De Jamboree. Scheefheden. Kef belangrijkste 55e JAARGANG No. Ï6595 Verscïïijnt (JagéliiK-s, ïïeïïatve bp Tori- en Feestdagen. VRIJDAG 30 JUtl 19371 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Uitgave Lourens Coster Maatschappij voor Courant-Uitgave en Algemeene Drukkerij N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM 'ABONNEMENTENper week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.721/». Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buiten Spaame 12 Telefoon Nos.Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132, 12713 Administratie 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230 ADVERTENTIëN 15 regels 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnès. Levenslange ongeschiktheid 2000.—, overlijden 400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, beide leden duim 100.—, één lid duim 50.- één of twee leden wijsvinger ƒ25.—, alle_ leden anderen vinger ƒ15.—, één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk ƒ30enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk ƒ15.—. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllus treerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. alle leden wijsvinger 60. HEDEN 12 PAGINA'S, Morgen wordt de Wereld-Jamboree der Padvinders te Vogelenzang geopend en de Hollandsche leiding heeft gisteren met trots kunnen zeggen „Wij zijn klaar; het publiek kan komen." De Jamboree heeft het publiek, dat eiken dag van 128 uur welkom is, niet alleen noodig om de hooge kosten te helpen dekken door zijn entrées, maar ook omdat het bezoek van ouders met kinderen groote propagandistische waarde zal hebben voor de wereldbeweging der padvinders. Er zijn 2J4 millioen padvinders en hun aantal is steeds stijgende. In ons land zal het natuurlijk ver sneld gaan stijgen als gevolg van de Jamboree. En dat vooruitzicht kan ons verheugen als wij het nobele streven van de Padvinders- ibeweging overdenken. Haar oprichter en opperhoofd, de Engelsche gep. generaal Lord Baden Powell, die thans als gast van Hotel Duin en Daal in ons midden vertoeft, heeft onlangs in een Boodschap verklaard dat de beweging zich snel ontwikkelt tot een wereld broederschap. Die broederschap, geleid door de Padvin dersbelofte en de wetten der beweging, zal een internationale eenheid van goeden wil en dienstvaardigheid vormen. Daarom rust een groote verantwoordelijkheid gepaard aan een groote kans op eiken Padvinder: door zijn leven en zijn daden moet hij bewijzen dat vriendschappelijkheid en hulpvaardigheid jegens anderen voor ieder levenspractijk kunnen worden. Bij voldoende ontwikkeling zal dit tot een nieuwen geest in alle landen der wereld leiden. En die nieuwe geest zal een vaste basis vormen voor de schepping van het Koninkrijk Gods op aarde, door het overheerschen van vrede en goeden wil on der de menschen. Zoo heeft de opperste Padvinder zich in zijn Boodschap geuit en wij weten allen dat het hem en zijn medewerkers in zoovele lan den diepe ernst is. Wij weten ook, uit jaren lange waarneming van het optreden dei- jeugdige Padvinders en Padvindstei-s, dat dit inderdaad door vriendschappelijkheid en hulpvaardigheid gekenmerkt wordt en dat een stuk zeer belangrijke karaktervorming van de jeugd zich dus in deze beweging vol trekt. In een land als het onze is zulk een streven zeker niet minder op zijn plaats dan in andere landen. Aan de karaktervormende eigenschappen van de sport, zooals die zich ontwikkeld heeft, hapert op velerlei gebied heel veel en in vele gevallen wordt meer op succes dan op sportiviteit gelet. Ons vader- landsche onderwijs is wel in veel sterker mate op het