Wereld jKj Jamboree Hoogspanning op het station Vogelenzang. VAN HOUTEN'S AMERICO'S EEN CHOCOLADELICATESSE Het Jamboree-terrein in vogelvlucht SEIZOEN- OPRUIMING VRIJDAG 30 TUL I 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Ongeveer 12000 padvinders verwacht. Vandaag is het d e groote dag voor de aan komst der buitenlandsche padvinders en bijna zonder pauze volgen de treinen elkander op. Op het perron zijn aanwezig ir. W. A. Breu- kelman van de Ned. Spoorwegen, de heeren Rambonnet Jr. A. D. en de heer Faber van de P. V. N. eHt verkeer over den spoorweg is de groote zorg, want de belangstelling van het publiek is groot en telkens tusschen 2 treinen moeten honderden nieuwsgierigen en vele ajito's pas- seeren. Op het perron is de organisatie voorbeeldig. In vlug tempo wordt uitgeladen. Rijen vracht auto's staan klaar voor de barage, die door rappe handen van de voortrekkers ingeladen wordt, de heer Rambonnet roept om tempo en even later marcheeren de troepen af. Vogelenzang is plots een internationaal centrum geworden, met de allures van Liver- poolstreet-Station. Britsch-Indiërs gaan ons voorbij met een kleurige hoofdbedekking. De dag werd al vroeg ingezet met 300 Noren, die om 7 uur arriveerden. In absolute stilte werd de marsch naar het kamp aanvaard onder de heldere tonen der muziek. Er ging één roep over deze frisschen flin- ken troep. De 420 Hongaren volgden met pluimen op den hoed. Dan weer 120 Oostenrijkers en Tirolers. Om 9 uur kwamen 740 Denen .,det Danske Jamboree hold", gisteren om 7 uur uit Kopen hagen vertrokken. Hun trompetter, een heel klein manneke, liep tusschen 2 reuzen dapper mee. Dan volgden weer 500 Engelschen, die de reis via Harwich-Hoek van Holland hebben ge maakt met een paar jongens uit Gibraltar. Een klein contingent Franschen volgt. Bagagewagens uit Denemarken, Hongarije enz. komen voorrijden en vlug wordt de inhoud naar de verschillende subkampen vervoerd. De Hongaren, die Woensdag om 8.30 uit Boedapest zijn vertrokken, hebben onderweg zelf gekookt en daar op het oogenblik van aankomst het potje stond te koken, wilde de kok er.niet uit, wat 'eenige hilariteit veroor zaakte. Na eenige onderhanedlingen kreeg de kok een kwartier respijt en werden de reuzen- worsten, de paprica's (een soort tomaat), de reuzen tomaten (2 x onze maat), de ronde brooden, de vatën met vet uitgeladen. Den heelen dag zal de stroom nog aanhou den uit België, Zwitserland, Luxemburg, Roe menië, Engeland en Frankrijk. Drukte en bedrijvigheid Onder de voortreffelijke leiding van den Jamboree-persdienst hebben we Donderdag middag weer eens een rondgang over de uit gestrekte terreinen gemaakt, en ons verbaasd over den snellen groeid van dit wereldkamp. In de Nederlandsche kampen heerschte één en al bedrijvigheid. Bijzonder veel werk wordt er gemaakt van de poorten. Wij noemen die van Delft, die in het teeken van de slaolie staat en Gelderland met zijn bijenkorven. Wij zien een mooien totempaal met Noorsche fi guren schepen en huizen van een Amsterdam- sche club en ginds staan zoowaar Valuas en zijn vrouw, de stichters van Venlo. Hoofdpijn, lusteloos en altijd moe Nu totaal veranderd. „Ongeveer acht jaar geleden voelde ik mij dikwijls niet goed, altijd moe en lusteloos, terwijl ik 's morgens maar liefst in bed zou willen blijven liggen. Daarbij kwam nog een chronische hoofdpijn. Vanaf de eerste flacon Kruschen Salts, die ik probeerde, ben ik echter een andere vrouw geworden. Ik neem nu iederen morgen een beetje in mijn thee en kan Kruschen niet hoog genoeg roemen". Mevr. W. S. D. te P. Alle klachten, welke deze dame had, zijn het typische gevolg van één en dezelfde oorzaak: verslapte werking der inwendige organen, waardoor het bloed verontreinigd wordt en men zich moe, oud en futloos voelt. Kruschen Salts spoort op geheel natuurlijke wijze de afvoerorganen aan tot actievere werking, met als gevolg een hernieuwd gevoel van jeugd, levenslust en energie. