Na den eersten dag is de stand gelijk 450 deelnemers waren bij het Volkszwemfeest SPORTBLAD VAN HAARLEM'S DAGBLAD België—Nederland Honkbal Klinkende overwinning van onze landgenoten DA VIS-CUP FINALE SCHAKEN M A A N D A G 26 JULT 1937 HAARLEM'S DAGBLAD De Rijksleerschool a, die deelnam aan de schoolwedstrijden van den Haarl. Korfbalbond: Hoera, we hebben den eersten prijs gewonnen!" EEN VERDIENDE 13-2 ZEGE (Van onzen medewerker) Op het prachtige Beerschotterrein te Ant werpen had Zondagmiddag, onder begun stiging van mooi droog weer de zevende in ternationale ontmoeting tusschen de ver tegenwoordigende teams van België en Ne derland plaats ten aanschouwe van een paar honderd toeschouwers. Deze ontmoeting is op een klinkende over winning voor onze landgenooten uitgeloopen. Niet alleen aan slag waren de Hollanders beter dan de Belgen, doch ook het honkloopen was meer af. Voor ons land kwamen achtereenvolgens aan slag: Meenhorst, Schijvenaar, Wilders, Van den Heuvel Rijnders, v. d. Putten, Rotgans, Kloos. Boscher en Van der Schalie. Voor België: Verschueren, v. Oostram, Ver- straete, Payne, Bresseleer, Aandagt, Van Mol. Van Hou te en Gillet. Te 3.10 uur gaat Meenhorst voor Nederland als eerste man aan slag. Voor de Belgen staat J. v. Mol op de werpplaat. Reeds in de eerste innings heeft Van Mol succes. Meen horst slaat een korten bal naar Van Mol en bereikt het eerste honk niet, waarna zoowel Schijvenaar als Wilders op drie slag verdwij nen. Nederlanders aan slag en alle drie worden het slachtoffer van J. van Mol. De Belgen komen er dan even beter in aan slag en spoedig zijn er drie honken be zet, nadat er een nul is. Met den gevaar lijken J. van Mol aan slag, begaat Wilders de fout, hem een slowbal te geven, dien hij maar net fout slaat ver in het linker veld. Dat hadden eenige punten voor België kun nen worden. De situatie wordt echter gered, doordat Aandagt op het tweede honk uit gaat wegens een gedwongen loop, waarna Kloos op fraaie wijze een moeilijken foutbal weet te vangen. Stand 02. In de vijfde innings bereiken noch Kloos noch Boscher het eerste honk. Laatstgenoem de ging uit na een mooien stop van Van Mol. Van Schalie geeft een honkslag en dan krijgt Meenhorst vier wijd. Dit is de eerste vier wijd, die Van Mol gooit. Schijvenaar krijgt echter weer drieslag. Van België gaan Gillet en Verschuren uit na een goeden aangooi van Van der Schalie naar Van den Heuvel Rijnders. Vooral den harden grondbal van Verschueren stopte Van In de zesde innings wordt Wilders in het verre veld gemist. Hij steelt zoowel het tweede als het derde honk en komt thuis na een slag van Van den Heuvel Rijnders, die echter op het eerste honk sneuvelt. Ook v. d. Putten komt door een fout op het honk. Door goed honkloopen heeft hij al gauw het derde honk bereikt en wanneer Van Mol dan slecht naar het derde honk gooit, komt v. d. Putten zelfs thuis. Rotgans wordt uitgevangen, waarna Kloos een moioen twee-honkslag geeft. Wanneer hij echter probeert, er een drie-honkslag van te maken wordt hij voor het derde honk uitgetikt. Van de Belgen komen maar vier man aan slag. Alleen Van Moll komt door een fout van Wilders op het honk; van de anderen sneuvelt Bresseleer op het eerste honk. Aan dagt en Van Haute worden uitgevangen. Stand 04. In de zevende innings kregen drie Hol landers een dubbele slagbeurt, voordat ein delijk de derde nul viel. Boscher begon met een honkslag, waarna hij direct het tweede honk steelt. Na een slag van Van der Schalie bereikt hij het derde honk en komt dan binnen op een doorgeschoten bal. Meenhorst brengt Van der Schalie binnen met een honkslag. Wanneer Schijvenaar den bal naar den korten stop slaat, probeert deze Meenhorst, die naar het derde honk liep, uit te maken, doch de derde honkman laat den bal door glippen en Meenhorst is veilig. Even later komt hij binnen, wanneer de achtervanger te wild naar het derde honk gooit. Wilders gaat uit op drie slag, doch Van den Heuvel Rijnders brengt Schijvenaar binnen met een twee-honkslag. Ook v. d. Putten slaat safe, zoodat Van den Heuvel Rijnders kan scoren. Dan