Padvinders ontpoppen zich als film-artisten „The Gang Show," VICTO R IA-WAT ER HJD> 'Vertelling DE KORAALBOOM. VACANTIE1937 WOENSDAG 28 JUL'I 1937 H A ARDE M'S D A G B E A D een vroolijke padvindersfilm. Ralph Reader de veelzijdige. Ralph Reader bij de première? Er waait een frissche wind door „The Gang Show" een film door padvinders gespeeld waarvan Vrijdag in het Rembrandt-Theater de première voor Nederland gaat. „The Gang Show" is een film die, nu de Jamboree zoo geheel en al onze aandacht opeischt, weer Ralph Reader, producer, film-acteur, compo nist en.... padv;'ders-leider. eens een geheel ander aspect laat zien van het bonte padvindersleven. Sinds vier of vijf jaar wordt ieder seizoen in het Scala-Thea ter te Londen door de padvinders een revue gegeven om de kas wat aan te vullen. Deze shows die opgevoerd worden onder leiding van Ralph Reader oogstten zooveel succes dat Ralph Reader, die van beroep producer is, besloot om er ook een film van te laten maken. Ziedaar dp wordingsgeschiedenis van „The Gang Show" in een notendop. Het resultaat is geweest dat er een film ontstaan is, ge heel verschillend van alle andere producties maar ook met een eigen karakter., men zou kunnen zeggen met een speciaal padvinders cachet. Dat is wel het voornaamste kenmerk van „The Gang Show", dit is geen film met beroemde sterren of met een montage van millioenen dollars maar het is wèl een film die juist door de spontaniteit en het élan van de medespelenden ver uitsteekt boven veel films die met veel aplomb aangekon digd worden. Behalve dat Ralph Reader de liedjes voor de film componeerde en zijn medewerking verleende aan de vervaardiging, speelt hij ook de hoofdrol. Reader die ook in het dagelijksche leven, evenals op de film, hopman bij de padvin ders is, is een veelzijdig talent. Onder zijn inderdaad bezielende leiding weten deze padvinders, die toch allen dilettanten zijn, een ongewoon hoog spelniveau te bereiken. De geheele film door spelen de padvinders met zoo'n een onstuimige vaart en meeslee- pende vroolijkheid dat men zich met verba zing afvraagt hoe amateurs tot zulke presta ties in staat zijn. Regisseur Alfred Gouldlng heeft wel dank- ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE HAARLEM. Faillissementen uitgesproken op Dinsdag 27 Juli 1937. 1. Petrus Brakenhoff, melkslijter, wonende te IJmuiden-Oost, gemeente Velsen, Velser- duinweg no. 231. Curator Mr. J. H. Junge, wonende te Haarlem; 2. Theodoras van der Mey, bloemenhande laar, wonende te Zandvoort, Zeestraat no. 65. Curator Mr. R. J. de Vries te Haarlem: 3. Wilhelm Joseph Kuppers, sierkunste naar, wonende te Haarlem, Botermarkt no. 18. Curator Mr. J. H. J. Simons te Haarlem; Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten Mr. J. H. P. E. Mijnssen; Wegens gebrek aan actief werden opgehe ven de faillissementen van; 1. G. van Haarlem, accountant, wonende te Santpoort, gemeente Velsen, Wulverder- laan no. 4. Curator Mr. J. D. de Haan te Haarlem; 2. De Vennootschap onder de firma Gebrs. Janse, gevestigd te Haarlem, Zijlstraat 33. Curator Mr. W. M. Gunning te Haarlem. 3. A. J. Janse, lid der firma Gebrs. Janse, wonende te Haarlem, Zijlstraat 33. Curator Mr. W. M. Gunning te Haarlem; 4. Jan van Duivenvoorde Jzn., tuinder, wo nende te Heemskerk, Luttic Cie A. 14. Curator Mr. J. A. B. Sanders te Beverwijk. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP DONDERDAG 29 JULI Progr. 1: Hilversum II Progr. 