verwerven van parate kennis dan op karaktervorming gericht en is veeleer een (in diploma's-aan-den-finish bezegelde) aanloop in den strijd-om-het-bestaan dan een voorbereiding tot eenheid, samenwer king, vriendschap en hulpvaardigheid jegens den medemensch. Wij kunnen inderdaad de Padvindersbeweging best gebruiken. Zij is ook voor het Nederlandsche volk een goede zaak. In haar ideëele doeleinden staat zij na tuurlijk niet alleen. Er zijn andere instellin gen, ook internationale, die het dienstideaal in hun vlag voeren en nastreven. Veelal zijn dat evenwel organisaties van volwassenen. Jeugdopvoeding in deze richting is zeker van het grootste belang voor de wereld: zij heeft een ruimer toekomst en opent dus ook het uitzicht op de grootste resultaten. Tegen het soort jeugdopvoeding en karak tervorming, in Baden Powell's Boodschap ge kristalliseerd, kan ook niemand eeniig bezwaar opperen. Als men het vergelijkt met de tal- looze pogingen van onzen tijd, om de jeugd te winnen voor politieke ideologieën waarvan zij door gebrek aan rijpheid en maatschappelijke ervaring de draagwijdte niet peilen kan doet het karaktervormings-program der Padvin- dei'sbeweging extra-weldadig aan. Het is eenvoudig en begrijpelijk, het ligt binnen de macht van jonge menschen om het te verwezenlijken en zijn waarde te beseffen. En het is daarom vooral niet min der groot, veelomvattend en verstrekkend in zijn beteekenis. Dat de Wereld-Jamboree in Nederland er veel toe moge bijdragen de verwezenlijking van dit program verder te brengen hoop ik van harte. Zij wordt gehouden op een mo ment in de wereldgeschiedenis, waarop de monstraties van goeden wil, samenwerking, internationale vriendschap en dienstvaardig heid noodiger en gewenschter zijn dan wel licht ooit tevoren. Met te meer vreugde en vol doening heeten wij de Jamboree welkom in ons land en in ons district. R. P. HILVERSUM SCHRIJFT 70.000STE INWONER IN. HILVERSUM, 30 Juli. Vanmorgen is de zeventigduizendste inwoner van Hilversum ingeschreven in de registers van den burger lijken stand. Het is het dochtertje van den houtdraaier Kuyper. In de laatste kwarteeuw is het aan tal inwoners verdubbeld en binnen tien jaar is de Hilversumsche bevolking met 20.000 per sonen toegenomen. Kweekeling met akte te Heemstede. De gemeenteraad van Heemstede nam in zijn zitting van Donderdag met 7 tegen 6 stemmen het voorstel van B. en W. aan tot vorming van een parallelklas aan de Dreef- school (met den nieuwen cursus) en aanstel ling van een kweekeling met akte tegen een jaarlijksche belooning van 1000. Haarl. Harmonie Muziekvereenig. „Apollo". Muzikale wandeling door de stad. Maandag 2 Augustus, maakt bovenge noemde vereeniging ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan een muzikale wandeling door de gemeente. Te 7.45 uur vertrekt men van het repetitiegebouw aan de Bakenesser- gracht 87. De route is als volgt: Oostvest, Amsterdamstraat, Kruistochtstraat, Slacht huisstraat, Rustenburger-brug, Rozenprieel, Baan, Ennnastraat, Leidschevaart, Leidsche- straat, Gasthuislaan, Hoofmanstraat, Ke naupark, Nieuwe Gracht, Koudenhorn. Te rug ongeveer 9 uur. Na den marsch blijven de deelnemers nog eenigen tijd gezellig bij een in het repetitielokaal. De officieele feestdag is vastgesteld op Za terdag 25 September. Van 35 uur is er re ceptie. 