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40. f 0.75 en f 1.60. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amster dam, voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: VRIJDAG 30 JULI Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „She", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Toendra", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „The Gang Show". 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Elephant Boy", 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur. ZATERDAG 31 JULI Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur. Bloemend a al: Opening Wereld Jam boree, 2 uur nam. Veel werk wordt ook gemaakt van windwij zers, windmolens en uitzichttorens. Utrecht bouwt een 17 meter hoogen Dom met een speelwerk van gramofoonplaten. De meeste padvinders waren aan de voor bereiding van hun maaltijd en merkwaardig is hoeveel soorten stookplaatsen er zijn. Wij merkten er een op met een buizenstelsel, waardoor meteen in een hooger gelegen reser voir heet water werd verkregen door circula tie. Alles „Amerikaansch". Wij verlaten de jassende, kokende, scheren de en bouwende Hollandsche jongens en gaan naar het Amerikaansche kamp. Een werkelijk zeer groot verschil. 20 troepen zijn hier ondergebracht met eigen keukens, met apart personeel, eigen winkel en magazijn en prachtenten met twee bedden van hout. Alles is luxueus en grootscheeps ingericht en de jongens worden zooveel mogelijk ge spaard om ze echt „uit" te doen zijn. Het vaatwerk glimt als een spiegel. Over het terrein hangen aan stokken reusachtige wa terzakken met kronen. Een kamp met een eigen karakter, waarin zich de volksaard af spiegelt. Een aangenaam onderhoud hebben we ge had met de IJslanders, die wij van hun werk haalden: jam maken. Ze hebben een mooie poort met IJslandsche rozige aarde bekleed en bekroond met twee vogels, om Vogelenzang te symboliseeren. Voor den zang zorgen zij. Zij hebben houtsnijwerk meegenomen en bereide schapenvellen, die op het marktplein worden verkocht. Wij, die altijd onder den druk zitten van de IJslandsche depressies, lachen een beetje, als zij vertellen dat het hier zoo koud en in IJs land zoo heerlijk zonnig warm is. Maar een Laplander beaamt het en hij ver telt tevens schalks van de ondeugendheden van de Hollanders van de Tarakan, die de Lap' landsche politie handen vol werk geven. Natuurlijk trekt ons hart naar de Javanen, die' druk bezig zijn hun pendoppo af te bou wen. Vroolijke jongens, die den heelen dag zingen. Als het kamp klaar is, komen wij nog eens terug, want dit belooft iets moois te worden. DE POLEN EN DE JAMBOREE. De Jamboree dient niet alleen om de bui tenlanders te toonen wat de inwoners van de lage landen bij de zee kunnen presteeren, ook de buitenlanders willen ons en hun andere vreemde broeders laten zien wat hun land en speciaal de padvindersbeweging in hun land tot stand brengt. De Poolsche verkenners organiseeren daarom namens het Internationaal Bureau een Con ferentie voor 'alle vertegenwoordigers der In ternationale Padvinderspers. Dertig verschil lende verkennersorganisaties meldden zich daarvoor aan, zoodat, de Polen zelf niet mee gerekend, acht en veertig Padviniders-jouma- listen deelnemen. De Conferentie, die tijdens de Jamboree op 4 en 5 Augustus wordt ge houden, wordt voorgezeten door Jan Piotr Grosse, een Pool. De vierde Augustus opent de Chief Scout zelf de conferentie, waarna