volgt de tweede vrije loop, dien J. van Mol in dezen wedstrijd geeft; Kloos komt door een fout van Oostram op het eerste honk, waarna Boscher drie slag krijgt. Van der Schalie, die uitstekend op dreef is met het slaghout, geeft ook nu weer een flfinken tik. Intusschen zijn v. d. Putten, Rotgans en Kloos de thuis plaat gepasseerd en dan valt eindelijk de derde nul, als Meenhorst drie slag krijgt. Deze innings heeft maar liefst 8 punten opgeleverd. De Belgen maken in deze innings hun eerste en eenige twee punten. Gillet scoort het eerste punt voor België door een slech ten aangooi van Van der Schalie naar Kloos en wanneer Verschueren naar thuis loopt tikt Kloos met de hand, waarin hij den bal niet heeft. Stand 212. In de achtste en negende innings voegt al leen Holland nog een punt aan de score toe. Vermelding verdient nog een schitte rende vang van v. d. Putten in de negende innings. De inningscijfers luiden: Holland 020002810 12 België 000000200 2 Austin en Budge winnen hun partij Uit Londen: Ruim 12.000 toeschouwers waren Zaterdagmiddag op het centre-court van Wim bledon aanwezig bij de eerste twee enkelspelen in de Challenge Round om den Daviscup tus schen Engeland en de Vereenigde Staten. Zoo als te verwachten was won Austin van Parker. Budge klopte den jongen Engelschman Hare, zoodat de stand na den eersten dag 1—1 is. De overwinning van Austin was volkomen regelmatig; de Engelschman had niet veel moeite met Parker. Dit kan niet worden gezegd van de zege van Budge op Hare. althans wat de eerste set betreft. Budge moest zich hierin geheel geven en het zag er aanvankelijk zelfs naar uit, dat Hare den officieuzen wereldkam pioen de eerste set afhandig zou maken, maar Budge bleek nog juist genoeg in petto te heb ben om den Engelschman te verslaan. In de eerste twee sets van de partij Austin Parker had de Amerikaan niets in te brengen. Austin speelde zijn gebruikelijk, klassiek spel, waartegen Parker vrijwel niets kon uitrichten. In de derde set evenwel zette de Amerika an- sche speler alles op alles om de dreigende ne derlaag te ontgaan. Steeds weer probeerde hij aan het net te komen, maar de schitterende backhand van Austin verijdelde deze pogingen. Met harde, zuivere backhanddrives passeerde de Engelsche kampioen zijn tegenstander her haaldelijk. Het werd wel een spannende strijd met zeer fraai spel, maar Austin bleef in de meerderheid; hij zorgde tenslotte voor een Engelschen 10 voorsprong door een 63, 12, 75 zege. Budge kreeg het in zijn eerste set tegen Hare verre van gemakkelijk; de jonge Engelsche speler trok dadelijk van leer, won zijn service, kwam op 400 en ging steeds beter spelen. Zijn vollies en services waren uitstekend; hij speelde met een geestdrift en een élan, waar van Budge stond te kijken; de Amerikaan had dan ook de grootste moeite, om het juiste tegenspel te vinden. Hare viel voortdurend aan, kwam op 3—1, werd toen door een aantal prachtige slagen van Budge gepasseerd, nam na 44 weer de leiding en had bij den stand 54 nog slechts twee punten noodig om de game en daarmede de eerste set te winnen. Toen zag de Amerikaan het gevaar in. Budge kwam met een aantal overmachtige canonballs los; zijn enorme backhanddrives waren den Engelschman te machtig en spoedig was het weer 66. Hare gaf het echter niet op. Hij gaf uitstekend partij, haalde moeilijke en soms onhoudbare ballen, maakte zijn slagen goed af en bezorgde aan Budge vele moeilijkheden. De Wimbledon-kampioen moest werkelijk al zijn talenten toonen om het niet tegen Hare te moeten afleggen. Het werd 1313, maar toen kwam de reserve van Budge te voorschijn. Hij verhoogde het tempo; met niet te volgen snel heid suisden zijn drives langs de lijnen; met 1513 wist hij tenslotte toch nog te winnen. Hare had een ovatie v#n het publiek voor zijn werkelijk schitterend spel in ontvangst te nemen. Het bleek echter spoedig, dat de Engelsch man meteen al zijn kruid verschoten had. Budge had in de volgende sets niet de minste moeite met Hare. die thans een schaduw was van den Hare uit de eerste set. Budge bracht de partijen op gelijken voet