's Avonds concert door de feestvie- rendè vereeniging en huldiging. Na de pauze wordt een non-stop propgramma door Haar- lemsch Cabaretgezelschap v. Delden afge werkt en tot slot is er bal tot drie uur. Algemeene ontheffing van winkelsluiting. Op Zondag 1 en Zondag 8 Augustus. B. en W. hebben besloten met het oog op het te verwachten talrijk bezoek aan Haar lem in verband met de wereld-Jamboree, al gemeene ontheffing te verleenen van alle verbodsbepalingen van bovengenoemde wet op de Zondagen 1 en 8 Augustus 1937. SCHUIT MET ZAND GEKAPSEISD. Donderdagmiddag is in de Leidschevaart nabij de tramremise een met zand geladen dek schuit gekapseisd. De lading verdween naai den bodem en de schuit bleef onderstboven midden in de vaart liggen, doch zonk daar na bijna geheel. De vaart was hierdoor gestremd: onmid dellijk begon de eigenaar, de aannemer N., met het lichtingswerk. Met takels en lieren gelukte het. de schuit te kantelen en daarna aan de oppervlakte te 'krijgen, waarna ze leeggepompt werd. PERSONALIA Voor het examen nuttige handwerken zijn geslaagd de dames T. van Hofwegen en C. W. Lemmers, beiden te Haarlem KORPS MOTORDIENST. Bij Kon. besluit is de tweede luitenant C. O. Weekhout met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd tot eersten luitenant bij het K.MD. De Frans Halstentoonstelling. Reeds meer dan 17000 bezoekers. Het gaat goed met het bezoek aan de Frans Halstentoonstelling. Donderdagavond werd een totaal aantal van 16937 bezoekers gedurende den duur van de tentoonstelling geconstateerd en vandaag is het aantal van 17000 ruim overschreden. Het gemiddelde dagbezoek was in de eerste week 414, in de tweede 636. in de derde 544 en in de vierde week 728. Zondag j.l. was de drukste dag. toen kwa men er 1222 bezoekers. M.U.L.O.-EXA3IEN. Geslaagd op 29 Juli: diploma A: W. L. H. Dankmeyer, Haarlem; C. Chlebua, Haarlem; A. G. v. d. Bunt, Haarlem; E. v. d. Haak, Haarlem; J. v. d. Bos, Heemstede; M. E. Stug, Haarlem; H. C. Kerseboom. Beverwijk; F. Stork, Haarlem; C. J. Groen, Haarlem; J. A. Traanberg, Haarlem; B. Stierman, Heem stede; L, Post, IJmuiden; S. Oderbeek, IJmui- den; N. L. Gjaltema, IJmuiden; C. v. Noord, IJmuiden; J. C. Blok, IJmuiden; I. v. d. Lin den, Velsen; A. E. Donker, Hoofddorp; J. Boer, Rijk (Haarlemmermeer). Diploma B: D. Vos, Heemstede; A. H. W. Westhof, Heemstede. EXAMENS HANDENARBEID. Haarlem, 28 en 29 Juli. Geëxamineerd 14 vr. cand. Geslaagd de dames: J. A. v. d. Giesen, C. H. M. Schafstall, J. H. Leemans, K. G. Kooymans, M. H. des Bouvrie, W. B. Krogmeier. J. Voorhoeve, M. A. v. d. Fliert en T. A. F. de Bois. EXAMENS HOOFDAKTE Haarlem, 29 Juli 1937. Geëxamineerd 6 vr., 2 m. candidaten. Geslaagd de dames: M. G. M. van der Does, IJmuiden; M. M. Vintgens, Haar lem: A. W. S. Belgraven, Amstelveen; M: C. L. Jagt. Haarelm; I, A. M. Vrijmoed, Bennebroek, S. L. Droogendijk, Haarlem en de heer P. S. N. Oost, den Helder. Schip bij Baltimore in brand gevlogen. Ontploffing ging de brand vooraf. Reuter meldt uit Baltimore, 30 Juli: Het Amerikaansche stoomschip City of Baltimore is in Chesapeake Bay, korten tijd nadat het uit Baltimore was vertrokken in brand gevlogen. In enkele minuten tijds stond het ge- heele schip in lichter laaie. De maatschappij, die eigenaresse is van de City of Baltimore deelt mede, dat het lot van alle opvarenden met uitzondering van een passagier en twee leden der bemanning vast staat. Bevestigd is slechts dat twee opvarenden, om het leven zijn gekomen. Het D.N.B. meldt nog, dat het schip, toe- behoorende aan de Chesapeake Steamship Company, uit Baltimore met pl.m. 150 op varenden was vertrokken naar Norfolk in Virginia. Op slechts 14 mijl afstand van Baltimore echter ontstond de zoo snel om zich heen grijpende brand. Verscheidene passagiers zijn verbrand, een groot aantal anderen heeft kwetsuren van verschillenden aard bekomen. De bewoners van een na burig eiland hebben verklaard, dat zij een vreeselijke