2: Hilversum I. Progr. 3: 8.Keulen 10.20 Diversen 10.35 Ned. Brussel 2.20 Keulen 3.20 Diversen 3.35 London Regional 4.20 Keulen 5.20 Ned. Brus- ssel 6.05 Diversen 6 20 London Regional 7.20 Keulen 8.20 Parijs Radio 11.20 Weenen. Progr. 4: 8.Ned. Brussel 9.20 Pauze 10.35 London Regional 2.50 Droitwich. Progr. 5: 8.00—7.00 Diversen. 7.— Eigen gramofoonplaten concert: Muziek uit ver schillende landen. Holland: 1. Mijn Holland, Willy Derby; 2. Het meisje v. d. overhaal, Bob Scholte: 3. Adee. Willv Derby; 4. Treur dan maar niet. Bob Scholte; Duitschland: 5. Hoch Habsburg. Groot muziekkorps: 6. Ein Lied aus meiner Heumat, Richard Tau- ber; 7. Kaiser Friedrich Marsch, Groot Mu ziekkorps: 8. Es war einmal ein Baby, Richard Tauber; Frankrijk: 9. J'aime tes grands yeux, Lys Gauty; 10. Le roi de musette, Vic,- tor Marceau; 11. Le Chaland qui passe, Lys Gauty; 12. Au Luxembourg, Victor Marcehau Rusland: 13. Legende der 12 Rovers, Kozak- kenkoor; 14. Song of the Wolgaboatsman, idem; 15. Avondklokken, idem. Inleiding: Round the world with Reg. Dixon, Reg. Dixon 8.00—12,— Diversen. personalia. Voor het esperanto-examen A is geslaagd g. Vermeer, te Haarlem. baar spelers-materiaal gehad. En hij heeft er ten volle van weten te profiteeren ook. Er zijn enkele scènes in „The Gang Show" die uitblinken door werkelijk kostelijken humor. Wij denken hier b.v. aan de ballet-scène waar padvinders verkleed als prima-balie- rina's een ballet dansen. De geheele film en voor zoover de revue vertoont wordt deze l zeer zeker óók, zit vol met origineele en aar dige vondsten. Het is dan ook heel wel te begrijpen dat de „Gang Show's" zich in En geland in 'n enorme populariteit heeft mogen verheugen. Onder de bezoekers waren o.m. dit jaar ook de hertog en hertogin van Glou cester, terwijl de hertog en de hertogin van Kent de revue reeds eerder zagen. Zonder de pretentie te hebben een artis tieke film van den eersten rang te zijn, is „The Gang Show" toch dank zij vooral het uitstekende en frissche spel van de padvin ders een film geworden die ongetwijfeld suc ces zal hebben. Een aardige liefdesgeschiedenis die wel zeer sterk afwijkt van wat ons gemeenlijk op het witte doek wordt geboden maakt de film nog attractiever. Ook uit een zuiver filmtechnisch oogpunt bekeken valt er in „The Gang Show" veel te waardeeren. De vele moeilijkheden die hop man Skipper (Ralph Reader) moet overwin nen om zijn revue opgevoerd te krijgen vor men niet slechts een uitstekenden aanloop tot het eigenlijke hoofddoel; de opvoering van de revue, doch zijn ook filmisch uitste kend geslaagd. Van de spelers noemden wij de reeds de veelzijdige Ralph Reader met zijn troep pad vinders. De enkele beroepsacteurs die in „The Gang Show" optreden hebben zich uitste kend bij de padvinders-sfeer weten aan te passen, zoodat ook hier geen dissonant valt waar te nemen. Vooral Gina Malo, het eenige meisje dat in de film een belangrijke rol heeft, speelt zeer goed. RALPH READER. Hoewel een en ander nog niet definitief vaststaat kan toch met vrij groote zekerheid aangenomen worden dat Ralph Reader, die ook aan de Jamboree deel neemt, Vrijdag avond zelf de voorstelling van „The Gang Show" zal bijwonen. B. K. VEEMARKT ROTTERDAM. Aanvoer in totaal 2950 dieren, t.w. 854 vette en 668 magere runderen, 132 vette kalveren, 167 graskalveren, 359 nuchtere kalveren. 