland België

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 8