ontploffing hebben gehoord en midscheeps vlammen hebben zien oplaaien. Slechts enkele minuten later was van het schip niets meer te zien dan een groote bundel vlammen. Nader verneemt Reuter uit Baltimore: In hun wanhopige pogingen om te ontko men aan de om zich heen grijpende laaiende vlammen, klemden de passagiers zich aan de zijwanden van het schip vast, tot de groote hitte hun tenslotte dwong los te laten, en zich in het water te laten vallen. Een draad loos bericht van het stoomschip ..Arkansan" meldt, dat in zeer korten tijd de City of Bal- timore tot aan den zeespiegel in vlammen gehuld werd. Bevestigd wordt, dat zich een ontzettende ontploffing aan boord heeft voorgedaan. Slechts twee tot drie minuten verliepen er. volgens het verhaal van een ooggetuige, fcus- schen de ontploffing en het oogenblik^ waar op het geheele schip in brand stond. Met een valscherm uit de stratosfeer. Russisch militair maakt een sprong op 9800 M. hoogte. Luitenant Kailanof heeft een nieuw we reldrecord gevestigd door op 9800 meter hoogte met een valscherm uit een vliegtuig te springen, aldus meldt Havas uit Lenin grad. Hij kwam in 27 minuten behouden beneden. Een der chefs van den springer verklaar de, dat door de verrichting bewezen is, dat men uit de stratosfeer met valscherm kan afdalen. Een dergelijke sprong, aldus zeide hij, vereisc'ht echter een groot lichamelijk weerstandsvermogen en een grondige voor bereiding. Kailanof was voorzien van een zuurstof toestel. VERMISTE JAPANNER TERUGGEVONDEN. De Japansche marinier, die sedert eenige dagen te Sjanghai vermist werd. is thans teruggevonden. Hij dwaalde bij Woesjin, hal verwege tusschen Sjanghai en Nanking. Hij is door ambtenaren aan het Chineesche mi nisterie van buitenlandsche zaken naar de Japansche ambassade gebracht. DE AANSLAG OP GRAAF DE CHAMBRUN. Uit Parijs: Magda de Fontanges, die een aanslag op den graaf de Chambrun, den vroe- geren ambassadeur te Rome heeft gepleegd, is veroordeeld tot een jaar voorwaardelijk en een boete van honderd frank. De Spaansche burgeroorlog. Marokkanen te Granada in opstand? Uit Madrid: De commandant van het ne gende legercorps heeft aan het ministerie van landsverdediging medegedeeld: onze waarnemers in den Sierra deelen mede. dat men sedert negen uur in den ochtend ge weer- en kanonvuur en granaatontploffin gen hoort in de stad Granada. Tegen kwart over tien nam het geluid van het geweervuur buitengewonen omvang aan. Later deelde dezelfde commandant mede: het geweer- en kanonvuur, dat men in Gra- nadat heeft gehoord, was afkomstig van het Strieren-plein, waar de Marokaansche troe pen kort geleden hun hoofdkwartier had den opgeslagen. Ook werd geweervuur ge hoord op een gedeelte van het kerkhof, het geen doet vermoeden, dat de opstandige be weging overmeesterd was en dat de leiders doodgeschoten werden. De bevelhebber der 23ste divisie heeft medegedeeld, dat gedu rende een half uur zwaar geweervuurgeknet- ter van mitrailleurs en granaatontploffingen werden gehoord in het gebied van Mot-ril. (Na jarenlanger arbeid is men erin geslaagd, den saheeven toren van Pisa op zoodanige wijze te stutten, dat hij opnieuio vele eeuwen in zijn scheeven stand veilig zal kunnen blijven staan.) De restauratie is gelukt, de oude scheeve toren, Gaat als een bezienswaardigheid voor 't menschdom niet verloren. Hij stond daar nu in Pisa al zoovele honderd jaren. Dat hij „fundamenteel" bij velen zorg begon te baren. Maar ziet, de toren is gestut, de zaak is dus in orde, Hij kan op nieuwe krukken nog weer eeuwen ouder worden. En dat geeft in de wereld ongetwijfeld satisfactie, Want scheeve torens