4 varkens, 64 veulens, 177 paarden, 256 schapen of lammeren en 69 bokken of getien. Vette koeien le kwal. 78 ct„ 2 kwal. 71 ct., 3e kwal. 54—64 ct., vette ossen resp. 74, 70 en 5465 ct., stieren resp. 72, 66 en 63 ct., vette kalveren resp. 106, 90 en 70-75 ct., graskalveren resp. -, 64 en 54 ct., slacht nuchtere kalveren resp. 59, 55 en 50 ct., slachtpaarden resp. 60, 55 en 46 ct., schapen resp. 50, 45 en 35 ct., lamme ren resp. 62, 57 en 52 ct. per k.g. Stieren f 350290190, graskalveren f 65— 4520, nuchtere kalveren slacht f 16.5013.50 •10, idem fok f 222018, slachtpaarden f 285-220140, werkpaarden f 365315200, hitten f 200—170—130, veulens f160—130—85, sohapen f 282318, lammeren f 181612, kalfskoeien f 295255180, melkkoeien f 300— 260190, varekoeien f200—170130, vaarzen f 190—145—110, pinken f 155—125—100, bokken of geiten f 14105. Vette koeien en ossen aanvoer grooter, han del matig, prijzen iets hooger, prima koeien tot 84 ct., prima ossen 80 ct. Stieren aanvoer iets ruimer, handel redelijk, ruim prijshou dend. Vette kalveren aanvoer gewoon, handel goed, prijzen stationair, prima's' f 1.10. Gras kalveren aanvoer iets ruimer, handel tamelijk, prijzen oploopend. Nuchtere slacht- en fok- kalveren aanvoer kleiner, handel vlug, prijzen hooger. Veulens aanvoer grooter, handel le vendig, prijzen iets hooger. Paarden aanvoer onveranderd, handel tamelijk, prijzen slacht paarden iets duurder, overigens onveranderd. Schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel slap, prijzen als gisteren. Kalf- en melkkoeien aanvoer iets ruimer, handel rede lijk, prijzen stijgende. Varekoeien aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen stabiel. Vaarzen en pinken aanvoer iets ruimer, han del st\l, prijzen onveranderd. Bokken of gei ten aanvoer iets grooter, handel vlug, prij zen iets hooger. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL. Toelatingsexamen. Het toelatingsexamen tot de M.T.S. werd af genomen op 20, 21 en 22 Juli. Totaal ingeschre ven candidaten: 331 waarvan toegelaten: 165. Totaal met geslaagden, afgewezen en terugge trokken 166. de afdeeling Bouwkunde en weg- en Waterbouwkunde le jaar Theoretici* H. J. Bos. Halfweg. W. A. Andries, M H. L Groenevelt, Haarlem. Th. A. F. v. d. Horst Beverwijk. K. H. Jung. Leiden, F. W. Kost g' P. Kuiper, Haarlem A. P. J. v. d. Laaken.' Haa.rlem, j. j. Leenhouts, Leiden. g. C. M. Lmdhout. Haarlem. F. A Mastenbroek, Leiden A. F. C. Morlang, Haarlem, J. W. F. Oosterhof Overveen R L. Schilpzand, Hillegom, R. H. v! d. Vlerk, Leiden, J. A. Weimar, IJmuiden Geslaagd zijn voor deze afdeeling doch niet toegelaten: M. Cramer, Haarlem. Th. Gerner Santpoort, A. A. L. M. ten Hacken. Haarlem, D. A H. Heringa. Arnhem, W. Jansen. Haarlem, A. Volker Katwijk aan Zee. Afgewezen: 4. afdeeling Practici zijn toegelaten: K. C de Boer, Haarlem. IJ. Booy. Nieuwe Nie- dirp, A. S Docen. Beverwijk, H. Hoenderdos. Alkmaar' Stefels- Heemstede D. N. Vennik Geslaagd zijn: H. A. A. M. Langendijk. Bever wijk. K. Tip, Alkmaar, J. F. ten Veen, Haarlem J. JZwager, Heemstede. Afgewezen zijn: 5. Toegelaten tot de afdeeling Werktuig bouwkunde en Electrotechniek, le jaar. Theoretici: H. v. d. Beek, Enkhuizen; J Bierhuys, Bandoeng: H. v. d. Bol. Den Haag: W- Z* Bestelen, H. v. d. Colk, Haarlem. W. F. Dankmeyer, Haarlem; R. a Dekens, Batavia, J. A. de Haan, Haarlem; j. A. Habie. Wassenaar; J. Hey. Arnhem; P. Jimmïnk Den Haag, J. Kokke, Heemstede: J. M. Leurs! Den Haag; J. w. J. v. Maale, Haarlem: M. Macrander, Zutphen; E. Manuel. Oegstgeest. A. R. w. Muyen, Heemskerk; J. Oostenrijk