Japansche aanval op Peking begonnen Thijs IJs heeft een raar avontuur Gevechten in vollen gang. De reporter te paard. WOENSDAG 28 J UL1 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Japansche luchtmacht in actie De Chineesche autoriteiten te Pe king1 hebben officieel medegedeeld, dat de Japansche eischen definitief afge wezen zijn. De troepen van de 37ste, 38ste en 132 ste divisies zijn re^ds in gevechten gewikkeld. Te Nanking verwacht men een conflict op groote schaal. Uit Tientsin verneemt Reuter, dat de Japansche militaire autoriteiten den Chineeschen autoriteiten té mid dernacht formeel hebben medege deeld. dat zij handelend zullen op treden. De Japansche generale staf is voor nemens een „beslissende actie" in te zetten, tenzij de troepen der 37ste Chineesche divisie onmiddellijk met de ontruiming van Peking beginnen. De waarschuwing preciseert nader dat een terugtrekken te meer dringt, daar een Japansche actie het leven der Chineesche en buitenlandsche in woners van Peking zou bedreigen. Volgens officieele mededeelingen uit het Chineesche hoofdkwartier zijn Japansche troepen gisteren in den avond tot een aanval op Peking over gegaan. Er wordt hevig gevochten: de artillerie neemt aan den strijd deel. De wachten der meeste buitenland sche gezantschappen zijn gealarmeerd. Zakken zand zijn bijeengebracht, die met spoed naar de poorten van de ge- zantschapswijk vervoerd zullen worden. Generaal Soeng Tse Joean, de president van den politieleen raad van Hopei-Tjahar. Nader meldt Reuter uit Peking: De gevechten aan de rivier Toeng en ln de omliggende streek, hebben zich uitgebreid over een uitgestrekt gebied. De Japansche luchtstrijdkrachten zijn zeer actief en nemen de Chineesche troepen onder mitrailleurvuur. Het Chineesche 29ste leger is bezig met het verplaatsen van zijn hoofdkwartier uit Nan- joean naar Peking waar een stroom vracht wagens, auto's enz. geladen cnet uitrustings stukken, binnenkomt. Uit den aard van de op het oogenblik ge leverde gevechten kan afgeleid worden dat de Japanners begonnen zijn met een vastbera den drijfjacht om het geheele 29ste leger uit het gebied van Peking te verjagen. Engelsche, italiaansche, Fransche en Ame- rikaansche troepen hebben de muren en poor ten van de legatie wijk bezet, waar zich thans de geheele Japansche bevolking bevindt, ter wijl vele Chineezen er eveneens later een toe vlucht hebben gezocht. Tal van Chineesche gezinnen hebben in al lerijl bomvrije schuilplaatsen gegraven in de tuinen bij hun huizen. Uit Tientsin: Japansche bombardements vliegtuigen hebben hedenmorgen de Chinee sche barakken in Hsijoen en Nan joean aange vallen. Zij brachten den Chineezen zeer zware verliezen toe. Toen het bombardements-eska- der naar Tientsin terugkeerde, werd het door een zwaren storm gegrepen. Een der toestel len viel te pletter in een dorp ten Zuiden van Tientsin. Vanmorgen om half zes hebben de Japan ners éen nieuwen aanval ondernomen op Hsijoean. Het hoofdkwartier van het Japan sche garnizoen te Tientsin heeft dit bevestigd. De Japanners melden de kazernes te Nan- joean op 8 K.M. van den Zuidelijken muur van Peking te hebben genomen. Uit Nanking komt bericht, dat de Chineesche troepen in den loop van den morgen een tegenaanval hebben ondernomen en de stations van Lang- fag en Fengtai hebben ingenomen. Buitenlanders naar dc legatiewijk. Zoodra in verband met de