blijven een bijzondere attractie. De gretige toerist, die er al vaak van heeft gelezen, Ziet hem in werklijkheid en vraagt: hoe kan het mooglijk wezen. Daar staat dat machtig bouwwerk nou, dat hooge en dat smalle In zulk een scheeve houding, dat het eigenlijk moest vallen. En toch heeft het dit nooit gedaan, dat is niet om te lachen, 't Is strijdig met de zwaartekracht, het most gewoon niet magge. Er valt in onze maatschappij veel scheefs te constateeren, Al trekt het geen toeristen, om 't hoofdschuddend te waardeeren Hoewel heel veel daarbij is dat wij gaarne missen zou'en, Sloopt men het niet om in zijn plaats iets beters op te bouwen. Men laat het soheef zooals het is, slechts om het te beschutten. Is men ten hoogste wel bereid, het hier en daar te stutten. Maar Pisa's scheeve toren is reeds sinds het grijs verleden, In onze vreemde wereld een der bezienswaai'digheden. Mei al het leelijk scheeve make men slechts korte metten. Door het nu eindelijk toch eens afdoende recht te zetten. P. GASUS. Het Frans Hals-nummer van „Historia". Fraaie reproducties van Hals' schilderijen. Wü ontvingen het fraai uitgevoerde Frans Hals-nummer van Historia, maandschrift voor geschiedenis en kunstgeschiedenis onder redactie van mr. E. van Beusekom. Het blad bevat een artikel over Frans Hals van A. Berendsen waaraan wij het volgende ontleenen: Om Hals in een verhouding tot zijn schil derende tijdgenooten te zien, moeten wü het ons herinneren dat hij 3 a 4 jaar jonger is dan Rubens, 18 jaar ouder dan Van Dijck, 20 jaar ouder dan Rembrandt. Rembrandt heeft een tijd lang op het gebied van de kleur eenigen in vloed op Hals. Het palet is dan min der bont, meer samengesteld uit nuances van eenzelfde tint. Van Dijck. Rubens en Ruysdael raken hem niet hoe goed hij hen ook gekend moet hebben. Van Dijck bezoekt hem, Ruysdael woont jarenlang in Haarlem, maar Hals' belang stelling gaat noch naar verfijnde hovelingen, noch naar landschappen uit. Slechts op het punt van draperieën en landschapcoulissen zou hij iets aan van Dijck te danken kunnen hebben. Mogelijk hebben wél David Vinck- boons, die in Van Manders' tijd genre-stukjes te Haarlem schildert, en de Rotterdammer Willem Buytewech. die in 1613—1617 te Haar lem vertoeft en die den leermeester van Dirc Hals is geweest, eenige richting gegeven aan Hals' keuze van onderwerpen Na een uitvoerige beschouwing van Frans Hals' Maaltijd van de St. Joris-doelen 1627 en Regenten van het St. Elisabeth Gasthuis 1641 en van nog eenige andere schilderijen te hebben gegeven, besluit de schrijver met een beschouwing van Hals' schilderkunst. G. D. Gratama. directeur van het Frans Hals Museum wijdt een uitvoerige beschouwing aan de Frans Hals tentoonstelling en be spreekt de voornaamste inzendingen. Verder bevat het nummer nog een bij drage van de hand van Jhr. Dr. J. L. A. M. van Rijckevorsel voer de Nederlandsche Kunst handel in vroeger dagen terwijl Dr. A. M. de Wild de lotgevallen van het bekende portret van Verdonck bespreekt. Fraaie reproducties van Frans Hals' schil derijen verluchten het nummer terwijl ten gerieve van de buitenlanders de artikelen van Berendsen, Gratama en Jhr. Dr. van Rijckevorsel in het Engelsch zijn vertaald. „FLORA" Op Zaterdag 31 Juli en Zondag 1 Augustus houdt de speeltuinvereeniging Flora een groot tuinfeest op haar tuin. gelegen aan de v. Oos ten de Bruijn- en Jasmijnstraat. Opening Za terdag 4 uur met kinderspelen, hardloopen met- hindernis. koekhappen. blokjesrapen enz. Er zijn diverse attracties: voor muziek zal zorg gedragen worden en er is ook gelegenheid tot- dansen. Het woord is aan Lamartine: De ziel kan