Sassenheim; F. S. J. Otterspoor, Haarlem* a' e *£ey^f' Heemstede; j. h. v. Randwijk. Santpoort: g. E. de Rooy, Haarlem* F W Spoor, Leiden: J. g. v. d. Stoop. Den Haag je Verhagen, Haarlem; J. a. Vlasveld, Haar lem; A. Westerveld, Bandoeng; A. H C. Weyers, Heemstede: A. J. Winter. Haarlem* M. S. de Winter, Nijmegen; J. Zonneveld. Voorburg. Geslaagd zijn voor deze afdeeling, doch niet toegelaten: J. v. Arkel, G. Benit, Haar lem; A. W. de Brayn, Haarlem; J. H. v. Cleef, Den Haag: J. J. Dieckman, Haarlem; F. H v. Dijk, Hillegom; C. Fuhri Snethlage. Ren- kum; J. Gutteling, IJmuiden; A. A. Baron v. Hardenbroek v. Ammerstol, Haarlem: R. j. G. Hof, Den Haag; J. Keessen. Aalsmeer: H F. Klein, Driehuis; E. C. N. Koning. IJmui den; G. G. P. Langer. Den Haag; C. J. Nu- sink, Aerdenhout; w. H. v. Peski, Baarn; G. v. d. Wiel. Noordwijk a. Zee. Afgewezen: 9. Toegelaten tot de afdeelinf Practici: G. H. Beinema, Haarlem; W. J. v. Bilder- beek, Heemstede; T. de Bruyn, Den Haag; W. J. de Haan, Alkmaar, L. Kelder, Den Haag; P. A. Koelemij, Overveen; M. Koppen berg Den Haag; J. G. Mellema, Santpoort; C. H. Noordhoorn Boelen, Wassenaar; P. Over- klift Banddoeng, H. A. Reus. Haarlem, A. Roos Scheveningen; W. G. Teunissen, Haarlem; G. K. Vermey, Haarlem. N. Volmar, Driehuis, C. Zwaan, Barsingerhorn, A. Zwart, Haar lem. Geslaagd zijn voor deze afdeeling: D. J. Alberts. Hengelo, J. H. Apetz. Velsen, P. Bruinvis, Alkmaar: J. O. Bijsterveld, Den Haag; J. C. Van Dalen, Haarlem; J. van Drecht, Den Haag; A. J. Hengstmengel, J. A. Hoos, Den Haag; C. v. d. Kamp, Deventer, C. A. Kroon, Heilo, Ch. Matthijsen, Enschedé; L. Olivier, Alkmaar; A. G. Robeer, K. F. Scheidel, Den Haag, J. Ph. de Waard, Alk maar, U. Wiegers, Alkmaar. Afgewezen 15. Toegelaten tot de afdeeling Vliegtuigbouw- kunde (Werktuigbouwkunde) le j. Theoretici: A. G. Alewijn, Utrecht: W. J. de Bode. Leeuwarden; J. de la Bije, Leiden; P. R. Cla- ringbould, Den Haag; A. J. Dinant, Leiden; J. Drost, Deventer; J. J. Ebbers, Curacao, J. J. C. Evers, Warnsveld; M. Farjon, Zwanen burg; H. v. Hees, Reeuwijk; F. A. P. Klein, Heemstede; H. J. v. d. Klip, Leiden, E. Kunst, Batavia; J. Mertens, Batavia, H. Noorderdorp Loosduinen, J. F. Paalman, Voorburg; F. I. Penders, Den Haag; G. W. v. Santen, Den Haag, H. Smit, Wormerveer; J. Rohlff, C. Waagenaar, Obdam. (Adv. Ingez Med.) NACHTMERRIE. Uit het Fransch vertaald door MARCELLE SCHLOMER.. Aline zat nonchalant in een groote fau teuil en hield een spiegeltje in de eene hand, terwijl zij met de andere haar mooi ge zichtje poederde. Daarna zette zij met een coquet gebaar haar hoedje op. Ondanks dit alles kon men echter duidelijk zien, dat zij door iets werd gekweld. „Zou ik gaanzou ik niet gaan?" vroeg zij zich voor de zooveelste maal af toen haar man naar zijn kantoor was gegaan. Zij herinnerde zich plotseling, dat hij haar niet, zooals gewoonlijk, een kus had gegeven. Zij zuchtte. En dacht toen weer aan de af spraak om met den vriend van haar man en diens zuster een tochtje met zijn nieuwen wagen te maken. Aline wist, dat haar man het niet goed zou vinden, maar zij was zoo veel alleen. Haar man, een zeer gezocht advocaat, had het veel te druk, om met zijn vrouw uit te gaan. Zij had zich echter door hun beider vriend laten overhalen en had beloofd, mee te gaan. En nu, op het punt van weg te gaan, plaagde haar geweten haar: „Je man vertrouwt je vol komenje misbruikt dit vertrouwen dat mag nietneen. 