ontwikkeling der gebeurtenissen de waarschuwingen rondge zonden waren, hebben zich vrijwel alle bui tenlanders naar de legatiewijk begeven, waar zij onder bescherming staan der buitenland sche troepencontingenten, die alle maat regelen hebben genomen om de wijk te ver dedigen tegen eventueele overvallen, o.m. heeft men in en rondom de wijk barricades van zakken zand aangebracht. Volgens te Peking ontvangen berichten zijn twee divi sies troepen der centrale regeering uit het Zuiden herwaarts op weg om de stad te hel pen verdedigen tegen de Japanners. De 37ste divisie heeff inmiddels een aanvang gemaakt met de voorbereiding der verdediging. Alles wordt gedaan om den opmarsch van de Ja pansche infanterie en machinegeweerafdee lingen weerstand te bieden. Joegoslavië Regeeringscrisis op komst? Het door de Heilige Synode der Servisch- Orthodoxe kerk tegen den minister-president en acht andere ministers genomen besluit kan naar de meening van orthodoxe kringen be langrijke constitutioneele en politieke gevol gen hebben, aldus meldt Havas uit Bel grado. In de oogen der kerk kunnen de ministers, die door dit besluit getroffen werden, hun ministerieele werkzaamheden niet meer uit oefenen. Inderdaad moeten volgens de grond wet de leden der regeering behooren tot een der erkende godsdiensten. De door de kerke lijke autoriteiten van hun rechten als leden der orthodoxe kerk vervallen verklaarde negen ministers behooren niet meer tot dezen gods dienst en in de oogen der kerk heeft de eed aan den koning en de grondwet door hen afge legd geen waarde meer. Door dit besluit der Heilige Synode is dus in feite een ware regee ringscrisis ontstaan en in de oogen der ortho doxe kerk zou iedere andere opvatting in strijd met de grondwet zijn. Men .verzet zich dan ook op grond van dit argument tegen deelneming der regeeringsleden aan de ver kiezing van den nieuwen patriarch. Hevige geveeliten ten Westen van Madrid. Zware verliezen der regeeringstroepen? Radio Pontevedra heeft medegedeeld, dat het tegenoffensief van Franco's troepen aan het front ten westen van Madrid voortduurt. De operaties in dezen sector kenmerken zich door hun groote hevigheid. De beste brigades der regeeringstroepen werden gedecimeerd en de hoeveelheid mate riaal, welke werd buitgemaakt is aanzienlijk. De vijandelijke verliezen worden op onge veer 30.000 man geschat, 110 vliegtuigen en 50 tanks werden vernield. Meer dan 2-00 mitrail leurs werden veroverd. Uit Madrid wordt gemeld, dat de opstande lingen nieuwe aanvallen op de stellingen der regeeringstroepen, twee kilometer ten zuiden van Villanueva de la Canada, hebben gedaan. Hoewel zij gesteund werden door artillerie en tanks, werden zij teruggeslagen. Dinsdagmid dag is een aanval der Moorsche cavallerie af geslagen. De vijand liet meer dan achthonderd dooden op het slagveld. WORDT DE MORNING POST VERKOCHT? Naar de „Evening Standard" bericht wil Lord Camrose, de eigenaar van de „Daily Telegraph", ook de „Morning Post" koopen. Naar verluidt bedraagt de koopprijs 250.000 pond sterling. Slachtoffers van Duitsche Himalaya-expeditie gevonden. Vijf lijken geborgen. De Duitsche Himalaya-stichting heeft medegedeeld, dat de bergingsexpeditie in het Nanga Parbat gebied er in is geslaagd het stoffelijk overschot van vijf der veron gelukte leden der Duitsche expeditie te ber gen, nl. dat van Pfeffer, Hartmann, Hepp, Wien en Fankhauser. De