zich geheel in de stem begeven, even goed als in den blik. De nieuwe Raambrug spoedig gereed. Reeds Zondag voor het verkeer geopend? De verbouwingswerkzaamheden van en rondom de Raambrug worden in een vlug tempo uitgevoerd. Men is met het brugdek en de bestrating bij de brug reeds zoover gevor derd, dat het verkeer daarover waarschijnlijk Zondag a.s. kan worden toegelaten. Het „af maken" van de nieuwe brug en bijbehoorende werken zal nog een paar weken vorderen. Maar ruim half Augustus zal de vernieuwde, verbreede en thans moderne brug geheel ge reed zijn, waarmede een belangrijke verbete ring van den drukken verkeersweg zal zijn verkregen. AANBESTEDING. Heden werd door den Rijkswaterstaat te Haarlem aanbesteed het verruimen van twee vakken van het Noordzeekanaal met bijko mende werken. Het laagst werd ingeschreven door de A. Volker's Maatschappij tot het uitvoeren van openbare werken te Sliedrecht voor f 643000. De uitvaart van patriarch Yarn a va. Paniek door een misverstand. Uit Belgrado, 29 Juli: In verband met de uitvaartplechtigheden van den patriarch Varnava zijn alle winkels en kantoren gesloten. Geen enkel lid van de regeering heeft den dienst bijgewoond. Nadat de kerkdienst geëindigd was, zette de stoet zich onder het gebeier van alle kerkklokken in beweging. Aan den kop liep een priester, die een standaard droeg, die tijdens de bot singen van 19 Juli door gendarmes gescheurd was. Na een detachement intanterie volgden vierhonderd priesters. Bij het voorbijtrekken van het stoffelijk overschot wierp het volk zich weeklagend op de knieën. De stoet, die ongeveer anderhalf uur dooi de straten trok, werd gevormd door 30.000 personen. Op het centrale plein der stad hield de burgemeester een toespraak, waarin hij uiting gaf aan zijn toewijding aan de Ortho doxe Kerk en Zuid-Slavië. Een oogenblik kwam het tot een paniek, toen de menschen in de Koningstraat plotse ling in alle richtingen uiteenstoven. De oorzaak scheen een misver stand tusschen gendarmerie en enkele andere personen te zijn. De orde was spoedig her steld. doch eenige menschen bleken lichte verwondingen te hebben opgeloopen. Nadat de stoet ontbonden was, trachtten eenige honderden personen in het centrum te be- toogen, zij uitten kreten van vijandschap aan het adres van de regeering en het con cordaat met de Roomsche kerk. De politie joeg de betoogers uiteen. Na de begrafenisplechtigheden hebben zich hier en daar vechtpartijen tusschen betoo gers en gendarmes voorgedaan. Er zouden gewonden zijn, terwijl er materieele schade is aangericht ijze raad is goud waard. Zooals deze Plaats, steeds wanneer er aanleiding toe bestaat, een „Groentje" in Haarlem's Dagblad. Tienduizenden doen het ieder jaar. U bent dus in goed gezelschap. De Wereldjamboree: Hoogspanning op 'het Station Vogelenzang. 2 De „Piet Ilein" wordt op 28 Augustus aan het Prinselijk Paar overgedragen. 3 De Regeering verdedigt de Grondwets herziening 3 De „Flamingo"-slachtoffers zijn alle ge- idcntificeerd. 3 Een spoorwegongeluk in Frankrijk heeft 27 dooden en pl.m. 50 gewonden ge- eischt. 4 Het conflict in 't Verre Oosten: Tientsin het terrein van hevige gevechten. 4 Aan de Dreefschool te Heemstede wordt een parallclklas gevormd. g ARTIKELEN, ENZ. R. P.: De Jamboree. 1 Mr. E. Elias: Frits-de-Mensch. Van onzen Brusselschen correspondent: Vlaanderen zingt. 4 Mr. E. Elias: Lichtstadflitsen. 6 H. D. Vertelling: Geld. 5 X. de Jong: Concert der H. O. V. n Van onzen Wecnschen correspondent! Operette-opvoeringen te Salzburg. n Dt burgerlijke Stand van Haarlem is op genomen op 9

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 1