't is slecht, cm zooiets te doen". Intusschen ging de tijd voorben. Plotseling hoorde zij de claxon van een auto. Zij keek neg eens in den spiegel ging als in een droom ae trap af. Zij haastte zich in den wagen, zat naast haar gastheer zonder er zich rekencchap van te geven. Toen de wagen reeds in be weging wac, keerde zij zich om en vroeg ver schrikt: „Waar is je zuster?" „Wees niet boos, Aline, zij was cp het laatste cogenblik verhinderd, om meer te gaan Haar s^hccnmoeder is onverwachts gekomen." „Stop dan maar. ik wil weer naar huis." Hij stopte echter niet. „Toe. wees niet zoo kinderachtig, Aline!" „Stop of ik roep onf hulp!" „Wat een onzin, Aline. Je bent tcch niet bang voor mij? Heb je dan geen vertrouwen in mij? Het is immers niet mijn schuld. Je zult zien dat wij een heerlijken tocht maken." De wagon vloog over den weg. De jonge vrouw voelde zich machteloos; langzamer hand werd zij kalmer. Het weer was mooi, de omgeving schitterend. Aline begon van het uitstapje te genieten. Hij merkte dat zij zich niet meer verzette en vergat daardoor zijn plicht als chauffeur om de naast hem zittende jonge vrouw aan te kijken. Wat was zij mooi, met die groote bruine ccgen en de blonde krullen! Nu twij felde hij. er niet meer aan, hij hield van haar. van haar oogen, van haar sierlijk neus je, van den glimlach, die steeds om haar lip pen lag, van haar zachte, melodieuss stem, van haar charme, in een woord alles aan haar bekoorde hem. „O, Aline" zuchtte hij en greep met zijn eene vrije hand naar die van de jonge vrouw. Z\j trek haar brauck tsrug. „Laat datje bent gekhoe durf je..." Hij liet een oogenblik het stuur losde wagen slipte een hevige schokde auto was tegen en boom gebotst. Beide inzittenden lagen op den weg; hij, bleek met dichte oogen en een gapende wonde. Zoo zag zij hem lig gen. Haar heele lichaam deed pijn; zij snikte zacht. „O, God. vergeef mij, ik wilde geen kwaad doenMijn God.hij is dooden ik ben verloren!" „Maar Aline, wordt toch wakker! Wie slaapt er nu zoo diep op dit uur van den dag- zoo diep, dat niets je wakker maken kan en waarvan droom je toch, dat je zoo snikt?" zeide een vroolijke stem naast haar; iemand boog zich over haar heen. Bevend opende de jonge vrouw de oogen en zag haar man voor zich staan. Zij keek .hem een oogenblik verbijsterd aan, maar toen be greep zij plotseling alles. „God zv dank, het was slechts een droom..." en ovcrgL' -.kkig sloeg zij de armen om zijn hals. „Ben jij het, lievewat een groot geluk... bah, wat heb ik een nare droom gehadI Geslaagd: A. J. M. Bercht, Haarlem; F. A. van de Berkhof, Heilo; P. Es- schers, Den Haag, G. C. Hendriks, Den Haag: H. M. H. Hoffman, Den Haag; J. W. Koelet, Delft; E. S. v. d. Linden, Am sterdam; H. J. Mulder, Santpoort; C. B. Ol- denboom, Scheveningen; R. G. Pieters, Utrecht, H. G. Pluim, Den Haag; J. L. Sterke Haarlem; K. Tanis, Hoofddorp; Ch. M. Vonk, Overveen; Th. B. C. Voorendt, LJsselstein; J. L. Wever, Vlagtwedde. Afgewezen 9. Toegelaten tot de afdeeling Practici: A. C. A. Bosschaert, Den Haag, A. J. v. Bre da, Den Haag. Geslaagd doch niet toegelaten: L. W. M. Beekman, Den Haag, G. H. Eilan der, Diepenveen; H. J. Harkink, Lochem; H. J. klunder.Den Haag; C. E. Ligtvoet, Ussolo, J. M. v. d. Sande, Den Haag, G. H. Verberne, Den Haag, A. J. Westerink, Den Haag. Afgewezen 3. Toegelaten tot de afdeeling Scheepsbouw- kunde Theoretici, le jaar: en Vliegtuigbouw- kunde (Scheepsbouwkunde)J. H. E. v. Bre men, Haarlem, S. de