beide andere ver ongelukten en de negen dragers konden niet meer gevonden worden. De lawine, die de deelnemers aan de Duitsche expeditie be dolf, is ontstaan doordat stukken ijs van de Rakiot-peak losbraken en versch gevallen sneeuw meesleurde. Kamp vier, waar het ongeluk gebeurde, werd als zeer veilig be schouwd. In de omgeving waren nog nooit lawines omlaag gekomen. Engelsch schip in de Spaansche wateren aangehouden. Naar nationalistische haven gebracht. Het Engelsche stoomschip „Mirupani" is naar Havas verneemt door een kruiser der opstandelingen, de „Ciudad de Valencia", ter hoogte van Gijon in de territoriale wateren aangehouden en opgebracht naar de haven van Ferrol. In officieele kringen te Londen deelt men- mede, dat de aanhouding van de Mirupani Za terdag geschied is. In de maand Juli zijn ••eeds drie Britsche schepen door de opstan delingen opgebracht.. STAKING IN DE PARIJSCHE SLACHTPLAATSEN. De arbeiders van de slachtplaatsen van Lavilette hebben besloten, dat het werk op alle slachtplaatsen van Parijs en omgeving onmiddellijk zal worden neergelegd uit pro test tegen het ontslag van zeven afgevaar digde der arbeiders. Mexico door aardbeving geteisterd. Vele slachtoffers, groote schade. Mexico is dezer dagen getroffen door een hevige aardbeving, die in totaal zeventien dooden en dertig gewonden heeft geëischt. Te Orizaba, Jalapa en Vera Cruz is aanzienlijke schade aangericht, terwijl het dorp Maltrata aan den spoorweg tusschen Mexico City en Vera Cruz geheel werd vernield. Deze aardbeving was de hevigste, die sedert tien jaar is geregistreerd. Uitgever, journalist en bezorger in één persoon vereenigd. Onze Weensche correspondent schrijft ons: Men kan van den Hongaarschen publicist Imre Peak beslist niet zeggen, dat hij niet origineel is en dat hij geen buitenissige ideeën heeft, want deze Peak, die uitgever en eigenaar van een courant, en redacteur en reporter is, rijdt te paard over de Hon- gaarsche wegen en laat zijn orgaan nu eens hier en dan weer daar verschijnen. Onder weg hoog gezeten op zijn ros, verzamelt hij de copy voor zijn volgend nummer. Toen deze Peak besloot een weekblad te gaan uitgeven, heeft hij geen redactiebureau gehuurd en heeft hij ook geen contact met een drukkerij gezocht, neen, hij kocht een paard en dat was ongeveer zijn heele bedrijfskapitaal. Met dit dier, dat naar den naam Bandi luistert, trok hij Boedapest uit, den boer op, om avonturen en sensatie voor zijn blad te gaan zoeken. De eerste groote plaats, waar hij binnen reed, was Csegled. Hij hield zich hier een paar dagen op en schreef de indrukken van zijn rit neer. Hij beschreef de menschen, die hij op zijn weg was tegengekomen en vertelde een en ander over de gesprekken, die hij met hen gevoerd had. Hij had nog net geld ge noeg om die verhalen te laten drukken. Duizend exemplaren van zijn blad kwamen uit de drukpers te voorschijn en Peak reed nu weer op zijn paard door de straten van de stad om zijn blad te koop te bieden. Hij ver kocht aanvankelijk minder exemplaren dan hij gehoopt had, maar toen hij toch een aar dig partijtje was kwijtgeraakt, trok hij op zijn Rossinante naar Szolnok. Ook hier schreef hij weer een paar prachtige verhalen, want er was onderweg heel veel in zijn hoofd om gegaan. Daar hij in Csegled wat geld ver diend had, was hij nu in staat tweeduizend exemplaren te laten drukken. Weer verkocht