Henryk Kapis- zewski. een Pool, als commissaris van de In ternationale Padvinders Vereeniging een toe spraak houdt. Vervolgens zullen enkele rap porten worden uitgebracht o.a. door de Ame rikanen. Na de sluiting van de Conferentie op 5 Augustus bieden de Polen hun gasten een thee aan in het Poolsche kamp. Verder hebben de Polen de organisatie vart de Eerste Internationale Tentoonstelling van de Verkennerspers op zich genomen. Sinds 1935 is men de verzameling aan het samenstellen, met als resultaat, dat tallooze curieuze ver kennerscouranten en publicaties werden ver kregen. Vijftig groote gekleurde platen stellen de Verkennerspers over de geheele wereld voor. Ook verschijnt de eerste catalogus met gege vens betreffende meer dan honderd verken nerstijdschriften. Deze catalogus verschijnt in een Poolsche, Engelsche en Fransche editie. De gegevens werden verzameld door den heer Wnek, de redactie en uitgave werden verzorgd door den heer Piskorski een padvinder uit Warschau. De organisatie van dit alles op de Wereld Jamboree berust bij de heeren Dr. Ludwik Bar en Waclaw Skorupski, resp. als directeur en secretaris van het organisatie comité. De hoofdverkenner van de Poolsche padvin ders, de heer Grazynski uit Poolsch Opper- Silezië, heeft in een interview aan de verte genwoordigers van de Poolsche pers o.a. het volgende verklaard: „In tegenstelling tot de laatste Jamboree, in Hongarije, waaraan 1300 Poolsche padvinders hebben deelgenomen, zijn naar de Jamboree in Nederland slechts 750 iongens gegaan, maar dezen keer heeft het hoofdkwartier van de Poolsche padvinders meer nadruk gelegd op de keuze van het Poolsche contingent, dat het karakteristieke vertoont van de hedendaagsche padvinderswerkzaam heden. Naar Nederland gaan ze over land, over zee en door de lucht. Met kano's zijn 25 jongens onderweg en op 6 Augustus zal in Amsterdam het padvindersjacht „Zawisza Czarny" aan komen. De heer Grazynski heeft ten slotte de hoop uitgesproken, dat de Poolsche padvinders in Vogelenzang, evenals in Gödöllö in Hongarije, zich aan den spits van de padvinders-organi saties zullen stellen. Prins Gustaaf Adolf en Graaf Bernadotte op Schiphol. Graaf Bernadotte, de leider van de Zweed- sche padvinders, zal Vrijdagmiddag om één uur op Schiphol arriveeren. Omstreeks drie uur zal Prins Gustaaf Adolf van Zweden eveneens op Schiphol aankomen. Wenken voor het publiek. Uit het hoofdkwartier van de Wereld-Jam boree wordt bericht, dat de groote belang stelling voor het bijwonen van de Jamboree het wenschelijk maakt, het publiek enkele wenken te geven. Voor het gadeslaan van het défilé en de rally van de 27.000 deelnemers zijn uitsluitend plaatsen op de tribunes beschikbaar, en wel 6.000 zitplaatsen en 8.000 staanplaatsen, zoo dat indien dit aantal is uitgegeven, niemand meer tot het demonstratieterrein kan worden toegelaten. In verband met de komst van de Koningin wordt een nadrukkelijk verzoek gedaan aan het publiek, om te half twee de plaatsen te hebben ingenomen. Van de parkeerplaatsen en van het station af heeft men ongeveer een kwartier noodig om het demonstratieterrein te bereiken. Zeeverkenners naar de Kaag. Zaterdag 7 Augustus is de groote zeever kennersdag. Te 9 uur gaan alle zeeverkenners te Bennebroek aan boord, voor het maken van een vaartocht van het Jamboree-water kamp naar de Kaag. (Adv. Ingez. Med.) De verkeersregeling van de Jamboree, al dus schrijft ons de A.N.W.B., is in hoofdzaak in vier onderdeelen te splitsen naar gelang van de hoofdrichtingen, waaruit het verkeer verwacht wordt. Het verkeer komende uit de richting Am sterdam langs den Rijksweg naar Haarlem, moet aan het begin van Haarlem vooral niet