Jong, Amsterdam; J. C. Kweldam, Schagen, K. Lursen, Haarlem; A. Alewe, Amsterdam, L. Stegink, Deventer, K. Zinkweg, Castricum. Geslaagd doch niet toegelaten: J. W. M. Goes, Bloemendaal; J. v. Krieken. Haarlem, G. Roorda v. Eysinga, Bloemendaal; J. v. Waasdijk, Den Haag, W. de Widt, Haar lem. Afgewezen 0. Toegelaten tot de afdeeling Bouwkunde, 2e studiejaar, bijzondere cursus: R. Brandner, Haarlem, E. H. Broekhuizen, Hengelo, G. G. Korpershoek, Deventer, F. Krieks, Zandvoort, C. Bloem, Den Haag, J. C. de Waal, Heilo. Toegelaten tot de afdeeling Weg- en Wa terbouwkunde, 2e studiejaar, bijzondere cur sus: J. Gerrits, Roozendaal, J. A. Hiele, Vlissingen; M. Meyer, Lekkerkerk; D. P. Paulussen, Leiden; L. Souget, IJmuiden; R. H. Snel, Alkmaar; H. J. Tjaden, Bloemen daal; S. H. Traksel, Haarlem; W. v. Wamel, Haarlem. Toegelaten tot de afdeeling Werktuigbouw kunde, 2e studiejaar, bijzondere cursus: G. H. Hollenbacht, Den Haag; W. F. Janne, Hen gelo, J. M. Joustra, Alkmaar, J. W. Keiler, Den Haag; J. M. Pijnacker Hordijk, Wasse naar; P. J. de Ruyter, Bloemendaal; G. J. Sleutelberg, Haarlem; H. Wassenaar, Haar lem; H. A. Witteveen, Eschede; G. J. Krijger, Zeist; J. v. Ooyen, Haarlem; J. Oudman, Haarlem; A. W. Pos, Den Haag. Toegelaten tot het 2e studiejaar, gewone cursus: L. Kramer, Den Haag; A. Stam, IJmuiden. Toegelaten tot de afdeeling Vliegtuigbouw- kunde (Werktuigbouwkunde) 2e studiejaar, bijzondere cursus: J. W. Best, Laren, C. W. Grootendorst, Boskoop; F. Boogaard, Arn hem; G. Hiemstra, Amsterdam; J. Köther, Bandoeng: J. C. H. Ledeboer, Almelo; C. J. Nijhuis, Apeldoorn; J. Chr. van 'Wezel, Den Haag; J. J. Wouterse, J. Wijchman, Vorden; W. F. Zetteler, Leeuwarden. Toegelaten tot den gewonen cursus van deze afdeeling: J. K. Boogaard, Wassenaar, E. H. E. Jongeneel, Heemstede. Toegelaten tot de afdeeling Electrotechniek, 2e studiejaar, bijzondere cursus: R. Boers. Den Haag, F. H. v. Heeteren, Den Haag, H. W. Jonkman, Meppel, G. E. Koot, Haarlem, J. Kragten, Haarlem, J. W. Reinders, Warmenhuizen. M. de Vries, Den Haag. Toegelaten tot den gewonen cursus van deze afdeeling; D. R. Bronkhorst, Haarlem, W. J. de Kanter, Den Haag. Toegelaten tot de afdeeling Scheepsbouw kunde en Vliegtuigbouwkunde, 2e studiejaar, bijzondere cursus: G. J. H. Drewes, Leiden, P. A. Galle, Heem stede, J. M. H. A. Hauwer, Utrecht, D. J. Klink, Den Haag, W. N. Koot, Haarlem T. R. J. Olt- mans, Apeldoorn, H. W. Stapel, Spaarndam. Toegelaten tot de afdeeling Bouwkunde derde studiejaar: A. Terpstra, Amsterdam. Tot de afdeeling Vliegtuigbouwkunde derde studiejaar is toegelaten: J. Sterkenburg, Amsterdam. Tot de afdeeling Bouwkunde laatste studie jaar is toegelaten: A. Deelder, Schiedam, J. Sterel, Amsterdam. Tot de afdeeling Werktuigbouwkunde laat ste studiejaar is toegelaten: G. O. Bakkernes, Velsen. Tot de afdeeling Vliegtuigbouwkunde laatste studiejaar is toegelaten: L. G. G. Willems, Haarlem. Uitgereikt het getuigschrift, vereischt voor toelating tot het examen voor een acte L. N, O. aan de heeren: A. P. M. Bierman, Alkmaar, G. H. Nijmolen, Ratum, D. Toet, Scheveningen, W. Verhagen, Velsen, G. de Vries, Alkmaar, J. Vijlbrief, Haarlem. Niet geslaagd: 4- GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het bureau van politie Smedestraat uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen bij: Handschoenen, ceinturen en colbertjas, Politiebureau Smedestraat. Armband, Mus- scher, Stuijvesantstraat 