met een 1513, 61, 62 zege. Heden zal het dubbelspel tusschen Tuckey en Wilde eenerzijds en Budge en Mako ander zijds worden gespeeld. Tournament Jatiloo. De slechte weersomstandigheden waren oorzaak dat de demi-finales en finales voor bovengenoemd tournament niet gespeeld kon den worden. Waarschijnlijk worden deze nu Donderdag en zoo noodig Zondag a-s. uitge speeld. der Schalie uitstekend. Dan geeft Schijvenaar die Wilders in deze en de volgende innings verving, aan Van Oostram en Verstraete een vrijen loop, doch wanneer Payne den bal naar Meenhorst slaat, gooit deze snel naar het derde honk en Van Oostram is uit door een gedwongen loop. Stand 02. Wilders begint voor Nederland te werpen. Verchueren krijgt vier wijd en berijkt het tweede honk door een doorgeschoten bal. Wanneer hij het derde honk probeert te stelen, lukt hem dit, daar Kloos niet zuiver aangooit naar Van der Schalie. Intusschen is ook Van Oostram door vier wijd op een honk gekomen; nu herstelt Kloos zijn fout door een schijngooi naar het eerste honk te doen, waardoor Verschueren op het derde honk begint te loopen en uitgetikt wordt. Verstrate de tweede nul; hij geeft een vangkans in het binnenveld, die Wilders be nut en wanneer Schijvenaar dan achteruit loopend Payne vangt, is de stand nog 00. Op de goitlinks te Noordwijk zijn de wedstrijden <pm den Graat van Limburg Stirum wisselbeker gehouden. De heer Dekker, bekerhouder, aan slag In de tweede innings slaat Van den Heuvel Rijnders een harden grondbal langs Payne, die den bal niet heeft, zoodat Van den Heuvel Rijnders in is. Nadat hij het tweede honk gestolen heeft, komt hij binnen op een honk slag van v. d. Putten. Rotgans sneuvelt op drie slag. Intusschen is v. d Putten op het derde honk gekomen; hij komt thuis op een slag van Kloos. Laatstgenoemde bereikt echter het eerste honk niet, door een goeden aan gooi van Verschueren naar Payné. Boschei gaat dan uit op een fouttip. Bij de Belgen vallen direct twee nullen. Bresseler wordt door Van den Heuvel Rijnders gevangen en Aandagt gaat uit op het eerste honk als hij den bal in het bin nenveld slaat. J v. Mol geeft dan een mooien harden honkslag, doch blijfgt op het honk daar Van Houte uitgaat. Stand 02. In de derde innings opent Van der Schalie met een honkslag, maar Meenhorst gaat uit op het eerste honk en Schijvenaar en Wilders krijgen drie slag. De Belgen doen het al niet veel beter. Gillet geeft een korten slag en bereikt het eerste iionk niet, waarna Wilders die uitstekend op dreef is, Verschueren en Van Oostram op drie slag uitgooit. Stand 02. In de vierde innings komen slechte drie Tournooi op ilcn Sommering. Zooals wij reeds eerder berichtten, zal van 25 Augustus tot 12 September in het ver maarde Panhaus Hotel op den Semmering (Oostenrijk", dat indertijd reeds veel moeite gedaan heeft om den strijd om den wereld titel tusschen Euwe en Aljechin binnen zijn muren te krijgen, een zeer belangrijk meester tournooi worden verspeeld. Wij méldden ook reeds dat wereldkampioen Dr. Max Euwe daar als hoogste toumooileider zal optreden Thans vernemen wij dat aan dit tournooi zullen deelnemen de schaakmeesters Capa- blanca 'Cuba». Fine (Amerika), Re.shevsky (Amerika), Flohr Czecho-Slowakije). Keres (Estland), Petrov 'Letland»; Ragosin 'Rus land» en Elis? ases iOostenrijk». Dit wordt dus im „rdaad een zeer belang wekkende krachtmeting tusschen acht mees ters. die bijna stuk voor' stuk als pretenden ten naar den hoogsten schaaktitel kunnen worden beschouwd. Tenslotte wordt nog gemeld, dat Dr. Euwe zich bereid verklaard heeft, onmiddellijk na afloop van het tournooi twee partijen tegen den winnaar te spelen. Het gecostumeerd kanovaren was het lachsucces bij het Volkszwemfeest aan de Houtvaart. Een van de vele slachtoffers, die bij het nemen van dc hindernis in het water viel. De estafetteploeg van Haarlem I won Zondag bij het Volks zwemfeest aan de Houtvaart den wisselbeker. De heer Luyken reikt dien aan Jan van Hemsbergcn uit. Links van Van Hems- bergen: A. van der Meer cn rechts J. Bais.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9