links afslaan naar de traverse, welke leidt naar den Rijksweg HaarlemLeiden, doch dient tot aan de Amsterdamsche Poort recht door te rijden. Vervolgens wordt daar rechtsaf geslagen naar de Oostvest en dan de route ge volgd, zooals deze ook verder geheel door de Jamboreebordjes op de armen der A.N.W.B. wegwijzers, en de op de plaatsen waar geen wegwijzers staan speciaal aangebracht A. N. W. B. richtingsborden, wordt aangegeven. Het verkeer uit Velsen is met opzet over een geheel andere route gelegd en slaat bij den Rijksstraatweg rechts de Kleverlaan in. Ook voor dit verkeer is de geheele route op bovengenoemde wijze aangegeven. Het uit de Harlemmermeer komende ver keer komt bij het stoomgemaal Cruquius over de Ringvaart, volgt de Heemsteedsche Dreef Niet alleen zullen vele zeeverkenners met hun eigen materiaal aan dezen tocht deelnemen, maar op de ter beschikking gestelde schepen „Prinses Juliana", „Geisha" en „P. v. d. Hoog" en vele jachten kunnen nog een 600-tal zee verkenners dezen tocht meemaken. Door den hoofdkwartiercommissaris voor de zeeverkenners, G. Mante, is de medewer king ingeroepen van de verschillende water sportverenigingen om met veel materiaal naar de plassen te komen. Het zal bij gunstig weer Zaterdag 7 Augus tus een gewirwar van jachten zijn, zoodat de buitenlanders een onvergetelijken indruk kunnen meenemen van de hoogte, waarop de watersport in Nederland staat en welke mo gelijkheden ons waterrijk land den water sportliefhebber biedt. Teneinde den aanvoer van vele belang stellenden mogelijk te maken, zullen de Nederlandsche Spoorwegen trein 110. 1051, richting Den Haag in Vogelenzang en War mond laten stoppen. Te ongeveer 11.20 wor den genoodigden, die met den trein komen in de gemeentehaven ingescheept en naar het verzamelpunt, de Kaagsociëteit, gebracht. Voornoemde commissaris deelde ons nog mee, dat, wil men verzekerd zijn van plaatsen in trein en boot, dit tijdig aan hem, per adres Staf Jamboreekamp Vogelenzang moet wor den aangevraagd. Voor de Kaagsociëteit beginnen te 13 uur de verschillende demonstraties en spelen van zeeverkenners en een demonstratie van den Nederlandschen Bond tot het Redden van Drenkelingen in „Het redden van drenkelin gen uit auto's". Te 16 uur wordt ingescheept en de terug reis aanvaard. Reportage door de Phohi. Vandaag zal door de Phohi via den P.H.I.- zender op een golflengte van 16,88 meter een reportage worden gegeven van de aankomst der Jamboree-deelnemers der verschillende landen. Dze reportage is speciaal bedoeld voor onze overzeesche gewesten. Uitzending der opening. In den nacht van Zaterdag op Zondag a.s. om 1.00 uur Greenwich mean time, d.i. 1.20 uur Amsterdamsche tijd, verzorgt de Phohi een speciale uitzending voor de West van de opening van de Jamboree door H. M. de Ko ningin, op een golflengte van 31,28 M. De voedselvoorziening. Nu de verschillende subkampen zich zoo langzamerhand met deelnemers beginnen te vullen, hebben we eens een kijkje genomen bij en gaat vandaar verder volgens de aange duide route, welke bij den Berkenroodweg sa menkomt met de routes uit Amsterdam en uit Velsen. Van daaraf volgt het verkeer uit de drie richtingen dus gezamenlijk den Vogelen- zangscheweg naar het Jamboreeterrein. Het verkeer uit de richting Den Haag wordt door de Jamboree-bordjes vanaf den Deyl direct naar den Achterweg gebracht. Het is de bedoeling dat het voor de Jamboree be stemde verkeer zooveel mogelijk van dezen weg gebruik maakt. Het doorgaande ver keer dient daarentegen den Rijksstraatweg te houden, daar de Achterweg gedeeltelijk voor het publiek gesloten is. Alleen autobus sen en taxi's volgen den Rijksstraatweg Haar lem DenHaag, waarbij zij