62; idem, Schraa, Middenweg 141; R.K. kerkboekje, Saarloos, Oranjeboomstraat 83 rood; Damesarmband horloge, v. d. Dooie, Hagestraat 45; Hondje, Schouten, Nic. Beetstraat 6 zw.; AVRO-in- signe. v. Rijswijk, Borneostraat, 38; Ketting met hanger; Broekhof, KI. Houtstraat 80; Kussentje, Gude Pallasstraat 7; Kinderkousen Muhre, Amsterdamschevaart 220; Muts, Boere, Zuidpolderstraat 3; Oorbel, Klingers. Begijnhof 23, Portemonnaie met inhoud, v. d. Veldt, Barrevoetstraat 1; idem idem, Van Leeuwen, Brouwerskade 75; Pakje inhouden de Stof; v. d. Schaar, Beresteijnstraat 6; Rij wielplaatje, Teeuwen, Vergierdeweg 194; Da- mestasch met inh.; v. Makkelenberg, Gouw straat 22. Zwempak. Baars. Badelochstraat VERGADERING TRANSPORTARBEIDERS. De leden van de Afdeeling Haarlem van den Centralen Bond van Transportarbeiders worden opgeroepen voor een vergadering op Donderdagavond 29 Juli in het Bondslokaal aan de Burretstraat, waar de heer R. Plooyer uit Zaandam, bestuurslid van bovengenoem- den bond, een uiteenzetting zal geven van de loon- en arbeidsvoorwaarden te Zaandam. MARTBERICHT. Markt Bodegraven. (Dinsdag). Aangevoerd 379 partijen Goudsche kaas. waaronder 17055 met Rijksmerk, wegende 153.495 K.G. Prijs met R.M., le soort ƒ26 tot 28, 2e soort 23 tot 25. Handel matig Een eigenaardige ouderwetsche plant is Erythrina cristagalli, de koraalboom. 'n Boom is het eigenlijk heelemaal niet. maar met die populaire benamingen moeten we het nu eenmaal zou nauw niet nemen. Erythrina is een knolgewas en de knol ziet eruit als een brok boomschors, kei-hard. rim pelig en bruinachtig. In 1 voorjaar komen er oogen aan en de handelskweekers braken dan die oogen met een „hieltje" een klein stukje van de moederknol af en kweekten uit ieder oog een afzonderlijke plant. Tegen woordig gebeurt dat niet of nauwelijks meer, om den eenvoudigen reden dat geen sterve ling zich nog voor Erythrina interesseert. Toch is de plant (gelukkig maar) nog niet naar het rariteiten-museum verbannen, maar leeft nog hier en daar bij echte liefhebbers voort en vooral op oude buitenlaatsen vindt men ze nog wel. Feitelijk gaat het zoo. dat de knol in 't voorjaar op uitloopen wordt ge legd in de turfmolm, op 't tablet van de warme kas: de uitloopers worden op de vier of vijf sterkste na afgebroken en de knol wordt langzamerhand afgehard, d.w.z. aan een koelere omgeving gewend. Totdat hij in Mei buiten wordt gezet, met pot en al inge graven of in een kuip geplaatst op een warm en vooral zonnig plekje. Veel water geven, vooral tijdens den bloei. De beste grond is voedzame en zeer vette aarde. De bladeren zijn frlschgroen en langwerpig en loopen in een punt uit. De stengels dragen dorens en zijn rood aangeloopen. In Augus tus komen de rechtopstaande bloemtakken voor den dag, die ruim 30 c.M. hoog worden en tientallen felroode bloemen dragen met een bruin hart. De vorm is heel wonderlijk en in knop lijken ze op den snavel van een of anderen exotischen vogel. Van Augustus tot in October als het weer zacht blijft bloeit de koraalboom door. de kleur van de bloemen en de rood achtige takken steekt mooi af tegen het frissche groen van het blad en de bloem- rijkdom is geweldig. De nachtvorsten maken pas een eind aan het bloeien, maar dan is het ook in één keer met de plant gedaan. De zwart-geworden takken worden afge sneden en de pot wordt weggezet op een droog en koel plekje (in de warmte loopt de knol te vroeg weer uit). Zoodra de knol weer gaat