hij ettelijke honderden exemplaren. En ook stuurde hij een aantal aan de lieden te Csegled, die zijn eerste nummer van hem ge kocht hadden en wier namen en adressen hij genoteerd had. Hij vroeg hen of zij zich niet op zijn blad wilden abonneeren, Peak zette zijn reis weer voort en bezocht nu achtereenvolgens een heele reeks van steden. Overal liet hij nieuwe nummers druk ken en hij vergat nooit zijn abonnés in de andere plaatsen exemplaren toe te zen den, Peak heeft intusschen duizenden kilo meters afgelegd en ongeveer dertig steden en tal van dorpen en gehuchten bezocht Zijn blad wordt overal grif gekocht en het aantal vaste abonnés van dit op zoo zonderlinge wijze tot stand gekomen weekblad bedraagt thans circa duizend. Peak wil nu zijn toch ten ook over de Hongaarsche grenzen, in an dere landen voortzetten. Misschien, dat het hem daar ook voor den wind mag gaan! TWEE AUTO'S BOTSTEN. Drie gewonden, o.w. de wiel renner W. Vroomen. Te ongeveer kwart over zeven zijn Dinsdag avond in de Beethovenstraat op den hoek van de Apollolaan te Amsterdam twee auto's te gen elkaar gebotst, waarbij drie personen ver wond werden. Een van hen is de bekende wielrenner W. Vroomen uit Heerlen, die met een lichte hersenschudding naar het Wilhel- minagasthuis is vervoerd. Naar men ons mededeelde is Vroomen's' toe stand niet van dien aard dat hij in het zie kenhuis verpleegd behoeft te worden. Hij zal bij kennissen te Amsterdam worden onderge bracht, in afwachting van zijn vervoer naar de plaats zijner inwoning. De chauffeur van één der auto's had eveneens een hersenschud ding gekregen, terwijl een 28-jarig man een beenfractuur opliep. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. De motor stond stil en wilde niet meer loopen. Hè, bah, dat is nu een beroerde historie! zei oom Mopperniet. Maar ik weet heusch niet, wat er aan kapot is. Ik heb er niet zoo erg veel verstand van ook, zie je. Dat is altijd dom, ik had niet moeten gaan rijden voordat ik precies wist, hoe een motor in,elkaar zat. Thijs was nu ook uitgestapt en stond naast zijn oom. Enfin oom, laten we maar opstappen, dan komen we aanstonds wel bij de Eskimo's. Er is toch niets aan te doen. We laten den wagen hier maar staan. Misschien kan een Eskimo ons helpen. Oom Mopperniet begon te lachen. Een Eskimo ons helpen? Ze hebben nog nooit een auto gezien, wil ik wedden! Nederlandsclie scheepsbouw voor Duitsche rekening. Sterke achteruitgang in de laatste jaren. In de „Mededeelingen" van de Nederland- sche Kamer van Koophandel voor Duitsch- land treffen wij een artikel aan, waaraan het volgende ontleend is: In vroeger jaren was de Nederlandsclie scheepbouw voor Duitsche rekening een uit gebreid, winstgevend bedrijf. Verreweg het grootste aandeel in den bouw voor Duitsche rekening had de Rijnscheepsbouw, en wel voornamelijk de bouw van gewone sleep- schepen. Vooral voor den wereldoorlog was deze scheepsbouw belangrijk, zooals dr. Th. Metz in zijn boek „Der Rheinschiffbau am deut- schen Rhein und in den Niederlanden" heeft aangetoond, toen bijv. in 1909 64 sleepsche- pen met een inhoud van meer dan 38.000 bruto registerton en bovendien 13 sleepbooten met meer dan 2000 br. reg. ton aan Duitschland geleverd werden, waarmee een bedrag van 3 a 5 millioen gulden gemoeid was. In dien tijd geschiedde meer dan 3/4 van allen bouw van Rijnaken voor Duitsche rekening op de Neder landsclie