te Bennebroek kunnen parkeeren. Voor deze gelden de bo- venaangegven routes dus niet. Niet alleen is de omgeving van het Jam- boreeterrfein, doch op alle groote routes vanaf de grenzen zijn alle wegwijzers van den A. N. W. B. in de richting van het terrein te Vo gelenzang van het Jamboreebordje voorzien. Ideale ligging van hef kamp de voedselmagazijnen, vanwaar de diverse etenswaren worden gedistribueerd. Dat er heel wat komt kijken om de honge rige magen van al die duizenden jongens van voedsel te voorzien, behoeft geen betoog en er zijn dan ook uitgebreide maatregelen geno men teneinde stagnatie in de verzending te voorkomen. Alle levensmiddelen worden in porties voor veertig man aangevoerd en daar na worden de voor elk der subkampen' be- noodigde aantallen paketten op de voor ieder kamp bepaalde plaats opgestapeld. Tegen zes uur des avonds komen elf groote vrachtwa gens. Voortrekkers laden snel de paketten en vervolgens wordt de tocht naar het subkamp ondernomen, waar het voedsel over de ver schillende patrouilles wordt onderverdeeld, en met vreugdegeroep door de jongens wordt ontvangen. Het is trouwens een lust om de boys hun eigen potje te zien bereiden. Allen helpen zonder morren aan de voorbereiding mee en het door velen niet met al te veel graagte gedane aardappelenschillen wordt thans onder het zingen van padvindersliede ren, tot een goed einde gebracht. Het Nederlandsche Zuivelbureau te 's-Gra- venhage heeft een tweetal uitgaven het licht doen zien, die aan de deelnemers aan de Wereldjamboree zullen worden uitgereikt, en voor hen ongetwijfeld een aardige herinne ring zullen zijn. De eerste uitgave is een door Titus Leeser geteekende kaart, waarop de verschillende plaatsen in ons land, welke door de deel nemers aan de Jamboree bezocht zullen wor den, met een kleine teekening zijn gekarakte riseerd. Verder werd, eveneens door Titus Leeser, een aardig boekje samengesteld, dat behalve een aantal vlotte teekeningen van Leeser, een serie recepten bevat van kampgerechten, waarin uiteraard zuivelproducten verwerkt zijn. Het boekje wordt aan de Hollandsche, de kaart aan de buitenlandsche deelnemers uit gereikt. Het komt er maar opaan, uit welken ge zichtshoek men iets bekijkt. Want nu hebben we urenlang over de Jamboree-terreinen rondgeloopen, en ons verbaasd over de uitge strektheid er van. Maar toen we gistermiddag met de „Arend" boven Vogelenzang zweefden, bleken er slechts enkele kleurige groepjes peperhuisjes tusschen het bosch en op de weiden te staan, keurig op rijtjes gezet en elk groepje één geheel vormend. Daar was het Hollandsche sub-kamp op Woestduin, de oude renbaan, links van den Vogelenzangschen weg. Als een groote ellips lag de bosch weide, bespikkeld met de tallooze witte, bruine en groene tentjes. Een groep duiven zwierde, duidelijk afstekend tegen het donkere geboomte, over het bosch, maar we gleden al weer verder, boven de waterleiding duinen, met de Oranjekom en de lange, sier lijk gebogen kanalen. Merkwaardig kroezig ziet zoo'n duindoornlandschap er toch uit. Links van ons glinsteren alweer de tenten tusschen de boomen. Daar ligt het kamp van de Amerikanen, met de groote donkerbruine khaki-tenten, en daar is het voortrekkers kamp, en daar Teylingerbosch, en het fraaie hoofdaltaar, sierlijk oplichtend tegen het don kere geboomte, en het kamp der Indiërs, met de keurige pendoppo, die snel haar voltooiing nadert. Daar moet net IJslandsche kamp lig gen. maar we herkennen het niet zoo gauw. Er is zooveel, en van deze hoogte wordt het zoo eenvormig. We liggen nu opzij, en cirkelen om het ter rein. Nu zien we ook het aardige marktterrein, met het plantsoentje in het midden. Duide lijk