uitloopen, verwijderen we voorzichtig de bovenste laag grond (tot de wortels) en ver vangen die door versche vette aarde. Nu gaan we langzamerhand weer meer water geven, den pot op een zonnig plekje zetten en einde Mei kan de koraalboom weer naar buiten. U ziet, dat deze methode nogal afwijkt van de boven beschrevene, maar dat is natuurlijk alleen maar de manier om den drogen knol voor het eerst weer aan den gang te krijgen: wie eenmaal een Erythrina in pot heeft, kan het beste den knol in den pot laten en heeft dan met een warme kas en turfmolm niets te maken. Daar Erythrina-knollen met gemak vijftien of twintig jaar oud worden, begrijpt u, dat het op 't laatst een familie-stuk wordt, zoo'n koraalboom. en dat hij uitgroeit tot een waar prachtexemplaar. 'n Enkele keer komen we hem nog wel eens tegen, maar helaas behoort hij tegen woordig niet meer tot de favorieten. Wat toch heel jammer is. want 't is een prachtige plant voor de echte liefhebbers. De mode is echter onberekenbaar, ook wat de planten aangaat. Maar gelukkig komen ook op dit gebied de oude dingen toch vroeg of laat weer aan de beurt. We kunnen dus voor Erythrina het beste hopen, L. S. PURMEREND, 27 Juli 1937. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 par tijen, wegende 61.000 K.G. Handel goed. Hoog ste prijs f 22. Kleine Boerenkaas aanvoer 13, Laagste prijs f 21. Volvette kaas. aanvoer 1. Boter aanvoer 1364, f 1.40—f 1.47. Weiboter f 134—f 1.41. Runderen totaal 590 stuks. Vette koeien 270 62—76 per kilo, Gelde koeien 158, 160190 per stuk. Melk koeien 105, 150—280 per stuk. Stie ren 57, 5262 per kilo. Paarden 12, 70200 per stuk. Vette kalveren 76, 3060 per kilo. Nuch tere kalveren voor de slacht 387, 715 per stuk. Nuchtere kalveren voor de fok 1016 per stuk. Vette varkens voor de slacht 5538 per kilo. Magere varkens 62. 1830 per stuk. Biggen 417, 1221 per stuk. Schapen 401, 15 30 per stuk. Bokken 54. 414 per stuk Lamme ren 601, 1116 per stuk. Kipeteren f 3.20f 3.70 per 100 st. Eend eieren f 2.60 per 100 st. Piepkuikens f 0.65 f 0.75 per kilo. Oude kippen en hanen f 0.35 f 0.42V2 per kilo. Konijnen f 0.30—f 1.40 per stuk. Eenden f 0.20f 0.65 per stuk. Duiven f 0.40 per paar. Kippeneieren A f 1.70 a f 3.30. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Afdeeling Eieren. Aanvoer 50.000 Eendeieren f 1.70 a f 180. Aanvoer 70 000 Kippeneieren 65-66 K.G. f 3.65 a f 3.75, 63-64 K.G. f 3.55 a f 3.70. 60-62 K.G. f 3.35 a f 3.60, 58-59 K.G. f 3.30 a f 3.45, 56-57 K.G. f 3.25 a f 3.35, 53-55 K.G. f 3 10 a f 3.25. Haarlem's Dagblad GRATIS naar Uw vacantieverblijf in Nederland. Ten gerieve van onze abonnés zullen wij „Haarlem's Dagblad" één week zon der verhooging voor portokosten naar hun vacantieadres zenden. Blijft U langer dan een week dan kost elke dag meer slechts l'/s cent voor portikosten boven den gewonen abonnementsprijs. De voordeelen hiervan zijn le. U blijft óók ln Uw vacantle op de hoogte van het gebeuren ln Uw woonplaats en de geheele wereld daarbuiten. 2e. Doordat Uw abonnement blijft door gaan behoudt U het recht op een eventueele uitkeering uit de aan ons blad verbonden hooge Gratis Ongevallen Verzekering. Een en ander geldt alléén voor vacantie- idressen ln Nederland. Alleen indien men de tijdelijke adres verandering minstens twee dagen van te voren opgeeft, is het mogelijk ver zending op tijd te doen plaatsvinden DIRECTIE „HAARLEM'S DAGBLAD"

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7