werven. Dze gunstige situatie heeft zich echter ten gevolge van den wereldoorlog niet kunnen handhaven. Wel heeft in enkele na-oorlog- sche jaren, bijv. ook nog in 1929, Nederland nog heel wat schepen aan Duitschland kun nen leveren. Aan dezen, voor Nederland nog gunstigen toestand is echter door de Duitsche „Devisen- bewirtschaftung" een vrij volledig einde ge komen. Hoe sterk de aanbouw voor Duitsche reke ning achteruitliep, blijkt uit de aanbouwsta- tistieken van het Duitsche classificatie-Bu reau, de „Germanischer Lloyd", welke de in Duitschland gebouwde en aan het einde van het jaar nog in aanbouw zijnde schepen, als de in het buitenland voor Duitsche rekening gebouwde schepen, aangeven. Scheepsbouw voor Duitsche rekening in Nederland volgens de statistieken van de „Germanischer Lloyd". Schepen met eigen Schepen zonder eigen drijfkracht. drijfkracht, br. Jaar. aantal, reg. ton pk. aantal draagverm. 1929 42 2,795 3.465 17 13.763 1931 28 2,811 2,549 1 331 1932 3 393 330 1933 2 329 240 1934 1 178 120 In de „Zeitschrift für Binnenschiffahrt' Nr. 7/1930 heeft ar. Th. Metz op grond van uit andere bronnen verzamelde cijfers aan getoond, dat de „Germanischer Lloyd" voor het onderzochte jaar (1929) niet over alle ge gevens beschikte, maar dat er toen meer voor Duitsche rekening hier te lande was gebouwd dan in de statistiek van de „Germanischer Lloyd" was vermeld. Teneinde de zoo ontstane leemten in de statistiek van de „Germanischer Lloyd" zoo goed mogelijk aan te vullen, hebben wij ook de Nederlandsche uitvoerstatistiek ter hand ge nomen, welke de volgende cijfers verschaft: Uitvoer van schepen naar Duitschland. waarde in guldens 1.453.026 345.022 283.295 100.545 92.422 191.759 60,000 Op grond van ons bekend feiten mogen wij wel zeggen, dat deze statistiek eveneens, het zij oude, hetzij nieuwe schepen omvat, die niet voor Duitsche rekening zijn gebouwd, maar la ter naar Duitschland zijn uitgevoerd. Men mag dus wel aannemen, dat tusschen de cij fers van deze statistiek en die van de „Ger manischer Lloyd" de juiste cijfers van Dui- sche orders aan Nederlandsche werven liggen. Uit een en ander blijkt, dat de toestand ver re van gunstig is, en dat deze aloude Neder landsche industrie door de deviezenschaarsch- te van Duitschland een groot deel van ha^r debiet heeft verloren. Wat nog voor Duitsche rekening wordt gebouwd, dat is een enkel Groningsch motorscheepje, welk soort sche pen als modelschepen op het oogenblik een bijzondere vermaardheid geniet. De aanbouw van schepen voor de Rijnvaart, welke het leeuwendeel in dezen scheepsbouw had, is ge heel verdwenen. Gezien de steeds gunstiger wordende Clea- ringsituatie, vragen wij ons af, of het niet ge- wenscht ware, om deze oude industrie door vergrooting van haar exportcontingent naar Duitschland nieuw leven in te blazen. Jaar. ton 1931 9.023 1932 12,160 1933 6.341 1934 2.842 1935 2.873 1936 10.811 1937 (le halfj.) 