kunnen we het woord „Wereld-Jamboree" op het dak van het restaurant lezen, maar die letters zijn dan ook vijf meter hoog. We onderscheiden nog juist het postkantoor en de bank, we zien poppetjes met groote hoeden stilstaan, waarschijnlijk om omhoog te kijken, maar het volgende oogenblik zijn we alweer boven de arena, met de groote tribunes, waar de oranje luidsprekers als heldere stippen af steken tegen het gras yan de weide. Nog eens cirkelen we om het terrein, en bewonderen de prachtige, ideale ligging. Vlak bij het station, aan den grooten verkeersweg, prachtig verscholen tusschen het hooge ge boomte, vlak bij de zee, bij Zandvoort. Zoo moeten de tallooze buitenlanders, die van heinde en verre samenkomen, wel een goeden indruk van ons land en het natuurschoon krijgen. Vogelenzang glijdt onder ons weg, we vlie gen over Groenendaal, zijn dan boven den Haarlemmermeer, die daar ligt als een reus achtige stalenkaart, met de steeds weer ver schillend gekleurde vakken der bouwlanden. Veel water en glas: Aalsmeer, nog meer water, met wat witte driehoekjes; Westeinderplas, dan stoppen de motoren, we zwenken, dalen snel. Schiphol suist op ons toe, glijdt „nog net" onder ons door. we scheren over het ter rein, de wielen raken den grond, nog eens en nog eens, en we taxiën rustig naar het per ron, terwijl we bepeinzen, dat elke Jamboree deelnemer dat moest kunnen zien. De K.L.M.-directie heeft dat evenwel ook beseft, en organiseert nu tijdens de Jamboree, van Schiphol uit, vluchten boven het Jaü- boree-teirein. HAARLEM SCHE REISVEREENIGING „ALTIJD PLEZIER". Bovengenoemde vereeniging die haar club gebouw heeft bij den heer P. Snieder, Am sterdamsche vaart 86 organiseert een feeste lijke bijeenkomst voor haar leden op Woens dagavond 4 Augustus. Als bijzondere attractie zullen optreden de buikspreker Barandini en de bekende Prof. Hasselman die eenige fraaie staaltjes biljart spel zal laten zien. SMAAKT ALS CHAM PY (Adv. Ingez. Med.), Stoffen-Colberts Zomer-Pantalons Plus-Fours Polo-Shirts PAMflAAij'TÈÉff^SBifRLLfl (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: In het Noorden meest zwakken wind uit Noordelijke richtingen, zwaar be wolkt tot betrokken, weinig of geen regen, weinig verandering in tempera tuur. In het Zuiden meest zwakken wind uit Oostelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 765.3 m.M. te Vardö. Laagste 741.8 m.M. te Isafjord. Het gebied van lagen luchtdruk in het Oos telijk Oostzeegebied trok nog verder naar het Oosten, doch doet zijn invloed nog tot in het Noorden van ons land gelden. Bewesten IJs land naderde een vrij diepe depressie, waarvan een uitlooper het weer in het Oostelijk deel van den Oceaan beheerscht. Een afzonderlijke vlakke kern van ia gen luchtdruk ligt nog voor de Noordwestkust van Spanje. In het Noorden van Scandinavië steeg de luchtdruk aanzienlijk, verder strekt zich een rug van betrekkelijk hoogen luchtdruk tus schen beide lagedruk-gebieden uit. In de omgeving van de Oostzee-depressie is het weer nog somber met plaatselijk nog regen. In Scandinavië, op de Britsche eilanden en in Zuid-Frankrijk is de lucht meest licht be wolkt met goed weer. De luchtdrukverschillen zijn in het geheele waarnemingsgebied gering, zoodat de winden slechts zwak zijn. Voor ons land wordt venvacht, dat in het Noorden het sombere weer voorloopig nog zal aanhouden, doch voor het Zuiden wordt eenige opklaring verwacht, met eenige stijging van temperatuur. BAROMETERSTAND Vorige stand 761 m.M. Stand van heden ""7 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 7.58 uur; n.m. 20.28 uur. Strand berijdbaar van 13.00—18.30 uur,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2