770 „Doejoeng'' op weg naar Indië. Door velen uitgeleide gedaan. De .Doejoeng", 's werelds grootste tin baggermolen is op weg naar Indië. Gister morgen zeer vroeg is het transport van Kin derdijk vertrokken. Vóór zes uur lag de baggermolen, getrokken door vier sleepbooten en gestuurd door twee andere sleepbooten, reeds voor de Koninginne- brug te Rotterdam. Even na zes uur gingen de Maasbruggen open en zonder stagnatie pas seerde het transport in zeven minuten tijds de bruggendoorgangen. Inmiddels hadden zich op de kleine sleepboot „Blankenburg" bij de Berghaven verschillende autoriteiten ingescheept, o.a. de oud-minis ter van waterstaat jhr. ir. van Lidth de Jende. Deze en nog eenige andere sleepbooten bege leidden de „Doejoeng" buitengaats tot enkele mijlen uit de kust. Bij de havenhoofden van Hoek van Holland hadden zich vele belangstellenden verzameld om den sleep te zien passeeren. Bij 't passee- ren van de „Paris" een groot en prachtig in gericht Fransch toeristenschip heesch de sleepboot „Zwarte Zee" de drie seinvlaggen „goede reis", waarop de sleepboot Dumber" die het geheele transport van de „Doejoeng" naar Oost-Indië zal leiden, de drie sein vlaggen „Ik dank u wel" heesch, welke vlag gen tot ver buitengaats bleven wappe ren. Naarmate de sleep het einde van den Water weg naderde konden de sturende sleepbooten weer gemist worden en toen de „Doejoeng" dar >ok eindelijk te ongeveer 10 uur naar bui ten gleed werd hij nog slechts gesleept door de „Humber" en de „Oostzee". Ondanks de verbeterde weersvooruitzichten stond er nog een stevige bries uit het Westen, J die een zware deining veroorzaakte. Hoog spatten de witte schuimkoppen op tegen den boeg van de beide sleepbooten en over de logge ponton, waarop het ijzeren constructie werk van den baggermolen drijft. Toen men eenmaal buiten was. werden de sleeptrossen verlengd en vele vamen zware manillatros zag men over boord gaan, doch even later toen de tocht werd hervat, spanden zij zich reeds weer en gleed de „Doejoeng" verder, licht slingerend op de zware deining, doch boven op het gevaarte, waar de runners nog steeds stonden te zwaaien, waren de slin geringen zeer veel heviger. Toen was het ook voor de laatste sleep booten, die het transport uitgeleide hadden gedaan, tijd om terug te lceeren. Uit de rich ting Hoek van Holland kwam de sleepboot „Zwarte Zee" aangestoomd, die op weg was naar Schotland, waar zij een der te Seapa Flow gelichte, tijdens den wereldoorlog ge zonken Duitsche Kruisers, de „Friedrich der Grosse" ging halen om naar den slooper te sleepen. Op het moment dat de andere sleepbooten den steven wendden om naar Hoek van Holland terug te keeren, passeerde de „Zwarte Zee" het transport. Eenige malen klonken de stooten op de fluit van boord van de verschillende schepen: „goede reis". Kapitein 't Hart antwoordde eveneens met drie stooten: „goede reis, dank u wel". De „Oostzee" herhaalde het en zelfs aan boord van de .Doejoeng'" zelf klonken drie schrille tonen van de sirene. Dan verdween de „Zwarte Zee" in Noord- Westelijke richting en begon de .Doejoeng" zijn lange reis, nu geheel overgelaten aan het inzicht en de bekwaamheid van de stoere zeelieden, die aan boord van de „Humber" en de „Oostzee" voor het lot van den tin baggermolen zullen waken, tot deze in het verre oosten zal zijn aangekomen. De „Doejoeng" is de grootste tinbaggermo len, die tot nog toe in Nederland gebouwd en op deze wijze naar Indië getransporteerd is. De baggermolen heeft een lengte van 69.60 meter en een breedte van 23 meter en steekt naar schatting ruim 25 meter boven het water uit. Hij is uitgerust met drie Dieselmotoren, elk van 600 E. P. K. en twee hulpaggregaten, die evenals de Dieselmotoren gekoppeld zijn aan draaistroom-generatoren, voor het op wekken van electrische energie. De grond kan tot een maximum-diepte van 25 meter worden opgebaggerd door een emmer-ketting, met een totalen emmer-inhoud van 400 liter*. BADB3). DONDERDAG 29 JULI HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.Gramofoonmuziek (Om 8.15 Sportre- portage). 10.— Morgenwijding 10.15 Gewijde muziek (Gr. pl.) 10.30 Het Arnhems Strijk kwartet en Gramofoonmuziek. 11.45 Kovacs Lajos' orkest. 12.30 Gramofoonmuziek en jamboreenieuws. 1.30 Pianovoordracht 2.z Declamatie 2.30' Het Syïvestre-Trio, orgelspel en gramofoonmuziek 4.Voor ziekten en! thuiszittenden. 4.30 Het Cantabilé-orkest 5.Voor de kinderen. 5.30 Vervolg concert. 6.30 Sporthalfuur 7.AVRO-Dansorkest 7.30 Pianovoordracht 8.Berichten ANP. Mede deelingen 8.10 Kovacs Lajos' orkest, orgelspel en gramofoonmuziek 10.Cabaretprogram ma. 11.Berichten ANP. Hierna tot 12.— AVRO-Dansorkest. HILVERSUM II, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.— NCRV 11.— KRO 2.00—12.— NCRV. 3.009.15 en 10.Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst 10.45 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.Berichten 12.15 KRO-Orkest, en Gram.pl. 2.Handwerkles. 3.Voor de vrouw 3.30 Gramofoonmuziek 3.45 Bijbellezing 4.45 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.15 De Gooilanders en Gra- mofoonplaten 7.Berichten 7.15 Journalis tiek weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Be richten ANP. Herhaling SOS-Beriehten 8.15 NCRV-Orkest, Heemsteedsch Christ. Ge mengd Koor en solisten 9.45 „In vacantie- stemming", causerie 10.15 Berichten ANP. 10.20 Vervolg concert 11.2012.Gramofoon muziek. Hierna Schriftlezing. DROITIVICH, 1500 M. 11.25 Gramofoonmuziek 12.05 BBC-Wels- orkest en solist 1.05 Alt en tenor 1.35 Gramo foonmuziek 2.05 Het Olof Sextet 2.50 Gramo foonmuziek 3.35 Stedelijk Orkest Bourne mouth en soliste 5.05 Gramofoonmuziek 5.20 Ben Oakley en zijn Band. 6.20 Berichten 6.40 Causerie over Erasmus 7.Radiotooneel 8.15 Verkeerspraatje 8.20 Carroll Gibbons en de Savoy Hotel Arpheans. 8.50 De BB'C-Zan- gers 9.20 Berichten 9.40 Reportage 9.60 Viool en piano. 10.20 Kerkdienst 10.40 BBC-Orkest en solist 11.35 Sydney Kyte zijn zijn band 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 11.20 Gramofoonmuziek 12.50 Pascal-orkest (Om 1.35 Zang) 2.20 Gramo foonmuziek 3.05 en 4.05 Zang. 5.05 Radio tooneel. 7.23 Zang. 7.50 Pianovoordracht 8.05 Zang. 8.2011.20 ,Die Meistersinger von Nürnberg" opera. KEULEN, 456 M. 6.50 Dresdener Omroeporkest 8.50 Konings berger Omroeporkest 9 50 Gramofoonmuziek. 12.20 Militair orkest' 1.35 Frankforter Om roeporkest 2.35 Solistenconcert 4.20 Emil Roosz' orkest 5.35 Cello en piano 6.20 Mili tair orkest. 7.20 Gramofoonmuziek 8.30 Om roeporkest m.m.v. solisten 10.5012.20 Lan- desorkest Gouw Baden en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroeporkest 1.50—2.20 Gramofoonmu ziek 5.20 Kleinorkest 6.50 en 7.23 Gramofoon muziek. 8.20 Omroeporkest en solisten 10.30 11.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroepor kest 1.30 Salonorkest 1,502.20 en 5.20 Gra mofoonmuziek 6.35 Kleinorkest 7.35 Gra-mo- foonplaten 8.20 Salonorkest en reportage 9.20 Symphonieconcert uit Ostende 11.00—11.20 Gramofoonplaten. DEUTSCHE AND SENDER 1571 M. 8.30 Het Keulsche Omroeporkest m.m.v. solisten en harpduo. 9.30 Radiotooneel 10.20 Berichten 10.50 Pianovoordracht 11.05 Weer bericht 11.2012.20 Dansmuziek (Gr.pl.), j

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6